Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Hi!

Elméletben a dorani varázsló iskola mellett van egy drakkfa erdő, ahova varázslóknak a leendő botjukért el kell menniük.

De (!) sztem, ezt a legtöbb KM kissé átértelmezi és azt modnja, h a JK biza szenvedjen meg azért a botért és menjen el az elfek szent fájához egy ágért, vagy az elátkozott vidékre egy vámpírfához, vagy valami egyéb kedves helyre. Ha dorani varázslóval játszik a kedves JK...

Üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

8)

üdv!

Én magam nem szeretem a Runa kiegészítőit, bár nyilvána za a hivatalos (baromság) de akkor is jobban szeretem ha az interneten megvitathatjuk a dolgoka é s a Szerpejátékos társadalom határozza meg a dolgokat nem, pedig a készítők akik esetleg már rég elfelejtettek dolgokat, vagy nem áll anniyr érdekükben a "fejlesztés" mint nekünk.. "AKT

Link a hozzászóláshoz

Azaz kizárólag ezen iskola beavatottjainak létezik születésüktől fogva a botjuk, emlékeztek, ez az egyik feltétel a felvételin.

Üdv!

Az első fele igaz, de a második sántít. Ugyanis ez nem lehet szempont a "felvételin", amin gondolom, hogy az iskolába való bekerülést érted. Ugyanis akkor még nem tudják eldönteni, hogy valakinek van-e botja valahol, vagy nem. Megtanulják hogyan kell megkeresni, aztán aki a tanulóidő alatt megtalálja, abból varázsló lesz, aki nem, abból meg képzett nem varázsló, ha jól emlékszem atulens erre a dorani kifejezés. Õk ugyanis szentül hiszik, hogy varázslónak születni kell.

A Pyarroni Fehér Páholy pedig varázslórend, nem iskola. Az iskola pontosan a Lar-Dori iskola.

Ez bizony így igaz, és pontos. A többi résszel is egyetértek.

akkor, hogy lehet az hogy a pyarroniak, és a doraniak bot nélkül is ugyan olyanok, mármint relatyv, tehát nem szemléletben...

Nem ugyan olyanok. Sem szemléletben - gondolj csak az elfogadott és oktatott mágiaformákra, vagy a szigorú pyarroni - Doranban másképpen létező - követelményekre a varázslóal szemben.

Ami a botot illeti, akkor sem, a dorani ugyanis mindaddig hiánnyal küszködik (érzés, no és fizikai is, mert a bot ad vissza néhány hiányzó értéket (pl. IQ, asztrál stb.) ami addig hiányzik, míg a bot nincs meg. A Pyarroninak meg semmi baja sincs attól, hogy még nincs botja, csak nem használhatja előnyeit.

De ebből az írásból az látszik hogy érdemesebb pyarnak lenni, mint doraninak, mert a pyaroknak egyszerűbb.

Ezt inkább nem minősítem, de nálam egy darabig nem indulnál varázslóval egy ilyen után... :twisted:

egyébként szerintem nagyobb feladat úgy játszani szinteken keresztül a varázslóval, hogy alkalmas legyen a Fehér Páholyba, mint megszerezni a varázslóbotot...

És az lenne a kérdésem, hogy azzal összefüggésbe van a bot, hogy milyen erős, hogy mennyit szenvedtél érte? Mert az azért necces, hogy az egyiknek tárol egy mp-ot, és az elfektől nyúlta a botot, a másiknak meg 10-et tárol, és az meg a szomszég erdőbe törte.

Nincs. Lehet, hogy valaki egy évet szenved a botért, és fele annyit sem tud, mint azé, aki a "kertben" szedte. De mondjuk szerintem a KM-nek etikus, és illik erre figyelnie, pláne, ha két JK-t hasonlítunk össze. Mindazonáltal a sors más szempontokat mérlegel, mint egy gondolkodó elme.

Elméletben a dorani varázsló iskola mellett van egy drakkfa erdő, ahova varázslóknak a leendő botjukért el kell menniük.

De (!) sztem, ezt a legtöbb KM kissé átértelmezi és azt modnja, h a JK biza szenvedjen meg azért a botért

Nem-nem. Sok bot nő a Doran körüli drakfa-ligetben, de nem mind. Nem értelmezi félre a KM, és nem szivatja a JK-t, ha máshova küldi. Vannak botok, amik egészen távol nőnek, ennyi. Hogy mi alapján választ a sors? Ki tudja? Mindenesetre a JK varázsló nem egy átlagos varázsló egyén, tehát nem baj, ha a botja sem a nagy többségéhez hasonlóan kerül hozzá. Mindemellett megjegyzendő, hogy akinek messze kell mennie a botjáért, amellé a Vigyázók rendjének néhány lovagját szokták adni...

Én magam nem szeretem a Runa kiegészítőit, bár nyilvána za a hivatalos (baromság) de akkor is jobban szeretem ha az interneten megvitathatjuk a dolgoka é s a Szerpejátékos társadalom határozza meg a dolgokat nem, pedig a készítők akik esetleg már rég elfelejtettek dolgokat, vagy nem áll anniyr érdekükben a "fejlesztés" mint nekünk.. "AKTÍVAKNAK

Szerintem nem kéne leszólni a Rúnát, mert sokáig az volt az egyetlen hely, ahol kiegészjtők jelentek meg... még ha nem is teljesen összehangolva, de szerintem még mindíg könnyebb egy hivatalos kiadvány hibáit javítgatni, mint egy-két netes baromságot átírni... Persze azért sok a jó cikk is, pláne, hogy egyre többen jutnak oda, hogy megjelenhessen a kiegészítőjük az Interneten.

A megvitatással kapcsolatban csak annyit, hogy akkor soha nem lenne kész semmi, mert nézz meg egy-két más hozzászólást, sokan még ennyi év után is 1TK-s leírt szabályok miatt sírnak, hogy nem tetszik. (itt most nem az ellentmondások kijavítására gondolok, de van sok olyan vélemény, amelyik egyértelmű szabályokba köt bele, ilyen vagy olyan érvek alapján. Ilyen alapon írhatnánk az egész rendszert újra, de akkor nemigen lenne kész egy pár évig!

Másrészt, nem minden MAGUS-ozónak adatik meg, hogy itt fórumozgasson, még akkor sem, ha ez a 21. század. Akkor nekik L*a*-ba, és fogadják el "hivatalosként" amit egy-két keratív netező-MAGUS-ozó kiötöl?

Szerintem nem baj, ha van egy hivatalos álláspont, meg minél több kiegészjtője (sajnos nem sok) emellett meg mindenkinek megvan a saját Yneve...

Alap esetben (3.szint) Ingyen lehet vele felrajzolni a idéző pentagrammot (varázskör), és a feltámasztottjai (zombik csontik stb...) befolyása alatt maradnak 20+szint*5 m ig(ez azt jeleni hogy ezen a hatóterületeten, "nem esnekszét", lehet velük "ingyen" kommunikálni)

illetve egy folyamatosan működő szint*E erejű Életerő szívás vagy (szint*E)/2 életerő rablás van a boton (a necrótól nem szív!)..

Szerintem kicsit erős, nem? Mondhatni Táp. A botnak nem az a lényege, hogy egy csomó varázslatot megcsináljon a varázsló helyett, még meg táposabban, mint ahogy ő maga tudná azt létrehozni. Emellet pedig részletesen ki van dolgozva, hogy mit tud a dorani bot, és nem ennyire erős.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

No tehát akkor, arra már rájöttem logikával is hogy különböznek a Doraniak a Pyarroniaktól DE! Hol ven ez leírva az ETK-ban, ott csak annyi van hogy, lehet valaki Dorani, Pyarroni és egyéb. Na már most kitérve azokra akik inem! olvassák a rúnát azok honnan tudják hogy amint 3tsz-re lép a varázsló nem terem a zsebében a bot? Most ez persze hülyén hangzik, de így jön le az ETK-s szövegből.

Aztán a Doraniakhoz visszatérve azok azt mondtad szenvednek a bot hiányától, mert az ad nekik vissza pár iKÉPESSÉGET!, na megbocsáss de ugye varázslónál lehet asszem IQ-ra Aszt. Akt. ra KF-et kérni. No akkor ha neked most tápat mondok de működhet, van egy 21 IQ 20 AKT 19 ASZT és a bot visszaad neked mindenből 2-t, akkor a kezdeti karilapról azt le kell vonnod, hogy majd a botod visszaadj, vagy kapsz még pluszt. Tehát 23 IQ 22 Akt 21 Aszt. Mert ez nem egészen egyértelmű

A másik ha te pyarroni vagy, attól neked lehet még botot, nem? tehát akkor mi van, kapsz egy botot, aztán ugye hiányérzeted van és megtalálod az "igazi"t is.

Most valószinüleg, elég kekec "érvek", ezek. Meg tuti a fele hülyeség. De ezekre kiváncsi vagyok

Link a hozzászóláshoz

DE! Hol ven ez leírva az ETK-ban, ott csak annyi van hogy, lehet valaki Dorani, Pyarroni és egyéb.

Igen. Ennyi. Aki mást akar, az vagy Hozzájut Rúnákhoz, meg netes kiegészítőkhöz, vagy magnak talál ki.

Na már most kitérve azokra akik nem olvassák a rúnát azok honnan tudják hogy amint 3tsz-re lép a varázsló nem terem a zsebében a bot? Most ez persze hülyén hangzik, de így jön le az ETK-s szövegből.

Ne keverd a kettőt! Akik nem alkalmazzák a Rúnás kiegészítőt a botokról, azok nyilván tisztán csak az 1TK-t használják. Itt nincs harmadik szint említve. Csak hogy van a varázslónak botja, ami különleges és mágikus tulajdonságokkal bír. Tehát eszerint 1 Tsz-en, a hatását pedig a KM-nek kell meghatároznia, hiszen nincs más.

A Rúna meg világosan fogalmaz, aki aszerint játszik, az azt alkalmazza.

No akkor ha neked most tápat mondok de működhet, van egy 21 IQ 20 AKT 19 ASZT és a bot visszaad neked mindenből 2-t, akkor a kezdeti karilapról azt le kell vonnod, hogy majd a botod visszaadj, vagy kapsz még pluszt. Tehát 23 IQ 22 Akt 21 Aszt. Mert ez nem egészen egyértelmű

Szerintem egészen egyértelmű, és logikus is. Miután kidobtad a karaktert - ekkor már nyilván tudni lehet, hogy varázsló lesz, meg hogy Dorani - akkor ki kell dobni a botot is. Ezután levonni az értékeket, és addig ezek nincsenek, amíg a varázsló meg nem szerzi a botját. NEM tápolásra használni a botot! Tehát az nem emeli a max fölé az értékeket, és nem is plusszokat ad, hanem visszaad, tehát előbb le kell azt vonni.

Egyébként ez olyan előtörténet-játék, hiszen egy "kész" 1 szintű dorani varázslónak már meg kell, hogy legyen a botja. Tehát a bot megszerzése még a tanulóidő alatt, "0." szinten történik. Ennek ellenére én sose hagynám ki, tehát minden dorani varázslónak mesélő KM-nek javaslom, mint "kötelező" kezdést.

A másik ha te pyarroni vagy, attól neked lehet még botot, nem? tehát akkor mi van, kapsz egy botot, aztán ugye hiányérzeted van és megtalálod az "igazi"t is.

Nem-nem. Ha valaki Pyarroni varázsló, akkor nincs hiányérzete, még akkor sem, ha ő egyébként a Dorani elvek szerint is varázslónak született. Egyszerűen nem foglalkoznak ezzel, nem is tanulja, hogy kell megkeresni a botot. Egyszerűen Pyarroni varázsló lesz, "dorani" bot nélkül. Ha Doranban tanult volna, akkor valószínűleg megtalálta volna a botját.

Ilyenkor persze mondhatná valaki, hogy akkor az nem szerezheti vissza a hiányzó képességeit? És a válasz nem. De egy Pyarroni varázslónál nem kell kidobni, hogy milyen lenne a botja, ha Dorani lenne. Pesze lehet, de értelmetlen, hátrányos, és kerülendő.

Egyébként a példát értem, de a dzsennt meg úgy hajtanám el Doranból, hogy a lába sem éri a földet.

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Szegény dzsenn :twisted: .

Na szóval, én úgy emlékszem le van írva az ETK-ban hogy 3. szinten kapja, vagy a képzettségeknél, vagy a "Varázsló botja" címnél, de mindenképpen le van írva, most nincs itt előttem de tuti- azért lehet hogy tévedek...

Na szal, akkor mostmár értem a botos témát, és arra jöttem rá,, minél tápabb a Dorani botja annál nagyobb szívás. Mert minél több Iq-t Asztrált stb-t ad a varázslónak, a varázslónak annyival kevesebb lesz. tehát ha 10 IQ-t ad a bot akkor a varázslónak 1 2 szinten még max 10 Iq-ja lehet... Nem akarok táp botot... :D Végre valami amiből nem akarom hogy táp legyen :wink:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom fejből a cikket, pláne nem a táblázatokat, de ha jól emlékszem, akkor 4-nél nincs nagyobb ilyen érték.

Egyébként meg nem értem, miért lenne szjvás, mert a varázsló nyilván megszerzi a botját, aki meg nem, annak ki sem dobják. Ennyi. Tehát ez inkább csak érdekesség.

Hiszen aki nem szerez botot, abból nem is lesz varázsló, ez viszont biztos.

(ez itt most csak doranira értendő)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Rendben, értem. Csak azért véleményeztem azt, mert az volt itt.

Egyébként szükség is van a saját ötletekre, mert csak a két legnagyobb varázslóközpont botjai vannak kidolgozva. Bár szerintem minden bot ezek alatt marad képességeit tekintve, nem véletlen, hogy ezek a legnagyobbak.

Én úgy fogalmaznék, hogy van egy két rossz, azért szerintem a Rúna nagyon jó dolog volt, kár, hogy már nincs. Még mindíg jobb, ha néha van egy-két baklövés, mint ha semmi új nem jelenik meg a MAGUS-hoz...

És az Alien-Terminator-cikket illetően teljesen egyetértek veled, már el is feledtem, de tényleg, talán az volt a legnagyobb b*mság. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus írta:

Azaz kizárólag ezen iskola beavatottjainak létezik születésüktől fogva a botjuk, emlékeztek, ez az egyik feltétel a felvételin.

Üdv!

Az első fele igaz, de a második sántít. Ugyanis ez nem lehet szempont a "felvételin", amin gondolom, hogy az iskolába való bekerülést érted. Ugyanis akkor még nem tudják eldönteni, hogy valakinek van-e botja valahol, vagy nem. Megtanulják hogyan kell megkeresni, aztán aki a tanulóidő alatt megtalálja, abból varázsló lesz, aki nem, abból meg képzett nem varázsló, ha jól emlékszem atulens erre a dorani kifejezés. Õk ugyanis szentül hiszik, hogy varázslónak születni kell.

Kiemeltem a lényeget. Az, aki nem született varázslónak, az nem lesz az iskola beavatottja (azaz varázsló); azaz nem az iskolába való felvételiről szól az idézet, hanem arról, hogy bekerül-e a varázslók közé.

Nekem is van egy homályos ötletkezdeményem az átlagos botokkal kapcsolatban.

Alap táblázatnak lehet használni a Védő varázskörnél irt manapontigényeket.

A botnak a varázsló minden szintje után van 10 pontja (mint varázslónak manapontja), ezt a 10 pontot lehet használni a bot képességeinek fejlesztésére.

Képességek:

- Személyes Aura (Alapképesség): hatására képes a bot kiterjeszteni a hatalmát a varázslóra, illetve arra, aki érinti a botot

- Zóna: pontigénye, mint a hasonló nevű varázsjel, hatására képes a bot kiterjeszteni a hatalmát a varázsló meglévő zónájára, illetve egy új zónát is jelent.

- Védelem: pontigénye, mint a hasonló nevű varázsköré, aktiv, intelligens védelmet jelent az adott tipusba besorolható hatás ellen. A bot E-je nem haladhatja meg a varázsló szintjét.

- Varázslat: pontigénye, mint a védő varázskörnél, azaz 1E pontosan meghatározott tetszőleges varázslat az adott területről a táblázatban szereplő manapontba kerül. (Ez gondokat okozhat az elemi mágia szőnyeg formázásánál, ahol természetesen nem 1E-snek kell venni a 10m sugarú 1E-s szőnyeget, ez bizony a szokott módon 10E. Illetve Szokatlan módon a TAM fejezet, ahol kizárólag a bot képességeinek meghatározása szempontjából 1E-nek 10 egységnyi alap mennyiségekre meghatározott manapontigény szolgál, illetve az időmágia, ahol a plusz időtartam felsorásánál sorrendben az első 1E, 2. 2E, 3. 3E, stb...

A botnak minden varázslat létrehozása után töltődnie kell, A hatások E-ként összeadódó 1 óra. Természetesen egyetlen hatás E-je sem haladhatja meg a varázsló szintjét.

- Manapont: 1 pontért a bot képessé válik 2 Mp tárolására, a képesség maximuma a varázsló szellemi főértékei (Int, Ake, Aszt) átlagának 10 fölötti része szintenként, azaz 16, 15, 14 értékek esetén 10 Mp/szint.

A bot manapontjainak visszatérése 1 nap után óránként 1Mp. A manaponti kivonása 1 körös koncentrálást igényel.

Minden bot mágikus, a varázsló személyes aurájának része, ellenben a tulajdonos tud hatni rá TAM mozaikokból álló varázslattal.

Ellenben alapvetően nem rendelkezik a Pyar mágusok által készitett bot törhetetlen tulajdonságával, ahogy a dorani bot sem.

A fenti módszerrel egyedibb, ám egyértelműen gyengébb botokat lehet alkotni, igy ezt a módszert javaslom a kisebb iskolák botjainak megalkotásához egy alap ötletnek.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hail!

Egy röpke kérdésem von a tisztelt urakhoz;

ha egy ereklyével ütnek egy (elvileg törhetetlen) varázslói botra, olyankor mi történik?Ugyebár lehet ugyis kezelni (játék)technikailag a varázsló botját, mint egy ereklye, meg lehet nem úgy kezelni.

Mielőtt ezekbe belekötne a világ fele, azelőtt modnom, h ne kössön bele senki, mert nem tartozik a kérdéshez.Thx.

Üdvözlettel,

@huszár

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

@Huszár, és ilyen (törés) szempontjából nem különböztetem meg az ereklyéket, meg az egyszerű varázstárgyakat.

Szerintem azok képesek eltörni egymást, ha nem is olyan egyszerűen. Ezt erősen függővé tenném a helyzettől, illetve a tárgyakat átható mágia eredetétől és erősségétől.

Jó példa pl. a Gyűrűk urából a Gimli csatabárdja kontra gyűrű eset. (nem véletlen, hogy szegény már csak a fejszéjét tudta felajánlani...)

Hogy konkrétabb legyek, szerintem, ha egy mágikus erejű tárggyal ráütnek átlagos helyzetben a varázslóbotra, akkor az még nem törik el, legfeljebb az erő kikényszeríti a varázsló kezéből.

Sylvanus,

Értem, és nem is akartam kötekedni, csak azért írtam, nehogy valaki azt gondolja, hogy akkor aki nem varázslónak született, nem tanulhat Doranban. Mert sok olyan tanul ott, akiből végül is nem válik varázsló.

A botos ötlet nem rossz, nagy a variációs lehetősége, és azért tápolni sem engedi a varázslót.

A Mp tárolás példáját viszont nem értettem, szerintem nem úgy írtad le, mint ahogy akartad. De lehet, hogy én nem tudok számolni, nekem sehogy sem jött ki.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

- Manapont: 1 pontért a bot képessé válik 2 Mp tárolására, a képesség maximuma a varázsló szellemi főértékei (Int, Ake, Aszt) átlagának 10 fölötti része szintenként, azaz 16, 15, 14 értékek esetén 10 Mp/szint.

(16+15+14)/3-10/szint vagyis szintenként 5 pontot költhet el manatárolás képességre, mivel 1 pont 2Mp, így a bot ebben az esetben maximum 10Mp-ot tárolhat szintenként (amit természetesen képességként meg kell venni).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ha már sikerült kétszer elküldenem, akkor kiegészítem az előzőt.

Természetesen léteznek egyrész elfendelben elf boszorkányok, akikről tudtommal a Summáriumban vannak infók. Természetesen főleg a szemléletmódjukról.

Mint az ismeretes az elhíresült (?) nemesnek született elfendeli varázslóm (akinek álneve alatt írkálok mágiaelmélettel foglalkozó cikkeket is) kalandozásai során kapcsolatba került "kényszerű szövetségesként" egy ember boszorkánnyal, akivel a kaland végére normálisnak mondható (nem elutasító) viszonyba került, jutalomként megkapta az említett hatalom ital receptet (nagyon megdolgozott érte, főleg a szemléletmódjában beállt változásokat figyelembe véve), valamint volt egy megbeszélés, hogy az ital előnyei mellett (2Ép-be kerül csak), határozottan segíti a boszorkányt, hogy megfelelhessen az elf boszorkányok szemléletmódjának, illetve segít a "jó" oldalom maradásban.

Az említett elf varázslóm többek között Elfendel egyik hivatalos diplomatája is (saját alternatív Ynevünkön), amely pozíciót segíti az ember boszorkány, jellemzően kultúrális ismeretei tekintetében.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Ereklyékre:

RÚNA, I. évfolyam, 5. szám:

"Az ereklyéket igen nehéz, olykor lehetetlen megsemmisíteni az Elsődleges Anyagi Síkon, elpusztításukra ott van legnagyobb esély, ahonnan a készítésénél közreműködő lény származik."

"Közönséges" Varázstárgyakra:

Tudtommal nem létezik semmilyen hivatalos dolog ide vonatkozólag, tehát mindenki úgy játssza, ahogy akarja. Van akinél a varázstárgy erősebb, ellenállóbb, van akinél ugyanolyan, mint egy közönséges tárgy.

Kivétel persze, ha a varázstárgy az anyagánál fogva erősebb, mint pl.: abbitacél, lunír, stb.

Viszont hogy egy rúnakard - ami közönséges acélból készült - erősebb-e, mint egy közönséges acélkard, már felfogás és világszemlélet kérdése véleményem szerint. Mindkét válasz mellett tudnék érvelni. :)

Mindenesetre: hivatalos szabálykönyvi álláspont etéren tudtommal nem létezik.

Varázslóbotokra:

Nem emlékszem pontosan, de úgy tudom, hogy a varázslóbotos RÚNA-cikkek valamelyikében le van írva, hogy a varázslóbot törhetetlen, amíg a varázsló él. De csak addig. (A varázsló személyes aurája stb miatt.)

Link a hozzászóláshoz

TAO: Én is így tudom.

Márpedig ha nem írták, hogy tartósabb, akkor szerintem nem az.

Ez számomra csak egy AD&D csökevény, amit nem is játszottunk soha.

Igaz, az alapkönyvben azt sem írták, hogy lehet emberrel játszani (a fajoknál egy szó sincs róla), így sok kezdő szerepjátékos csapat csak évek múlva, vagy opcionális mesélői engedéllyel játszott emberekkel. A pecsában sokáig kérdezgették még a kezdők, hogy akkor mik az emberek értékei... :)

Bár asszem ezt a TT-n már valakinek elmeséltem. :P

Visszatérve a lényegre: ha így meséltünk, akkor a varázscuccokra eléggé figyelni kellett a játékosnak, s bizony (miután évekig játszottuk a tárgyak struktúra pontjait is) gyakran előfordult, hogy a játékosok nem merték rúnafegyvereiket (ha nagyritkán volt nekik) csak a főellenség ellen bevetni. Esetenként még ott sem.

A struktúrapont azért volt még jó, mert abszolút kijött a fejvadász "minden fegyverhez ért" képessége, meg a pusztakezesség előnyei...

Nem lehetett csak úgy hentelni a főfegyverrel, mint az állat, mert elég gyorsan le lehet amortizálni a fegyvereket 18-20-as erőkkel az ellenség jól páncélozott egyedein. A gyenge tűz, és villámvarázslatok is virágkorukat élik ilyenkor.

Szvsz érdemes kipróbálni, mert egész más hatást kelt a játék, mint általános esetben. Komolyabb (taktikusabb) partinak kifejezetten felfrissülés, ha hajlandó bevállalni az amúgy elég jelentős mennyiségű számolgatást, jegyzetelést.

Na de most már sokat beszéltem, inkább befogom. :idea:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus,

köszönöm a magyarázatot, tényleg jó... világ életemben gyenge közepes voltam matematikából... :) :oops: valahol a pont-Mp kapcsolaton kavartam el...

Szerintem semmi baj nincs az elf varázsló és az ember boszorkány kapcsolatán. Sokkal durvább pélákat is lehetne hozni. Mivel a játékosok mindenféle karakterekkel lehetnek, ezért bizony előállhatnak furcsa helyzetek. A KM-nek pont segíteni kéne a megoldást... szerintem. (Persze vannak helyzetek, amivel nem lehet mit kezdeni...) :P

Thomas,

Nem is tudom, honnen jött ez a varázstárgytörhetetlenség. :oops: Világ életemben ezt hallottam, és így játszottunk, hát, lehet, hogy gyorsan változtatni kell... Eddig mindig olyan lelkiismeret furdalásom volt, amikor valami varázstárgyat csak eltörettem valamilyen indokkal... :twisted:

Tao példái elég konkrétak, szerintem... De ha valaki tud még erről pontos leírást, írja be!

Az pecsa-klub vicces lehetett... :D amiket itt eddig olvastam, nem is bánom, hogy nem ismertem.

Szerintem az STP szabályt nem kell elhagyni, az nagyon is jó! ("évekig játszottunk")

Link a hozzászóláshoz

OFF

Hát a Pecsa nem véletlen zárt be. Egyrészt felhigult a társaság (kezdetben kifejezetten jó csapat gyűlt itt össze), másrészt a kártya megjelenése és térnyerése anno majdnem minden klubbnak betette a kaput. Az utolsó időkben már nem jártam oda, így nem lehetek az okokban biztos. Még az is elképzelhető, hogy a pecsa vezetősége döntött úgy, hogy nem támogatja tovább a szerepjátékot.

Tekintve a társaság pénztelenségét, hangerejét, és ijesztő voltát, egyáltalán nem lepődnék meg rajta. :twisted:

/OFF

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy pillanat, vegyük több részre a problémát.

A rúnamágiában léteznek a tárgyak megerősítését szolgáló rúnasorok.

Azaz feltehető, egy rúnakard, illetve rúnapáncél nagyobb ellenállása, én egyszer levezettem egy exponenciális, STP-vel manipuláló elméletet, amibe beleférnek a regényekből ismert dolgok, mint a varázsfegyver vágja a péncélt, mint a kés a vajat, stb...

Itt azt hiszem 2 hatványiról volt szó, a nemmágikus szorzó ugy így 2^0=1, majd 4, 8, 16, 32, 64, ...

Azaz varázsfegyver és vért (köpeny ugye nem :)) esetében az STP, illetve az okozott STP csökkentés (sebzés STP-re vonatkozóan) szorzandó a vázolt mértékben.

A fentiek mellet, egy Utazás pálcája kizárt, hogy tartalmazza az említett rúnasort, hiszen, pont az az aktiválási kulcs, hogy eltöri a célpont.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

Sylvanus, én belenéztem, de nem találok utalást HIVATALOS forrásra, csak a RÚNA magazin egyik megjelent számára.

Most konkrétan MAGUS-ra vonatkozó hivatalos forrásokra lennék kíváncsi, mert adtál ott sok linket, de azok nem "MAGUSosak", csak irányadásnak szántad őket.

Szóval a kérdésem tulajdonképpen az, hogy van-e a hivatalos MAGUS szabálykönyvekben ténylegesen írva valami a rúnamágiáról (kifejtve, nem csak említésszinten, mint pl az ETKban), vagy csak a RÚNA magazinnak arra az egy darab számára támaszkodhatunk?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...