Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Választ szeretnék kapni a ......


Vándor

Recommended Posts

Üdv!

Mirako (elar)

Az elar seregek íjászainak íja, a harcosok körének tagjai is előszeretettel használják. Körülményes eljárással készített, bizonyos mechanikus vonásokkal bíró, díszített fegyver. Állítható húzás-erősség, irányzék, érzékeny kifutó, felkönnyítős reflexek teszik szokatlanná; nagy átütőerejű, igen pontos eszköz.

Ennyi ami az Elarokkal foglakozó helyen, azaz a Farkasénekben vagy az Árnyjátékban megjelent.

Ebből saját kidolgozás:

Mirako T/k: 2 Ké: 4 Cé: 12 táv: 120 Sp:K10+2 + e16fr Súly: 0,8 ár: 20a

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Madovicknak teljesen igaza van, nem ez az egyetlen hasonló a toroni társadalomban. A Számmisztika elég összetett, "mindnt" bele lehet magyarázni, és nem csak tisztán a páratlan számokat alkalmazza, hanem a páros esetekben felosztja azt.

Pl. a hatfős osztag nem szerencsés, de az öt katona plusz egy parancsnok már igen.

A pénzzel is így van.

Link a hozzászóláshoz
A következőt szeretném megkérdezni: egy dorani nekromanta milyen botot kap?

Természetesen nem a kinézetére célzok hanem a képességeire. Az AK-ban leírt alapkönyv szerint unikornis szarv alakja van ami tökéletesen alkalmas jelek felrajzolására amiből arra következtetek, hogy ha vele rajzolok dolgokat az kevesebb MP-be kerül de ez csak egy teória.

Tha'thassa armudar!

De erről csssss... szigorúan kézalatt 8) :arrow: privát üzenet nekem

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Gambit!

most h. benéztem felfedeztem azt a dolgot amit még véletlenül sem l...nk-nek hívnak amit ugyebár itt nem nagyon szeretnek és elvezetett egy bizonyos helyre - kellemes és újszerű meglepetést okozva ezzel - ...amint azonban a teaház többi kínálatát kívántam vna megnézni vmiért csak hosszú sorokban a "szöveg" feliratot láttam...

ez most az én hozzánemértésem oka? - ha igen akkor kérlek segíts

thx

Link a hozzászóláshoz
most h. benéztem felfedeztem azt a dolgot amit még véletlenül sem l...nk-nek hívnak amit ugyebár itt nem nagyon szeretnek és elvezetett egy bizonyos helyre - kellemes és újszerű meglepetést okozva ezzel - ...amint azonban a teaház többi kínálatát kívántam vna megnézni vmiért csak hosszú sorokban a "szöveg" feliratot láttam...

ez most az én hozzánemértésem oka? - ha igen akkor kérlek segíts

Tha'thassa armudar!

Kispalko: csak nem mindenféle Rúnás cikk letöltése végett néztél be az oldalra :wink: Amit láttál az egy honlapsablon/designterv egy majdan készülő weboldalhoz. (Amúgy a linket tényleg nem azért tettem ki, kifejezetten csak a pdf miatt. Hirtelen nem volt más tárhely, ahova feltölthettem volna... :roll:)

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa reverar!

ami azt illeti még véletlenül sem...én nem vetemedek olyasmire h. illegális önreklámokra kattintva bővítsem tudásom és elégítsem ki információéhségemet... nem tudom hová gondolsz :twisted:

remélem hamarosan kész lesz... így hírtelen igen jól néz ki!

csak így tovább!

ha esetleg megnyílik én szívesen betérnék egy teára... 8)

Link a hozzászóláshoz

Üdv

egy varázsló ugye megérzi, ha egy másik varázsló kerül a zónájába...

DE egy varázsló megérzi-e, ha egy másik varázsló által felrajzolt Zóna varázsjel kerül a zónájába...

Pl: Egy varázsló zónájába egy aranypénz kerül, amin egy zóna varázsjel van rajzolva... Ekkor mit érez a varázsló?

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

Ha megengeditek ellentmondanék... :wink:

Bár nincs nálam ETK, de így is teljesen biztos vagyok a válaszban: a varázsló ha koncentrál, megérzi a zónáján belüli aktív mágiák működését és más varázslók (szigorúan csak varázslók) zónáját is. Ugyanez nem igaz a zóna varázsjelre, ám mivel az is aktív mágia, ezért a jelentlété érzékeli, de hogy az zónát bocsát ki, azt nem tudja megállapítani... A képsség nagyjából megegyezik az Adron papok mana-hála fürkészű varázslatával, azzal a különbséggel, hogy mind a tapasztalati mágiahasználók mind a leplezett varázstárgyak és varázslatok rejtve maradnak előtte (tehát nem fehért foltok).

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem értem, mi ebben az ellentmondás... :wink:

Ha koncentrál = nem automatikusan. Vagy nem?

Tehát a Km köteles bejelenteni, hogy hopp, érzel egy zónát! de azt nem, hogy hopp, érzel mágiát! Arra koncentrálni kell, azaz illik annyit mondania a Játékosnak, hogy akkor most koncentrálok, és megnézem, vajon működik-e mágia a közelemben?

Egyébként, ha már megérzi, hogy van, esetleg szinesztéziával megkeresi, akkor már a jelből felismerheti, hogy zóna, úgy gondolom.

De az eredeti kérdés az volt, hogy megérzi-e a zóna varázsjelet. Szerintem a válazs mindkettőnk szerint nem.

Link a hozzászóláshoz

Tha'thassa armudar!

MagyarGergely: Ne haragudj, félreolvastam (mondjuk hogy hogyan, azt én sem értem, mert elég egyértelmű amit írtál...), fáradt lehettem...

Ennek ellenére csak félig volt igazad/unk, ugyanis "egy varázsló azonnal megérzi, ha másik varázsló zónájába kerül." ET 293. oldal. De a Zóna varázsjelben nem tévedtünk, azt valóban nem érzékeli.

Amúgy mókás, hogy rosszul emlékeztem, mert egy kaland után - ahol véletlenük ketten is varázslóval indultunk - csúnyán is néztünk a KM-re, mivel az ellenfél egy szigeten rekedt vámpírúr volt, aki mellesleg varázsló is... (persze erre mi nem jöhettünk rá, mert jól titkolta 8))

Gambit

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...