Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Szerintem egy khál lovagy nak lovag fegyverek illenek akihez az ősi fegyverek illenek a az a khál harcos...

Amúgy szerintem most már amúgí annyi ember jáccik khállal, hogy már az emberek ugyanúgy megszokták ,mint az orkot...

Üdv!

Ha már így szóbakerült a Khál faj és konkrétan a lovag kaszt együt való említése, föltenném a kérdést, hogy az MTK-ban kifejezetten ajánlott kaszt-faj párosítás, az AK-ban miért nem lett engedéjezve? Engem ez nagyon érdekel.

Még annyit, csak neked Garrett, hogy szerinted sokan játszanak Khállal?! Szerintem meg egyre kevesebben merik egyáltalán kipróbálni ezt a fajt az olyan KM-ek miatt akiknek csak az előítéleteik vannak.

A mi társaságunkban (kb 13ember) eddig (5-6 év alatt) csak 2 személynek volt magas szintig felfejlődött khálja (14. és 18. szint), és kb még 2 nek alacsony szinten (1.-n) meghalt macskája. Ugyhogy én kifejezetten ritkának tartom ezt a fajt.

Link a hozzászóláshoz

Én most olvastam a Renegát-ot úgyhogy újra felébredt bennem a szerelem a fejvadászok(főleg a krániak)iránt :D .

Az sztem azé eléggé nagy túlzás h az emberek úgy megszokták a khál-t mint az orkot.Vhol olvastam h miként jöhet el hazájából a khál.

olyan próbákat kell kiállnia h nemsokan juthatnak ki onnan.Arról h a lovaghoz milyen fegyver illik:ha ott a lovag az olyan hagyományörző vagy nemtom akkor a khálok hagyományos fegyverei.sztem pont a harcos az aki ikább elszakad a tradícióktól és alkalmazkodik,több fegyverrel tud bánni.

Link a hozzászóláshoz

Már elnézést kérek de nekem kezd egy kicsit elég lenni ebből a vitábol hogy mennyire szokták meg a Ynevi emberek az elfet, orkot, khált, (igaz hogy régen szoltam hozzá a forumhoz de ha tehetem figyelemmel kiserem a témákat) mega többi fajt, de ugy őszintén miért gondolja mindenki hogy egyáltalán rájönnek hogy khál?eccerű pl: mondjuk felvesz egy jo nagy csuklyás köpenyt akkor csak azt fogják érzékelni hogy jo nagydarab de hogy mi azt nem igazan

-a sűrűn lakott területen éjszaka közlekedik nem pedig nappal, vidéken meg nem hiszem hogy pár paraszt fel merné venni vele harcot pusztán faji előitéletek miatt:)

-de mondjuk nyiltan válalja faji hovatartozását, akkor sem hiszem hogy nagyon félni kellene mivel Yneven vannak igencsak visszatarto erők a meggondolatlan tudatlanokra nézve, ilyen lehet Toronban a pietor kaszthoz tartozo, esetleg valamelyik nagyobb rend szolgálatában állnikhálként és már az emberek nem ugy néznek rád mint egy nagy szőrős fenevadra!

Én ennyit tudok hozzáfüzni ehhez khál efogadott nem fogadott dologhoz mivel hitvallásom egy jatékos játszon a neki legjoban tetsző kaszttal és fajjal de legyen tisztában a vele járo hátrányokkal és előnyökkel és ha van annyi esze hogy ezzel előre számol és nem megy ajtostul a hazba akkor nem kell elrontani a kedvét "csak azért sem engedem, mert khál" mondattal:)

Link a hozzászóláshoz

Üdv néked!

:arrow: Méret? ehh. Egy khál 2,5-3 láb magas, emberek között azért ilyen hogy úgymondjam fehér holló kategória.

:arrow: Mi az ott, hátul? Gondolj bele: a Khálnak, mint macskafélének fontos testrésze a farka. A farok nem fog ott lógni, legalábbis egyik khál ábrázoláson sem láttam még úgy, hogy csak ott csüng. Ez a köpenynél nem túl elönyös.

:arrow: Mi az ott, lent? a lábakra gondolok. A khál szinte csak a lábujjain mászkál, ami növeli a testmagasságát, de halk járást is biztosít neki. Nem hiszem, hogy csak úgy találni fog egy 2,5-3 láb magas köpenyt. 2-2,2 láb magas van, olyat hordanak a boszorkánymesterek pl., ennek a vége már a földön van. Egy khálnál ez legfeljebb bokáig ér...

:arrow: Szállást próbál kivenni, embernek álcázza magát.

Bebukik mikor fizetni kell ("kézzel" fogja adni a pénzt")

Bebukik mikor meglátja a szoba magasságát (a feje valószínüleg a plafont üti egy átlagos fogadóban.

Bebukik mikor ágyat akar szerezni. (szintén méreteiböl fakadóan)

Azaz ha nem úgy állítja be magát, mint egy különleges, ritka egyén, hanem próbál elvegyülni, akkor semmit nem tud szerintem rendesen csinálni.

Minden, amit írtam egy konkrét esettel megcáfolható (pl. megkér valakit hogy vegyen ki neki egy szobát), de arra is lehet kontrázni, nem sok értelmét látom.

Byez

Link a hozzászóláshoz

Nekem a kedvenc kasztom a varázsló igaz hogy eleinte gyenge sőt egy ütéstől befekszik de magasabb szinteken már szinte elpusztíthatatlan vegyük pl.az én 23.szintű varázslómat elpusztíthatalan de az a bay a magus-ban hogy ilyen magas szinteken már nem érdemes játszani néhány barátommal már eriont is elpusztíthatnánk lazán[tharr földi helytartója egy jó barátom]ja egyébként mogorva chei nem erős gyönge enyhén szólva csak hát hallhatalan.na vissza térve ez a varázsló át ment NJK-ba

Link a hozzászóláshoz

Hell all!

CS: attól függően, hogy khálnak különleges kinézete van, attól még lehet rendesen jáccani vele...

Szobát, meg adni fognak neki, mert hanem is nézz ki szokásosan, akkor azért fognak adni neki szobát, mert eléggé befenyítve lesznek már akkor is, ha rájuk néz :lol:

Amúgy az is igaz amit Aksi mondott, hogy egy khál nagyon nehezen tud kijutni Khagából...

Link a hozzászóláshoz
Nekem a kedvenc kasztom a varázsló igaz hogy eleinte gyenge sőt egy ütéstől befekszik de magasabb szinteken már szinte elpusztíthatatlan vegyük pl.az én 23.szintű varázslómat elpusztíthatalan de az a bay a magus-ban hogy ilyen magas szinteken már nem érdemes játszani néhány barátommal már eriont is elpusztíthatnánk lazán[tharr földi helytartója egy jó barátom]ja egyébként mogorva chei nem erős gyönge enyhén szólva csak hát hallhatalan.na vissza térve ez a varázsló át ment NJK-ba

Hááát ez a halhatatlan dolog....köhöm....szóval szerintem nem egy jó dolog.

Egyébként a varázsló tényleg nagyon jó lenne......,de nekem nem anyira jön be, mert még nagyon sokat kell fejlődnöm, hogy tényleg játszak egy varázslóval, illletve játszani tudjak vele, meg elég alacsonyak a harci értékei én meg inkább harcolni szeretek. nagyon jó a mágia, meg miden, meg néha nagyon nagy szükséged is van rá....de azért a harcolásnak van egy fajta, álltalam kedvelt fílingje. :lol:

De ha már itt tartunk meséli a legjobb, és én azt szeretem a legjobban, szóval az a legjobb... :wink:

Link a hozzászóláshoz

Gem ha ugyvéled hogy a pillantásodddal nem kell tartanod egy kardmüvésztöl szerintem nagyon lebecsülöd. :cry: De ha ugygondolod összehozhatun k egy játékot s bebizonyitom neked hogy kell tartanod töle. :twisted: Csak szolj s valahogy megoldjuk, egyik karaktert sem lehet lebecsülni.

Az én varázslom már lassan 10éve jár a világba s most 8adik szintü de még a mai napig nem fikázom le a 4 szintü kard és harcmüvészt!

Ugyan lehet ez csak azért mondom mert rosszak az emlékeim. :oops:

De majd idövel rájössz, bár nemtudom te miota játszol.

Link a hozzászóláshoz

Nem a barbár sámán, hanem a nomád sámán része volt ott a lényege a karinak(ha emlékszel még váltottkasztú volt) Mivel a mundák letelepülés előtt ugyanolyan nomádok voltak mint a többi(értsd akik között én felnőttem és értsd: én így értelmeztem, lehet hogy rosszul) ezért feltételezem ugyanolyan szellemhitet követtek, ergo a sámánjaik valóban sámánok voltak ergo értettem hogy mit moiért csináltak és egyet értettem velük. Sztem félreértettük egymást vagy én Mazsit te meg engem:)

Link a hozzászóláshoz
Nekem a kedvenc kasztom a varázsló igaz hogy eleinte gyenge sőt egy ütéstől befekszik de magasabb szinteken már szinte elpusztíthatatlan vegyük pl.az én 23.szintű varázslómat elpusztíthatalan de az a bay a magus-ban hogy ilyen magas szinteken már nem érdemes játszani néhány barátommal már eriont is elpusztíthatnánk lazán[tharr földi helytartója egy jó barátom]ja egyébként mogorva chei nem erős gyönge enyhén szólva csak hát hallhatalan.na vissza térve ez a varázsló át ment NJK-ba

Miért emlékeztet engem ez a stílus a Diablo kettőre...? :roll:

Na mind1...

Mogorva Chei gyönge?? Tharr földi helytartója a barátod? vagyis csak egy a sok közül... értem. Eriont meg simán lenyomjátok.. hmm..

Senki sem halhatatlan... nincs olyan isten JK, akit ne lehetne megölni. Senki sem immunis MINDENre... méregre, csapdákra, csábításra, fegyverre, betegségre, mágiára, hatalomszóra, vagy csak egy jól kijátszott alacsonyabb szintű fejvadászra... még Mogorva Chei sem ;) (igaz, az ő teste természetes úton halhatatlan, meg a tulajdonságai is übertápok, nem beszélve az Arel istennővel való kapcsolatáról)

magyarul, HA J

Link a hozzászóláshoz
Nekem a kedvenc kasztom a varázsló igaz hogy eleinte gyenge sőt egy ütéstől befekszik de magasabb szinteken már szinte elpusztíthatatlan vegyük pl.az én 23.szintű varázslómat elpusztíthatalan de az a bay a magus-ban hogy ilyen magas szinteken már nem érdemes játszani néhány barátommal már eriont is elpusztíthatnánk lazán[tharr földi helytartója egy jó barátom]ja egyébként mogorva chei nem erős gyönge enyhén szólva csak hát hallhatalan.na vissza térve ez a varázsló át ment NJK-ba

*hangosan mint a piaci kikiáltok, vagy mint a cirkuszi porondmester kiált fel*

És ime! Egyedülálló show! Fantasztikum! Hihetetlen! Felgeteges szenzásió!

Azt hittük mál kihalt, de nem! A hatalmas szölny, a tápegél!

Link a hozzászóláshoz
Apropó, Mogorva Cheinek ugye megjelent a "karakterlapja" is Rúnában... érdekes. Venes neked meg látom megmarad Vaskezű Alex és Airun al Marem kedvencnek.

naná, de főleg Alex, sokakat ki is kergetek a világból az imádatommal...., de ez megmarad egy ideig....

TAO:ha már említetted rúnát....valahol neten van fent????

Egyébként örülnék, ha Alex vagy Airun JK is lehetne...de majd egyszer KM-ként beleteszem valamelyiket, csak úgy futólag....

Link a hozzászóláshoz
Nekem a kedvenc kasztom a varázsló igaz hogy eleinte gyenge sőt egy ütéstől befekszik de magasabb szinteken már szinte elpusztíthatatlan vegyük pl.az én 23.szintű varázslómat elpusztíthatalan de az a bay a magus-ban hogy ilyen magas szinteken már nem érdemes játszani néhány barátommal már eriont is elpusztíthatnánk lazán[tharr földi helytartója egy jó barátom]ja egyébként mogorva chei nem erős gyönge enyhén szólva csak hát hallhatalan.na vissza térve ez a varázsló át ment NJK-ba

Heh-he-he! :D

Bár még nem igazán játszottam 8. szint felett, de ha gondolod, a 8. szintű varázsómmal szívesen rúnarépát hajtogatok a 23. szintű halhatatlanodból :D (Hacsak nem jelhordozó is a lelkem :) )

Viccet félretéve én általában a kasztok valamely keverését szeretem, bár általában túl táposra sikerednek, ezért nem olyan jó velük a játék.

Péládul: Ranagolpap-Bm, Ranagolpap-Varázsló, Tolvaj-Pap (ala Dzsadok), Bárd-Boszorkány (senkinek nem kívánom ellenfélként, vagy az örök kedvnc tápom a Fejvadász-Boszorkány (iszonyú ütős :), főleg ugye hogy a hatalom itala után elvesztett 3 ÉP-t Tetszhalálban óránként viszahozom illegálisan :) )

A fentiekkel ellentétben összességében nem hiszem hogy tápolós lennék, általában arra törekszem, hogy a partival azonos szinten legyek, hisz utána a KM már úgyis hozzánk igazítja a világot.

Ezen felül amivel szoktam játszani:

Harcos, Fejvadász, Tolvaj, Bárd, Domvik-Ranagol-Arel-pap, Paplovagok, Harcművész, Bm, Boszi, Varázsló. Ezeket kb egyformán szeretem, illetve a mese természetétől függően...

SAS

UI: Már voltak felvetések hogy miért nem ugrsztják nekik az aquirokat Mogorva Cheinek, úgyhogy a kétkedőknek mindenképpen ajánlom Novák Csanád reflexióját :)

Link a hozzászóláshoz
Hát annyit fűznék hozzá ehhez a többkasztú tápos dologhoz, hogy én akkor indítok többkasztú karaktert, ha zt az előtörim indokolja. Tudni kell hogy általában először az előtörit gondolom ki és az alapján csinálom meg a karaktert.

Hehe! :)

Ebből látszik, hogy én a bonyolultabb előtöriket szeretem :)

Mégha kicsit nyakatekertek is, pont ettől lesznek hihetőek.

Vagy nem, nem tudom :roll:

SAS

Link a hozzászóláshoz
Egyik ritka nem lovag karakterem életúton végigjárta Toronban a tolvaj-fejvadász-boszmester szamárlétrát, váltott kasztban. Nos az erejéről csak annyit, jobbnak láttuk a KM-el kivonni a forgalomból és áttenni NJK-ba...

A váltott kaszt nem gyengítette meg nagyon?

Ja persze nem mert ez is okosan van kitalálva, hogy ha Tolvajból váltasz semmi nem vész el, fejvadászból kicsit több, de a varik szívnak mint a torkos borz...

(Úgy lenne igazságos, hogy mindenki visszalép 3 szintet rendesen, akinek a kélpzettségek az első ugyan úgy, mint akinek a mágia)

SAS

UI: Hány/hány/hányas volt a végén?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...