Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Barangolás a magus regények világában a szerzők segítségével


Recommended Posts

Üdv!

Én éppen írom első M.A.G.U.S. regényem, ígya második mondatot alapul véve írok ide.

Lényeges kérdésem lenne az írással kapcsolatban:

Úgy érzem, a helyszínleírások kicsit szegényesek, és a nevekkel is gondban vagyok. Tudom, hogy így kicsit nehéz segíteni (főleg az elsőben), de szeretném, ha segítenétek, amennyire tudtok :!:

Kösz :!:

Desdichado (A Kitagadott)

Link a hozzászóláshoz

Kedves Desdichado!

A neveken érdemes többet gondolkodni, és nem egy névgenerátorral kitalálni. Egyrészt nagyon meg tudja adni a hangulatot, másrészt ha megjegyezhető, akkor szerethető, harmadrészt pedig közvetíthetsz vele származásbeli, társadalmi kasztra és egyebekre vonatkozó információkat. Persze érdemes ehhez elolvasni néhány névtannal foglalkozó tanulmányt... :twisted:

A helyszínleírásoknak pedig az az alapvető törvénye, hogy nem szabad erőltetni. Ha nem jön ki belőled, ne görcsölj jelzőkkel túltelített mondatokon. Inkább hunyd le a szemed és képzeld oda magad. Öt érzékszerved van, nem csak a szemed. Képzeld el... és írj. :)

Üdv:

Indy

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet!

Kérdéseim:

Egy-egy könyv megírása mennyi időt ölel fel? (ez minden lehetséges formában, értem külön javítást, tiszta írási időt)

Amikor nem írással töltitek az időt, hanem mással foglalkoztok, az milyen mértékben jelenik meg a könyvekben, gondolok itt a kapcsolatokra, intrikákra egyebekre. Milyen mértékben merítetek onnan ötleteket?

Hogy álltok a rajongókhoz?

Egyelőre ennyi, üdv:

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet!

Kérdéseim:

Egy-egy könyv megírása mennyi időt ölel fel? (ez minden lehetséges formában, értem külön javítást, tiszta írási időt)

Amikor nem írással töltitek az időt, hanem mással foglalkoztok, az milyen mértékben jelenik meg a könyvekben, gondolok itt a kapcsolatokra, intrikákra egyebekre. Milyen mértékben merítetek onnan ötleteket?

Hogy álltok a rajongókhoz?

Egyelőre ennyi, üdv:

Kedves Antail!

A magam részéről kb. két hónap alatt képes vagyok megírni egy regényt, de ez csupán nyers vázlat. A teljes munka ez után még másik két hónap (szerkesztés, világhűségi lektorálás, korrektúra, tördelés, egyebek). De ha fél évet számolunk egy regény elkészülésére, akkor sem leszünk túl messze.

Az már egy hosszabb kérdés, mit csinálok, mikor nem írok. Nyilvánvalóan az életből merítünk rengeteg ötletet, honnan máshonnan?

Rajongók? Vannak olyanjaim? :oops: :D Akkor biztos imádom őket! :)

Üdv:

Indy

Link a hozzászóláshoz

Remélem majd Celsior is visszatéved ide valamikor, és ő is válaszol a feltett kérdésekre, mert érdekelnének a válaszai.

Lenne nekem is kérdésem: Volt már olyanra példa, hogy egy "ifjú titán" tőletek próbált tanácsot kérni, mert író szeretne lenni? Például egy amatőr műkedvelő rajongó, aki szintén írni szeretne.

Tovább megyek. Volt már olyan, aki saját művét szerette volna elolvastatni veletek, hogy véleményezzétek, és segítsetek neki? Ha igen, hogy fogadtátok? Ha nem, hogy fogadnátok?

Link a hozzászóláshoz
Remélem majd Celsior is visszatéved ide valamikor, és ő is válaszol a feltett kérdésekre, mert érdekelnének a válaszai.

Lenne nekem is kérdésem: Volt már olyanra példa, hogy egy "ifjú titán" tőletek próbált tanácsot kérni, mert író szeretne lenni? Például egy amatőr műkedvelő rajongó, aki szintén írni szeretne.

Tovább megyek. Volt már olyan, aki saját művét szerette volna elolvastatni veletek, hogy véleményezzétek, és segítsetek neki? Ha igen, hogy fogadtátok? Ha nem, hogy fogadnátok?

Link a hozzászóláshoz
Remélem majd Celsior is visszatéved ide valamikor, és ő is válaszol a feltett kérdésekre, mert érdekelnének a válaszai.

Lenne nekem is kérdésem: Volt már olyanra példa, hogy egy "ifjú titán" tőletek próbált tanácsot kérni, mert író szeretne lenni? Például egy amatőr műkedvelő rajongó, aki szintén írni szeretne.

Tovább megyek. Volt már olyan, aki saját művét szerette volna elolvastatni veletek, hogy véleményezzétek, és segítsetek neki? Ha igen, hogy fogadtátok? Ha nem, hogy fogadnátok?

Én felelnék a nevükben, vagy legalábbis egy részük nevében.

Én már kértem némelyüktől segítséget (ld. feljebb a fórumban), illetve szeretném, ha majd kész lesz első regényem, hogy néhányan megnézzék, véleményezzék.

Link a hozzászóláshoz

Szertnék catlakozni Portillo barátomhoz. Már a kérdését illetően. Van egy regéyntervezetem, amely a Manifesztációs háború idején játszódik az Ibarában. Csak érdekelne, h majd kinek lehetne ilyet elküldeni, meg hasonlók.

Ami pedig az Abbitkirálynőt illeti, John J. Sherwood előtt le a kalappal. Azt kell mondjam, hogy az utóbbi időben nem olvastam ennél színvonalasabb és izgalmasabb regényt. Szinte fájt, hogy vége volt. És végre a borítót is sikerült igényesen megcsinálni. Bár szómiszó, Amalli hercegkapitány kissé úgy néz ki, mintha a felmenői között akadt volna egy pár pézsmapocok, de ettől függetlenül végre egy jó könyv és egy jó borító. Annyi szemetet adnak ki mostanság(itt pedig nem a M* regényekre gondolok, hanem inkább a Káosz-könyvekre, meg a rosszabnál-rosszabb WoD könyvekre), ritka kincs egy ilyen gyöngyszem mint ez.

Indira, bevallom töredelmesen, a Shajarant(huhh, remélem jól írtam, nem szeretnék lebőgni), még nem olvastam, de amint Uwel is úgy akarja, vezekelni fogok ezen főbenjáró bűnömért.

Link a hozzászóláshoz

Lok Tar Ogar!

1994-et irtunk. Vagy valami hasonlot. Kinyitottam a Runa magazin 1. szamat, es az utolso oldalak egyiken ezeket (vagy ezekhez hasonlo sorokat)

olvashattam: "Tier Nan Gorduin kalandjai Wayne Chapman tollabol hamarosan a boltokban: Holdfenyember, Keleti szel".

Most 2006-ot irunk. A sokak altal csak Tier Tap-nak csufolt, az egyik legarnyaltabb M* karakter tortenete meg mindig befejezetlen. (ide most mindenfele Ranagollal kapcsolatos szitkok jonnek irokrol, kiadokrol es orokke elegedetlen olvasokrol)

Kedves M* irok, ironok, jomunkasemberek. Tudtok vmi infot errol? Gaspar Andras tervei a mostani kiadoval, a Gorduin ciklus kimaradt koteteinek megjelenese?

elore is koszonom

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

A Keleti Szél2 állítólag már készen van, és ha jól emlékszem, akkor igérte is az új kiadó, hogy ki lesz adva.

A Holdfényemberről nem tudok, de azt is jó lenne már látni...

Hivatalosan is be lett jelentve a jövetele a 2. TF-en mi még beszéltünk is a tiszteletre méltö íróval :) ugye bár a jobbaknak könyvük is van dedikáltatva vele ;)

Link a hozzászóláshoz

...üdv,

KSZ2 a boltokban, de a Tuan boltban (exValhalla) biztosan van. KSZ3 szerkesztése-befejezése folyik. Holdfényember nem az idei év terve, de...

Ami idén biztosan lesz ("ha Allah is úgy akarja") ezen felül:

Ranagol áldásával (Ian Russel és Harold Barouche)

Az aqur gyűrű (AO'C)

de lehet, hogy nem csak ezek - meglátjuk,

cels.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Ezt a "ha Allah is úgy akarja" már másodszor olvasom két különböző M* írótól... :roll:

Tartsatok beszűkült látókörű, szító, eretnek lázongónak, de én nem hallom a fejemben zúgó képzeletbeli fanfárokat Ranagol áldásával hallatán. Két Távoli Világok író, akiből az egyik már debütált M* színekben? Legyen az én bajom, de én azért fentartásokkal kezelem az alkotópárost.

Harold Barouche-ról mit lehet még tudni azon kívül, hogy van két könyve meg egy halott témája az rpg.hu-n?

KSZ3 szerkesztése-befejezése folyik.

Persze nem hiszem magamról, hogy én lennék az az ember, aki megítélhetné, András mit tesz jól és mit nem, de... szóval nem látom okát, mért kéne annyira sietni a Keleti Szél hárommal... és igen, rám a követ, ha újabb hét évet kell várni rá, de ne ezért "csapja össze" a Gorduin eposzt! Persze, András nem az a fajta, aki el szokta kapkodni a kiadást, vagy ne törődne a szöveggel, nem is feltételezem, hogy alább adja a mércének, amit felállított magának, de ennek ellenére szerintem ráférne arra a kéziratra egy év fiókfogság... ha valaki, akkor ezt ő tudja a legjobban.

Gambit, az örök pesszimista

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...