Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A fejvadászok életútja és mentalítása


Xant

Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál  

126 szavazat

  1. 1. Mi a legfontosabb egy fejvadász karakter megalkotásánál

    • Asztrál, mentál
    • Fizikai képeségek
    • Szakértelmek


Recommended Posts

Korábban úgy eemlékeztem, hogy ez csak opcionális de Thapsshy említette, hogy nem az (kötelező szabály mind első törvénykönyvben, mind a régi alapkönyvben): 8. szint alatt a szintlépéshez mesterre van szükség. Kérdésem a következő, a sok renegát fejvadászokat kedvelő játékos hol talál Yneven egy renegát kráni fejvadéász számára azonos belső kasztból való mestert? Ugye, ha ilyen nincs akkor jön a váltottkasztúság.

Link a hozzászóláshoz

Új Tekercsek aTP osztásra, szintlépésre vonatkozó szabályokat változatlanul hagyta így téged is érint, kivéve, ha reneszánszozol, ami ugye... Új TP tábla, de a szintlépés átlalános szabályait nem tudom átírta-e, ha nem akkor pech. Szóval elég probléma ez sokaknak. (És ugye ott meg a képzettséget tanulod...)

Link a hozzászóláshoz

Az UT szerinti fejvadászom szerencsére a kezdetekben olyan képzetségekkel indúlt és olyanokat tanúlt amiket gyakorlással képes fejleszteni, így nem kell hozzá mester. Bár akármilyen karakterről legyen szó, ha új képzetséget kíván tanúlni, (akár mesterétől) természetesen fel kell kutatnia az aktuákis oktató intézményt. (Legyen szó akár Lar-Dorrol)

Fejvadász esetében valóban keresni kell egy mestert, de csak ha új képzetségről van szó... (Komoly és veszéjes célja lehet egy partinak)

Link a hozzászóláshoz

Az alvilági képzetségek közűl talán kettő van amit tanulással kell (lehet) fejleszteni. A többi gyakorlással vagy tapasztalással fejleszthető. Egy fejvadásznak a kezdeti harci képzetségein kívűl, másra szinte nincs is szüksége, amit ne tapasztalással fejleszthetne. És mire mégis lessz addigra megtalálja a módját, hogy megtanúlhassa. Tudom az én fejvadászom 8. tsz.-ig csak alvilági képzetségekre tápolt rá, utánna talált magának tanítót Gorvikban...

Link a hozzászóláshoz

Egy szóval sem montam hogy az UT-s fejvadász megkapja a pszít. És ha érdekel, minek a harci bónuszok amikor Arctalanság, Auraleplezés 4fok-al és rejtettámadás 3fok-al 5 ember közűl is kinyírom a célpontomat anélkül, hogy lebuknék. És a legfontosabb: senki sem fog emlékezni rám. :wink:

(A fent említett képzetségekhez még hozzájönnek a tanuláshoz szükséges többi képzetségek.)

Bár tény, hogy szükség van az általad említett dolgokra is! Ugyhogy mindenki oldja meg maga a szintlépését ha renegát, vagy bízza a KM jóindulatára.

Link a hozzászóláshoz

Bár igaz, hogy az ÚT-nak megvannak a tápolási lehetőségei, azért azt is hozzá kell tenni, hogy a fent vázolt szituáció csak akkor jöhet létre valóban lebukás nélkül ha a JK csak az aktuális képzetségekkel foglalkozott. Ebben az esetben 8-9. szintre az adott szakmájának mesterévé is válhat. Esetleg ez 10-11. szinten történik meg, ha közben olyan alapvető dolgokkal is foglalkozott mint a számtan, írás, olvasás, és néhány harci fogás.

Amíg az ETK-ból 15. szintre majd az összes képzetséget felvásárolom és ennek a 70%-a Mesterfokú addig az ÚT ből kb 6 négyesfokú és talán 2 ötösfokú képzetségem lesz. És marad még 8-10 hármas vagy kettesfokú képzetségem. (A százalékos képzetségeket nem számolva.) És vagyok 10. szintű. Bár tény, hogy az is befojásolja ezt, hogy a karakter éppen mire szakosodik.

Fejvadászbol kiindulva én 9. szintre váltam a rejtőzés és az Arctalanság mesterévé. (A lehetőségei innentől elkezdve végtelenek. Olyan mindegy, hogy a főtéri zsibvásárban vagy egy fogadó pultjánál ölöm meg az ellenségem, ha ügyetlen voltam egy kis futás után azzá leszek amivé akarok és üldözőim elfutnak melletem... Ha mindent jól csináltam akkor: egy kis színjáték és elhititetm a városőrséggel, hogy láttam a gyilkost...)

Viszont ugyanezzel a karakterrel már nem fogok felnyitni egy zárat vagy megtalálni egy csapdát... / Tehát vagy mindenhez értesz, de keveset, vagy egy-két valamihez, de ahhoz nagyon!

Link a hozzászóláshoz

Szerintem nem reálisabb s?t, ugyanis egyfel?l olyan dolgokat köt képzettséghez amiket nem célszer? (szexuális kultúra 1. fok, dorbézolásnál dolgok), msáfel?l a meglév? képzettségek reformja nem m?ködik jól (mágiahasználat, kétkezes harc), harmadsorban a követelmények láncolata nem igazán reális sok esetben, negyedsorban a nyelveket, stb. rosszabbul kezeli mint eddig, pszit úgyszintén, ötödsorban rengeteg az irreális képzettség, az er?ltetetten beillesztett fok... így a kész karakter nem lesz reálisabb miatta.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...