Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

hát ugyebár egyszer már megtörtént, hogy kaptam a fejemre, de kit zavar? legfeljebb kapok megint...

azt hiszem, nem kell ecsetelnem, mert már hangoztatttam eleget, hogy én a paranormális dolgokban nem mindig hiszek... de amikor igen, akkor vallásosságom meglátszik ebben...

nos, azt hiszem, hogy én nem annyira vagyok a paranormális dolgokban képzett, s nem is igen ismerem minden formáját... de tudomásom szerint azért a szellemek is ide tartoznak...

a szellemeknek én három formáját különböztetem meg így tudatlan mivoltomban: jók és gonosz szellemek, no meg a semlegesek...

a jó szellemek azok, akiket az Úr küldött hozzánk, hogy megsegítsenek minket, s nagyon ritkán nyilvánulnak meg amíg ébren vagyuk... álmunkban ellenben fel-feltűnnek, még akkor is, ha erre nem mindig emlékszünk... őket arkangyalnak nevezem.

a rossz szellemek szintén a túlvilágól származnak, a Sátán küldöttei, akik azon dolgoznak, hogy a jó szellemek tanításait elnyomják, s érzelmeinket negatívan befolyásolják, kioltsák a szeretetet s gyűlöletet szítsanak... ők is inkább csak álmainkban léteznek... ezeket ördögnek nevezem.

a semleges szellemek azok, akik vagy a Pokolból vagy a Mennyből szármznak, s saját könyörgésük lévén engedtettek ki túlvilági helyükről, hogy bevégezzenek valamilyen feladatot... ők azok, akiket leggyakrabban (persze még így is nagyon ritkán) láthatunk az ébrenlétünk alatt...

ez a szellemkről alkotott véleményem, de ha elmondtok még paranormális dolgokat, talán arról is megszólalok néhány sorban...

LR

Link a hozzászóláshoz

Nagyon jó Lord Rufus!

Semmi kivetnivaló nem volt a gondolatban. A csoportosítás kicsit vázlatos, de helytálló.

Az angyalok valóban megpróbálnak tanítani minket álmunkban. Ha nyugodtan tudsz aludni, ez sikerül is. Azért álmodban találkozol angyalokkal, mert álmodban asztrálutazol akkor is ha nem értesz hozzá, és mivel érzékeled az asztrálsíkot, ekkor föl tudják venni veled a kapcsolatot. Én is most álmodtam egy arkangyallal, hogy a témához példát mondjak. Gyengék a képességeim hogy érzékeljem,de mindíg itt van velem. Mondjuk én idéztem, mert úgy véltem szükségem van rá. Problémám van a Tipharet sephira tulajdonságainak felvételével és ezért hívtam Raphaelt, hogy segítsen, de sajna nem nagyon tud nekem sokmindent mondani mert kb. tök süket vagyok ilyen téren.

Paranormális: tehát az ami a köz számára nem megszokott. Mire gondoltok? kanálhajligatás, óramegállítás, halálközeli élmények?

Léteznek vannak. Megvan a magyarázatuk is. Csak az embereknek nem szabad tudni, mert akkor elkezdik keresni a miérteket, és az okokat.

Megszerezhető képességek. Csak vannak, akik már rendelkeznek velük mikor megszületnek.

Jó olvasást!

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Én épp a halálközeli élményekről szerettem volna ha beszélnénk itt, ill. arról, hogy van-e élet a halál után.Beszéltünk már ősrobbanásról, meg az élet kialakulásáról, erről még nem igazán...(vagy csak elvesztettem a fonalat )

Az én gondolatom és a Te kérdésed közötti összefüggés csupán a véletlen műve :wink:

Üdv.Eleinor

Link a hozzászóláshoz

Halálközeli élményeket az én fajtám általába az agy nem szokványois tevékenységével magyarázza ami persze abból fakad h a tested egy kritikus állapotban van.pl.:alagút effektus.ezt én azzal tudom magyarázni h nagyon sok ember állítja h akkor amikor nem járt a szívük látták az alagutat meg fényt (meg a vonatot... :wink: )nos ezt valószínüleg azé látja a többi me ezt mondták és íyg elképzeli ezt magának.remélem érthető amit mondani akarok ha nem szóljatok és megpróbálom újrafogalmazni

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

És ilyenkor azt mivel magyaráznád,h sokan meglátnak olyan dolgokat is, mikor "kiemelkednek" a testükből, amit eszméletlenül(!!), az ágyról(!) nem láthatnának? Pl.:mi van a szekrény tetején? és hasonlók...És ne mondd azt, h ráhibáztak, vagy nagyjából ugyanaz van minden kórházban...

Sztem a halál után előbb- utóbb a lélek reinkarnálódik. Igaz a vallásom szerint ez nem így van, de mindegy. Némiképp máshogy hiszek Istenben, mint a legtöbb hívő.

Az angyalokkal kapcsolatban: ha jól tudom, gyakorlatilag lelkek, akiknek értelmük és szabad akaratuk van, de testük nincs. Vannak a bukott angyalok(ördögök) és a jó angyalok. Az érzelmeinken keresztül megpróbálnak minket befolyásolni. pl.: álmainkban. Az őrangyalok feladata, h vigyázzanak ránk(csak ami a pszihét illeti).

Ja, és Aquenor, NEM kell elhinned, nem akarom ráderőszakolni...

Link a hozzászóláshoz

Amiket Pred mondott, én is hallottam már... persze megtapasztalni még nem volt alkalmam...

hát én a halál utánról hallottam már sok mindent... hogy nincs semmi, csak olyan, mintha aludnál, szal semmi nincs... meg azt, hogy van a fény eg az alagút... meg azt, hogy mikor meghalsz, vagy már nagyon ott vagy, akkor csak kilépsz a testedből, s szellemként létezel tovább... meg azt (amit én is hiszek) az a Menny és a Pokol, illetve a Purgatórium...

én például nem értem, hogy miért álmodunk... úgy értem, hogy abban hiszek, hogy minden álomnak van valami értelme, pl. az, hogy rájövök, hogy milyen perverz is vagyok, ha nem tudom elnyomni...

mindenesetre a reinkarnáció szerintem úgy működik, hogy a Pokolból várhatsz rá sokáig... a Purgatóriumban vagy a Végítélet elmélet működik, vagy az, hogy valami oknál fogva hamaraabb reinkarnálódhatsz egy új testben... a Mennyben pedig szabad választásod van benne, hogy elhagyod-e, vagy tovább töltöd ott az időt...

LR

Link a hozzászóláshoz

Mikor meghalsz, az asztráltested elválik a fizikaitól és képes vagy a testedtől függetlenül cselekedni, mivel a tudatod az asztráltestedben van. Az étertested ekkor elengedi a fizikai testet, ami innentől már csak anyag és bomlásnak indul. Amennyiben gonosz, vagy valamilyen szinten szenvedélybeteg stb... voltál életedben ilyen sziderikus állapotban tobzódsz vétkeid helyszínén, vagy hasonló helyzetekben keresed az örömöd, mígnem szétfoszlik ez a test ( ez a szint csak az említett embereknél van) és eljutsz a bardo- labirintusába, a Tibeti halottaskönyv szavaival, vagy a kamaloka-korszakba Steiner szavaival. Itt egy isteni megnyilvánuláshoz jutsz a (nagy fényességhez, szerető lényhez) egy alagúton amihez vagy közelmész,ha méltónak találja magát arra individuális éned, ha nem, akkor elmenekül. Ekkor az ezzel megbízott lények útmutatásával egy megfelelő következő életkörülményt választasz segítségükkel (szülők, helyszín stb...) . Ebben a kamaloka korszakban átéled azt, amit másoknak okoztál az ő szemszögükből ez megtisztítja asztráltestedet, és ekkor leveted az asztráltested is. Ez arra indítja énedet, hogy jóvátedd a vétkeidet, és hogy megtanuld azt, amit még meg kell. Ez alapján választasz testet, családot, szülőföldet amint mondtam.

Ez van a halál után.

Halálközeli élménynél max átmész az alagúton és találkozol angyalokkal, már meghalt,de még nem inkarnálódott hozzátartozókkal, és végtelen szeretetet élsz meg. Ha nem halsz meg, visszaküldenek.

El kell mondjam én is keresztény vagyok és ez nincs ellentétben a Biblia tanításaival. (sőtt semmivel sem ami valódi)

A leírás rövidített, és 3 kultúrkör írásából (tibeti lámaizmus és nyugati szellemtudomány, valamint élménybeszámolók és kutatások) kotyvasztottam, persze nem feltétlenül az érthetőség sokkal inkább az átfogóbb álláspont miatt.

Link a hozzászóláshoz
Mikor meghalsz, az asztráltested elválik a fizikaitól és képes vagy a testedtől függetlenül cselekedni, mivel a tudatod az asztráltestedben van. Az étertested ekkor elengedi a fizikai testet, ami innentől már csak anyag és bomlásnak indul. Amennyiben gonosz, vagy valamilyen szinten szenvedélybeteg stb... voltál életedben ilyen sziderikus állapotban tobzódsz vétkeid helyszínén, vagy hasonló helyzetekben keresed az örömöd, mígnem szétfoszlik ez a test ( ez a szint csak az említett embereknél van) és eljutsz a bardo- labirintusába, a Tibeti halottaskönyv szavaival, vagy a kamaloka-korszakba Steiner szavaival. Itt egy isteni megnyilvánuláshoz jutsz a (nagy fényességhez, szerető lényhez) egy alagúton amihez vagy közelmész,ha méltónak találja magát arra individuális éned, ha nem, akkor elmenekül. Ekkor az ezzel megbízott lények útmutatásával egy megfelelő következő életkörülményt választasz segítségükkel (szülők, helyszín stb...) . Ebben a kamaloka korszakban átéled azt, amit másoknak okoztál az ő szemszögükből ez megtisztítja asztráltestedet, és ekkor leveted az asztráltested is. Ez arra indítja énedet, hogy jóvátedd a vétkeidet, és hogy megtanuld azt, amit még meg kell. Ez alapján választasz testet, családot, szülőföldet amint mondtam.

Ez van a halál után.

.

ez röviden nem annyi, hogy szemeid előtt visszapereg az életed? -mármint a halál előtt...

vagy arra gondoltál, hogy esetleg, ha nincs reinkarnáció, akkor a lélke megörzi az ítélet Napjáig a cselekedeteit?

bocsi, de most valami ilyesmi jutott hirtelen az eszembe...

Link a hozzászóláshoz

Nos hölgyein és uraim, ha nem hat túl nagyképűen, akkor szeretném előadni az én álláspontomat: Az összes vallás istene, nem más, mint valami paranormális lény. Nézzük a pölö a görög mitológiát: Vannak istenek, akik segítenek az embereken (lehet rossz példa, mert félig isten: Héraklész), vannak ,akik szórakoznak velük (itt lényegében az összes istent megemlíthaném), és vannak akik a vesztüket akarják (

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én az angyaloknál nem halott lelkekre gondoltam...Csak lelkekre, akiket Isten teremtett. Nem hinném, h minden halottból angyal lesz, h a mennybe kerül.

Lehet,h hülyeség, de én hasonlóan képzelem a dolgot, mint ahogy az a MAGUS-ban le van írva. És nem a játék alapján, mert már akkor is így gondoltam, mikor még azt se tudtam, mi az az RPG.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én az angyaloknál nem halott lelkekre gondoltam...Csak lelkekre, akiket Isten teremtett. Nem hinném, h minden halottból angyal lesz, h a mennybe kerül.

Lehet,h hülyeség, de én hasonlóan képzelem a dolgot, mint ahogy az a MAGUS-ban le van írva. És nem a játék alapján, mert már akkor is így gondoltam, mikor még azt se tudtam, mi az az RPG.

én se halott lelkekre gondoltam, hanem a meghalt test után életben, vagy megmaradt lélekre. Hiszen a test elpusztul, és ha minden igaz a lélke is tovább él, hol itt, hol ott, és valamilyen formában.

Daredevil: én hívő vok, de hasonlóképpen látom én is a dolgokat, azzal a különbséggel, hogy én a tündérekben az angyalokat formálom meg.

Míg a démonokban a gonoszka bácsi szolgáira, akik arra lettem kárhozva, vagy éppen dicsőítve, hogy másokat kísértsenek...

remélem én is érthető voltam...

és nem zavarodtatok bele a végére...

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Én alapvetően buta és tapasztalatlan ember vagyok, de ezt eddíg jól titkoltam. Na mind1. Amit viszont tudok: nekem is volta álmaim, amik valóra válltak. Szerintem ez valami olyasmi, hogy a lelkem nyitottabb az ilyesmire, és ezért van némi esélyem, hogy megálmodjak valamit. Ezzel csak az a baj, hogy a lélekben viszont nem tudok hinni, mert akkor ezzel együtt el kellen fogadnom a reinkarnációt is. Ne értsetek félre, én nem nem akarok benne hinni, sőt. Én örülnék neki a legjobban, ha egyszer újra születhetnék! De attól tartok, hogy csak egy esélyem van, és eddíg eléggé rosszul garázdálkodtam vele.

Darun

Link a hozzászóláshoz

Az angyalok és tündérek között több alapvető külön van. Az angyalok csak és kizárólag segítő szándékkal közelíthetnek embert. Míg a tündérek nagy általánosságban szeretik ijesztegetni, vagy szívatni az embereket. A két lény megegyezik abban, hogy mindketten éteri létformák, és képesek az alakjukat változtatni.

Én nem hiszek Istenben, de ahogy elmondták nekem, én úgy szűröm le, hogy a Patás az isten bűntudata, vagy az árnyékénje. De ezt szigorúan a katolikus hit keretein belül értelmezem. Végülis Isten szinte teljesíthetetlen (nem hívők számára), önsanyargató életmódót követel meg, amit a bűntudata (mivel Isten a legföbb jófiú és ebböl következik, hogy a bűntudata valmilyen szinten gonosz kell, hogy legyen) nem bír tétlenül nézni, ezért segít az emberken. Vagyis szerintem a sátánisaták lényegében Isten egy másik aspesktusát tisztelik, ezért nem kellene megvetni őket. De lehet, hogy az előbbi kijelentésem, miatt holnap már én leszek az következő áldozat egy ilyen szertartásom. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát sztem, most mindkét tábor üldözni fog, úgyhogy így is- úgy is megfeszítve végzed! Vagy egy pentagrammán, vagy egy kereszten...

Önsanyargató életmód alatt mit értesz??? Én hívő vagyok, de nem igazán élek önsanyargatóan... Csak egy példát mondj!

Isten sötét énje? Hmm..., sztem aludd ki magad, aztán gyere vissza a fórumra... : ) A hitem szerint, a Sátán(Lucifer) volt az egyik (asszem A) legerősebb angyal, aki elsőként fordult el Istentől,és ezáltal lett azzá, ami.

Végülis felfoghatod úgy is, mert tökéletes ellentéte Istennek, de mégiscsak a volt szolgája, és nem tud nagyobb lenni N

Link a hozzászóláshoz

Egy időben sokat gondolkodtam azon, illetve összeolvastam mindenfélét arról, hogy mit élnek át az emberek az un. klinikai halál állapotában. Én azt gondolom, hogy ezek az "élmények" az agy oxigénhiányos állapotának a következményeként jelentkeznek.Hasonlóképpen, mint a hallucináció...Bár ezt nem csak én gondolom így,kutatásokkal is próbálták alátámasztani ezt az elméletet. Lehet, hogy ez most nagyon idétlenül hangzik tőlem, de azt meg, hogy lepereg előttünk az életünk, valahogy úgy tudom elképzelni, mint mikor egy programot törlünk a számítógépről pl. Szépen lassan sorban törlődnek a program egyes összetevői, akár az emlékeink a memóriánkból, a tudatalattinkból.

Míg ezeket a sorokat írtam, keresgéltem közben a neten erre vonatkozó dolgokat.Találtam is vmit.Dr. Pilling János pszichiáter írását. Ez némileg alátámasztja azt amiket itt "összehordtam".Nem az egészet, de szeretnék idézni belőle:

"A halálközeli élményeket természettudományos, pszichológiai, természetfeletti magyarázatokkal és kombinációikkal próbálják értelmezni.

A természettudományos magyarázatok jórészt a klinikai halált kísérő élettani folyamatokra építenek. A szívműködés és a légzés megszűnésével az agy nem jut elegendő oxigénhez, és felszaporodik az anyagcsere során keletkező szén-dioxid. Több kutató szerint ezek a folyamatok idézik elő a halálközeli élményeket. Ennek az elméletnek kísérletes bizonyítéka is van: önkénes kísérleti személyekkel oxigénben szegény és szén-dioxidban gazdag levegőt lélegeztettek be, s ezzel a halálközeli élmények számos elemét sikerült előidézni. A nyolcvanas évek végére tisztázták a folyamat néhány részletét is: az oxigénhiány és a széndioxid-túlsúly hatására nagy mennyiségben szabadul fel az agyban az endopszichozin nevű polipeptid. Ennek elsődleges szerepe, hogy bizonyos ioncsatornák zárásával megakadályozza, hogy az agy oxigénhiány miatt károsodjon. E védekező reakció mellékhatásaként az endopszichozin izgalmi állapotot vált ki azokon az agyterületeken, ahol megkötődik. Például a halántéklebeny izgalmi állapota az emlékképek felidéződésével, a limbikus rendszer fokozott aktivitása pedig eufórikus érzésekkel jár. Az agyműtétek véletlen tapasztalata volt az a felismerés, hogy a testenkívüliség élménye bizonyos agyterületek ingerlésével kiváltható. Különösen a halántéklebeny gazdag ilyen területekben. Az elmélet összefoglalóan tehát azt állítja, hogy a halálközeli élmény az agy oxigénszegénység miatti védekező mechanizmusának mellékterméke, egyes agyterületek egyidejű izgalmi állapotának következménye. Feltételezhető az is, hogy az endopszichozin felszabadulásnak az oxigénhiány mellett egyéb triggerei* is vannak

Link a hozzászóláshoz

Isten és Sátán: Minden az egységből született és oda tér vissza.

Istent ne személyesítsétek meg. Istennek közvetlenül nincs személye. ő több személyen keresztül nyilvánul meg; például az angyali karon át, amely az isteni tudat része. Sátán (Lucifer) a szabadságot képviseli és az önálló akaratot hozta el az embernek. Sátán azt akarta elérni, hogy a teremtett lények ne közeledjenek Istenhez, el akarta távolítani a teremtésművet a valódi Isteni léttől. Ugyan úgy szükségszerű a létezése mint minden másnak, mert ő indított el egy tanulási folyamatot amely végül a bölcsességen és tudáson alapuló biztos imádathoz vezet, Isten megértéséhez. (Bocsesz ha elvont de elgondolkoztam gépelés közben)

A halálközeli élmény: Akár okozhatnák hallucinációk is, de azok általában nem egyeznek meg a világ minden táján a legfontosabb dolgokban (alagút, isteni lény, végtelen szeretet gondolati kommunikáció). (mondhatnánk itt hogy egyforma az agyunk, mért ne) Az élmények viszont különböznek. ki-ki elhunyt családtagjaival találkozik, vagy olyan lények kísérik akikről egyértelmű hogy nagyon szeretik.

Ezeket a 'hallucinációkat, azomban ki táplálta, mi alapján került az emberek agyába kolleltíven, ha nincs valós alapjuk?

Mértválik a visszatérők életének legfontosabb dolgává a szeretet és a tudás?

És egyébként is bizonyított tény az ember négy testének létezése, amiről az a bizonyos orvos is tud. Akkor hogy mer kijelentéseket tenni úgy, hogy csak a fizikai testel foglalkozik?

C. G. Jung: Arhetipusok: Az ember testének kiválasztott egykor állati lények tulajdonságaiból megmaradt töredékek (valószínüleg) amelyek beépültek az adott lény (homo erectus) 'kollektív tudattalanjából' /képességei, készségei, reakciói, ösztönei stb.../(amely még teljes volt és önmagábban életképes) az egyén inkarnációs tudatába mely a testhez is kapcsolódik. (néha szóljatok rám, ha tök érthetetlen)

Tudok a halálközeli élményekhez egy jó könyvet, amit egy nyugati orvos írt aki nem hitt a reinkarnációban és istenben, mégis bebizonyította a (minden körből vett) beszámolók és kutatások alapján azokat.

Raymond A. Moody: Fény a kapun túl

A Tóra könyveit már I.e. több évezreddel elkezdték írni. Egyértelmű hogy vannak emlékek is róla babilon előttről is.

Link a hozzászóláshoz

nos, Istenről és Sátánról inkább nem nyilatkoznék, hisz úgy is mind ismeritek a véleményem...

mellesleg amit talán furcsálhattok, az az, hogy én elhiszem azt, hogy a Menny s a Pokol úgy van, ahogyan azt Dante megírta... szvsz ő egy álmában halhatta meg az Úr parancsát, vagy az is lehet, hogy egy álmában vezette el Isten a Pokolba, hogy felnyissa a világ szemét vele. No persze lehet, hogy a Sátán kísértette meg, erről kérdezzétek őt...

A Bibiliát hogy hogy írták... véleményem szerint emberek álmaikban kaptak parancsot rá, hogy mit írják meg, vagy gyűjtsék össze az adott részt, s álmukban láttak látomást, hogy hogyan írják meg azokat.

Link a hozzászóláshoz

Pál apostol mondta: A teljes írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra......

Az "ihletés" történhet álomban és éber állapotban egyaránt. Ha a választott személy valamilyen szinten képes érzékelni az asztrálsíkot, akkor semmilyen akadály nem áll előtte ezzel kapcsolatban.

Teóriák is elférnek. Akkor írd be ha valamilyen szempontból, vagy tudományág szerint elemzést szeretnél kapni róla, vagy teljeskörű véleményt akarsz hallani a részemről, vagy a többiek részéről.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mi a valóság, mi az igazság? Miért keressük, jó az nekünk? Van egyáltalán ilyen? Szerintem soha nem is volt. Nincs igazság, ez az egy igazság van! Miért nem egyszerű az élet? Miért kell mindíg gonosznak lennie? Miért nem lehetnek boldogok az emberek, és miért lenne jó meghalni? Mire jó ez az egész? És miért kell nekem hisztizni? Meg fog változni a világ? És ha igen, miért negatív irányba? Nem is jó felébredni!

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...