Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Varázsló - minden vele kapcsolatban


Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?  

179 szavazat

  1. 1. Hogyan viszonyulsz a varázslóhoz?

    • Gyakorlatilag sehogy, még nem nagyon nézegettem...
    • Már többször belenéztem, de még a jövő zenéje...
    • Néhányszor már játszottam vele, de még keveset tudok...
    • Többször játszottam már vele, egész jól megy, de még van mit tanulnom
    • Nagyon gyakran játszom vele, nem okoz gondot semmi, ismerem töviről-hegyire


Recommended Posts

Ja és igen: Alysium:

"MÉLTATLAN egy varázslóhoz ez a varázsjeles izé. brrr"

Szerintem (persze ez a saját véleményem) az indokolatlan előítéletek méltatlanok a varázslóhoz.

Az én varázslóm mindíg magánál hordta az x. fokon rúnázott drágaköves dzsenn szabjáját aminek nagyobbak voltak a harcértékei, mint a karakteremnek. Utrálta mindenki érte máig, mert hogy a varázsló nem használ ilyen "alantas eszközöket", annak ellenére, hogy 20 szint alatt max. négyszer vágtam vele és minden alkalommal vagy elájult vagy meghalt az ellenfél az életemért cserébe. Elvből nem tettem le.

Sir Vágtató: 10SFÉnél inkább azon aggódj, mit rontottál el hogy ilyen kevés... :lol: (na jó csak vicceltem! :wink:

Az a két "szimbólum" hogyan is működik a köpenyedben?

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

Figyelj

Képzelj egy nagy köpenyt, a belsejébe van hímezve, két hatalmas szimbólum a kétoldalára. És amikor ki van nyitva a köpeny, olyan szatírosan :):D . Az egyik Asztrál Félelem, a Mentál, kábítás, Tehát,, félnek tőle, és még menni se tudnak.

Na szóval kb. olyan alapokon működik a lovagoknál a csatmágusos zászló. Csak itt mindkettő az ellenségre hat :twisted: .

Link a hozzászóláshoz

igen jo kaszt de nem halhatatlan ! mellesleg a 10 SFÉ nem biztos hogy elég mondjuk egy palossal szemben vagy egy kétkezes csatabárd ellen de mindegy egyszerübb ha magadnak teremted elemi erőböl csak szivsz ha nincs mana :( bár egy varázslónak nem szerencsés harcolnia inkább menjenek előre a harcos tásak gyapni mi meg fedezzük őket :D

ha meg védekezni kel mondjuk egy láhatatlanság köpenyével jobban elkerulhetjük a csapásokat cs k ne legyen holmi elf-féleség

-mondjuk nekem is fél elf a varázslóm no meg ha fejlettebek vagyunk egy golem jol meg tud minket védeni :)

Link a hozzászóláshoz
Ja és igen: Alysium:
"MÉLTATLAN egy varázslóhoz ez a varázsjeles izé. brrr"

Szerintem (persze ez a saját véleményem) az indokolatlan előítéletek méltatlanok a varázslóhoz.

Az én varázslóm mindíg magánál hordta az x. fokon rúnázott drágaköves dzsenn szabjáját aminek nagyobbak voltak a harcértékei, mint a karakteremnek. Utrálta mindenki érte máig, mert hogy a varázsló nem használ ilyen "alantas eszközöket", annak ellenére, hogy 20 szint alatt max. négyszer vágtam vele és minden alkalommal vagy elájult vagy meghalt az ellenfél az életemért cserébe. Elvből nem tettem le.

Ennél a mondatomnál kifejezetten a 30-40varázsjel a zsebben dolgot értettem. :) Egy varázsló esetében természetes ha van egy két varázstárgya és az se baj ha ütősek. (Na nem nagy ügy a varázsló harcértékeit elérni fegyverrel :) )

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én csak néhány apróságot tudok tanácsolni:

- Bármely varázslat méltatlan a varázslóhoz, amelyik trükközésre épít. Ilyen lehet például EE, Jég aura alól kiteleportálni levegőt, Kisugárzó varázsjelekre építő romboló "cuccok" (nyílvessző), a különböző transzmutációra építő biztosan halálos dolgok (lásd bestináriumban árnyjárók).

- Méltatlan lehet önös érdekű, hatalom, vagyon érdekében elkövetett varázslatok. Ideértve a tömeges aranyteremtést.

- Méltatlan továbbá a tömeges, értelmetlen pusztító varázslatok/mágikus praktiák bevetése.

- Ellenben nem tekinthető méltatlannak olyan varázslat, amely HANGULATOS, a hatása egyensúlyban van a manapontértékével.

- Egyedi varázslatok, amelyek színt visznek a játékba és a többiek is élvezik.

A mágiahasználat mennyisége nem tesz egy varázslót méltatlanná a címre. Az elfek életének szerves része például a mágia.

Nehéz megtalálni az egyensúlyt a mennyiségi kérdésben. Vannak kifejezetten olyan helyzetek, amikor fölösleges.

Kifejezetten ellenjavallt mágia használata olyankor, ha a csapat valamelyik tagja meg tud oldani egy feladatot, akkor is ha nehezebben. Ilyenkor fel lehet ajánlani a segítséget, de soha nem szabad mágiát használni, mert a társak ellenszenvét váltja ki, ha gyakori esetté válik.

Érdemes a jelmágikus rajzolatok célját nézni az alkalmazásukkor.

A végrehajtó varázskör és a kisugárzó varázsjel alapvetően arra alkottatott, hogy "csapdajelként" (szerintem) szolgálja a varázslót egy rögzített helyen.

Érdemes figyelni az ilyen vélt, vagy valós (az elképzelt yneven valós)CÉLOKRA, hiszen, ha a mágiát nem megfelelő módon alkalmazza a varázsló, akkor visszahat (jelen esetben a KM által, hiszen ha neki nem tetszik, akkor meg fogja szivatni a JK-t, valószínűleg pont ugyanazzal a szerinte nem helyes módszerrel/varázsjellel).

A varázslóval való játékban nem a mozaikok kreatív kombinálása jelenti a legnagyobb kihívást, hanem az, hogy "helyes" varázslatokat hozzon létre és használjon a varázsló; valamint a rajzolatokat is ennek megfelelően használja fel.

Jut eszembe ha minden igaz nincs írva, hogy a végrehajtó varázskür, illetve a kisugáró varázsjel csapdajel, de nekem ez az érzésem.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hell oh!

OK most már kezdem érteni, de például az egyik KM, olyat mondott, hogy ha ilyen "táp" cuccokat "gyártok" a csapattársaimnak, akkor azok ellopódnak... :twisted: és nem értékelné őket...

Nekem persze ez eszembe se jutott, mert szerintem, az már nem fér bele, hogy mindenkinek olyan köpenye, legyen a legbugyutább harcosnak, mint amilyen nekem van (gondolok itt egy másik topicba leírt "felszereléseimre"), ugyanis a varázslót pontosan olyanok teszik titokzatossá és elérhetetlenné, hogy nem tukmál rá mindenkire minden varázslatát...szerintem.

Link a hozzászóláshoz

Az előítélettel éppen arra gondoltam, hogy fegyvert, azaz, fegyvert használtam. Ugyanúgy szóltak érte, mikor egyszerűen sima gagyi alap dzsambiámat használtam szalonnázáson és műtéten kívül másra...

Tehát a varázsló nem mondja semmire, hogy fújj...ez olyan alpári, max azt, hogy igen..nem vetődök be a csatába kaszabolni, mert nem értek hozzá. Ilyen előítéletekre kell figyelni. Ez segít a való életben is odafigyelni ugyanerre.

A kard értékei: Egy 20.szintűnek azért vannak már értékei.

Ha feketemágust akar valaki alakítani, szíve joga... neki sokkal több meg van engedve, a sokkal több ellenérzésért és ellenségért cserébe, amihez több logika és türelmesebb KM kell.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a feketemágust kipróbálni igen érdekes és egy jó KM-el, aki odafigyel a részletekre, tanulságos is.!!!

Mert vannak ugyebár a negatív következmények..... Elég kellemetlen és ha a KM jól kimeséli, megdolgoztatják a karaktert és a játékost egyaránt. Mert feketemégusnak lenni nem csak annyi, hogy "akkor most már mindent varázsolhatok....."

Ami a varázsló és a kerdforgatás kapcsolatát illeti, szerintem nem kizárt, de nem úgy, mint egy harcos. Csak akkor nyúl hozzá, hogyha nem akarja a mágiát fecsérelni, vagy már nem tudja.... Meg nem tanuljaagyon magát vívással (max 2. fok) és nem tanul trükköket, cseleket, fegyvertörést, és a többi. Sokszor csak képzetlenül veszi kézbe. Az a baj a "profi" játékosokkal, hogy ők nem csinálnak ilyet "Hiszen akkor ott vannak a képzetlenségi módosítók!" de ez egy más téma.

Szóval szerintem lehet a varázslónak kardja, de nem úgy harcol, mint egy harcos és itt most nem csak a harcértékekre gondolok.

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek MagyarGergellyel, a feketmágust szerintem is érdekes kijátszani. Főleg mikor szembe kell nézned bizonyos következményekkel, például testi elváltozások, jellembeli változások, stb. De szerintem nem csak jó KM, de jó játékos is kell, aki elfogadja amit a KM mond, tehát azokat, amik őt érik azért, amiért feketemágiát alkalmaz.

Szerintem egy igazi varázsló nem használ minden kis apró cseprő ügye miatt mágiát. Sokkal jobban tiszteli annál a tudományát, mint hogy folyton vesztegesse érdemtelen dolgokra. Viszont az is túlzás lenne, ha használná a kardot. Na jó, egy tőr még elmegy, node senki nem született Gandalfnak (Gandalf maga kivétel ;) ), hogy egyszerre üssön bottal és karddal, és hogy gyakorlatilag jobb harcos legyen, mint a rohírok többsége. Na jó, mondjuk neki volt erre 15 ezer éve, gyakorolhatott eleget.

Szerintem sokkal elképzelhetőbb, hogy a varázsló az eszét, intrikákat, és diplomáciát használ. Ahonnan egy vérbeli varázsló nem tudja magát kimagyarázni, az a helyzet már meg is érett a mágia használatára.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Na itt álljunk meg egy pillanatra.

Minden varázsló maga a KIVÉTEL (így nagybetűkkel, nem ordítva).

A varázslóval kapcsolatban el kell fogadnunk, mindegyik teljesen saját utat követ, hiszen ha belegondolunk a varázslók (legalábbis akik nem használnak feketemágiát) mágussá szeretnének válni, ennek az útnak pedig az alapvető fogalma az egyedi útkeresés, mindent magának kell elérni, persze statikus háttértámogatás mellett.

Ilyen alapon nem lehet megmondani, hogy a varázslónak (mint kasztnak) milyennek kell lennie, ahhoz, hogy a tagjai elérjék a céljukat.

(ellentétben ugye a másik fő úttal a HIT útjával, amikor is a papok előtt egy példakép áll (konrét istenszerű lény, aki a lélekfejlődés magasabb pontján áll), aki kijelöli az utat, amelyet végigjárva elérhetik a hívők a kívánt állapotot.

Az én varázslóm például bármely olyan esetben használ mágiát, amikor gyógyítani kell valakit és nincs már más lehetőség, segíteni kell lényeknek, stb... figyelemmel kísérve egy saját szigorú fehérmágikus elvet.

Különböző újszerű módszerekkel kísérletezik a meglevő mozaikok kreatív felhasználásával.

És természetesen kedvence az anyagmágikus illúziókeltés.

Lusta vagyok ismét írni a varázslómról, akit érdekel visszakeres a mágiával foglalkozó topicicban.

Nardael: így a gondolatmenetedet követve a te lelkeddel megszemélyesített varázslód például az hatalom, politika, intrika tudományán keresztül tanulja az egyensúly törvényét (csak példa), de akármely más, a mágussá váláshoz szükséges magasabbrendű törvényszerűségeket is eleinte egy szűk gyakorlatias területen keresztül, néha tudatalatt tanulja.

Az én varázslóm pedig gyakorlatilag a művészeteken, illetve tudományokon keresztül próbálja meg ugyanezt. Ezen "komoly" dolgok mellett kicsit "régészprofesszoros" sablon húzható rá, kezd elismert lenni "tudományos körökben" Lar-dori egyetem külsős oktatója.

Óelf nyelvű hólyagírásos "könyvei" megtalálhatóak a nekromanciát nem oktató egyetemeken, kolostori könyvtárakban.

De ugyanígy léteznek ugye Védelmező típusú varázslók (mágusok) is (mint Gandalf), aki önszántából vállalta el középfölde történelmének, népeinek védelmét.

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus.

Ez nagyon szép gondolat, és valahol igazat is adok neked, de nem vagy te kicsit nagyon is elfogult a varázslókkal szemben? Persze, ne mondjuk meg milyen egy varázsló, ne tipizáljunk, de akkor ennyi erővel ne tipizáljunk egy kasztot sem, és akkor minek is vannak kasztok???

Szóval szerintem van egy határ, amin belül lehet mozogni, egy ésszerű határ, amin túl viszont már valószínűtlenek a dolgok. Én azt mondom, elég valószínűtlen, hogy egy varázsló olyan jól bánna a karddal mint egy kardművész, és bizony Gandalf is igen más tészta.

Üdv.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kasztokkal leírható az "iskolarendszerű" képzés, ami tolvajoknál például egy "mester" keze alatti utcai életet is jelenthet.

Hát azért én el tudok képzelni ellenpéldákat, például 10 szintű vrázsló ereklyével (vagy minimum egyedinek minősülő varázsfegyverrel), szemben az első szintű kardművésszel.

Gandalf semmilyen tekintetben nem különlegesebb, mint egyéb, hangulatilag jól eltalált, részletesen kidolgozott varázsló (mágus az ArsMagica-ban), vagy akár egy másik mágus a Középfölde játékban.

Ha megfigyeled az ETK-s kasztokat, akkor figyelembe vehetsz egy újabb szempontot is, tegyük fel, hogy a KPalap és a KP/szint jellemzi az adott kaszt kötöttségét, azt, hogy tagjai mennyire hasonlítanak egymásra, mennyire szigorú elveket kell követniük, mennyire "kockafejűsítik" őket.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egy karakter változatosságát, színességét, egyediségét nem a kasztban rejlő számadatokkal kell (kp, hm, mp) mérni, mert a változatos karakter - beleértve minden vele kapcsolatos játéktechnikai dolgot - a játékos fantáziáján múlik.

Ha olyan jó az ötlet a kalandmester úgyis engedékeny lesz és esetleg plussz kp-kal ajándékoz meg, de ez már csak velejáró tényező.

A változatosság, egyediség alapköve a fantázia, nem az értékek!

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Nagyon sok érdekes dolgot írtatok, de még nem vol kedvem mindent elolvasni.

Nem is olyan könnyű eljátszani egy varázslót, aki mágussá akar válni, mert gyakran nem a legmókásabb, csak a legnehezebb dolgok jutnak neki. A valóságban is ez a legnehezebb út és az ember szeretné elfelejteni inkább valami kis hülyeségért.

Az én varázslómmal nem mágussá akartam válni, hanem istenné.

Nem akartam leküzdeni az egómat, inkább csak növeltem azáltal, hogy hatalmat és védelmet gyűjtöttem. Cserébe kivívtam a KM ellenszenvét vagy ösztönösen sikerült alkalmaznia a kiegyenlítődés és karma szabályát, és mindíg véresen megszivatott és csak az vigasztalt, hogy utolsó alkalmakkor egy kyr mágus, majd egy toroni hatalmas tett tönkre.

Igazságosak voltak a KMek, mert nem voltam képes elengedni,mondván életút játékról van szó azonnal megölnének, ha csak úgy lájtosan játszanék egyet varázstárgyak, politikai és katonai háttér nélkül, ha kimennék álca nélkül az utcára. Persze elő is fordult hasonló és azonnal gyógyitalra volt szükségem az első percben, hogy próbáltam 'minden nélkül' játszani.

Ez fontos tanács varázsló testvéreimnek. A középút.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kicsit félre lettem értve.(?)

Szóval lényegében a karakter személyiségének kidolgozottsága nem a kaszttól, vagy az értékeitől függ.

Ellenben a kaszt, a hozzá tartozó képzés miatt különböző mértékben befolyásolja a személyiségjegyeket.

A fejvadászok erőteljesen kötött képzése mentalitásban és személyiségjegyekben nagyon hasonló egyéneket hoz ki (iskolánként és alkasztonként). Mindenképpen van egy nagy arányú belenevelt jellemvonás, személyiségjegy. E mellet kevéssé tűrik az oktatók az egyedi nézeteket, személyiségjegyeket (persze ezért lesz valaki kiszakadt klántag JK-ként.)

A képzettségek tekintetében az iskola, oktatók konkrét célra képzik ki az egyéneket, azaz kötött képzés esetén (sok kapott képzettség, kevés Kp), az adott kaszt (alkaszt és iskola) képviselői hasonlóak lesznek elsajátított képzettségeiket tekintve, kevés a szabad választás lehetősége.

Természetesen, ha valaki kiszakadott lesz, akkor elvileg szabadon tanulhatja onnantól a képzettségeit, ám nem is kap "ingyen" semmit.

A fenti gondolatmenetet alkalmazva a Harcosokra (ETK alap), teljesen szabadon állítható össze a személyiség, hiszen külső tényezők (oktatás) alig befolyásolják. A képzéshez kevés követelmény, kötelező ismeret társul, így nagyrészt az egyén döntésére van bízva a tudásának megszerzése.

Gondoljunk bele, egy fejvadász jóformán sablonokban gondolkodik, cselekszik. Természetesen általában letisztult hagyományokkal rendelkező oktatásban részesül, a komolyabb iskolákban esetlegesen felkészíthették több, alternatív sablonokban való cselekvésre. Ezek azért komoly előnyt is jelentenek számára, hiszen alapvetően működnek, de kiszámíthatóak (ha nehezen is).

Ehhez képest egy harcos jellemzően szabadabban dönthet képzettségek ügyében. Egy harcost nehezebb beskatulyázni, kevéssé sablonos a gondolkodásmódja, ellenben nem is kapja ezeket készen, azaz egyes helyzetekben lassabban cselekszik.

Ez pedig megmutatkozik többek között a kasztok szabad Kp értékeiben, az iskola leírásában, a kapott képzettségek számában.

Szóval, lényegében egy fejvadász kasztú JK-nak kevesebb lehetősége van elszakadni egy hagyományos "specializációtól", mint egy harcos kasztú Jk-nak.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Hmm... én azért már a második varázslódon látok ugyanolyan köpenyt, Vágtató. :wink:

Felettébb zavar, hogy minden helyzetben azt nyitogatod, de hát mit tudok tenni... mondjuk szerintem a mostani karakteredhez nem illik igazán, mert azt írtad, hogy neki a tudomány a legfontosabb. De mindegy. Azért megpróbálom ígyis lemesélni a kalandot.

Csak jelenjetek meg megint.

ÉS a varázslónál nem az ész nélküli tápolás a lényeg. Bár nem ismerem őket, de én így hiszem.

Link a hozzászóláshoz

Helló

Nem tudom kinél hogy van, de pl nálunk a varim simán le van kezelve. pl: akit érdemes volna megtámadni, befojásolni annak van membránja és eléggé rendes pajzsai is vannak, vagy pedig vannak midnenféle egyéb mágiahasználók is a környezetben, akik nem mindig nézik jó szemmel, h egy varázsló irtja a népet/osztja az észt ;) (és itt most nem az alap sémára gondolok, h egy adron pap áll melletted, hanem mondjuk 2 pap és két bm ácsorog az őrzött személy/tárgy/akármi környékén - ja és slussz poén az a néhány fejvadi is, és az azonos tapaztalati szintek is befigyelnek :D, tehát nálunk meg vannak az ilyenek oldva simán)

A varázstárgyaknak meg van egyfajta kisugrázásuk, amit a varázslók, sőt akár mások is érzékelhetnek, aki kerre szakosodtak.Theát okés h simán besétálsz egy nemesi estélyre állig teleaggatva varázstárgyakkal, de akkor azzal ugy világítasz a hozzá értők számnára, mint szódás a lovát :D:D...tehát nagyon:) és hát nem mindig örülnek ám az efféle fickóknak, és hiába vagy az atom istentáp vari azért azt is letudják szedni :)))... én elég gyakran szívok ilyesmit :evil: :!:

nahh csak ennyit akartam szólni - én a Semmi Senkije :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Habib Lafi: az ilyen tárgyak tömeges használata egyre kevesebb tapasztalatot hoz a karakternek. :wink:

Alapvetően a tárgy megalkotásáért és 2-3 használatáért jár egyre csökkenő Tp. Utána már csak annyi, hogy segítségével sikeresen elkerülte azt, ami ellen használta.

De hogy fölvesek egy számomra éredekes kérdést.

Mi lehet a következő varázslat eredménye?

Õstűz - eső: 4Mp 1E

Sötétség - eső: 8Mp 4E

Fagy - eső: 8Mp 4E

Hatóterület: 1m sugarú kör

E: 2,8,8

Sebzés: 1k6+2 Sp

Erősítése:

+4Mp +1k6 Sp tűz sebzés

+2Mp +2 Sp fagy sebzés

Hatóterület növelése:

+20Mp +1m sugár (alapvarázslaté)

A varázsló zónájában megjelenik egy sötét felleg rőtvörös belső izzással. A felhőből fagyos, fekte tűzeső hullik.

Vagy mi?

Szóval ti hogyan képzelnétek el?

A fenti varázslat szöveges leírása érdekelne fal és szőnyeg formában is.

A varázslatot átírtam "alapvarázslatra". @huszár hozzászólása után, és a leírást, magyarázatot MagyarGergely hozzászólása után.

Még egy kis adalék.

Nem tudom, hogy ki hogy nézi a varázslatokat, én globálisan szemlélem, azaz a fenti nálam nem 3 db esővé formázott elemből álló varázslat, hanem például egy olyan eső ahol a cseppek egy részefagyott éjcseppek, míg a másik része maga az égető sötétség.

Ehhez a részhez tartozik még például az ősföld+őstűz (=magma) aura is.

Szóval, ha félreérthető voltam, akkor analóg módon sötét+hideg és sötét+őstűz esőről van szó.

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Üdvözelt!

Sylvanus elég érdekes kérdést vettél fel mivel elég érdekes és látványos varázslatra kérdeztél rá (sztem). :D

Én úgy képezelem el, ahogy nagyjából leírtad, csak annyiban különbözik, hogy az elemek cseppjei nem fogják össze egymást, hanem külön-külön esnek le... tehát egy belső izzású sötét fellegből tűz, sötét és enyhén kéken fodrozódó cseppek hullanak alá, a sötét cseppek nem csinálnak semmit, a tűz az gyújt és éget, a fagy az fagyaszt....elképzelhető, hogy néhol egy cseppé állnak össze az alkotó elmek, de erre sztem nem túl nagy az esély. Ja igen és még annyi, h a sötét szinű és a kékesen derengő cseppekből jóval több esik, mint a tüzesből :D

Hát én nagyjából így képezelem el. A varázslat amugy baromi látványos, meg hihetetlen pszichikai hatást érhet el, amúgy meg iszonyat manaköltséges... :D de jól néz ki :D:P

nahh abba is fejezem az okoskodást, byezz

Link a hozzászóláshoz

Sylvanus,

elég érdekes és valóban látványos varázslat. Szerintem azonban azon is el kéne gondolkodni, hogy a lehulló "fagy cseppek" nem csökkentik-e a tűz cseppek hatását. Tudom, hogy nem oltják ki, hiszen ahhoz víz kellen, de gondolj bele, hogy előbb megfagy a bőr, (szerintem a fagy érvényesül slőször és jobban, mert nagyobb az erősítése) és azután tűz éri, akkor a hideg csökkenteni fogja az égési sebet. Tehát szerintem a tűz nem fog teljesen K6-ot sebezni. /Annyira azért nem fagy meg a bőr 2Fp hatására, hogy a tűz megnövekedett sebzést okozzon./

Ha mindenáron hideg tűzesőt akarsz, akkor miért nem leplezed el a tűzeső 'hő' komponensét?

Amúgy tényleg látványos, de eléggé mana igényes is a varázslat, és miért is (mi okból?) kell a varázslónak ennyi mágikus energiát elpocsékolnia? Tehát mi az értelme? miért nem egyszerű tűzeső?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...