Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

skadealer: Engedellmeddel én is személyeskedek akkor egy kicsit:

1. SEHOL nincs leírva, hogy abbit tartalmú fegyvereket készítenének, és rendszeresen használnának kivélve az abasziszi falanxharcos esetét, és a jann szabályát? Ellenben a misztikus összetevő a vért súlykülönbségek stb. le vannak írva.

2. A VÉKONY VÉRT ELMÉLET kapcsán a fő érv a megmunkálhatóség, a vértek reális fejlődése, VALAMINT az, hogy a MUNKA KÖLTSÉGE, tekintetbe véve, hogy ritka különleges tudásról van szó, nincs konkurencia FÉLELMETESEN MAGAS.

Magyarul az anyagköltség csökkentése SEM AZ

Link a hozzászóláshoz

4.Ne irtam sehol hogy nem fog a suly változni hanem arra probáltam rámutatni hogy az ötvözés mint kifejezés arra használják hogy egy fém tulajdonságain változtassanak ugy hogy az alap fémmel vegyitik tehát ha vas az alap akkor annak sulya is fog jelentősen dominálni és nem az abbité vay más titkos öszetevőké.

5.Egy fantáziavilágnak is kell alapolat adni, igy a földi viszonyok nagyrészt helytáloaknak kell lennie különben az egész világnak nem lessznek viszonyitási pontjai.

4. pontos arányt nem is mondtunk, azt mondtuk JELENTÕSEN könyebb, amiben alapvetően több dolog is benne van. Az első dolog, természetesen az egyéb ötvözőanyagok fajsúlya, másfelől a fém szerkezete, stb.

Az 5. kérdésed kapcsán a vértnél az energia elnyelésnél résztvevő felület (átütésnél) és számos más dolog van ami a vékonyvért elmélet ellen szól. Amit mondok baromi egyszerű:

  • Vékonyabb vért = finomabb szerkezeti elemek, pontsabb tűréshatár = több munka és tudásigény ==> Elkészítés költsége nagyobb[/*:m:3p4z2lyz]
  • Olyan fémről van szó amit 3 helyen tudnak hivatalosan megmunkálni, ott sem feltétlenül egyformán. Miért? Mert különleges eljárásra van szükség. Ez pedig azt jelzi, hogy az utófeldolgozás is nehezebb[/*:m:3p4z2lyz]
  • Nem mindeb abbit tartalmú ötvözet abbitacél, de bizonyos vátozatait az emberek így ismerik[/*:m:3p4z2lyz]
  • A vért vékonyítása DRASZTIKUSAN csökkenti a vért hatékonyságát[/*:m:3p4z2lyz]
  • A földön a vértek a komoly átütőerővel rendelkező lőfegyverek megjelenéséig vastagodtak. A vékonyodás csak akkor volt jellemző, ha értelmetlenné váltak.[/*:m:3p4z2lyz]
  • A mozgékonyságban csekély szerepe van a súlynak, annál több szerepe van a jó kialakításnak. [/*:m:3p4z2lyz]
  • Abbitot exportálnak, abbitacél tárgyat is, de abbitacélt nyersanyagnak nem. Vajon miért?[/*:m:3p4z2lyz]

Alapvetően a kérdés, hogy az abbit könyebb-e. Erre mondom azt, hogy nem hiszem el, hogy egy vért vastagságát a harmadára csökkentenék, mert értelmetlen, azt elhiszem, hogy egyes részei valamivel vékonyabbak, a többiben az abbitacél kisebb sűrűsége játszik szerepet. Hogy miért könyebb? Gázok képződnek benne? Kristályszerkezet? egyéb okok? Jó kérdés, de B

Link a hozzászóláshoz
Én így a magam nevében azért megköszönném neked Spartas hogy megosztottad tapasztalataidat. Igaz sok dolog már ismert volt számomra de persze sajnos csak olvastam vagy hallottam róluk én nem voltam olyan szerencsés hogy fel is próbálhassak egyet. Õszintén irigyellek érte. Úgy vélem a MAGUS-ban ismert MGT csak azt a negatív tényezőt jelenti ami addig szerepel amíg az adott karakter annyira hozzá nem szokik a vért vagy pajzs viseléséhez amíg szinte egyé nem válik vele s a harcmodorát is úgy választja fejleszti hogy ne jelentsen igazán hátrányt a vért/pajzs.

Ebben látod igazad is van. Nehézvértviselet Mf. Amúgy pont ezért nem éri meg a mozgékonyság érdekében vékonyítani. A legtöbb ellenérv fizika, amúgy akadnak hivataols leírások egyéb abbitacélk tárgyakról, de erőre építző fegyver elvétve van közöttük, és nem tiszta abbitacélról van szó sehol.

Link a hozzászóláshoz

Látom még mindig a vértek meg az abitt a téma... nos nem tom de én multkor csináltam egy lovag karaktert de nem tudtam kijátszani egyszerüen nem megy a nehézpáncélos harcmodor na mindegy...

hát amiről most fogok írni első ránézésre nem ide fog tartozni pedig igenis ide tartozik ugye bár tudjuk a cél szentesíti az eszközt nos a azt illem nos ez valóban egy fegyver és az illem mögöt aljaság is van..

erre egy jó példa az illető és testőrsége tudja hogy hogy egy bérgyilkos vadászik rá és mennek valahova márt azért is betartja az illető a hölgyel szembeni illemet hogy inkább az első kilépő és ne ő halljon meg... a fegyver ebben az hogy tudják honnan jött a lövés merre fele van így könyen utána eredhetnek és elkaphatják erre az egyik lány ismerősöm döbentett rá tegnap hogy az illem mögöt aljaság is van :idea: :lol: de ezt igen is ebbe a fantasy világban komolyan lehet venni szerintem :roll:

Link a hozzászóláshoz

Akkor ha ennyire okos vagy TheElf barátom akkor tudhatnád hogy az emberiség földi és ynevi párhuzamos fejlődese csak bizonyos pontig figyelhető meg.A földön megjelentek a lőfegyverek melyek értelmetlenné tették a páncélok viselését miért? mert nem voltak képesek az akkori kor technikai tudásával olyan acélt előállitani amely képes lett volna megakadályozni hogy a golyo áthatoljon rajta de a mai anyagokkal már elérhető bizonyos fokig ez a kitétel lásd golyoállo mellény.

Yneven ha meg is jelentek a lőfegyverek még mindig elenyésző szamban vannak igy nem jelentenek veszélyt a teljesvértekre nézve.Mivel Yneven távolsági fegyverként nagy számban az ij az elterjedt ezért még mindig meglehetős védelmet nyújtanak a vértek.

Következő, a Földön és szerintem Yneven is érvényesül ez az egyszerű érv, melyet egyetemi könyvemből kölcsönzök:

"A nagyobb szilárdságu és fizikai behatásokkal szembeni ellenállób anyaggal, lényegesen kissebb anyagfelhasználással érhető el, amely többszörösen is növeli a gazdaságosságot.

A ETK-ban azt irjak a teljesvértnél hogy posztovérttel eggyüt használjak, ez még azt is jelentheti hogy még 5kg hozzá kell adni.(én még szeély szerint sehol nem láttam középkori bélelt páncálzatot csak külön a fémet és külön a viseléshez ajánlott ruhát)

A harcosok kiegben van leirva az abasziszi falanxrol: fegyverzetük abbitacél ez le van irva 28.oldal a harcos képe feletti negyedik sor.

Te a tűreéssel jössz meg a megmunkálhatósággal akkor csak abba gondolj bele hogy egy Gilron pap mikor egy targyat készit és istene segédletét kéri akkor mi történik? van értelme akkor a tűrésről beszélni? meg a megmunkálhatoság nehézségéről?egy fantáziavilágban lehet hogy teljesen máshogy munkálják meg az anyagot főleg ha Te szerinted magia is közrejátszik benne, akkor kérdem én ez mitől lenne drágább? hiszen a magia mindennapos dolog Yneven.

Sehol sem irtam hogy olcsobb lessz attol hogy kevesebb vagy vékonyabb lessz a vért sőt mint itt a földön is ami jobb az drágább, DE KIFIZETÕDÕB! ez a lényege mert hidat sem azért csinálnak rozsdamentes acélbol mert kib*sszott drága hanem azért mert utána nem kell a festésre költeni ami pár év alatt behozza az árát.

Az MGT-ről tisztában vagyok vele hogy vérteket nem csak azért készitettek hogy védelmet nyujtson, de ne menjen a mozgékonyság rovására, de azért kérdezem miben könnyebb mozogni 35 kg-mal a testemen akár aranyosan osszlik meg akár nem vagy 15kg-mal?

ki: miért ne kaphatna +1Sp az ebbol a fémbol készült fegyver?

Link a hozzászóláshoz
TheElfnek:

4. A való életben sem így működik. Vajon miért?

7. Aha, a való életben is ezért igaz az, hogy ami páncélvédelemre van fejlesztve, ott minden mást ennek rendelnek alá. Lásd A-10A, nehéz harckocsik, stb. de a vértek történelmi fejlődése IS a mozgékonyság rovására való erősítésről szól.

Ha a valo életben nezed akkor tudhatnád hogy a második világhaboruban a legjobb pancélos a német oldalon szereplő: Király Tigris ami az akkori acélgyártás csucstechnologiájának számitott és még igy is több mint 50km/orás végsebességre volt képes a maga 85 tonnájával,a mai A-10A (beceneve vadkan)tankvadász repülőgép biztos gyorsabb nála ha a M1 Abramsra gondoltál akkor láthatod hogy az még 100km/orás sebességre is képes akkor hol van itt a mozgékonyság rovására valo erősités? arrol van szo hogy a ami kerámiával és egyéb anyagokkal ötvözött anyagok sokkal ellenállobak, amit a középkorban nehéz lett volna előállitani.

Link a hozzászóláshoz
skadealer: Engedellmeddel én is személyeskedek akkor egy kicsit:

1. SEHOL nincs leírva, hogy abbit tartalmú fegyvereket készítenének, és rendszeresen használnának kivélve az abasziszi falanxharcos esetét, és a jann szabályát? Ellenben a misztikus összetevő a vért súlykülönbségek stb. le vannak írva.

2. A VÉKONY VÉRT ELMÉLET kapcsán a fő érv a megmunkálhatóség, a vértek reális fejlődése, VALAMINT az, hogy a MUNKA KÖLTSÉGE, tekintetbe véve, hogy ritka különleges tudásról van szó, nincs konkurencia FÉLELMETESEN MAGAS.

Magyarul az anyagköltség csökkentése SEM AZ

Link a hozzászóláshoz

már csak egy utolso mondat amit kedvenc könyvemből a Szemtanu cimű sorozat Fegyverek és vértek 39.o.találtam ahol egy tűzfegyver által átlyukasztott mellvért láthato:

"A páncélt vastagabbra kellett késziteni, hogy ellenálljon a kézi lőfegyverek golyoinak, ezért kevesebbet lehetett viselni belőle."

Tehát ebből a mondatbol is látszik hogy mivel nem voltak képesek egy uj erősebb és jobb anyagot kifejleszteni ezért a vastagitással védekeztek, ennek következménye hogy nem lehetet teljes vértezetet hordani mivel annak sullya már joval meghaladta az emberi teljesitőképességet.

Link a hozzászóláshoz

Megint hülyeségről veszekedtek, mert nem értitek meg (vagy nem akarjátok megérteni) a másik álláspontját. Tudom milyen érzés, én is szoktam ilyet :D . De akkor is, ez már nem építő jellegű vita, hanem veszekedés. Lehetőleg lehetne értelmes dologgal feltölteni ezt a témát, nem szeméttel. A földi fizikát pedig felejtsétek el, Yneven nem sok minden vihető át belőle. 1-2 dolog igen, de tisztázatlan, hogy pontosan micsoda, és így mindenki Ynevén máshogy működik ez is. Mint minden más is.

Mielőtt kiforgatjátok és lefikázzátok ezt a hozzászólást is... :lol:

szólok előre, hogy én nem leszólni akartam senkit. Nem is megrendszabályozni. Na jó egy kicsit. Mert azért már mégis. ;)

Tisztelettel

The Angry One

Link a hozzászóláshoz

Pontosan erre akartam kilyukadni valaki nagy részben a földi fizika szerint gondolkodik mert igy eccerűbb megérteni szamara valaki pedig a nem megint más a kettőt vegyiti.Én egyedül azt nem szeretem ha egy hozzászolásomből kiemelve egy részletet nem pedig az egészet figyelembe véve kiemelnek egy részletet mivel elég hosszadalmas beirni még billentyűzetről is ezért nem lehet kitérni minden eggyes kis szempotra hogy ezt ezért meg azért vesszük igy.Tehát nagyon hosszadalmas lenne mindent megmagyarázni egy bizonyos szabály használatárol és értelmezéséről.Nálunk is hosszas vitát előzött meg mielőtt bevezettük volna az abbitacél értékeit de ez nem azt jelenti hogy nálunk mindenki abbitfegyverrel meg feketeacélal rohangál csak gyorsabb a szamolás ha egy keményebb ellenfélnél ilyen fegyver van.Mivel az eddig megjelent regényekben mely ebben a fantáziavilágban játszodik igenis előfordulnak ilyen fegyverek meghozzá olyanoknál akik a játék kereteibe átültetve igencsak durvának szamitanak pl Tier Nan Gurdiun akinek kharei nyilpuskájának hurja szintén abbitacél vagy lőfegyvert és lőport is alkalmaz kalandozásai során., akkor kérdem én ki tudja megállapitani egy lőfegyver pontos értékeit hiszen abbol is szinte mindegyik egyedi darab mert nem kovácsolnak minden utcasarkon.

Link a hozzászóláshoz

Kiváncsi lennék az én hozzá szólásomról mit szolnátok... persze ti csak a kicsinyes gyugyuságaittokal vagytok elfoglalva... Szal nem bántani akkarlak titteket csak hogy legyetek másra is tekintettel ott a chat beszéljétek meg ott ezt a vittát már napok óta vitáztok ilyen hülyeségen TAO-nak igaza van itt és ott minden más...

Link a hozzászóláshoz

Megjegyzem a golyóálló mellényben ismereteim szerint ritka (és nem is szükséges) a fémbetét, a kerámia gyakori és a golyóálló mellény titka a kevlár. Ráadásul a golyóálló mellény nem arra épül, hogy lecsúszik róla valami, hanem jópár más dologra, pl. arra, hogy a kevlár is, a kerámia is energiát nyel el, a lefékezett lövedék stabilitása is változik, összetörik, etc. ugyanakkor az ütést is szétosztja de egy az egyben továbbítja. Magyarul a golyóálló mellényt elég hiba bevezetni az érvelésedbe.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet Mindenkinek!

Megigértem hogy többet nem foglalkozom a témával és egyenlőre be is tartom ráadásul Mr Bean sem fog vele foglalkozni. Ezért egy új stílű dolgot szeretnék megemlíteni ami lehet hogy nem a fegyverek témakörben kéne hogy legyen de itt emlegették sokan. Yneven minden más? Miért lenne minden más? Főleg hogy a világ alkotóinak is kellett egy viszonyítási alap ami talán a való földi élet lehet. Gondolom megint csak a szavaimat fogják kiforgatni vagy megint csak elküldenek a chat-re de kérdem én ki az aki mindent biztosan tudhat a mi kis közösen kedvelt fantázia világunkról? Talán aki tényleg járt ott de sajnos nem sok ilyen embert ismerek vagy ismerünk ugye... Kérek mégegyszer mindenkit én is hogy tényleg hanyagoljuk addig a témát amíg írásos bizonyítékot nem szerez valaki. Megértéseteket előre is köszönöm és várjom az új témát ami talán könnyebben emészthető lesz.

Link a hozzászóláshoz
Üdvözlet Mindenkinek!

Megigértem hogy többet nem foglalkozom a témával és egyenlőre be is tartom ráadásul Mr Bean sem fog vele foglalkozni. Ezért egy új stílű dolgot szeretnék megemlíteni ami lehet hogy nem a fegyverek témakörben kéne hogy legyen de itt emlegették sokan. Yneven minden más? Miért lenne minden más? Főleg hogy a világ alkotóinak is kellett egy viszonyítási alap ami talán a való földi élet lehet. Gondolom megint csak a szavaimat fogják kiforgatni vagy megint csak elküldenek a chat-re de kérdem én ki az aki mindent biztosan tudhat a mi kis közösen kedvelt fantázia világunkról? Talán aki tényleg járt ott de sajnos nem sok ilyen embert ismerek vagy ismerünk ugye... Kérek mégegyszer mindenkit én is hogy tényleg hanyagoljuk addig a témát amíg írásos bizonyítékot nem szerez valaki. Megértéseteket előre is köszönöm és várjom az új témát ami talán könnyebben emészthető lesz.

Egymondatos válasz: Õselemi anyagszerkezet némi mágikus nevekkel és nyelvekkel, egy tárgy elmélettel (egész tárgyra tudsz hatni részeire nem azok nem különálló dolgok) vs. földi anyagszerkezet. Innen kezdődnek a különbségek.

Link a hozzászóláshoz

siluka13: a nevek alatt lévő aláírások (ami pl neked jelenleg "csirke", nekem pl asszem "ogár") egyfajta rang. Azt próbálja szimbolizálni, milyen régóta fórumozol. A rangod a hozzászólásaid száma alapján nő. Nincsen semmi jelentősége, csak poén :D . Csirkeként kezded... és végén még akárki is lehet belőled ;) . Nézd meg egy-két olyan ember rangját, aki már régebb óta fórumozik.

Az ynevi vs földi anyagszerkezet pedig jelentősen eltér... nem csak abban, hogy Yneven vannak olyan fémek, anyagok (pl abbit, mithrill, adamantit, stb), amik nincsenek a földön, és a földön is van sok olyan, ami Yneven nincsen. Meglehet még az is, hogy Yneven a víznek az összetétele is más, mint itt.. de legegyszerűbb úgy elképzelni, hogy olyan, mint itt.

TAO

Link a hozzászóláshoz
Hát naja

De miért is nem téerünk rá a topic témájára szal a fegyverekre

1. ööö a törpök és/vagy gnómok nem kapnak +Vé-t mertt apróbbak a szokásosnál??

Mivel nem lehet új témát nyitni ezért előfordul a keveredés, de te egy fórumon belül lévő téma helyett írsz ide... :P

Amúgy nem kapnak sem VÉ sem TÉ (ez logikusabb lenne) módosítót, hasomlóképp a hölgyeknek sincsenek módosítói. Mindkét esetben kivétel lehet a célzó fegyverek esete. Az utóbbi esetben (hölgyek) viszont ez is ritka.

Miért nem kap a törpe VÉ módosítót? mert a kisebb méretével arányosan lassabban tud elmozogni. Amiért kapna, hogy igazából csak a fejére, fejmagassságra támadsz, a kisebb méret nem megy. Ellenben felülről jó lendülettel támadsz amit nehezebb védeni. Törpénk viszont lábfejtől akár mellkas magasságáig mindenhova támad = a lábaknál nehezebb védeni. De ha te is csépeled akkor neked kellemes magasságban tartja a fegyverét kiegyensúlyozódik. Õ sem szokot hozzá az ember elleni harchoz, nem is tudják emberekkel képezni őket, neki is szokatlan a helyzet, nem tudja jól kihasználni, és vele szemben is hasonló a gond...

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...