Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Én már meséltem egy harművésznek mely Mf-ú harcművészete volt és án megadtam neki a Mf fegyverhasználat módosítóit. De ha szálfegyverek ellen harcolt akkor nem adtam semmit. Lőfegyverek ellen csak a Vé-jét adtam Ha pedig Mf harcművész ellen harcolt akkor nem kapott módosítókat csak ha Af ellen. Végül is egyik nagy előnye a harcművésznek a lábsöprés(kiv teljesvértezetű lovagokkal szemben(lábvasak rulez)) de igen ritkán használta ugyanis olyan mentalitása volt hogy csak a kezeivel ütött. (elég érdekes)

Link a hozzászóláshoz

De végül is a kard vagy egyéb nagy vágófelületű fegyverek ellen nem hiszem hogy azokat karral/kézzel védje legfeljebb alkarvédővel vagy ilyesmi. és sztem az ilyen fegyverekkel elég komoly hátrányokkal kéne hogy küzdjön. De ha van elég erős alkarvédője akkor meg lehetne szüntetni a hátrányt(hiszen ezen van a hangsúly)

Link a hozzászóláshoz
De végül is a kard vagy egyéb nagy vágófelületű fegyverek ellen nem hiszem hogy azokat karral/kézzel védje legfeljebb alkarvédővel vagy ilyesmi. és sztem az ilyen fegyverekkel elég komoly hátrányokkal kéne hogy küzdjön. De ha van elég erős alkarvédője akkor meg lehetne szüntetni a hátrányt(hiszen ezen van a hangsúly)

Üdv!

Azt azért nem mondanám, hogy karral/kézzel nem lehetne olyan jól védekezni kardok ellen, mert ha puszta kézzel harcolsz a kardot a lapjánál megütve is védheted a támadást. Azért pusztakezes harchoz (harcművészetek/ökölharc) én az alkarvédőre pajzshasználat alapfokot adnék akkor is ha a karakter nem jártas benne...

Link a hozzászóláshoz

bencurrrr : Alkyone-nak igaza van. Harcművészek miért kapnának mínuszt kard ellen pl? Egy harcművész kitér. Nem hogy egy kardot, de még egy botot sem blokkol soha alkarral (na jó azt még talán igen, de akkor nincsen szüksége alkarvédőre). Sőt még szálfegyverekkel szemben sincsen hátrányban. Egy harcművész még csak nem is szaltózik el, az csak felesleges látványosság. Egy igazi harcművész kitér . És semmilyen fegyver ellen nincsen hátrányban.

Mellesleg vannak ezek a harcművészeti stílusok. Ha jól tudom, ezek úgy vannak, hogy ami harcértékek oda vannak írva hozzá azokat csak MF-en kapod meg! Af-en csak a harcértékek felét kapod meg. Össz-vissz ennyi a különbség Af és Mf között.

TAO

Link a hozzászóláshoz

Líthas. (balázs) Engem is nagyon érdekelnek a fegyverek. Lehetne e lehetőség esetleg bio-magiomechanikus és egyéb hasonló szerszámokat készíteni? Ha már regeltem magam visszatérnék én is a témára. Érdekene még a külömböző fegyverek más fajok vérében, nedveiben edzése pl: meteoracélcsatabárd(2kezes)+démonichor...

Fegyverek, vértek kovácsolásában és elkészítésében lehet tudnék segítséget nyújtani.

Link a hozzászóláshoz

A Khossas valamelyest hasonlít a Levéltőrre, kétkezes harcban hatékony párosítás. 2-4 hüvelykel hosszab egy rövidkardnál, kevésbé csavart mint a Levéltőr, keresztvasa tükrözi készítőjét, de kis egyedi vonásokkal is késszítethető. Keresztvasa levelet formáz, markolata egykezes, a pengéje a keresztvasnál elkezd finoman és kecsesen kiszélesedni, majd a penge 1/3-ánál összetart, majd megint szélesedik, de itt már kisebbek az arányok, mint a penge kezdeténél, a vége légiesen elkeskenyedik, kétoldalra fent, fokél nincs. Keverd össze a Ramiérát, a Levéltőrt és egy rövidkardot, így már lehet róla egy kezdeti képet alkotni, de emellett légiesen könnyed és gyilkosan hatékony lehet értő kezekben. Remélem segíthettem .(Balázs) to cather

Link a hozzászóláshoz

A khossas nem kráni eredetű fegyver?? De lehet hogy rosszul emlékszem..

Igazából most tenném fel az igazi kérdésemet.

Ha egy lándzsafal van az ember útjában(nem 1 db hanem 11 vagy 21 db lándzsa/pika/runka vagy miegymás) akkor nem kap a valamiféle minuszt ha nincs hozzászokva az ilyenek elkerülésére??

Vagy csak eggyszerűen bizonyos százalékos eséllyel felnyársalódik és kész??

persze mindezek csak akkor működnek ha télleg veszettül ront nekik

ilyankor mivan??

Link a hozzászóláshoz

A Khossast Sirenarban használják! Szerintem kedves vendég te a Hequorral keverted össze amit a kráni elfek használnak.

Minden szálfegyverrel hadakozó embernek joga van egy un. megelőző támadáshoz. Ez egy az egybeni harcban úgy nyílvánúl meg, hogy a szálfegyveres a KÉ-től függetlenűl támadást indit és ha talál akkor támadóját megsebezheti és meggátólja a körben való további cselekedéseit. Ha viszont nem akkor a sikertelen megelőző támadásután a rendes harc levezetése következik KÉ-dobás majd a támadás és visszatámadás.

Az általad említett lándzsafal esetében pedig a rohamozó elleni feltartás szabájai lépnek érvénybe. (Ennek leírását az ETK harci szabájainál megtalálod. Megjegyezném, hogy "kétélű fegyver"!)

Link a hozzászóláshoz

Végül is lehet ilyen féle-fajta fegyvereket készíteni de:

1. Az áruk miatt lesz elég fejfájás(márakinek)

2. PL.:Az a démonichoros dolog egy kicsit viszont lelket is adna a fegyverbe szal lehet ha egy koldusnak a segítségére sietsz vele vagy vmi ilyesmi akkor minuszokkal harcolsz. Vagy egy szent lény testnedveibe (mittomén agynalhúgyba :D:D:D:D ) edzed a pengét akkor meg ha szerencsétleneket támadsz vele akkor kapsz minuszokat. Szal ez pöppet bonyolultabb

Link a hozzászóláshoz

Az MTK-ban van pár nagyon hasznos tálázat is. Most azokra gondolok amiket ott az elején a sebzések helyét és minőségét meghatározókra gondolok. Kicsit sokat írtak le, mi nem is használjuk. De ti használjátok? Volt értelme annak, hogy annyit melóztak 5-6 oldalnyi táblázattal? Egy kicsit túl van bonyolítva, de tök reális. :wink: A fegyverekről meg nézzétek meg a könyveket és kész, hülyeség leírt dolgokon vitatkozni. Szvsz. :roll: Egy dolgot még mindig nem értek. Miért nem engedi meg a KM-em az xy-művészeket, talán táposak? :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Igen sztem ez így is van. Mi sem szoktunk ilyenkkel húzni az időt. De tényleg reálisabban hangzana-e ha a KM ezt mondaná

: A pallos vágása nyomán egy hosszú nyílt seb lesz a mellkasodon. Vesztesz 8 fp-t(vagy akármennyit) dobj állóképsségpróbát-1-vel

Dob sikertelen KM: Nem nagyon bírod a vágás súlyát hátratántorodsz és mostantól a közepesen zavaró hátrányokkal harcolsz

nos ez elég lehangoló mint mondjuk az Ostromjátéknál(egy élő szerepjáték) a tankcspadás póló

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem akarok leszólni senkit se de ez a démonichoros baromság...

1.Ha egy démon elpusztul egész valója semmivé foszlik :arrow: honnan veszel ichort?

2.Tételezzük fel hogy van valahonnan ichorod :arrow: ez levegőn SZVSZ savvá alakul, lángolni kezd stb. a démon fajtájától függően.

Ha aquir vért írtál volna az még jó is lett volna majdnem olyan nehezen beszerezhető de a benne lévő Od még adhatott volna plusszokat is.

Link a hozzászóláshoz

Sir Athos: Démonvérben edzett fegyverek igan is léteznek, akár mit is mondanak a démonológiai írásokban. Egy neves ork hérosz aki egy kovácsnemzetségből való volt, számszerint 50-70 (nem tudom pontosan) csatabárdott készített meteoracélból és ezek mindegyikét a Summáriumbéli leírás szerint (mej megjegyezném a máguskönyvek közűl az eggyik leg részletesebb) démonvérben edzette.

Nem egyszer játszottam már nomád sámánnal sem így tisztában vagyok a démonok törvényszerüségeive, és igazad van ha az elsődleges anyagi síkon vagy bárhol elpusztul egy a fajtájából akkor az nyomtalanúl eltűnik. De ne feledd a következő mondást: "Kivételek mindig vannak!"

Az is elképzelhető, hogy a vér egy démonfattyból való.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...