Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Kalandötletek KM-nek - Avagy a kaland legyen jó!


Recommended Posts

Randallion: inkább az a lényeg, mennyi idő alatt érték el. Én 5. szintet egy karakteremmel kb 150 játékóra alatt érek el... 5. szinten kicsit magas ez az istenesdi, de lehet, hogy vérprofi vagy, és indokolni tudsz, és ők is játszhatnak piszok jól, de én jópár évvel a hátam mögött sem játszanék meg ilyen alacsony szinten ekkora volumenű modult.

Nem az istennővel kell harcolniuk, hanem a káoszban kell szolgálatot teljesíteniük a hercegnek. Az embervadász és az elf mindeközben remekül elszórakoztatja a csapatpt a csípős megjegyzésekkel... :)

Link a hozzászóláshoz

Ezért azt vallom, hogy az eseményeket csak mértékkel kell mozgatni, a sorsot igenis a KM tertsa a kezében, és a vilgágot nem szabad felborítani.

Ebben van valami.

Mondjuk lehet sorsfordító eseményeket mesélni, az már más kérdés, hogy fordul-e a sors.

Az egyik történelem tanárom mondta, hogy az 1848as forradalmi hullám történelmi fordulópont volt, csak a történelem elfelejtett fordulni.

Ilyeneket lehet mesélni.

A játékos felőlem lehet akár egy isten avatárja is, aki az egyházat akarja megreformálni, majd maximum szívós harc után elbukik, és két generációval később már senki sem emlékszik rá...

Egyébként én is jobban támogatom (és játékosként jobban élvezem) mikor kicsiben folynak a dolgok. A grandiózus mesék nem jöttek be, jobb az, mikor egy várat, várost, kereskedelmi telepet mesélünk, mint egy egész Ynevet felégető konfliktust.

Link a hozzászóláshoz

Nem azért lett belekeverve az istennő, hogy a karakterek bármit is tegyenek (tehessenek) vele szemben. Csupán annyi a lényege, hogy be kell látniuk

1.: Nem mindent ők irányítanak, s általában mikor a legjobban hiszik, hogy minden szál az Õ kezükbe fut össze, derül ki, hogy végig bábok voltak-, s ilyenkor természetesen próbálnak menekülni...

2.: A karakterek között nem szabad valakinek sokkal jobbnak érezni magát a többieknél, csak mert jobban ismeri náluk Ynevet-Ezért próbálom kicsit felborítani...ne érezzék magukat elnyomva a többiek.

Nekem pedig könnyebb annyival a dolgom, hogy ha véletlenül pörgősebbre sikerül a kaland a vártnán, vagy csak "rosszkor" kérnek fel mesélni-hé van 3 óránk, Ugye ráérsz... Tanulni akartál, hagyjad, gyere már!-...Szóval ha véletlenül kilépnek egy kicsit a még nem teljesen kidolgozott modul már kidolgozott keretéből-meglehetősen korlátozottak a lehetőségeik, hisz Ugon orkjai zárják pl. le az utakat, s ők nem tudnak elmenni Északra a pénzükért, tehát helyben kell maradniuk... :twisted:

Link a hozzászóláshoz

Hát erre most mit mondjak? Azért mosolyogtam egy kicsit, bocsátassék meg nékem.

1.: Nem mindent ők irányítanak, s általában mikor a legjobban hiszik, hogy minden szál az Õ kezükbe fut össze, derül ki, hogy végig bábok voltak-, s ilyenkor természetesen próbálnak menekülni...

Ezt ennél sokkal egyszerűbb és Ynev-hűbb fordulatokkal is meg lehet oldani. Például egy nagyúrral... ötödik szinten még nem biztos, hogy ezzel kellett volna ilyesmit tudatni.

2.: A karakterek között nem szabad valakinek sokkal jobbnak érezni magát a többieknél, csak mert jobban ismeri náluk Ynevet-Ezért próbálom kicsit felborítani...ne érezzék magukat elnyomva a többiek.

Könyörgöm, akkor el kell velük olvastatni, meg kell velük ismertetni, de ha te ennyire elrugaszkodott meséket mondasz, akkor mégis mikor fogják átlátni Ynevet?

Nekik ez lesz Ynev, és ilyenkor jönnek majd az ifjú titán semmittudók játszani, akiknél helyre kell tenni az ismereteket.

Ne haragudj, de ez a két indokod szerintem a lehető legrosszabb arra, miért mesélsz ennyire elrugaszodott történeteket, és azt hiszem sok régi játékos egyet fog érteni, ha megkérlek: NE mesélj többet ilyeneket azért, mert a játékosaid nem ismerik Ynevet.

Nekem pedig könnyebb annyival a dolgom, hogy ha véletlenül pörgősebbre sikerül a kaland a vártnán, vagy csak "rosszkor" kérnek fel mesélni-hé van 3 óránk

Ilyen hirtelen-váratlan mese felkérésekre vannak kitalálva a kész, leírt modulok, amelyekből jó pár az oldalon is fenn van ha jól láttam, meg a versenymodulok is, amiket szerintem nyugodtan használhatsz. Én még nem olvastam őket, de biztos vagyok benne, hogy nem lehetnek rosszak, ha már publikálták, de ha ezek nem tetszenek, rpg.hu-n számtalan letölthető-kinyomtatható modulötlet van, amiből szabadon böngészhetsz.

Szerintem megérdemelnek a játékosaid is annyit, hogy jól felkészült, és Ynev-hű mesélőjük legyen.

Link a hozzászóláshoz

Brego. Igazad van... Lehet.

A mesélés végére vissza is kerül minden a helyére. A modulokat amúgy olvastam és háát... nem igazán illenek ezekhez a karakterekhez. Ez direkt nekik lett kialakítva, minden hibájával együtt, amik sajnos minduntalan becsúsznak. Ez az első és egyben utolsó nagyszabású, sok mágiahasználónak szóló mesélésem. A nagyszabású sztoritól persze nekem is elment már a kedvem, de-ugyebár ezt nem mondhatom meg azoknak, akik épp benne vannak.- A saját hozzászólásaimat pedig -hogy őszinte legyek- általában én is ellentmondásosnak találom, s ezáltal nevetségesnek. Ez van, ha egy fárasztó nap után (akár a játékosoktól lefárasztva--vagy épp hogy fellelkesítve) ledőlök a gép elé felnézni a fórumra. Ha pl. Shikaka ötletét-tegyük fel- előbb olvasom el, és még nem vállalom el, hogy az embervadász mellett négy mágiahasználónak mesélek, lehet, hogy pont azt a lovagosat próbálom lemesélni az én hosszú, Mórrigan istennőtől ihletett (ld.: Lebor Gabála Érenn) történetfüzérem helyett. Engem is meggyőztek azóta más KM-ek (nem épp a legfinomabb szavakkal), hogy nem kéne egy főnemesnél nagyobb úrnak "köpönyegforgatónak" lennie, a tapasztalat pedig arról, hogy legfeljebb három embernek meséljek egyszerre, és minden mágiahasználótól várjam el, hogy legyen az orra előtt SAJ

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A modulok nagyrészt arra jók, hogy ötletet adjanak. Nem sokra becsülendő az, ha a KM előveszi, és lustán lemeséli. Tanácsos azt mindig a csapatodra alakítani - még a versenymoduloknál is jól jön az ilyen. Persze, ez nem a modul lényegének átírását jelenti, de egy-két érdekes szereplő, személyes probléma, a múlt egy láncszeme érdekes, és élvezetes lehet. Szóval így kezeld a modulokat. HA nincs ötleted, jó elolvasni. Ha van sok, akkor nem kell... :)

Én a varázslóknál sokkal inkább nem a saját szabálykönyvet, de a vázltatot szeretem. Persze, 10 varázslhasználóból egy., ha alkalmazza, holott a könyv is erre buzdít. De amikor 1 Tszű varázslóval, vagy bármi más varázshasználóvbal kezdesssz, nem ismersz, nem alkalmazhatsz mindent, mert nincs elég kraft... :)

Kijrja, hogy miket ismer, és kész. Meg a kombiációit. Hogy ne játék közben kelljen szöszmötölni velük... persze sokan vagányak, hogy a könyvben az van, hogy aki igazán tapasztalt, az megpróbálhatja összeállítani a varázslatait játék közben... és ő ugye az, mégesm jut tovább egy tűzkitörésnél . tisztelet a kivételnek. Ide kívánkozik még, hogy én is a leírós fajta vagyok... aki mesélt már nekem varázshasználót, tudja. :)

És ahogy fejlődik, bővül a lista, meg meg is tanulja őket. Már ha nem lesz a következő kalandra 4. Tsz-ű... :)

Link a hozzászóláshoz

Hali mindenkinek!

Ha pedig a modulok is kevesek, nézz szét a könyvespolcon, elképesztő kalandötleteim születtek könyvek alapján! Javaslom a Dűnét, mint könyvet, ha igazi politikusos csúszós-mászós modult akarsz összerakni! WH40k könyvekben is bukkantam igazi remekekre, a Gaunt sztorikban akadtam a legjobbakra!

Ha meg az egyik játékos többet tud Ynevről a másiknál, akkor alkoss meg egy kissebb világot, egy noname városállamot (északi vagy déli tök mindegy, se szeri, se száma a városállamocskáknak a kontinensen), ahol csak azok a törvények szerepelnek, amit te kitalálsz, így kiküszöbölheted okoskodó játékosok fölösleges szövegeléseit!

Amikor elkezdtem mesélni egy partinak, sokáig nem vetettem be a bestiáriumot (ez az a könyv amit minden JK kívűlről fúj :lol: ) és csak akkor kezdtem el kivenni az enemyket amikor már elértek egy 3-4 szintet. Amikor elérkezdtek a 6. szintre vetettembe ellenük a sajátkészítésű kisdémonjaimat (a legjobb a házikészítésű démon, akkor a JK nem tudják mi van, mert ez nincs benne a bestibe :twisted: :twisted: :twisted: )

Link a hozzászóláshoz

Diassan kerlas!

Ötletekkel kapcsolatban elhangzott a Warhammer- ebből szerintem a Watson-antológia kimeríthetetlen tárházat nyújthat.

Más, klasszikusabb könyvekből is lehet jó ötleteket venni, én személy szerint Bulgakov Mester és Margaritáját javaslom, annak idején komolyan foglalkoztatott egy hasonló hosszú kalandsorozat létrehozása....

Creep

Link a hozzászóláshoz
Más, klasszikusabb könyvekből is lehet jó ötleteket venni, én személy szerint Bulgakov Mester és Margaritáját javaslom, annak idején komolyan foglalkoztatott egy hasonló hosszú kalandsorozat létrehozása....

Az hogy...? Ez komolyan érdekel...! Mondjuk Woland alakjából én is kialakítottam már egy Ranagol-papot, de ennél többre nem jutottam. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Maradva a ki honan szedi ötleteit résznél, nos a Besti szerintem az egyik leg jobb forrás... Elalvás elött olvasgatni, angyon ötletes némejik álatka amejik bene kerül leirásra... :twisted: Az a probléma elöttem is ismert hogy a hátrétudásbol sok mindenre épitkeznek a gaz JK-k... Ezelen tényleg csak a a megváltoztattot értékek, tulajdonságok jelentenek megoldást, vagy a teljes elhagyásuk.. de nézükl a jo oldalát :wink: :

Mi történik akor ha egymás után bemesélünk 2 szokványos szörnyikét a bestiböl, majd egy azokhoz külsöre kisértetiesen hasonlitó , tulajdonságaikban teljesen eltérö harmadikat? :twisted:

Szeritnem kedvenc JK-ink besti ismeretkere alapozva nekiesnek az elsö dögnek, és leölik, alpozva a Besti ismeretekre... leölik a másodikat is... könyedén... a haemadikra már nagy önbizalomal lelkesen csapnak le... Ekor nagyon csunya meglepetés éri öket, teszem azt pontosan ara a támadási formára imunis alény amejel az elözö 2 könyedén elpusztitható volt... :roll: Szegény játékosok... Nagyot fognak nézni! :shock:

Persze tiszteségesnek kell leni, én ugy csinálnám hogy a 3. szörny kis eltéréseket mutason az elözö 2 höz képest megjelenésében, viselkedésében. Teszemazt valami probát dobok nekik, vagy a leirsában megemlitem az apro eltéréseket, márha odafigyelenek rá...

Dreemer

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Maradva a ki honan szedi ötleteit résznél, nos a Besti szerintem az egyik leg jobb forrás...

Ezzel magam is egyetértek. Igaz, a legjobbat nem is akarom kiválasztani, de a Bestiárium nekem már rengeteg ötletet adott. És nem csak azt, hogy hát, támadjon a csapatra akkor most egy Rutilicus. :lol:

emellett nekem még nagyon bevált ilyen célra a szószedetek olvasgatása. Sok érdekes részlet lapul bennük, és nagyon sok jó ötletet adnak.

Link a hozzászóláshoz

Hali!

Biztosan nagy segítség a bestiárium, a különböző filmek, vagy könyvek, de szerintem a legjobb kalandmodul ötletek a JK-któl származnak.

Magyarázat:

Én, a csapatomnak, leginkább gondolkodós küldetéseket írok (pl. nem tudják ki lehet a gyilkos, egy "titkos" háború kellős-közepéről kell észrevétlenül kicsempészniük valamit, stb.). Nos, ők az ilyen moduloknál leülnek egy tábortűzhöz, és a minimálisan kicsepegtetett információkból összegeznek, és megpróbálnak rájönni a megoldásra, ekkor kell figyelni, mert mondhatnak játékon belüli feltevést olyat, ami a modulnál nem a jó megoldás, viszont két-három modullal késöbb, egy remek küldetés!

Azt még hozzáfűzném, hogy a bestiáriumból, filmekből, vagy könyvekből szerzett modul ötlet nem mindíg nyeri el a JK-k tetszését, de ha az ő beszélgetésükből raksz össze egy modult, akkor biztos mindenkinek benne lesz az általa izgalmasnak ítélt rész!

Remélem segíthettem a KM társaknak.

Link a hozzászóláshoz

Ötletadóként elő lehet még venni a középiskolás törikönyveket/netes lexikonokat/történelmi fórumokat.

Rengeteg intrikus kalandot lehet írni mondjuk hazánk középkori történelméből 8)

Ez nem M*, de pölö CyberPunk vagy Shadowrun kalandokat újságcikkek alapján lehet írni. Elolvasod a gazdaság/belpolitika/külpolitika/technika rovatot, tuti lesz egy-két hír, ami mögé frankó kalandot lehet írni.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A bestis ötletforásnál maradva:

A legutobbi mesélésem alaklmával, a pusztában vándorlo csapat nyakába küldtem egy nagy csapat farkast (8 db). A hagyományos bestis példányokhoz képest csal pár dologban tértek el.... :twisted:

A farkasaim joval naygobbakvoltak az átlagnál, ugyan életerjük és támadoerejük nem volt kiamgaslo, de ere semi szükségük nem volt... A kis édesek ugyanis varázsoltak... :roll: A JK nak az tünt fel hogy a farkas üvöltés egyre közelebröl jön... A lovag meg tök nyugotak és kényelemsen lasan menek elöre. Hát nétek nagyok at hogy mi történik :shock: A jk varázslo megálapitotta hogy a lovakara varázslatot bocsátottak... nemsokára leszáltak a lovakrol, amik megáltak egyhejbe és egyáltalán nem mozdultak (Asztrális semlegeség ; akaratközpont bénitása...). Sajnos a jk nak erös védelmük volt, igy nem tudták öket a farkasok lebénitani... Devagy fél orát gondolkodtak azon mi is folyik itt...:shock: Haláli volt :lol: azt hiték egy varázslo varázsolt a farkasokra és a lovaikra is :P

A harc után a varázslo egvizsgálta az utolso élö farkas elméjét, amikor kiderült hogy ijenek a farkasok születésüktöl fogva... azt a döbenetet nem lehet leirni.... :twisted:

Most csak házi készitésü farkasokal találkoztak... a következö a házi készitésü növény lesz :twisted: Majd beszámolok rola hogyan szerepelt a kis "Édes"... :wink:

Dreemer

Link a hozzászóláshoz

Alapötlet.

Csak kidolgozol pár NPC-t, meg a várat és mehet a furkálódás.

Alaphelyzet:

XY grófság/királyság uralkodója azt hitte, hogy jól választ házastársat. Jó ötletnek tűnt.

Jó korban lévő, gyönyörű lány (termékenynek látszó csípővel, és erős combokkal), ráadásként a házasság jó viszonyt biztosít a lány apjával, aki az ország egyik rebellis társaságának meghatározó alakja. (mittomén, más vallású nemesek, stb.)

Kisebb probléma, hogy a helyi vallás tilja a vérfertőzést, és a helyi pap figyelmeztette őket, hogy hatod fokon unokatesók. (gyakorlatilag veszélytelen, de az egyház tiltja) Nem tudják, hogy, a heroldok semmit nem találtak. (valahol valszeg volt egy fattyú)

Ezt nem verték ugyan nagy dobra, de a helyi püspök - akinek nagyon szúrta a szemét XY grófság főnöke - bepanaszolta a pápánál/bíborosnál vérfertőzéssel. A vallomástétel előtt azonban váratlanul elhunyt, szerencsétlen legurult a lépcsőn és nyakát szegte.

Mivel ezzel mindenki problémája megoldódott (az atyát az egyház felsőbb vezetésében is útálták, mert állandóan áskálódott... és mindenkiről voltak 'bizalmas' információi. Zsarolt, na), egy felületes vizsgálat után, el lett felejtve az ügy.

(néhányan meg akarták szerezni az atya zsaroló kartotékját, de nem találták sehol)

XY grófság ura boldogan élt, amíg rá nem jött, hogy

- a felesége egy r.banc

- nem lesz az úgy jó, hogy már 57 éves, és még mindig csak lányai vannak (és a felesége egy ideje nem esik teherbe)

Hűbéresei közül egy fickó 'letesztelte' a nő hűségét, és az úr legnagyobb bánatára kiderült, hogy mikor nincs otthon, akad pár helyettese. Na ezen - és a lehetőségen, hogy fattyúhoz kerül a családi birtok - irgalmatlanul felidegelte magát.

Mivel válás nincs, ki kell találni valamit.

Az új asszony már ki van nézve ;) Nem elég, hogy szemtelenül fiatal, erős combokkal (errefelé ezt a gyönyör forrásának tartják), még hasznos is lenne.

(a jelenlegi feleség atyja már rég elpatkolt, és halálával összeomlott a rebellis banda. Immár politikaliag felesleges a házasság, de az új nőci hozhatna hasznot)

HOPP

Link a hozzászóláshoz

elnézést az offért de tudnom kéne valamit sürgősen. alan oconnor írt egy gyönyörséges könyvet akvír gyűrű címmel. ezt tudommal egy megjelent kalandból gyúrta. nos nekem ez a kaland naggyon-naggyon kéne, megköszönném ha valaki eljuttatná hozzám. msnen (dexteritike@citromail.hu) és pszin elérhető vagyok. segítségeket előre köszi :)

Link a hozzászóláshoz

Hi all!

Még csak most találtam rá erre az oldalra, egész tetszik, lehet visszajáró lélek leszek...

Amiért írok, csak az érdekesség, ahogy ide találtam. Rákerestem neten egy modulra amit írtam már jópár éve (A kolostor átka), hátha megtalálom, és nem kell otthon a sok cd-t átnyálazni :)

Szóval megtaláltam itt. Érdekes, hogy a honlapom amire kiraktam minden reklám nélkül max. 1 évig volt élő. aztán a szolgáltató kifeküdt, és veszett az egész honlap. Fura hogy egy írás, ha egyszer netre került önálló életet kezd élni. :)

Asszem most rákeresek a többi C'thulhu modulra is amit oda annó felraktam :)

Nah jó forumozást, és remélem találok majd jó kalandötleteket itt, bár sajnos játszani már nem nagyon tudok (meló, család stb.) de 1-1 kalandot még igyexek énis majd kitalálni még.

Sly

Link a hozzászóláshoz

Nem biztos, hogy eltaláltam a megfelelő fórumot ehhez a hozzászóláshoz, de gondolom nem baj, ha ide rakom.

Nemtom ti szoktatok-e olyat csinálni gondolkodtató modulnál pl., hogy a titkosírással írott levelet valóban elkészítitek és odadjátok a játékosoknak, had bíbelődjenek a megfejtéssel. Én csak JK-ként tudok nyiltakozni erről, de sztem nagyon hangulatos tud lenni.

Ehhez kapcsolódik egy kis tipp-trükk: ha tejet használtok tinta helyett íráshoz, akkor alapesetben nem látszik a papíron, de hő hatására (papír gyertyaláng fölött mozgatása) lasan előtűnik a szöveg. Érdemes úgy csinálni, hogy ír az ember egy semmitmondó levelet, majd a kész szöveg sorai közé beírja a valódi üzenetet a "láthatatlan tintával".

Jó szórakozást! :)

Glen

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Persze, ez tök hangulatos, sőt, versenymodulban is -Kacaj- találkoztam már vele, de sajnos -mint mindennel, ezzel is- több gond is felmerült.

1 - A játékosok szétszakadnak, vannak, akik ezzel foglalkoznak, a többiek a modul többi részével haladnak

2 - Nincs meg a kellő hangulat hozzá - ha rossz szituációban adod át, vagy csak ők gondolják úgy, nem lesz kedvük megfejteni

3 - Túl nehéz a megoldás - egy idő után elkeserednek

4 - Túl könnyű a megoldás - hamar megoldják, elbízzák magukat, és KM-i jóindulat kell, hogy ne haljanak meg a következő feladatnál...

5 - Nem "MAGUSos" a titkosírás - valamilyen létező titkosírást használsz -nyilván ez a legegyszerűbb- , és ez nem elég nekik...

Ezen problémák többsége persze szinte bármivel kapcsolatban fenn állhat a modulmegoldás közben, akár egyszerre is megjelenhet több is. Magánvélemény: Attól függően, ki akarja megoldani, és mennyire, módosítható a titkosírás. Persze, ez ronthatja a hangulatot, de nálam mindig bejött; ha magas intelligenciájú karakterek próbálkoznak, bizonyos időnként megadok egy-egy betűt, amin elindulhatnak, ha alacsony intelligencájúak, akkor képzettség szerint megadok 1-2 betűt, abból a játékosok ki tudják silabizálni a megoldást, ha nagyon koncentrálnak, és számos helyzetet próbálnak modellezni, díjazom: "fáradozásaitok gyümölcsöt hoznak, rájöttök a magánhangzók-mássalhangzók elrendezésére (ez lehet véletlen is).

Szóval szerintem ez egy kényes téma, és olyan dolog, aminél minden eshetőségre fel kell készülni, de megéri használni: a kockázat, amit az jelent, hogy nagyon tetszik a játékosoknak, vagy nem, megéri. Ha tetszik, akkor nagyon hangulatossá teszi a modult, ha nem, akkor még lehet orvosolni a hibát.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A minap mesélték nekem ezt a modulötletet. Remélem nem túl ismert (én nem ismertem :) ), és néhányan építetek rá egy jó kalandot (az én partimnak bejött :cool: ).

Szóval a dolog lényege az, hogy adott egy vidék, ahol szokás a menyasszonyt elrabolni az esküvő előtt. Ennek a környéknek két - nagyjából azonos rangú - nemese elhatározza, hogy (valami politikai és/vagy gazdasági érdekből) összeadják gyermekeiket.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok, a csapatunk új 1-es tszü életútat kezdene.

3-4. tsz-től magam írom a kalandokat, de az alacsony szintüeket mindig elszámolom, kell az idő, hogy be tudjam lőni a karaktereket és azok képességeit.

Lényeg, ami a lényeg nincs kedvem végig olvasni az egész cikkgyüjteményt (lusta vagyok), tudnátok ajánlani onnan egy olyan kipróbált kalandot ami 1-es tszü és legalább 3-4 összeülés kell hozzá? Előny ha a földrajzi hely nincs meghatározva vagy délen játszodik. Az időpont lehetőleg ne valami nagy MAGUS eseményhez kapcsolódjon, mert a játékot psz. 4000 körül akarom inditani.

A válaszokat előre is köszönöm.

Uff beszéltem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

"...kipróbált kalandot..." + "... a földrajzi hely nincs meghatározva..." + "...Psz. 4000...". :D Te nem kalandmodult (ami ki van dolgozva, azért ez a neve), hanem kalandötletet keresel... De hogy hasznosat is írjak, akkor ha ennyire kötetlenül akarsz ötletet, szinte bármi jó, 1-2 mondatos ötletet is jó játékká lehet alakítani otthonra. Gondolom, ezért van a kalandmesteretek... 

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...