Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Tetra, miből gondolod, hogy henger?

A gömbmetszet (félgömb) nem igazán jó, mert akkor nagyon kuporognia kellene egy bezárt démonnak.

Az ok, hogy a körvonalait nem lépheti át. Jogos a kérdés: ok, de milyen magasan? Valaki erre kitalálta az ilyen végtelen magasságú hengert... Persze, a démon meg repül a Sheral csúcsa fölött, és mint az erdőben a fák, állják útját a végtelen erősítésű varázskörökből eredő oszlopok... gratulálok. :)

Igen, a végtelen magasság elég balgaságnak tűnik, nem is írtam ilyesmit, de a hengerforma pont annyira ésszerű, mint a félgömb. Lásd eső forma, az is kvázi egy hengert képez (felül egy szőnyeg, és aztán hengerben esik le a cucc).

Mondjuk egy átmérő magasságú hengert el tudok képzelni, abban is kuporognia kellhet a felegyenesedve járó dögöknek, ha nagyon rájuk szabták a börtönt, de mégse gömb.

A kérdés mégiscsak az, hogy hogy lehet ezzel törni a fizikát. Ha nekimegy a démon ennek a falnak és nyomja, az az erő hova megy? Hatni fog a felrajzolásra, az alapra? Tehát ki lehet esetleg törni a helyéről ezt a védőburkot? Fel tudja emelni a kirekesztett lény ezt (van neki súrlódása)?

Link a hozzászóláshoz

MG,

A "jk-k számára elérhető megoldás" az szerintem az űzés. Bár házi szabályként alkalmazható ez a körön "átrántás", csak szerintem nem működne, mert szerves részét képezi az aurának.

A szerafizmust olvastam régebben, de el kell olvasnom akkor megint. Bár nekem a Bestiárium leírása alapján eléggé szerafizmus szaga van a Vulaghar-nak. Megidézem, mindkettőnk beleegyezik, aztán hajrá. De ha nem, hát nem. :)

Tetra,

A gömbmetszet nem mindig félgöm, azaz nem mindig az "egyenlítő" mentén vágod el. Lehet úgy is, hogy a nagyja a kör "felett" van, és így nagyobb tér is lehet felette. Pl a baktérítő is egy gömbmetszet (bár a bolygónk nem gömb, de érted a lényeget. :))

Bár, ha limitálod a henger magasságát, az is jó lehet...

Ha valaki nekimegy a körnek, akkor nyekken (túléli, de felkenődik). A kör egyáltalán nem engedi át a kirekesztendő dolgot. A rajzolatot kirekesztőnél kívülről, bezárónál belülröl letörölni vagy megtörni nem lehet. Így a példában lévő démon kapargathatja az "erőteret", semmi nem fog történni, mivel az végtelen erősségű.

Felemelni valszeg csak akkor tudja, ha tényleg gömb alakot veszünk, és amire a kör rá van írva, azt elbírja. Azaz a földből kivehető, mint egy fa gyökerestül.

Megkerülést már mi is csináltunk, A kripta ajtaja védve van a behatolástól. Jah, az ajtaja. Falat bezúz, bemegy. :)

Link a hozzászóláshoz

Világos, de az, hogy ilyen kilógó buborék legyen az nekem furán hat (túllóg a hatás a rajzolaton), a félgömbnél laposabb meg ugye ne legyen, tehát félgömb. De valóban, lehet bármi más is.

Szóval ha én ráakasztok egy démonból font kötelet (amit ugye normál anyag nem bánt, tehát feltételezhetjük, hogy el sem szakad) egy ilyen erőtérre, akkor szerinted az végtelen súlykapacitást fog adni?

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak egy kis "mutatvány" arra nézvést, hogy nem csak tetra és én képzeljük hengernek az efféle rajzolatok erőterét:

attachment.php?attachmentid=497&stc=1

Tetra írta:

Szóval ha én ráakasztok egy démonból font kötelet (amit ugye normál anyag nem bánt, tehát feltételezhetjük, hogy el sem szakad) egy ilyen erőtérre, akkor szerinted az végtelen súlykapacitást fog adni?

Nem tudod ráakasztani. Vagy "lelöki-taszigálja" magáról valahogy az anyagot az erőtér, vagy "elperzseli-mállasztja". Egyébként működne... :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
Link a hozzászóláshoz

Én nem emlékszem ilyesmire, hogy a ki/bezáráson kívül bármire képes lenne a körbezáró illetve kirekesztő kör. Főleg nem pusztításra. Szerintem a képen nem is kirekesztő kör van, hanem valami más. Mondjuk fényből vagy másból.

Jaja, megnéztem, csak kirekeszt, nem pusztít.

"A kirekesztő varázskör lehetetlenné teszi, hogy a teremtmény, aki ellen alkották, a külső körív vonalát átlépje." ETK 310. old, Varázskörök bevez.

Magánál a kör leírásánál is így fogalmaz.

Link a hozzászóláshoz
Messor1983 írta:

Szerintem a képen nem is kirekesztő kör van, hanem valami más. Mondjuk fényből vagy másból.

Nem is az számít. Hanem az, ahogy a rajzolat a hatását irányítja/fókuszálja. A henger-forma...

Amúgy nem győzöm hangsúlyozni, hogy sehol sincs taglalva, hogy a varázsjel miként (milyen hatással) akadályozza meg, hogy belépjenek a területére. Mentális gátat szab (nem akarsz bemenni)? Fizikait (nem tudsz bemenni)? Ha az utóbbit, mifélét? Hatásában egy szimpla falra, vagy inkább elektromos kerítésre hajaz?

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Igen, ebben van valami, ezért írtam feljebb, hogy jó a henger is, ha gátat szabunk neki. :)

Sajnos nincs taglalva. De szerintem azzal, hogy azt írja, hogy nem tud átmenni, fizikai határt szab. Mivel nem írja, hogy ez fájna, vagy sérülne a célpont, ezért nem teszi. Csak kizárja, mint egy fal. Lebontani meg azért nem tudja, mert végtelen E.

De az jogos, hogy nincs leírva részleteiben.

Mondjuk én azt mondanám, hogy magában a kör nem sebez. Tegyél bele 1E tűz elemet (formázni nem kell), és máris sebez 1E tüzet a kirekesztendő lényre. Elvégre mozaikmágia, bármit bármivel. :) (Bár ilyesmire már megkaptam, hogy mentálmágiát ne ötvözzünk az elemi formázásokkal, úgyhogy nem vagyok mérvadó, pedig szerintem a mozaikmágiának ez lenne a lényege.)

Tetra,

Kirekesztő varázskörre elszakíthatatlan kötél: miért lenne végtelen teherbírású? A démönkötelet kizárja, ezért egyben maradhat, de mindem más átesik a körön. Ha pluszba bezársz valamit, abból pedig annyit bírna el, amennyi térfogatra belefér. Többet ugyebár nem (ha már elszakíthatatlan a kötél - abba nem megyek bele, hogy van-e ilyen, elvégre van végtelen E is :)).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Úgy gondolom, hogy a henger is egy teljesen elfogadható változat, amennyiben ésszerűen megkötésre kerül a magassága. Erre a kör sugarával, esetleg annak kétszeresével megegyező magasságot teljesen jónak tartom.

Messor, szerintem a megfelelő kombinálása a mozaikoknak nem csak, hogy jó, de kívánatos is a varázsló esetében. mondjuk a mentálmágiát én sem tartom jó ötletnek a mentálmágiával kombinálni, mert teljesen más mágiaterületről van szó, az elemeket, paraelemeket, esetleg anyagokat lehet formázni, egy mentálmágikus hatást nemigen... visszaélésre is adna okot játéktechnikailag, hogy az egy személyre ható mentálmágikus varázylatot sátorban tálalnád...

Link a hozzászóláshoz

MG,

Szerintem bizonyos fokig alkalmazható. Az egyetlen gondom, hogy sugárban van megadva minden, így tényleg erősnek hangzik. Viszont ha a sugarat kicseréljük átmérőre, akkor már egész jópofa lesz.

Pl.: mozgásolvasás szőnyeg (vagy sátor, mindegy, a lényeg az átlagban van) formában. 1 manáért 1m átmérőjű, 2E-s varázslat jön létre. 2 manáért már 2 méter átmérőjű, de még mindig csak 2E-s jön létre. Ennek felerősítése elég sokba kerül (csata közben 5 méteres sugár, 6E = 30 manapont).

Irányítást alkalmazva ez mindjárt 60 manapont (5 méter sugár, 6E).

Szerintem ez elég drága ahhoz, hogy használható legyen. És csak 5 (olvasás), ill 1 (írás) percig tart.

Arról nem is beszélve, ha ehhez valaki még időmágiát is akar tenni. Én úgy képezném le, hogy alapból az ilyen formázások egyszeri hatások (vagy inkább 1 sec). Rakhatsz időmágiát a varázslatra, hogy a megfogant operáció tovább tartson, vagy a formára, hogy - mint egy ideiglenes szimbólum - ott maradjon vmeddig.

Persze ezek csak saját gondolatok, még sehol nem akartam használni, mivel amúgy sem vagyok oda az asztrál-mentálmágiáért. De szerintem hangulatos, és belefér a rendszerbe.

Illetve ha igazán tömegre akarok hatni, akkor úgyis szimbólumot használok egy zászlón...

Olcsóbb, mindenkire hat, aki látja, stb...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Messor,

nem csak az az egyetlen gond... :)

Szerinted ez elég drága, hogy használható legyen... szerintem meg ahhoz képest, hogy a rendszer nem enged ilyet, nem elég drága...

De szerintem hangulatos, és belefér a rendszerbe.
Hangulatos, lehet, de hogy a rendszerbe nem fér bele, az fix...

Először is átírod hozzá a formázások méretét, pedig az meg van adva.

Aztán persze módosítsuk a formázások időtartamát is, merthogy "az sem jó".

Igaz, hogy az asztrál- és mentálmágiát egy célpontra varázsolhatod, de legyen csak tömeges...

A mentálmágikus mozaikoknak is van időtartama.

A rendszervbe belefér, HA... Persze, ahogy szokták mondani, ha nagy lennék és sárga, én lennék a villamos, de nem így van.

Szóval szerintem maximum a "MAGUS - ahogy Messor elképzeli" rendszerbe fér bele, de a MAGUS szabályaiba nem.

Persze egy "én hogyan írnám át a MAGUS mágiarendszerét" témában nem lehet ellene szót emelni. De azzal határozottan nem értek egyet, hogy beleférne a rendszerbe.

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz

MG,

Igen, tudom, hogy sok a módosítás.

A rendszerbe lehet, hogy elsőre nem fér bele. De. Az MTK engedi új mozaik létrehozását. Ha innen nézzük, akkor egy (a pl kedvéért) szőnyeg mozaik hozzákapcsolásának kísérlete járhat sikerrel (részsikerrel), mely gyakorlatilag létrehozza a fent említett új mozaikot.

Nem elég drága? 1sec-es időtartam a mozaikon, tehát gyakorlatilag egyszeri. 60 manáért kaptál a példa szerint egy 6E-s irányítást. Ugyanezt megcsinálom neked szimbólumban 60E-re, igaz csak a ránézőkre fog hatni. De mibe kerül körbefordulni?

Ha innen nézzük, szerintem iszonyat drága.

Egyébként igen, egyelőre ez az én elképzelésem, oda is írtam. Rendszeridegen? Első ránézésre lehet, de a rendszer engedi.

És az is fura lenne, ha eddig ilyesmivel nem kísérleteztek volna, hiszen ez egy nagy hiányosság.

Nem hivatalos eredmény, értem én, ezért nem írtam, hogy ezt tessék átvenni. :)

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Tegnap este a a boszorkányok gyertyamágiáját olvasgattam és felmerült bennem pár kérdés.

1. Jól gondolom, hogy a gyertya meggyújtása után simán elfújható, eloltható, tehát a gyertyát mondjuk eldobva simán repülés közben elaludhat? Ha ez ellen "védekezni akar egy kellően képzett boszi", akkor gondolom azért Ynev-en is alkímiával és méregkeveréssel megoldható, hogy olyan anyagot is keverjen a gyertyába, amitől sokkal nehezebb lesz eloltani? (Csak mondjuk vízzel, vagy lehűtve)

(Olyasmire gondolok, mint itt a mi világunkban az újra visszagyulladós torta-gyertyák. Tehát hogy ne kelljen feltétlenül mágia ahhoz, hogy az elaludt gyertyát távolról újra működésbe hozza valaki)

2. Jól gondolom, hogy mivel a Pszi lökés nem levegő fuvallatot hoz létre, ezért azzal is csak úgy lehet elaltatni egy gyertyát, ha az egész gyertya kap egy akkora lökést, amitől olyan gyorsan mozog/repül, hogy a természetes gyors mozgás miatti légmozgás tudja csak eloltani? Ti hány Pszi pontos lökést tartanátok erre alkalmasnak egy sima átlagos gyertya esetében? (Tehát ha a gyertya egy jó masszív tartóban van, akkor szinte lehetetlen Pszi lökéssel eloltani.)

3. A gyertyamágiánál azt írja, hogy egy körig kell a hatóterületen tartózkodni, hogy ki tudja fejteni a hatását.

A zöld gyertya (amibe bármilyen mérget keverhet, abból légi kontaktméreg lesz és a gyertya füstjével szabadul ki) ellen a méregellenállást szerintetek az első füstben eltöltött kör után (hogy hasson) körönként kell újradobni ha megdobta? (Szerintem igen, mert a hagyományos légi mérgeknél is többször, akár körönként is kell dobni ellene amíg benne tartózkodsz és itt a gyertyánál azt írja, hogy a gyertya hatása mindenben a belekevert méregnek megfelelő.)

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
kiegészítés
Link a hozzászóláshoz

Halihó!

1. Jól gondolom, hogy a gyertya meggyújtása után simán elfújható, eloltható, tehát a gyertyát mondjuk eldobva simán repülés közben elaludhat? Ha ez ellen "védekezni akar egy kellően képzett boszi", akkor gondolom azért Ynev-en is alkímiával és méregkeveréssel megoldható, hogy olyan anyagot is keverjen a gyertyába, amitől sokkal nehezebb lesz eloltani? (Csak mondjuk vízzel, vagy lehűtve)

(Olyasmire gondolok, mint itt a mi világunkban az újra visszagyulladós torta-gyertyák. Tehát hogy ne kelljen feltétlenül mágia ahhoz, hogy az elaludt gyertyát távolról újra működésbe hozza valaki)

Tyrael, szerintem jól látod a kérdést; a gyertya természetesen eloltható. Nyilván vannak praktikák, amelyekkel ezt meg lehet nehezíteni, de - mivel ez könnyen fajulhat tápolássá, illetve lehet vitatott pont - e kérdésben a KM hivatott dönteni: engedélyezi e efféle "szennyezőanyag(ok)" bevitelét (mert ne feledjük, a gyertya anyaga alapvetően meghatározott), illetve ha igen, akkor az(ok) milyen mértékben áll(nak) ellen azoknak a hatásoknak, melyek a láng kialvásához vezethetnének (pl huzat, szitáló por, extra magas páratartalom, nekirepülő bogár, tudomisén).

Ami a kérdés zárójeles részét illeti ("visszagyulladós" gyertya), az már tényleg nagyon tápolásszagú. Inkább maradnék valami hagyományosabb megoldásnál. Egy képzett boszorkány megtalálja a módját, hogy felügyelje a gyertya zavartalan működését akár a távollétében is, ha az igazán fontos a számára.

2. Jól gondolom, hogy mivel a Pszi lökés nem levegő fuvallatot hoz létre, ezért azzal is csak úgy lehet elaltatni egy gyertyát, ha az egész gyertya kap egy akkora lökést, amitől olyan gyorsan mozog/repül, hogy a természetes gyors mozgás miatti légmozgás tudja csak eloltani? Ti hány Pszi pontos lökést tartanátok erre alkalmasnak egy sima átlagos gyertya esetében? (Tehát ha a gyertya egy jó masszív tartóban van, akkor szinte lehetetlen Pszi lökéssel eloltani.)

A pszi-lökés gyenge szélfuvallat formájában jelenik meg. Tehát szerintem megfelelő mennyiségű pszi-pont rááldozásával szimplán, "direktben" is kioltható vele a láng. Alaperősítésen valóban csak akkor működhet, ha sikerül vele fellökni a gyertyát (és az megfelelő magasságból, illetve megfelelő helyre zuhan), illetve - ha ez nem lehetséges - akkor, ha valamit sikerül ráborítani a gyertyára.

3. A gyertyamágiánál azt írja, hogy egy körig kell a hatóterületen tartózkodni, hogy ki tudja fejteni a hatását.

A zöld gyertya (amibe bármilyen mérget keverhet, abból légi kontaktméreg lesz és a gyertya füstjével szabadul ki) ellen a méregellenállást szerintetek az első füstben eltöltött kör után (hogy hasson) körönként kell újradobni ha megdobta? (Szerintem igen, mert a hagyományos légi mérgeknél is többször, akár körönként is kell dobni ellene amíg benne tartózkodsz és itt a gyertyánál azt írja, hogy a gyertya hatása mindenben a belekevert méregnek megfelelő.)

Na, ez egy jó kérdés... Én alapból azt mondanám, hogy igen - de a gyertya leírása mégis azt engedi sejtetni, hogy e kérdésben a mérgeknél leírtak az irányadók. Tehát az elbírálás a méreg ismeretében egyedi. Ne feledjük, hogy a gyertya mágikus füstje maga nem szimpla légiméregként működik. Csupán kontakt módon közvetíti a méreg hatását, ami a szervezettel érintkezve már a hagyományos módon viselkedik.

Link a hozzászóláshoz

Három kérdés a boszorkányok csókmágiájával kapcsolatban:

1. A boszorkányok csókmágiája a szabálykönyv szerint elvileg alkalmazható állati familiáris alakban is, mondjuk kutya/macska/egyéb nyalásra képes állat formájában nyalogatásképp. Ez azt is jelenti, hogy pl. egy boszi macska, vagy egyéb nyalásra képes állat alakjában arcon/egyéb helyen a bőrfelülethez érve és 5 szegmensig nyalogatva azt sikeresen tudja alkalmazni ellene bármely csókmágiát? Mennyire kivitelezhető ez szerintetek mondjuk macska, gyík, vagy épp kígyó alakban egy alvó célszemély esetén? (Mégis csak reflex szerűen pl. némely ember még az őt szívó szúnyogot is lecsapja álmában, mások meg reggel veszik csak észre, hogy viszket, de mondjuk a szájon nyalogatást megélheti akár úgy is, hogy álmában csókolózik, nem?) Teljesen esélytelen? Ha nem, akkor KM-ek mit dobatnátok az alvónak, hogy elkerülje a mágia sikeres alkalmazását?

2. Állhat egy személy (vagy állat!) több Megbélyegzés csókja hatása alatt? (Mondjuk két rivális boszorkány esetén.) Ad abszurdum akár az egyik boszi állati familiárisa testére tehet a másik boszi egy ilyen csókot (mondjuk bealtatózva ezt előtte, hogy biztos sikerüljön az 5 szegmenses szájon csókolás/nyalakodás) hogy távolról könnyen megfigyelhesse legalább a következő napon?

3. A Megbélyegzés csókja hogy vehető észre? Leplezés nélküli mágikus jelnek minősül, tehát sima mágia érzékelésével? Vagy mondjuk kyr pszi-vel mentál/asztálszemmel ránézve? Ezen kívül még kik és minek az alkalmazásával vehetik észre?

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
3. kérdés hozzáadva
Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Tyrael írta (csókmágiáról):

Mennyire kivitelezhető ez szerintetek mondjuk macska, gyík, vagy épp kígyó alakban egy alvó célszemély esetén?

Szerintem teljesen elképzelhető. Legendásan rosszul alvó, könnyű álmú személyeknél persze komoly annak a kockázata, hogy felébrednek az inzultusra, de alapesetben - az illető fáradt és mélyen alszik - ez nem jellemző. Érzékelés-próba valamilyen (negatív vagy pozitív) módosítóval modellezheti a helyzetet. Szerintem.

Állhat egy személy (vagy állat!) több Megbélyegzés csókja hatása alatt? (Mondjuk két rivális boszorkány esetén.)

Ideig-óráig mindenképp. Mivel a boszorkányok Mágia felfedezése alapvarázslata nem fedi fel az effajta bélyegeket, átmenetileg elképzelhető egy ilyen rendhagyó helyzet. Tipikusnak azonban semmiképp sem nevezném, és valószínűnek tartom, hogy igen hamar "kibújik a szög a zsákból". Az áldatlan állapot megszüntetésére pedig hamarosan hatékony lépéseket tesz az érdekeiben sértett boszorkány - akár így, akár úgy.

A Megbélyegzés csókja hogy vehető észre?

Mivel a boszorkányok Mágia érzékelése nem működik ellene, valószínű, hogy a Megbélyegzés csókján működik valamiféle leplezés, vagy azzal analóg hatás. Ezzel együtt a kyr Asztrál vagy Mentál szem (a Megbélyegzés Csókja mentális praktika), Auraérzékelés és a papok Asztrál- Mentálpillantás litániája feltárhat valamennyit az igazságból... de legalábbis gyanakodásra adhat okot. (Gorduin a Csepp és tengerben a harmadik szemével (Asztrál-Mentál szem) fedezte fel Beren lelkén Vylliris bélyegét...)

Ami biztosan működik, az a mendraioszok befolyásoltság felismerése néven tisztelt különleges képessége, illetve a Domvik-papok hasonló nevű litániája.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tyrael,

1 Megfelelő állat is tudja alkalmazni a csókmágiát, a könyv ugye a kutya-macskát említi. Hogy mindek engeded még, KM-i döntés. A Kígyóba, gyíkba bele lehet kötni, mivel ő érzékel a nyelvével, nem csak úgy pluszban csókol, de akár engedni is lehet.

hogy az áldozat alszik, az nem számít. Alapesetben. A csókmágia egyéb eseteit tekintve, pl. akarattal ellenáll a csóknak, visszacsókol, elég nehéz elképzelni állat esetében, nagyon tájékozottnak kell hozzá lenni... De olyan kombinációt pl. el tudok képzelni, hogy a boszorkány az álmokat is befolyásolja, ellenőrzi, és amikor a nőt álmodja az áldozat, és a macska pont akkor nyalja meg, és az áldozat álmában visszacsókol... ez már szerintem megérdemel egy kis jutalmat.

Az, hogy ki milyen mélyen alszik, más kérdés. Szerintem fölösleges rá szabályt csinálni... persze lehet, de nem biztos, hogy megéri... ha álom közben van, egyértelmű, hogy mélyen alszik, vagy kösd egy próbához, pl. érzékelés.

2. Semmi nem tiltja azt, hogy egy áldozat több megbélyegzés csókja alatt álljon. A következményekből persze lehet következtetni majd rá, de ez már más kérdés.

3. a megbélyegzés csókja mentális, tehát a mentál síkot/testet fürkésző eljárásokkal vehető észre (auraérzékelés, mentálszem stb.) a boszprkányok mágiaérzékelése nem fedezi fel, ez konkrétan le van írva, szerintem a tapasztalati mágiák hasonló varázslatai hasonlóan vehetők hatástalannak.

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

De olyan kombinációt pl. el tudok képzelni, hogy a boszorkány az álmokat is befolyásolja, ellenőrzi, és amikor a nőt álmodja az áldozat, és a macska pont akkor nyalja meg, és az áldozat álmában visszacsókol... ez már szerintem megérdemel egy kis jutalmat.

Ugyanakkor ne feledjük el, hogy az, amit "álombéli valónk" csinál, azt nem feltétlenül hajtjuk végre az ágyban fekve alva is - ha ellenség elől futok, nem biztos, hogy jár a lábam, ha libasültet eszek, nem biztos, hogy rágok... és hogy ha csókolózok, nem biztos, hogy csücsörítek. Persze előfordulhat. De még ha össze is jön... az továbbra is kérdés, hogy ez "tudatos visszacsókolásnak" számít-e. Szerintem inkább annak a kategóriának felel meg, amikor az alkalmazónak nincs érkezése ellenállást kifejteni (varázslat E-je PLUSZ boszorkány Tsz.).

Ennek ellenére ötletes. :)

Link a hozzászóláshoz
A Kígyóba, gyíkba bele lehet kötni, mivel ő érzékel a nyelvével, nem csak úgy pluszban csókol, de akár engedni is lehet.

Ezt azzal egészíteném ki, hogy a kutya is bizony érzékel a nyelvével, ugyanis van neki egy szerve a szájpadlásán, amire rákeni a kint összeszagozott nyálát, és ezzel is információhoz jut.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Nekem azon jár az agyam, hogy a csóknál nem az a lényeg, hogy száj, meg nyelv, meg érzékel-e vagy nem, hanem hogy ez egy erősebb érzelem kifejezésére használt eszköz. Így olyan ingereket tudsz kiváltani, amit máshogy nem feltétlenül. Az érintés egy kicsit kevesebb erővel rendelkezik. Ha jól emlékszem (nincs előttem könyv), erre ki is tér a leírás, hogy mi van akkor, ha simán arcon (vagy máshol) csókol a boszorkány, vagy véletlenül szájon, vagy szájon viszonzással.

Tehát az ember a mélyebb érzelmeit érintéssel és csókkal fejezi ki.

A kutya és a macska nyalogatással (anyai gondoskodásból tanulva).

A gyík... hát dunno, kifejezi-e valahogy.

Így az a kérdés, hogy a gyík használja-e a nyelvét érzelmei kifejezésére, vagy elérhet-e olyan ingert, ami az emberben (pl alvás alatt) ugyanazt az eredményt hozza létre, mint egy emberi érintés/csók.

Szerintem - azok után amiket leírtam - inkább ez a lényeg, hogy a célpontban mit vált ki a módszer. Ha undort, akkor aztán franzciázhat a béka ezerrel... :)

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Ezen már rugóztam korábban, hogy a csók az voltaképp szexuálmágia, és így azért... de akkor rámutattak, hogy a leírás engedi az állat-testben/familiáris által "elkövetett" alkalmazást, így nincs igazán értelme apellálni. A kiváltott érzelemnek annyiban van csupán szerepe, hogy az áldozat dobhat-e egyáltalán mágiaellenállást (nem szájon/szájon, de ellenszegül/szájon meglepetéssel/viszontcsókol).

Messor1983 írta:

Ha undort, akkor aztán franzciázhat a béka ezerrel... :smile:

Úgyhogy a leírás alapján erre a helyzetre a "szájon, de ellenszegül esete" húzható rá szerintem (mentődobás joga) - szóval azért van sansza annak a békának. ;)

Más kérdés, hogy a csóknak 5 szegmensig minimum kell tartania...

Link a hozzászóláshoz

Bűvdudás,

Ja, akkor lehet, félreérthető voltam. Teljesen elfogadom, hogy állatokon keresztül lehet csókmágiát használni. Oké, legyen, nem gond.

A mikéntje érdekel. Majom, kutya, macska stimmel, azok egyszerű esetek. Csak feljött a gyík mint lehetőség, meg hogy nyalni tud (ebből a szempontból lényegtelen, hogy érzékelésre is használja). De hogy ez kiváltana bármilyen mágikus kapcsot... Mármint a gyík "csókja". Bár lehet, hogy a gyíkok így gerjesztik az érzelmeket a nőstényben, hogy párosodni tudjanak, nem tudom. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy mindenképpen a nyelv, vagy az az eszköz, amivel az adott faj képes a másik egyedében érzelmet kiváltani.

Ez befolyásolná, hogy kik képesek rá egyáltalán, hiszen a leírás ís úgy fogalmaz ha jól rémlik, hogy bizonyos állatok.

Igen, a békának azért van esélye, csak ott kezdődik, hogy "iiiiiiiiiiiiiii, de undorító"; ja hogy férfit akar csókolni... akkor "muhahahahaha". És marad az alvás közben... :) (Elképzeltem a jelenetet. :))

Link a hozzászóláshoz

Oké, akkor csak ötletelünk... :)

Szerintem nem az a lényeg, hogy egy valódi gyík nőstényében a hím nyelve milyen "képzeteket kelt" (bocs az antropomorfizálásért), hanem az, hogy az emberben milyen képzetet kelt a "nyelv" maga ebben az összefüggésben. Erősen behozza a szexust, szerintem (függetlenítsük most ezt attól, hogy minek a nyelve; egyes démoni megszállottsággal kapcsolatos szexuális képzelgések ennél sokkal bizarrabb képekkel is manipulálnak /lejegyzett esetek/). Tehát ha egyáltalán számít, akkor a befogadó (a csók célpontjaként álló) faj és egyed képzeteit lehetne egyáltalában alapul venni, azok pedig kétségtelenebbül fantáziadúsabbak, mint egy valódi gyíkéi...:)

De a gyík a konkrét esetben, ugye, még csak nem is valódi...

Tehát minden fejben dől el itt is: döntő mértékben a boszorkány (legyen épp bármilyen testben), kisebb mértékben az áldozat fejében. Másként nem igazán működhet a dolog - szerintem.

Ezzel együtt értem a dilemmádat, hiszen én is futottam hasonló köröket korábban. De optimálisabb válasz híján hadd idézzem MG egy korábbi mondatát:

MagyarGergely írta:

Megfelelő állat is tudja alkalmazni a csókmágiát, a könyv ugye a kutya-macskát említi. Hogy mindek engeded még, KM-i döntés.

És akkor meg is vagyunk. :)

Szerkesztve ekkor: , bűvdudás által
kiegészítés
Link a hozzászóláshoz

3. a megbélyegzés csókja mentális, tehát a mentál síkot/testet fürkésző eljárásokkal vehető észre (auraérzékelés, mentálszem stb.) a boszprkányok mágiaérzékelése nem fedezi fel, ez konkrétan le van írva, szerintem a tapasztalati mágiák hasonló varázslatai hasonlóan vehetők hatástalannak.

Ezek szerint egy boszorkánynak esélye sincs észrevenni, hogy valaki áll-e már egy másik boszorkány befolyása alatt? (itt a megbélyegzés csókját értem befolyás alatt)

Azt érzi a boszi, ha az ő megbélyegzés csókja a célszemélyről "eltűnik"? (Vagy csak úgy veszi észre, hogy megpróbál varázsolni ár és hopp nem sikerül?)

Tényleg kik (melyik kasztok) és hogyan tudnak eltávolítani egy ilyen megbélyegzés csókot?

A boszi meg tudja szűntetni a sajátját, vagy meg kell kérnie valakit, aki képes rá, hogy destruálja le?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...