Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

30 perccel ezelőtt-kor Daelon írta:

Egy klasszikus füstpatron, menekülés-segítő, célzás-rontó, misztifikáló, stb. hatással mennyibe fáj? Milyen alkímia kell az előállításához? Mekkora területet takar be a füst? Mennyi idő alatt / mennyi ideig?

 

köszi

Azt kérném, hogy dolgozd ki Te, mit tudjon az az eszköz és majd annak alapján beárazzuk.

Bitschak kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Hmph. No persze :) Mondjuk így? (nem vagyok nindzsa vagy pirotechnikus szakértő)

Füstpatron 1

aktiválás módja: burkolat eltörése (ujjal összeroppantani, kemény felülethez vágni, megütni tárggyal, stb.)

hatásterület: 2 szegmens alatt 1 lépés átmérőjű körben félhomály, 5 szegmens (fél kör) alatt 3 lépésnyi körben félhomály, 1 kör múlva 5 lépésnyi körben félhomály, újabb 1 kör alatt vagy terjed tovább vagy ha nincs hely rá (pl. folyosó, kisebb szoba), akkor sűrűsödik átlátszatlanra.

hatóidő: maximum 6 kör után eloszlik.

Méregellenállás: nem szükséges, legrosszabb esetben enyhe köhögés kiváltására alkalmas, semmilyen maradandó hatása nincs

 

Füstpatron 2

aktiválás módja: burkolat eltörése (ujjal összeroppantani, kemény felülethez vágni, megütni tárggyal, stb.)

hatásterület: 1 szegmens alatt 3 lépés átmérőjű körben félhomály, 5 szegmens (fél kör) alatt 6 lépésnyi körben félhomály, 1 kör múlva 5 lépésnyi körben teljes takarás további 5 lépésen félhomály, újabb 1 kör alatt vagy terjed tovább vagy ha nincs hely rá (pl. folyosó, kisebb szoba), akkor sűrűsödik átlátszatlanra.

hatóidő: maximum 12 kör után eloszlik.

Méregellenállás: nem szükséges, legrosszabb esetben enyhe köhögés kiváltására alkalmas, semmilyen maradandó hatása nincs

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Ligadio írta:

Üdv mindenkinek. 
Kedves Km-ek, alap méregkeverő felszerelésre tud nekem valaki mondani egy árat?

Illetve a bozótvágó késre is kérnék egyet :)

Itt az alkimista felszerelésből kell kiindulnod.

Alkalmi: 1 ezüst

Alap: 10 arany

Bővített: 60 arany

Laboratórium: 100+ arany

Utóbbi fix telepítésű, azaz nem szállítható. A fenti árak csak az eszközöket foglalják magukba és nem az egyes anyagokat. Utóbbiak ára ezen felül értendő és bekerülési költségének felső határa a csillagos ég.

 

Bozótvágó kés: 1 ezüst.

Link a hozzászóláshoz
8 órával ezelőtt-kor Daelon írta:

Hmph. No persze :) Mondjuk így? (nem vagyok nindzsa vagy pirotechnikus szakértő)

Füstpatron 1

aktiválás módja: burkolat eltörése (ujjal összeroppantani, kemény felülethez vágni, megütni tárggyal, stb.)

hatásterület: 2 szegmens alatt 1 lépés átmérőjű körben félhomály, 5 szegmens (fél kör) alatt 3 lépésnyi körben félhomály, 1 kör múlva 5 lépésnyi körben félhomály, újabb 1 kör alatt vagy terjed tovább vagy ha nincs hely rá (pl. folyosó, kisebb szoba), akkor sűrűsödik átlátszatlanra.

hatóidő: maximum 6 kör után eloszlik.

Méregellenállás: nem szükséges, legrosszabb esetben enyhe köhögés kiváltására alkalmas, semmilyen maradandó hatása nincs

 

Füstpatron 2

aktiválás módja: burkolat eltörése (ujjal összeroppantani, kemény felülethez vágni, megütni tárggyal, stb.)

hatásterület: 1 szegmens alatt 3 lépés átmérőjű körben félhomály, 5 szegmens (fél kör) alatt 6 lépésnyi körben félhomály, 1 kör múlva 5 lépésnyi körben teljes takarás további 5 lépésen félhomály, újabb 1 kör alatt vagy terjed tovább vagy ha nincs hely rá (pl. folyosó, kisebb szoba), akkor sűrűsödik átlátszatlanra.

hatóidő: maximum 12 kör után eloszlik.

Méregellenállás: nem szükséges, legrosszabb esetben enyhe köhögés kiváltására alkalmas, semmilyen maradandó hatása nincs

Füstpatron 1

Ára: 1 arany

 

Füstpatron 2

Ára: 2 arany 5 ezüst

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Levander írta:

Sziasztok!

Mennyiért tudnék beszerezni egy kis festéket meg illatszert?  Kutattam a felszerelés listát, de nem tudom mihez hasonlítsam az árát.  Nincs értékbecslésem, nem szeretném, ha becsapnának a bazárban! Segítsetek ki!

Nem kell finom úrinő illat, egy pacsuli bőven megteszi. ;-)

Előre is köszi

Ha tényleg elég a falu javasasszonyának rózsavize, az olyan 30 réz / fiola.

A festéket jó lett volna definiálni. Festék fára? Falra? Körömre vagy arcra? 

(Nyugodtan írd be az általad jónak vélt összeget a karlapra, max kijavítjuk. )

 

Üdv,

H.

Link a hozzászóláshoz
9 perccel ezelőtt-kor tetra írta:

A robbanószer miatt drága. Ha nem kell, hogy ilyen gyorsan kiterjedjen a füst, akkor sokkal olcsóbb.

Hát, rég volt kémiaóra, de robbanás nélkül is nagy a füst, ha 2 megfelelő anyagot összekeversz. És ugye ezt meg lehet oldani egy törékeny holmival, amiben az ütődés hatására keverednek a komponensek.  Pl. cézium+víz

Max féláron el tudom fogadni, de így akkor csak 1 kérdés volt. Nincs olyan tolvaj v fejvadász szvsz akinek ennyire drága felszerelése lenne a jelen környezetben (mármint kevés pénzzel).

Link a hozzászóláshoz
2 órával ezelőtt-kor Hulla írta:

A festéket jó lett volna definiálni. Festék fára? Falra? Körömre vagy arcra? 

falra, padlóra (kő? fa? ki tudja hova küld minket a modulíró...  [ja igen, te épp tudod, mi? :-D ])

de hagyjuk! jó lesz a kréta. azt láttam is a bazárban, meg egyszerűbb is vele jelölni, meg beosztani is, vinni is.

köszi a tippet, megyek is a javasasszonyhoz rózsavízért. (lehet nála alkudni? ;-))

Link a hozzászóláshoz
Egy órával ezelőtt-kor Daelon írta:

Hát, rég volt kémiaóra, de robbanás nélkül is nagy a füst, ha 2 megfelelő anyagot összekeversz. És ugye ezt meg lehet oldani egy törékeny holmival, amiben az ütődés hatására keverednek a komponensek.  Pl. cézium+víz

Örök vitatéma, hogy Yneven nem földi kémia van, hanem őselem alapú minden, így bármit meg lehet indokolni, és az ellenkezőjét is. ;)

Link a hozzászóláshoz

Őselem alapú? Nincs vas? Vagy azt nem bányásszák? Szeretem ezeket a kifacsarásokat. Tudom a mágia miatt kell, de akkor minden anyag mágikus őselem, vagy...?  Viszont a cézium is érdekes kérdés, itt a földön is mindenhol megtalálható elem, a javasasszony is ezt kiabálja "fűben fában cézium". Mert ha így nézzük akkor tényleg olcsónak kellene lennie, de mivel ritka elem és még radioaktív is így khm aláárazták, csak varázslótól beszerezhető.

Link a hozzászóláshoz
17 perccel ezelőtt-kor Crowstone írta:

Őselem alapú? Nincs vas? Vagy azt nem bányásszák? Szeretem ezeket a kifacsarásokat. Tudom a mágia miatt kell, de akkor minden anyag mágikus őselem, vagy...?  Viszont a cézium is érdekes kérdés, itt a földön is mindenhol megtalálható elem, a javasasszony is ezt kiabálja "fűben fában cézium". Mert ha így nézzük akkor tényleg olcsónak kellene lennie, de mivel ritka elem és még radioaktív is így khm aláárazták, csak varázslótól beszerezhető.

Nekem nincs alkímiám, a google meg 3 perc alatt ezt dobta, amit könnyű volt belinkelni. Bármi más megteszi nyilván, amit hozzáértő elő tud rántani. Amúgy természetes állapotában nem radioaktív, tény, hogy sok olyan izotópja van, ami aztán hasznosítható.

Mindegy, túl van ragozva.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...