Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Hát persze!

Akkor kezdem az 1.nél :D Della pap. Számomra a megtestesült álom. Ha valamely kedvs KM enged azzal lenni nincs Isten hogy ne vele legyek. Sokan problémáznak, hogy dzsenn a faja. De én ilyenkor belemegyek minden megkötésbe, szivatásba, mert a kettő együtt tökéletes. Számomra nincs ennél jobb karakter. Imádom. Igaz, hogy varázslatokban túlságosan korlátozott, hogy harcban mindneki alulmúlja, hogy életerőben 0. De ezek mellett számtalan számomra tetsző képzettésge van. A mentalitása. Vagy annak hiánya. Napokig mesélhetném hogy mit szeretek benne. De különlegessége, egyedisége. És az hogy még nem találkoztam senkivel, aki rajtam kívül játszott volna vele ---itt azért biztos van olyan--- szavatolja egyediségét is. A "jövőlátása" meg olyan szinezőelem, ami még a halált is megéri.

2. Bárd - a maga egszerűségében jó kaszt. Bizton állíthatom hogy az egyik legerősebb. Szerepjátékozásaim korai éveiben, mikor még a tápolás nemtelen bűnében komolyan szenvedtem nyúltam hozzá. De idővel már a muzsikáért is hozzá nyúlok. Mindenesetre hasznos, sokoldalú karaktert lehet belőle faragni. Ami nagyon jó dolog. --tűzvarikat ezért nem csípem. Alaprendszerben 5kp/szinttel nem igazán láttam hogy okosodnék.

3. Hát ez az amihez nem tudok mit írni. :lol: Valószínűnek tartom, hogy benőtt a fejem lágya és rájöttem hogy a bonyolultabb erősebb is lehet, és hogy mindig közelebb fog állni mint bármely harcos kaszt.

4. Ebben a kariban a többivel eltérően az alárendelt szerepét láthattam el. Ami nyugis kikapcsolódás volt a sok gondolkodás és felelősség után.

Afféle pihenőkarakter számomra. Bevallom ha azzal vagyok nagy aktivitásra senki ne számítson. Az egyenes jele annak hogy alszom. De ettől függetlenül legalább másoknak hasznos. ---játékkereteken belül.

5. Boszimester? :? Mint a többiből látható én inkább életpárti vagyok.

Ezzel a kaszttal a sötétebbik oldalamat fogom meg. Egyszer Mazsinó meséjében ki is próbáltam egy goblinnal. Feláldozta magát a társaiért. Meghót. De a sírba vitte a támadóját egy villámvarázzsal, meg az ucsó átok jogával. :) Szóval ha már 1 évben 1x használok sötétmágiát, akkor legalább alkalmas karival csináljam. Sajnos ugyanis nem szimpizek sem Ranagollal, sem Tharral, sem Morgena - Noir híveivel.

Köszöntem a figyelmet. :idea:

Link a hozzászóláshoz

nos elég rég szoltam hozá a témához de változott egy picit az igény rendszerem :)

1. a Kardmester - imádom egyszerüen megfogot a tradíciója és a kötődés a különleges hosszúkarhoz :)

2.Tűzvarázsló ááá mivel a való életben ha egy gyújtó kerül hozzám szinte abban a percben tüzeskedek :) meg hát lobbanékony természet vagyok...

3. Fejvadász lásd acél és oroszlán miatt avagy Geor Dar Khordak... azért Vinidis sem sokkal marad el tőle ;)

4. Lovag az Arthur király és a Lovagregény címü fílm miatt

5. Varázsló erősen feljövőbben van nállam amikkor kezdtem szerepjátékozni a lehető legutolsó helyen állt... aztán elolvastam a fogadalom címü könyvet és a főhős jelleme magával ragadot... most olvasom a sorvető címü könyvet és a jégúr is nagyot dobot a karakter jellemén...

6. boszorkány soha nem játszottam még vele jk-ként de ahogy thya és a szintés sorsvetőben lévő tűz hölgy /Lora/ mutatja be az egyszerüen nagyon jó :) és a homokszem csupán címü könyvben sem semmi a boszi...

7. Arel pap hát igen a ryeki tűzben elégé olyan karaktert képviselt számomra ami közel áll a mentalitásomhoz...

8. a pszímester amit nem tudok megmagyarázni miért de kedvelem...

Link a hozzászóláshoz

jelenleg nekem egy top kaszt létezik és az (na meikk?-ki nem találnátok:D!!) a varázsló!

hogy mért teccik:mert a egyik legneheebb, meg mert nagyon szines, komoly szabadságot és nehézséget ad!nagyon tetszik bennük, az, h meg is kell magyarázni, h mér tnem a könyvtárakban ül egész életében és mért is kezdett el kapandozni!teccik az, h szinte mindent megakarnak érteni, hisz ha már amágiát értik...;)

nagyon teccik az, h van egyfajta tartásuk, lenézésük a többi mágia használóval szemben, hisz ők értik a mágiát, nem csak alkalmazzák, ugyanakkor (saját tapasztalataimból okkulva!!) néha jóval gyengébbek a többi mágiahasználónál!!

nos ime még néhány amelyekkel szívesen játszom;

=>fejvadász - én ugy képzelem el a fejvadászt minta csendes, fanar humorú, nem túl sokat bezsélő gyilkosokat, akik az ölésen kívül máshoz nagyon nem értenek, de ahhoz viszont nagyonn is!nagyon teccik bennük az a mentalits, h téleg mintdegy mi van a kezében azzal öl meg!(ha csirkecom, hát csirkecom!, ha plüssmaci, hát plüssmaci!:D:D)

=>sogron útját járó tűzvarázsló - ha ezzel játszom, akkor eldurrant a maradék eszem is atápolásban!kész, ilyenkor semim sem számít csak az, h mennyire tom eltápolni az agyamat!nem tommért,d e számomra ez a kaszt testesíti meg ugye a tápságot!(természetesen 5.tsztől!)

biztos van még de most csak ezek jutottak az eszembe ;) :roll: :twisted: :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Én mostanság ezen is elgondolkodtam. Még mindig úgy tartom, hogy a papok a legjobbak. Főleg Ellana párti vasgyok és a Kyr Istenségek közül mind jó. Mindegyik nagyon érdekes és egyszer majd mindet ki is próbálom. Egyszer.

A nekromanta megint egy kis kedvenc.

A varázslóhoz érdekesen állok. Amég nem kell játszani, addig vonzz és tetszik, de amint betettem egy mesémbe a karim, mint NJK, már annyira nem jött be. talán tapasztalatlan vagyok ahoz, hogy használjam..... :roll: . nem tudom, de nem élveztem.

Szóval maradok Ellana papnőnél, BM-nél és a nekroknál.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Amikor játszottam vele, akkor még nem voltak ágak, de biztosan azt választanám, amelyik a "legmágikusabb", a fegyverek nem érdekelnek igazán.

Adron papot előszeretettel keverem magas szinten 8-10 varázslóval. (ezen keverés alapvetően egyszer esett meg alapvetően hangulati okokból).

Sylvanus

És mi az ok hogy nem igazán érdekelnek a fegyverek??? /kiváncsi vagyok rá hátha rádöbbenek én miért inkább vagyok harcias/

én valahogy a mechanika a fegyverek és a mágia között táncolok középen :) talán ezért van az hogy kedvenc kasztjaim között ott van a tűzvarázsló :) tényleg mutlkor a PPL2 őt nézegetve megtetszet belőle a sámánpap kaszt nagyon jól kitalált egyébként megfogot a világa :)

Link a hozzászóláshoz

Az én kedvenceim a harcművész, a fejvadász, varázsló (csak a azt igazán nem tudom kijátszani), boszorkánymester, és a tolvaj. A harcos illetve harcművész főkasztú karaktereim nem az erőre, hanem inkább az ügyességre és a gyorsaságra építenek. Gladiátorral csak akkor szoktam menni amikor nincs sok kedvem orvgyilkolni, és észrevétlenül elsurranni.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Amikor játszottam vele, akkor még nem voltak ágak, de biztosan azt választanám, amelyik a "legmágikusabb", a fegyverek nem érdekelnek igazán.

Adron papot előszeretettel keverem magas szinten 8-10 varázslóval. (ezen keverés alapvetően egyszer esett meg alapvetően hangulati okokból).

Sylvanus

Hm.....ez érdekes. Én nem merek igazán olyan kaszttal játszani, aki nem ért a fegyverforgatáshoz. Talán nincs elég eszem mamágiákhoz....hm.....nem tudom. De ez tök jó, hogy van ilyen. Nálunk azért mindenki egy kicsit ,,harciasabb", vagy pszi orientált. :D

Link a hozzászóláshoz
Az én kedvenceim a harcművész, a fejvadász, varázsló (csak a azt igazán nem tudom kijátszani), boszorkánymester, és a tolvaj. A harcos illetve harcművész főkasztú karaktereim nem az erőre, hanem inkább az ügyességre és a gyorsaságra építenek. Gladiátorral csak akkor szoktam menni amikor nincs sok kedvem orvgyilkolni, és észrevétlenül elsurranni.

Vegyes ízlés. Mondjuk ez nálam is jelen van. Bárd, meg pap, meg nekro... Hm.... :roll: :lol:

A varival én is így állok....nem tudom kihasználni, meg nincs rá időm.

Harcművészfőkasztúval sosem játszottam még és nem is tudom, hogy miért nem vonzott. Pedig az életben nagyon vonz a világuk, de velehogy a játékban sosem jutott eszembe indítani.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

ALapvetően azért általában egy fegyver "forgatásában" képzettek a karaktereim.

A nemesi származású klasszikus elf mágiát tanult varázslóm speciális "varázslóbotot" használ.

Kb. 2-2,5 m magas Uschafa bot, melynek a díszét 3 egymásba fonódó kígyó adja, amelyek parancsra hasonlóképpen működnek, mint a boszi Kígyóvarázsa (II. változat).

Sylvanus

Link a hozzászóláshoz

Asszem ide még nem írtam.

Nekem eddig nem volt kedvenc kasztom, mivel eddig inkább KM voltam, bár NJK-nak az egyszerű, könnyen játszható kasztokat kedveltem, például a harcost, hogy ne az NJK-k mozgatása kösse le minden energiámat. A közeljövőben azonban játékosként fogom kipróbálni magam, így lehetőségem nyílott rá, hogy a számomra legszimpatikusabb kaszttal játsszak, ami pedig nem más, mint a bajvívó. Ahogy ezt a topicot olvasgattam, nem emlékszem rá, említette-e már más is ezt a kasztot kedvenceként, engem ez fogott meg legjobban. De ami még véletlenül sem lennék, még NJk-ként sem, az a harcművész/kardművész. Sokan szeretik őket, meg is tudom érteni, de szerintem valahogy nagyon nem passzolnak bele ynevbe, az én ynevembe legalábbis.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igazándiból én azért kedvelem a varázslót mert ő nem csak felhasználja hanem érti és átlátja a létrejött varázslók igen bonyolult szerkezetét.

Ha rászánok időt, akkor egész jó varázslatokat tudok összedobni, csak akkor van gond ha élesbe megy a dolog... Ilyenkor nem igazán megy.

és a jó megoldás általában pont a jelenet után jut az eszembe.

A fejvadászt azért szeretem, mert ő a legtöbb helyzetben is higgadt tud maradni. Nem veti meg az orvgyilkosságot (bár ez klánfüggő) és ért az íjak/nyílpuskák használatához (Nálam legalábbis mindig) plusz a közelharcban is jártas... A lovagoknak (kivéve a Dartonitáknak) pont ez a távolsági fegyver hiánya a legfőbb hátrányuk.

A Boszorkánymester iszonyúan jó tud lenni ha jól játszák ki. Kell mérget keverni, Hátbaszúrni, lopakodni, rejtőzködni, ja és nem árt valami kézi nyílpuska sem...

A harcművész főleg az erkölcsössége miatt nehezen kijátszható karakter, viszont a sok képessége és a jól használt Slan diszciplínák sokszor áldásként jönnek...

A tolvajt gondolom meg nem kell ragoznom...

A gladiátorban pedig maga professzionalitás tetszik. Nem az az "itt is véd, ott is véd aztán MGT 8". Õ a páncélok minőségét is figyelembe veszi, mert náluk (legalább is szerintem) általában nem csak az számít hogy nagy legyen, jól védjen, hanem az is hogy a viselője tudjon is benne mozogni, hogy mozgását ne korlátozza túlzottan.

Sajna a Boszorkánymesterrel és a tolvajjal nem igazán tudok menni a csapatomban, mert nem szokott általában esély lenni lopózásra, mérgezésekre, hátbaszúrásokra aztán végképp nem...

Link a hozzászóláshoz

Nos a varázsló pont ezért tetszik nekem is... de valahogy még is csak közelebb áll hozzám inkább a megérzésből való dolgok... valahogy számomra ha magtól érzek rá inkább valamire az jobban megy...

a való életben eltudom játszani a fejvadászt /NYTLIVE2004 :twisted:/

de valahogy kicsit még is csak erkölcsös vagyok bár mostanában km vagyok ami viszont előhozza a gonosz énem :) ... a mostani kalandom elégé tutti amit csináltam tele van tolvaj és harcosal no meg egyetlen varázslóval ugye bár ynev nem minden pontján mászkál 10-20 varázsló...

na szóval az erkölcsösség miatt szeretem a tiadlani KardMestereket meg a tradiciói és a rendhagyó fegyvere miatt ;)

Link a hozzászóláshoz

Hát igen!

Üdv mki!

Egy varázslóhoz igen nagy tapasztalat szükséges. Mindig a megfelelő helyzetben a megfelelő mozaikokat összeilleszteni stb...

Szeretem, de a kalandokban, amelyekben edig varival voltam a KM sosem nyújtott igazán nekem lehetőséget. :? Tehát így mindig leteszek rolla. :(

Még a lovag kaszt is eléggé a szivemhez nőt, de sanos már volt vagy 35-40 karakterem, és még mindig nem tudom eldönteni mivel legyek. :lol: :? :( :cry: :cry: :evil:

Márpedig ez igazán nagy gond! :evil:

Akárki is mesél ez mindig megnehezíti a mesélést! :evil:

Link a hozzászóláshoz

The Hun: szerintem ne filózz azon, h mikor mi a jó mozaik összeállítás, mert, amikor helyzetben vagy akkor csinálsz vmi varázslatot, aztán később, amikor már egyedül vagy akkor eszedbe jut, h nem ezt, hanem azt kelett volna csinálni, és jajj de kár, h nem jutott ez akkor azeszembe ;) ezzel sajan magam is majdnem mindig így vagíyok, de mióta egyre többet játszom varászlóval és nem nagyon zavar az, h később eszembe jut, h mégsem így kellett volna,azóta jobbank érzem a játékomat ;):D:D...csak ennyit akartam.....

remélem olvasható, ha meg nem akkor nézzétek el nekem sorry....

Link a hozzászóláshoz

Az a baj, hogy egy Varázslóval kezdetben gyengusz vagyok, és ez kicsit zavarni szokott, meg mint már mondtam a KM nem mindig nyújt megfelelő lehetőségeket. :(

Tehát vannak olyan célok amelyben egy énáltalam kreált Vari nem venne részt. Most hosszú lenne mik ezek, ezt a KM-el kell majd megbeszélnem. 8)

És nem szereti a Vari-kat! :evil: Bár ujjabban foglalkozik eme kazst rejtelmeivel is.

Lehet csinálok egy varázslót, az előző karim farkasok által befojásólva elvérzett! :? :( :cry: :evil: :evil:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...