Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Karakteralkotás


Recommended Posts

A tolvajnak nem muszáj lopnia.

Ezt, hogy érted Tetra?

Nálam diplomáciai értelmezésként olyan a tolvaj, hogy eltulajdonít valamit ami nem az övé. Van, hogy pusztán a megélhetés miatt, de lehet, hogy egyszerűen csak élvezi ezt vagy egyéb más okból kifolyólag. Az emberek közismerten az ilyeneket veszik tolvajnak szerintem. Lehet a lopás kismértékű, mint egy erszény vagy nagy, mint egy birtoklevél hamisítás illetve egyéb pénzügyi trükk és csalás. Szerintem ezek mind a tolvajokhoz tartoznak csak úgy mint egy nagy fa ennek is sok ágazat van ami különbözőféle hasznot eredményez. Viszont mindegyiknek ugyanaz a célja. Nem "tisztességes" módon hasznot szerezni. 8Hogy éppen milyen hasznot az is változó lehet.) :)

De ez csak az én véleményem.

Link a hozzászóláshoz

Az én olvasatomban a tolvaj egy olyan ember, aki nem ért a harchoz sem a mágiához, és mégis eredményt ér el, ügyeskedéssel, szakértelemmel és fondorlattal. Ezen szakértelmek egy része nyílván alvilági, és (többek között emiatt is) tartozik a tolvajhoz egy szabadabb erkölcs, de nem muszáj eltulajdonításból élnie, tetszőleges céloknak szentelheti a létét.

Link a hozzászóláshoz

Szervusztok!

Úgy jött ki, hogy végre el tudok most menni TT-re, sajnálom, hogy a nyári most kimaradt... Viszont egy kérdésem volna a "kedves" KM-ekhez... Kivettétek az MTK kasztjait, mint választható kasztok, ergó a nomád sámánt is. Na mármost a kérdésem a következő, a természethez fűződő viszonya miatt "halott" lenne a modulban, vagy más indok dominált inkább? Egyszerűen csak azt szeretném kideríteni, hogy egy Sámánpapnak lehet-e köze a modulhoz, azt lehetne-e választani...

Előre is köszöntem! =)

Link a hozzászóláshoz

Ez így azért sántít, mert a wierség ott van, még ha nem is derült ki. Tehát a személyisége nem kezd el változni csak attól, mert rájön, mi ő. Ez most olyan, hogy az oroszlán füvet eszik, aztán rájön, hogy ő oroszlán, és onnantól ragadoz.

Amúgy meg ha a magus haladna a dnd-vel, ahol már átnevezték a tolvajt rugónak, több értelme lenne a kasztnak, mármint a nevének. Mert így félrevezető, ahogy látom is a hozzászólásokon. A tolvajnak nem muszáj lopnia.

Én csak kiderültet mondtam, nem azt, hogy nincs meg a wierség! :)

Az, hogy ráébred arra, hogy wier, nem jelent feltétlenül nagyobb személyiség változást, de eléggé megváltoztathatja az életet.

És igen, a tolvajnak nem muszáj lopnia. Én általában "nem tolvaj" tolvajt csinálok. :)

Gildes: Van egy kifejezetten könnyen elhulló kaszt.... :)

Link a hozzászóláshoz

Renia! Cs or Ceripapa tudja hogy milyen lesz idén JK halál esetén a teendô.Remélem amint idejük engedi válaszolnak.

Szerintem alkoss egy csapatnyi karit és akkor nem is kell a csapatszerevezôbe írnod! :twisted:

Melyik kaszt a megfejtés amúgy? Ábrahám kaszt? :shock:

Aion a wierek uralta városról van már modul,ha érdekel el is küldhetem :).

Bér akarom mondani vérvarazsló kasztot csak itt lehetene tanulni :).Tuti lenne székháza itt a Láncbarátoknak. :char:

tetra "ragadoz" ez nagyon tetszik. :)

Aion és tetra a kettôtök megfogalmazása együtt a Tolvajt egész jól kibôvíti szerintem.

Kniel szintén meg kell várnod CS-t! (Szerintem csak nem gondolt rá)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kniel: sajnos kissé előítéletesnek kellett lennünk, és kizárnunk a nomád sámánt is, mert a mentalitása és a versenymodul támasztotta kihívások nem felelnének meg neki. Mindemellett a választható kasztok a TT-ken ezek szoktak lenni.

Renia: karakterhalál esetén idén speciális eljárás lesz érvényben: a KM-ek által adott karakterrel kell utána játszani. (Természetesen ez a karakter közelíteni fogja az elhalálozottat, és a JK-nak is lesz beleszólási joga.)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

két hozzászólás:

1. a tolvaj lehet amolyan kincskereső/kalandor típus is... tehát nincs egyszerű zsebmetszére kárhoztatva... és egyébként is a wierek miért ne használnának ki másokat, hogy hatalomra/uralomra jussanak?

2. az érzékelés/éberség/észlelés tulajdonság érvényesül-e és ha igen, milyen módon? %-os vagy kidobásos?

Sanyi

Link a hozzászóláshoz
az érzékelés/éberség/észlelés tulajdonság érvényesül-e és ha igen, milyen módon? %-os vagy kidobásos?

Se nem százalékos, se nem kidobásos. Pontosztós. ;) A kérdésedre válaszolva: képesség, nem képzettség. Nem vagyok KM, csak azért merek válaszolni, mert az infó a karialkotásban benne van (bár egyébként elírással):

Képességek:

10 képesség lesz (Éberség/észlelés is, szokásosan)

Link a hozzászóláshoz
az érzékelés/éberség/észlelés tulajdonság érvényesül-e és ha igen, milyen módon? %-os vagy kidobásos?

Se nem százalékos, se nem kidobásos. Pontosztós. ;) A kérdésedre válaszolva: képesség, nem képzettség. Nem vagyok KM, csak azért merek válaszolni, mert az infó a karialkotásban benne van (bár egyébként elírással):

Képességek:

10 képesség lesz (Éberség/észlelés is, szokásosan)

jogos... elsiklottam felette, amikor másodszorra olvastam... :) nem vettem észre a fától az erdőt... :D megzavart a sok szám egymás alatt... :) viszont ezen esetben kötözködnöm kell egy kicsit... :-PPP mivel maga a képesség az ÚT-ben, ami nem szerepel, mint szabálykönyv... :)

a kidobásos módszer alatt, bár nem pontos megfogalmazás, azt értettem, hogy a dobáskód miatt van minimum, illetve maximum érték... :)

Link a hozzászóláshoz
És nem is szabad válaszolnom? :cry:

Szia!

Szabad válaszolnod, csak nem muszáj :)

Viszont így újra végignézve az előző hozzászólásomat, kellemetlenül önsajnáltató szaga van, pedig nem pénzügyi okokból nem megyek TTre, csupán a beszélgetést akartam folytatni! Mondjuk ahogy nézem, ezt a kakit is csak én, egyedülmaradt ganajtúróbogárként próbáltam tovább görgetni :D Kérlek foglalj állást :)

Link a hozzászóláshoz

Vassi bekéredszkedsz valakinek az autójába aki jön le és megengedheti maganak ,hogy ilyen jó fej legyen hogy ingyen lehozzon,majd haza is vigyen.Erdemes a haza útra más személyt találni,hisz így kisebb a kérés nagysága.

Eleve rendelkezni kell olyan barátokkal akik céges autóval vagy ingyen közlekedéssel rendelkeznek és ilyenkor jól jönnek.

A le és vissza jutást kéred karacsonyi ajándéknak a családodtól!

Stoppolsz,bliccelsz.

térkapu,teleport...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...