Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Filmek, csak óvatosan!!!! Lehet hogy lelőjük a poént!


Necromancer

Hogy tetszett a Hobbit?  

69 szavazat

  1. 1. Hogy tetszett a Hobbit?

    • Nagyon tetszett!
      38
    • A konyv jobb!
      14
    • Csak egy ujabb fantasy film...
      6
    • Nem tetszett.
      2
    • Nem fogom megnezni.
      0

Ez a szavazás le van zárva, új szavazatok már nem érkezhetnek.


Recommended Posts

Thx Nefi

mindezzel én is tisztában voltam mivel meg van pár rész (lehet h az egész eslő season) az ATből, de vmi olyasmi volt említve ittend pár hsz-szel feljebb h egyszer elkészült másik szereplőkkel is...vagy én értettem férre?

akkor azt félreérthetted, maximum arról lehetett szó, hogy csinálnak majd a SG-SG1, SG-A mellé egy harmadik sorozatot is,

Link a hozzászóláshoz

Ahoy,

Stargate: :o "és mégis mozog...." hihetetlen. A fim nagyon jó volt (kurt russel miatt), a regény jó volt (az amund fíling miatt), a folytatás (regényben) fájt az önismtlés miatt. A sorozat nem biztos hogy kellett volna (tudom, hatalmas tábora van) mert nekem McGuyveren kívül nem volt benne szimpatikus szereplő (néha a néger, meg az ezredes). Ez az atlantis azonban előttem ismneretlen. Ha lehoztok pár részt a táborba akkor én felratkoznék a vetítésre mert érdekel hogy mit lehet még rajta csavarni.

Sin City: yeeeaaaaa. Ez volt az első rekcióm, meg a második is. Tudtam hogy jó lesz de azt nem hogy ennyire. Mikor anno olvastam a képregényt angolul sosem hittem hogy ebből lehet filmet készíteni. Én biztos voltam hopgy max anime vagy más stílusú rajfilm lesz belőle. Ami nagyon tetszik (így a hatalmas pozitv kritika tömegben) hogy Robert Rodriguezt megint annak tekintik ami: az egyik legtehetségesebb mai rendező. Engem megdöbbentett hogy egyik kedvenc filmemet (igen, igen, Volt egyszer egy Mexikó) mennyire lhúzták anno. Ezért is örülök nagyon (aminek pedig nem szoktam) ennek a reklámhadjáratnak.

(csendesen jegyzem meg hogy egy két vadbarom kritikus persze talált csomót a kákán, de hát az ember it várjon bizonyos személyektől...)

Link a hozzászóláshoz

Stargate: :o "és mégis mozog...." hihetetlen. A fim nagyon jó volt (kurt russel miatt), a regény jó volt (az amund fíling miatt), a folytatás (regényben) fájt az önismtlés miatt. A sorozat nem biztos hogy kellett volna (tudom, hatalmas tábora van) mert nekem McGuyveren kívül nem volt benne szimpatikus szereplő (néha a néger, meg az ezredes). Ez az atlantis azonban előttem ismneretlen. Ha lehoztok pár részt a táborba akkor én felratkoznék a vetítésre mert érdekel hogy mit lehet még rajta csavarni.

Ok, leviszem az egészet, két dvdre ráfért. Amúgy szinte mindenki szerint jobb, mint a Sg-1 sorozat

McGuyver volt az ezredes :lol:

SinCity: nekem is nagyon bejött

A Madagszkárt látta valaki, még sajos én nem, de megszeretném nézni, vki mondjon majd róla kritikát köszi

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Madagaszkár: Láttam, nem volt rossz, tényleg, bár szerintem az volt az oka annak hogy nem ájultam el tőle, mert idegen társaságban voltam és nem volt valami jó kedvem. Azért voltak benne jó poénok ezt alá kell írnom.

A pingvinek...na azok ott voltak a szeren. Na jó azok a makik sem voltak rosszak.

Persze a Shreknek meg az Eszeveszett birodalomnak nyomába sem ér, de egyszer kétszer meg lehet nézni.

Pá!

Link a hozzászóláshoz
Madagaszkár: Láttam, nem volt rossz, tényleg, bár szerintem az volt az oka annak hogy nem ájultam el tőle, mert idegen társaságban voltam és nem volt valami jó kedvem. Azért voltak benne jó poénok ezt alá kell írnom.

A pingvinek...na azok ott voltak a szeren. Na jó azok a makik sem voltak rosszak.

Persze a Shreknek meg az Eszeveszett birodalomnak nyomába sem ér, de egyszer kétszer meg lehet nézni.

bobo: köszi szépen, reményeim szerint szombaton elmegyünk megnézni

Világok harcáról tud már valaki valamit?

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Monty Piton?? Bevallom, én kissé idegenkedek az angol humortól. Én nem bírom Mr. Bínt, és a Gyalog-galopp is kimaradt az életemből. De a Brian életét nem szabad kihagyni. Szenzációs. Én a haveromnál láttam, legalább kétszer megnéztük. Annyira nagy poénok vannak benne, hogy hihetetlen. Szerintem alap mű, de ezt már többen is mondták. Sokan visszasírják egyébként Montyékat, mert tényleg klasszikusokat csináltak.

A Sin City-nek én még csak a trailer-jét láttam, de az elég jó volt. És az ismerőseim, akik látták, azt mondták, hogy jó film. Én hiszek nekik. De azért a mozit elkerülöm. Messzire.

Az Én a robot tényleg nagyon ott van. Talán már írtam róla valamit, nem emlékszem pontossan. Nagyon jól meg van csinálva mind a látvány, mind a történet. Bár úgy könnyű, hogy egy klasszikus -szintén alap mű- megfilmesítése. Bár nekem pl. a Különvélemény nem jött be...

Van egy jó címem, amit talán még kevesen hallottatok. Pillangó effektus. Nagyon nagy film! Furcsa értelmezése ez a valóságnak, nekem leesett az állam, mikor a végére értem. És persze kicsit szomorú is lettem, mert nem lett happy end. Bár ez nézőpont kérdése.

Megnéztem a Mimic-et. Hiba volt. Bár annyira nem volt szánalmas a film, de azért egy fokkal jobbat vártam. Ha jól emlékszem, akkor anno elég jónak tartották. Lehet, hogy azóta elkopott. De azért a sáskaemberek aláztak! Bár az nem derült ki, hogy az autistákat miért nem eszik meg. Talán tudnak sáskául???

Robotzsaru. Most nem láttam, de kölyökkorom egyik meghatározó filmje volt. Okozott pár álmatlan éjjszakát. Szerintem tipikussan olyan mű, ami nem kopik el soha. Még az ilyen csicsás-digitális T3 mellett sem.

Komolyan érdekelne, hogy mi a jó nyavaja van az Inuyashával. Ezt a magyarok vágják meg ennyire dúrván? Mer majdnem leestem a székről, mikor a srác belevág a szélbordába, villanás, és a következő pillanatban már ott térdel mellette Miroku. Kissé ideges lettem, főleg hogy kimaradt az életemből a múltheti adás, és a történet elejét alig értettem. :-(

Darun

Link a hozzászóláshoz

Nemrég láttam a Világok harcát. Utólag olvasgattam róla, és az lett, aminek szánták: hogyan éli meg mindezt egy átlagos ember.

Látvány nagyon jó volt, talán túlságosan is... Lelki részek igen jók, az emberek viselkedését az adott helyzetben nagyon jól eltalálták. Mégis, valahogy zavart, hogy a film vége felé ötpercenként ránéztem az órámra... Tudtam, hogy elvileg mikor van vége a filmnek, és még mindig olyan volt, mintha a közepén tartana...

Amúgy nem volt rossz, csak túl sok kérdés merült fel bennem a végén, hogy most tulajdonképpen mi is történt.

Igen, igen, RTl klub vágta ezerrel az Inu Yashát, állítólag azért, hogy beleférjen a műsoridőbe. Aztán persze ennek is az lett a sorsa, mint a többi sikeres animének: beleszólt az ORTT. Cikk itt: http://www.delmagyar.hu/cikk.php?id=1&cid=100480

Link a hozzászóláshoz

Hehe, én múlthéten láttam a Világok harcát, és nagyjából ugyanez a véleményem.

Az egész film nagyon jó, de egy kicsit űgy éreztem, hogy a végét egy kicsit összecsapták, az én érzésem szerint nincs igazi vége, bár lehet, hogy az is közrejátszik ebben, hogy angolul néztem és sokmindent nem értettem :P

Bennem is sok kérdés felmerült, de leginkább a végén, illetve a legvégén, meg azárt az egész filmben voltak olyan bakik, amik első nézésre is eléggé szembetűnőek voltek nekem.

De összességében véve egy nagyon jó kis filmet láthattunk. Az egyik japán lány akivel néztem nem is bírta végignézni, ki kellett mennie, sokkolta a film :shock:

Maradtam tisztelettel:

Link a hozzászóláshoz
Hát ennél jobb animét ritkán lát jobbt az ember.

Na jó, muszáj közbe szólnom...

anime: japán szó, jelentése rajzfilm, az angol "animation" szóból ered. A nem japánok viszont csak azt hívják animének, ami japán rajzfilm. :wink: Vagyis a Madagaszkárra csak a japánok mondanák azt, hogy anime.

Én sajnos nem láttam, a Star Wars 3-at néztem meg helyette. Szvsz már nem is fogom látni, hacsak nem az HBO-n néhány év múlva. :cry:

Link a hozzászóláshoz

Ha már az animeről van szó megjegyszem h kóros anime függő vagyok szerintem mindenkinek meg kellene nézni egyet-kettőt belőlük mivel mindig az élet kis és nagy kérdéseivel foglalkoznak.(Isten,túlvilág,beilleszkedés...)

Azt pl nem szeretem ha az emberek ilyet h Pokemon meg hasonók animenek tart egyrészben igazuk van mert animek csak gyerekanimek mai meg az anime szó takar annak korosztálya a 16-25 éves fiatalok na most ennyi

Link a hozzászóláshoz

Egy régi filmet szeretnék nektek ajánlani.

Gulliver utazásai

Nem most készült, de szerintem nagyon jó. Nem éppen rövid a film, de olyan környezetekben, olyan emberi hibákat tár fel, amiken érdemes elgondolkozni. Nem is gondolná az ember, hogy ilyen szemszögből is láthatjuk a világot...és magunkat.

Ajánlom mindenkinek...

Link a hozzászóláshoz

Szóval a Mátrix 3-al kapcsolatban, (ha már erről volt szó) szerintem is tök pocsék volt, de azt el kell ismerni, hogy maga a film ötlete igenis célba talált. Vagyis az 1esen nekem is leszakadt a pofám és volt mit agyalni rajta, hogy mit is akartak most mondani, mert ilyesztően reélis (valamilyen szinten) ami a filmben volt.

(azért élveztem Neó halálhörgését... :P

Most hagynám a Mátrixot... Valaki nem néz művészfilmeket?

Kiváncsi lennék, hogy ki látta A gépész c. filmet, és mi jött le neki a végén, vagy mondjuk az OldBoy-t (ez egy Dél-Koreai film, nagyon Tarantino, de mégis egyedi).

Link a hozzászóláshoz

Én láttam én láttam a Gépészt és nekem nagyon bejött. Bár az első 20 perc után kicsit aggódtam hogy talán tudom előre a poént, de azért csak sikerült meglepniük a film végére. Az hogy mi jött le nekem a végén itt talán mégsem, hátha meg akarja még nézni valaki a filmet (bár a címben benne van hogy hátha lelőjük a poént...mindegy).

Az Oldboyt még nem láttam de már sok szépet hallottam róla úgyhogy arra is sort fogok keríteni.

Link a hozzászóláshoz

Ajánlani szeretnék 1 filmet, tegnap néztük, és nekem minden eddiginél többet adott! Tim Burton rendezésével a Halott Menyasszony! 1 művészi kidolgozottságú animációs film, aki teheti, & aki szereti Jhonny Deepet ne hagyja ki.

Amúgy nekem tetszettek még az újabb filmekből: Pillanfó Effektus, Sziget, Sin City, Sky Kapitány, Randiguru

Amit nagyon szeretnék látni: Grimm, és Galaxis utikalauz!

Bár e másodikra 1 jehovista vendégem azt mondja, inbkább olvassam el, a film a könyvnek homályos ötlettelen mása...

Link a hozzászóláshoz

Üdv,

én is szeretnék ajánlani egy filmet.

Címe: RAY

nem musical, de nagyon sok zenélődés található benne, lévén hogy egy legendás vak, fekete zenész, Ray Charles emlékére készült. 40es, 50es, 60as évek fekete zenéjét aki szereti, annak ajánlom. (jazz, gospel, soul, stb)

A film kissé drámai, de nagyon emberi. A címszereplő Ray Charles életét dolgozza fel. Érdekesss.

Nekem tetszett, de biztos vagyok benne, hogy nem mindenki lenne ezzel így. Aki szereti ezt a fajta zenét és filmet, az minden bizonnyal nem fog csalódni.

TAO

ps: mellesleg, ha jól emlékszem, a filmet több Oscar-díjjal is jutalmazták.

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Mostanában nem nagyon vagyok aktív filmek terén, ezért kissé talán meg is késtem. Tegnap láttam a Constantint. Ha egy mondatban foglalnám össze, akkor: "az eleje pocsék volt, aztán egyre jobb lett, a végére pedíg ellaposodott." Már az elején "felsírtam", amikor a mexikói ürgét kb. 1000 km/h-s sebességgel elcsapta az autó! Aztán mikor "Neo" kiűzte az első ördögöt... akkor kissé elkeseredtem. Utána viszont nem nagyon tudok belekötni a filmbe, a Pokol nagyon jól meg lett csinálva, a legjobb jelenet pedíg, amikor a nő találozik Mannon-nal a túlvilágon! Bár elsőre kicsit Gollamos feje volt, asszem talán az egyik játékból "kölcsönözték" azt a démont. De akkor is marha jó volt! A Sátános rész is eléggé nevetségesre sikeredett, ugyanakkor tetszett "Neo" döntése, mivel ennél egoistábban nem is választhatott volna! :-) Egyébként nem tetszett "Neo" flegmás viselkedése! Eléggé eröltetett volt énszerintem.

Sin City: A Gyűrűk Ura óta utálom "Frodó"-t! Éppen ezért talán meglepő lehet, de be kell ismernem, hogy óriásit alakított! Lehet hogy nem volt valami nagy szerepe, de azt nagyon jól csinálta!!! Jó volt a fekete-szürke megoldás is, eléggé elősegítette a képregény hangulat kialakulsát. És végre Tarantino "időzítős" okosságai sem voltak olyan zavaróak. Persze kicsit túl brutális volt, és emiatt nem volt elég élethű. De a nagy színészek nagyot alakítottak, és nem okoztak csalódát. Én magyar hanggal és angol felirattal láttam, ami szintén némi képregény feelinget okozott. Jók voltak az autós-ugratós jelenetek is, az álló autó mögé vetített környezet kicsit ugyan furcsa volt, de ez csak egészen kicsit volt zavaró. A cselekmény elég fordulatos volt, bár nekem egyenlőre nem állt össze egésszé. Bár azért az hogy Willice 68 éves volt!?!?

Darun

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a Sin City pont azért volt jó, mert igazán az ilyesmi túlzásokkal tudta csak visszaadni az eredeti képregény hangulatát! Nézd meg akár melyik képregényről készült filmet, mindegyikben ott vannak az erős túlzások. Amúgy Brusze Willis 50 éves, és teljesen ősz! Szerintem jót alakít a filmben, főleg, hogy eddig még csak a Hart Háborújában halt meg, és ott sem mindenki mentett meg. :wink:

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

A minap megnéztem a Shop Stop-ot. Ismét bebizonyosodott, hogy nincs annál rosszabb, mikor egy magyarul beszélő filmet magyarul feliratoznak. Engem zavar, mert néha teljessen mást írnak ki, mint amit a szereplők mondanak. Ráadásul van egy olyan dolog is, hogy ugye az angolba nincs tegezés meg magázás. Nos láttam már olyan filmet, amit úgy szinkronizálltak, hogy magázták egymást a szereplők, a feliratba meg tegezték. Van akinek ez vicces, számomra inkább bosszantó volt. De visszatérve... egész eddíg Néma Bob-nak fordították Silence Bob-ot, itt meg Csendes Bobnak. Annyira nem zavart, csak kissé szokatlan volt. A fekete-fehér stílus viszont nagyon jó volt, a film is eléggé ott volt, és Jay és Néma Bob is nagyon keményen aláztak!! Bár elég csúnyán beszéltek benne és dúrván káromkodtak, aki teheti, nézze meg! És persze a film "végén" Néma Bob megint megmondja a frankót, ahogy azt tőle már elvárjuk! .-)

Darun

Link a hozzászóláshoz

Hail to you!

Hmmm... tegnap a kedvesemmel, bájos öccsével és nem kevésbé bájos édesanyjával (érződik a hangomból a finom irónia :wink: ) elmentünk megnézi a Harry Potter - A tűz serlegét. Nem a filemt akarom szidni, nem szégyellem: elolvastam az összes könyvet és bár elismerem hogy van bennük valami, de az nem épp az én korosztályomnak szól... Namindegy, nem is ezért írok, csak egy rövid anekdotát szerettem volna megosztani veletek:

A film végén kedvesem édesanyja (diplomás, műszaki végzettségű vezető menedzser a t-mobilnál), felkel és bosszús arccal közli, hogy ő egy rohadt szót nem értett az egészből... Igaz, a cselekmény így filmen elég zavaros volt, ráadásul aki nem ismerte eddig a Harry Pottert, az aztán tényleg elveszve érezhette magát. Gondoltam kis naívan mondok már egy-két jó szót a könyv védelmében, hogy az jobb, érthetőbb stb.

Mire a reakció:

"És ti amikor szerepjátszotok, akkor is ilyen hülyeségekkel foglalkoztok?"

:shock: Namost erre mit mondhattam volna?

"Egen, ilyen hülyeségekkel."

"És nem gondolod, hogy húszéves fejjel, ez egy kicsit gyerekes"

:? Csak sóhajtottam egy mélyet, és megpróbáltam két percben elmagyarázni, hogy szerintem mennyire elhamarkodott dolog egy szerinte rossz film alapján véleményt alkotni egy számára tök ismeretlen dologról, amiről egyébként is lesújtó véleménye van. Arról ne mis beszélve, hogy a kettőnel kb. annyi köze van egymáshoz, mintha a Pokémon alapján alkotnánk véleményt a japán kultúráról. Eh, reménytelen.

Szóval elég lehangoló volt a dolog...

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Tegnap éjjel megnéztük az éjjeli őrjáratot...

Elég durva lett a film, de nem különösebben tetszett. Valószínűnek tartom, h van a filmnek valami mitológiai háttere, amit nem ismerek, és e nélkül kicsit katyvasznak tűnik az egész. Nameg, nem is voltam valami túl jó passzban, ráadásul helyenként a feliratot is nehezemre esett követni. Viszont az összhatás erősen hátborzongató.

Mára jutott viszont a Galaxis Utikalauz Stopposoknak. Kb annyi a film mint amennyit vártam tőle a bemutató alapján. Egész jó, bár vannak benne erősen elvont dolgok, mint mondjuk a lehangolt kedéj állapotú robot, és akkor ezzel még semmit nem árultam el.

A film legyen veled!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...