Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A valóság igazsága - Honnan jöttünk és kik vagyunk?


Recommended Posts

.
Darrick írta:

Ezt meg biologiailag meg lehet magyarázni,mondjuk én nem tudom.

Akkor honnan veszed, hogy meg lehet

Vannak emberek akik erre vannak speciálozódva!!!!! :wink:[/quote:29vh1aw6]

Meg van google is amivel rákeesel és ha van magyarázat akkor az egyszerűsített verziót megtalálod hiteles forrásból és mehetsz tovább az eredeti tudományos változat felé, ha nem találsz semmit akkor könnyen lehet, hogy a net hatalmas, de csak peched van és pont ez nincs rajta, vagy lehet hogy oka van a dolognak: nincs magyarázat. Döntsd el melyiknek nagyobb a valószínűsége.

Link a hozzászóláshoz

Tudjátok, én úgy vagyok ezzel az Isten-dologgal, hogy a következő a véleményem:

Szerintem van, mert LENNIE KELL, csak én nem tudom elhinni. Miért is? Lennie KELL, mert valahogy a mindenségnek meg kellett teremtődnie, semmi nem képes csak úgy lenni magától. Szóval lennie kell. De! :?

Nekem kell valami hogy elhiggyem hogy van. Bár azon is el lehet gondolkozni, hogy milliól nem tévedhetnek amikor templomba járnak, imádkoznak és hasonlók. Nem tévedhetnek, ha annyira hisznek benne. Én mindenesetre tisztelem azokat az embereket akik tényleg hisznek, de én úgy érzem, soha nem lennék képes rá.

Link a hozzászóláshoz
Én is hasonlóan érzek, és úgy érzem, hogy képes lennék hinni is , csak még kellene valami motiváció.

Na és miben akarnál hinni?

És milyen motivációra vársz? Ha valaki csodát tesz a szemed láttára, az elég? :wink:

Aki a logikából következő bizonyosság és bizonyos a történelem, vagy éppen természettudományok által is megerősített tények egybesése után még valami kézzel foghatóbbat keres az nem igazán hitet, hanem ismeretet, tudást keres. Szerintem legalábbis.

Link a hozzászóláshoz

Erre most egy elég közhelyesnek tűnő mondattal tudnék reagálni: Amiben hiszel, az létezik.

És miért ne? Ynev és az összes eddigi karaktereink is csak azért létezhetnek a gondolat síkján, mert megteremtettük őket. Hiszünk bennük, habár leginkább "játéknak" is fogjuk fel.

Akkor is. Ha igazán hiszel valamiben, az valóságossá válhat.

Ez itt most nem az az ostoba kamuduma, hogy gondolj erre, azt puff máris itt terem, meg hasonlók. De gondoljuk csak végig logikusan. Van egy elmebeteg, aki azt hiszi, hogy van egy kutyája, akit pórázon húz maga után. Próbáld neki bebeszélni, hogy nincs ott semmi. Az a kutya igenis létezik. Számára mindenképp. Tehát ha ennyien hisznek Istenben, akkor kell, hogy létezzen...

Én nem hiszek benne. Ez van. Azonban az egyszerű anyagi világ létét én sem fogadom el. Ha Takeda is beleegyezik, és más sem ellenkezik, akkor feltehetek itt ostobának tűnő kérdéseket, amik kicsit másfelé is terelnek. Azonban csak így nem akarok belepiszkítani a topic menetébe...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Most szeretnék idézni a Brigád-tol.

Brigád nincs isten

Imádkozhatsz reggel és este

talán holnap egy stép nap vár

Mert ha elrohad az ember teste

A lelke másvilágra szál

Mehetsz templomba minden vasárnap

meg is gyonhatod amit tettél

De a rossz napok is várnak

Pedig te mindenkit szerettél

Refr.

Nincs isten a mesénekvége

Micsoda szörnyű csalódás

Talán most majd megérted végre

hogy nincs menyország és nem vár semmi más!

Ennek lesz folytatása!!! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nemrég hallottam Herbert Ilig elméletéről.

A következő lenne az:

Az 1991-re kidolgozott tézisem, amelyet azóta minden tudományos fórumon képviselek, röviden a következő: Az európai történelem VII., VIII. és IX. százada művileg beiktatott, minden valóságot és reális történést nélkülöző időszak. Ennek megfelelően maradék nélkül törlendő. majd az előtte és utána lévő történések közvetlenül, vagy kis eltéréssel összekapcsolandók. A kérdéses időközt ekkor már pontosan behatároltam: a betoldott, vagy kitalált időszak 614. augusztus végétől 911. szeptember elejéig tart.

A könyv címe:Kitalált középkor, még nem olvastam el, mivel megrettentett 600 oldalni hosszúsága.

Mi a véleményetek erről?

Link a hozzászóláshoz

A kitalált középkor elmélete semmivel sem jobb mint a magyarokat a sumérokkal összekapcsoló elmélet azt pedig az ember inkább olvassa nemzeti büszkeségből is. Megjegyzem a kettő között akad egy hatalmas különbség, az egyik az ókorral foglalkozik olyan hibákra épít amik a finnugor elméletben benne vannak és durvák. (pl. hol voltak a Magyarok? Miért nem találták ott őket azok a felfedezők akik jártak ott és elmentek kínáig?) Míg a kitalált középpkor elmélete pont a korabeli dokumentumokkal nem számol, és azokkal a változásokkal amik a térképen is megjelennek. Pl. 896. Magyarul ha alternatív történelmi nézeteket aklarsz olvasni akad vonzóbb alternatíva is.

Link a hozzászóláshoz

A kitalált középkor elmélete semmivel sem jobb mint a magyarokat a sumérokkal összekapcsoló elmélet azt pedig az ember inkább olvassa nemzeti büszkeségből is. Megjegyzem a kettő között akad egy hatalmas különbség, az egyik az ókorral foglalkozik olyan hibákra épít amik a finnugor elméletben benne vannak és durvák. (pl. hol voltak a Magyarok? Miért nem találták ott őket azok a felfedezők akik jártak ott és elmentek kínáig?) Míg a kitalált középpkor elmélete pont a korabeli dokumentumokkal nem számol, és azokkal a változásokkal amik a térképen is megjelennek. Pl. 896. Magyarul ha alternatív történelmi nézeteket aklarsz olvasni akad vonzóbb alternatíva is.

Link a hozzászóláshoz
Tudjátok, én úgy vagyok ezzel az Isten-dologgal, hogy a következő a véleményem:

Szerintem van, mert LENNIE KELL, csak én nem tudom elhinni. Miért is? Lennie KELL, mert valahogy a mindenségnek meg kellett teremtődnie, semmi nem képes csak úgy lenni magától. Szóval lennie kell. De! :?

Nekem kell valami hogy elhiggyem hogy van. Bár azon is el lehet gondolkozni, hogy milliól nem tévedhetnek amikor templomba járnak, imádkoznak és hasonlók. Nem tévedhetnek, ha annyira hisznek benne. Én mindenesetre tisztelem azokat az embereket akik tényleg hisznek, de én úgy érzem, soha nem lennék képes rá.

Ha belegondolsz, és visszaemlékezel az általános iskolában tanultakra akkor emlékezned kell olyanra, hogy a középkorban európában (több millió ember) mindenki azt hitte, hogy a föld lapos, és a világnak a szélén a tengerek leesnek a végtelenbe stb. stb.

Tehát ha ezt vesszük alapul akkor nyugottan kijelenthetném, hogy igen kicsi az esélye annak, hogy ennyi embernek igazan van abban, hogy van Isten. De nem teszem. Bár én sem vagyok hívő, de mint mindenki én is szoktam emlegetni Istent: ha valami nagy baj történt (Úr Isten), fizika felelés előtt (Istenem, csak ne engem feleltessen ) :D , káromkodáskor (**censored**) :) , stb.

Link a hozzászóláshoz

Ha belegondolsz, és visszaemlékezel az általános iskolában tanultakra akkor emlékezned kell olyanra, hogy a középkorban európában (több millió ember) mindenki azt hitte, hogy a föld lapos, és a világnak a szélén a tengerek leesnek a végtelenbe stb. stb.

X miliárd légy nem tévedhet egyél ....t.

Ez a mondás is ismerős, sajnos az emberek bnagyszámban tévednek, és ez jellemző, hiszen sokkal könnyebb egy butaságot elhinni ami egyszerű és elsőre jónak látszik mint bonyolult összefüggéseket megérteni, stb. és az ember hallgat a tömegre de a tömeg is emberekből áll.

Link a hozzászóláshoz

A magyar sumér rokonság elmélete alapvetően a sumér és a székely írás hasonlósáán rokonságán alapul, olyan eseteken amikor magyarul nem tudó sumerológusok ómagyar rovásírásos szöveget megértettek, ezen elül egy olyan gén meglétében ami a magyarok között is gyakori, az olyal sumér eredetű leletekben ahol géntartalom kimutatható van szintén gyakori, és a földön egyetlen más országban gyakori: Japánban. Ha jól emlékszem, akkor ez a rokonságelmélet a Japán második világháborús szereplésnél a majdan kijelölendő határokra is hatást gyakorolt, és a genetikai bizonyítékot a japánok találták meg, az írással kapcsolatos bizonyítékjot magyarok. És A finnugor elmélet hibáit pedig elég sokan.

Link a hozzászóláshoz

Takeda: Ez tökéletesen igaz. Kicsit félreértettetek. Ha nem hiszel valamiben eléggé, akkor valóban könnyen romba dőlhet. Azonban ha ezt a világot nem te építed fel, hanem így fogod fel a körülötted zajló eseményeket, akkor képtelenség koppanni. Képzeld el, ha valamikor tényszerűen bebizonyosodna Isten léte/nem léte. Szerinted ez meggyőzné a fanatikus hívőket/kemény ateistákat? Nem hinném. Bocs, de mivel nem reagáltál az üzim végére, ezért most felteszem a kérdésem, legfeljebb majd jól leszúr mindenki...

Szóval a cél... Mi van a céllal? MOndhatnád, hogy minek ide cél, vagyunk és kész, de én ezt nem fogadom el. Az is édeskevés, amivel már régóta áltatnak, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek és hogy nem vagyok képes felfogni a célt. De miért nem? Az ember mindent képes megfogalmazni valahogy. Megismerte és megnevezte a világot. Erre teremtette volna Isten? A cél bevégeztetett. Hurrá, mehetünk újra aludni...

De nem. Hát akkor? Talán valamiféle kísérlet részesei volnánk? Hát akkor mégsem olyan jóságos a mi kis istenkénk. Csak azért, hogy a kísérlet zavartalanul folyjon? Ugyan már... Hát akkor? MI A CÉL, EMBEREK?

Vagy, tegyük fel, mégsincs Isten (itt kell megjegyeznem, hogy én sajnálatos módon még mindíg nem hiszek a Biblában és Istenben. Az ok egyszerű. Nem fogadom el, mert szkeptikus vagyok. Lehet ezért kiröhögni, vagy megvetni. Én azt kérem fogadjatok el örök kétkedőként!). Tehát ha csak egyszerű atomhalmazok vagyunk, akkor nincs is célunk? De hát létezhet ez? Nem tartm valószínűnek. Túl sok a "véletlen" a dolgok alakulásában. Az ember véletlenül olyan lett, amilyen, véletlenül gondolkodik, véletlenül itt ez a világ körülötte és véletlenül nem találkoztunk még senki mással a környéken. A tudósok azt mondják, a világegyetem nem végtelen, habár folyamatosan tágul. Ennyi véletlen ilyen megvalósulásához azonban elég sok hely kéne... És elég sok hasonló hely. Dimenziók? Talán, ebbe most ne menjünk bele. Azonban még mindíg itt a kérdés. És a cél? Nem létezhet bonyolult rendszer egyszerűen azért, hogy a lassú pusztulás felé haladjon. Makacsság, csökönyösség, Szűklátókörűség? Talán. Nem érdekel. Ha tudtok, válaszoljatok valamit. Bármit.

Link a hozzászóláshoz

Lithas!

Tisztelt jelenlévők ill. Takeda! Normál körülmények között nem szóltam volna bele a témába, mert nem értek hozzá, de szvsz az egész világon nincs olyan emberi lény, aki pontossan meg tudná mondani a dolgok mikéntjét. Pl: a Föld hogyan keletkezett? Igen. Erre lehet tudományos, meg hozzáértő, sőtt, még okosat is hozzászólni. De biztossan csak az tudhatja aki ott volt. Még mielőtt félreértés történne, én csak felhívnám a figyelmet arra, hogy azt írtad, hogy az szóljon hozzá, aki alá tudja támasztani az állítását. Én most hivatkozhatnék az összes tudósokra, de mi garantálja azt, hogy igazam van???

Darun

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...