Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

8)

Üdv!

B.Y.CS. ráér minden hétköznap, meg hétvégén.. az az..mindig :wink:

Tőlem játszhatunk..

Én most is mesélek egy csaptnak heti 1-2 de inkább 1 alkalommal , válltozó napon, És most is lesz egy új játékosom... Ugyhogy ...

Mi a Campus hotelben szoktunk játszani... 00- ig lehet maradni ugyhogy az nem rossz...

Bár átlag a csapat csak 6-8 tólér rá...

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Varázsló-szakosok figyelem!

Adott egy varázsló egyedül, de csurig töltve manával, és adott egy hegymélyi barlang, benne egy föld alatti folyóval, jó naggyal. A barlang szélén a víz a szikla alá bukik. De a varázsló át szeretne ott menni, bár nem tudja, hogy milyen mély a szikla alatti szakasz, tehát nem vághat neki csak úgy úszva... lehet, hogy elfogy a levegője félúton... (meg vizes is lesz :) )

Ti milyen módszereket, varázsltokat alkalmaznátok ilyen esetben?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A pszeudo nevű diszciplinával /esetleg még egy szinesztézia hallás/ (amely igen gyors) végigkövetni a víz folyását és egy távolbahatással kiteleportálni. Max 10 perc és kevesebb mint 50 Mp.

Hm, érdekes elgondolás.

Idézet tőled:

A lélek nem lehet befolyásal a tárgyra. én úgy kezeltem teljesen nemhivatalos módon, hogy a lélek rendelkezik azon egyetlen dologgal, ami nem kapcsolódik az anyagi testhez, a pszi képességével és pajzsaival, amennyiben képes felfogni halott mivoltát. így olyan módon létezhet, mint a varázslói pszeudo, csak már nem gyengül, mert ő maga az.

A mágikus erő a testben tárolódik, így egyedül pszi diszciplinákat alkalmazhat a lélek.

Ez nagyon érdekessé teszi a játékot, mert ha mondjuk meghalsz, nem az történik, hogy kiradírozod a karakterlapod, hanem üzenetet hagyhatsz, küldhetsz a csapattársaidnak még, vagy ha bezárnak egy tárgyba, hasznos tagja lehetsz a játéknak és elégedetten fejezheted be a kalandot,mivel te is részt vettél a megoldásában.

Ha nem börtönöznek tárgyba, 66 perced van, míg a tested körül bolyongasz, hogy tégy valamit, aztán eltávozol, az már mindegy hogy a Lindingassba vagy a Valhallába(karakterlapért). Dobnod kell egy intelligenciapróbát (ha pszi használó vagy) hogy felismered e állapotodat, s ha sikerül használhatod a pszidet. Erre pozitív módosító a pszi használatod foka (pl:Mf+1 slan+2, kyr+3) Ha nem jön be a 66 perc végén még egy otolsó diszciplináért megpróbálhatod mégegyszer. (Az iq a módosítatlan)

Képes vagy látni ilyenkor az asztrál és mentál síkon, de a fizikait már nem láthatod. Asztrálszemmel látsz az asztrálodnak, mentálszemmel az akaraterődnek megfelelő erősséggel és a kettő összegével van auralátásnál, amit a varázsló vagy szerzetes (stb..akinek van ilyen diszcip.) pszipontjaiból erősíthet.

A pszipontok úgy térnek vissza, mintha aludnál.

Ha tárgyhoz vagy kötve nem mozoghatasz, és a telekinézist sem használkatod, mert nem látsz az anyagi síkon.

Kiemeltem a lényeget, azaz szerintem (is) egy tisztán szellemi "lény" nem érzékeli a fizikai síkot, ahogy a pszeudó sem, mindegy mit trükközöl.

A Kémszemnek valóban sötét van a barlangban, de nem is ez a lényege, hanem, hogy ússzon, majd ha kiér a fényre, ... Persez némi elemi fény varázslat sose jön rosszul.

Lényegében ötvözni kell a Zóna varázsjelet, Kémszem varázsjelet, kiegészítve elemi fény varázslattal.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Ez jogos, gondoltam rá hogy nem nem kéne beírni, nem voltam biztos benne, de végülis biztos, hogy a pszeudo nem érzékelhet szinesztéziával, minthogy az abszolút látás diszciplina is a varázslón érvényesül és nem lesz köze a pszeudohoz. Viszont abban is biztos vagyok, hogy nincs szükség másra mert a pszeudo jól lát mindent és meg tudja különböztetni a dolgokat. Csak azért merült fel bennem kétség, mert a régi KMünknél csak azt érzékelhettem pszeodoval, aminek asztrál mentálteste van, mert nem volt járatos ezoterikában. Persze a pszeudo diszcip. megfogalmazása még kizárhatja ezt, hanem vesz tekintetbe mindent, de szerintem nem .

Link a hozzászóláshoz

üdv hát én még csak nézegetem a varázslót mint kasztot meg a mozaik-mágiát

felmerült viszont bennem egy kérdés... elvileg 3.szint után szakosodnak a varázslók ekkor kapják meg a botjukat... a botokról kéne bővebb felvilágosítás mert nincsenek meg nekem a rúnák amikben benne van megszerezni sem igen tudom...

a másik kérdésem pedig a homonkuloszokhoz kapcsolódik... elvileg csak 10.szint felett tud lelket idézni, egy homonkuluszba a varázsló... ez azt jellenti h alacsonyabb szinten esély sincs rá h gólemet alkossak???

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A varázsló-botos cikkeket szívesen a rendelkezésedre bocsátom, mindkettő a Rúnában jelent meg. Az egyetlen probléma, hogy csak Január végén férek majd hozzá! :( De ha akkor eszembe juttatod, nagyon szívesen megosztom veled, meg amúgy bárki mással is.

A gólemalkotáshoz nemcska, hogy az életten magas fokú ismerete kell, de azt csak Doranban, az Élet Kilenc Tudója (vagy mi) rend oktatja, erről részletesen a bestiáriumban olvashatsz, a gólemnél.

Tehát szerintem bát homonkuluszt készíthet minden varázsló, lez elég mana-pontja, (hogy mikor, azt most fejből nem tudom) de gólemet csak a Doraniaknál tanult kevesek alkothatnak, szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ebe azért szólnék bele, mert nálunk (ahol én jáccom életutat) aktuálissá vált a téma, hogy a varázsló működőképes gólemet alkosson.Tévedés ne essék gólemet alkotni a legtöbb varázsló tud. De hogy ez mennyire lesz sikeres és mennyire fog működni hát az nagyban függ attól, hogy tanították-e neki a gólemkészítés fortélyait, és ha igen akkor milyen mértékben. Hiszen elméletben minden 10. tsz feletti varázsló tud csinálni gólemet. Na de, hogy ezmennyire lesz működő képes az már egy más kérdés. A MagyarGergely által említett dorani rend pedig nem vesz fel akárkit (értsd: bármely dorani varázslót), csak úgy. Ezért például a micsapatunkban a varázsló egyenlőre nem tanulhatja meg a gólem készítés magas iskoláját, mivel olyan feltélhez kötöték a felvételét, amelyet jelenleg nem tud teljesíteni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Huszárral egyetértek, én is úgy gondoltam, hogy nem fog mind működni.

A varázslóbottal kapcsolatban a Rúnában csak a dorani, meg a pyarroni bot van kidolgozva, tehát a többi, kisebb varázslórendek botjai "szabad terület". Szerintem jó is, ha az ilyen rendeknek több féle, más féle botjaik vannak, tovább szinesítik Ynevet. Csak ne legyenek táposak... jó irányadó a már kidolgozott botok.

Egyébként ha már egy varázslónak megvan a botja, akkor azt otovább alakíthatja, kiegészjtheti, ezért szerintem egy magas szintű varázslónak már jóval több mindenre képes a botja, mint egy "friss"-nek.

Link a hozzászóláshoz

Más iskolák botjainak gyengébbeknekkelllenniük kicsivel, mint a két nagy iskoláé. Ez így demokratikus :twisted:

Másrészt, ha tudod az összes elemet a mágiákból, ami a gólemhez kell, mértne csinálhatnád meg. Én nem vagyok érintve mert az én mágusom dorani, de mi akadályozna meg abban,hogy csinálj máshol egy gólemet?

És kérek egy kis kreativitást! Mértkéne 10 szint hozzá. Csapdába zárni más lelkét és beletenni kevesebb mana.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Télleg Mágusod van? na jó hagyjuk a poénokat, amúgy az egyik ismerősöm szerint a varázsló olyan mint a szobafestő, a mágus, meg mint a festőművész de ez nem teljesen korrekt, csak még is más a kettő. No mind1. (Én is már kezdek mindenbe belekötni, mint EGYESEK)

Én azt hittem, hogy minden varázslónak egyéni botja van :oops: , de akkor ez olyan mint a "régi időkben" az iskolai uniformis, tehát egyien bot van?

Amúgy azokról a kidolgozott botokról feltennétek egy cikket, vagy legalább valaki intézne egy beírást ha ráér, mert szerintem sokan kiváncsiak rá.

Kössz

Link a hozzászóláshoz
Télleg Mágusod van? na jó hagyjuk a poénokat, amúgy az egyik ismerősöm szerint a varázsló olyan mint a szobafestő, a mágus, meg mint a festőművész de ez nem teljesen korrekt, csak még is más a kettő.

Hail to you!

A hasonlatban lehet igazság (bár szvsz sokkal jobban állna a boszorkánymester-varázsló párosra), de hirtelen nem értem, hogyan is vág ez a témába? :roll:

Én azt hittem, hogy minden varázslónak egyéni botja van , de akkor ez olyan mint a "régi időkben" az iskolai uniformis, tehát egyien bot van?

De igen, jól hitted. Minden varázsló botja teljesen egyedi, saját maguk faragják ki, díszítik iskolájuk, vagy méguaformájukra jellemző motívumokkal. Ugyanakkor természetesen megfigyelhető egyfajta hasonlóság az azonos iskolát/iskolaformát végzett varázslók botjai között (pl. a Szarvtorony nekromantái áltálában unikornis szervat formázó feketehordanak. Ez persze "csak" hagyomány, kivételek mindíg akadhatnak.)

A különbség a botok hatásában van, a két legfőbb iskola (Doran, Fehér Páholy) esetében, bizony nagyon eltérő tulajdonságú botokkal ruházzák föl tanítványaikat. Míg az északi változatú Mp-t illetve az adott iskolához tartozó hatást tárolhat , addig a déli iskola esetében a bot permanens védelmet generált a varázsló köré, ami minden ellenséges mágiahasználó varázslatait gyengítette.

A bot elkészítéséhez egy ősi rituálé szükséges hozzá, ami csak a déliek esetében kötött hatású, az északiaknál dobás dönti el a bot hatalmának típusát.

Amúgy azokról a kidolgozott botokról feltennétek egy cikket, vagy legalább valaki intézne egy beírást ha ráér, mert szerintem sokan kiváncsiak rá.

Ha jól emlékszem az idei Nyári Táborban is többen kérték ezt a cikket. Keress vissza abban a topicban, de ha nem találod külddj egy emailt SAS2000-nek (sas2000@freemail.hu), neki tudom, hogy meg van bescannelve.

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Nagyon jó hasonlat a szobafestőfestő és a festőmüvész példája. 20.sznten teheted meg igazán azt, hogy úgy varázsolj, mintha nem varázsoltál volna és olyan mágiát használj, amit még akkor sem értenek meg, ha elmagyarázod (és persze nem azért mert hibás). úgy látszodj mindennemü mágikus és pszi és stb érzékelés előtt mágia nélkülinek, hogy egyébként 10000 mana és 5 kiló igazdrágakő figyel rajtad ha kell (mert néha kell. pl mikor farkasszemet nézel egy démonherceggel és az összes Xingjével ).

És egy mágus képes arra, hogy kevesebb 'festékből' sokkal szebb képet fessen mint a kezdők, akik vödörrel borítanák.

Nekem a varázslóbotom (ami a boszorkánybörtönben figyel mert nem mertem bemenni érte, hiszen örülök hogy kijöttem) dorani rendszerü és persze igen jónak számított. szintenként 9Mp-t tudott tárolni, amit úgy használhattam föl, mintha a saját elmémben lenne (persze nem összekapcsolva), akkor, ha a zónámban van. Ez esetben +2 Iq, +1Ak és +1 Asztrált adott. ha a zónámon kívül volt, mindegyikből -2-t Ha egy napig a zónámon kívül volt, egy évig minden nap annyi órát kellett meditálni vele, ahányadik szintü vagyok, hogy erejét visszanyerje és addig érvényesült a negativitás. Gondljátok el milyen komoly volt ez 17.szinten. Azóta azt mondtam 20.szinten (20 órás egy nap nálunk) hogy csak hátrány, kell a francnak, az utolsó senki is tudta, hogy azt kell lenyúlni tőlem, vigye a bot a lelkem darabját ígyis van elég.

A negativitásokat és plusszakat k6, k6/2 és k6/3-al kelettl kidobni és annál rosszabb feltátelekkel, minél több tárolható manát dobtam (k10). Dragfából volt a végén egy skorpióval, (a Mortal Kombatban Scorpion gazdatestét Takedának hívták)

A pyarroni botnak nincs hátránya de nem első szinten, hanem harmadikon kapod igen nehéz körülmények között, mert oda kell menned, ahova hív a botod, ha Elfendelben kell kifaragnod akkor ott. És ha csak 10 szinten sikerül, akkor akkor. Szintenként 1E-vel csökkenti a zónádban müködő mágiák erősségét, persze az engedélyeddel ez nem érvényesül.

Ezek nem hivatalos adatok, csak pár emlék. 8)

Link a hozzászóláshoz
Más iskolák botjainak gyengébbeknekkelllenniük kicsivel, mint a két nagy iskoláé.

Egyetértek. Az irányelvet én is úgy értettem, hogy nehogy már egy kis iskola különb botokat készítsen, mint Ynev leghíresebb varázslórendjei!

Másrészt, ha tudod az összes elemet a mágiákból, ami a gólemhez kell, mértne csinálhatnád meg. Én nem vagyok érintve mert az én mágusom dorani, de mi akadályozna meg abban,hogy csinálj máshol egy gólemet?

És kérek egy kis kreativitást! Mértkéne 10 szint hozzá. Csapdába zárni más lelkét és beletenni kevesebb mana

Tessenek elolvasni a Bestiárium gólem részét, ott le van írva, miért. A gólem nem ugyanaz, mint a homonkulusz!

Én azt hittem, hogy minden varázslónak egyéni botja van , de akkor ez olyan mint a "régi időkben" az iskolai uniformis, tehát egyien bot van?

Igen, maga a bot egyéni, ami a kinézetét illeti. Sőt, a képességeiben is van egyéniség, különösen ha már sokat fejlesztette azt. Egy iskolában leginkább a botok hatásai nagyon hasonlóak. Előttem írtak már a pyarroni meg a dorani botokról, nem ismétlem. Ez nyilván a két iskolában hasonló,hiszen ugyanazon elvek alapján készítik el a botokat. De a kialakítása azért a varázsló személyiségét jellemzi. Hogy milyenre faragja, miket tesz rá, stb. Az sincs előírva, hogy minden dorani nekromanta szarvtornyos bottal szaladgál, de náluk is van hagyomány, és azért hasonlóan is gondolkodnak, nem csoda, hogy sokaknak van olyan.

Amúgy azokról a kidolgozott botokról feltennétek egy cikket

Ha Január végén ráér, elküldöm neked, de ezt már írtam korábban...

Míg az északi változatú Mp-t illetve az adott iskolához tartozó hatást tárolhat

Ez igaz, bár én nem látom itt a lényeget... A doraniak szerint ugyanis nem lehet mindenki varázsló, hiába tanul annak. A bot a varázsló személyiségének hiányzó részét hordozza, és aki "varázslónak született" annak van valahol botja is, ami NEM PLUSSZOKAT AD (Takeda) hanem egésszé egészíti ki a varázsló lelkét, vagy személyiségét, tehát csak visszaadja a hiányzó részt. Ja, meg mana pontot is tárol.

Azóta azt mondtam 20.szinten (20 órás egy nap nálunk) hogy csak hátrány, kell a francnak, az utolsó senki is tudta, hogy azt kell lenyúlni tőlem, vigye a bot a lelkem darabját ígyis van elég.

Hát ez elég szomorú, és ha így igaz is, akkor a KM-et is minősíti... Ja, és Éljen a SZEREPjáték!

Link a hozzászóláshoz

17. szinten eljátszottam a mély depresszióst, mikor nem volt botja és ha már nem is lehet megszerezni át kell érezni az előnyeit. Ez pont olyan minthogy beteg volt és kínzott a fél karod életedben és elveszted egy csatában és többé nem fáj és nem tereli el a figyelmedet fontos dolgokról. ugyan jó volt használni azt a testrész de bele kell törőni ilyen a bot is.

Vagy olyan mint a szenvedélyes szerelem. Ha veled van jobb, ha nincs veled sokkal rosszabb. Mikor megtudod, hogy többé nem láthatod, egy idő után feldolgozod és nem fog zavarni többé.

Én beleéltem magam a helyzetbe, sőtt nagyon is. De az is nagyon jó volt, mikor nem arról szólt a kaland hogy visszaszerezzem amit elvesztettem, hanem arról amiről egyébként. Persze a KM dolga is hogy jó hangulatúvá tegye a game-et mindenkinek, de az is igaz hogy nagyon tápos volt szegénykém mindíg is és ez volt a leggyengébb pontja amivel ki lehetett mozdítani a biztonságérzetéből.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy darabig ez lesz az utolsó írásom, majd később, jövőre jövök megint.

Szóval botot csak a dorani varázsliskola "ad", a tanítványainak. Azaz kizárólag ezen iskola beavatottjainak létezik születésüktől fogva a botjuk, emlékeztek, ez az egyik feltétel a felvételin.

A Pyarroni Fehér Páholy pedig varázslórend, nem iskola. Az iskola pontosan a Lar-Dori iskola.

A varázslórendbe a felvétel minimum követelménye a 3. szint, illetve különböző komoly jellembeli megkötések. A botot a varázslórend mágusai készítik és adományozzák az arra érdemesnek. Minden ilyen bot ugyanazokkal a képességekkel rendelkezik, a különbségeket maga az a varázsló adja, hiszen saját hatalmának szimbóluma, zónájának kiterjesztése a bot, együtt fejlődik a varázslóval "automatikusan", mondhatni együtt lép szintet a varázslóval, de az nem is "csinosíthatja" egyedi hatásokkal. (gondoljatok bele a botot mágusok készítették, nem "csak" varázslók).

A dorani botra visszatérve, itt ugye születéskor eldőlnek a botnak az alapképességei, jóformán mágiaelméleti szempontból magyarázható azzal, hogy a varázsló-lélek mekkor ahányada születik bele a botba, illetve a szokásos anyagi testbe.

Link a hozzászóláshoz

Hell ho!

Amit értettem a hozzá szólásból, azzal egyetértek, meg, azt nem értem, hogy ha a Pyaroniak kapják a botot, a Doraniaknak meg részük akkor, hogy lehet az hogy a pyarroniak, és a doraniak bot nélkül is ugyan olyanok, mármint relatyv, tehát nem szemléletben...

Na mind1 most nem akarom a doraniak kárát, mer minden varázslóm dorani :wink: .

De ebből az írásból az látszik hogy érdemesebb pyarnak lenni, mint doraninak, mert a pyaroknak egyszerűbb. Az más kérdés hogy nyílván izgalmasabb szerepjátékra ad lehetőséget, hogy az elfek kedenc fájáról kell egy ágat leszedni :twisted: , vagy az elátkozott vidé egyik fájának ága, de az hót ziher hogy ezt a kmek kihasználják...

És az lenne a kérdésem, hogy azzal összefüggésbe van a bot, hogy milyen erős, hogy mennyit szenvedtél érte? Mert az azért necces, hogy az egyiknek tárol egy mp-ot, és az elfektől nyúlta a botot, a másiknak meg 10-et tárol, és az meg a szomszég erdőbe törte.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...