Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

Hmm... most oszinten, ha evek ota nem voltal novel/ferfival es mar annyira ki vagy ehezve, hogy egy odut is meg....., akkor mar mindegy a faja, csak no/ferfi legyen.

Pont ez az a helyzet amibe egy otthonról távol lévő vad ork előbb utóbb belekerül, és itt kerül elég kemény konfliktusba a társaival, törvénnyel, stb. ezért nem célszerű a vad orkkal játszani, mert ez a helyzet nála könnyen előfordul. Egy khálnál is előfordulhatna, de ott sok más dolog közbejátszik ami miatt nem történik erőszak, nincs az ügyből komolyabb gond.

Link a hozzászóláshoz
Egy elf lord csak hosszas ismeretség és a bizalom kialakulása után tekinti barátnak az orkot, de akkor sem látja szépnek. Csak az izgat, hogy igaz-e ez? Abból indulok ki, hogy itt nálunk is egészen más a szépségideál akár országonként is. Itt most az átlagemberek izlését említem, nem a felfuttatott sztárok marketing által monoton sulykolt bájait.

A szépség képesség pedig nagyon szubjektív. Az az ember szemszögéből mutatja a különböző fajok szépségét és az emberhez viszonyít. Ezért kicsit elbaltázott is. De ha valakinek más tetszik? Nem hiszem el, hogy az orkok között nincsenek bódító erejű szépségkirálynők! Persze egy ork szemével ;) Mert ha ez nem így lenne, akkor a gyíkemberek is elf nőkre vadásznának, csak mert ők tetszenek nekik. :)

És álljon itt még egy idézet a bestiáriumból. Anatyda:

"...Ha bármilyen humanoid fajjal érintkeznek, melynek alakját fel tudják venni, az _adott faj legszebb egyedeinek alakját_ öltik magukra..."

Engedelmeddel egy hosszabb válasz: A szépség nem feltétlenül a részletekben rejtőzik, ha olvastál már regényben olyan szereplőről aki a legtökéletesebb részéleteből lett összeállítva, szépnek kellett volna lennie, mégis visszataszító volt, akkor tudod miért nem. Miről szól akkor az hogy szépség?

Szerintem szép az a nő aki abszoltút nem a te stílusod, mégis ő kivételesen bejön neked, és sok másnak, függetlenül az általad elképzelt szexidáltól, szépségideáltól, stb. akár annak ellenére is. Ha sok ember reagáll valakire így akkor az univerzális szépség. Stílus, harmonikus megjelenés, stb. ez mást jelent egy orknál, mást jelent egy amundnál de univerzális és a többi fajra is hat.

Megjegyzem, nem minden faj esetében a szépség a párválasztás elsődleges alapja de egy adott faj egy szép egyedében szinte biztosan megvannak, legalábbis látszólag, a fajnak azok a jellemzői amik a fajt definiálják, amit a faj egyedei a párválasztásnál, ösztönösen, fontosnak tartanak. A helyi praktikusan kialakított szépségideáll, stb. pedig ritka. Olyan is előfordul ritkán, hogy egy szép személy nem a saját fajának jellemzői nyomán lesz viszonylag szép... de ez ritka és problémás.

Egy ork nem szép nőt akar, hanem strapabírót, akit napjában többször is magáévá tehet, keményen, kihord neki 2 tucat gyereket aa rövid élete során, igénytelen, nem kell odafigyelni rá. Számára a magas szépség nem érték, nem is ezt találja vonzónak...

Link a hozzászóláshoz
Egy ork nem szép nőt akar, hanem strapabírót, akit napjában többször is magáévá tehet, keményen, kihord neki 2 tucat gyereket aa rövid élete során, igénytelen, nem kell odafigyelni rá. Számára a magas szépség nem érték, nem is ezt találja vonzónak...

Bocsi, de az utolsó mondatodat meghazudtolnám. A Jó széllel toroni partrában az ork meg akarja fektetni a szinte elf szépségű lányt, de meg is akarja utána ölni, mert a szépségéért fizetnie kell...

Link a hozzászóláshoz
Még szép, hogy Khál esetében nincs erőszak :!:

Matrialhális társadalom, végletekig tisztelt nők, egész élete orán ilyen még csak meg sem fordult a fejében és az utóda is ilyen lesz!

Esélytelen! Ha pedig egy JK ilyesmin gondolkozik, nos... az a KM hatásköre (és kötelessége)

Ezt nem is tudtam, soha sem ismertem igazán a Khálokat, de ez igen érdekes, végre egy olyan társadalom ahol a nőket normáliasn kezelték.

Elf: az előző beszólásod nekem szólt, mert ha igen nem értettem... :oops: :roll:

Link a hozzászóláshoz
Még szép, hogy Khál esetében nincs erőszak :!:

Matrialhális társadalom, végletekig tisztelt nők, egész élete orán ilyen még csak meg sem fordult a fejében és az utóda is ilyen lesz!

Esélytelen! Ha pedig egy JK ilyesmin gondolkozik, nos... az a KM hatásköre (és kötelessége)

Alapvetően erről van szóó, de egy kicsit többről is, mind a khál mind az ork hasonló szerepet tölt be a csapatban, azoknak akik sok állati ösztönt, idegenséget, kirekesztettséget, stb is elképzelnek a karakterben, azok számára egy khál partiképesebb karakter mint egy vad ork. Erről szól a dolog.

Link a hozzászóláshoz

Ezt nem is tudtam, soha sem ismertem igazán a Khálokat, de ez igen érdekes, végre egy olyan társadalom ahol a nőket normáliasn kezelték.

Elf: az előző beszólásod nekem szólt, mert ha igen nem értettem... :oops: :roll:

Ennek azért akadnak ott anatómiai okai is, amiket érdemes egy kicsit végiggondolni, de ugye ezt most nem hiszem hogy itt kellene végivezetni, bár miért is ne. A macskaszerő felépítéshez az is hozzátartozik hogy a khál hölgyeknek nem adtak az istenek formás kebleket, adtak viszont mást.

És neked szólt: Hogyha valakit meg akar ölni az ork, előtte persze le is fekteti, az nem az a kategória amit ő érdemben akár hosszabb távon is vonzónak tartana. Vezérelheti sokminden. Mondjuk létezik egy olyan dolog is hogy kíváncsiság, létezhet vágy, igen a vágy hatás karakterformálásból bizony fajfüggetlen, és nem több testi vágynál, valami hasonló lehet az eredmény sokszor, stb.

Link a hozzászóláshoz
Aham, most már értem, nagyon szépen köszönöm Elf, hogy elmagyaráztad :wink:

A magukat nagyfiúnak érző az agyukat pusztíító, egót és testet növesztő kultúrlények házassági szokásai kapcsán érdemes azokat az urakat példának tekinteni akik a diszkó a konditerem és az ágy között vándorolnak. Igaz nekik nem a sámán ad "varázsitalt" hanem a dealer ad tablettát de az eredmény hasonló. Náluk sem azonos kategória viszont az egyéjszakás felhozatal és a potenciális barátnő.

Link a hozzászóláshoz
Erről jut eszembe egy kérdés, hogy az elfek ( a Ellana papnőkön kívül) mennyire voltak hívei az egyészakás kalandoknak (asszem ez a kérdés nem vetődött fel amikor az elfeket veséztük ki, ha igen akkor bocsi mindenkitől) :oops:

Ha az elfek régen olyan vidámabb kaotikusabb népség voltak mint AD&Dben és a d20 féle modellt is vesszük, belértve a d20 system egyik fő alkotójának tollából megjelent, a témával foglalkozó könyvét is... no akkor a válasz: Igen.

Link a hozzászóláshoz
Nefi!

A Khálokról még tudnék mondani egy s mást...

Az elfekről pedig: Ha már ezer évet éltél és még van ezer hátra, akkor lelki társat keresel és nem futó kalandot. Legalábbis szerintem

és mondjuk egy 50 esztendős fiatal elf esetében az első kalandok milyenek? Mondjuk vedd példának a mostani Haonwell vagy Yllinori elfeket.

Link a hozzászóláshoz

Jogos megszólalás. Gondoljunk csak bele abba hogy az Elf által leírt "urak" is többnyire az idő elteltével ahogy mondjuk úgy benő a fejük lágya talán ők is felhagynak a "vándorlással" és "letelepednek". Ugyanígy nincs kizárva az sem hogy egy fiatal elf kipróbál ezt-azt vagy a cseppet idősebbek amíg keresik azt a bizonyosat addig is talán kipróbálnak ők is dolgokat vagy inkább személyeket.

Link a hozzászóláshoz
Jogos megszólalás. Gondoljunk csak bele abba hogy az Elf által leírt "urak" is többnyire az idő elteltével ahogy mondjuk úgy benő a fejük lágya talán ők is felhagynak a "vándorlással" és "letelepednek". Ugyanígy nincs kizárva az sem hogy egy fiatal elf kipróbál ezt-azt vagy a cseppet idősebbek amíg keresik azt a bizonyosat addig is talán kipróbálnak ők is dolgokat vagy inkább személyeket.

Jobbat kérdezek: Biztos vagy benne, hogy akad olyan nép amely minden tagja képes első alkalommal biztosra megtalálni az igazit? Addig akadnak rövidebb távú kapcsolatok. Más kérdés, hogy az a kapcsolattípus ami nálunk egy éjszakás, lehet hogy egy elfnél 1 hónapra szól.

Link a hozzászóláshoz
Helyesen fogalmaztál Elf barátom. LEHET!!! :) De közel sem biztos és mindenki tudja hogy kivételek mindig is akadhatnak.

Akadhatnak, sőőőt, szinte bizonyos hogy akadnak is, de a kérdés elsősorban arról szólt, hogy egyéjszakás kapcsolat mint olyan mennyire lehet, szerintem már az is kivétel hogy egy elfnél egy kapcsolat ismerkedés és valódi érzelmek nélkül jön létre, de miért ne próbálkozna, miért ne bulizna. Ahhoz hogy ez egyéjszakás legyen és ő is így akarja az kell hogy másnap legyen miért váltania vagy továbbálnia ez pedig kevésbé valószínű.

Link a hozzászóláshoz
Nekünk a KM elbaromkodta az ilyen eseteket. Sokszor csak szépség próbát kellet tenni, erre a delikvens máris le...ott. :lol: Isten óvjon mindenkit az ilyen Km-től. Hála az égnek jó régen abbahagyta, de azóta már más csapatnál játszom.

Naja, főleg azért mert bizony a szépség erre nem elég, ha csak dobálni akar, mondván nem ez a játék témája, fiatal játékosokat zavarja, netán őt zavarja akkor is az udvarlást illik lejátszani, a többire pedig nem kell dobni vagy ha mégis akar akkor meg nem szépséget.

Link a hozzászóláshoz
Hát igaz ha már inkább mentalitás alapján vizsgáljuk a fajokat akkor talán tényleg kevésbé jellemző az elfekre a dolog mint az emberre vagy akár a többi fajra. Szerintem mi egyet értünk Ebben a témában Elf csak különképp fejezzük ki magunkat. :wink:

Nem az a kérdés, hogy mennyire jellemző, hanem az a nagy kérdés, hogy mennyire marad az egyéjszakás kaland egyéjszakás, egy elf számára az a hónmap amit egy nővel tölt adott esetben nem jelent semmit nem több mint neked egy egyéjszakás kaaland, de ő többmindent ki tud próóbálni, stb. mert több ideje van, és ebből tööbbet tud egy kalandra szánni.

Link a hozzászóláshoz

Kissé elgondolkodtató a dolog hogy mert ők jóval tovább élnek ezért számukra megnőnek az idő intervallumok is de végülis elképzelhető úgyhogy nem zárnám ki ezt a lehetőséget. Sajnos igazán pontos választ csak egy igazi elf tudna adni ami ugye kizárt vagy az kinek először fogant meg a fejében e faj és hasonló fantázia társainak alakja. Szvsz a hosszúéltűek között más jelentőssége és értelmezése van az időnek mint a rövidebb létű fajoknak. De a kivételek létezését itt sem tagadhatom meg.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...