Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Fegyverek, fegyverek és még mindig fegyverek


Recommended Posts

Ha pl egy buzogánnyal (kétkezessel vagy egy simával) oldalba hajintanak akkor az mennyi eséllyel fog fölborulni?(eltaknyolni)

Mer sztem ha egy pallossal vagy valami más nagyobb fegyverrel oldalbakapnak egy ipsét akkor az sztem ha nem olyan "súlyos egyéniség" akkor elég könnyen feldöntheti azt az embert vagy nem?

Ebben nem vok olyan biztos. De ezért van a fórum vagy nem? Olyan tétova vagyok vagy nem? :D:D:D:D:D

Link a hozzászóláshoz

Ha pl egy buzogánnyal (kétkezessel vagy egy simával) oldalba hajintanak akkor az mennyi eséllyel fog fölborulni?(eltaknyolni)

Mer sztem ha egy pallossal vagy valami más nagyobb fegyverrel oldalbakapnak egy ipsét akkor az sztem ha nem olyan "súlyos egyéniség" akkor elég könnyen feldöntheti azt az embert vagy nem?

Ebben nem vok olyan biztos. De ezért van a fórum vagy nem? Olyan tétova vagyok vagy nem? :D:D:D:D:D

Link a hozzászóláshoz

bahamunt:te komolyan gondoltad azt, h ami a képen van azt eltudod rejteni???? :x

amugy meg avatott kezekben félelmetesen hatékony, és brutális...a maga egyszerűségében a sebzése is durva tud lenni, ami meg a védelmet illeit...hát nem mondom...durva egy műszer az biztos, de hogy azt közönséges dolgokkal elnem rejted az is biztos....

Link a hozzászóláshoz

Mostanában Vívótör mániás lettem és eltünődtem egy két dolgon...

Vívási technikákon... nos nem tudom hogy menyire ismeritek a starwarst de ahozz hasonlóan szeretnék egy hasonló vívó rendszert kiallakitani...

abban úgynevezett formulák voltak 1-8 ig

minnél kisseb számu stílusban vívott az egyén annál inkább defenzív volt

Remélem van erre igény és mint házi kiegészitőt fel lehetne rakni ide az oldalra (persze most jogos a kérdés csata bárd ellen hogy vív az ember :?: nos ez csak bajvívók és kardvívók egymás elleni csatáiról lenne szó... )

Link a hozzászóláshoz

Haha :lol: no ezért kedvelem én a jó öreg kétkezes csatabárdot... :lol: 8) Ugrálhat itt a bajvívó...mert bajvívó legyen a talpán aki ellent tudna állni 1 kétkezes csatabárdnak... :lol: de ez a több stílusos dolog nem biztos hogy jó..legalábbis szerintem nem jó....vegyük pl.hogy én vívok 1 csomó stílusban..mire megyek vele ha a másik ugyan csak 1 stílusban vív..de annak a stílusnak ő a mestere...és ez még csak az enyhébb eset...akkor mi van ha a másik több stílusnak a nagymestere??Szvsz elég 1;max 2 stílust ismerni de azt mf-on... :!:

Link a hozzászóláshoz

Nem akarok akadékoskodni de a kyreket hogy tudták megverni mikor olyan fegyvereik voltak(hogy csak na) amivel akár sziklát is lehetne vágni. a vértjeikről és a technikájukról nem is beszélve a taktikájukról( bár mondjuk a támadás előjogát a pusztítóknak adni ez nem mindig jó)

Akkor mégis hogyan mikor hatalmas varázslóik meg miegymásaik voltak (tudom tudom csak egy isten ellen küzdöttek de semmi extra :D:D )

Link a hozzászóláshoz

bencurrr: egyszerűen: minden kyr harcosra min 50 ellen jutott...oksa ezeket azért szépen lassan leapritották, de aztán egyenezeket a teremtményeket fel is támasztotta az isstenőjük, és onnantól élőholtak voltak, meg orkok, meg minden ami gusztustalan és minden kyr ahrcora már nem 50, hanem 100 ellen jutott, akiből lehte, h 99et leapritott, de a 100adik azért csak betatál...

Link a hozzászóláshoz

A leszúr szerintem megszúr akart lenni.

Nos akkor egy keveset a stílusokról, technikákról és harcértékekröl.

Engem nem érdekel, ha a játékosaim hozzáadjáka vé-jükhöz a tör vé-jét is, egy pallos ellen. Mert ök ugyebár kalandozók, sokmindenre képesek.

De! az NJK-knál csak akkor teszem meg ezt, ha azok is kalandozók. A játékosoknak fel se tünik, hogy mikor a gladiátor kétkezes csatabárddal rohamozik, nem adom hozzá a rapír VÉ-jét az ellenfél VÉ-jéhez. Ugyanis a VÉ-t ök nem tudják. A Technikákat pedig úgy kell kidolgozni, hogy csak akkor kapjon pluszt, ha MF-a van. Af esetén nincs módosító. És ne legyen sokkal "drágább" A MF, mint az AF. szóval hogy kiegyenlítödjenek az esélyek. És lehessen technikával képzettség nélkül is vívni, csak éppen akkor mínuszokkal. Ajánlom figyelmedbe ehhez a fegyverhasználat, fegyvertörés és lefegyverzés képzettségeket valamint a képzetlen fegyverforgatás mínuszait...

Link a hozzászóláshoz
Igazából annál az írásnál elléggé zavart voltam és nem írtam hozzá hogy 5 -ször leszúrja de meg sem karcolja szal félreértés ne essék

nos nem értek egyet mire a lovag meg tudna sebezni már rég kiszúrtam a szemét a rapíral és nem hiszem hogy utána lenne kedve harcolni...

A másik a lovagi páncélnak is van gyenge pontjai... lásd ágyék vagy nyak vagy a szem esetleg könyök térd stb... nos egy kis rapír mivel vékony kard könyen be fér oda sőt a láncing sem fogja fel a szúrását...

és a stílusok nem hülyeség most komolyan vannak harcművészeti stílusok akkor miért ne lehetne vívó stílusok és a bizonyiték ott van a csillagok háboruja filmben is... sőt a vívás fontos a bajvívóknál is meg a karvívóknál is egyrészt a nevükben is benne van kettő a rapírt vívásra találták ki :!: :!: :!:

Link a hozzászóláshoz

elfelejtettem bejelentkezni... no meg a csatabárdokal is lehet vívni... most ha hiszed ha nem akkor én beszéltem egy nagyon jó barátomal akki a középkori vívásokal meg fegyverekel foglalkozik sajnos nem magyarországon lakik na erre jó a chat...

ő mondta hogy a vívást másfél kezes kardokal is végeztek nem is akkármilyen módon... és olykor az volt a nyerő akki gyorsabb tudott lenni... nos egy rapir gyorsabb mint egy pallos... a másik hogy ezzért lehet külön testrészekre célozni és az sfé ott nem mindig érvényes... vagy legalább is kisebb

ímádok a csatabárdokat és a fejszéket de más egyébb fegyver is van oly halálos mint azzok...

Link a hozzászóláshoz
elfelejtettem bejelentkezni... no meg a csatabárdokal is lehet vívni... most ha hiszed ha nem akkor én beszéltem egy nagyon jó barátomal akki a középkori vívásokal meg fegyverekel foglalkozik sajnos nem magyarországon lakik na erre jó a chat...

ő mondta hogy a vívást másfél kezes kardokal is végeztek nem is akkármilyen módon... és olykor az volt a nyerő akki gyorsabb tudott lenni... nos egy rapir gyorsabb mint egy pallos... a másik hogy ezzért lehet külön testrészekre célozni és az sfé ott nem mindig érvényes... vagy legalább is kisebb

ímádom a csatabárdokat és a fejszéket de más egyébb fegyver is van oly halálos mint azzok...

Link a hozzászóláshoz

Háát neigazán tudok nagy módosítókat elképzelni.A harcértékek terén maximum egy két pontnyit, mert igaz, hogy magadnak készíted, de a fegyverkészítésnek vannak olyan alaprészei, amitnem módosíthatsz meg.Teháthiába áll jobban a kezedben a kard, nem tudod annyira módosítani a fegyver felépítését, hogy az komoly előnyökkel járjon.Persze ha kidolgozol magadnak egy teljesen új fegyvert, csak a magad számára az más tészta. Hiszen ott te szabod eg a alaplépéseket, és csak olyan tulajdonságokat teszel az új fegyverbe, amik számodra előnyösek.Ez viszont korántsem azt jelenti, hogy mások számára is azok leszenk.

Link a hozzászóláshoz
Ha valaki mesterfokon használ valamilyen harcművészeti ágazatott az kap rá valamilyen módositótt???

Üdv!

Sztem nem kapsz rá, vagyis mi eddig mindíg úgy játszottuk, de nem is nagyon tudom elképzelni, hogy mi lehet egy harcművészetben alap ill. mesterfok :roll: . Lehet hogy hüleséget beszélek, de sztem abban nincs különbség...Az ok hogy több fogást ismersz, de mondjuk, ha a egy fegyverre is van mesterfok akkor a harcművészetre miért ne lehetne... :) .

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...