Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Melyik a kedvenc kasztod?


Antail

Melyik a kedvenc kasztod?  

27 szavazat

  1. 1. Melyik a kedvenc kasztod?

    • Harcos
    • Gladiátor
    • Fejvadász
    • Lovag
    • Tolvaj
    • Bárd
    • Harcművész
    • Kardművész
      0
    • Pap
    • Paplovag
    • Boszorkány
      0
    • Boszorkánymester
    • Tűzvarázsló
    • Varázsló
    • Egyéb - Leírom hozzászólásban


Recommended Posts

Hali!

Most írok először, úgyhogy mindenekelőtt elismerésem a honlap készítőinek!

A témával kapcsolatban pedig abszolút fejvadász-párti vagyok. Ezzel a karakterrel tudtam magam igazán kiélni. Nem is kell más csak egy garott, egy éjszaka és egy áldozat és már indulhat is a buli. :twisted:

Egyébként a másik kaszt, amire szívesen orientálódom, az a Morgena-pap(nő). Lehet kicsit egysíkú vagyok, nem nehéz párhuzamot vonni Morgena és a fejvadász-mentalitás között.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem percnyi életüek!

Kezdetektől mostanáig nem változtam e téren sokat ( kivéve mikor ki próbáltam vmi újat ) , halattam a zeném útján de nem mellőztem a szférák dalát .

Kedvenc kasztjaim tehát a bárd ,s a pap

A Istenek közül Adronra s Noirra na meg Tharr-ra halyazok .

A bárd : A KARAKTEREM

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A gladiátort, mint kasztot személy szerint is szívlelem, szerintem nagyon sok környezetben életképes.

A tapasztalatom viszont az, hogy a játékosok nagyrésze nem választja ezt a kasztot, talán lehet az az oka, hogy "kicsi" az ÉP/FP/FP/szint értéke? Ennek "kipróbálására" a 2003-as Téli Táborban (hú már kétezer-hat van :oops: ) ép-t; fp-t; fp/szintet eggyel növeltük és sajnos így sem aratott kirívó sikert.

Még nem találtam rá választ, de lehet, hogy a kis értékei a probléma? Nem jó hozzáállás szerintem az, hogy a gladiátor csak harcra jó. Negatív tapasztalatom vele kapcsolatban, hogy a játékosok nagyrészét harc közben az a kérdés foglalkoztatja, hogy: "Megkapom-e tömeg előtti plusszokat?"

Ehhez kapcsolódva viszont az a véleményem, hogy ezeket a plusszokat csak akkor szabad megadni, ha a gladiátor harci hévben van pl.: egy arénában ritmusosan szurkol a tömeg és ez lelki erőt ad a gladiátornak.

Azt se felejtsük el talán, hogy a gladiátorok szórakoztatásra vannak, voltak kitalálva, tehát egy fejvadásszal ellentétben nem a hatékonyság dominál harc közben, hanem a parádé, a tömeg szórakoztatása. Persze ez is csak helyzetfüggő dolog, de minden gladiátor megfordul arénában is.

Üdv,

Link a hozzászóláshoz

Udv!

A Gladiator volt az elso karakterem es nagyon szerettem vele jatszani...Nagyon levezetes jatekot tud nyujtani a kaszt, es nem talalok benne hibakat.Nem az a lenyeg mik a hibai, mert szerintem eppen ezert elvezetes a vele valo jatek, szinte jo erzes kijatszani a kaszt hatranyait.

Ja es meg annyi, hogy egy igazi gladiatornak eszebe sem jut, hogy szepen intezze el az ellenfeleit, nekik ez veremeno harc, amiben nem kissebb a tet, mint az eletuk...Ezt ne felejtsuk el....

A masik amit nagyon imadok, azok a kard-harcmuveszek.Kivalo harcos, nem sokan vehetik fel veluk a versenyt.Es egeszen nagyszeru a niarei mentalitassal jatszani, tok jo vegigkiseni a karakter jellemfejlodeset a kalandozas soran.

Es ami kegyetlen az a Darton Paplovag...Ha akad valaki aki igazan tud vele jatszani, akko biztos a jokedvu party, (nem beszelve a harci ertekeirol)

Nos asszem ennyi:D

Link a hozzászóláshoz
Udv!

Ja es meg annyi, hogy egy igazi gladiatornak eszebe sem jut, hogy szepen intezze el az ellenfeleit, nekik ez veremeno harc, amiben nem kissebb a tet, mint az eletuk...Ezt ne felejtsuk el....

Szerintem ez így nem teljesen igaz. Egy arénában harcoló gladiátornak igenis oda kell figyelnie, hogy élvezetet nyújtson a közönségnek. Õ a közönségért játszik. Ha valaki túl jó, és mindig 1 mp alatt végez ellenfelével, akkor nem éri meg őt harcoltatni a tulajdonosoknak, ezért inkább eltűntetik a süllyesztőben. A népnek látványos hosszú harcok kellenek.

Es ami kegyetlen az a Darton Paplovag...Ha akad valaki aki igazan tud vele jatszani, akko biztos a jokedvu party, (nem beszelve a harci ertekeirol)

Nekem sajnos szinte csak negatív élményeim vannak a Darton-paplovagról. Sosem játszottam még Darton-lovaggal, mégis szinte már utálom. Minden partiban röhögés lett a játékból, ahol eddig ilyet láttam. Valahogy minden vele játszó JK mókamesterkedni akar, és ez többé-kevésbé mindig a szerepjáték halálát segíti elő.

Nem akarok ezzel megsérteni senki Darton-fant, ez csak a saját véleményem és tapasztalatom. Akinek az tetszik, játsszon azzal. Csak ne velem/nálam. :)

Üdv

Link a hozzászóláshoz
Valahogy minden vele játszó JK mókamesterkedni akar

Hát ha megnézed minek az istene Darton...

Szerintem a mókázás a kari kijátszásának része.

Bár a röhögés tényleg legyilkolja a játékot, de attol még élvezetes az ott töltött idő. Szerintem ha jó szórakoztok akkor senki sem fog sírni, hogy "ééén jááátszani akartam!!!", szvsz a lényeg a szórakozás.

Link a hozzászóláshoz

A halál es a humor istenenek szolgai sem idiota, degeneralt bohocok.Tenyleg sok jatekos csak ezt a poenkodos reszt latja benne,,,,sajnos.Ezert mondtam hogy....---aki jol tudja kijatszani---....

Szoval aki atmegy az altalad emlitett mokamesterbe figuraba, akkor azt szigoruan meg kell regulazni, csak igy lehet kordaban tartani ot, igy rajon, hogy mikor milyen helyzetekben lehet poenkodni...

Nos a gladiatoros tema, Igen " Egy !arénában harcoló! gladiátornak igenis oda kell figyelnie... " Ez igaz, de egy kalandozo gladiatornak tudnia kell, hogy ez mar regen nem parade, ez az eletben maradas harca, csak kemenyebb, mert az arenaban nem harcolt aquirokkal, fejvadaszokkal, itt 1mp-esnek kell lennie...Maradjunk annnyiban, hogy midketonknek igaza van, azert mert tenyleg mindkettonknek igaza van...:D

Maradok tisztelettel..... :twisted:

Link a hozzászóláshoz
az arenaban nem harcolt aquirokkal

Üdv!

Nálam semmi nem harcol aquirokkal vagy, ha esetleg igen akkor a harc egyoldalú az énrészemről és mindegyik JK távozik istenéhez, ha szerencséje van.

Szerintem mivel a gladiátor életének egy részét arénában parádézással töltötte, ebből kifolyólag nem feltétlen lesz belőle precíz gyilkos kalandozókorában. A parádé bizonyos elemeit mozdulatait amit oly sok év alatt begyakorolt, tanult nem felejti el egyről-kettőre és nem fog fejvadász szinten működni.

üdv:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A Gladiátorral kapcsolatban TAO-nak teljesen igaza van.

Csak meg kell nézni a Galdiátor című filmet... -"nem illik megölni az összes ellenfelet egy vágással egy mp alatt, mert azt a közönség nem élvezi..." (más kérdés, hogy a birka közönségnek tetszett, de szerintem igazából nem így lenne, meg Yneven sem...

Nyilván, ha a gladiátor 1 Ép-vel az életéért küzd, nem fog parádézni, de amúgy igen. Neki pont ez a harc, ezt tanulta. Nem pusztító, játszik az ellenféllel. Szerintem ERRE vonatkoznak a plusz módosítói is, hogy amikor "gladiátorosan elküzdöget" valakivel, meg nézik is, eszébe jut az aréna hangulata, ahol őrá, az amúgy senkire figyelt még a legnagyobb nemes is, ahol szájtátva bámulták erejét a hölgyek stb, akkor igenis úgy fog küzdeni, végre megint alkalmazhatja a kedvenc lábsöprését, amire az ellenfél pont arcra esik, vagy egyszerű megölés helyett végigverheti az ellent a téren, mert az milyen jó, és pont oda vág, ahol szépen spriccel...stb.

Ami a Darton-lovagot illeti, hát sajnos abban is osztom TAO véleményét... Sokak számára csak "erkölcsi alapot" ad a játék lezüllesztéséhez. Toxiknak is igaza van, nem kell, hogy a Darton-pap fapofával üljön, csak "tudni kell játszani vele". Nem a humor a lényege! Addig nincs semmi baj, amíg értékeli a viccet, netán ő is elsüt egyet-kettőt, megragadja a vicces halyzeteket. Sőt, ő lesz az, aki egy rosszul elsült tréfa okozóját megvédi, mert ő látja az értéket benne... DE amikor pl. a mágiáját használja oktalanul a káosz meg a "milyen jó vicc lesz ez" növelésére, meg amikor a játék másból sem áll, csak az ökörködésből, na akkor én sem látom szívesen a Darton paplovagokat... Arról nem is beszélve, amikor más kasztok válnak kéretlen humorzsákká "-De hát én Darton hívő vagyok" felkiáltással.

Egyébként ezzel kapcsolatban érdekes, hogy a nagy kedvenc Darton vallású karakterek mindig csak a szakadár irányzatból valók, legalábbis én csak elenyésző számú igazi Darton-pappal találkoztam...

Link a hozzászóláshoz
Valahogy minden vele játszó JK mókamesterkedni akar

Hát ha megnézed minek az istene Darton...

Szerintem a mókázás a kari kijátszásának része.

A Darton paplovag nem mókamester. A sötét kriptahumor nem egyenlő a bohóckodással, és nem is szabad, hogy egyenlő legyen. Darton sem szereti a bohócokat, pláne nem a sajátjai között, ebben biztos vagyok.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Kalandozók!

Kedvenc karaktereim: Kessua /Kaoraku-pap/, Rass /Kráni mortel/, Butt /Korg/ és mindenkor a Toroni Fejvadász!!

Most már egyikkel sem játszom!! Sajna!!

Istenek: Morgena, Kaoraku és Darton!

Kedvenc NJK-em Antoh papnő- éljenek sokáig!

Darton paplovag egy élet forma, nem lehet semmihez hasonlítani! A sötét humor mindenek felett!

Nem mások szórakoztatása van a szem elött!! Sőt!!

Béke!

Link a hozzászóláshoz

Egy Dartonita viselkedése rengeteg átmulatott estét, csajozást, szerencse barlangok vendégjeinek szétverését, másnapos délutánokat, sötét humorú megjegyzéseket, temetökben való mászkálást /természetesen ásóval/, széklábbál a kézben való elalvást, cinizmust, rengeteg borgőzös udvarlást és nem utolsó sorban lovagi cselekedeket rejt!

Számomra! Szerintem!

Béke!

Link a hozzászóláshoz

Nos, szeritem sokan úgy játszanak egy karaktert, hogy nem élik bele eléggé magukat, nem élik át magukban azt, amit az a karkter valóban átélt. És a Darton paplovag pont amiatt válik nehez kijátszható kaszttá. Abban a korban a halál valóban közelebb állt az emberekhez, de a mai korban elég távol van. És nehezebb elképzelni, de Darton szolgái nap mint nap közeli kapcsolatban vannak vele. És ezt kellene átérezni, mielőtt valaki játszik a kaszttal. És szerintem pont azért szükséges a humor, mert anélkül beleőrülnénk abba a helyzetbe, ahol vannak. Vagy érzéktelenné vállnának, vagy hasonló lelki sebet kapnának.

És valóban, aki együttél a halállal az más poénokat süt el, mint egy udvaribolond. És ezt kellene meggondolni, mielőtt kezdünk trélálkozni a Darton paplovag karakterünkkel.

És a gladiátorok is egy nehéz téma. Mert ők valóban jó harcosok voltak, de a harcban a közönség szórakoztatását keresték, és ezt sokan nem értik... Sokan túlütnek egy gladiátorral meg pusztítást vesznek fel, meg stb. És egy gladiátor nem erről szól. A munusban az élet nehéz és meganulják a harcot gladiátor stílusban. És mindegyikkel fordult már elő szerintem, hogy nem kapott enni jóideig, meg verték, mert túl gyorsan végzett ellenfelével. Emiatt mindegyiknek a vérébe ivódik ez a dolog. És a bónusszal, ahogy mondva volt. Ha szándékosan húzza-nyúzza a harcot, akkor megérdemli, másképp nem. És sokan ezt nem tudják amikor gladiátorral játszanak, csak azt, hogy 12 Hm és széjjel lehet verni őket...

De akkor feltenném az án kérdésem is: a hétvégén mesélek egy csapatnak, és azt akarom ellenőrizni, hogy mennyire szerepjátszanak, teljesen szerepjátákos kalandot akarok.

Tudtok nekem ilyent javasolni, vagy írjam meg én? Vagy este lenne valaki, aki a chaten ötléeteket adna?

Csaba

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elgondolkodtató Csaba hozzászólása! Bizony igaz.

Engem még manapság is kérdeztek, hogy - "és nem félsz hazamanni sötétben a temető mellett?" Gondoljunk csak Ynevre, ahol számtalan legenda, babona kering, és ahol az élőholtak, meg ilyen szörnyűségek nem csak a mesében vannak! Ott szerintem egy épeszű átlag paraszt a közelébe sem megy a temetőnek, ha nem muszáj. És akkor a Darton-pap meg beviszi a hullát, "kitömi", előkészíti a temetéshez, meg temet... Elég érdekes életszemlélete lehet.

Csabának a gladiátorban is igaza van, szerintem.

Link a hozzászóláshoz

A mortel kijátszásáról?

Hát könnyebbet és kettőt :)

Egyébként szerintem igencsak összetett kaszt, és nagyon összetett tudatállapot. Ajánlott olvasmány: A renegát, Dale Avery ha jól emlékszem, abban egészen jól van ábrázolva, bár ott is vannak azért kérdéses dolgok, ahol felmerül a "Hát ezt meg mi a francért csinálta?!" kérdés. De betudható annak, hogy haladnia kell a regénynek egy kimenetel felé :)

Szóval szerintem olvasgass abban, mert abból sok minden kiderülhet számodra, hogyan is kell alakítani a mortelt. Azért "kopizni" nem érdemes azt a figurát, elég egyedi és nő, ezt pedig bele is viszi a kasztba. Szóval csak óvatosan, de azért alapnak nem rossz.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Elsőként a Darton témához szolnék hozzá: aki bohócként játsza ki a Darton-lovagot, annak fogalma nincs arról h mit csinál (és ezt ugy mindom, h nem voltam meg Darton-lovaggal) Hogy miért? A Halál Istene nem viccmestereket tart maga körül! Aki ennyire közel áll a halálhoz, az hideg, csendes személyiség gyakran tulzottan is rideg és sohasem egy társaság középpontja.

A másik: nem kéne összekeverni a szezont a fazonnal! Darton lehet h a móka istene is, de 1. ő saját magát szórakozatja a beteges dolgaival. 2. Egy általam fentebb leirt személy poénjai keserűek, leginkább akasztófa-humor jellegűek, és nem az önfeledt kacagásról és sörözésről szólnak, hanem egy az életet elutasító ember gondolatai. (na ezt ugy irtam le, mintha nagy igazságosztó lennék, persze lehet h az egész hülyeség, de én így látom!)

Mi a kedvenc karakterem? A fejvadász. Miért? Mert egyszerűen illik hozzám. A pszi használat miatt van misztika és plussz a karakterben, de a sok képzettsége miatt kiválló harcos is. (nem mellesleg, ha face to face-re kerül a sor, ami persze ritka mint a fehér holló :P, da ha mégis, akkor még abban is megállja a helyét)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

A Darton témához szolnék hozzá. Ne keverjük a szezont a fazonnal, gyerekek :]

Tisztázásra szorul, hogy ortodox dartonitákról vagy maremitákról beszélünk...

Az előbbi csoportban nem nagyon jelenik meg a humor, ellenben Airun al Maremmel és követőivel, akiket nem véletlenül tagadott ki az Egyház, és nem véletlenül eretnekek ;)

No az utóbbi csoportban, azért nemkicsit ott van az "élvezetes életmód", és a humor. Persze ez paplovagonként változhat valamilyen mértékben, az emberek sem egyformák...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Reészben egyetértek Vico-val. Szerintem azonban az "élvezetes életmód" nem az egész szakadár Dartonita egyházat jellemzi, illetve nem azért, mert az ő tanaik ilyenek. Meglátásom szerint az egyhát felekezet kialakulásában, fennállásában nagyon nagy szerepe van Ariun Al Maremnek, akit számtalan paplovag követ, sokak példaképe a rendből, harcmodorát, viselkedését másolják. Õrá jellemző ez az életstílus, szerintem ezért annyira elfogadott ée elterjedt a szakadárok körében.

A renegátságukat szerintem az a homályos, új cél okozta, ami szoktalan lépésekre sarkallta Ariunt és követőit.

Link a hozzászóláshoz

Üdv

"Õrá jellemző ez az életstílus, szerintem ezért annyira elfogadott ée elterjedt a szakadárok körében."

igen, ezt mondtam énis :]

nem véletlen, hogy maremitáknak hívják a Rowonban tanult paplovagokat ;)

renegátok? hehe, neharagudj, de a renegát meg az eretnek az nem ugyanaz :)

ha csak egy idézőjel maradt le, akkor noproblem :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...