Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

JK-k közötti szexuális élet.


Antail

Recommended Posts

Hát tényleg elég komoly kérdés. Szerintem bizonyos határok között csak a fantázia szabhatna határt ha van egy remek előtörténete az embernek aztán igazi vitákat talán a tulajdonságok öröklése okozhatna. Személy szerint kissé félve szólalok meg most ebben a témában mert nekem nagy vágyam hogy egyszer legyen egy olyan szerepjáték vagy számítógépes játék ahol fordítottan működik a dolog. Úgy értem hogy pl a kalandozó csapat tagjai olyanok lennének mint amiket általában "szörnyeknek" nevezünk. Akik ugyanúgy küzdhetnek a "jó cél" érdekében ami jelen esetben a rossz. Konkrét fajokat inkább nem említenék egyenlőre.

Link a hozzászóláshoz

Engedelmeddel létezett asszem még AD&Dhez egy Reverse Dungeon nevezetű kreálmány (pont erről szól), akadt a Council of Wyrms doboz (sárkány JK), Ravenloft világához egy Requiem nevű doboz (Élőholtak), akadt egy Monsters! nevű játék ha jól emlékszem, D&D3 esetében a Savage Species szinte minden szörny fajt játszhatóvá tesz, stb.

Link a hozzászóláshoz

Tudomásom szerint a fehér ork is lehet JK. Õ is egy egyszerű hétköznapi vadork csupán csak fölvette Darton hitét, ő pedig, hogy megkülönböztesse őket "Orwella korcsitol" fehérré színezte sörényüket. Lehet JK, de egy komolyabb elősztori kell hozzá. (Bár megjegyzem én a fehérorkokról szerzet információimat a TheElf által nem kedvelt Summáriumbol szereztem, és az aszerinti játéktechnika lehetővé teszi ezzel a "fajal" való játékot.)

Link a hozzászóláshoz
Istenem de jól hangzik! Már csak egy kérdésem lenne. Ezek magyar nyelven is megtalálhatók? Isten látja lelkem nem kötekedni akarok de az angol nyelv nem az amiben kiemelkedően tehetséges vagyok főleg hogy soha nem is tanultam.

Magyarul nincs, de sokan tanultak meg már pont így angolul és ne feledd ezek nemzetközi piacra fiatal játékosoknak is készülnek nem kell hozzá sok angol tudás hogy megértsd őket.

Link a hozzászóláshoz
Még egy furcsa kérdés:

Fehér Ork mint JK ? ? ? :oops:

Tudomásom szerint lehet, és éppen ez a faj a summarium egy megkérdőjelezhető pontja, ugyanis a fehér ork abban különbözik a vad orkról ami itt leírásra kerül, de a summarium orkos fejezete teljesen másmilyen vad orkot mutat be. No akkor mi is a különbség, stb.

Link a hozzászóláshoz

Történetesen a fehér ork egyik kedvenc fajom, bár sokkal többet én sem tudok rólauk, mint a mit a Sötét Térítö-böl és a Summariumból kibogarásztam. Ezek alapján viszont nem látom akadályát, amiért is ne lehetne játszható karakter. Értékei, képességei mindenben megegyeznek a Summariumban leírt vadorkokkal, leszámítva persze szokatlan külselyüket...

TheElf: "a summarium orkos fejezete teljesen másmilyen vad orkot mutat be" ... szerintem nem :roll: kifejtenéd bövebben mire gondolsz?! Fö szállásterületük Rowon városállam és környéke, de más Dartonita erösségek környékén is fellelhetök. Istenükként a varjúszellemet tekintik, akit jelen esetben Dartonnal azonosítanak (innen a kapcsolat a Dartoniták és Hallgatagok közt, épp ezért sámájaik tisztjét is a paplovagok töltik be ).

Link a hozzászóláshoz

gangler: A fehér orkot alapesetben ugye az különbözteti meg, hogy nem Orwellához hanem Dartonhoz kötődik, valamivel intelligensebb is, és beilleszkedik egy kultúrába mégsem udvari ork. Namost a Summarium óta az Orkoknak szellemhite van (nem Orwella, nem ranagol) viszonylag intelligensek, akad kultúrájuk és annak kapcsolata más kultúrákkal.

Link a hozzászóláshoz

Hali mindenki :!:

The Elf: Először is a vadorkok mint Orwella bármely más teremtménye egyáltalán nem kötődik, sőt iszonyodik és gyűlöli A kitaszítottat, ha másért nem is akkor Orwella átka miatt. (Ebben kivételet csak a Hűségesek képeznek). Semmiben nem különböznek a vadorkoktól csupán a kinézetükben, hitükben és egy KICSIT jobban viszonyulnak az ember civilizációhoz. Ez a hit is éppen amiatt törhetett be hitükbe, hogy Darton is gyűlöli és üldözi Orwella híveit.

Link a hozzászóláshoz

Megmondom őszintén, én pl. Vad orkot pont az e topicban hangsúlyos téma miatt nem is engednék játékba, semmelyik fajtáját. Arrafelé nem ismert a szerelem, az erőszakos nőszerzés annál inkább. Magyarázd meg egy vad orknak aki nem fogadja el igazán az emberi kultúrát (sőőt) akár legyen fehérork is aki csak részleteket fogad el belőle, hogy ez bizony itt nem így megy. És tudod, a fogadóban látott bögyös pincérnő is jobb mint a teve, ha a kanos ork nőt akar. Ugye ez az a helyzet ami bizony kellemetlen lehet játékban és nem is túl pozitív ha valaki vad orkot akar. Szerintem a Khál létjogosultságát a játékban az adja, ha nincs eltúlozva, akkor pont a vad orkot váltja ki hasonló képességekkel, és egy játszható jellemmel.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Skandar Graun óta tudjuk hogyan tekint egy igazi ork egy ember nőre :) :) "Satnya", "esetlen", "még egy pofont se bír állva", stb... Egy ork lehet a lábát lerágná inkább semhogy egy ember, ne adj isten egy elf nővel háljon! :) Ha egy ember férfi nyeri el az ork harcos titulust közöttük az más tészta. Ha akarja, ő teljesítheti a kötelességét az ork asszonyokkal :) Egyébként ebben mindegyik fajnál van valami. Egészen mást értékel szépnek egy törpe, elf, amund, mint egy ember. És az emberek között is óriási a különbség tájegységenként.

Link a hozzászóláshoz

Skandar Graun óta tudjuk hogyan tekint egy igazi ork egy ember nőre :) :)

Ne ez az ami nem egésszen általános sőőt, ha az orkok egy területet lerohannak gyakori a nemi erőszak, ugye a félork faj ahol szerepel ott ez gyakori háttér ezzel a származással, egy regény egy-két szereplőjének a véleményét, ízlését vagy egy általános helyzetet emelünk magasabbra, főleg, ha a regény nem is az adott viulághoz kapcsolódik? Sajnos az orkok kapcsán az ilyen probléma gyakori.

Link a hozzászóláshoz
Én láttam a kiemelt sor után kettő darab mosolyt.

Ez igaz, ellenben az egész bejegyzés erre épült, immár két mosoly nélkül, az em,ber valóban mulatságosnak tarthatja, hogy gondolkodik egy ork, és mosolyog. Ez esetben épít rá, és elmagyarázza szerinte miért van így, és egy ember harcosnak miért kéne szerinte ork nő (hmmm. ízlések és pofonok... Inkább rablóhadjárat alatt parasztlányt fogna inkább magának, nem?). És innen nem feltétlenül áll meg a dolog, hogy egy adott világ egy adott szereplőjének íízlésére alapozva egy más világban általánosságot állapítsunk meg.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Ennyire félreérteni valamit már egyszerűen akarni kell!

Ez igaz, ellenben az egész bejegyzés erre épült, immár két mosoly nélkül, az em,ber valóban mulatságosnak tarthatja, hogy gondolkodik egy ork, és mosolyog.

Nem az ember mosolyog rajta, hanem én. Ez egy vicces utalás volt. A bejegyzés csak orkokra vonatkozó részét pedig egy-egy mosollyal tűzdeltem továbbvíve a vidám hangvételt. => Nem komoly.

Ez esetben épít rá, és elmagyarázza szerinte miért van így, és egy ember harcosnak miért kéne szerinte ork nő (hmmm. ízlések és pofonok... Inkább rablóhadjárat alatt parasztlányt fogna inkább magának, nem?).

Hmmm. Summarium. Bár az igaz, hogy hivatalos kieg, meg vannak benne nagyon jól használható anyagok, és kreáltak benn végre egy használható faj-t, de tényleg igazad van. Kukába vele. Én szeretem használni és végre alapot adnak benne az ork fajnak. Nem csak ágyútöltelékek, meg 3 Tp-k, hanem van múltjuk, jelenük, jövőjük és céljaik.

És innen nem feltétlenül áll meg a dolog, hogy egy adott világ egy adott szereplőjének íízlésére alapozva egy más világban általánosságot állapítsunk meg.

A mosoly kérdésében már írtam fentebb. Egyébként csak az érdemi részhez nem szóltál hozzá, de kezdem már megszokni.

Link a hozzászóláshoz

Mit tarthat szépnek egy a. ork b. ember c. elf d. amund?

Ennek nagyon kevés köze van az érdemi résznek, amúgy amíg a szépség általános képesség, és az amund szépsége, és az ebből adott esetben bűbájra vagy karakterformálás képesség kapcsán vágyra járó bónusz E mindenhol egyforma addig van a szépségnek egy egeyetemes jelentése, ez nem biztos, hogy az orknak tetszik.

A Summarium ha jól vettem észre, nem az egyesével a népüktől távol kalandozgató orkok ízlését taglaló fejezetekből áll. pláne nem arról szól, hogyha nincs ork nő, de van kanos ork akkor...

Link a hozzászóláshoz

Hmm... most oszinten, ha evek ota nem voltal novel/ferfival es mar annyira ki vagy ehezve, hogy egy odut is meg....., akkor mar mindegy a faja, csak no/ferfi legyen.

Ugyhogy szvsz, ha egy faj szexualis eleterol vitatoztok akkor igenis a csoportban elo egyedekrol kell beszelni es nem az elkalandozott tarsakrol, mert azoknak az eletfelfogasa is valtozik a megelt kalandok es tapasztalatok utan, igy maskent tekint a tobbi fajra is.

PL. Nem szex, csak kalandozo tars teren: egy igazi, otthon (Elfendel, Sirenar) elo elf valszeg nem birna elviselni egy udvari orkot maga mellett, de egy evek ota kalandozo elf, siman leul vele egy asztalhoz....

remelem egyertelmure sikeredett

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Igen. Egyértelmű és tényleg elfelejtettem kikötni, hogy nem a "kiéhezettek" álláspontjára kérdeztem rá :) Egy elf lord csak hosszas ismeretség és a bizalom kialakulása után tekinti barátnak az orkot, de akkor sem látja szépnek. Csak az izgat, hogy igaz-e ez? Abból indulok ki, hogy itt nálunk is egészen más a szépségideál akár országonként is. Itt most az átlagemberek izlését említem, nem a felfuttatott sztárok marketing által monoton sulykolt bájait.

A szépség képesség pedig nagyon szubjektív. Az az ember szemszögéből mutatja a különböző fajok szépségét és az emberhez viszonyít. Ezért kicsit elbaltázott is. De ha valakinek más tetszik? Nem hiszem el, hogy az orkok között nincsenek bódító erejű szépségkirálynők! Persze egy ork szemével ;) Mert ha ez nem így lenne, akkor a gyíkemberek is elf nőkre vadásznának, csak mert ők tetszenek nekik. :)

És álljon itt még egy idézet a bestiáriumból. Anatyda:

"...Ha bármilyen humanoid fajjal érintkeznek, melynek alakját fel tudják venni, az _adott faj legszebb egyedeinek alakját_ öltik magukra..."

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...