Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

Vendég: Vannak gondolkodók, akik sokat tudtak, és vannak akik mégtöbbet.

Sokat tudtak, vagy csak tudni véltek :shock: ...

"Aki nem tud, ésnem tudja, hogy nem tud, az ostoba. Vesd meg őt. Aki nem tud, és tudja, hogynem tud, az egyszerű lélek. Tanítsd Õt. Aki tud, de nem tudja, hogy tud, az alszik. Ébreszd fel Õt. Aki tud, és tudja, hogy tud, az bölcs. Kövesd Õt."

Tiszteletem

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Ismét meg kell nyílvánulnom. Először is hiszek a lélekben, de nem tudom felfogni, hogy létezik. Mert akkor létezne a halhatatlanság valamilyen formában. A lényeg: van lélek! gondoljatok bele, hogy az egypetéjű ikrek között milyen "tökéletes" kapcsolat van. Pl. gyakori jelenség, hogy ha az egyikük meghal, akkor hamarossan a másik is, vagy legalább is súlyos beteg lesz élete végéig, vagy szellemileg lesz sérült. Mellesleg én hiszek az emancipációban is. De azt nem tudom elfogadni, hogy egyszer egy másik testben visszatérek ide! Nem vonom kétségba, még a reinkarnációt sem, de szerintem Indiába ez azért lehetséges, mert a szerzetesek olyan szellemi szintre érnek, ahol ez már lehetséges. És mellesleg jegyezném meg, hogy ez a lehetőség csak a lámáknak adatik meg. Ez persze nem biztos, de én így tudom!!!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

"Az egyetlen teremtő erő a hit", tehát akkor van reinkarnáció, ha hiszel benne, ahogy akkor van Isten is, ha hiszel benne. Akkor vagy sikeres, ha hiszel önmagadban, és akkor halsz meg, ha elhiszed, hogy meghalsz.

Ebbe sokan beleszólnának, hogy "én nem hittem el, hogy sikerülni fog, mégis sikerült, etc", de valahol az agyad mélyén mégis elhitted.

A hit és a tudat viszont nem ugyanaz, szóval ha nem tudsz valamiről, az nem azt jelenti, hogy "nem is hiszel benne". Ez most elég furán hangzott, de csak így tudom leírni...

Vsz. Indiában ez azért lehetséges, mert a szerzetesek nagyon mélyen hisznek abban, hogy van reinkarnáció.

A mai világgal az a legnagyobb baj, hogy az ember igazán mélyen már nagyon kevés dologban hisz...

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A mai világgal az a legnagyobb baj, hogy az ember igazán mélyen már nagyon kevés dologban hisz...

A többség, azért, mert egy kézzel fogható bizonyítékot szeretne.

De, ha mindenről tudnánk magyarázatot adni, akkor nem tudnánk miben hinni, és hit nélkül, talán lélek sincs, hiszen valamilyen szinte-és szvsz- a hitből indul ki az érzések többsége.

Ha elhiszed, hogy...- akkor ez +az sikerülni fog, esetleg tisztázodni fog benned valamilyen fajta érzés stb.(már kezdem elveszíteni a fonalat, úgyhogy abba hagyom. Látszik, két óra van, és hulla vagyok, pedig 5órája vagyok még csak fenn:))

Link a hozzászóláshoz

szvsz a hit-et én a pszi-vel tudnám egy fedél alá hozni.lehet h hülyén hangzik de most az ETK-ból fogok idézni(najonem találtam meg szal csak megpróbálok idézni :oops: ):"Mindenkiben ott van a oszi csak a legtöbb ember nem tud róla.pl:amikor egy gyermek fut egy kutya elől ésfelmászik egy olyan fára amelyről később lemászni sem tud.ekkor az agya az ő akarata(és tudta)nélkül pszi energiát szabadított fel."vagy vmi ilyesmi.Nos sztem ez az amit mi a "hit"erejének nevezünk.

Link a hozzászóláshoz
A többség, azért, mert egy kézzel fogható bizonyítékot szeretne.

nos, egyet értek a felettem szólóval... bizonyos emberek képtelenek felfogni, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet látni, vagy tapasztalni, de mégis léteznek... így van ez azzal, akit átokkal sújtanak vagy áldást kapnak... ha elhiszik, hogy miben részesültek, az rossz/jó, akkor ki fogja fejteni az az átok/áldás a hatását... ha nem, akkor marad azon emberek számára badarság

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Darun, van halhatatlanság, csak nem egészen abban a formában, ahogy azt a legtöbben gondolnánk...

Hagyd Rufus! Kár vitatkozni! Mi csak "szánalmas kis marhák" vagyunk a mi "szar" istenünkkel!!! Akiket csak sajnálni lehet... Ahogy itt és egy másik fórumon bizonyos emberek megírták...Igaz fiúk?

Link a hozzászóláshoz

Üdv vitatkozók nagytanácsa! :)

Hmm. Úgy látom, még mindig a hit. Nem változtam, nem hiszek, de hiszem mások hitét. Zavaros? Tudom...

Hiszem, hogy ha valóban hinnék, lenne miben hinnem. Ezenkívül nem akarom mások hitét megcáfolni, sőt még csak megkérdőjelezni sem. Egy dolgot szeretnék csak tudni. Az, aki azt mondja, hogy hisz, valóban hisz? Vagy talán csak mondja? Nem, kérlek ne értsetek félre. Nem akarok senkibe belekötni. Azt kérem csak, hogy nézzetek magatokba! Tényleg, biztosan tudod, hogy amiben hiszel, létezik? Érzed is, vagy csak látod?

Link a hozzászóláshoz

Ó nem Vyergas!

Soraidhoz képest nagyon is sok és értékes (az) írásod. Köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Annyit mondhatok neked, hogy Keresők vagyunk. Keressük az Utunkat, a feladatunkat. Aki ezt nem kezdte el, tehát éli a hétköznapjait, az egyszerű ember, és ő lassan halad, nagyon lassan, de ő is csak előre. Aki keres az már rájött hogy van egy Út és egy cél amit el kell érnie.

Az csak a végén következik be, hogy megtalálod a helyes ösvényt és hogy jársz is rajta.

Kezdetben számomra is kérdés volt minden. Régen az is, hogy van e Isten és ha igen, érdemes e foglalkozni vele. Mostmár, hogyha magamba nézek, tényleg, tökéletesen biztosan tudom, hogy létezik. Nem álom, nem csak egy dolog a többi közt, hanem vezérfonál, fény a homályban.

Ez jó dolog. Neked is ajánlom hogy keress addig, míg egy biztos pontot nem találsz.

Megnyugtatlak, aki azt mondta neked, hogy utolsó senki vagy, annál jóval több vagy, és akkor vagy a legtöbb, ha meg tudod dícsérni a másikat, és együtt örülni vele, hogyha nagyobb dolgot tett mint te.

Vendég: Arra gondoltam, hogy akitől idézel, az tudhat valamit, de lehetnek olyan gondolkodók, akik nála is többet tudnak.

Azt kell mondjam sajnos szerencsére nem az ember hite alakítja a világ törvényeit. A törvényben bene van, hogyha van hited sokmindent megtehetsz, de vannak dolgok amik fölött az embernek nincs hatalma.

A nyugati világ lehet azért távol a lélekvándorlástól, mert el kellett felejtenie ahhoz, hogy fönntartsa magát. Eliphas Lévi mondta, hogy a keresztény egyháznak el kellett vetnie a misztikust, hogy ne pusztítsa el magát, hogy önmaga létalapját megtarthassa.

Például Pitagorasz is hitt még a reinkarnációban, akinek a tudásából sokat merítettünk, de csak azt fogadta el a nyugat, amire szüksége volt.

A tudásnak más és más részét őrizte meg a világnak egyik és másik része. Mindegyik megadja az utat ugyanahoz a célhoz, csak más szavakkal van kifejezve ugyanaz. Más az indok ugyan arra a cselekedetre, amit elvárnak az eszmék.

Én se szeretek vitatkozni, de ha azt szeretném, hogy részesüljön valaki abból az ismeretből ami nálam van, ezt az utat látom célravezetőnek. És ha találkozni akarok olyanokkal akiktől tanulhatok, akkor ilyen módon tehetem meg.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Vyergas, nem értem, miért rajtad vezessük le? Az hogy bizonyos emberekkel elszaladt a ló az miért lenne a te hibád? Szerintem, ha valójában is olyan vagy, mint ahogyan írtad ezt a beszólást, többet érsz egy-két embernél, különösen az olyanoknál, akik senkinek neveztek.

Csak azt tudom mondani, hogy próbálj rátalálni magadban valamire, hogy mire, azt érezni fogod. Ha ez sikerült, rátaláltál a hitedre.

Link a hozzászóláshoz

A hit veszélyes dolog is lehet. Pl.: Valaki bagyon erősen hisz a szellemekben, az egy másfajta túlvilági jelenés (a példa kedvéért, mondjuk egy gonosz démon) felbukkanását is szellemnek vélheti, mert ugyabár hisz a szellemekben, de nincs róluk infója. Mármint a "fizikai" megjelenéükről. Ha már a démonoknál tartunk, akkor javasolom mindenkinek, hogy ha agresszív gondolatai nagyon túlsúlyba kerülnének, akkor ha kell de erőszakkal vonja el a figyelmét az adott gondolatról, mert az lehet démoni közreműködés.

Link a hozzászóláshoz

Daredevil: A démonokról sok mindent érdemes tudni, ha már kapcsolatod van velük, de inkább kíméljük meg a kedves olvasókat még a gondolatuktól is.

Egy angyal mondta anno mikor megidézték: Ne a halottakat idézd, mert a halál megjelenik előtted. Idézd a szeretetet, ha szeretetre vágysz, idézd a nyugalmat, ha nyugalomra vágysz.

Ha valaki mégis úgy érzi, természetfölötti jelenléttel kell megbírkóznia, szívesen segítünk.

Link a hozzászóláshoz

Líthas testvéreim!

Vyegas: erre egy MAGUS-os példát mondok. Én, valaha shibon voltam, nem is olyan rég. Senki. Csak hogy! A shibon azt jelenti, hogy olyan személy, aki még nem szerzett magának nevet, de már felismerte senki voltát, megtéve az első lépést a felemelkedés felé. Csak hogy, azért, mert nincs neve, még nem Senki! Sőt! Mivel felismerte a "helyes" utat, ezért ő már valaki. ööö...remélem nem volt nagyon kusza. Én a hittel érdekes viszonyban vagyok, de ezt már elmondtam. Egyeteértek Takedával, te már elindultál az utadon, és több vagy, mint az átlagember. Én is megértelek, és tiszetllek, mert toleráns vagy! Tudod, én a hitemet leginkább úgy tudom megmagyarázni, hogy igazából nem hittem, de aztán Istenem bebizonyította, egyrészt hogy rossz úton járok, másrészt, hogy nem baj, ha gyűlölöm, mert az csak erősíti a hitemet. Meglepődtem, hogy Pegazus és Valaki ilyen sokat tud a hitről. Tiszteletem nekik is! És én nem neveznélek önteltnek. Szerintem te bölcs vagy, és a magad módján próbálsz "segíteni" rajtunk.

Daredevil: a démonokat nehéz észlelni, de sajnos sokan (én is) gyengék ahhoz, hogy szembeszálljanak velük. Mellesleg erre tudnék mit írni, de annyi időm most nincs.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Kicsit késve szólok közbe. A démonokat mért kell legyőzni? Egyáltalán, mi ez a sok negatív jelző, ha róluk van szó?

A démon (Daemon) szó az ókori görög mitológiából ered (jelentése: szellemi erő, természetfölötti lény), melynek római megfelelője Genius volt.

Ezen kívül Szókratész (állítólag...) gyakran emlegette a "daimonját", s úgy beszélt róla, " mint arról a szellemről, mely inspirálta őt arra, hogy az igazságot keresse és szóljon róla."

Darun: különben a Youma démont jelent ;)

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Pegazus: a 20.századi démonok a gonoszságot, a negatív érzelmeket és egyéb hasonlókat szimbolizálnak. Mellesleg éppen a tudás az, ami megrontja az embert. De minden nézőpont kérdése. Ki mondta, hogy a démonok rosszak, ki mondta, hogy magam különb lennék akármely démonnál? :twisted: Tudom, ez losserül hangzik meg minden, de ki az aki ellen akar szegülni a sötétebbik énjének??? (ez költői kérdés volt!)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Na most akkor megmondom, hogy én mit nevezek démonnak. Démonok azok a bukott angyalok, akik le lettek vetve a felsőbb szférákból, és nincs esélyük arra, hogy oda visszakerüljenek. Ezeknek ítéletnapkor örök kárhozat a sorsuk, és ez sokukat megkeserítette. E démonoknak nincs befolyásuk a felsőbb dimenzikókra, ellenben egykori szintjükhöz mérten képesek az alsóbb régiók bizonyos szintjere hatást gyakorolni. Most, hogy le lettek vetve a mi világunkba, nem tudom, hogy jobb lesz e nekik attól, ha több lelket visznek magukkal, mert a régi időkkel ellentétben már nincs jelentős értelme a teremtmények Istentől való elszakításának.

Ezek a démonok lehetnek olyanok is, akik szívesen megosztják tudásukat bizonyos emberekkel (hogy esetleg megszerzett bizalmukkal visszaéljenek), de alapvetően szeretném, ha hagynánk a témát a megőrizvén a profánokat (laikusokat, kontárokat) a helytelen gondolatoktól és cselekedetektől.

Link a hozzászóláshoz

Nos

Kereszténység démonai???!!!....

Hááááátttttt, nem is tudom mit mondjak. Nekem nem igazán tetszetős ez a magasröptü válasz. Egy kicsit egyetértek Daredevillel. Amióta létezik pszihológia nem nagyon hallok ördögűzésről. Nem mintha a pszihológiát annyira isteníteném, csak úgy jelzésképpen írom. Ez a biblia, vagy ha úgy tetszik vallási alapu magyarázat kissé olyan mintha zsákot húznánk az igazságra....

De persze mindenki azt gondol amit akar. A kérdés az, hogy egyáltalán mit is tartunk démonnak??????? De komolyan, mi a szellem, mi a démon, mi a lélek????

Szerintetek?

Link a hozzászóláshoz

Ez a Keresztény magyarázat, ez a kabbalista , az ezoterikus, az okkult is. A nyugati pszichológia, pedig még gyerekcipőben jár és kizárólag az inkarnációtól inkarnációig létező emberi lélek működéséved (és jelzéseinek figyelmen kívül hagyásával) és befolyásolásának mikéntjével foglalkozik. Ha a pszichológus nem tud megoldást találni a problémára, máris átküldi a pszichiáterhez, aki durva és nagyrészt ismeretlen vagy jól ismert, de figyelmen kívül hagyott mellékhatású gyógyszerekkel elnyomja a tünetet, ami pedig csak figyelmeztetés lenne, hogy az illető életében valamely változásra lenne szükség. Ja és hangsúlyoznom kell, hogy a nyugati kutúra terméke, amely kivetett mindent magából, ami nem materiaslista. Egyébként nagyon jó hogy a bolondok háza sárga színű, legalább valami megmaradt a régi hagyományokból (sárga-solar plexus- egyéni szeretet csakra).

És azért mert valamiről nem veszel tudomást, még létezik és jelen van. Szerinted mért oly kedvelt szó mifelénk a szerencse és a véletlen?

A démonokról írtam, a szellem és a lélek szónak nagyon sok jelentése van. léleknek mondhatjuk az egyén éter-, asztrál-, mentáltestét. A szellem is ugyanezekkel rendelkezik, de ő már nem kötődik anyagi testhez. Ez egy értelmezési mód.

A nyugati kultúra, mivel nem tartja sajátjának az Istenhez való közeledést és a spirituális fejlődést, ezért nincs egyáltalán szüksége a szellemvilágra.

Link a hozzászóláshoz

Nem a bibliában, és egyéb könyvekben lévő magyarázatok melyekkel bajom van hanem azzal az egyenesirányú következtetéssel mely szerint mindegyik azt állítja, hogy az álltala leírtak a mérvadóak. Ez persze csupán azért van így mert emberek válnak a befogadó személyé, és meglehetősen torzított formában adják tovább. Szerintem a "problémakör" megközelítése nem ilyen egyszerü. Nem feltétlenül kell különböző eszméket vallanod azért, hogy valamivel kapcsolatban befogadóvá válj. Én sosem voltam elkötelezett egyik vallási felekezet irányába, és nem hittem egyik "nézetben" sem legyen az keleti, vagy nyugati.

Ettől függetlenül hiszek a különböző megmagyarázhatatlan jelenségek létezésében. Itt a megmagyarázhatatlan szó az egyszerűség kedvéért került a mondatba.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...