Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandozok.hu Tavaszi Tábor 2004 - Élménybeszámolók is


Antail

Recommended Posts

Shalafi: AZ BIZTOS HOGY NEM- sorry.

Gyerekek! Ganglernél és nálam lehet jelentkezni PM-ben.

(jobb, ha Ganglernek írtok, mert ö rakja ki a tagokat)

Holnap valószínüleg meg lesz a nagy része, Alkyone itt van, megbeszéljük a dolgokat.

HGB-böl biztosan nem lehet majd: gianagi alabárdos, sirenari erdöjáró, sas, sólyom, dhuni-pok, falanxharcos,kopjás farkas, nasti könnyülovas, nerton, praedarmon lobogói, rackla-lovas (tudom, hogy csak 5. szinttöl vaslovas, fehér lovas.

Ezek a kasztok vagy IRGALMATLAN CÉ-jük, vagy az 5. szintig 2 MF-ú fegyverhasználat, vagy KP-re átszámolva temérdek plusz miatt nem lehetnek. Ezek elvileg semmiképp. Lehet, hogy még bövül a lista, holnap átszámolásra kerül a dolog.

A kalandról is felvetödtek ötletek. Azok mérlegelésével még döntünk.

NEM MONDJUK MEG HOGY HOL LESZ A KALAND (de ne beszéljetek niarei nyelvet... :lol: , na jó, ez csak vicc volt. Szal niare nem lesz... :) )

Link a hozzászóláshoz

Hé ne csináljátok már' mi a baj Tooma papjaival, nehogy azt mondjátok, hogy tápos!

Csak az az egy fegyvere az hé!

Ráadásul nézzétek meg Toomát ha már nem tetsző dolgot csihnálok (teszem azt nem hagyok az ellenfélnek kb. 1-2 szegmenst legalább, hogy felkészüljön a harcra) akkor ugrott a nagy arkánum, Sőt ha nagyon ellene cselekszek még meg is öl, nagyon le van korlátozva. Ne szórakozzatok!

Engedjétek meeeeeeeeeeeeg!!!!!!!

Link a hozzászóláshoz

Gem, Shalafi:

ha kifogjátok Ganglert mesélönek, akkor lehet, hogy ö megengedi.

Én meg Alkyone biztos, h nem.

Shalafi: egyik része a táp (annyi volt a téje, mint a gladiátorunknak, aki arra gyúrt, a véje is kb 10zel maradt el) másik része pedig az, hogy akkor már ezt is engedjük meg, meg azt is és megint összevisszaság lenne. ÉN nem kivételezek senkivel...

Link a hozzászóláshoz

GYEREKEK!

fajok és kasztok rész megbeszélve, bár Gangler nem válaszol a leveleimre, szal ketten beszéltük Alkyonéval.

2000 Tp osztható szét, a maradék mégiscsak megmarad aranyban, de nem lehet több a karakternél, mint 150 darab érme, 3 zacskóban, zacskónként 50 érme. a többiröl ti döntötök, hogy hol van.

a kasztokról

MINDEN ETK-ban szereplö kaszt

MINDEN PPL-ban szereplö kaszt

Barbár, amazon, bajvívó

a harcosok közül nagyon sok kiesett, ezért inkább nem engedélyezzük öket.

a fajokról

Ember- 0 tp

Félelf- 400 tp

törpe- 300 tp

udvari ork- 250 tp

elf- 800 tp (igen, 800)

és akkor a többi játszható faj

ezek nagyon határesetek, aki rosszul játsza, az SZÁMÍTSON A BIZTOS HALÁLRA. nem érdekes, hogy ilyen jó harcos meg úgy varázsol.

szal ezzel csak nagyon profik és hozzáértök jöjjenek.

Khál- 800 tp

Wier- 800 tp

Amund- 800 tp

Dzsenn- 800 tp

a KM által engedélyezhetö kaszt-faj kombinációk

mindenfajta I kombináció lehetséges, az I* is, de ez többször meggondolandó, nyomós ok és jó elötörténet kell ám...

A fegyverekröl egy keveset:

csak ETK-s fegyverek, az ott szereplö árak és értékek szerint.

elf íj- az elf kalandozók kitaszítottnak számítanak. NINCS ELF ÍJ.

ramiera- csak gorviki fejvadászoknál

fejvdászkard- minden fejvadásznak lehet, mert általánosan elterjedt.

sequor- SENKINÉL NINCS

mara-sequor- SENKINÉL NINCS

dzsenn szablya- kizárólag dzsenn harcosnál, de elötöriben benne kell lennie, hogy visszament és csináltatott, ami nem olcsó és nem rövid mulatság...

a szépség szabadon választható, de a már leírtak szerint, vagyis abból levonni, hozzáadni tilos. a többi 9 (észlelés is) föérték között a karakterek 7 pontot oszthatnak el. Azért csak 7, mert 8cal felborulna a rend, mert a szépség csökkent... és nagyon nagyon nagyon táp volt már a TT-n a 8 pont, föleg a kidobásoknál. igy meg csak közepesen nagyon nagyon táp... :)

A KALAND HELYSZÍNÉT NEM ÁRULJUK EL.

akinek van egy nagy favoritja és sajnálkozik, hogy azzal nem jöhet, ne tegye. nagyon hasonlóakat lehet létrehozni ETK alapján. Shalafi: sima ETK-s pap. 5. szint. vallása lehet Tooma. általános varázslatok Tooma szféráiban. és van vagy 65-70 kp-d... azt veszel fel, amit akarsz.

A harcosok is összeállíthatók, mivel ötödik szinten 85-90 kp.juk van.

A KALANDOZOK.HU-RÓL VALÓ TÁVOZÁS UTÁN REKLAMÁCIÓT NEM FOGADUNK EL!!!

ui.: Gem Kapocs: akármivel jössz, különleges képességed, hogy naponta egyszer 1 kör koncentrációval képes vagy létrehozni egy homoktölcsért. nem vicc... na jó, de... :)

Link a hozzászóláshoz

Na ne szórakozz már Salamander!

Tooma pap ereje a harcértékekben rejlik! Magasról leszarom így ahogy mondtad! sokkal jobb harcosok Tooma papjai mint a nyeszledég Arellánusok, nehogy már fordítva legyen, igenis kérem a harcértékeket, a fegyveremet!

Engedélyezzétek már hiszen nekem hivatalos kiegészítőben van benne és még Rúnában is benne volt, na meg itt is megtalálható!

ENgedjétek!!!!!! Tooma papjai a legjobak!

De mit szólnál a következőhöz: Marad a 7 Mp

És a paplovagok harcértékeit használom!

Link a hozzászóláshoz

Remélem!

Egyépként, hogy miért volt tápos:

Csakis egy fegyverrel volt az az pedig az abbit, szent, mf, láncosb-buzogány volt és a Véje pedig azért mert volt egy közepes pajzs és hát a táp buzogány.

A hajítóbárdjaival kb. 70-80-as volt a Téje.

Erről ennyit!

Ja most akkor a TT-s dobáskódokat használjuk szabad szépséggel és +7el?

Link a hozzászóláshoz

Salamander:a 20-as erőre annyit mondok hogy a karialkotás félig meddig pontelosztásos volt, így mindenkinek volt egy 20-as értéke sztem.

Ja és a sámánt nemtom miért nem enegeditek. Ha nincsenek meg a varázstárgyai nagyon gyenge, mert ha varázsol, kicsi az esélye hogy túléled, de a 2. ellenfél simán éenyomja a maradék 10-15 fp-jét.Még ha azt mondod hogy nem lehet gyógyítóamulettje megértem, mert úgy már tényleg elég erős kombókat össze lehet hozni.

Link a hozzászóláshoz

mondom, én szívem szerint nem engedem, nem amiatt, hogy táp, az csak az egyik fele. de hagyjuk is a táp fogalmat. mert ebböl vita lesz.

azért, mert ha megengedném, akkor meg kéne engednem az összes kasztot. van aki tudomást se szerezne róla, hogy lehet ezzel és ezzel jönni és csak ETK-ra dolgozná ki a sokkal gyengébb kariját... meg akkor már képzettségek meg miegymás... nem... sok lenne...

Ha alkyone és gangler beleegyeznek, akkor én is.

A TT-s papodat meg nem hinném, hogy használhatod, hacsak nem pont egyet adtál a szépségére... mert ugye azt szabadon... de viszont csak 7 pont osztható el...

Link a hozzászóláshoz

na végre egy rendesebb kérdésem van:

szóval, a százalékos képzettségek...??

azok most is ugy lesznek, mint a télitáborna volt, vagyis a 100% a max???

szóval szerintem maradhatna az, h 100% a max, mert az olyan egységes, meg azért valamelyest kiegyenlit(heti) a küzdelmeket, meg akkor nem lesznek annyira über atom táp karika %ok miatt...

nos??

valaki azt mondja meg még nekem, ha megtanulja a karim már egyszer a kétkezes harcot, akkor azt csak egy féle képpen tudja használni.?ugy?

ergó, ha szeretnék másik két fegyvert is kétkezes harccal használi, akkor arra újra fel kell-e vennem a kétkezesharcot??

de ha a fegyverek kategóriája/fajtja nem tér el egymástól, akkor is fel kell venni külön, mégegyszer a kétkezesharcot...??

remélem értitek a problémáimat...

Link a hozzászóláshoz

Figyu mindenki!

Elöre szólok: Ez. Itt. Egy. Alternativ. Karialkotás.

Nem ez lesz a TTn.

Csak tudni akarom, hogy tetszik-e, és ha igen akkor mért? ha nem mért nem?

1000 tp-röl indul minden kari, tehát mindenki 4. szintü kivéve a tolvaj, és a boszorkány, akik 5. TSZ-üek. A fennmaradó tp-ket pedig a következö képpen lehet elosztani:

15 tp= 1 kp

20 tp= 1 HM

20 tp= 1 pszi pont

40 tp= 1 mp

50 tp= +1 alapképesség

5 tp= 1%

1 tp= 1 arany

Ettöl egy kicsit egyedibbé válik a karakteralkotás, nem? Igaz, a KM-nek elég sokat kell utánna számolnia... dehát, poor KM, so poor :lol:

Link a hozzászóláshoz

@huszar : úgy tudom igen, 100% a plafon, de ha nem, a KMek itt mindjárt kijavítanak... és a kétkezesharc : csak 1x kell megtanulnod, és akkor bármilyen két fegyverrel tudod használni, feltéve, hogy ismered a fegyverhasználatot, amit használni akarsz (és mondjuk megmondod előtörténetbe, hogy mindkét kézzel gyakorolad/tanultad), ugyanis a kétkezes harc tanulásakor a bal kezet ÜGYESSÉGÉT fejleszted, tulajdonképpen kétkezesharc Mf-el a karakter már nem bal-, vagy jobbkezes lesz, hanem kétkezes, tehát a bal kezét (majdnem) ugyanolyan jól tudja használni mindenre, mint a jobb kezét. Ehhez azért az is kell szerintem, hogy az előtörténetben pl leírd, hogy ugyan jobbkezes vagy, de balkézzel is tudsz írni, stb...

Shalafi : ha a KMek azt mondják, hogy nincsen Tooma-pap, akkor nincsen Tooma-pap. Próbálj egy alternatívát keresni, komprosszumot kötni (lásd 'Gem_Kapocs és a boszorkánymester, aki sámán volt' című fejezetet). Hogy mi tápos, mi nem, abba felesleges belemenni, mert ha valaki csak vitatkozni akar, úgyis minden kasztra rátudja fogni, hogy "tápos". Shalafi, a Tooma-papoddal csak az a baj, hogy nem szerepel az ETKban illetve a Papok/Paplovagokban, ugyanis csak ezek engedélyezettek. Pont.

gangler : szerintem jó ötlet ez a módszer, csak megvan ugyanaz a hátránya, mint a az UT (Reneszánsz) -nak is... hogy egy bizonyos fajta JK kezében nagyon elszállhat a kari ;) (főleg ha képességekre is oszthat...)

Üdv,

TAO

Link a hozzászóláshoz

Gangler: SZtem jó, bár már ennyi erővel UT szerint is jácchatnál/tok.

A TT2-s szabályok sztem jók, és én elfogadom őket. Bár azt kicsit furcsállom, hogy minden fejvadásznak lehet kobrakardja, de hát ti tudjátok.

SZtem bőven elég azok a fajok, amik most meg vannak adva. Nem a tápról, hanem a játlkról szól ez, szal szvsz bármelyik kasztot jól kilehet jáccani úgy, hogx élbezd is.

@huszár: Én is úgy tudom, mint The_Angry_One.

Link a hozzászóláshoz

Shalaffy: The_Angry_One-nak és Hunternek igaza van. Nem az a lényeg hogy neked legyen a legerősebb karaktered, (lássuk be, a Tooma-pap nem valami gyenge kaszt) hanem hogy jól szórakozz. 8) Ha te igazán szereted a törpe fajt, akkor nem csak egy törpe preztízskaszttal tudsz játszani, hanem bármilyen ET-s kasztú törpével. Ezt ne vedd kicseszésnek, ez van.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...