Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Üdv!

Kértem kölcsön Második Törvénykönyvet. :shock: :(

Ez így nem jó! Démonok! Õseink nevében is kikérem ezt!

A természet erőit (természetszellemek) és Természetanyánkat imádták.

A szellemek közt van gonosz, de jóságos is. A sámánősök szellemei pedig önként segítenek, hisz ők választják ki a sámánokat.

Most a táltos kaszt (mint papi kaszt) kidolgozásán gondolkodom, a fentebb leírt paraméterekkel. :oops:

Akár még azt is bele lehetne szőni, hogy tőlük vették át a nomádok eme hitvilág alapjait az életmóddal együtt, csak démonikus ismereteik hatására ezeket elferdítették. :P

Az is eszembe jutott, hogy külön fajt alkotok hozzá :twisted: .

Valami természetközeli, erőssen emberszerű fajt, esetleg keverékfajt.

Tényleg, mi mivel keveredhet?

Link a hozzászóláshoz

Én új vagyok itt és egy Uwel paplovaggal vagyok.Szerintem a pyaroni istencsaládban Uwel az egyik legjobb isten mert a paplovagjai akár könyörtelenül gyilkolhat ha kell anélkül hogy az istene haragudna rá és ezért a közemberek is kedvelik őket.

Link a hozzászóláshoz

szvsz a nyakló nélkül gyilkolás* és a közemberek szeretete nem igazán illik össze...

* ezt egyébként Uwel is megtorolja! ha jogtalan a bosszú akkor akár minden hatalmát is megvonhatja lovagjának...

Különben meg Uwel öklei nem gyilkosok -> nem gyilkolnak

Õk akkor ölnek ha igazán jó okuk van rá ("jogos bosszú !!!") - persze az más kérdés h. mi számít annak... :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Én új vagyok itt és egy Uwel paplovaggal vagyok.Szerintem a pyaroni istencsaládban Uwel az egyik legjobb isten mert a paplovagjai akár könyörtelenül gyilkolhat ha kell anélkül hogy az istene haragudna rá és ezért a közemberek is kedvelik őket.

Hát csak azért mert vki könyörtelenül gyilkolt még senki sem kedvelt senkit.

És mivel a bosszút istened nevében hajtod végre, és mivel paplovag vagy szépen istened áldását kéred a felkínált vagy önmagad átal megszabott feladatra. Amennyiben azonban istened nem hagyja jóvá buktad a dolgot. A bosszú és nem a könyörtelen gyilkolás paplovagja vagy. Ha könyörtelenül gikolászni akarsz válassz más paplovag kasztot, mert Uwel lovagjának és paplovagjának lenni másról szól.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Uwel, paplovagjai stb..:

Uwel az igazság és a bosszú Istene.. és: IGEN IS KÖNYÖRTELEN hisz ha nem lenne az akkor nem kéne megölni :!:

Igen megölni nem meg

"dá-dá" -zni...:

Levágni a fejét, kibelezni, felkötni, bezuzni ,2-é hasítani....

Nem könyörülnekm, mert itt az a vétek, HA JOGOS akkor Nincs kegyelem se ellenfél ki a bosszú útjába állna...!

És az Ökle sem kegyelmes (lásd tüzes ököl...) azzal simogassan csak meg azt megtudod mien "kellemes"...

Uwel az egyik Legjobban Bírált a Panteonban mert nem részrehajlóm, és mert a többi panteon tagjai ellen is dönt.

( PL: Ranagolitáknak is adott igazat a "Panteon"-t imádokkalé szemben...)

Igen nagy hatalomat ad a lovagjainak ,bár szűkösen.

( 6M.p. /szint amit nem értek mert szerintem Pl.:a gyógyítást is elég gyakran alkalmazzák és még rengeteg támadó varázslatot amik költségesek.... No de ez az Én véleményem)

Nem hagyja Õket elhullani, és minidig áll a helyükre új...és új........és új...

Hatalmát az is Bizonyítja hogy a természeten kivűl minden szférához hozzáférérst enged a Paplovagjainak, Testvére Gilron.

(miatta lett bosszúálló, és szerintem a tudományok fejlődésével ő lesz aki csak erősödik a többiek hanyatlanak...)

Tehát a Uwelita paplovag : Céltudatos , Önfeláldozó, Könyörtelen és !

Mindenezekért az ismérvért Tisztelik , és FÉLIK jelenlétüket.

Igazán élvezetes egy ilyen karakterrel játszani akivel a gyilkolás Szükség és akár élvezet, s nincs bűntudat mert tudod :

-

Link a hozzászóláshoz

Gondolom olvastad a PPL1et szóval nem újság ha azt mondom, hogy az egész déli rendházat kibelezték, karóra húzták stb. Szóval talán annyira mégsem erős. Mivel ezzel egyetemben megcsappant a beavatottjainak a száma is talán emiatt lett 6MP amit szintenként magáénak tudhat.

Az hogy mennyire könyörtelen az attól függ neked mit jelent ez a szó. Egy fegyvertelen, megöregedett férfit, akin egyszer valaki elhelyezte a bélyeget és te esetleg rátalálsz és lopva hátbaszúrod, hogy ez is meglegyen, aztán kibelezed és/ vagy levágod a fejét akkor tényleg könyörtelen vagy. Ha csak szimplán azt jelenti nálad hogy nem adsz kegyelemt ha kér az megint egy verzió. De sztem ha a paplovagod kezéből kiverem a fegyvert és utánna kiváglak a páncélodból azt is könyörtelennek fogod tartani, pedig csak megmutatnám, hogy az Uwel paplovag élvezetes és értékes JK kaszt, de sokmás kaszt harci tudásától oly mesze van, hogy csak nézni lesz időd.

Link a hozzászóláshoz
De sztem ha a paplovagod kezéből kiverem a fegyvert és utánna kiváglak a páncélodból azt is könyörtelennek fogod tartani, pedig csak megmutatnám, hogy az Uwel paplovag élvezetes és értékes JK kaszt, de sokmás kaszt harci tudásától oly mesze van, hogy csak nézni lesz időd.

hmm :)

Ebben nem értek egyet. A paplovagok nem sokkal maradnak le a lovagokhoz képest harcértékekben, képzettségekben, életerőben. Megnézném, mivel alázol le egy teljesvértes pallosos Uwel lovagot már harcos kasztú karakterrel. Mert mivel lehetne? A kaszt sztem majdnem mind1, inkább a harcmodorra fordítanék több figyelmet. Könnyű harcmodoros karakter nehezen férkőzik hozzá.. egy nehétvértes, csatabárdos lovagnak, gladiátornak, vagy harcosnak meg sztem nincs több esélye :)

Az Uwel lovag mentalitásról: Nemrég érdekelt lettem eme témában, ugyh tudok nyilatkozni :) Sztem egy Uwel lovag nem könyörtelen, csak neki az nem kegyetlenség, ha beteljesíti Ura akaratát. És azt sem hiszem, h az átlag emberek körében is a könyörtelenségéről lenne híres. Ha vki elkövetett egy bűnt, az bűnhődik, nincs semmilyen mentség. A bosszú mértékétől, a bűn mélységétől függ, mennyire lesz a büntetés is 'kegyetlen', komoly. Ha olyan, ölnek. De sztem akkor sem kezdik el feldarabolni a legyőzőtt hulláját, vagy ilyesmi. Nem pédát akarnak mutatni, h 'ilyet nem szabad csinálni, mint ő'. Ha ölni kell, akkor sem hátulról, lesből, hanem kiáll elé, elmondja neki, h most jött el a bűnhődés ideje, majd megküzd vele. Ez egy öregember esetében is így van, ahogy akár egy brutális harcossal, vagy egy varázslóval (személyes tapasztalat 8) ) is így küzd meg.

Odv.

Link a hozzászóláshoz
Én új vagyok itt és egy Uwel paplovaggal vagyok.Szerintem a pyaroni istencsaládban Uwel az egyik legjobb isten mert a paplovagjai akár könyörtelenül gyilkolhat ha kell anélkül hogy az istene haragudna rá és ezért a közemberek is kedvelik őket.

Üdv.

Akkor én is hozzászólnék...

Először is, szerintem nem helyes szerepjátékos hozzáállás az, ha valaki ez alapján ítél meg egy kasztot és választja kedvencének.... Bár nem akarok ítélkezni, de ez a véleményem.

2 Az Uwe paplovag nem gyilkolhat szabadon úgy hogy istene ne haragudna meg, ezt nem tudom honnan vetted. Persze, el lehet képzelni olyan esetet, hogy mondjuk egymás után 10 gyilkosságot is megtorol és mindnek halál a jutalma... de akkor egy pyarroni fejvadász is gyilkolhat bűntetlenül mondjuk egy gonosz kráni karavánt, meg egy jó varázsló is gyilkolhat bűntetlenül mondjuk gonosz démonokat, szóval minden kaszthoz találhatunk ilyen példát.

3 Az Uwel paplovag nem gyilkol csak úgy. Eleve nagyon kötött, mert ugye a bosszú jogosságáról istene dönt (azaz a KM) és ő csak végrehajtja. Ez nem biztos, hogy halál, minden esetben a vétségtől függ.

4 Aztán miért lenne kegyetlen? Következetes inkább. Ha a vétség jutalma halál, akkor lehet szó akár a Fehér Páholy varázslójáról is, megkapja. KÖVETKEZETES, az istene törvényei szerint. És nem befolyásolják a pillanatnyi politikai kérdések, vagy a jellem. Aki vétett, lakol. Jogos bosszú. Jogos, istene szerint. A többi nem számít.

5 Pont ezért, ők inkább az igazság (tényleges igazság, mondhatni, matematikai, hiszen akár egy gonosz kráninak is lehet igaza) nem vérengző fenevad. Akár élet jellemű is lehet!

6 Ha ölnie kell, azt szerintem nem örömből teszi, és nem hátulról. olyaminek képzelném el, mint az embervadászokat. Ahogy Hunter is írta.

És végképp nem darabolják fel a hullát. Miért is? Csak meg kellett ölni. Ha mondjuk meg is kell szentségteleníteni, akkor esetleg, elképzelhető, ha olyat bűnözött. Szerintem inkább a szemet-szemért elvet követik.

Amúgy szerintem a paplovag elég jó harcos, meg ugye a harcmodora is jó... Szóval nem gyenge. Persze az ellenféltől is függ, éppen ezért kár is ilyen kijelentéseket tenni.

Talán a legnagyobb gyengesége, hogy olyan következetes, meg bosszuló... gondoljunk csak a PPL1-es példára, hány paplovag veszett oda annak a kráni tartományúrnak a váránál... pedig a bosszú jogos lenne szerintük, csak nem az ő súlycsoportjuk.

Szóval az Uwel-lovag kötött is, mert ha van egy feladat, akkor mennie kell, akkor is, ha mondjuk belehal... Jó kis adu a KM kezében. Szóval nem csak úgy járja Ynevet aztán feldarabol mindenkit... :)

Végezetül, szerintem az emberek nem félnek tőle. Akinek vaj van a füle mögött, na az kezdhet csomagolni, ez igaz, pont azért, mert itt már nem lehet lefizetni a bírót, mert ez egy Uwel lovag!

Link a hozzászóláshoz

Az hogy mennyire erős egy Uwel paplovag harcban azt mindenki megítélheti maga. De ha a karakteralkotási szabályokat és harcrendszert vesszük alapul akkor sztem a harcos kaszt leggyengébb fegyverforgatói. Nem arra alapozok hogy én maximálisan kihasználom a karimat míg téged statikusnak veszlek, mintha a karid meg sem mozdulna, csak arról van szó hogy nem jellemző rájuk a magas Ügy, Gyor, és ebből átlagosan azonnal 10harcértéket veszít KÉre, Tére és Vére egyaránt. A 9HMe sem épp túl sok. A MF fegyvergorgatás bónuszaival vegyük úgy hogy mindketten rendelkeztek. Az Uwelita eldöntheti hogy pajzsot használ egy egykezes fegyverrel vagy esetleg (Nem jellemző módon.) kétkezes harcot folytat. A sebessége (Kéje miatt) viszont alacsonyabb lesz mint bármi másnak és erre kevés több szót fecsérelni. A MAGUSban hogy mennyire kerül hozzád az ellen és mikor sebez meg csak a VÉden múlik. Nem attól hogy "DE ÉN 220cm magas és vagy 170kg vagyok!" A lassúságuk több mesében hatalams hátránynak számít. És miután már a fegyvered 2mre lesz tőled hidd el hogy a teljes vértezet sem fog megvédeni.

A pszire, papi mágiára nem térek ki, mert Arel hívő vagyok és így a párharc során én is bevethetek sokmindent, így ez is kiegyenlített. De hidd el tapasztalatból beszélek. Ha a fránya kocka nem fordul 40alá akkor 1 (max 2) kör és vége. (Több harcom volt csak úgy a küzdelem kedvéért Uwellitákkal és nem is csodálkoztam.

(Nagyon sokan a paplovagok átütő erejében hisznek, csak a MAGUSban először el is kell tudni találni az ellenfelet. Tudom hogy a dicső paplovagok megvárják míg az ellenfél támad aztán visszacsapnak és csontok törnek meg fejek hullanak a porba, de ez mese.)

A harc kimenetele csak a kockán és a harci értékeiden múlik. Amik sosem lesznek átlagosnál jobbak. És most még meg lehet említeni azt is hogy a harci szituációtól függ a dolog de egy könnyűvértezetes ellenfél aki gyorsabb és ügyesebb az esetek 90-91%ban képes irányítani a küzdelmet. Ha pedig azt mondod hogy kit érdekel, és állsz egyhelyben akkor tuti hogy te fogsz elfáradni hamarabb. Mert lehetsz 2* olyan erős mint pl egy Arel pap, de a rajtad lógó 50-60 vagy több kg nem selyemköntös.

Aki nem hiszi tegyen próbát azonos szinten pl 135pontos elosztással és rájön.

Link a hozzászóláshoz

A pyarroni istencsalád sztem a MAGUS legkézzelfoghatóbb (legemberibb) panteonja. Kevesebb képzelőerőt és nagyobb lehetőséget rejt, mint sokminden más. A sok Isten, amit tartalmaz széles választási palettát nyújt. Yneven betöltött szerepük is a helyén van. Sztem az egyik legjobban eltalált vallás lett, és elég közel áll pl a görög-római istenekhez ahhoz hogy tényleg kézzelfogható legyen.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1:- Nem mondtam egy szóval sem hogy kib

elezi miután meghhalt, De mivel álltalában 2 kezes fegyvereket használnak és elég erősek ezt összeadva álltalában Csonkolássla végződik a küzdelem ami a testet állt kettényitja...És a belek akoz kikivánkoznak...

2:- A Uwelita paplovag a laírtak szerint Mindig Felrója Bűnét az Ellenfelének mielött Végez vele.

3:- Nem kell élveznie a halált, de Teheti is ezt írtam... Én nem adnék neki élet jelemet...

4:- A Uwelita nem Dá-Dáz... Olvashatjátok tetteiket, nem olvastam még olyat hogy:

Akkor most mert rossz voltál... Megvágdoslak v. meguzlak v. Megszurkállak de nem halsz meg...

A Bosszú Halál...

5:- A PP1 ben az is le van írva hogy a amikor visszaszerzik a Csatabárdot elindul az Ynevet megrázó világégés ami elöl senki sem menekülhet... Ez is alátámasztja hogy Erős isten mert kevés olyan akad aki ilyet enged/Támogat a panteonból! Paplovagjai pedig szerintem azért kapnak kevesebb manát mert a harci tudásukkal kell boldogulni elsősorban.

6:- Harci tudás..:

-Paplovag létére megtanulhatja dobni is a fegyverét, (saját példa) Persze csak akkor ha biztos benne nem vész el, nem lesz baj stb...

-A többi paplovaghoz képest hamarbb megkapja a Nehézvérviseletet így nem vonódik le az MGT !

-Több Túlélő képzettséget kap mint mások.

-

Link a hozzászóláshoz

Sogron hozott tápolás!

Tipikus, átlag karakter. 20-as erő, +4-es erőkesztyű, sose-hibázok-mindenkit-megölök! Egyik kezemben Kétkezes csatabárd, a másikban Nagypajzs! És még bírok menni is! És azt se feledjük, hogy Yneven minden második paplovagnak abbitacél teljesvértje van!

Srácok! Szerintem hagyjuk ezt az ovodás stílusú 'bibi én jobb vagyok!' játékot. Itt a vallásokrór meg az istenekről kellene beszélgetni...

(Bocs az irónikus hangnemért, de nem tudtam megállni...)

Link a hozzászóláshoz

Én sem tudnám megállni. Csak gondoltam megengedek magamnak egy rövid eszmefuttatást arról hogy a harcrendszer éppenséggel nem a paplovagi mentalitásnak kedvez. És kedves BYCS ha az általad leírtakból indulsz ki akkor számolj azzal hogy az ellenfeled sem minden varázstárgytól mentesen fog ellened fellépni. Azt a bűvös 20as értéket meg egyszerű pszi discliplínával is el lehet érni. Nem kell +4es erőkesztyűt használni. (Tudom hogy te 20+4gyel számoltál, csak nem akarom hogy mindenki tápolósnak nézzen téged, mert rossz fényt vetne rád.)

És gondoltam hogy nálad egy 24es erővel rendelkező paplovagnak min 16os gyorsasága és ügyessége van. (persze erre csak azért van szükség hogy gyorsabban forgassa a fegyvert)

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

1értemű nem arról beszéltem hogy minden PapLovagnak ekkora ereje van de mivel K6+12+kf az ereje ha csak 3 ast dobsz is 15... nem kell hatalmas szerncse hozzá..

A Kf az igen de most csak a szurkálódás kedvéért belekalkuláltam, és a varázsfegyvert pedig azért emítettem meg mert ez is az Istene hatalmát mutatja, azt hogy igencsak támogatja Bosszú angyalait, itt az egyedüli varázstárgy az erőkesztyű volt.

Az abbitacél teljesvértet meg igen is meg lehet szerzni Abasziszban nem nagy kunct csak pénz kérdése!( És ugye vannak tehetősebb lovagok, illetve Elfogadott "hála" is...Ezek a laírásban is megjelennek...)

Tehát amit leírtam nem lehetetlenség hanem egy majdnem

Link a hozzászóláshoz

Mert most aztán baromira bebizonyítottad. Bármelyik harcos kasztnak adhatunk 20as erőt (majdnem mindnek, de pontelosztásnál mindnek), meg varázskesztyűt, sőőőt még abbithacél vértet is. :)

És azon lehetne vitatkoni, hogy melyik paplovag kaszt a legerősebb. Mert sajnálatomra (mert nem szeretem őket) Ranagol paplovagjai lennének karakteralkotási szinten a legerősebbek. De az én problémám amúgy is azzal van hogy a paplovag kaszt nem épp húdetáp. És valljuk be az 5Kpjával nem lesz túl sokrétű is. (kevéssel jobban mint amennyire alapból az)

Link a hozzászóláshoz

Srácok, nem lehetne ezt priviben?

Egyébként szerintem fölösleges arról vitatkozni meg példálózni oldalakon keresztül, hogy melyik kaszt az erősebb. Mindegyiket fel lehetne tápolni, és akkor nagyon erős. Meg ez úgyis az ellenfelen múlik. Meg a KM-en. És higyjátek el, egy KM meg tud birkózni akármilyen tápos karakterrel, csak legfeljebb nem szeret, mert akkor a tápos JK azt szűri majd le, hogy ennyi táp sem elég, legközelebb még több kell...

Link a hozzászóláshoz

Lehet, hogy már erről esett szó, és éppen ezért is hozom itt most föl. Nem itt, hanem egy TT2005-ös topic-ban volt valami ami nekem felkeltette ismét az érdeklődésemet. Mindig is valami nem tetszett a dologban. Most arragondolok, hogy itt van a pap. Első szinten magkapja a Pszi-t Mf-en, de ugyebár ott az a kikötés, hogy kell a képzettséghez az asztrál, akaraterő és az intelligenicia min. 12. Mamost asztrál nem gondos, mert k6+12, de az intlligencia és az akaraterő csak k10+8-al dobandó náluk.

Kívácsi lennék a véleményetekre. Ugyanis ha nem dobja meg, akkor nincs pszi, holott alapvető képzettsége, hisz elsőszinten magkapja. Persze rugalmas KM esetén megoldható, de ha csak az ETK-t nézzük és szerencsétlenek a kockáink akkor bukott a helyzet.

Ilyenkor mi van?

Link a hozzászóláshoz

A kérdés jogos, meg szerintem "régi" probléma, igencsak megvan rá mindenkinek a maga módszere.

Elméletileg, akkor bizony a pap, ha ilyen alacsony értékeket dobna ki, nem tudna élni pszi képzettségével. Az eredeti szabályok szerint.

De szerintem ez a ritkább, mert szerintem mindenki úgy dobál azért, hogy ilyen ne jöjjön ki, gondolok itt a kisebb átrendezések lehetőségére...

Meg aztán ott a teljes karakter újradobásának lehetősége is :)

Végül pedig ne feledkezzünk meg a képességek fejlődésének lehetőségéről, már ahol használnak ilyet, mivel ilyen hivatalos szabály nincs.

Szerintem ez egy apróbb hibája a játékrendszernek, ami ugye nem tökéletes, ezt mindenki tudja, de szerintem könnyen orvosolható.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...