Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

8)

Sylvanus:

Az hogy ki mennyire képes megjátszani azt ami nem létezik.. szerintem ne firtassuk...

Lehet hogy te úgy gondolod hogy te tudod... de nem .. és hogy miért nem?

Mert nem vagy varázsló :)

Persze vannak akik kevésbé "jól" játszanak, de nem erről van szó hogy ki hogyan.. HANEM, hogy sok varázsló van kb minden 5-10. Kalandozó, az.

Ne azt nézd hogy ki mennyire játsta ki, mert a karatere attól, hogy ő nem PL: 17 es (kb 170IQ)-jú és nyilván SOKKAL Jobb helyzetmegoldó!

Tehát, igencsak elbeszéltél mellettem... Szerintem...

Persze ha lenne varázsló az ilyen meg olyan lenne... De basszus...

NEM TUDOD HOGY MIEN IGAZ

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

BYCS: én nem a szerepjáték minőségére gondoltam, hanem a szabálykönyvekben leírt "apróságok" hiányos ismeretéről, illetve az ebből következő be nem tartásáról.

Gondolok itt a következőkre a teljesség igénye nélkül:

- ETK 76. oldal A varázslók és a mágia

- ETK 105. oldal az Élettan képzettség leírásában is vannak utalások (egyebekj mellett) a varázslók hozzáállásáról, jellemvonásairól, szemléletéről (tipizáltan).

- ETK 291. oldal a bekezdés A fekete mágiáról is tartalmaz leírásokat a varázslókról.

- ETK 293. oldal A varázsló zónája bekezdsésbe is van adalék a varázslóval való játékhoz, hiszen egyetlen mágiahasználóként, szabadon varázsolhat a zónájában (illetve egyedül a varázslóknak van zónája)

Link a hozzászóláshoz

Az, hogy sokan játszanak varázslóval manapság csak egy dolog(mifelénk, vagy régebben elvétve játszottak csak, és a KM döntötte el, mivel játszhatsz, tehát új karaktert csak KM előtt dobhatsz ki, így ha ő úgy látja hogy nem vagy képes a varira, elhalasztja).

Az hogy minden csapatban van 1-2 varázsló nem számít, mert Yneven attól még kevés van és attól nem lesz több, hogy ismerek még 15 srácot akik szintúgy azzal játszanak. Nálunk volt ooylan hogy mégis játszott nem hozzáértő varázslóval, de legtöbben meghaltak, egyikük elvesztette a bal karját és véglegesen 3 Ép-jét mert nem volt megfontolt, volt, hogy egy 3 kaland alatt nem tudott második szintre lépni, mert ha csak tűzkitörést tud csinálni, főleg úgy hogy egyszer-egyszer a társait is súrolja, már élve halott...belátta, hogy unatkozik.

Az Ynevi varázslóval mi csanádék a földi varázsló képezték le viszonylag hitelesen. Mi mikor eljátszuk (úgy 12.szint után) akkor a földi varázslót képezzük le. Ami nincs a törvénykönyvekben, azt a valóságból pótoljuk, mint ahogy látod ezt teszem a legapróbb dologgal is, és nem mondok ellent a törvénykönyvnek, csak a legritkább esetben (pl lehet e bárd Wier? Nem. De lehet e sötét bárd wier? Igen. mert elfelejtettek mindenre kitérni a rúnában, nem leszek logikátlan).

A mágia is ilyen. Akik azt hiszik hogy nálunk nem létezik mágia, sőtt azt hiszik Isten vagy istenek sincsenek, azok nem fogják ezt érteni.

Sylvanus is szerintem hasonló utat jár, mint a mágusok. Talán nem szokott varázsolni, de minden másban úgy tesz. Én biztosan. A mágus útja a legrövidebb út a bölcsesség és tökéletesesség felé, s mégha tetteink hiányt szenvednek is gyakran, de mégis tudjuk az utat. És amit írunk nem csak játéktechnika, hanem a mindennapokhoz használandó jótanács is bárkinek, magunknak is.

Még annyi, írtam úgy véd az elemi erő a mágikus kard ellen, ahogy a mágikus tűz melegíti fel e kardot. Az őselem idézés nem egyezik meg az egyszerű anyagok módosításának mágiájával.

Én abban sem vagyok egészen biztos, hogy a mágikus telekinézissel nem lehet mágikus tárgyat mozgatni. Mert ugye ez az egyetlen ami nem hoz látre változást a tárgyban. Nekem rég nincs könyvem, jó lenne rendesen utána nézni. Meg kéne nézni, hogyan nem hat a mágikus anyagra természetes a. mágia a kellő helyeken.

Link a hozzászóláshoz

Hát nem semmi hozzászólások! :P

Varázslóval - nem véletlenül van leírva már az ET-ben is - csak tapasztalt játékosnak ajánlatos játszania. A MAGUS varázslója nem egy táp elemi mágus, ki tűzgolyókat hajigál ezzel támogatva, vagy éppen akadályozva a többi karaktert. A varázsló bölcs, megfontolt érti a mágia belsőbb összefüggéseit, tiszteli tudományát nem pusztán vulgármágus ki csak alkalmazza azt mint például egy boszorkánymester. Hogy varázslóvá válhasson eleve kiemelkedettnek kell lennie, a lelke hosszabb utat járt be az idők folyamán a körforgásban, míg azzá lett ami. A KM-nek minden esetben "meg kell fognia" már a karakter alkotásakor a táposnak ígérkező karaktert, nehogy a karakter halála vessen véget a játékos örömének. Nem győzöm hangsúlyozni hogy egy hatalmas "mágus" esetében milyen fontos megőrizni a karakter valódi hatalmát, melyet a játékos játsz ki, s az bárminemű mágia nélkül a leghatásosabb. (Pl J.R.R.Tolkien Gyűrűk Ura, vagy h MAGUS-ból is hozzak példák, a Shajaran című művet említeném.)

Valóban aki közülünk forumozók közül a magusok útját járja azokhoz szól legtöbbször hozzászólásaim végén a: Tengermély tisztelem!" Ehhez a bekezdéshez nem is szaporítanám tovább a szót.

Mágikus tárgyat Pszi Telekinézissel lehet mozgatni Takeda, mágikussal csak akkor ha a varázslat E.-je meghaladja a mágikus tárgy Erejét. (Ego esetén 5 vagy 6x-osát. Õsmágikus tárgy esetén.) Ez utóbbi spec házi szabály de nálunk bevált.

Tengermély tiszetelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Helló mindenki.

igaz csak most regisztráltam magam de már régóta M.A.G.U.S.-ozok (kb 6-7éve) bár eddig nem vettem részt az ilyesféle közösségi életben.

A kérdésem,kérésem a következő lenne:

A varázsló különböző varázsbotjai érdekelnének.Az egyik ismerősöm mondta h 1 régi runában benne vannak.Ha valaki volna olyan kedves és legépelné... :wink: de ha adtok 1 linket az se lenne rosz :) főképp nekromanta bot(ok) érdekelnének.

Jövök nyáritábborba ugyhogy fear!! :P

Köszi mindenkinek:Herman

Ui: Varázsló RUUULLLLEZZZZZZZ!!!!

Link a hozzászóláshoz

Hello mindenki.

Megvan valakinek a runának az a száma amelyben a varázslók botjárol esik szó?ha valakinek megvan vagy tud egy linket ahol megnézhetem kérem irja le vagy küldje el.Nagy szükségem lenne rá.Föleg a nekromanták botjánakaz értékeire/tudására de a többit is megnézném.Előre is kösz:Herman

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Felvarrni sztem nem tudsz szimbólumot, mert a jel, a rúnák folytonossága megszakad. Lásd: --------£_ _ _ _ _ _/--- stb. Nem folytonos.

Ha pedig csak így varázsjeleket varrsz fel minden hova, azt kevesen nézik jó szemmel. Pl varázshasználók felismerik, meg van jópár ember, aki nem szereti, ha hatnak rá mágiával, és hamarost a nyomodba ered.

Ha már a típusnál tartunk, a Nyugalom senkit nem fog megakadályozni a lopásban, sőt, halál nyugodtan fog kizsebelni, kap rá +30 %-ot :D:D Akkor már Undor (lopástól)...

Ha rám hallgatsz, felfested, és mondjuk köpeny belső oldalára, mondjuk Félelem szibólumot, és cinkes helyzetben felvillantod.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arról az apró problémáról már ne is beszéljünk, h egy szimbólum ember magasságú és eléggé széles is, (ki hogy veszi) tehát azt nem nagyon tudod felvinni a ruházatod elülső felére, anélkül, h ne törne meg vhol a jelsorozat. Tehát a látványos ötlet sajnos nem működik. de amúgy meg ha végig gondulojuk, akkor miért is kéne teljesen istenné tenni egy varázslót?:D

üdv,

kukac

Link a hozzászóláshoz

Felvarrni valóban nem lehet a rúnákat, mert amennyiben megszakadna az anyag, a rúnák megtörnek, s a beléjük börtönzött mágia pedig felszabadul, s az közvetlen testközelben nem a "legegészségesebb" élmény. Az undor, vagy félelem mozaik valóban jobb választás, s nem árt ha leplezed a mágiát a Pred által már említett okok végett. Főleg ha életút játékot tervezel még a varival :)

Egy szimbolum nem ember nagyságú, nem tudom ezt honnan vetted @huszár. Egy pentagramma akár köröm nagyságú is lehet. Ez ugyanúgy működik mint a mágikus tetoválásoknál. Természetesen a bezáró v. kirekesztő varázskörök annyit érnek ekkora méretben, h semmit. Egy démon vagy bármely tulvilági lény fogjul ejtéséhez akár egy embernél 5x nagyobb pentagrammára is szükség lehet. Olvasd el a Rúnamágia részt az UT-ben valamint a varázslói mágiáról, különösképp a jelmágiára. Az ötlet egyébként jó, egy klepto-paranoiás varázsló részére (aki állandóan fél h meglopják) pl. remek szerepjátékra adhat módot egy ilyenféle rajzolat.

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Felvarrni valóban nem lehet a rúnákat, mert amennyiben megszakadna az anyag, a rúnák megtörnek, s a beléjük börtönzött mágia pedig felszabadul, s az közvetlen testközelben nem a "legegészségesebb" élmény.

Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet. Serintem fel lehet varrni a varázsjeleket (bár én pl. kérnék hozzá valami varró-féle szakmát, mert ugye ide nem jó akármilyen szedett-vetett öltögetés). Az más kérdés, hogy könnyen fog sérülni, mert ugye az anygot nem túl nehéz átvágni. Erről - mármint a jelek megtöréséről - már volt szó korábban.

Egy szimbolum nem ember nagyságú, nem tudom ezt honnan vetted @huszár.

" A szimbólumok embermagasságnál nagyobb mágikus jelek, vagy feliratok." 1TK,314/1/1

A jelmágia fejezete alá pedig sokféle jel tartzik, amikre más és más szabályok vonatkoznak. A szimbólumok nem keverendők össze a pentagrammák közé tartozó pentagrammákkal, illetve a varázskörökkel, ami szintén külön csoport.

Link a hozzászóláshoz

A szimbólumot úgy gondoltam hogy összecsomagolom egy változás varázsjellel (átformázás). Mondjuk kívül a jel, a köpeny belsejében a szimbólum és ilyen undor/félelem esetén valahol kilátszik. Ha meg valami hatékonyabb (esetleg akarat/mozgásközpont kábítás/bénítás :twisted: ) akkor nem látni belőle semmit. A varrás helyett hímzés vagy festés a köpeny anyagából, a köpeny elejére.

Na ehhez mit szóltok?

Egyébként azt lehet érezni valahogyan ha kivédsz egy asztrál vagy mentál varázslatot :? ? Gondolom ha átmegy a pszi pajzsodon és hat rád akkor nem :cry: . Esetleg azt érezheti, hogy pl.: a tolvaj lopni akar és nem tudja rávenni magát sehogyan :P .

Link a hozzászóláshoz

Azért ne lássák, hogy a varázsló nehéz helyzetben elővarázsolja :wink: . És az is jól nézne ki mikor megy az utcán és hullanak mellette az emberek :P.

Egyébként nekem csak ETK és bestiárium van és nem emlékszek olyanra, hogy valami is történne ha megszakad a jel vagy a rúna.

:!: Ezért erről világosítsatok fel :!:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda: Valóban és Igen, de ez nem tartozik a fórumra. A hozzászólásaimat nem ennek fényében írom.

A szimbólum (önmagában) mágikus, de maga a hordozó anyag nem, így bár maga az anyag piszkálható Természertes Anyagok Mágiája alá tartozó mozaikokkal, ám a rajzolat nem "csomagolható".

A rajzolat elkészítése tetszőleges módszerrel történhet transzban, véleményem szerint érdemes szakma Af-ot kérni hozzá, kivéve az alapesetet, a rajzolást. Mondjuk a porból való kiszórást nem tudom milyen képzettséghez lehetne kötni, végeredményben opcionális lehet a képzettség használata.

Esetleg képzettség nélkül elkészíthető ajel transzban, ám csak funkcionálisan lesz tökéletes, képzettség Af mellett már szépnek monható, Mf esetében művészinek. Esetleg Festészet Mf mellett készíthető olyan festmény, amely művészi értéke mellett tartalmazza "rejtetten" valamelyik rajzolatot.

Másrészt "véletlenül" ugyanolyan megtörhetetlen a mithrillből kovácsolt rajzolat is, mint a porból szórt, ellenben "akaratlagosan" egyértelműen a porból szórtat könnyebb megtörni.

Ja, és jelmágikus rajzolatnak nem leplezhető a mágikus kisugárzása! Láthatatlanná sem tehető, mert mágikusnak minősül.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

HI!

Agis alkotta:

Egy szimbolum nem ember nagyságú, nem tudom ezt honnan vetted @huszár. Egy pentagramma akár köröm nagyságú is lehet. Ez ugyanúgy működik mint a mágikus tetoválásoknál. Természetesen a bezáró v. kirekesztő varázskörök annyit érnek ekkora méretben, h semmit. Egy démon vagy bármely tulvilági lény fogjul ejtéséhez akár egy embernél 5x nagyobb pentagrammára is szükség lehet. Olvasd el a Rúnamágia részt az UT-ben valamint a varázslói mágiáról, különösképp a jelmágiára. Az ötlet egyébként jó, egy klepto-paranoiás varázsló részére (aki állandóan fél h meglopják) pl. remek szerepjátékra adhat módot egy ilyenféle rajzolat.

Köszönöm, h felhívtad figyelmemet az apró részletekre.(:shock:) Na de, mint már előttem is írták, az ETK-ban eléggé pontosan le vagyon írva, és én biz' botor módon onnan vettem, h a szimbólum az biz' ember magasságú. A másik dolog, h nem hinném, h az adott rúnák méretét nagyon változtatgatni lehetne (:shock::wink:) anélkül, h nem szűnne meg a hatásuk.8) Ugyanis ez olyasmi lenne, mintha a boszorkány mester másképpen hajtaná végre a villámidéző furmuláit. Kész. :wink: Egyszerűen nem jön létre a kívánt hatás, de a manapontok elvesznek. Továbbá hozzá teszem, h ha jól emlékszem akkor az ETKban eléggé világosan le van írva az össze jelmágikus alkotásnak a (ha kell akkor csak MIN) mérete. :roll: :wink: A varázskörök belső körívének sugara (asszem, de lehet, h átmérő) min 1 méteresnek kell lennie. A bélyegek, varázsjelek, mind pénzérme (:oops: NEM KÖRÖM!!!:evil:) nagyságúak. SATÖBBI SATÖBBI SATÖBBI! Innentől pedig kéretik az ETK ide vágó fejezeteit átolvasni, madj utána ilyeneket (:x) leírni. THX előre is.

Ehhez a himzős/varrós/ruhára festegetős részhez pedig annyit, h persze, h meglehet csinálni. Naná! De vajon egy varázsló megtenné-e??(:?)

A másik, h nem lenne-e vajon abban a pillanatban túl sok ellensége, aki megpróbálja megölni, amint kiderül róla, h varázstudó, miegymás. Mert vhogy az én világképemben ez lenne.

A másik része a dolgoknak, h sztem roppant körültekintő munkával egy direkt ilyen célokra előkészített papíranyagra meglehet alkotni egy varázskört, amit azután fel lehet csavarni és el lehet tenni jobb időkre. Természetesen egynél több ilyenkünk ne nagyon legyen (:!:)Na egen ilyenből pl: csak és kizárólag egy meditációs varázsköre van a varázslómnak, mind amellett, h a jelgmágiára specializálódott, tehát azért vmit konyít a jelmágiához....

Tisztelettel,

@huszár - a hozzá nem értő...

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

@huszár: Épp a varázslók köztudott hatalma miatt nem biztos hogy meg akarnák, ölni szerintem inkább elkerülni...

"Kérdés": A feneketlen zsák, elvén megalkotni magát a rajzolatot, egy vásznon vagy stb.. mondjuk 1 méter átmérőben a hely ahova nyílik, nem egy láda hanem az othon biztoságos terme.

Nos ha ezt felrajzoljuk, (pl alkimista tintával, ami nem törik, nem jön le, stb..) akkor a rajzolat feltekerhető.

Mennyire müködik , szerintetetek?

Link a hozzászóláshoz

Én arra gondoltam, hogy egy másik JK-nak csinálok lopás elleni ruhát, aki éppen egy harcos és semmit nem ért a mágiához.

Esetleg ha csatlakozok egy nemesi házhoz, mint az udvari varázsló. Akkor már járkálhatna ilyen cuccokban 8) .

Én is ilyen "jelmágus"-nak készítem a karakterem, örülnék ha írnál pár tippet kukac.

Esetleg ez így működhet: Térkapu pentagramma egy lakatlan szigeten, amit raktárnak használok . És egy másik pentagramma a varázslónál egy papíron vagy nagyobb szövetdarabon, és csak akkor használható ha szétcsomagoljuk. És így bármikor el tudok menekülni a szorult helyzetből, persze a szétcsomagolós változat utólagos megsemmisítésével.

Vagy van még ötletem. Pl.: Változás bélyeg (telekinézis) a varázslóra, de ehhez koncentrálni kell és repülés közben nem lehet varázsolni.

Link a hozzászóláshoz

Néhány aprólékkal módosítanám is hsz-emet amellyel rendesen felkavartam az állóvizet :)

Igaza van Magyar Gergelynek, nem nem lehet, csak nem érdemes felvarrni (szerintem), vagy legalábbis valamely magasfokú szakma képzettség kellene hozzá, vagy festészet/rajzolás. S a ruha melyre felvarrjuk nem árt ha erősebb anyagból készült. Maga a rúna nem leplezhető mágikus révén ahogy Sylvanus írta, viszont a ruha amibe karcolják, festik, rajzolják; álcázással a hozzá nem értő szemek elől elrejthető a rajzolat.

@Huszár: valóban pontatlan a hozzászólásom és ezért elnézéseteket is kérném, de azért nem kis félreértés alakult ki belőle. Valóban az ET-ben le van írva a Szimbólumoknál, h embernél nagyobbak is lehetnek valamint falra rajzolhatóak..stb. Hangsúlyozom ezek a Szimbolumok. Ezért rossz az élő beszédhez képest az írás, nehezebb benne hangsúlyozni. Namost én szimbolumként - összevont fogalomként (lásd szimbólummágia) - a bélyegekre gondoltam. Egy asztrál vagy mentálbélyeg pedig pénzéme nagyságú, de én már MAGUS olvasmányaim alapján köröm nagyságú rajzolattal is találkoztam. (Ne haragudj de pontos könyvet és oldalszámot nem tudok mondani.) A mágikus tetoválások is bélyegekhez hasonlatosak formájukat tekintve, de ezt most nagyon hosszú lenne kifejteni, h hogyan is értettem. A pentagrammák legalább lépésnyi átmérőjüek, természetesen egy pentagramma bármekkora lehet, s több komplett hatást is tartalmazhat. pl. tér és időmágia vagy éppen asztrál és mentálmágia ellen védő varázskör. Eseteg egyúttal vérmágiával kombinált kirekesztő varázskör. Ez a szép a szimbólummágiában.

A következő részét hozzászólásodnak nem igazán értem:

"Ugyanis ez olyasmi lenne, mintha a boszorkány mester másképpen hajtaná végre a villámidéző furmuláit. Kész." - ez kicsit további magyarázatra szorul részedről. H érted h másképpen? Értelemszerű h a rúnák méretét már megalkotásukkor fix méretben meg kell határozni, toldani hozzájuk úgyhiszem nem lehetséges, hiszen ezzel megtörnénk a rajzolat vonalait, s felszabadulna a mágia. Viszont ha drágakőmágiával kombináljuk a rúnamágiát, elképzelhető a drágakő különböző mágikus hatásokkal való feltöltése, ezzel az adott kő hatásai, a benne foglalt mozaikok is lehetnek különbőzőek. Erre Cranta fénykorából találhatunk példákat. A hetedkorban már kevés varázsló képes ezt hathatóan ötvözni. Mint látszik, ezzel a hsz-emmel már nem anyira hiányos infoval szolgáltam, már előzőleg is tudtában voltam az ET-ben leírtaknak, csak félreértettem hsz-edet @huszár, azt hittem ugyanis, h minden szimbolumra érted alábbi mondatodat:

"Arról az apró problémáról már ne is beszéljünk, h egy szimbólum ember magasságú és eléggé széles is..."

Hsz-ed további része az én világképembe is beleillik. Valóban nem mindegy, h egy varázsló hány varázstekercset tart pl. magánál. A harc nagy hevében ugyanis bármikor elvészhet egy belőlük esetleg aköpenye mely különféle jelmágikus rajzolatokat tartalmaz, ami esetleg a kalandozó csapatot üldöző klán varázslójának kezébe kerül, így nem túl kellemes meglepetésben lehet része JK-knak rövidesen.

Emellett lenne egy kérdésem mindenkihez: a varázsló elméletileg bármenyi varázstárgyat készíthet, melyek szimpatikus viszonyban állnak vele, amennyiben nem renedlkeznek külön "lélekkel" (mestermágia: tárgylelke) vagy nem 6. fokon műveli a Szimbolummágiát a varázsló. Az lenne a konkrét kérdés, hogy ezen tárgyak mágikusak lévén egymással milyen kapcsolaban állnak. A különböző mágikus rajzolatok "zavarják-csökkentik-e" egymás hatásait, vagy ilyenről nem beszélhetünk esetükben. Értem például ezalatt, ha egy kesztyű egyben a fürge ujjak, egyben mászókesztyű is, s egyéb mágikus formulákat is tartalmaz. Az összeset egyidőben képes e előhívni a varázsló bárminemű károsodás nélkül?

Köszönöm a helyesbítést egyébként!

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szerintem feltekerhető, illetve erősen flexibilis anyagra is rajzolható működő jelmágikus rajzolat. Példaként a Hősök Zászlója nevű "varázstárgy" említhető, ami Jelmágikus rajzolatokat tartalmaz (Asztrál szimbólumok); ellentétben a Feneketlen zsákkal, amelyik Jelmágián alapuló varázstárgy (rúnamágikus).

Itt érdemes egyébként mérlegelni, gondolkodni. A szimbólum arra hat, aki ránéz, azaz összetekerve nem működik, ám "lengedezve" már igen (zászló, köpeny); a Varázskörök érdekesek lehetnek, mert feltekerve nem varázskör, azaz szerintem nem működik, ám kiterítve ismét igen; stb.

Vagy van még ötletem. Pl.: Változás bélyeg (telekinézis) a varázslóra, de ehhez koncentrálni kell és repülés közben nem lehet varázsolni.
Ez természetesen működik, ám a varázsló mágikus anyagú lesz, egyéb TAM mozaiknak nem lehet későbbiekben alanya (amíg a bélyeg hatása alatt van, és nem lehet "kapcsolgatni" sem).

A Telekinézissel való mozgásra (sétáló ember sebességével, azért nem egy sebes repülés; az ETK szerint 5 Km/ó a séta) kell koncentrálni, a lebegésre nem.

Utána kellene nézni, de emlékeim szerint a Pentagramma rajzolatnak is van minimum mérete, vagy 1m sugarú, vagy átmérőjű kör.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

A varázskörökkel még annyit, hogy merre hatnak? Ha a varázskörtől függőlegesen felfelé akkor semmi gond, de ha a varázskör tetejének irányában akkor felvetődik a kérdés, hogy ha pl.: felrajzolunk egy kör alakú nagypajzsra egy tüzet kirekesztő kört akkor elég nehéz azt elképzelni nem :? ?

És azt lenne jó még megtudni a jelmágiával kapcsolatban, hogy a varázslás történhet-e úgy hogy előre elkészítjük a jelet és utána megy bele a mágia? Pl.: egy egész falura vagy városra kiterjedő varázskört vagy fémből készülő jelet elég hosszú lenne a varázslási idő alatt megcsinálni. Szerintem, ha előre megcsináljuk a jelet és utána varázsolunk akkor az elképzelhető.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A varázskör a körön belüli térre fejti ki a hatását. Képzelj el egy hengert, aminek a köríve a varázskör.

Mindenképp előbb a jel készül el. De maga a folyamat úgy néz ki, hogy a jelbe beleírt rúnák fejtik ki a hatást, azokat pedig úgy csinálod meg, hogy felrajzolod, és az egész annyi ideig tart, amennyi a jel felrajzolása. Most képletesen ez úgy néz ki, hogy felrajzolsz egy tűztől óvó varázskört, akkor előbb meghúzod a kettős körívet, majd ""a rúnák nyelvén beleírod, hogy ezen belül nem éghet tűz"" És az egész onnantól működik, amikor befejezted a jel leírását.

A te példádnál maradva a pajzson fennlehet a varázskör, csak épp maga a pajzs nem fog elégni, meg abban a hengerben nem lesz tűz, amerre a kör néz.

Link a hozzászóláshoz

Pred: akkor ez jó tűzoltókészülék lehetne :D .

De én arra voltam kíváncsi, hogy ez milyen hosszú? Egyik városból a másikba átér :shock: ? Nemhiszem. De én inkább úgy használnám, hogy egy gömb ami a középpontból indul ki és akkora a sugra, mint a hatásnál ésszerűen a külső vagy belső kör sugara. Ugyanis azt sem szeretnénk, hogy egy bebörtönző varázskörből, ami a föld alatt van, ki szabaduljon valami a felszínre :twisted: és azon a kis területen legyen (ha démon esetleg még repkedhetne is).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...