Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Igaz, de az ETK szerint nincs fegyverhasználata, csak fegyver ismerete, ami nem jogosítja fel, arra, h használni is tudja a fegyvert. :D

De sztem ez csak elírás, mi fegyverhasználatként alkalmaztuk annak idején. Amúgy az Arany könyv szerint játszunk, úgyhogy ez a hiba már mit sem számít.

Nemrég indítottam 1 fejvadászt, kemény második szintű, de sztem nem sokáig fogja élvezni az élet gyümölcseit, mert úgy adódott, hogy találkoztunk a megbízóval, és ami azt illeti, pont rajta ütöttek az ipsén. Ez nem probléma, de gondoltam a fejpénzért elintézem, hát meg is tettem. Aztán megtudtam, hogy a Kobrák felé tartozott egy tetemesebb összeggel. Úgyhogy most egyenlőre menekülök, a lehető legkevesebb nyom nélkül, és a leggyorsabban. Ha pedig elkapnak csak reménykedni merek benne, hogy alkut köthetek velük...

Még egy kérdést a végére...

Sosem értettem, hogy a harcművésznek miért adtak 10 fegyverhasználatot, mikor a harcművész értelemszerűen csak az ökleit használja, amit ellopni nem lehet tőle, ha pedig eltörik neki, akkor az azon kívül, h szívás, az is jelenti, h nem tud más fegyvert használni. Akkor miért 10?

Link a hozzászóláshoz

NÉzd meg a Saolinokat, tök sok fegyverhez értenek, sokat tanulnak!

Azért tanul meg 10-el bánni, hogy akármilyen szituban kivághassa magát, és a leghalálosabb fegyverét csak utoljára használja, illetve ha nincs kéznél más! Sztem. A harcművész fegyvert fog használni ha teheti, ha nem akkor az öklét, de akkor kő kövön nem marad!

Link a hozzászóláshoz
Igaz, de az ETK szerint nincs fegyverhasználata, csak fegyver ismerete, ami nem jogosítja fel, arra, h használni is tudja a fegyvert. :D

Üdv!

Valószínűleg elírás, mivel ennek így nincs értelme, mert a fegyverismeret nem fegyverspecifikus, azaz nem lehet belőle 9, csak egy.

A harcművésszel kapcsolatban.

Szerintem a harcművészeknek két alaptípusa van, a fegyveres és a pusztakezes. Természetesen mindegyiknek létezik sok altípusa (stílusok) és persze keverékek is vannak. Az 1TK-ban még csak a fegyverest írták le, aztán észbe kaptak és kijöttek a Rúnában a stílusok is.

De szerintem a legtöbb igényes házi kiegészítő helyreteszi ezt, legalábbis ahogy én emlékszem.

Link a hozzászóláshoz
A harcművész fegyvert fog használni ha teheti, ha nem akkor az öklét, de akkor kő kövön nem marad!

Hát... szerintem nem egészen. Azért harcművész, mert nem tart sokra egy fegyvert sem. Neki a fegyver a teste, amit nem csak akkor használ, ha nincs más... hanem mindig, amikor csak nincs rászorítva a fegyverre. Ami mellesleg megkötöttséget jelent számára.

Link a hozzászóláshoz

Ez szerintem is így van, de akkor minek neki a 10 fegyverhasználat? Hiszen abban egyet értünk, hogy az ökle a leghalálosabb. Kezdetekkor meséltem olyat, hogy pallossal is hagytam harcolni, dehát na.., az kezdetekkor volt. A kardművész egyértelmű. 3 fegyverhasználat: Slan kard, Slan tőr, Slan csillag. Nála még a Bírkózást, és az öklözést is értem, ugyanis őt a harcművésszel szemben meg lehet fosztani a fegyvereitől. (Na jó, a harcművészt is...)

Nem kötekedésképpen Geri, de leírtad, hogy elírás, mikor én is odabiggyesztettem, hogy valszeg az, és annak is vettük, amyíg az UT-s renszer szerint nem kezdtünk játszani. De köszönöm a bővebb tájékoztatást.

Link a hozzászóláshoz

Nekem a Bárd a kedvencem, mert nekem is hasonló a mentalitásom, valamint talán mondhatom magam művésznek, de életművésznek mindenképp.

Nagyon élvezem kijátszani a kis huncutságokat, meg csalásokat, meg csábítgatást, és most épp egy dalgyűjteményt írok, és szerkesztek a jövendőbeli bárdjaimnak. Minden varázslathoz egy dal, vagy vers. Nagyon nagy munka, de élvezem 8)

Más: A 'kapuera' helyesen leírva capoeira.

Bycs: gondolom leginkább csak filmekben láttál capoeirát... Nos.. Azok nem adják vissza igazán, hogy mi is az pontosan, és hogy milyen valójában.

Az avatási, és övcsere ünnepségeknek van egy olyan része, hogy a "mesterek játéka". Na, ha azt látnád nem mondanád, hogy nem elég gyors, és nem elég akrobatikus...

Link a hozzászóláshoz

Az egyik leggyorsabb reagálású harcművészet szerintem a Wushu rengeteg ugrással stb, hasonló mint a Kapuera (nem toom hogy kell leirni :wink: )

de annál gyorsabb és többet "repkednek" :lol:

Ha érteném mit akarsz ezzel mondani?

Mit jelent az, hogy leggyorsabb reagálású harcművészet?

Szerintem a reakció gyorsasága nem stílusfüggő.

Mellesleg a kedvenc kasztom valaha a harcművész volt, de már nem tudom hogy viszonyulok hozzá. Évek óta nem játszottam azzal a kaszttal, és nem is tervezem mostanában. Az utóbbi években sokat változott róla a véleményem, de majd ha a MAGUS vénrókája leszek néhány évtized múlva (általam tiszteletbeli jelenlegi vénrókának titulált egyén a zalaiak fogatlan bárdja, cözö), majd egyszer kipróbálom megint. :)

Üdv

Link a hozzászóláshoz

A gyors reagálás és az akrobatika nem függ szerintem össze... egyébként is két pont között a legrövidebb út az egyenes...

10 fegyverhasználat? :) Nem játszottam még harcművésszel, de szerintem nem használnám ki. Lehetnek az ETK-ban is hibák, nem? :)

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

A harcművész szerintem azért kap tíz fegyverhasználatot, mert a tíz alapfegyver tanítására képzik ki. Aztán elválik, hogy melyikben a legjobb, és ezt meg is mondja neki a mester. Szerintem miután az AFnál kicsit többet tanult meg minden fegyverről, egyre kezd koncentrálni, és azzal harcol leginkább/legszívesebben, a többit pedig szinte elfelejti... A harcművész is választ magának irányt... Az pedig, hogy 'szinte elfelejti' nálam azt jelenti, hogy megmarad alapfokon, de nem szívesen harcol velük, bár ismeri őket.

Mentalitásfüggő...

Bye

Link a hozzászóláshoz

Nah erről van egy kis egyéni véleményem. Szerintem az hogy ennyi fegyverhasználatuk van épen azért van, mert nem használják, de ha a helyzet úgy hozza, akkor bármelyiket képesek forgatni. Persze egyiket sem tisztelik, hiszen ezért harcművészek, de a helyzetek furcsa dolgokat követelhetnek meg. Meg mivel a harc művészei így a fegyverekhez is kell érteniük, még ha tényleg azokat sosem fogják igazán forgatni.

Ez az én meglátásom.

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

A´frad:

-Köszi a Helyesbítést, bocs hogy nem tudtam...

-Láttam már élőben itt Debrecenben is + Netről szedek le Előadásokat

-Összevetve Wushu-val... Majd küldök videót... azt utána te is össze tudnád hasonlítani...

TAO:

-Ugy értettem amit mondtam, hogy ott direkt a gyorsaságra edzenek, minden ütésre , rugásra , ugrásra meg van mit, merre, hogyan reagálj a leghatásosabban. Ezért nagyon lerövidül a reakció időd, mert már reflexerűen ugrasz el az ütések,rugások elől, és vilámgyorsan támadsz vissza ott ahol az ütése, rugása miatt a legvédtelenebb.

-Ebben a stílusban nagyon megtanulnak "esni" mert rengeteg ugrást, lökést, dobást tartalmaz, ami mind a 2 félre vonatkozik.

Sajnos erről a harcművészertről csak egy régi, nem túl jó minőségű videóm van, de majd szerzek hogy megmutassam.

A CAPOEIRA T

Link a hozzászóláshoz
-Ugy értettem amit mondtam, hogy ott direkt a gyorsaságra edzenek, minden ütésre , rugásra , ugrásra meg van mit, merre, hogyan reagálj a leghatásosabban. Ezért nagyon lerövidül a reakció időd, mert már reflexerűen ugrasz el az ütések,rugások elől, és vilámgyorsan támadsz vissza ott ahol az ütése, rugása miatt a legvédtelenebb.

-Ebben a stílusban nagyon megtanulnak "esni" mert rengeteg ugrást, lökést, dobást tartalmaz, ami mind a 2 félre vonatkozik.

Minden kötözködés nélkül: ez a legtöbb stílusra igaz... mármint a gyorsaságra való edzés, a kitérés kézséggé fejlesztése, és az esések megtanulása.

Persze ettől még ez lehet sokkal jobb mindennél, de az is lehet, hogy csak ezt láttad :)

Link a hozzászóláshoz

sztem a harcművész azért kap 10 fegyverhasználatot, mert a harchoz hozzátartoznak a fegyverek. Fegyver a teste, és ezen kívül fegyver minden egyes tárgy, ami a közelében van. ezért Harcművész, mert azzal harcol, ami abban a szituációban a legalkalmasabb. Ha úgy hozza üt, ha úgy akkor rúg, ha másképp akkor meg vág a kardal...ez a harc.

Link a hozzászóláshoz

A CAPOEIRA TÁNCosabb , lágyabb dolog, ami SZEBBé teszi a stílusát, ez pedig inkább hatásosságra megy, nem támasztanak annyit kézzel, inkább ugrálnak, bukfenceznek, kegyetlen gyorsan , pontosan, elég látványossá teszik ezek az elemek no meg a reptébe leadot 3-4 rugás + ütés. Gyakran láttam benne a 2 lábas rugásokat is, ami után PL:ütéstávon kívülre gurulnak és már "repülnek" is vissza a még állt. földön fekvőre...

Az ugrások miatt nagyon nagy erővel képesek támadni, ám a levegőben nem lennének olyan jól védhetők, de ők közben rengeteg szaltóznak, hajolonak, tekeredenek, ... nehéz még reptében is eltalálni őket, nem kiszámíthatóak...

Üdv!

Bycs, nem akarlak sem téged, sem a capoeirasokat megsérteni, de ekkora zöldséget már régen hallottam. Szép dolog a sok ugrás, meg szaltó az edzéseken, meg főleg a bemutatókon, és biztosan jól mutatnak a videóidon is. De aki látott, ne adj isten vett is már részt igazi küzdelemben, az tudja, miről beszélek. Ott nincs erőd szaltózgatni, örülsz, ha két perc után nem esel össze.

Láttál már harcművészetet űzőket tényleg küzdeni? Az elején esetleg van egy szaltó, de aztán eltűnik még a nyoma is a nagy harcművészetnek.

Ja, és nézz meg néhány videót pl. karate-világbajnokságról is. Kíváncsi lennék, hogy ott hány szaltót, meg magas ugrást látsz. Pedig ott olyanok vannak, akik tudnak azért valamit, és nem is túl gyengék...

Mondjuk az is bisztos, hogy igazán használhatónak ezt a harcművészetet kb 10év után mondanám... Addig... Több a hátránya mint előnye...

A harcművészeteknek nem ez a lényege. Azt küzdősportnak hívják, és annak meg attól függ a hatékonysága, hogy az ellenfeled miben, és mennyire képzett.

U.i.: Én is Capoeira-ra fogok járni Debrecenben :wink: , mert nagyon szeretem, Mellete szeretnék még AIKIDO-zni is ami meg a Kedvencem ha lehet ilyet mondani harcművészeti stílusra...

Véleményem szerint, ha tényleg csinálsz egy harcművészetet, akkor nem sok egyébre marad időd, de hogy másik harcművésztre nem, az tuti. Tudod, két fenékkel egy lovat... De te tudod. (félre ne értsd, nem akarok beleszólni, a te dolgod) Bár akkor csak 20 év múlva lesz hatékony :)

Link a hozzászóláshoz

Hát én ebbe a nagy harcművészet dologba nem nagyon szólok bele, mert:

1. Nem értek hozzá, és inkább kussolok, mint, h hülyének nézzenek

2. Nem szeretem őket

Szerintem többet ér az ember kezébe egy láncos buzogány :twisted: , de ez az én véleményem.

Egyébiránt nekem kezd nagyon sok lenni ez a nagy keletmajmolás, meg minden. De ez nem ide való.

A lényeg, hogy hadonásznak össze vissza, meg minden, meg ordibálnak...... :shock: (én ennyit látok az egészből mint laikus) aztán lecsapom őket mint a taxiórát! (Na nem én de egy olyan ember aki jobban ért hozzá)!

A lényeg: Nem éri meg vitatkozni a különböző stílusokról, mert többet ér egy megfelelő minőségű fegyver!

Link a hozzászóláshoz
Szerintem többet ér az ember kezébe egy láncos buzogány :twisted:

Hosszú bot ellen nem biztos, hogy jó :)

Egyébként a capoeira nekem is tetszik, nagyon szép, mutatós, táncos harcművészet, különleges.

Viszont abban igaza van Gergelynek, hogy egy igazi küzdelemben nincs időd ugrani (még egy szaltót sem...), ugyanis, amíg te szaltózol, addig támadható vagy, hiszen hátat fordítasz a másiknak, és másra koncentrálsz.

Az pedig nem kellemes :)

Ugyan én még nem tudom, teljesen igazi küzdelmem nem volt még, és ne is legyen :) Az ember egyszer küzd igazán, de akkor az életéért.... ezt egy általam nagyon tisztelt ember mondta, nem teljesen ugyanezekkel a szavakkal.

Link a hozzászóláshoz

Mikor elsőre olvastam Flameo hozzászólását, valahogy az jutott eszembe, hogy "és ez meg hogy jön ide?" :)

Aztán rájöttem, hogy mi mentünk el a témától, nem ő. Ez nem a "földi" harcművészetekről, hanem ynevről és a kasztokról szól. Tartsuk kicsit jobban magunkat ehhez. ;)

A témát azért nem kell eldobni, nyugodtan folytathatjuk, csak máshol, ahova jobban illik a harcművészet témája. Pl a harcművész technikák fórumtopicjában: http://www.kalandozok.hu/forum/viewtopic.php?p=29691

Link a hozzászóláshoz

8)

Üdv!

Magyar Gergely:

Jó magam is sokat küzdöttem, bár nem ugrabugráltam (mivel ne volt rá KÉPZETTségem) de nap mint nap, és nem 20 perceket... No meg persze nem voltak szabályok... de ez mind 1 a lényeg hogy eleht erpd, ez a kitartáson múlik, no meg azon hogy a megszerzette tapsztalatod hogyan kamatosztatod.

A harcművészet álltalában nem csupán szép, pontos mozdulatok egymásutányja, amiről te ebszélsz az a bizonyos ÕSI Rituális harcművészetek amik a hatákonyságot a lőfegyverek megjeneésévele gyre jobban mellőzték...

Pl: Bruce lee is épp a hatékony harcművészet tanításáért "küzdött", és ő asszem a földön nem gyenge harcművész volt... Sokan nem a hatékonyságra mennek , mások meg csak arra ( A ketrecharc csak hatékonyság... Nem is harcművészet az igaz).

Szerintem fonos hogy a harcűvészet amit folytatsz az hatékony legyen, nem pedig túl tradicionális ami SZINTE már csak a mozdulatok lágyságát, pontosságát tartja szem elött.

Ha szt hisztek nem reális a szaltozásokkal tüzdelt harcművészet.. Hamarosan felrakom a videót... Nézzétek meg ... utána itélkezzetek..

Én sem itélkezek arról mit nem láttam, nem ismerem, nektek is ezt kéne tennetek...

TAO: Bocs hogy ideirtam, de nem lett volna értelme ha oda írok mert ez szorosan az előzőekhez tartozik...

M.A.G.U.S. : Aki látta a HÕS cimű filmet az látthatta, hogy a játék szabályai szerint mien egy kb 18-20. szintű harc(Kardművész). Ajánlom mindenkinek akit igazán érdekel a M.A.G.U.S. beli harcművészek, erkölcsisége, és jelleme, a film igen tanulságos!

/nahh ez meg a filmekhez kellet volna.. bocs.../

Ennyit!

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Hoyy!

Ugy látom egy ideje már nem történik itt semmi, mindegy, a kérdés adott, mégpedig hogy mi a kedvenc kasztom...Jó. Hát persze hogy a pap főkaszt azon belül meg mondjuk bármi, de kifejezetten inkább Arel-t, Dartont és Dellát kedvelem. A pap főkaszt azért a kedvencem, mert Yneven szerintem a legfixebb "dolgok" az istenek, ő hozzájuk lehet viszonyítani leginkább, és sok mindenbe beleszólásuk van ha nem is közvetlenül, ezért hát persze hogy egyikük szolgájának lenni a legjobb. Mellesleg azért pont ez a három istenség, mert Arel harcias és vakmerő, nameg persze a természet patrónusa is, Darton a sötét humora miatt (és Airun al Marem miatt), Della pedig mert kicsit őrült de művész is egyben (a leírás alapján a papjaik a Malkavitákra emlékeztetnek)...

Éljenek a papok! Legfőképp az Arel-papok!

A'frad!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...