Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Üdv!

Tyrael;

amit leírsz, az egy szimpla hajtűnek teljesen reális lehet. Az egyéb meglátásaid is helyénvalónak tűnnek.

Ha azonban kicsit komplexebb hajtűben gondolkodunk - mondjuk egy vívóvilla ("sai") formájúra - ott már mind a VÉ-re, mind a sebzésre adhatsz pluszokat (a VÉ-re alkalmasint már számottevőt is).

http://www.amazon.com/Acemas-21-1-2-Octagon-SAI/dp/B000UPHE22

Természetesen a méretkorlátozást azért figyelembe kell venni - egy mégoly termetes kontyban is roppant feltűnően hat egy pár kétaraszos gyilok.:)

post-4011-145007943383_thumb.jpg

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Üdvözleheletem minden kedves öngyilkosjelölt (kalandozó) számára!

Bátorkodtunk egy csöppet átalakítani a fegyvereket és a páncélokat.

https://www.dropbox.com/s/21s58cuv43r0ped/Fegyverek%2C%20P%C3%A1nc%C3%A9lok.xlsx?dl=0

ja amit elfelejtettünk odaírni, hogy lehet a hosszúkardot Morderschlag-ba fogni (megfogod pengénél és buzogánynak használod sebz. 2k6 zúzás)

itt letölthetitek a módosítást, ha hiányzik esetleg a Lasgun, Bolter vagy egy Power Armor csak szóljatok. (5k huf óránként)

Egyébként nálunk nincs Chi-harc, illetve az ökölharc/birkózás egy képzettség lett, birkózással lehet ép-t sebezni.

Harcos főkasztúak mind 12 HM/szint ,ill. első szinten is kapják, ezen túl minden harci cselre kitanítják őket + minden nem egzotikus fegyvert megtanulnak használni.

KP rendszer el lett vetve, mindenki annyit tanul amire ideje van.

Illetve Andrzej Sapkowski regényei alapján be lett vezetve egy új kaszt a vaják, ha van rá kérelem feltöltöm.

Link a hozzászóláshoz

Ezt kifejtenéd kérlek?

Ha esetleg arra gondolsz, hogy nem favorálnánk a harcművész főkasztot, akkor lehet, hogy valamennyire igazad van. De át lettek alakítva ők is. Pl vonatkozik rájuk a harcos főkasztúakra vonatkozó dolgok + slan pszi.

Szerintem ez egy fair trade.

Meg az sincs megemlítve, hogy az egzotikumok pl. Dzsenn szablya az szablya mestermunka + nehezen törik, vagy a slan tőr is mestermunka tőr... Ezek vhogy kimaradtak

Szerkesztve ekkor: , Ragnar Björn Baldursson által
Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Viszont a hajtű már "saját találmány" és ott már érvényesíthettem a szerintem józanabb Vé-t.

Hát, a hajtűt még inkább az alkarhoz lehet szorítani, s ha megfelelő anyagból készül, úgy azért adhat VÉ-t. Bár ez már lehet, hogy mesterfokú fegyverhasználat...

Ragnar Björn Baldursson írta:

Ezt kifejtenéd kérlek?

Ragnar;

ez az én hozzászólásomra vonatkozott?

Link a hozzászóláshoz
Ha esetleg arra gondolsz, hogy nem favorálnánk a harcművész főkasztot, akkor lehet, hogy valamennyire igazad van.

(...)

Meg az sincs megemlítve, hogy az egzotikumok pl. Dzsenn szablya az szablya mestermunka + nehezen törik, vagy a slan tőr is mestermunka tőr... Ezek vhogy kimaradtak

Igen ezek közül mindre gondolok kicsit. Plusz feltűnt, hogy figyelmen kívül hagytátok a M* egyszerűsített kard-kategóriáit*, s helyette/mellette olyan specializációkat tárgyaltok és vezettek be, mint a messerek vagy a különféle swordök. De ha a listát csupán ízelítőnek tekintjük, akkor nincs ezzel baj, nálatok nyilván máshol vannak a hangsúlyok - közelebb a földi-történeti (európai) fegyverarzenálhoz /ld. őrült lengyelek!/, illetve annak egy bizonyos szeletéhez. Ez meg szívetek joga.

(Hogy konkrétabb legyek, példának okáért a szablyát mint fegyvert is legalább három irányban lehetne tovább bontani.)

Ilyesmikre gondoltam abban a bizonyos mondatban.

*A M.A.G.U.S rendszerében a pengéjük alapján osztályozzuk a szúró/vágó fegyvereket: 40 cm alatt tőrnek, 40-60 cm között rövidkardnak, 60-80 cm-ig hosszúkardnak, 80-120 cm-ig másfélkezes kardnak, ettől fölfelé kétkezes pallosnak minősülnek a gyilkos eszközök. (HBG.)

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk azt, hogy mindenki saját ízlése alapján egészítheti ki. Irányvonalnak tekintsük ezt a táblázatot, de mondjuk nagyon sok távolkeleti fegyvert (főleg kínai és indiai) teljesen beleilleszthetünk csak egyeseknél a neveket kell megváltoztatni.

A HGB-s analógia meg rossz ahogy van, mivel egykezes kardok is vannak 110 cm környékén mint a rapír, illetve akár 160 centis egykezesekkel is találkozhatunk mint a koncerz. A hosszúkard meg egy kétkezes kard olyan, hogy másfélkezes nem igazán létezett csak a 13. sz elején, mint átmeneti fegyverek. De ha nagyon akarjuk a tudok olyat mutatni 40 centi fölött amit tőrnek sorolnánk be (1. vh-s brit szolgálati tőr kb 60 centi). A rövidkard meg szerintem téves elnevezés, mert inkább illenek be egy vágásra is erősen alkalmas tőrnek.

Röviden a hossz nem minden.

A szablyát meg a 8.-17. sz-ig használtakra értettük akárhol is legyünk a világon. A handzsár meg egy speciális szablya, ami annyiban különbözik igazán, hogy max 10°-al nagyobb a hajlásszöge a pengének.

P.S.: az őrült lengyel kategória meg csak a nevetséges hossza miatt van betéve, ld. 17. sz-i kopják amit a lengyel huszárok használtak.

Szerkesztve ekkor: , Ragnar Björn Baldursson által
Link a hozzászóláshoz

Ragnar,

Tetszetős elképzelés. Lehet pár kérdésem? :)

1x támadó fegyvereknél az egy támadás feláldozása mit jelent? Hogy nem támadok, és ekkor duplát sebzek? :P

Kriegsmesser (csatakard - ez valami szablyaféle?) és Backsword (háton hordott penge :P - szélesebb pengéjű párbajtőr) esetében kaphatnék magyar elnevezést?

Ezzel most valszeg bonyolítok, nem is kicsit, de a fegyvereknél három típusú sebzés van. Ahol nincs értelme, oda tennél 0-át? Mert pl késsel vágni, szúrni lehet (gondolom ua a sebzés), zúzni nem. De nem derül ki, hogy mire vonatkozik as ebzés, csak ott, ahol eleve három lehetőség van. Másik pl: hosszú bot. Döfni is lehet vele, ez ugyanakkor sebzést okoz, mint egy teljes ívű sújtás?

Végre van értelmes harcértéke a kétkezes fegyvereknek. :)

A hosszúkard - slan kard - szablya hármas (illetve rövid bottal kiegészítve négyes) arányaival még nem vagyok kibékülve. Sajnos nem volt alkalmam mind a hármat hosszabb ideig használni, de én úgy érzem, a szablyában több a védelmi lehetőség (vagy kb ugyanannyi), mint pl egy slan kardban.

Link a hozzászóláshoz

Nos kérdés lehet nyugodtan, az egy támadás feláldozása pont azt jelenti, hogy egy támadást kihagysz --> adsz neki lendületet és a következő támadás duplát sebez.

Kriegsmesser meg gyakorlatilag egy kétkezes messer. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b2/Albion_Knecht_MkII_Medieval_Sword_6_(6092593222).jpg (kb 85-100 centi penge 25+ centi markolat)

A backsword pedig egy 15. sz-tól használt kard hasonlít a szablyára csak egyenes teljes mértékben csak egy élre van fenve, hogy pengenehezebb legyen --> nagyobb vágópotenciál http://www.lawranceordnance.com/the_sharpened_edge/swords_european/images/scottish_backsword/1.jpg ezek meg vívásra és hadi használatra is láttak példát. Egyes pédányok pl. jobban hasonlítanak egy rapírra.

Úgy gondolom, hogy ahol nincs értelme ott ti is vagytok annyira ügyesek és okosak, hogy nem kell mindent egyértelműsíteni.

a slan kardnak csak a misztikum megőrzése miatt vannak ilyen jó értékei... (előre mondom én ellene szóltam), a szablyákról meg annyit, hogy mint lovassági kard nagyon nehezen irányítható gyalog ezért a rosszabb érték.

A hosszúkard a kétkezes mivolta miatt kapott ilyen értékeket, a bot pedig azért lett rosszabb mert gyakorlatilag semmi védelmed nincs illetve kiegyensúlyozatlan és még különösebb félelmet sem okoz és egyébként próbáld ki egyik ismerősöddel, hogy fogtok egy botot és megütitek egymást télikabátban... előre szólok a szúrkálódás még jobban tud fájni

A kétkezes fegyverek harcértéke pedig abban rejlik igazán, hogy sokkal nagyobb félelmet okoznak még egy tapasztalt harcosban is, mint az egykezesek. Valahogy megvan az az érzés, hogy ezzel az illető nagyot fog ütni, ill a kétkezes fegyverek esetén egyértelmű hogy mennyivel nehezebb eltalálni vkit + van közelkerülés.

Ha valami még nem egyértelmű akkor csak szólj :)

Szerkesztve ekkor: , Ragnar Björn Baldursson által
Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek! Amaz új fegyvertáblázat másik alkotójaként és legépelőjeként annyit szeretnék hozzátenni, hogy majd' minden hiányosság oka az volt, hogy saját használatot figyelembe véve készítettem, csak éppen egy bizonyos valaki annyira túlbuzgott, hogy gyorsan feltöltötte, aztán utána szólt. Általánosságban a hiányzó fegyvereket a meglévőkhöz közelítve és 1-2 pontot eltolva be lehet vezetni. Eleve annyiféle van, hogy teljesség igényével lehetetlen listázni. Hiányzó sebzések esetén pedig kis fegyverek kis sebzését lehet közelíteni ugyanakkorára, hiányzó zúzás esetén pedig ha van értelme, akkor a kiegészítő támadás képzettség ad lehetőséget a markolatgombos és hasonló akciókra. Konkrétan a botnál én a szúró mozdulat sebzését is zúzásnak gondoltam, értékét nincs értelme változtatni, mert akkor senki nem használná.

Link a hozzászóláshoz

Ragnar,

Köszi a válaszokat.

Értem a támadás feladását, de ahol 1 támadás van körönként, és feláldozok egyet, ott kétkörönként sebezhetek duplán? Mit jelent a megzavarás?

Kétkezes fegyver: pontosan ezért van mindig gondom a kétkezes fegyverek alap harcértékeivel. :)

Egyébként minden egyértelmű volt, csak érdeklődök és filózok, mivel újdonság a tábla.

Eakendir,

Mindenképpen köszi a táblázatot, elgondolkodtató!

És a különböző SFÉ-t én is jó iránynak tartom. Főleg, mert zúzófegyvert ritkán látni játékos kezében a rossz harcértékek miatt.

Ja, még egy kérdés.

A nagy pajzs sebzése miért ilyen kicsi? Lökésre vonatkozik? Mert ha egy nagy pajzs meglendül, biztos sebez vagy 1-2k6-ot.

És még egy (ma az utolsó, ígérem), de ez mindenkinek:

A nagy pajzs MGT-je 5. Szerintetek mennyire logikus, hogy a pajzshasználat mf ezt teljesen leveszi? Elvégre egy majdnem emberméretű fémdarabról van szó (könnyebb esetben megerősített fa). Én úgy látom, hogy nem kéne - teljesen - levennie az MGT-t...

Link a hozzászóláshoz

Ha egyszer tudsz vele támadni, akkor kettő körönként támadhatsz, ha készülsz a támadásra. Annak a nagy SFÉ-jű ellenfelek ellen van értelme, mert csak egyszer vonja akkor le amit le kell. A megzavarás az, hogyha megszakítják a pörgetését bármilyen elképzelhető módon. Például súlyosabb sebet kap (ÉP), vagy beakasztanak neki. De ez az egész ugye láncos buzogánynak van csak.

A nagy pajzs sebzése lökésre vonatkozik, igen. Olyan méretű és tömegű pajzsnak elég nagy sebességet adni igencsak nehéz. Most nem, de napközben videóval is alá tudom támasztani, hogy ezért nem lehet vele nagyot ütni. MGT nálunk nincs, mint a páncélokból is láthattad, arra pedig nem gondoltam hogy ennek is kéne esetleg gyorsítania a fáradást. Talán Af esetén +10, Mf esetén +5%-kal. Az MGT hiányának is oka van amúgy, mégpedig az, hogy páncélban más technikákat használtak/használnak, amiket nem akadályoz. A szellőzés hiánya és plusz tömeg viszont mindenképp hatással van a teljesítményre.

Egyébként ekkora pajzsok soha nem voltak fémből, de ez a legmellékesebb a rendszer szempontjából.

Nyugodtan kérdezz amennyit akarsz minden nap, mert már az is túlszárnyalja minden várakozásomat hogy valakit érdekel :D

Link a hozzászóláshoz

A HGB-s analógia meg rossz ahogy van (...)

Ez nem analógia (legalábbis nem az enyém), hanem egy csoportosítás: a M* ezt az egyszerű rendszert használja az "egyenes, kétélű pengék" megkülönböztetésére. A földi formákra átvinni vagy azokkal párhuzamba állítani lehetetlen és/vagy nincs is értelme. (Nyilván a pallos nagyon mást jelent a M*-ban mint a korabeli huszárságnál.)

De a lényeget nem "mondtam": örülök, hogy foglalkoztok a kérdéskörrel (és a SFÉ-differenciálás eszerint nem csak nekem tetszik :) ). További jó munkát!

Link a hozzászóláshoz

Azt hiszem a fegyvertábla témát kivégeztük nagyjából.

Új téma: Kinek mi(k) a kedvenc fegyvere(i) és miért?

Nekem hosszúkard, mert sokoldalú, illetve a rapír, mert kiválóan szerepel egy az egy ellenben. Szeretem még a kétkezes európai szablyákat, mint ez http://pics.myarmoury.com/AA_SwissSaber05_s.jpg

http://pics.myarmoury.com/AA_SwissSaber03_s.jpg

de ennek az utóbbinak esztétikai okai vannak.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...