Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Versekkel kapcsolatos vélemények


Recommended Posts

Dícső utat mindanyiunknak

Olvasgattam a verseket és az egyik nagyon megragadta a szemem. Valaki Volt egy váram.. cimű verse nagyon tettcik anyira bele tudtam magam élni,hogy vér meg mozdult bennem és elkezdet vissza fele fojni.

Persze a többi versek is nagyon sok értéket fogalmaznak meg de bavallom utálok gépelni és rühellek verset elemezni. :) :oops: DE ez a vers anyira eltalálta lelki állapotomat éreztem hogy ez velem történik.

Félre téve a szirupot nekem nagyon tetszik hódolatom.

Mindenkinek további boldogságot

Link a hozzászóláshoz

Dícső utat mindanyiunknak

Olvasgattam a verseket és az egyik nagyon megragadta a szemem. Valaki Volt egy váram.. cimű verse nagyon tettcik anyira bele tudtam magam élni,hogy vér meg mozdult bennem és elkezdet vissza fele fojni.

Persze a többi versek is nagyon sok értéket fogalmaznak meg de bavallom utálok gépelni és rühellek verset elemezni. :) :oops: DE ez a vers anyira eltalálta lelki állapotomat éreztem hogy ez velem történik.

Félre téve a szirupot nekem nagyon tetszik hódolatom.

Mindenkinek további boldogságot

köszönöm szépen... nem hittem volna, hogy ennyire jól sikerült... :oops:

tényelg köszi :roll: :wink: :P :twisted:

Orophin: nagyon szépen sikerült, nekem végülis elnyerte a tetszésem

Diabolus: jujj, hát ez nagyon megfogott, asszem fakton ezen fogok gondolkodni, nagyon jó!!!!! :D

Madovick: nagyon szép ellentétpárokat tudtál alkotni, nagyon szépen összekötötted őket, ezért gratula, és a te versed is nagyon tetszett...

nagyon széppek lettek ezek a "gyermekek".)

pusz

Link a hozzászóláshoz
Rólam,Õ

A'fraid

Nagyon tetszik a versed, talán azért is, mert egy kicsit mindenkihez szól. Szerintem itt a fórumozók közül már néhányan átéltük már ezt a "sanyarú szabadságot". Azért is jó, mert világos és a versnek az "előszobája" összhangban van a képzelt "háttérrel".

(ez egy kicsit túl irodalomesztétikai igaz?)

"Előszoba"- a versben megjelenő tárgyi, fizikai dolgok

"Háttér"- Az a dolog, amit a vers takar. Azok az asszociációk, amit a vers kivált az olvasóból.

szóval nagyon jól megtaláltad az összhangot. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Diabolus: hmmmm.... ez most nagyon olyan hitvallásszerűnek tetszett nekem:) szép, és valahogy az egyik japán feső képe jutott róla az eszembe:)

A'frad:jujj, de szépek!!!!!!

Magányos angyal&Rólam, Õ: ez nekem olyan koszprószerűségnek tünt, és sztem nagyon jól meg tudtad ragadni a hangulatát:)

nagyon tetszett:) csak így tovább!!!

Remény:.) csak ismételni tudnám magam:) :roll: :wink:

Link a hozzászóláshoz

Szerintetek haikunak elmegy?

Üdv,

amit most írok, az csak a saját laikus véleményem. Nem vagyok költő, és nem értek különösképpen a haikukhoz sem. Csak egy naiv olvasó véleménye. :)

Szerintem nem jó haikunak. Egy haiku olyan, - véleményem szerint - hogy mond valamit az embereknek, gondolatokat ébreszt fel benne, de nem úgy, hogy leírja, hogy mit gondolj, hanem csak leír valamit, ami megfog, és gondolkodni késztet.

Amit te írtál, az leír egy gondolatot. Érzem, hogy mit akartál írni, és tetszik is a témája. De épp ez az, hogy valaki elolvassa, és azt mondja rá, hogy "hmm, érdekes", de nem gondolkodik nagyon rajta, mert nincs mit. Leírtál mindent.

Egy valódi haiku - szerintem - általában első olvasásra nehezen érthető, de elgondolkodtató. (Egyes japán haikuk a hétköznapi ember számára teljesen érthetetlenek.) Nem ír le mindent, csupán egy érzést, vagy valami mást. És hagyja, hogy a többin az olvasó gondolkodjon, így MINDENKINEK M

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Már rég írtam ide de most eszembe jutott egy gondolat mit szivesen osztok meg veletek:)

Van egy olyan címü vers(nem neveznék meg szerzöz ö ugyis venni fogja a lapot)hogyCsodák nincsenek bocsánat a szerzötöl mert nem biztos hogy pontosan igy van írva én csk fejböl,emlékezetböl írtam.

Szoval csak annyit tennék ehez a dologhoz hozzá hogy én már 15 napja egy csodában élek és nem érdekel a holnap csak a MA....

Link a hozzászóláshoz

Bocsánat, hogy így eltűntem, de hamarosan visszatérek, feltöltődve, hogy ismét leszívhassák a agyam a suliban :D

Szóval, amit most kérnék, az RQnak szól. Nem személyeskedés, mert nem olvastam végig az egész topicot, de végigfogom. A versek véleményezése nem hinném, h abból kell álljon, h nagyon király volt, írj még. Részletezhetnéd akár..

Hozok én is pár verse, szét lehet szedni őket apró cafatokra... és ha a Ynevi vadvirágok engedélyt adnak, beírom az előtörinket is :)

Maradok még mindig szünetben...

Felon

Link a hozzászóláshoz

Na ígértem, hát jövök. Szánok rá elég időt :) Nem tudom mióta nem nézegettem a verseiteket, de elég sok gyűlt össze. Legalábbis véleményezni sok :D

Orophin.

Pillanat ember . Még mindig böki a szemem a helyesírás, és azt hiszem, stílus ide, vagy oda, nem illik a versbe az ilyetén hiba. De ez is csak magánvélemény. Rímeket nem találtam, de azt hiszem említetted, hogy nem bírod a kötöttségeket, úgyhogy vesszőket sem kerestem :) Az érzés, ami lejött, jellemző rám, valahogy mégsem találtam magamra benne.

Hajnalban tisztábban hallatszik az evezők hangja . Helyesírás... már lassan utálom magam, de akkor is leírom. Bocs. Hidd el, egy-egy ékezet rövid vagy hosszú mivolta megváltoztatja a szó jelentését... ennyire csak nem szereted tologatni a határokat. Azért sajnálom, mert maga a téma nem lenne rossz.

Hokusz.

TisztelettelMorisonnak . Érdekes vers. Egyfajta emléket állítottál Morisonnak. Bevallom, én még nem igazán olvastam a műveit. Egyik középsulis osztálytársam volt nagyon oda érte. Az én életemből kimaradt. Csak azt nem értem, miért az a "félelem" a végén, hogy névtelenül múlsz el a világból.

RQ.

~ . A rímek - a vesszőparipáim - igencsak sántítanak, és a ritmust sem igen fedeztem fel. Azért az igencsak érdekelne, hogy ki az, aki több versen át is megjelenik, és "rugdal a porban".

Larmaroni Tigwyn.

A bárd dala az irígy kocsmatöltelékhez . Hüm.. tipikus fennhéjázó bárdot hoztál a versedben, de én hiányoltam a rímeket... az igazán ütős bárd-szöveg formailag is hódít... szvsz. De azért tetszett.

Link a hozzászóláshoz

Hp Gold

Nincs cím... Nem tudom miért nincs, és morcos vagyok érte. Valószínűleg nem olvastad a szabályok topicban, hogy ez miért fontos. Szeretném, ha lenne cím. Különben összeakad a bajszunk :D

Van benne elírás, három is, azt hiszem. Érdemes lenne javítani. Néhol akad rím, de sok résznél elakad a ritmus, és néhol érezhetően nem szándékolt.

"Ha érzelmeink rabigálya köt gúzsba, / mindig lesz valami ami ezt széjjel húzza." Ez nagyon közel áll az én szemléletemhez is, jó volt bele :)

Pred

Nem értek a haikuhoz, viszont nincs címe. A legnehezebb a versnek címet adni. Ha egy haikura vállalkozol, ez már biztosan csak piskóta lesz :)

Andoron

Aranyos a tigrises képed ;)

Csak az idő tudja... | Hüm... az első versszak nagyon tetszik, viszont a másodikban érzem a több mondanivalót. Lehet, hogy megint bezárult körülöttem a rímmánia köre? :D A másodikban a lelkem előtti "az" szándékolt? Olyan témát feszegetsz a záróversszakban, ami engem is foglalkoztat, érdekelne majd, ha közel jutsz a válaszhoz.

Hokusz

Egyszer volt... | Néhol sántított, mégis, olyan lendületes volt. A téma is örök marad, de jól írtad le, tetszett.

Béke . Keretnek érzem az első és utolsó versszakot, mintha előkészítetted volna az elsővel, és lezártad volna az utolsóval. Melyik költőnél is "tanultuk" ezt? Már nem emlékszem. Ilyenkor fogom fel, mennyire hiányzik az irodalomóra. Jó, lehet dobni rám a köveket :D

Mámorban . Az egészében vévét mondom, nem elemezem. Egyről van szó, végig ugyanaz a téma, ami jól végigvonul a versen. Vannak benne vesszőcskehiányok, amiket én odaraknék. De bejön, főleg a "megvilágosodás". Gondolod, h bekövetkezik?

Diabolus

Bettinek, aki kiismerhetetlen . Nem lehet unalmas lány ez a Betti :) A vers aranyos, könnyed, és olvasmányos. Már megfigyeltem, az utolsó versszak itt is a lényeg :)

Ha ledőlt minden... |Utolsó négy sor. Megint ott van a kraft :) Annak van szerepe, hogy nyolc sorosak a versszakok, vagy ez így alakult?

RQ

Megcsalatva . Hiányzik számomra a vessző, de az első versszak lendülettel indul, és kiváncsian vártam a következőt. És tudod milyen volt? Mintha valami léggömbbel szálltam volna fel, amit - mielőtt elértem a végét - kiszúrtak a varjak.

Link a hozzászóláshoz

Hokusz

Tisztára mázolva . Na itt volt az, hogy nem gondoltam szóismétlésnek a bűnt, mert kiviláglott, hogy az a fő vonal. Az a meglátásom, hogy merőben harcias voltál, amikor ez a vers született, úgy jön le. Furcsa volt a szokatlan szóhasználat, mintha elengedted volna magad, az eddigi verseknél ezt nem tapasztaltam, vagy nem ilyen intenzíven. Olyan volt, mintha kiírtad volna magadból, beletörődés, vagy lázadás? Néhol döcög, és nem túl sok helyen van benne rím, de itt egy picit elhomályosította a formát a téma. De csak picit ;)

Végtelen . Van egy elírás. Tessék, erről beszéltem. Nyugodt, ritmusos kezdés, mosolyogtam a témán. Aztán megint döccen, és a vége megint elsimul.

Mortec

Téged még nem láttalak, üdv a fórumon :)

Mestermű . Hát... érdekes. Emlékeztetsz az egyik középiskolás osztálytársamra. Õ írt bonyolult képeket, és talán maga sem értette mi az értelmük.

Szóval a "szem-hegedük" jelentése rejtve maradt előttem, a többit talán sikerrel fejtettem :) A közepe olyan... darkos :) Az eleje tetszik, és a vége is jó befejezés.

RQ

Homályban . Jobban tetszene gondolkodó egypercesnek, mint versnek. A párbeszéd is, a sok "..." is mind ezt a formát szeretné magának. Szvsz gondolkodj el rajta, jobban illene hozzá. De ez csak egy ötlet...

Utópia . Érdekes. Valóban. Bár ma sokat használtam már ezt a szót. Nem tudom hova rakni ezt a verset, így inkább nem is mondok semmit. Talán később letisztul.

Diabolus

Tested, lelked . Nem tudok mit mondani erre. Úgy van jól, ahogy van. Nagyon tetszik. Talán ez az első olyan a most olvasottak közül, amire azt mondhatom, hogy ez Az. Gratulálok hozzá.

Az őrület szélén . Nem éreztem azt a feelinget, amit az előzőnél, de sokkal jobban tetszett, mint - Tested, lelkeden kívül, az nagyon ott van - bármelyik másik előbb felrakott versed. A ritmus nem az igazi mindenhol, de az őrület szele már engem is meglegyintett így egyszer... bár nem ennyire drasztikusan :) Ez valóban megtörtént, vagy csak kitalált helyzet, illúzió?

Craz

Néked is üdv, a te "érkezésedet" legalább nem késtem le hónapokkal :)

A csend sivatagja . Huh, ez aztán hosszú :) Szépen vezeted le az utat, az nagyon bejött. A verszakok első sora sajátságos feelinget ad neki, amivel nagyon jól el lehet játszani majd a végén, és ez meg is történik. Az utolsó versszaknál pedig bevillant egy film.. azt hiszem a Remény rabjai volt a címe. Arról is szólt, hogy a börtönfoglyok mennyire nem bírják már kint, ha sokat vannak bent. Na ez az érzés fogott el, amikor "visszamész újra a sivatagba".

Nagyszakállú . Annyira lendületes, aranyos, bár a végén döccen, de az utolsó két sornál ismét ott a megszokott ritmus. Nagyon tetszett :) fall2 biztosan örült neki, ha olvasta, ha meg nem, akkor a figyelmébe ajánlom :)

Végeztem veletek :D Na jó, csak a verseitekkel végeztem :) Mindent átolvastam, mindre írtam valamit, ha egy mégis kimaradt, ami nem lehetetlen, tessék kiabálni, fogom pótolni. Tudom, régóta nem írtam, na de eztán... :D Hozok majd nektek verseket, de el kell mennem aludni, mert már rímek röpködnek a fejemben, aztán baj lesz :)

Remélem nem érintett senkit sértően a véleményezés, lehet velem vitatkozni, és fel is lehet homályosítani, ha valami nem úgy van, ahogy nekem lejött :)

Bocsánat, hogy több részletben írogattam be, és így megesett, hogy egy személy esetleg mindanemtomhány hsz-emben szerepelt, de egy írásomon belül különválogattam a verseiteket, hogy könnyebben megtaláljátok. Na és nekem sem kellett annyit írnom :roll: :D

Maradok tisztelettel

Felon

Jöhetnek a kövek ;)

Link a hozzászóláshoz
Andoron

Aranyos a tigrises képed ;)

Csak az idő tudja... | Hüm... az első versszak nagyon tetszik, viszont a másodikban érzem a több mondanivalót. Lehet, hogy megint bezárult körülöttem a rímmánia köre? :D A másodikban a lelkem előtti "az" szándékolt? Olyan témát feszegetsz a záróversszakban, ami engem is foglalkoztat, érdekelne majd, ha közel jutsz a válaszhoz.

Igen, szándékolt mivel nem névelő, hanem létige :)

Hogy közel jutottam-e? Azt hiszem, igen. Majd elmesélem.

És kösz, hogy elolvastad, asszem te voltál az egyetlen :)

Link a hozzászóláshoz

Dicső utat mindenkinek

Na most hogy kaptam hideget és még hidegebbet elszántam magamat, hogy átdolgozzam a versek egy részét a többit csak leellenőriztem. Van benne egy kis meló de végre kész vagyok és frissítésre került minden mit akartam. Egyéniségem sztem maradt aki eddig sem értett az ez után se fog aki meg nem látott tovább a helyes íráson az most már talán élvezni is :? :) fogja. Mondhatom azt is, hogy érdemes vissza olvasni de nem mondom. Ahogy gondoljátok :P

Link a hozzászóláshoz

Kedves Felon :

Először is köszönöm hogy egyáltalán véleményt mondtál a verseimről.

Egy halacskáról : Van benne elírás. Ha gondolod, javítsd.

Javítottam. Köszönöm hogy szóltál, fel sem tűnt.

[...]Már megfigyeltem, az utolsó versszak itt is a lényeg

Örülök ha így érezted, mert szándékosan próbálom húzni a csattanót a versek végére. Szerintem így hat a legerősebben.

Ha ledőlt minden... |Utolsó négy sor. Megint ott van a kraft. Annak van szerepe, hogy nyolc sorosak a versszakok, vagy ez így alakult?

Ha számmisztikára gondolsz, akkor az csak véletlen lehet.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...