Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Hát igen elég nagy marha lehetett az aki pallost kovácsoltatott abbitacélból. Ugyanis a pallos fő előnye a súlyában van és az abbitacél könnyebb mint a "mezei" acél, úgyhogy ez az értékét nem hogy növeli, hanem egyenesen csökkenti. (az anyaga persze drágább, de nem jól használható) :roll: .Beolvasztatni és újrakovácsoltatni nem lesz könnyű munka, szerintem még Abasziszban sem egyszerű ezt elintézni. Hétköznapi kovács nem képes ezt a manővert megoldani, a neves kovácsok pedig jócskán megkérik a munkáik árát. :P

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

"Szerztek" a karik egy batár nagy pallost abbitacélból, DE ez nekik nem jó, mert nem illik hozzájuk, nem tetszene istenüknek, stb (Igen, ilyen JK-im vannak!) Szóval inkább beolvasztatnák és kovácsoltatnának az anyagból egy szablyát meg egy tőrkardot.

1. Elég erre a fém? (szerintem igen?)

2. Megmunkálásnál lehet-e gond? ("törpeföldén" szerintem nem)

3. Mennyibe kóstálna ez nekik?

A pallost úgy mellesleg megérdemelten szerezték: a tulajdonost (aki beaprította volna őket) kb. tíz tonna kő alá temették.

Megérdemelten akkor szerezték volna, ha reális, életszerű, értelmes kalandban, ennek lemesélésére alkalmas KM keze alatt történt volna, de egy ilyen KM tudja, hogy az abbitacélt nem érdemes pallosnak használni, nem használják tarinban, stb. magyarul megérdemelten ilyet nem lehet szerezni, ha már elrontottad akkor nehéz értelmesen folytatni, hacsak nem derül ki valami. pl. hogy a palloshoz nem kell nagy kovácsmesterség, és ezért leet abbitacélból egy része, mondjuk egy vékonyabb réteg ami óvja a belső, a szokásosnál nehezebb de merevebb fémet. Ha viszont az sugároz, gondokat okoz, sokan érdeklődnek utána, stb... no akkor becserélhetik értelmes dologra. Kalandban.

Link a hozzászóláshoz

osztom Shalafi véleményét...Ki az a barom aki abbitból pallost csináltat...

Nos az újra feldolgozásról csak annyit hogy egy törpe kovácsnak tényleg nem lenne gond...de ha nem törpe a Jk aki át akarja alakítani akkor ne is álmodjon róla hogy le tud jutni a Tarini tárnákba..márpedig akkor ugrott a törpekovács lehetőség szvsz(max akkor tudnak lejutni ha van valami befolyásos esetleg hírhedt törpe ismerősük..)Akkor marad Abaszisz...de az ára nem lesz a legolcsóbb szvsz...és a kovácsot is meg kell kenni hogy nem kérdezősködjön..meg ugye vigyázni is kell magukra..mert egy ilyen fegyverért bármejik sarkon kinyírják őket... 8)

Link a hozzászóláshoz
osztom Shalafi véleményét...Ki az a barom aki abbitból pallost csináltat...

Nos az újra feldolgozásról csak annyit hogy egy törpe kovácsnak tényleg nem lenne gond...de ha nem törpe a Jk aki át akarja alakítani akkor ne is álmodjon róla hogy le tud jutni a Tarini tárnákba..márpedig akkor ugrott a törpekovács lehetőség szvsz(max akkor tudnak lejutni ha van valami befolyásos esetleg hírhedt törpe ismerősük..)Akkor marad Abaszisz...de az ára nem lesz a legolcsóbb szvsz...és a kovácsot is meg kell kenni hogy nem kérdezősködjön..meg ugye vigyázni is kell magukra..mert egy ilyen fegyverért bármejik sarkon kinyírják őket... 8)

Aha, a törpék mithrillt használnak, kivéve abasziszban akad 1 törpe klán aki tudja mi az abbitacél. Miért? Mert az abbit nem egy jó anyag, az abbitacél egy titkos ötvözet, vagy tudod a titkát vagy nem. A törpéknek viszont akad mithrill, lunirok, nincs idejük egyéb speciális ötvözetekre fecsérelni a titkaikat, ráadásul taz abbitacél teljesen más kovácsolási technikát igényel, és tarinban nem is használják így ez nehéz ügy. Mellesleg lejutni a tárnákba nem nehéz.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöma segítséget.

Az elszúrtad, nehéz lesz folytatni nem teljesen találó. Részletekbe nem megyek, mert visszatérnek még a karik nehogy véletlenül elolvassák itt.

A pallos azért van abbitacélból, mert ugy az abbit mágikus ötvözet, ennek pedig az élőhalottak, szellemek, stb. kategóriánál óriási előnye van. Azért mégis igaz az elrontottam, mert improvizálni kellett, azt kitaláltam, hogy egy térkapu az a valami, amibe belebotlottak, és elvitte őket valahová (máig nem tudják, hová, és én sem :wink: ) ott pedig hemzsegtek ezek az aranyos lényeg és abbit volt (meglepően sok), mithrill meg varázsló nem, úgyhogy abból voltak a fegyverek. A pallos pedig onnan, hogy mielőtt visszataláltak (sarkukban egy seregnyi szellem, hogy legyen motiváció :twisted: ) az egyik nagyobb élőhalott-hullakupacból szedték ezt ki (félholt volt már mindegyik, legyen is valami hasznuk, meg nem is) úgyhogy így kapták. Az értékei pedig eredetileg is rosszabbak voltak.

Mindenesetre köszönöm a segítséget. Most legalább tudom, mi lesz a "köztes" kaland a következőig :D

Link a hozzászóláshoz

1. áldás, szertartás jobb arra, hogy mágikus legyen.

2. erre nem kell abbitacél, jó az, hogy egy acél penge van némi tiszta (és lágy) abbittal kiegészetíve. Ha a sima acél át is siklik rajta, a benne lévő lágy tiszta abbit viszont vág, és az acél burok tartja. A tiszta abbit pedig könnyen munkálható meg. Ha a belső maratott üreg alakja jó, akkor a roncsoló hatás is kiváló. Ha a körülötte lévő fém nehéz, stb. akkor a pallos alapértékei is tökéletesek. És SOKKAL egyszerűbb elkészíteni mint egy full abbitacél pallost, jobb is, stb.

Link a hozzászóláshoz

Jól van na!

Mondtam, hogy ezt akkor és ott kb. fél perc alatt találtam ki az elejét, és egészen sem gondolkozhattam 3 percnél többet. (Amíg azon árt a szám, hogy részleteztem a barlangot, a zombikat, illetve a hullahegyeket)

Pap nem volt, csak pórok, bányászok, egy-két "kovács" és 1-2 harcos.

Tudom, hogy nem teljesen oké, de a kár már megtörtént. :(

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Egy enyhe rasszizmust vélek kihallani a fentebb olvasottakban. Törpék nem csak Tatrinban élnek - plusz egy család Abbasziszban meg Gianag - hanem számtalan vidékén a világnak. Igen még délen is. Gondoljunk csak Yllinor hősére, Mogorva barátjára. És még egy sztereotípia lerombolása: Nem mindegyik kovács!

Mondjuk ez általános tendencia, hogy a "fölkapott" országokat használja az ember - jk és km egyaránt - kalandíráskor, előtörténetnél.

Vannak esetek, amikor a mágiával mágikussá tett tárgyak - rúna, áldás - csak bajt jelentenek. A térkapuhálón, ha varázstárgyal közlekedsz biztos lehetsz benne, hogy - hacsak nem vagy valamiféle követ, vagy "ismert személy" - átvilágítanak. Egy természeténél fogva mágikus anyag - abbit, mithrill - azonban nem kelt ekkora feltünést. A mágiát érzékelő ragadozókat már nem is említem ;)

Azt olvasta mindenki, hogy ezek a kardok nem teljesértékű mágikus fegyverek? A csak mágikus fegyverrel sebezhető szörnyeken csak a felét vagy mennyit sebeznek, de sebeznek. Ha jól emlékszem a vámpírnál van leírva a bestiáriumban, de ha nem akkor a tárgyak ellenállásánál az ETK végén.

Link a hozzászóláshoz
.

acél penge van némi tiszta (és lágy) abbittal kiegészetíve. .

Valahogy igy kellet volna az elején megfogalmaznom az "ötvözés" fogalmát hogy mindenki szamara érthető legyen: ettől nem lessz könnyebb az a t*tves acél csak joval ellenállobb a fizikai behatásokkal szemben és igy nem kell annyit felhasználni a vértekhez mivel akkor ugyanannyiba kerülne mintha mithrillbol csináltatna valaki pancélt.

Szerintem semmilyen gond nem merülhet fel azon hogy egy anyagot ujra folyékonnyá téve egy másik formát készitsenek belőle mivel magát az "anyagot" már elkészitették Abasziszban, tehát Erionban egy jo felszereltségü kovácsműhelyben minden akadály nélkül elkészithető.

Link a hozzászóláshoz

már megint a leglényegtelenebb dolgot emelik ki a hozzászolásombol, már irtam is és tisztában vagyok vele vas-abbit-ezüst nincs más csak ennek aránya titkos tehát mivel az abbit és az ezüst elég ritka fémnek szamitanak mivel még nincs akkora kitermelés hogy tonnákat tudjanak belőle bányászni ezért drágák tehát eleve a vas dominál.emlékeztetnék mindenkit az abasziszi falanxra akiknek fegyverzetük is abbitacél ami szerintem igencsak bizonyitja hogy nem nagy mennyiséget használnak fel belőle mert akkor szerintem az egész ország csődbemenne.

Link a hozzászóláshoz

A másik dolog mivel nincs eggyértelműen leirva hogy könnyebb lenne mint a sima acél csak annyi hogy könnyebb forgatn9i az ilyen anyagbol készült fegyvereket de kérdem én ez rögtön azt jelentené hogy sulyvesztés? mondjuk a sulyeloszlás miatt nem lehet könnyebben forgatni egy fegybert? akkor visszatérhetnén arra is hogy a runátol miért lessznek jobb értékei a fegyvernek, egy kis magikus energia? ennyi és máris célratart vagy mi történik? senki nem tudja mivel nincs leirva a müködési mechanizmus miért lessz annyival jobb a fegyver a mágikus jeltől.

Link a hozzászóláshoz

O látom valaki szinten konyit a metallográfiához nos akkor szerinted ha két anyagot ötvözök egymással akkor utána már nem lehet folyékonnyá tenni? hogy a kivánt formát alakitsam ki belőle, hisz ha már kristályrácsokrol beszélünk akkor tudhatod hogy beágyazodás után már elég nehéz ismét szétválasztani a két fémet egymástol.Ugyanis az egész az összetevők aranyan mulik semmi mason ha tudod melyik anyagbol mekkora mennyiséget lehet hozzátenni a fémhez már meg is van az ötvözeted mivel akkor korlátlanul tudják oldani egymást ha ezt tulléped akkor bizony nem fog "elkeveredni" akét anyag és valoban nem fognak beagyazodni az atomok a kristályszerkezetbe.

Link a hozzászóláshoz

De ugy látom itt senki nem érti meg hogy egyetlen dolog miatt folyik az egész vita mégpedig azon hogy szerintem sehol nincs leirva arrol a tetves abbitacélrol hogy "jóval" hangsulyozom jóval könnyebb lenne mint a sima acél, ha valaki beirja, hogy valamelyik hivatalos kieg.ben vagy könyvben le van irva hogy nagyban befolyásolja a sulyát az acélnak ha ötvözik abbittal és ezüstel akkor meghajlok és elismerem, de amig erre nincs bizonyiték azon kivül hogy "könnyebb vele bánni" addig szerintem napestig vitázhatunk rola.Ha azok az érvek melyeket felhoztam senkit nem gyöznek meg erről akkor sajnálom nem tudok mit tenni, de mint mindenki látja nem a levegőbe beszéltem és nem hasraütésre irkaltam hanem probáltam minden fellelhető adatot elemezve amit találtam leirni a véleményemet.Megmondom őszintén mikor olyan dolgokat olvasok TV/BM akkor kicsit elgondolkodok hogy akkor miről is folyik itt a forumozás, hiszen ez valoban egy fantaziavilág és barmi megtörténhet de ennek a világnak bizonyos szabályait lefekették a könyvekben és probálták elmagyarázni nagy vonalakban hogy mi is történik, az már megint más kérdés ki hogyan ferditi a maga szája ize szerint, de azért nem hiszem hogyha azok a dolgok melyek nagyjábol a mi középkorunkbanés földi viszonylatban is megtalálhatok mivel valahonnan venni kellettt őket azok homlokegyenest eltérnének a földi viszonyoktol.

Link a hozzászóláshoz
Mr. Magyarázd meg ezt egy olyan ötvözetnél ami mágikus anyagokból mágikus eljárással készül. Ezt nem az anyagok természetes aránya, hanem a mágia tartja össze.

Ennyi erővel akár a földi titániumot is nevezhetnénk magikusnak, mivel azt mi tartja az acélban?Attol hogy mágikus természetű az anyag még nem biztony hogy a magia fogja benne megtartani.

Link a hozzászóláshoz

Mr Bean: Ha ez megnyugtat én sem találtam konkrét írást arrol, hogy az abbitacél könnyeb lenne-e a többi acélnál, hogy a rúnák mehanizmusa milyen azt sem tudom, és én sem örülök olyan forumozásnak ahol a TV-t boszmesterrel hozzák iker vagy váltotkasztba. De visszatérvén az abbithoz: kit érdekel, hogy könnyeb-e vagy sem, azt a szutyok Pallost úgy is át akarják kovácsoltatni a JK-k, hogy ez sikerűlhet-e, függetlenűl a fizika törvényeitől, azt a KM joga eldöntetni, mint ahogyan azt is ez mennyibe fog kerűlni nekik. (Megjegyzem én az átalakított fegyver 3-4 szeres árát kérném el, hiszen az abbit már megvan azt nem kell újra kifizetni.)

Link a hozzászóláshoz

Én is pontosan azt vallom hogy a KM joga és felelősége eldönteni hogy mit mikor hol hogyan miért, csak tudod az robbantotta ki bennem ezt a vehemenciát amivel probáltam megmagyarázni hogy miért vesszük mi az abbit acélt 1.szintű runaértékekkel, mert kedves Con Salamander első reakcioja az volt hogy mitől kap plussz sebzésjárulékot ha 2/5 az eredeti sulyu lessz a fegyver amire semmilyen bizonyiték nem hozzot fel hogy itt és itt le van irva hogy ilyen tulajdonsággal fog rendelkezni ha abbitacélbol készül, és ez váltotta ki belőlem ezt a reakciot.

Link a hozzászóláshoz

Mr. Bean:

kérlek, ne hozd fel a nevemet és ne beszélj úgy rólam, hogy "kedves Con Salamander"... én is a már meglévö ismereteimre támaszkodtam.

Arra, hogy az ETK-ban, a vérteknél 2/5 súly van leírva. Mert ez egy támpont az viszont hol van leírva, hogy nem könnyebb semmivel? mert én ebbe az egy dologba kapaszkodtam. te viszont semmibe. Ennyi erövel az sincs szerintem leírva sehol, hogy a néma ember nem tud beszélni. még sem tud... ez van... én ezt találtam az ETK-ban és úgy vél(t)em, hogy az a helyes, ha az ott közölt súllyal számolok...

Link a hozzászóláshoz

mr. Bean: Ajánlom figyelmedbe az azonos méretű, következésképpen igen hasonló térfogatú vértek tömegére vonatkozó adatokat a MAGUS alapkönyvében. Minnél nagyobb a vért össztömegében a fém aránya a béléshez, stb. képest, annál inkább szembetűnő, hogy az Abbitacél vértezet könnyebb. ha a posztó párnázás 5 kilóját levonod, akkor a vastag erős teljes vértnél az abbitacél vértezet súlya a normál vértezet súlyának 1/3-a. Felmerül a kérdés lehet-e a vértezet vékonyabb, ez ellen több érv is szól: Megmunkálás nehézsége az egyik, a másik pedig, hogy ugye az emberek nem hisznek a vékony vértben kapásból, de a harmadik ok a legjelentősebb: ahol az abbitacél jól elérhető, ott készül a vértek többsége, márpedig itt két és félszeres az ár így, ha teljes súlyú lenne vagy közel teljes súlyú akkor sem lenne drága. Ne feledd, ebben az elkészítés ára is benn van már. Márpedig ez azt jelentené, akkor is a közel teljes vastagság terjedne el. Magyarul az Abbitnak igenis könnyebbnek kell lennie.

Beszélünk itt rácsszekrezetről, gondold el, ha különböző arányú ötvözetekből készült lapok, speciális gyantákból, egyéb kötőanyagokból (amik reakcióba is lépnek a két szomszédos lappal) készül egy rétegesen kovácsolt anyag. Megolvasztod, a gyanta kifolyik belőle, a kötő rétegek elkeverednek, stb. állítsd helyre a réteges szerkezetet. Főleg ha a létrehozásához mágia is kellett.

Link a hozzászóláshoz
Mr. Magyarázd meg ezt egy olyan ötvözetnél ami mágikus anyagokból mágikus eljárással készül. Ezt nem az anyagok természetes aránya, hanem a mágia tartja össze.

Ennyi erővel akár a földi titániumot is nevezhetnénk magikusnak, mivel azt mi tartja az acélban?Attol hogy mágikus természetű az anyag még nem biztony hogy a magia fogja benne megtartani.

Aha, mágikus anyag, ami csak mágiával ötvözhető, első törvénykönyvet elolvasni lusta vagy de a fórumon szemetelés megy. No akkor egy picit arról, hogyan is készülnek az ilyen titkos ötvözetek, és miért nem lehet ellopni őket. A dolog egy kitalált fém a Rabadin elkészítését fogja leírni. Ez egy rövidebb leírás és egy egyszerűbb fém.

Készíts tinktúrát a hegyi kékfű virágából, és érleld 1 holdnapon át, minden éjjelen éjközépkor 100 rész tinktúrához adj hozzá 1 rész fenyőgyantát, 3 rész mézet és 7 rész pálinkát melyet áfonyából főztél meg 3*. Mikor kész van, adj hozzá minden 10 rész után 3 rész abbitport, és 2 rész bazaltlisztet. A kész masszát hagyd 3 napig pihenni, alkalmazd ré a titkos szertartást, majd vidd el a mesterkovácshoz.

A mesterkovács várni fogja, már várni fogja a 3 különös fémlap is, melyet egyé kell kovácsolni, hogy ezek hol, és hogy készülnek, bizony csak a készítőik tudják, s várni fogja az ezüst, az abbit és a porrá őrőlt kristályok amik a titkos fém lényegét adják majd. A kovács a 3 fémlapot a gyantával a regula szerinti sorban összeragasztja, majd a kész lap két oldalát, a titkos oldattal meglegyinti, s az egyik oldalt tiszta abbittal másikat ezüsttel és porrátört kristálykkal vonja be.

A lapot addig kell préselni míg 1 ujjnyi vastag nem lesz, s ez után hidegen hármrét hajtani, s újra a prés alá tenni, mikor hétszer látta a prést, a kész lapot porrá tört gyémánttal kell csiszolni, s a repedéseket folyékony aranyal kitölteni. Ez után rendünk magisztere elmondja az egyéolvasztás szertartását. A kész fémet ez után kapják meg a fegyverkovácsok, hogy tetszetős kardokat kovácsoljanak belőle. A kovácsolás módja persze titkos, és különösen fontos, hisz a rétegek, a fém finom szerkezete csak így marad meg. A kész fegyvert meg kell áldani, és celebrálni kell rá a tartósság szertartását, hogy az anyag finom szerkezetét megtartsa, és kész a mű.

Link a hozzászóláshoz

Hurrá ez aztán kielégito válasz a sulycsökkenésre.A vékonyabb vért ellen ugyan miért szolna az az érv hogy vékonyabb???ugyanis ha már ETK-nal tartunk akkor olvashattad volna mi van irva az abbitacélrol, és ha az igaz, akkor bizony rögtön kitűnik hogy sokkal kevesebbet(megjegyzem az én felfogásom szerint) kell használni egy vérthez mint a sima tarsabol hiszen minek gyártanának ugyanolyan vastagságura ha ugyanakkora véderőt biztosithatnak vékonyabbal is,tiszta anyagpocsékolás lenne az egész, vagy akkor mi értelme lenne az egész abbitos hercehurcának, és miért lenne nehezebb kevesebb anyagbol megcsinalni hiszen annyiban tér el hogy vékonyabb.Cifrázhatod a magikus anyagokat ahogy akarod előállitásához te használhatsz akit akarsz hiszen ez sincs leirva pontosan.Mint irtam az abasziszi falanxharcosok használják ezt fémet és bizony ők alkotják az elitet a hadseregükben tehát téhát ha csak ezer fegyvert és pancélt kell gyartani akkor szerinted melyik eredmény értelmesebb kiadás szempontjábol ha 35kg ötvöznek abbittal és abbol elméleted szerint lessz 15kg vagy 15kg fémet ötvöznek és abbol készitenek ugyanakkora méretű vértet.

Link a hozzászóláshoz
Mr. Bean:

kérlek, ne hozd fel a nevemet és ne beszélj úgy rólam, hogy "kedves Con Salamander"... én is a már meglévö ismereteimre támaszkodtam.

Arra, hogy az ETK-ban, a vérteknél 2/5 súly van leírva. Mert ez egy támpont az viszont hol van leírva, hogy nem könnyebb semmivel? mert én ebbe az egy dologba kapaszkodtam. te viszont semmibe. Ennyi erövel az sincs szerintem leírva sehol, hogy a néma ember nem tud beszélni. még sem tud... ez van... én ezt találtam az ETK-ban és úgy vél(t)em, hogy az a helyes, ha az ott közölt súllyal számolok...

Igen de az a vértekre vonatkozott tehát ergo nem a fegyverekre ergo erre nem lehet erre fegyvernél alapozni mert oda nem volt eggyértelműen leirva igy nem értettem milyen alapon vonod kétségbe az általam közölt értékeket.Nekem pedig ugyanugy volt "kapaszkodom" csak ugy látom elsiklottál felette mégpedig az ETK-ban közölt leirás ami nem emliti szintén a sulycsökkenést!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...