Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Sziasztok!

Egy stílus kialakításánál szerintem mindíg nagyon fontos a történeti háttér. Erre nagyon kell figyelni, hiszen valahogy el kell helyezni Yneven. Érdemes az ismertebb mesterek nagyobb tetteit, életművét megalkotni, az első iskola alapításának körülményeit. Ha ez megvan óhatatlanul felépül a hangulat is. Ez már fél siker :) Én még nem vállalkoztam ilyesmire. A hangulatból, a stílusból kialakult képből már a száraz harcértékmódosítók is egyértelműbbek lesznek. Ha vállalkozol rá és elkészülsz tudatod majd velünk Cather?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A pallossal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem.

Kinek még az a véleménye, hogy a MAGUSban (ETK) NAGYON gyenge?

Ez volt a középkor szuperfegyvere, nem hiába volt rajta fél méteres keresztvas, 8-10 féle fogás, vágások, pördítések, stb.

Mellesleg a milánói egyetemen (legalábbis ezt olvastam valahol) a 18. századig volt egy olyan "tanfolyam", hogy pallosforgatás 1.5 vagy 2 év ha jól emlékszem.

Szóval Ti az eredeti értékekkel játszátok, vagy hogy?

Link a hozzászóláshoz

No azért a szuperfegyver nem egésszen így van, ott ban a pika, és egyéb dolog is, a MAGUS szerinti pallos nem az egyetlen kard amit a középkorban pallosnak hívtak, a 8 féle fogás nem túl sok, mellesleg a középkori fegyverzet nem arra lett kiehegyezve, hogy egy az egy ellen lehessen harcolni, tömeges harcban remek, de ott nem a harcérték hanem a sebzés dominál. Soroljam?

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Egy stílus kialakításánál szerintem mindíg nagyon fontos a történeti háttér. Erre nagyon kell figyelni, hiszen valahogy el kell helyezni Yneven. Érdemes az ismertebb mesterek nagyobb tetteit, életművét megalkotni, az első iskola alapításának körülményeit. Ha ez megvan óhatatlanul felépül a hangulat is. Ez már fél siker :) Én még nem vállalkoztam ilyesmire. A hangulatból, a stílusból kialakult képből már a száraz harcértékmódosítók is egyértelműbbek lesznek. Ha vállalkozol rá és elkészülsz tudatod majd velünk Cather?

persze hogy tudatom és már készül is az értékek és a hátér kidolgozva már csak össze kell őket kapcsolni ha lesz időm már ma este kész lesz ja és ha valami nagyon nem jó akkor szóljatok és ki lesz javitva...
Link a hozzászóláshoz

kész a stílus vázlata segitségeket szivesen várok akkik tényleg segiteni és nem lehordani akkarnak :!:

1. A Történelem:

A stílus megalkotója Shirin Cossagor(5.szint) volt aki tiadlan keleti részén egy sárkány kolostorba tanult

minden vágya egy saját stílus megalkotása volt amelyet egy erdőben látott jelenet adta meg az alap ötletett.

Ez egy vadászat volt, a célpont egy szarvas, a vadászok farkasok, meg rendítette ez a jelenet hogy a farkasok

menyire intelligensen cserkészték be az áldozatott és menyire türelmesen és kitartóak voltak naplójában

ezzen a napon feljegyzet feljegyzésébe az alábbi mondat került "Sok Tanulnivalónk lenne az állatoktól. Ott

vannak például a farkasok. melyik ember csoport tud annyira összetartani mint egy farkasfalka?"-Aritma

Tiadlanban elutasítota a Dorcha hogy kolostort alapítson, hiába győzte le a tigris stílus nagymesterét, ezért

délre indult pyarronba ahol kalandozásai során sikerült összegyüjtenie egy kisebb hejségbe ahol elkezdet

tanítani. Sokáig kereste a Stílushoz legmegfelőbb fegyvert ezt végül egy kharei mester segitségével lelte meg

ez volt a farkaskarom ("macska karom") amely lényegében a tigris karomhoz hasonló de pszi energiák

közvetitésével a csuklóvédőből előrukoló pengék csatában igen csak meglephetik az ellenfeleket (km joga

eldönteni menyire)

2. Stílus formája

Főleg utésekből áll de rugásaik soha nem mennek fel csípő fölé.Gyors ritmusváltásai meglepőek (innen a

magas kezdeményező érték és támadó érték) védekezésre ez a stílus nem igazán alkalmas. Minden fakas

stílusban küzdő induláskor kötelező (ahol a jk megnevezi) tetszőleges helyre a felső testen egy farkast

tetolválni... induláskor még megkapja a szent szimbólumot egy nyakláncott amin két farkas agyar van. Ez az

aurája elválaszthatatlan része. És megkapja a karmokat ami szintén az aurája természetes része a karmokat

5.Tsz megkapja mesterfokon és 6.Tsztől képes használni chi harcba is 7.Tsz mágikusnak minősül

3.Stílus értékei

Ké:15 Té:14 Vé:11 Sb.:k6

(Ha valaki azt mondja táposak az értékei elmehet a píbe mert fogod magad ETK fegyverhasználat MF

ökölharc MF és számold ki.)

4. fegyverei

Farkas ka1rom: Ké:10 Té:8 Vé:4 Sb:3k3

Link a hozzászóláshoz
Nonono... Előugró pengék nem igazán ide valók, a slan sem csoportos harcról, pláne nem falkataktikáról szól, de legfőbbképpen nem az áldozat becserkésézséről és megöléséről. Egy nagymestert te nem fogsz legyőzni, és nem csak a szintben és harcértékekben meglévő különbség miatt.
Itt nem az a lényeg hanem a türelme az állatoknak és a kitartásuk volt ami megalkotásra törekedtek... szóval itt ezzek csak mesék előzmények stb. a harcmodor kialakitásra azért volt szükség mert nem volt elégé ruganyos a slan ezért ezt kikellet küszöbölni ezért lett ilyen bár köszönöm a hozzá szólást és szivesen venném ha kijavitanád az egészet tapasztaltabb vagy nálam ezért szeretném ha te meg spartas segitenétek...
Link a hozzászóláshoz

Picit hozzátennék a dologhoz, a Slan tradícióval együtt járó kitartó futás neve Farkasügetés, erre minden harcművész képes, a kitartás minden slan alapvető tulajdonsága, és meg tudom mondani miért nehéz stílust alkotni. Egy stílusnak hatékonynak kell lenni, és érdemes kipróbálni az elveket amire építed, mindegyiknek akadnak trükkjei. Pl. a sáska stílus részben erőelvezetésekre épül, de akad olyan ütés aminél a vál felett ütve éred el a gerincet: Anatómiai ismeretek, és az állatok harcmodorának egyesítése.

De akad olyan harcművészeti ág ami alapvető geometriai ismeretekre is épít és még sokminden másra (pl. a többi stílus hibáira) pár jellemző mondat, egy név és egy történet nem tesz teljessé egy stílust, próbáld meg megmondani miért ilyen magasságokban támad, hogy küzsöböli ki a hátrányait (A karmok jelentős hátrányt jelentenek) stb.

Link a hozzászóláshoz
Picit hozzátennék a dologhoz, a Slan tradícióval együtt járó kitartó futás neve Farkasügetés, erre minden harcművész képes, a kitartás minden slan alapvető tulajdonsága, és meg tudom mondani miért nehéz stílust alkotni. Egy stílusnak hatékonynak kell lenni, és érdemes kipróbálni az elveket amire építed, mindegyiknek akadnak trükkjei. Pl. a sáska stílus részben erőelvezetésekre épül, de akad olyan ütés aminél a vál felett ütve éred el a gerincet: Anatómiai ismeretek, és az állatok harcmodorának egyesítése.

De akad olyan harcművészeti ág ami alapvető geometriai ismeretekre is épít és még sokminden másra (pl. a többi stílus hibáira) pár jellemző mondat, egy név és egy történet nem tesz teljessé egy stílust, próbáld meg megmondani miért ilyen magasságokban támad, hogy küzsöböli ki a hátrányait (A karmok jelentős hátrányt jelentenek) stb.

köszike szépen :) bocs Antail az egysoros üziért

Link a hozzászóláshoz

Picit a geometriai alaphoz: A támadás többnyire középvonalon megy, és egyenes vonalú: Miért? mert ez a legrövidebb és a leggyorsabb. Ezt viszont a karmokkal nem tudod elérni, tehát egy kifejezetten harcról szóló stílus ellen esélytelenné teszed magad, egy összetettebb, nem a célszerű harcra törekvő stílussal szemben lehet esélyed. Ugyanígy: Az alacsonyabb ember előnyben van, mert neki nagyobb felület esik kézre támadásnál mint a magasabbbnak. Mellesleg ő eléri a saját feje irányában menő ütést, de egy térdmagasságban érkezőt nehezebb lehet hárítani. A bőrödtől a gericnedig az idegi út egy kialakított reflexnél rövidebb, mintha a látottakat felfogod és az agyad tudatosan koordinál. Ilyen meglepően tudományos ismeretek kerülnek be egy hatékony stílus elveibe.

Sokminden fogásról hisszük azt, hogy varázslás vagy csoda, utána elmegyünk egy kisebb vidéki bemutatóra, először megmutatják pusztakezes harcban miért nem működik, majd megmutatják, hogy az adott fogás mire volt jó (kardrántásra készülő ellenfél megfogása) csak ma ugye ezt már kard nélkül gyakorolják, a filmekben az utcán is így látod, és a sportban gyökerét vesztett mozdulatként él tovább. Ezért nehéz egy stílust kidolgozni, mert sok ilyenre kell odafigyelni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Na ehhez kivételesen értek. Na jó túlzás, de ismerem a témat :)

Két féle pallos létezik.

- A klasszikus - megvan a neve, de nem emlékszem rá - pallos a lovagkorban, teljesvértezet, fémvértezet ellen ialakított, elsősorban a zúzóerőt kihasználó kard volt. Ez képes volt a mellvértet úgy behorpasztani, hogy az elpattant és komoly sérülést okozott viselőjének. A kard sebzése még ezen felül volt. Ennek a kardnak el kellett viselnie azt, hogy tízszer-százszor lecsaptak vele kemény, fémes felületre. Éle tompa volt, de ezt a puszta tömege és lendülete helyettesítette. E miatt lehetett vele karokat, lábakat, fejeket szelni.

- A másik fajta pallos méretében hasonlít a klasszikus pallosra. Méretes keresztvasa és két-három tenyérnyi marolata lehetővétette a jó fogást. Pengélye jóval könnyebb, hossza ugyanakkora, de élesebb is. Ezt a fegyvert technikával forgatták. A markolattal és a keresztvassal az ellenfelet le lehetett rántani, kezéből a fegyvert ki lehetett csavarni. ilyenkor az alkalmazó a pengénél fogta a fegyvert. Igen, a pengénél. Ez utóbbi fegyver bizony jóval nagyobb harcértékekkel és kisebb sebzéssel rendelkezik. A MAGUS-ban ez a fegyver nem szerepel. A másfélkezes karddra lehetne 6 sör után ráfogni ;)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Elolvastam a stílusleírást és tetszik az alapja. A farkasok kivárásra és túlerőre alapozott taktikája nem szerepel a slan-ek eddigi repertoárjában. Értem, hogy most a kivárás és a türelem a kulcsszavak. Egy ilyen alapra építve a mester inkább a kivárás, az ellenfél hibára kényszerítése irányba indul el. A kivárás szabálya szerint nagyon is jól jön akkor a magas Ké és magas Té. Egy egyedi vonatkozás, ami csak a stílusra jellemző és nem a fegyvere jól jönne. Pl. elsősorban nem hárítják, hanem kimozogják a támadásokat (ilyenkor lehet csökkenteni a stílus Vé-jét - jócskán, mondjuk 4-re - és növelni az ugrás/akrobatika által kapottakat). Ezzel egy gyenge pontot is beleillesztesz a stílusba - helyhiány esetén no ugrás - ami növeli annak kiegyensúlyozottságát és illik is a farkas harcmodorához. Kevésbé tűnik táposnak első blikkre ;) _Tudom_ hogy nem tápos, de kevésbé tűnik annak :)

A fő fegyver ötletes, de már kitalálták :( Itt a fórumon is olvashatod az

Link a hozzászóláshoz

Szerintem a pallost lehet akárhogy fogni (kivéve a hegyénél(az már régen rossz)) így is úgy is nagyot üt.

A középkorban sokkal hatékonyabb fegyver volt az íjj és a pika meg hasonló szálfegyverek de csak akkor ha jól képzett emberek használták őket.

Ellenben a nehézlovas roham a közkatonákat teljesen az őrületbe taszította(al'á tankpánik) és a lovasok sem alacsonyodtak le addig hogy íjjakat meg hasonló nyalánkságokat használjanak. Ezért vesztek ki.....

De akárki is állt a pallos rosszabbik végénél felkészülhetet a legrosszabra

Link a hozzászóláshoz

Ehhez kivételesen volt szerencsém, sőt bemutatót is láttam. Valahol Wertheim, ill. Heidelberg térségében egy múzeumban voltunk cserekapcsolat alkalmával osztályostul és a középkori fegyvereken felül (MINDEN!!! féle és fajta) szerencsém volt látni a "vallató" eszközöket is.

Szóval...khmmm. A pallos tör zúz és PUSZT

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

kiegészítés

A második tipusú pallost vért nélkül, gyorsasággal és ügyességgel forgatták. Ott a két küzdő technikája játszott szerepet. Ha esetleg nem fogalmaznék jól, akkor lehet hogy újraindul a spektrumon a fegyverekről szóló sorozat. A kard két részében elmondják a fejlődését és bemutatót is lehet látni a forgatásából. Abba mindkettőt megmutatják. Ha elindul majd szólok róla.

Magyar múzeumban sajnos a legritkábban mutatják be, hogy hogyan is használták a fegyvereket :( Pedig annyira tanulságos lenne...

Link a hozzászóláshoz

Amit írtál Spartas az nagyjából megtalálható illetve megnézhető a várjátékokon. Ne nevessetek ki kérlek de gőzöm nincs hogy Budapesten szokott e lenni ilyen. Itt Miskolcon a diósgyőri várban ha jól saccolom talán 4-5 alkalommal szoktak rendezni évente (tavasz és nyár esetleg kora ősz) de ez nem biztos. Ha olyan rengeteg mindent nem is lát az ember de aránylag csikkpénzért jól szórakozik és kipróbálhat pl régies és modern íjakat vagy végignézheti ahogy a harcosok küzdenek egymással pajzzsal láncosbuzogánnyal kardokkal stb.

De tudok olyat is ami pl számomra egyenlőre elérhetetlen de biztosan látványos és tanulságos lehet. Egyik ismerősöm a Kanári szigeteken nyaralt és mesélte hogy van egy igen méretes építmény ami lényegében egy középkori aréna és étterem egyben. A nézőtér színekre van osztva és minden színben szerepelnek lovagok. Amíg a vendég eszik (fa tányérok evőeszközök nélkül) buzdíthatja az ülőhelyével megegyező színű lovagot vagy csak élvezheti a mutatványt az ízletes étkek közepette. Ha esetleg valaki ismeri járt már ott vagy ilyesmi kérem nézze el nekem ha valamit nem jól írtam le de én még nem voltam ott csak meséltek róla.

Link a hozzászóláshoz

Ja és egy kérdés mondjuk Spartashoz mert ha jól látom ő budapesti. Én ha jól tudom van egy valamilyen gladiatorum iskola pesten ahol akár be is lehet iratkozni és tanulni a régi fegyverek forgatását. Bemutatót tartottak a tavalyi *censored* találkozón is meg filmben is szerepeltek. Egy alacsony költségvetéső MAGUS filmben. Szóval a kérdés hogy jól tudom e hogy létezik ilyen? Köszi midnenkinek akárki is válaszoljon.

Link a hozzászóláshoz

Az info a budapesti iskoláról ha jól tudom igaz, és valóban amit leírsz a két pallos közötti különbségről és még számos más dologról az tényleg úgy is van. Ezért nem célszerű az, amikor egy játékrendszer fejlesztői ezen ismeretek nélkül írják a fegyverlistát. Mejegyzem, kiváncsi vagyok, hogy a d20-as MAGUSban számszeríj van vagy nyílpuska, párféle kardra és harcértékeikre... de akár arra is, hogy alapvető ruhadarabok többsége megvan-e, és egyéb hasonló apróságokra.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ja és egy kérdés mondjuk Spartashoz mert ha jól látom ő budapesti. Én ha jól tudom van egy valamilyen gladiatorum iskola pesten ahol akár be is lehet iratkozni és tanulni a régi fegyverek forgatását.

Remélem nem lesz spam, de ezen a címen tudsz a Collegium Gladiatorium felől tudakozódni: http://www.gladiator.hu Nem sok rosszat hallottam felőlük.

Ha esetleg mégis spam lenne, akkor elküldöm pm-ben.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...