Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Különleges helyzetek és azok megoldásai


Recommended Posts

Üdv!

Hadd jegyezzem meg, hogy - bár konkrétan nem ez volt a kérdés - de RuFuS egy mondatára reagálva, mi HÁZI szabályként alkalmazzuk azt, hogy a nő plusz egyet kap a szépségre és -1-et az erő képességre.

A képzettségek megkülönböztetésénél viszont nem értek egyet RuFuS-sal. Mert ha az ötfokú rendszert nézem - és én miért ne nézném azt? :) - akkor ott meg van adva, hogy egy képzettség adott fokához milyen képességek kellenek. Egy nehézvértviselethez pl. nagy erő kell. Miért lenne hátrányban egy nő? Meg kell nézni az erejét, ha 19-es erejű debella, akkor jobban fog nehézvértet viselni, mint egy férfi, aki épp hogy él 6-os erővel. Ésígytovább.

Link a hozzászóláshoz

MagyarGergely:

gy paplovagot nem a tudomány érdekel, mert különben pap lett volna. Nincs kényszerítve a lovagságra, lehet kettős, vagy váltott kasztú is... Szerintem a kaszt pont azt jelenti, hogy egy kicsit behatárolja az embert, és nem azért, mert neki így KELL, hanem fordítva, mivel ő ilyen, vagy így akarja, amiatt lesz az a kaszt valaki!

Megleltem a problélma forrását. Ebben valszeg én vagyok a ludas. Karaktert nem úgy készítek, hogy most akkor paplovag leszek.

Nálam a kaszt választás van utoljára, van egy jellem, amihez választok egy kasztot. Nem biztos, hogy 1 az 1ben meg lehet feleltetni.

Ezért mondtam, hogy _a tudományos érdeklődés szempontjából a koncepció nagyobb súllyal esik latba, mint a kaszt._

(alapvetően egyetértek az érveiddel, csak szerintem a kasztnál fontosabb maga a karakter ilyen szempontból)

A férfi nős dolgoban nem értek veled egyet, a természetükből kifolyólag alapvetően különbözik a férfi és a nő, valószínűleg nincs ez másképpen Yneven sem.

Ezzel nem lehet vitatkozni, nem is erre utaltam.

Az igaz, hogy egy nő szexre könnyebben rá tud venni egy férfit, mint fordítva. (természetesen vannak erkölcsös férfiak illetve könnyűvérű nők, de az átlag tényleg ez)

Azonban a boszorkány lényege nem az, hogy minden jöttmenttel ágyba bujjon, hanem az, hogy érzelmi függésbe vonja azt a hatalmasságot, akitől remél valamit. Ehhez nem is biztos, hogy le kell feküdnie vele (pl. Liv Tyler sem feküdt le John Goodman-nel az "érzéki csalódás" c. filmben, a nyomozó mégis mindent elintézett neki)

És ebben, komolyan függésbe vonni egy embert, nem hinném, hogy sokkal előrébb járnának a nők. Igaz, hogy a férfiak kaphatóbbak egy gyors numerára, de az annyit is jelent nekik...

Mindkét nem képes uralkodni a másikon, csak más eszközökkel.

---------------------------------

FÉRFI BOSZORK

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Férfi/női képességek/képzettségek:

Noha nálunk nemhogy férfi nem indult női karakterrel, de még nő sem játszott soha a csapatban, mi is megalkottunk egy háziszabályt a képességekre. A -1 erő szerintem is reális, mi +1 asztrált adtunk neki, mivel valahol úgy olvastam, hogy a pszichológiai statisztikák szerint a nők átlagban kissé stabilabbak érzelmileg. A szépség szerintem nem logikus, mivel a férfiak szépségét nem úgy állapítjuk meg, hogy a nőkkel hasonlítjuk össze őket, mindkét nemnek saját skálája van. Extrém példával élve: egy nő vonzőnak találhatja a férfi szakállát, de képzeljük el ugyanezt fordítva... :lol:

Képzettségek tekintetében szerintem nem sok problémás akad. Egyik legmarkánsabb valóban a nehézvértviselet, de szerintem alapvetően egyszerű a probléma. Egyetértek shikaka-val, csak még annyit fűznék hozzá, hogy Af-Mf rendszerre is lehet bevezetni háziszabályként képességkövetelményt, (sőt nem csak úgy, ld. pszi) és ilyenkor mivel a nő levonást kap az erejéből, nagyobb eséllyel csúszik le róla. Hozzáteszem, hogy éppen azok a kasztok, amelyek leggyakrabban viselnek teljesvértet (lovagok, paplovagok) történetesen pont nem lehetnek nők, így lényegében egy nő egyedül akkor kerül szembe a problémával, ha harcos kasztú. (Természetesen csak ezen képzettség megtanulása kapcsán.)

Végezetül: nem tudom, mennyire gondolkodatok rajta, melyi (boszorkánytól különböző) kaszt lehetne legérdekesebb női karakterrel. Szerintem a bárd kifejezetten ilyen. :D

Link a hozzászóláshoz
annyit fűznék hozzá, hogy Af-Mf rendszerre is lehet bevezetni háziszabályként képességkövetelményt,

Hivatásos szabálygyűlölőként úgy érzem, szerintem felesleges.

A legtöbb játékos figyelembe veszi a lehetőségeit (nehézvértviseletnél pl. állóképesség/erő) mikor képzettségeket vesz fel, így nem szoktak idióta kombinációk előfordulni úgy sem, hogy nincs rá szabály.

Ha egy kétbalkezes figurával játszom, nem akarok majd kötéltáncot meg kétkezes harcot tanulni az ziher...

Végezetül: nem tudom, mennyire gondolkodatok rajta, melyi (boszorkánytól különböző) kaszt lehetne legérdekesebb női karakterrel. Szerintem a bárd kifejezetten ilyen. :D

Szerintem bármelyik. Kivéve az amazont (gyakorlatilag lehetetlen vele a hosszabb távú játék)

Láttam már jó női fejvadászt, Darton-papnőt, tolvajt, harcost. Szerintem itt sem a kaszt, hanem a karakter a lényeg :wink:

Link a hozzászóláshoz

Akkor pláne az jön ki a végén szerintem, hogy nem paplovag lesz, hanem pap, nem? Mert ha adott egy ifjú, akit érdekel a tudomány, plusz mélyen vallásos, ahoz a pap kasztot választod, nem?

Mondok példát.

Adott egy fiatal, másodszülött shadoni nemes. Örökölni nem fog, de a "nemesi képzést" megkapja, és mivel vallásos, a szülők elküldik az egyik gorvik elleni hadjáratba. A srác nem mer ellent mondani az utasításnak. Megy is, derekasan küzd az egyetlenért, de minden ráérő idejében olvas. Mindig is ezt szerette csinálni. Csak úgy szívja magába a tudást, és ebben a sereggel tartó papok is segítik.

Ehhez a karakterhez szerintem a lovag-harcos-paplovag kaszt illik, de fog felvenni olyan képzettségeket, amiket papoktól el lehet tanulni. Lingua domini, történelem, vallás, legendaismeret, stb. Ynevi szinten pár év múlva egész művelt lehet, amellett, hogy le fog maradni társaitól harcban, hisz ők nem olvasásra, hanem edzésre fordítják az időt.

De ugyanez igaz más kasztokra is. Ha akarsz egy gettóban dolgozó jótétlelket (á'lá veszélyes kölykök), és egy papot indítasz, simán vehetsz fel neki alvilági képzettségeket, pl. rejtőzést, kocsmai verekedést. Nem igazán illik a domvik-pap képbe, dehát aki nem alkalmazkodik, annak annyi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Szíved joga, nem hivatalos, csupán házi szabályocska... Lám, ebben is meglátszik, mennyire nem tudja egy férfi kijátszani a nőt, ez az egyszerűnek tartott kis elképzelés is megbukik... van benne valami. Nekem az asztárálos plusz is tetszik, az ottani indokok szerint.

Egyébként nagyon valószínűnek tartom, hogy a férfiak több nőt találnak szépnek, mint a nők férfiakat, ők általában - ahogy én ismerem - más szempontokat keresnek, *sőt, egyesek szerint a férfi nem is mondható szépnek. (bár itt a képesség általánosan mindenkire igaz)

* Nehogy valaki azt értse, hogy a nőknek mindegy, hogy néz ki egy férfi, nem ezt mondtam. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

...*sőt, egyesek szerint a férfi nem is mondható szépnek...

Ez (ne vedd kötözködésnek, csak a többiek agyában esetleg terjengő ködöt akarom eloszlatni), én úgy tudom, cska egy szóhasználat; a képességre férfinál mondjuk mondhatnánk azt is, hogy "jóképűség" vagy valami hasonlót, csak így egyszerűbb.

(Nem ide tartozó megj.: Én olvastam egy könyvet, ahol egy (hetero) férfi egy másiat szépnek nevezett, konkrétan Agatha Christie: Ellopott gyilkosság c. regényét. Ebből a szempontból ajánlom mindenki figyelmébe, meg egyébként is jó könyv.)

Az istenek áldása kísérjen...

Winnetou

Link a hozzászóláshoz

Andoron! Megkérhetlek, hogy elmagyarázd, milyen kiskapukra gondolsz? Az biztosnak látszik, hogy az egyértlmű szabály alól nincs kibúvó!

Persze, hiszen mint tudjuk, mindig megvannak a fő szabályok, mint a jogban. Aztán jönnek a kivételek, és a speciális esetek, amikkel már megoldható az ügy.

Mondok példát rá: BM-i varázslat a magzat megrontása. Ha jól tudom, nincs megkötve, hogy a magzat csak férfi nemű lehet, főleg azért nem, mert ezt magzati korban nem lehet megállapítani, a megrontással pedig a BM beleköltözteti lelkének egy darabját, amivel később képes öntudatra ébredni. Ezzel pedig később a hölgyből BM lehet, bár tény, hogy ez nem ugyanaz a klasszikus eset, mintha végigjárta volna a "boszorkánymester-képzőt".

A másik esetre is van példa, ott pedig egy démon, a Seyrine jelenti a kiskaput, és a különleges képessége, amellyel bárkit megtaníthat egy nap alatt a boszorkányság csínyjára-bínjára, ezzel első szintű boszorkányt hozva létre, aki különleges módon fejlődik ezután. Ott sincs megkötve, hogy ilyet csak női karakterrel tehet, ergó képes férfira is alkalmazni, és máris megvan az első szintű boszorkányunk, aki férfi.

Õszintén szólva én azon is sokat gondolkozom, hogy egyáltalán milyen lehet mondjuk ffiként boszorkányt vagy általában nőikaraktert játszani... akinek van gondolata, megírhatná nekem, mert érdekel.

Lehet, láttam már rá példát. Persze a mesélők többsége, és a játékosok többsége is jobban kedveli a klasszikus esetet, vagyis hogy mindenki azonos nemű karaktert hozzon, mivel így könnyebb a gondolatokat átvinni. Ettől függetlenül szerintem akinek van rá kis affinitása, nyugodtan kipróbálhatja, én is próbáltam már férfi karaktert.

Meg nekem egy picit értelmetlen ez a bárdos megjegyzés a végén: úgy érted, hogy miben más? Mert akkor azt mondom, hogy nem is nagyon lehet párhuzamot vonni köztük, annyira különböznek (pl. a mágiaformáik).

Én nem abban gondolkoztam alapvetően, hogy mik a rendszerbeni különbségek, a szabályrendszer ilyenkor kevéssé szokott érdekelni, inkább a szerepjáték az, ami szerintem fontos. Én azért választok egy fajt, vagy kasztot, mert érdekesnek találom a kihívást, hogy megformáljam azt a karaktert, ilyen szempontból viszont nem látok különbséget egy férfi bárd és egy férfi "boszorkány" között, mivel nagyjából ugyanazt a szerepet játszanám velük.

Természetes, hogy a mágia eltérő, de ezzel nem foglalkoztam, mivel inkább a kijátszás érdekel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

*sőt, egyesek szerint a férfi nem is mondható szépnek. (bár itt a képesség általánosan mindenkire igaz)
Ez (ne vedd kötözködésnek, csak a többiek agyában esetleg terjengő ködöt akarom eloszlatni), én úgy tudom, cska egy szóhasználat; a képességre férfinál mondjuk mondhatnánk azt is, hogy "jóképűség" vagy valami hasonlót, csak így egyszerűbb

:?:

Andoron, le a kalappal, nekem ez a boszorkánymesteres dolog eszembe sem jutott! :)

A másodikkal viszont nem értek egyet, mert a Seyrine leírásában a boszorkány, mint kaszt szerepel, megemlítva, hogy vannak boszorkányok, akik tőle kapták a hatalmát, ami az 1TK axiómája értelmében ugyancsak nőt jelöl.

HA az lenne írva, hogy bárkit megtaníthat, esetleg igaz lenne, amit állítasz...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

*sőt, egyesek szerint a férfi nem is mondható szépnek. (bár itt a képesség általánosan mindenkire igaz)
Ez (ne vedd kötözködésnek, csak a többiek agyában esetleg terjengő ködöt akarom eloszlatni), én úgy tudom, cska egy szóhasználat; a képességre férfinál mondjuk mondhatnánk azt is, hogy "jóképűség" vagy valami hasonlót, csak így egyszerűbb

:?: [/quote:1t0smy46]

Ha ez a kérdőjel azt jelöli, hogy nem érted, mit mondtam, akkor elmagyarázom: úgy gondolom (és nem csak én, hanme nagyon sokan rajtam kívül), hogy férfira nem szoktuk azt mondani, hogy "szép". Mondjuk, hogy jóképű, hogy sármos, hogy szexis, meg egy csomó hasonló pozitív jelzőt, ami mind a testére, a kinézetére vonatkozik. Nincs nálam az ETK, így nem tudom megmondani, hogy a szépség képességet az alkotók hogy írták le, de szerintem nagyjából olyasmit jelenthet, hogy mennyire néz ki jól a saját neméhez viszonyítva + hogy mennyire vonzó a másik nem számára. Ilyen módon lehet, hogy nem mondjuk rá, hogy szép, de beleférhet a szépség meghatározásába.

Winnetou

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mondok példát rá: BM-i varázslat a magzat megrontása.
A másik esetre is van példa, ott pedig egy démon, a Seyrine jelenti a kiskaput

Ezek sajnos nem működnek. Mindkét eseteben rögzítve van, hogy csak férfira, illetve nőre alkalmazhatja. Hogy a BM hogyan érzékeli ezt, nincs leírva, de valószínűleg legkésőbb a varázslás megkezdésekor (meglehetősen hosszú kántálás) érzékeli, ha vmi nem stimmel.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sylvanus, nem Ezüstkardú Frayen? :)

Vaskezű alexnek azt gondolok, hogy inkább mágikus karja van, legalább is nekem így esett le. De gondolhatunk a Hideg karok ölelésében magjelenő kránira is, neki is van valami fém protéziese... ezt is inkább mágikusnak, mint mechanikusnak gondolnám.

A mechanikus kezet énis elképzelhetőnek tartom, bár nem akárkinek, nem alacsony szinten, nem néhány rézért, és nem a csapat összes harcos tagjának, hogy ne lehessen levágni a kezüket... azt hiszem, mindenki érti, mire gondolok.

Mindamellett hadd jegyezzem meg, hogy ez nem sedórán. :) Bár elképzelhető a mechanikus kéz, hisz minden adott hozzá, szerintem ez olyan, mint ahogy pl. a csonkolás is igen egyszerű, mégsem illik a játékoson alkalmazni. Ez sem (az ugyan más meggondolás miatt, csak a lehet-de mégsem hasonlóság miatt írtam) tartom igazán Ynevre valónak. (de ez már magánvélemény.)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Érdekes kérdés.

Én úgy vélem, lehet mechanikus kezet csinálni (kahrei mesterek képesek lehetnek rá), ám nem nagyon foglalkoznak vele, mivel nincs rá szükség, és elkészítése bonyolultabb lehet, mint a puskájé (ami azért nem piskóta :) ).

Mágikus művégtagok természetesen készíthetők (pl. a már említett Vaskezű Alexé úgy tudom Darton ajándéka, vagy legalább is Darton segítségével készült).

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
  • Új...