Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Cigi, pia, nök/pasik... etc...


Érdemes eme ez a téma a továbbiakban?  

100 szavazat

  1. 1. �rdemes eme ez a téma a továbbiakban?



Recommended Posts

Nefi nem is baj hogy nem tudtunk sőt! :) Az evéssel és az alvással is így volt!

Nem jó a pia.Én rengegebet járok el otthonról és sokat buliztam/zom(most már csak heti egyszer).Minden másnap(nem alkohol utáni) beülünk beszélgetni valahova.Kőkeményen üdítőzünk.Plusz ott van hogy sokan kocsival járnak.Ha mindennap söröznék a gatyám is rá menne.Tehát pénügyileg is megterhelő.Plusz munkába kicist durva mikor másnaposan 2 óra alvás után pörögnöd kell, vagy suliban elalszol a 2 .órában és részegen horkolsz.Nagyon sok hátulütője van.Szerintem egyszerűen nem éri meg.Más perzse ha kikapcsolódsz, Hévége van,Nyaralsz , ünnepelsz valamit stb.

Ja igen a dohányzásról.Melóhelyen sok fontos információt a dohányzóban lehet megtudni.

Tudom sokan még tanultok ,de nem baj ha ezt is tudjátok! . :wink:

Link a hozzászóláshoz
Ja igen a dohányzásról.Melóhelyen sok fontos információt a dohányzóban lehet megtudni.

. :wink:

Az üdítőzéssel egyetértek és sajnos ezzel a dohányzós problémával is, érdemes végiggondolni mit kezdesz ezzel a helyzettel, de azt hiszem, én a magam részéről egyszerűen oldanám ezt meg: Limitálnám a dhányzókban a létszámot. Egyszerre egy. De lenne teázó ahova be lehet ülni 2 óránként 10 percre. Miért? Mert ha a dohányzóban folyik a beszélgetés akkor vagy a nem dohányzó munkaerőt kizárod az információáramlásból, VAGY ami sokkal rosszabb rákényszeríted minimum a rendszeres passzív dohányzásra. Ha a munkaerő beteg a dohányzás miatt az neked költség, neked elmaradt haszon. Az okos vezető visszaszorítja a dohányzást, éppen ezért.

Link a hozzászóláshoz
[...] érdemes végiggondolni mit kezdesz ezzel a helyzettel, de azt hiszem, én a magam részéről egyszerűen oldanám ezt meg: Limitálnám a dhányzókban a létszámot. Egyszerre egy. De lenne teázó ahova be lehet ülni 2 óránként 10 percre. Miért? Mert ha a dohányzóban folyik a beszélgetés akkor vagy a nem dohányzó munkaerőt kizárod az információáramlásból, VAGY ami sokkal rosszabb rákényszeríted minimum a rendszeres passzív dohányzásra. Ha a munkaerő beteg a dohányzás miatt az neked költség, neked elmaradt haszon. [...]

:shock: Ugyan Elf... ezt ugye te sem gondolod komolyan :wink: :roll: Elég reménytelennek látszik, csak próbálnád megvalósítani... és ha sikerülne is hát hamar a nyakadon lennének a munkaügyisek, az emberi jogosok, vagy állatvédök :lol::lol::lol:

Az okos vezető visszaszorítja a dohányzást, éppen ezért.

Kivéve ha dohányzik... 8) De ilyen alapon akkor bárki betithatná a rágózást, telefonálást, vagy megkövetelné hogy piros csíkos alsónaciban járj dolgozni... :lol: Mégis milyen alapon? :roll:

Link a hozzászóláshoz
The Elf tudom miért nem ihat személyesen ismerem.Egyébként a részegség tényleg nem buli!De ne mond ,hogy részegnek lenni rossz,mert ha azt mondod akkor hazudsz!

:evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted:

Nem nekem szólt, de én azt mondom, hogy határozozzan rossz részegnek lenni, engem egy részeg ember tett annyira tönkre 5 év alatt, hogy most 18 évesen nyugtatókat kell szednem :evil: :cry: :?

Én még csak egyszer voltam részeg, igaz mindenre emlékszem és szeritnem határozottan pocsék annak lenni.

Link a hozzászóláshoz
Az okos vezető visszaszorítja a dohányzást, éppen ezért.

Kivéve ha dohányzik... 8) De ilyen alapon akkor bárki betithatná a rágózást, telefonálást, vagy megkövetelné hogy piros csíkos alsónaciban járj dolgozni... :lol: Mégis milyen alapon? :roll:

Például azon az alapon hogy:

  • Plusz költséggel, kockázattal jár[/*:m:p90mre2e]
  • Káros rá és a többi munkavállalóra, ügyfélre nézve[/*:m:p90mre2e]
  • Amíg a dohányzóbvan vagy nem dolgozol[/*:m:p90mre2e]
  • Ha több ember van a dohányzóban több ember nem dolgozik[/*:m:p90mre2e]

Az általad leírt többi példa közül ez egyikre sem igaz, hogy ki lenne rajta azt nem tudom, de azt igen, hogy a dohányzás korlátozáát nem csak a vezetők teszik hanem az állam is, stb. senki sem szólna érte, ugyanis a munkajog nem ír elő cigiszünetet, ellenben azt hogy a munkaidődben, ha nincs valami kedvezmény a munkaszerződésben, munkaköri leírásban leírt dolgokkal foglalkozol azt igen. Ebben pedig nincs benne aaz hogy dohányozz.

Link a hozzászóláshoz
Nefi ez a te véleményed ,de had legyen meg az én véleményem is meg a dologról!Egyébként sajnálom a dolgo :wink: :wink: :wink: dat!

Én meg had értsek egyet Nefi véleményével. Azzzal kiegészítve, hogy sok olyan pótcselekvés van amit azért csinálunk mer nem tudunk olyat csinálni ami valóban jó lenne, és úgy érezzük ezek "pótolnak" vagy "visszaadnak" valamit. Az ivás ilyen, én inkább valami tartalmasabb szórakzást keresek.

Link a hozzászóláshoz

huuuhhhh emberek..nem modom, ugy kb 8 oldalt olvastam végig ebben a témában, most, és az elmúlt 8-12 hétben nem olvastam egy sort se...asszem ebben a témában nem is volt eredetileg hozzászólásom, csak mindig terveztem.de mindig elolvastam amit a többiek irtak, és jókat mulattam rajta, meg nagyokat tanulok belôle...nem mondom, h ismerd meg ellenfeled, hogz utána könnyebben vitatkozhass vele, mert akkor csak újabb vita alapot adnék.

csak egy apró kérdést tennék fel: hova t

Link a hozzászóláshoz

Most nemazért Elf, de szerintem had legyen meg mindenkinek a kis saját véleménye a cigiről és a piáról is. Eyébként azért inni, hogy részeg legyél, szerintem sincs értelme. Viszont ha finom, eredeti házi barackpálinkát elémteszik én szivbaj nélkül leküldöm.Csak sajnos ez ritkán fordul elő :)

A dohányzással kapcsolatban ugyanez.Vannak ám nagyon kellemes zamatú és illatú dohányok is, nem csak a barnaszophi, me a multifilter, meg az ilyen kátrányozott vackok.

Link a hozzászóláshoz
Most nemazért Elf, de szerintem had legyen meg mindenkinek a kis saját véleménye a cigiről és a piáról is. Eyébként azért inni, hogy részeg legyél, szerintem sincs értelme. Viszont ha finom, eredeti házi barackpálinkát elémteszik én szivbaj nélkül leküldöm.Csak sajnos ez ritkán fordul elő :)

A dohányzással kapcsolatban ugyanez.Vannak ám nagyon kellemes zamatú és illatú dohányok is, nem csak a barnaszophi, me a multifilter, meg az ilyen kátrányozott vackok.

Senki nem mondta hogy ne legyen meg a véleménye, a különböző dohányokról pedig elsősorban a pipadohányok jutnak elsősorban az eszembe, de a minőségi szivarokat is lehetne mondani, érdekes, egyiket sem látjuk terjedni, ellenben az "olcsó tömegterméket" igen. És ez a nagyobb gond.

Link a hozzászóláshoz
Most nemazért Elf, de szerintem had legyen meg mindenkinek a kis saját véleménye a cigiről és a piáról is. Eyébként azért inni, hogy részeg legyél, szerintem sincs értelme. Viszont ha finom, eredeti házi barackpálinkát elémteszik én szivbaj nélkül leküldöm.Csak sajnos ez ritkán fordul elő :)

A dohányzással kapcsolatban ugyanez.Vannak ám nagyon kellemes zamatú és illatú dohányok is, nem csak a barnaszophi, me a multifilter, meg az ilyen kátrányozott vackok.

Senki nem mondta hogy ne legyen meg a véleménye, a különböző dohányokról pedig elsősorban a pipadohányok jutnak elsősorban az eszembe, de a minőségi szivarokat is lehetne mondani, érdekes, egyiket sem látjuk terjedni, ellenben az "olcsó tömegterméket" igen. És ez a nagyobb gond.

Ebben viszont egyetértünk.Például a Tilbury dohány, amiből én tekerem a cigit, nagyon kellemes illatú, ha nem túl tömény a füstje.

Link a hozzászóláshoz

Ebben viszont egyetértünk.Például a Tilbury dohány, amiből én tekerem a cigit, nagyon kellemes illatú, ha nem túl tömény a füstje.

De gondolom amikor te megtekered a cigit nem szívsz el óránként kettőt, és nem maradsz sokat a dohányzóban az igényteleenebb dohányok tömény kátrányos füstjét szagolgatvaa mert csak ott tudod megbeszélni a fontos témákat, ha van egy teázó, teával, kávéval, teasüteménnyel az sem hiszem hogy zavar, stb.

Link a hozzászóláshoz
Igenis elszívok kettőt óránként néha töbet is. Az viszont igaz, hogy a ha tehetem, nem a sok sophissal együtt vagyok, mert az elrontja a cigim zamatát :)

No ezen meglepődtem, és nem tudom hogy ezt hogy tudnád megtenni egy munkahelyen, ott ugyanis a dohányzóban eltöltött időt, amibe a cigi sodrása, stb. is sokszor benne lenne, be kell ám hozni a munkával, és ugye nem igazán könnyű, ha sokat maradsz ki a munkából a megszokott és másnak is elnézett szünet mellett, na az pl. elég ok arra, hogy a főnök kitegyen. Ezért nem nagyon hiszem, hogy munkahelyen ezt meg lehetne tenni.

Link a hozzászóláshoz

@huszár: örül a szívem hogy újra látlak :lol:

asszem ebben a témában nem is volt eredetileg hozzászólásom

Khmmm...de igen. Az 1., 2. és 3. oldalon összesen 3 db :wink:

Életedben nem szívtál még egy szálat se :shock: :shock: :shock: Nemtom, de neked valahogy olyan dohányos-alkoholista fejed van... :roll: (mármint pozitív értelemben :lol: ) és ha már itt tartunk. A topicnak ugyan nem ez a neve de a "Cigi, pia, nőkpasik, etc..."-be a zöldségek is beletartoznak... :roll: hogyan állsz az anyaggal kicsihuszár? :wink:

Link a hozzászóláshoz
A topicnak ugyan nem ez a neve de a "Cigi, pia, nőkpasik, etc..."-be a zöldségek is beletartoznak... :roll:

Szerited beletartoznak, szeritnerm nem feltétlenül, de ugye szerintem alapvető dolog hogy aki nem dohányzik az füves cigit se nagyon szív, hasonló okok miatt. Legalábbis szerintem. Aki meg dohányzik annak többsége, bulikban ahol ilyesmi van egyszer-egyszer ki szokta próbálni ahogy hallom.

Link a hozzászóláshoz

A satöbbi azért elég tág fogalom ahhoz hogy ez is beleférjen... :roll: (föleg hogy a szavazás kapcsán is felmerült már - amit egyébként nem én írtam ki!)

[...] aki nem dohányzik az füves cigit se nagyon szív [...]

Szerintem ez nincs így. Csak a mi osztályunkban legalább ketten vannak, az évfolyamban pedig min.10+ akik nem dohányoznak, de naponta/hetente/kéthetente szívnka (mindegyikre van példa)... de egyébként is csak arra voltam kíváncsi hogy próbálta-e már, amihez pedig nem kell aktív dohányosnak lennie...

Link a hozzászóláshoz
Szerintem ez nincs így. Csak a mi osztályunkban legalább ketten vannak, az évfolyamban pedig min.10+ akik nem dohányoznak, de naponta/hetente/kéthetente szívnka (mindegyikre van példa)... de egyébként is csak arra voltam kíváncsi hogy próbálta-e már, amihez pedig nem kell aktív dohányosnak lennie...

Látod ezen meglepődtem, de így másodjára végiggondolva van rá egyszerű magyarázat, ami azért nem cigizik mert nem érdekli, nem akar menőzni, káros szenvedély, ilyesmibe nem kezd, az füvezni sem kezd el, ez volt a gondolat első fele, a második amit elfelejtettem, hogy van aki azért nem cigizik, mert minek ha van fű is...

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...