Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Képzettségrendszer


Antail

Recommended Posts

Diassan kerlas!

Ahogy nézem, itt is ki fognak alakulni a szokásos "kiskedvenc" képzettségek: lehet is, de azért arra szvsz érdemes lesz odafigyelni, hoy (főképp 1.tszes karaktereknél) csak megfelelő indoklással (itt még előtörivel) lehessen elsajátítani ezeket: ilyenek például a harciak közül a harctéri gyakorlat és a fájdalomtűrés képzettségek: egy erigowi számszeríjász, hiába kiváló lövész stb. ha nem járt már a kiképzése során néhány ütközetben, ahol közelharcot kellett folytatnia, s egyúttal sérüléseket is szerzett, akkor első tszen ne engedélyezze a KM ezeket. Ugyanez igaz a 4. fokú (tkp az 5. is, de arra ritkán lesz kp- kivéve tápolók...), hiszen ekkor ezeket még aránylag egyszerű elsajátítani: a JK mindössze hozzáírná előtörténetéhez azt a max 4 évet, s annyival később kezdene kalandozni: szerintem belátható, hogy súlyos előny ez egy pályakezdőnek...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem feltétlenül előny, hiszen a karakter négy évvel idősebb, és simán meg lehet fogni azzal, hogy nincs benne az alap-oktatásban, ezért a plusz idő plusz pénzbe is kerül. Lehet hasogatni a szőrszálakat, és mondhatja a JK, hogy akkor közben dolgozik és megkeresi a pénzt, de a KM szava a döntő, szerintem nem megtiltani kell, hogy felvegyen bármit is, hanem megmondani, hogyan veheti fel. ;)

Egyébként piszok erősek lettek végre azok a képzettségek is, amelyek eddig kevés karakter tárházában kaptak szerepet. Nézzétek csak meg pl. az időjóslást :)

The Eternal Crow Hero kedveli ezt
Link a hozzászóláshoz

Igazából itt csak annyit szólnék hozzá, hogy minek 5 szint ha abból 2 egyből át is lépek. akkor egyszerübb lett volna 3 szintre kidolgozni, hiszen az is elég árnyalt lehetne. De megint azt látom hogy valami olyanhoz ragaszkodtak a fejlesztők ami nem a legjobb egy korábbi kiadványban. Viszont van előny hogy van mihez kötni a képzetséget, és néha még +-ot is ad.

Link a hozzászóláshoz

Üdv rég nem látott társaim!

Nekem speciel bejön ez az 5 fokozatú cucc. Az első fokozat mondjuk talán túl primitív lett, nagyjából olyan érzése van az embernek, hogy egy csomó képzettség első foka egy sima átlag erioninak például meg kellene hogy legyen, mert ez a szint kb. az ilyen "hallott már róla" kategória. Tehát nagyjából nem ér semmit. Az 5. szint az meg talán túl könnyen elérhető, ahhoz képest hogy amint a leírásokból látszik, az adott képzettséget 5. szinten csak néhányan művelik az egész kontinensen. Nem azt mondom hogy könnyű elérni, de lehetne nehezebb is.

TT-ig meg Aleikum Salam :wink:

Link a hozzászóláshoz

Egyenlőre csak két dolog, nem tudom mások jelezték-e már:

Nekem hiányzik a könyvből a Pajzsfal nevű harci taktika -hadrend. Pedig a Sün nevűnél hivatkozik rá a könyv.

Máshol nem néztem át tüzetesen, de az orvgyilkos fejvadásznál van Mesterlövészet képzettség. Ezzel mi a helyzet? (Nálam ez is hiányzik a képzettségek közül, mind a listáról, mind a leírásoknál)

Link a hozzászóláshoz

HI!

Megvettem a könyvet, olvasgatom, lapozgatom... blablabla duma kivágva. A kérdésem az oktatás képzettséggel kapcsolatos. Nem tudom ki hogyan értelmezi, de az képzettség szintjeinek bónuszai összeadódnak v nem? Mert ha jól tudom és elméletben ez lenne az egész értelme mint tanulás egyik lényege,(nem konkrétan az oktatás képzettségnél, hanem ugy általánoságban) h ráépül az előzőekben tanult dolgokhoz => ergó a bónuszok összeadódnak.

Na most akkor itt is összeadódnak? Mert különben van 1-2 olyan szintje a képzettségnk, ami értelmetlen és felesleges.

hali

Link a hozzászóláshoz

A konkrét képzettség az oktatás ... tehát egy 4. fokú oktatás klépzettséggel rendelkezőtől tanulva 5 kpval olcsóbban (de min 1) lehet megtanulni a képzettségeket? (max az oktató szintje az adott képzettségből, vagy az oktató szintje az oktatás képzettségből)

A többi képzettségnél le van írva (asszem), h összeadódnak a bónuszok, vagy nem. A pusztításnál, és a hátbaszúrásnál is összeadódnak a bónuszok, nem?

üdv

Link a hozzászóláshoz

Hát akkor egy kis félreértés van köztünk (bár lehet hogy ma én vagyok "tompa" :), de teljesen még mindig nem értem a felvetésed). 5 Kp-val sosem lesz olcsóbb egy képzettség Kp-költsége (, az már nagyon durva lenne).

Amit én tudok tényszerűen az Oktatás képzettségről:

1. fok: a tanított képzettség 1. fokának Kp költsége 1-gyel csökken (de legalább 1)

2. fok: a tanított képzettség 1. - 2. fokának Kp költsége fokonként 1-gyel csökken (de legalább 1)

3. fok: a tanított képzettség 1. - 3. fokának Kp költsége fokonként 1-gyel csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 4 % (maximum 60 %-ig)

4. fok: a tanított képzettség 1. - 4. fokának Kp költsége fokonként 2-vel csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 5 % (maximum 80 %-ig)

5. fok: a tanított képzettség 1. - 5. fokának Kp költsége fokonként 3-mal csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 6 % (maximum 100 %-ig)

Ezek alapján folytassuk az eszmecserét. ;)

Pusztítás vs. Hátbaszúrás (azaz Orvtámadás) kérdésben nem merek nyilatkozni, mert nincs nálam az ÚTK. Mondjuk én KM ként nem biztos, hogy engedném ezt a kombót.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne a harművészet képzettséggel még egy kérdésem.

Mi van ha felveszem a harművészetet 4. fokon hosszúbotra és emelett a fegyverhasználatot 4. fokon szintén hosszúbotra? (illetve ugyan ez a harcművész stílus és az ökölharc esetében)

Fentebb írtátok, hogy oda van írva ha összeadódnak a bónuszok, de erre az esetre nem találtam se cáfolatot, se engedélyt.

Ami még érdekelne, hogy úgy emléxem az ETK-ban csak a harcművész okozhatott puszta kézzel túlütés esetén Ép sebzést, míg a normál öklözőnek előbb le kellett vernie az Fp-ket és csak utána jöhettek az Ép-k.

Lehet, hogy ez tévhit, akkor világosítsatok fel! :) De ha mégsem, akkor megjegyezném, hogy az UTK-ban erről nem olvastam, úgyhogy ez csak véletlenül maradt ki, vagy szándékosan felülbírálták és kivették?

Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz

HI

Pusztítás vs hátbaszúrás nem egyben hanem az a kérdés, h a pusztítás képzettségnél leírt bónuszok, amik szintenkét adódnak azok összeadhatóak, Tehát pl a pusztításnál 1. fokon túlütés esetén a sebzéshez járul még 1 ÉP, 2. fokon még járul asszem k3 ép sebzést, ehhez hozzájön még az első fokon kapott +1 ÉP sebzés vagy nem? És így tovább? Ugyanez áll-e a hátbaszúrásra, az oktatásra, a nehézvértviseletre, stb.

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

Rayen felvetésével kapcsolatban:(nincs nálam könyv, remélem nem tévedek) a harcművészet képzettséget, speciális volta miatt nem egy adott fegyverre, hanem egy technikára, mozgáskultúrára kell felvenni. Ezek között vannak fegyvert használók és nem fegyvert használók is, pl a kardművészeknél. Tehát a botra külön nem tudsz ilyen képzettséget felvenni. De ha van botot használó technika, annak értékei összeadódnak a botra kapott bónuszokkal. A második kérdésben még nem tudok segíteni, meg kell néznem. De úgy logikus-hiteles, hogy az tudjon, aki pusztakezes harcművészettel verekszik, nem ökölharccal.

@huszár kérdésére pedig azt tudom mondani, hogy a képzettség egyes fokainak bónuszai sohasem adódnak össze, azokat külön kell értelmezni, hacsak a leírás mást nem ír.

Creep voltam

Link a hozzászóláshoz

Ka'aldera:

Amit én tudok tényszerűen az Oktatás képzettségről:

1. fok: a tanított képzettség 1. fokának Kp költsége 1-gyel csökken (de legalább 1)

2. fok: a tanított képzettség 1. - 2. fokának Kp költsége fokonként 1-gyel csökken (de legalább 1)

3. fok: a tanított képzettség 1. - 3. fokának Kp költsége fokonként 1-gyel csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 4 % (maximum 60 %-ig)

4. fok: a tanított képzettség 1. - 4. fokának Kp költsége fokonként 2-vel csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 5 % (maximum 80 %-ig)

5. fok: a tanított képzettség 1. - 5. fokának Kp költsége fokonként 3-mal csökken (de legalább 1); százalékos jártasság esetén 1 Kp = 6 % (maximum 100 %-ig)

Tehát: Az Oktatás 4. fokával a tanított képzettség 1., 2., 3. és 4. foka (fokonként!) 2-2 Kp-val kevesebbe kerül (de fokonként legalább 1 Kp-t ki kell fizetni az adott képzettség adott fokáért!)

Érthető voltam? :wink:

Link a hozzászóláshoz

Hello!

A Pusztítás képzettség 5. fokánál az a bónusz 1k6 sebzés az komoly?

Mert szerintem elég durva az 1k6+1k3 ép-sebzés, bónuszba, a fegyver sebzésén túl.

Az már "együtéses gyilkosság" (már ha nincs vértje az elszenvedőnek).

Ja és szerintem elég lenne egy Élettan "light" is mint előkövetelmény. Egy kráni pusztító sem tudja (az én nézőpontom alapján), hogy az emberi test anyagcseréje hogyan is működik, mégis biztos 5. fokon birtokolja a pusztítás képzettséget. Mondjuk így nincs fűnek-fának 5. fokú pusztítás képzettsége. :P

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az 1k6 bónusz bizony lehet komoly, nézd meg a feltételeket, hogy mik is kellenek egy 5. fokhoz... Már csak az évek számát nézd. Ha persze erre hegyezed ki a karaktert, egészen "hamar" meglehet, de akkor is durva azért elérni ezt a szintet. Gondolj arra, hogy Yneven alig van olyan, akinek ez a szintje lenne... Az élettan pedig szerintem tök jogos, alacsony szinten legalábbis mindenképp. Aztán hozhatsz ilyen házi szabályt, hogy 4.foktól már csak gyengének számít, szerintem belefér. :)

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Mondjuk igaz, aki hajlandó és képes ennyit rááldozni, megérdemli, hogy ekkorát sebezzen. :twisted:

Ilyen karaktert csinálni azér elég nehéz, szal a hamar, az tényleg csak "hamar". :) És szerintem felesleges is valahol... már a 4. fok is elég erős tud lenni, és egy veszélyes karakter jön ki.

Az élettan jogos, csak a képzettség leírása szerint 4. fok kell a pusztítás 5. fokához, és ez már mikrobiológiának tűnik. Azért vicces, hogy egy (megint csak őket tudom felhozni) kráni pusztító mellesleg elvégzi az "orvosit" is. :P

Ne értsetek félre, nagyon tetszik ez a rendszer (5 fokos, előfeltételek stb).

Csak jár az agyam. :)

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...