Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kérdések a karakteralkotással kapcsolatban


Recommended Posts

Tekintettel arra, hogy nem érkezett reakció a kérdéseimre, újra felteszem őket.

Mérgekkel kapcsolatos kérdés: egyszeri hatású mérgeknél hogyan működik az ETK/382. oldalon megfogalmazott mondat:"A méreg hatásának elmúlásával az áldozat a méregtípushoz tartozó összes enyhébb hatáson keresztül megy."? Az összes enyhébb hatás 1 körön belül jelenik meg? Vagy körönként érvényesülnek az egyes hatások egymás után?

Herbalista krémekkel, és egyéb anyagokkal kapcsolatos kérdés: hogyan határozható meg az áruk? Mondjuk pl. sebre használhatón tégelynyi körömvirág kenőcs, vagy egy üvegcse orbáncfű olaj?

Link a hozzászóláshoz

Jó napot mindenkinek!

Ezekre a kérdésekre nem kaptam hivatalos választ.

A választ előre is köszönöm.

Üdv.:Tsoppie

Sziasztok!

Zúzófegyvernek számít a harcművész ökle?

Van áthatolóképessége vértek ellen a harcművész támadásának?

Nunchaku tonfa erő bónusza?

Mennyi nunckaku és a tonfa támadása körönként?

Üdv.:Tsoppie

Link a hozzászóláshoz

hali,

- ököl: Erőbónuszt 16 felett kap, vérteken nem igazán megy át, szvsz, így átütőereje 100%, hogy nincs. átütőerővel azok a fegyverek rendelkeznek, amit az MTK felsorol, abban pedig ököl nincs.

- tonfa: körönként 1 támadás, 14 feletti erő

- nunchaku: körönként 2 támadás, 16 feletti erő

üdv,

Dae

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm a választ.

Akkor így lesz.

Mondjuk nekem kicsit furcsa, hogy nunchaku nem zúzó fegyver.

Üdv.:Tsoppie

hali,

- ököl: Erőbónuszt 16 felett kap, vérteken nem igazán megy át, szvsz, így átütőereje 100%, hogy nincs. átütőerővel azok a fegyverek rendelkeznek, amit az MTK felsorol, abban pedig ököl nincs.

- tonfa: körönként 1 támadás, 14 feletti erő

- nunchaku: körönként 2 támadás, 16 feletti erő

üdv,

Dae

Link a hozzászóláshoz
Helló

Szal a kérdése(i)m:

  • ki kell fizetnie a sámmának a sámánbotot 20arany áron?[/*:m:3t6q193s]
  • és minden fp költség ami sámán tárgy készítésekor felmerül manaként ergó ezüstbe számolandó-e?[/*:m:3t6q193s]

Úgy döntöttünk, hogy a sámánnál a dob és a bot együttesen olyan jellegű, mint a papnál a szent szimbólum. Tehát a sámán kaszt a dobot és a botot is megkapja azért a 10 aranyért.

Arra hogy Fp költsége is lehet egy varázstárgynak, korábban sajnos nem gondoltunk. Figyelembe véve, hogy a varázstárgy létrehozásához kell a sámán számára az Fp, hasonlóan a manához, így azt is költségként kell kezelni. Az Fp azért nem olyan súlyos költség, ezért feleannyiért számoljuk, mint a manát. Tehát amikor egy olyan varázstárgy értékét kell kiszámolni, aminek az előállítási költségében Fp is szerepel, ott a következő képletet alkalmazzuk: Fp/2=Mp. Az így kapott többlet manát hozzá adjuk a tárgy mana költségéhez, és ezt kell kifizetni.

Üdv, Silver

Ok akkor 52.5 ~ 52 arany egy gyógyító amulett

az + 13arany és a karimnak maradt eredetileg 6 aranya

necces

Ha eldobok minden mérget 2.8 arany akkor is még 4.2 arany híjja van...

Megcsináltathatom más (csapat) pénzéből? Eredetileg is úgy akartam, de akkor módosítanom kell az előtörit is csöppet.

Alternatívaként tudok képességet (átlagot) csökkenteni.

D.

Link a hozzászóláshoz
Megcsináltathatom más (csapat) pénzéből?

Persze! Sőt, a szomszéd csapat összes pénzét is felhasználhatod a karialkotáshoz... :mrgreen:

Csak vicceltem persze, de nem hinném, hogy a tisztelt szervezők az ilyen trükköket megengednék. A verseny szempontjából pár pontnyi statnak, vagy extra felszerelésnek amúgy sem sok hasznát látod, kár az optimalizálásra használni az energiáidat.

A mesélő úgyis megszabadít minden táptól, mielőtt használhatnád... Én a helyetekben a szociális erőforrásokra gyúrnék... Ha kicsit is gyengébb kezű a mesélő, akkor sokkal nagyobb lökést ad a teljesítményhez pár jó kapcsolat, infó, háttérismeret, mint azon dolgok, zöme, amikről itt kérdeztetek. Ha a mesélő pedig gonoszabb/rutinosabb, akkor úgy is tök mindegy, életed a kezében...

De ez persze csak magánvélemény. :pajti:

Link a hozzászóláshoz
Ok akkor 52.5 ~ 52 arany egy gyógyító amulett

az + 13arany és a karimnak maradt eredetileg 6 aranya

necces

Ha eldobok minden mérget 2.8 arany akkor is még 4.2 arany híjja van...

Megcsináltathatom más (csapat) pénzéből? Eredetileg is úgy akartam, de akkor módosítanom kell az előtörit is csöppet.

Alternatívaként tudok képességet (átlagot) csökkenteni.

D.

hali,

ha jól tudom, akkor saját csapaton belül szabad a pénzmozgás, így ha úgy meg tudod oldani, akkor hajrá.

valamint nálam a 37 Mp + 27 Fp az 370ep + 135ep = 505ep = 50.5 ap, csak a miheztartás végett, és akkor mindjárt spóroltunk neked 2 aranyat :)

üdv,

Dae

Link a hozzászóláshoz

nagyon kedves vagy :)

de sajnos a 2 arany az a gyógyító amulett alap előállítási költésge, amit az mp*10+fp*5 ön felül ki köll fizetni.

Sir Thomas TP ből nem nagyon lehet szociális skill vásárolni, csak KP-ből.

Márpedig a stat rontás által még kp-t is vesztek rossz esetben. Ha lehetne venni nemesi címet Magus-ban, lehet azt vettem volna :) .

Amúgy a vadászat/halászat mf-en kívül csak szoci szkillt vettem fel.

Mivel amúgy sem tudnám semmi értelmesre elkölteni a megmaradó ezüstöm (sámán vok nem buldózer), úgy voltam vele kihozom a legmagasabb átlagot ami lehetséges. Mert miért ne?

Eredetileg az előtörimben úgy volt, hogy az első amulettem széttörték, és ezért amikor a sámánom elkezdett kalandozni készített egy új amulettet, de azt már közös pénzből.

Csak közben rájöttem, hogy van elég pénzem és nem kell közösből fizetnem...

...csak aztán kiderült, hogy mégsincs elég pénzem

Link a hozzászóláshoz
Király Weilon megoldotta, hogy a karim ne is hasonlítson arra a karakterre akit az előtöriben leírtam, de sebaj nem azért, de eszembe jutott még valami. Az új karimnak lesz egy olyan alkarvédője, amiből egy penge csúszik ki, és az értékei olyanok mint az ököltőré, viszont az ára az kérdéses.

Crow: miről volna szó? Mielőtt rosszat feltételeznél: komolyan érdekel, szeretném eloszlatni a rossz érzéseidet (vagy legalább is enyhíteni egy csöppet)

Ha úgy gondolod, hogy nagyobb lélegzetvételű, írd meg minden nyűgödet pm-ben, és megpróbálok megoldást találni rá. nincs egy hét sem táborig, a szívemre venném, ha bárki eleve rossz érzéssel állna neki.

Ezt valamennyi KM és szervező nevében mondhatom.

ami az alkarvédődet illeti, bonyolult mechanika, ezt te is beláthatod (jómagam elég nagy Assasin's Creed fan vagyok) így az ára is borsos. mit szerettél volna eredetileg?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...