Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Szerintem azért az Interjú a Vámpírral az etalon ilyen filmek terén :)

És az UW 1-ben is voltak nagy melléfogások, bár tény, hogy a második rész még rosszabb lett.

Amúgy ama ominózus love-jelenetben nincs semmiféle érintkezés... akinek már volt élete során ilyen tapasztalata az nagyon jól tudja, hogy ha a csípők ilyen messzi vannak, akkor ott semmi nem történik :)

(Raze azt hiszem ezzel megmagyaráztam, hogy miért engedi a filmrendező :) )

Nekem ez már csak hab volt a tortán, mivel ugyebár a legtöbb vámpír dologban eléggé jól ki van fejtve, hogy egy vámpír ilyesmire nem képes, vagy ha mégis, abból kb annyit sem érez, mintha levágnák a bal fülét. Ehhez képest Kate-ünk "remekül" hozta a figurát, gondolom rendezői utasításra.

Persze ez már csak egy apró hiba volt a többihez képest...

Aki teheti ne nézze meg a filmet :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Underworld 1 az majdhogynem alapmű, ha el tud siklani az ember a sok "apróságon" (történelmi, helyszíni bakik stb.)...

Sajnos az UW2 az már csak az anyagiak miatt készült el. Ezt maga a rendező (is) mondta, és ez teljesen meglátszik a filmen is. Hisz nagyon az akció-jelentekre, látványos részre mentek rá. Igaz ezek elég jók lettek, de a hibákkal, korhűséggel, minden mással szinte alig, vagy egyáltalán semmit nem törődtek.

Egyszer érdemes megnézni sztem, főleg ha már láttuk az 1. részt, de amúgy nem egy nagy durranás. Sajnos sokkal, de sokkal többet vártam a 2. résztől.

Nagyon félek, h ez lesz az x-men 3. részével, habár az előzetesek egyenlőre nagyon is kecsegtetőek. Aki eddig nem látta az első 2 részt, az sürgősen szedje el, vagy szerezze meg és pótolja be, mert sztem méltóak lettek a nagynevű és ismert képregénysorozathoz.

Pár napja láttam a Fegyvernepper c. (Lord of war) filmet.... Hát nem tudom ki hogy van vele, de valami überatomisentcsászár jó! A hangulata, a mondanivalója, a stílusa, a szereplők, minden el lett benen találva. Nicolas Cage vmi fergetegesen jót alakít benne, és az ember télleg megkedveli az amúgy borzalmas üzleteket megkötő fegyverneppert.

Egy részletet mesélek el talán kedvcsináló talán nem az... de az a rész, amikor meghal a főhős öccse, a báttya fegyvereitől, azért mert elkisérte a báttyát az "utolsó" útra és nem bírta nézni, h a menekülteket lemészárolják ezért egy teherautónyi fegyvert felrobbant. Ezért persze lelövik. Mindezek után a bátty visszaül az afrikai diktátorhoz üzletelni... hááátt e jelenet... minden csak nem egyszerű.

A másik színész aki még nagyon jó a filmben az a törvény oldalán álló Ethan Hawke. Nagyon jól hozza a karaktert, szépen adja vissza azt az érzelmi (kissé drámai) válságot, h ő csak törvényesen tartóztatja le a nézők által egyre inkább megkedvelt "hőst". Hááátt igen. Az ember ül a moziba és többszörös katarzist él át, gyakran felszisszen fordulatoktól, az 5letektől, néha nagyot fúj...stbstbstb...

Überfrankó.

Nahh ennyit mára - üdv,

@huszár - hmm.lol.

Link a hozzászóláshoz

A farkasok birodalma tényleg jó film, bár az underworld téma után megjegyezném, hogy az nem farkasemberes, de istencsászár.

Ma adják először debrecenben a Silent hill-t moziban. Megyek is megnézni.

Most épp aludnom kéne munka után, de annyira vártam már ezt a filmet hogy nem tudok :) .Mennyetek ti is megnézni, mert nézettségi rekordot kell döntenie :D

Link a hozzászóláshoz

Nemtudom ki látta de volt egy film, mégpedig egy DOOM nevezetü. Nos megnéztem és nekemtetszett, elég jo volt, bár jobbat vártam :)

Amugy aki ismeri az elötörténeteket az tudja hogy mi mi a flmben.

Mert tudni lehet hogy egy PC játékból származik az ötlet, sokmindeent átvittek a filmbe de a lényeg teljesen kimaradt: jobb lett volna ha a Pokol kapuja nyilik meg és nem csak egy idétlen virus alakitja át az embereket zombivá, bár mentségükre legyen mondva, hogy az átváltozás témájában az embrek tetteik és életük alapján változtak(jo ember-szuperember, rossz ember-zombi,...).Ez tetszett. Volt bene egy-két jo és érdekes jelenet.

Azért egyszer meglehet nézni. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Épen ezért nincs semmi értelme a filmnek, mert nem az a sztori mint a játékban. Komolyan nem értem a Hollywood-i rendezőket és producereket. Pedig mekkora poén már hogy a főhős átmegy a pokolba... na mindegy.

Egyébként pont a Doom vetítése alatt volt az, hogy a főhős nagy szenvedések árán ölte az ellent, és szorult helyzetbe került. Erre a hátsó sorokból egy lelkes néző beordított:

-Quicksave b**meg, QUICKSAVE!

Link a hozzászóláshoz

Egyetértek, hogy nem sok köze volt a Doom-nak a dologhoz, de ettől függetlenül nagyon jó kis film volt.

Underworld 2: haláli volt főleg amikor a magyar rendőrőök magyar szövegét hallagattuk az eredeti nyelvű filmben. "Vigyázz balra" "Hatos járőr jelentkezezz" De ez is alapmű, szóval mindenki irány a moziba megnézni :twisted:

Ma a n2-n 22:00-tól Jeanne D'Arc filme van Jovovich féle, mindenkinek ajánlom bár szerintem már mindenki látta, mert nagyon jó

üdv,

Link a hozzászóláshoz

Megnéztem a Silent hillt. A történet kicsit lebutított volt ugyan, de az egész egyben nekem kifejezetten tetszett. Gyönyörűen kidolgozott effektek, Jólismert szörnyek, szép kidolgozásban. A történet is nagyon jó, csak a játékhoz nem szasbad mérni. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Menjetek és nézzétek meg MOST!!! :D

Link a hozzászóláshoz

Hali.

Nem rég volt szerencsém nekem is a Doom nevezetű "csodához". Ühm, hát szerintem írtózatosan gagyi. Zombik és tápos vérszomjas idegenek is szerepeltek már sokkal jobb filmekben is. Az elején sejtetni engednek valami történet félét is, de ez szépen lassan el is tűnik a filmből és csak az agyatlan hentelés marad. A legcsúnyább mikor átmegy fps-be a film, a pénzbedobálós játékgépek jutottak eszembe amikor befordulok a sarkon és a monster csak röhög, és várja hogy lelőjük.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Keztem elgondolkodni, h velem van a baj! Mindenki értetlenül nézet rám mikor a Blueberryt ajnároztam!

Nagyon jó!

Vincent és Madsené csak hab a tortán!

Eddig azt hittem csak Tarantino tud ilyet alkotni!

A Western szerelmeseinek ajálanám még a HBO: Deadewood müvészi alkotását! Az igazi sötét vadnyugatot mutatja be, egy sorozaton belül!

Tiszteletem!

Link a hozzászóláshoz

Egy kis történelem a Corvinusokról:

Petrus Ransanus találta ki a Hunyadi család olasz eredetét, szerinte a család őse P. Valerius, aki a Corvinus melléknevet kapta, amikor egy gallal vívott párviadalában egy holló megsegítette (no, nem vizet hozott a csőrében, mint a román népmesében, hanem rárepült a sisakjára és tollaival eltakarta a gall lárómezejét, így a római győzött).

Õ Nagy Konstantin császár idejében élt(313-337) úgyhogy neki a fiai mindenképpen tudtak harcolni az ókorban :D

Sajnos a filmet nem láttam, de érdekelne.

Link a hozzászóláshoz

Nagyon érdekes, ezt én is megnézném.

Mostanában nem néztem tul sok filmet, de már kéne valamit szereznem.

Mondjuk a westernfilmekért nem vok oda, sosem néztem öket valami nagy odaadásal.

Nemrég néztem meg a Fürész 2-öt és hát nem kelet csalodnom bene.

Lesokkolt, amikor a csajt belelökik egy tükkel teli verembe nos ott teljesen lesokkoltam, nem tudtam mit gondoljak, durva volt. :!:

A másik érdekes dolog amire a napokban felfigyeltem: megnézetm ismét a Konstantin cimü filmet és csak most tünt fel, hogy az ördög milyen haluz benne. Igen érdekes ficko és nekem nagyon bejött a stilusa :lol:

Link a hozzászóláshoz

Kedves kalandozók!

Tudom nem vagyok nagy fórumozó, s ebbe a topikba sem írtam még, de ma láttam valami olyasmit, ami nélkül egyszerűen nem mehetek el szó nélkül. Barátaim noszogatására végül beadtam a derekam, hogy megtekintsem a nevezetes Silent Hill című filmet. Igazából fölöslegesnek tartanám a részletekbe menő beszámolót, ugyanis elvileg itt kritériumnak számít, hogy ne lőjem le a "poén"okat, de azért lenne némi megjegyzésem a dologhoz.

Õszintén meg kell mondanom, láttam már életem során nem egy öncélúan brutális és kegyetlen filmet, de ez a mostani nagyon felborította a lelkivilágom. Meg kell mondjam - már pedig nem vagyok egy maradi ember - felháborítónak tartom, hogy valaki ilyen filmet merészel készíteni. A mű ugyanis szörnyű vétek az emberi erkölcs és morál ellen egyaránt. Legszívesebben betiltanám! Eddig még nem borított ki egy film sem ennyire, de szerintem ilyesmit vászonra vinni merénylet az emberi lélek iránt. Persze magával a játékkal sem játszottam, és most nyugodtan vágja mindenki hozzám, hogy túlérzékeny vagyok, de ez akkor sem normális.

Felvetődött bennem néhány aprócska kérdés. Elhasznált sablon ugyan, de nincs elég borzalom és halál a világban? Nem volt elég szörnyű és iszonyatos a huszadik század valósága a maga két világháborújával, atomkatasztrófáival, hihetetlen brutális embertelenségével? Mit tudunk mi erről? Amit a tévében mutatnak róla nem fedi a valóságot. A valóság a legborzalmasabb horrofilm. Kérdem én tehát, miért kell ilyen alkotásokkal tetézni mindezt? Miért kellenek olyan jelenetek, melyek valójában is megtörténnek? Miért kell az emberi értékeket ilyen módon megerőszakolni? Kinek jó az, hogy meghökkentően naturális és borzasztó rémálmait filmvászonra vigye, puszta szórakozásból és szórakoztatásból, mindenféle cél nélkül? És kit elégít ki lelkileg a szenvedés, a kínzás és a halál? Sokakat biztosan.

Szomorú vagyok, ha ilyet kell látnom, elszomorít, hogy vannak emberek, akik ilyet készítenek, ráadásul jól meg is szedik magukat belőle, és főleg szomorú vagyok, hogy ilyen ez a világ. Emberek, könyörgöm vegyünk vissza egy kicsit! Ha ez így halad tovább, saját kultúránk és emberségünk sírját fogjuk megásni az ilyen alkotásokkal. Beteg a világ...

Ezért is kérek mindenkit, aki legalább egy kicsit is jót akar saját érzelmi és lelkivilágának, hogy ne nézze meg a filmet, és ne járuljon mozijegye árával olyan emberek vagyonának gyarapodásához, akik cirkuszt csinálnak az emberi szenvedésből.

Elnézést, hogy ily durva kritikával illettem a filmet, hisz bizonyára vannak olyanok, akik eufórikus állapotban jöttek ki a moziból, akiknek az év filmje lesz majd és rohannak megvenni a díszdobozos dvd kiadást.

Személy szerint én inkább maradok a szép és értékes alkotásoknál.

Link a hozzászóláshoz

Ilyen szabálrol nem tudok, de én is láttam már olyat, hogy csigalassuságal ment a stáblista. Viszont olyat is, hogy ment mint állat és el sem tdtam olvasni :lol: .

0n kedvenc filmem a LotR3, kegyetlen jo és az is tetsik, hogy milyen hosszu. Monumentális jelnetek vannak benne, egyszerüen szuper volt.

Föleg moziban volt jo megnézni 8)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csakhogy népszerűsítsem mindenki nézze meg a Vándorló palotát. Igaz láttunk már jobb animékat is, de ez is nagyon jó, bár a lányok jobban élvezik, mint a fiúk.

Silent Hill: ez elég furcsa, de ez sem volt rossz, mondjuk nem ismerem a játékot... de ezt is nézzétek meg.

Xmen 3.ról tud vki vmi konkrétat?

Link a hozzászóláshoz
Nefadat: ajánlom az imdb.com-on keress rá... ott mindent megtalálsz ;)

Először is R van a nevem végén, csak azért nem bántalak, mert Airun az avatarod :wink:

Néztem imdb-t, de ott sem volt túl sok minden és a trailerek sem mondtak túl sokat :cry:

És mindenkinek ajánlom a TV2ön most menő Csillagkapu 9.seasonjét, régen volt ilyen jó a sorozat :)

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Hogy valami értéket is közvetítsek a mai tucatfilmek által lelkileg megviselt nézőközönség felé, őszinte szívvel ajánlom mindenkinek a Das Boot című alkotás megtekintését. A névről valószínűleg sokaknak a kilencvenes évek második felének nagy techno-slágere ugrik be, de meg kell nyugtassak mindenkit, a film közel sem ilyen komolytalan.

Meglepő módon végre német szemszögből láthatjuk a második világháborút, igaz valójában. Nincs patetikus sablonszöveg, nincsenek erőltetett heroikus megnyilvánulások, nincsenek propagandisztikus hősök. A film szerepői valódi emberek, valódi érzésekkel, érzelmekkel, saját sorssal és végzettel, akiket a háború iszonyatos gépezete taszít jelen helyzetükbe. Lehetnének bármely nép tagjai, harcolhatnának bármely oldalon, a lényeg nem ebben rejlik, hanem cselekedeteikben és megnyilvánulásaikban, amint kénytelenek szembenézni a halállal és önmagukkal, mely talán még félelmetesebb is az előbbinél.

Megrázó műalkotás a háborúról, az esendő emberi lélekről, kitartásról és erkölcsökről, ami mellett a Ryan közlegény megmentése sírva bújhat el. Csak ajánali tudom mindenkinek; számomra életem egyik legmeghatározóbb filmje, s nem utolsó sorban zenéje is csodálatos.

Link a hozzászóláshoz

A Vándorló palota nagyon remekre sikerült. Nagyon jó a történet és a szereplők iszonyú jól el lettek találva. Mindenkinek ajánlani tudom és nem kell hozzá nagy anime rajongónak lenni. (A "mi ez a hülye mese" típusú embernek persze nem) Nagyon aranyos és kedves alkotás, jók benne a poénok, szép a rajz, és valahogy olyan atmoszférát teremtett számomra mit régóta nem éreztem már.

Tessék megnézni!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...