Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Alapszabály, hogy két, azonos típusú ÉS hatású varázsjel közül mindig csak a legerősebb érvényesül. Tehát jelen helyzetben mindhárom ábra felróható ugyan, de a boszorkány személykeresése ellen csak a legerősebb (Asztrálmágia - 40 E) fejti ki a hatását, mivel a személykeresés IS asztrális manipuláció. Más esetekben viszont a szimpátia elleni védőkör nagyon jó szolgálatot tehet.

Ezt elfogadom. Akkor viszont ha csak az asztrális védőkör 40E-je számít és a szimpatikus mágia ellen védő varázskör 26E-je nem, akkor nem tudom hogyan is lehetne védekezni a boszi kereső mágiája elől.

Van a 40E a varázskörből, mondjuk 60 PsziPontból statikus AME (és MME) az még mindig csak 100E védelem a 183E keresés ellen.

Szegényke célszemély nem Pszi felhasználó, így még ha kap is egy +20 AME-t adó nyakláncot a Morgena bosziktól, akkor is hiányzik még minimum 63E védelem.

Van mód dinamikus pajzsot építeni és fenntartani valaki más elméje körül? Ha igen, akkor ki tud másnak dinamikus pajzsot felrakni és fenntartani? Ha felrakta másnak, akkor gondolom saját magának már nem tud.

Mivel a din. pajzs alváskor lebomlik, ezért legalább két, hasonlóan erős Pszi használó testőr (vagy inkább elmeőr :) ) kell mellé, akik felváltva alszanak és fenntartják a dinam. pszi pajzsot.

Milyen egyéb módot tudtok mondani a célszemély védelmének megerősítésére?

Vagy ennyire "én nyertem" jellegű a boszinak ez a személy kereső varázslata?

(Más tészta, hogy a célszemély vajon tudja-e, hogy keresik, hogy milyen erőkkel keresik, s hogy mit tehet azért, hogy ne leljenek rá.) Szóval szóba jöhet a fentebb taglalt lélekaltatás, halál-feltámasztás, tetszhalál, jellemtorzító átok, idegen síkra távozás, auraleplezés... vagy egyszerűen - ha "van valamilye" - egy olyan szervezet védnöksége, amely elég erős ahhoz, hogy távol tartsa a rajongókat.

A célszemély tudja, hogy keresik, de még pár hónapig mindenáron védeniük és rejtegetniük kell a nőt.

(Egy fiatal várandós nőről van szó és a Morgena hívők számára a pocaklakó baba a legfontosabb, ezért szerintem a lélekaltatás, halál/feltámasztás és hasonlók szóba se jöhetnek.

Az említett auraleplezés ha jól tudom, az Új Tekercsekben jött be, tehát a régi szabályrendszer szerint nincs ilyen.

Nem az a kérdés, hogy milyen szervezet védnöksége elég erős hozzá hanem, hogy egyáltalán kinek van hatalma ilyen erősen rejteni valakit.

Vagy egyszerűen mondjam azt, hogy Morgena segítségével rejtegetik, így akárhány E-vel keresik, nem fogják megtalálni? Nem szeretem az én nyertem típusú védelmeket, ezért is kezdeményeztem itt a fórumon ezt a brainstormingot, hogy segítsetek kitalálni egy hihető, a szabálykönyvekben leírtakat használva kialakított védelmet.

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Szélsőséges esetként megoldás az eltűntetésre: másik létsíkra tétel.

Az ereni hercegnél bevált. :)

Vagy azt mondanám, hogy a terhes hölgyet már úgy viszik el, hogy zóna varázsjellel jön a megmentő/elrabló (ahogy tetszik).

Ezen esetben egyszerűen - beleegyezéssel együtt - elteleportálják kb 1500 ynevi mérfölddel arrébb (a varázslóhoz).

Így egy boszorkány keresőmágiája ellen védve van, hiszen hatótávon kívül van. Már csak egy boszorkánykör tudja meglelni. Nincs most nálam törvénykönyv, tudja valaki, hogy a hatótávot is lehet-e növelni a körrel, vagy csak a manapontok adódnak össze?

Sajnos az előzőeken kívül más nem jut eszembe.

180E ellen bármilyen védelmet összehozni csak isteni segítséggel lehet szerintem. Ha az istennek fontos a személy, akkor bocsáthat rá leplet, nehogy megleljék a célszemélyt. Erre viszont nincs statisztika.

Link a hozzászóláshoz
Szélsőséges esetként megoldás az eltűntetésre: másik létsíkra tétel.

Az ereni hercegnél bevált. :)

Ehhez hányadik szintű és milyen kasztú karakter is kell?

Milyen másik, egy terhes nő számára biztonságos létsíkok vannak?

Asszem ezt a másik létsíkos dolgot inkább elkerülöm.

Vagy azt mondanám, hogy a terhes hölgyet már úgy viszik el, hogy zóna varázsjellel jön a megmentő/elrabló (ahogy tetszik).

Ezen esetben egyszerűen - beleegyezéssel együtt - elteleportálják kb 1500 ynevi mérfölddel arrébb (a varázslóhoz).

Így egy boszorkány keresőmágiája ellen védve van, hiszen hatótávon kívül van. Már csak egy boszorkánykör tudja meglelni. Nincs most nálam törvénykönyv, tudja valaki, hogy a hatótávot is lehet-e növelni a körrel, vagy csak a manapontok adódnak össze?

Ez nem megoldás, mert a boszi varázslatánál le van írva, hogy ha a célszemély a hatótávnál távolabb van, az irányt akkor is megmondja, tehát elindulhatnak délre, aztán majd mondjuk naponta elnyomja ismét a keresést. (Szerintem a távolság növelése nem sokat lassít a keresőkön, így hogy van térmágia.)

Egyedül a varázslónál nincs leírva semmiféle hatótáv korlát, de ő meg nem ilyen brutál E-kkel keresni és az ellen meg lehet értelmesen védekezni.

Ez az online térkép alapján Toron és Abaszisz (vagy a Városállamok) között bőven több, mint 500 km van, de jelenleg úgy látom, az egyetlen jó esélyű védelem az, ha térmágiával nagy távolságok között (párezer km) teleportáltatom a védett személyt elég gyakran, bár ez elég megterhelő lesz 9 hónapon keresztül.

Ez meg azt jelenti, hogy mindig kell mellette lennie egy kellően nagy hatalmú mozaikvarázslónak, amit meg nem szeretnék.

(Ejj... csak be kéne izzítani ismét az Árnyékkapu hálózatot, de az majd egy másik modulom lesz majd :) )

180E ellen bármilyen védelmet összehozni csak isteni segítséggel lehet szerintem. Ha az istennek fontos a személy, akkor bocsáthat rá leplet, nehogy megleljék a célszemélyt. Erre viszont nincs statisztika.

Hát Morgena számára elég fontos a célszemély, de eddig nem gondolkodtam olyanban, hogy valami isteni hatalom rejti, mert az meg megint az én nyertem megoldás és akkor nem lenne modul.

(A modul ott indulna a JK-k számára, hogy pár hónappal a kimenekítés után, amikor már elült a por, mégis rálelnek a célszemélyre és a JK-k segítsége kell)

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Eszembe jutott egy megoldás az eltűntetésre...

Mi van akkor, ha nem leplezéssel, hanem mágiaellenállással dolgozunk? A sonioni opál talán az, ami ad karátonként 1% mágiaellenállást? Legyen 20 karátos (nem tudom, mennyire ritka az ilyen), ez 20% ellenállást jelent.

A kereső személyek első három-négy próbálkozására dobott a hölgyemény 11, 18 és 9-et k100-on, azaz a varázslat nem jött létre. Mindegy, hány E-vel küldték rá. Ekkor arra gondolt a keresést végző személy, hogy hatótávon kívül van, valami magasabb erő rejti, vagy bármi egyéb. Így alternatív keresési módokat kerestek. Mire gondoltak az opálra, eltelt jónéhány hét.

Hihető, rendszertechnikailag van magyarázat, és nem a km nyert tisztán, hiszen van esély, hogy a varázslat létrejön.

Link a hozzászóláshoz
Eszembe jutott egy megoldás az eltűntetésre...

Mi van akkor, ha nem leplezéssel, hanem mágiaellenállással dolgozunk? A sonioni opál talán az, ami ad karátonként 1% mágiaellenállást? Legyen 20 karátos (nem tudom, mennyire ritka az ilyen), ez 20% ellenállást jelent.

A kereső személyek első három-négy próbálkozására dobott a hölgyemény 11, 18 és 9-et k100-on, azaz a varázslat nem jött létre. Mindegy, hány E-vel küldték rá. Ekkor arra gondolt a keresést végző személy, hogy hatótávon kívül van, valami magasabb erő rejti, vagy bármi egyéb. Így alternatív keresési módokat kerestek. Mire gondoltak az opálra, eltelt jónéhány hét.

Hihető, rendszertechnikailag van magyarázat, és nem a km nyert tisztán, hiszen van esély, hogy a varázslat létrejön.

Bingo! Ez nagyon tetszik. Köszi!

(Pedig az elején még én is olvasgattam a drágaköveket! Sajnos a drágakőmágiáról nem sok leírás van, ráadásul a drágakőmágusok meg elég ritkák és amúgy is szigorúan titkos szervezet, ha jól tudom.)

Egy sima hétköznapi varázsló is képes egy 20 karátos kő birtokában létrehozni a fent említett mágikus hatást?

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Üdv

több megoldás van kérdés mennyire akartok belefolyni a mágiába:D

illetve játékos karakter varázslója védi és nem akartok olyat használni amit nem tud, vagy npc akinél könnyebben betudtok magyarázni pár speciális varázslatot.

Drágakő se rossz lehetőség de a Sonioni Opál nem épp túl gyakori kő.

Mi bontottan használjuk a varázslót tehát nincs ETK-s, mindenhez értő vari. éppen ezért viszont minden ágba kidolgoztunk pár további mozaikot amivel egyénibbé lehet tenni a különböző mágiaágakra specializált karikat.

1. Asztrál varázsló tud Asztrális pajzsot építeni hasonlóan mint a statikus pajzs. Így épithettek neki egy elég szép asztrális védelmet amin már nem jut át a Boszi.

2. szimpatikus mágiát űző varázslónak van lehetősége a szimpatikus viszonyt elszakítani, ha tudjátok milyen személyes tárgyon keresztül keresik.

3. Tér, vagy Idő varázsló létrehozhat Tér, vagy idő blokkot, búrát, amiben ha a személy tartózkodik akkor kellően összezavarható a kereső mágia.

4. a boszorkány amikor használja a keresést akkor egy része a mágia által kapcsolódik a célszemélyhez, de ez két irányú kapcsolat. Egy képzett asztrál-szimpatikus varázsló, ha ott tartózkodik a mágia létrejöttekor, ez alapján a lenyomat alapján visszafelé is varázsolhat nyugodtan. elég egy visszaküldött asztrális mágia és elmegy a kedve a kukkolástól:D

Morgenának nagy hatalma van az árnyéksíkon, így akár ott is elrejthetitek a személyt, ezzel szintén becsapható a keresés iránya-távolsága.

Link a hozzászóláshoz
Egy sima hétköznapi varázsló is képes egy 20 karátos kő birtokában létrehozni a fent említett mágikus hatást?

Drágakőmágiával készített varázstárgyat csak nagyhatalmú varázslók és mágusok képesek létrehozni. De a sonioni feketeopál feltöltés nélkül, mondhatni, nyersen hozza a maga mágia elleni immunitását (1 E/karát).

Mindazonáltal a magánkézen lévő sonioni opál nagyon-de-nagyon ritka... a te szóhasználatoddal élve eléggé "én nyertem"-kategória. :)

Azon töprengek azonban, hogy valamely jelmágus úton nem lehetne-e destruálni a boszorkány varázslatát... Mert szerintem lehetne.

És szerintem Morgena síkja igenis lehet alternatíva - más kérdés, hogy jónéhány északi boszorkányrend úgyszintén az Árnyékúrnő valamelyik töredék-aspektusát tekinti patrónusának.

Link a hozzászóláshoz

Opállal kapcsolatban: az, hogy ritka, még nem jelenti azt, hogy ne lehetne nekik egy. :) Nem kell ide 100%-os védelem, csak hogy ne mindig sikerüljön a keresés. Mondjuk 2600 éve készült a tárgy. Megtalálta a szekta, és ereklyeként őrzi (nem csoda...)

Spec varázsló: igen, ez jó megoldás lehet, ha ki van dolgozva, akkor még a jk-k is hozzáférhetnek.

Sík: szerintem mindegy, hogy kik imádják még Morgenát, hiszen Morgena saját síkján őrzött személy mindenképpen védve van. Ráadásul a cél, amiért őrzik egyáltalán, az minden Morgenát imádónak fontos (legalábbis Tyrael eddigi leírása alapján). Morgenáról nem is beszélve.

Még egy dolog jutott eszembe, de ezek már eléggé ritkák/veszélyesek:

Vannak Yneven mágiamentes területek? Ott vajon lehet keresni mágiával?

Vagy Elátkozott vidék egyik mágikusan torzabb helye.

Link a hozzászóláshoz
Vannak Yneven mágiamentes területek? Ott vajon lehet keresni mágiával?

Doran környéke például gyakorlatilag manamentes területnek számít a városban álló manacsapdák miatt. De komoly mágiaelméleti kérdést vet fel, hogy a nem ott létrehozott, de az ott tartozkodó személyre irányuló fürkésző-szimpátiás mágia miként viselkedik ilyen helyzetben. Szerintem az elképzelhető, hogy "elvész" a jel, ugyanakkor a boszorkány érzi, hogy kb. "hol" szűnt meg. De ez megint egyéni megítélés kérdése...

Hoppá, most olvasom a "Játék manamentes területen"-fejezetben (PPL 1.), hogy "a már működő varázslatok továbbra is kifejtik hatásukat". Úgyhogy ez almás... hacsak nem a fürkészés létrejötte előtt került még oda a kismama. Mert akkor lásd első bekezdés... :)

Link a hozzászóláshoz

A sicchel zavarja a pszit a mágiát nem, de adtál egy ötletet.

Tyrael a védőknek viszont lehet akár egy kaputárgya is amivel meg lehet idézni dzsinnt akivel meglehet alkudni és akár elviheti a saját síkjára is (elemi lég alapú) X ideig vagy elrejtheti kereső mágia ellen ez az alku tárgya. Morgena egyházának ha ennyire fontos az az áldott állapotban lévő nő akkor pár drágakövet mágikus tárgyat csak nem sajnál egy Dzsinntől. (bestiárium)

Link a hozzászóláshoz

Sneer;

A Sicchelnek nem talalom a leirasat. Az csak pszit blokkol,nehezit magiat nem?

csak pszit, de azt elég durván. Boszorkányok ellen nem sok hasznát lehetne venni. Ráadásul az alkalmazó környezetében kéne ennek a kreatúrának tartózkodnia.

A membrán viszont hasznos lehet, ha önmagában nem is elegendő.

Nekem úgy tűnik, hogy a szimpátián keresztüli visszahatás az eddigi legkézenfekvőbb ötlet. Ha a védelmező erők tudnak a fürkésző boszorkányról, csúnyán vissza tudnak ütni. A helyzet akkor bonyolódik, ha a boszorka is számít effélére.

Link a hozzászóláshoz

Köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, most legalább látom, hogy mennyire szűk látókörűen gondolkodtam eddig)

(dzsinnekkel egyezkedés pl. eszembe se jutott :) )

Még jobban utánaolvasva és utánaszámolva még mindig az a véleményem a boszikról, hogy nagyon erős a mágiájuk.

Most épp a boszorkánykörön haltam be.

3 MP minden résztvevőtől (minimum 3, maximum 6) és a szintek és MP-ok összeadódnak.

Hát ha így képesek a zöld alap könybeli "Érzelmek amulettjét" létrehozni, akkor szerintem minden boszorkányszekta minden tagjának hülyeség lenne, ha nem lenne egy maxos példánya.

(120 MP = +15 AME és 160 MP = +20 AME amulett)

pl.: Egy 8. TSZ + két 6. TSZ + egy 2. TSZ boszinak van 176 MP-ja, amiből elmegy 3 MP mind a négyüknek a boszorkánykörre, tehát marad 164 MP-juk, amiből egy óra alatt létrehozzák a +20 AME-t adó amulettet.

De ne legyünk telhetetlenek, hogy egyből egy maxosat kapnak, legyen csak szumma 120 MP és akkor "csak" +15 AME-t ad a tárgy.

Ok, hogy nem csinálnak mindenkinek, mert szimpatikus viszonyban áll a készítőkkel a mágikus tárgy, de saját maguknak szerintem biztos csinálnak a szektában. Ha más nem, mondjuk a beavatási szertartás részeként kapják.

Mivel a készülő modulomban Morgena hívő boszorkányok is segédkeznek az elrejtésnél, ezért aztán biztos, hogy egy +15-ös, vagy inkább egy +20-as amulettet kap a célszemély. (Szerintem egy boszorkányszektánál nem nehéz összeszedni maximum 6 főből azt a 160 MP-ot.)

Két kérdésem van ezzel kapcsolatban:

1. Szerintetek Boszorkánykörben létre lehet hozni a zöld alap könyvbeli "Érzelmek amulettjét"?

2. Ha igen, akkor a létrejött varázstárgy kivel lesz szimpatikus viszonyban? A Boszorkánykör közepén állóval, aki a többiek MP-ját is felhasználva megalkotja a varázstárgyat, vagy minden a boszorkánykörben résztvevő boszival?

(Nem mindegy mondjuk, hogy ha megszerzi valaki a tárgyat, akkor szimpatikus mágiával kire/kikre tud visszahatni.)

Másodlagos kérdéseim:

Amúgy egy varázsló a harmadik szemét felnyitva egy mágikus varázstárgyra ránézve nem tudja meglátni a szimpatikus mágiához használható távolba menő szálakat? Ha látja őket, akkor nem tudja megszüntetni valahogy ezt a szimpatikus mágia kapcsolatot?

"Nincs több kérdésem Bíró Úr!"

"Egyebet nem tudok mondani, kérem kapcsolja ki!"

Link a hozzászóláshoz

Újabb kérdés, ezúttal a boszorkányok viaszbábuiról.

A 33 MP-os kék bábunál nincs leírva semmi erősség, csak az, hogy minden varázslat, amit a bábura varázsolnak, a célszemélyen jön létre.

Ez így korlátozások nélkül szerintem iszonyú táp! Gondoljatok csak bele!

Egy 5. TSZ boszi megcsinálja egy hajtincsedből a bábut, majd onnantól kezdve már halott is vagy, mert mondjuk egy BM rád nyom egy rontást (ami ellen egészségpróba van, nem ME) otthonról a karosszékéből, vagy mondjuk egy tűzvari egy full manás tüzet.

Ráadásul szerintem így semmit nem ér az a korlátozás, hogy a szintén 33 MP-os fehér bábunál leírták, hogy maximum csak körönként K6 FP sérülés okozható vele, ha ugyanennyi manából megcsinálja a kék bábut, amire aztán a boszi is tud mondjuk tűzoszlopokat varázsolni és az aztán körönként nem csak K6.

Szerintem egyértelműen nem jók a viaszbábuk így (rámondott varázslat MP, vagy erősség korlát meghatározása nélkül).

Szerintetek milyen korlátozás lenne reális ezek használatához?

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Tyrael,

Boszorkánykör és varázstárgy készítése:

Szerintem működik, de hogy kikkel lesz szimpatikus viszonyban, azt nem tudom. A tippem az lenne, hogy mindenkivel, aki a kör tagja volt éppen.

Varázsló:

Nem rémlik, hogy ilyesmit tudna a harmadik szem. De ettől még tudhat. Megszűntetni viszont ha jól rémlik, nem lehet a szimpatikus viszonyt.

Egy kalandomban csináltam már olyat, hogy egy ládába elzártak személyes tárgyat, és a láda elrejtette ezt a tárgyat a szimpatikus viszony elöl. Azaz nem volt kereshető sem. Mindezt úgy, hogy maga a láda hasonlóan működött, mint egy mélytarisznya, csak a kapu egy démoni síkra nyílt. (Szerafista és démona által végzett tevékenység.)

Boszorkány tápossága:

A boszi maga a táp, erről sajnos nincs vita. :)

Gyakorlatilag mindent tud, amit egy varázshasználónak tudnia kell. Ami tűzmágiája van, az durvább, mint a tűzvari hasonló spellje, asztrál és mentál erősebb, mint a mozaikvarié, átkai a boszmesterivel szinten vannak (csak más stílusúak) stb.

Korlátozni a józan ésszel lehet. Ha valaki kiszúrja, hogy boszorkánymágiát használtak, akkor valszeg felhívja a helyi inkvizíciót, vagy szól az uwelitáknak. Igaz, ehhez nem árt a mágiaismeret képzettség.

Vagy egy mozaikvarázsló vissza tudja követni a viaszbaba helyét, hiszen a szimpatikus viszony kétirányú. Így ez kétélű fegyver.

De ha statisztikai korlátot akarsz, akkor szinthez kötném, hogy milyen erősségű dolgokat tud elsütni a bábura.

Link a hozzászóláshoz
Egy kalandomban csináltam már olyat, hogy egy ládába elzártak személyes tárgyat, és a láda elrejtette ezt a tárgyat a szimpatikus viszony elöl. Azaz nem volt kereshető sem. Mindezt úgy, hogy maga a láda hasonlóan működött, mint egy mélytarisznya, csak a kapu egy démoni síkra nyílt. (Szerafista és démona által végzett tevékenység.)

A démoni hatalmakat kihagynám a buliból, elvégre egy várandós nő + magzata egészségéről van szó. :)

A boszi maga a táp, erről sajnos nincs vita. :)

...

Korlátozni a józan ésszel lehet. Ha valaki kiszúrja, hogy boszorkánymágiát használtak, akkor valszeg felhívja a helyi inkvizíciót, vagy szól az uwelitáknak. Igaz, ehhez nem árt a mágiaismeret képzettség.

Már miért hívná egyből az inkvizíciót? Miért kéne a boszimágiát ilyen szempontból hátrányosan megkülönböztetni mondjuk a BM mágiájától, vagy egy mozaikvarázslóétól? Az inkvizíció csak boszikra vadászik, vagy félreértettem valamit?

(Tudom, hogy van Domvik híveinél egy kifejezetten boszorkányvadász kaszt kidolgozva a Papok Paplogavok kiegészítőben, de akkor se gondolnám, hogy csak a boszikat üldözi az inkvizíció.)

De ha statisztikai korlátot akarsz, akkor szinthez kötném, hogy milyen erősségű dolgokat tud elsütni a bábura

Pont erről érdekelne a nálam nagyobb tapasztalatú (főleg KM) MAGUS-ozók véleménye és számokkal is alátámasztott javaslata.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Egyetértek Messorral, a boszorkány mágiát úgyis táp-nak bélyegezted, miért ne hathatna a szimpatikus viszony mindenkire? hiszen mindenki részt vett az elkészítésében...

A harmadik szem már miért érzékelné a szimpátiát, és mégis, milyen szálakat?? Ne keverjük a dolgokat.

Gyorsan megjegyzem, hogy a játékban NINCS olyan, hogy harmadik szem. Fogalmazni lehet így persze, hogy a hangulatot hozzuk, de a regények harmadik szeme a játékban a fürkésző varázslatokat és pszi alkalmazásokat jelenti.

A mentál külön sík, ott is vannak létformák. És van olyan, hogy mentálfonál. Ezt lehet látni annak, aki képes átnézni a mentálsíkra.

A szimpatikus viszonynak nincs külön síkja, nem létezik semmiféle fonál, amit látni lehetne.

A szimpatikus viszony megszüntetésére van mód, igaz, nehezen.

Léteznek rá varázslatok, mágikus procedúrák. A Rúna III. évfolyam 2. számának Tabula magica cikkében találod őket. De ez távolról sem alap még varázslók esetében sem, más kasztoknak pedig el sem érhető.

Mégis, miért ne lehetne az érzelmek amulettje varázstárgyat megalkotni a boszorkánykörrel? Mi indokolja a kérdést?

A boszorkány mágia táp... ahogy az összes többi is, csak a KM-től függ a korlátozása is. Történettel, körülményekkel és a szabályok alkalmazásával... ez nem új.

A bábu ugyanakkor miért az? A varázslat az varázslat. Ha élőben letüzezheti ellenfelét a boszorkány, miért ne tehetné meg a bábun keresztül? A bábu csak a távolság menyjutására szolgál ebben az esetben... Ebből adódik, hogy én ezt - főleg kitalált szabállyal - nem is korlátoznám.

Az inkvizívió kérdése jogos. Felejtsük már el léCCi azt a földi IRL beidegződést, hogy boszorkány= inkvizíció célpont. Nem.

Persze, az is számít, melyik inkvizíció.

A Pyarroni? Ami a Pyarroni Paktum értelmében az EMBERÁLDOZÓ vallások híveire csap le... és semmi baja a boszorkányokkal. Persze, HA azok Orwellának gyűjtenek áldozatokat, akkor AZÉRT igen. De egy alap, "jó", mondjuk Noirt védisteneként követő boszorkányszektát miért is bántanának? Vagy egy Morgenát? Aki meg kifejezetten nem kér emberáldozatot?

Az Inkvizítorok Szövetsége? (A pyarronin alapuló, Főleg Erion és Északi Szövetség központú, amiben akad "minden") Lásd az előbbi. Bár ott már Shadoniak is vannak, akik simán követhetnek el túlkapsát.

A shadoni? Az SEM a boszorkányokat üldözi, hanem MINDEN illetéktelen mágiahasználót azaz nem Domvik-pap (egyházi személy, mert van paplovag, szerzetes is). :D Persze külhonban azért nem mernek mindenkivel arcoskodni, és náluk is ott a Második arc, akik picit becsukják a szemüket, meg eltérítik a jó Inkvizítorokat, hogy őrizzék máshol Domvik békéjét, amíg a kedves kalandozó varázsló megoldja a problémát...

Link a hozzászóláshoz
A bábu ugyanakkor miért az? A varázslat az varázslat. Ha élőben letüzezheti ellenfelét a boszorkány, miért ne tehetné meg a bábun keresztül? A bábu csak a távolság menyjutására szolgál ebben az esetben... Ebből adódik, hogy én ezt - főleg kitalált szabállyal - nem is korlátoznám.

Akkor szerinted teljesen ok az, hogy egy 5. TSZ boszi simán ájulásig kínoz (vagy akár meg is ölhet) szinte bárkit a jól bevédett vackából alig pár óra alatt egy hajtincs segítségével? (Mert miután elkészült a bábu, miért ne ihatna meg mondjuk 3-4 hatalom italát és tolhatna rá a bábura full manából minden durvát alig pár perc alatt?)

Mondjuk 4 full manából annyi K6 FP sérülést tud okozni (ha most csak a tisztán sérülést okozó varázslatokat nézem), amit egy nála jóval magasabb szintű karakternek sincs.

Ezek alapján, akkor mindenkinek rettegnie kéne a boszorkányok hatalmától.

Ja és még egy kérdés, főleg Magyar Gergely-nek címezve, de más is kifejtheti a véleményét ezzel kapcsolatban:

Akkor szerinted az említett 33 MP-os bábu elpusztíthatatlan? Nincs neki STP-je, vagy pont mindenféle mágia ellen immunis, mert továbbítja azt a célszemélyre? Ha így van, akkor mágiával nem sebezhető, csak ha a kezedben tartod, akkor tudod elpusztítani? Ok, hogy mágikus tárgy, de pont mágiát nyom rá, aki használja, úgyhogy elvileg mondjuk a tűzoszlopoknak, ami területre ható mágia, annak "sebeznie" kéne, nem?

Ha az elkészült bábut nem a boszi használja fel, hanem mondjuk egy 5. TSZ BM, akkor az mondjuk két varázslatból eléri, hogy minden villámmágia fele mp-ba kerüljön neki rövid időre és ne is sebezze őt (villámkeltés + nem jut eszembe a másik varázslat neve), akkor egy hatalom itala után máris 8K10 villámot tud a célszemélyre küldeni. És iszik még egy italt és újra 8K10. Ezt nem sokan fogják kibírni, pláne nem így pár kör alatt.

Szóval szerintem igenis korlátozni kéne valahogy ezt az alig 33 MP-os (tehát már aránylag alacsony szinten is elkészíthető és ezért elég olcsó) bábut, mert még a hozzávalók se túl nehezen beszerezhetőek tudtommal.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Igen, pontosan jól van így, ilyennek írták meg a kasztot is, meg a rendszert is.

Azért persze közben ne feledkezz meg a mágikus kifáradás szabályáról, a boszorkány egészség-vesztéséről, és a célpont barátairól sem.

Miért akkora dolog az, ha valakit ájulásba segítenek? Jó ki mission... oldják meg.

Miért lenne elpusztíthatatlan a bábu? az 1TK több megoldást is kínál erre. Ha eltávolítják a szimpatikus viszont okozó tárgyat, megszűnik a hatása... én a visszahelyezés után sem engedném működni, hiszen felbomlott a varázslat.

Aztán, "ameddig egyben van és megőrzi eredeti formáját". Azaz, ha elvágják, ha átgyúrják, megint csak megszűnik működni. A fizikai sérüléses bábuknál pont érdekes lehet, hogy mondjuk nem lehet kockázat nélkül szétvágni, mert akkor a határon belüli sérülést elszenvedi az alany. :)

Aztán kékbábu... ki mondta, hogy nincs STP-je? Csak mert a tárgy STP táblázatban nincs olyan, hogy "viaszbáb"? Most komolyan? Dobálni kell STP-t, hogy késsel el tudok-e vágni egy viaszdarabot? ne már... ennyi "realitás érzékünk" legyen már Yneven is... viccet félretéve, semmi nem gátolja, hogy simán fizikailag kettévágd... és még az áldozatot sem sebzi - varázslatokat továbbít.

Még valami a bábokhoz - és a szimpatikus viszonyhoz is - ha már annyira táp a boszorkány.

A viaszbábok korlátait, lehetőségeit csak az ismeri, aki boszorkány vagy mágiaismerete van boszorkánymágiára! Más nem tudja ezeket, könnyen hülyeséget csinál.

A viaszbáb (is) a bábura (személyre) varázsolt varázslatokat a csélszemélyen hozza létre. (azaz, azokat a vaárzlsatokat, amiket személy ellen varázsolsz.) Pl. egy mentális befolyásolást, stb. A tűzgejzírt NEM a személy ellen, hanem alá, mellé stb varázsolod, és mivel benne áll, sebződik tőle. Itt is. A bábu helyén nem lesz tűz, hanem az áldozatot éri egy kicsi darab belőle (pl. a tűzszőnyegnél, ahol a fekvő jobban sebződik a nagyobb felület alapján, biztosan nem számít) sebződik, ott lesz tőz, de a tűzgejzír, stb. többi része az eredeti helyen marad, hiszen a padló, a bábu melletti terület, a terítő, tudom is én, nem áll szimpatikus viszonyban a célszeméllyel... tehát a boszorkány sem árt, ha óvatosan használja a varázslatokat, mások meg pláne!

(nem arra való a varázslat, hogy táposan meg lehessen tűzgejzíreszni valakit, hanem, hogy lehessen rá hatni a távolból is.)

Szóval, nem, nem kell korlátozni. Nem csak azért, mert így írták meg és ezt kell kimesélni. Hanem azért is, mert ha ezt lehet, akkor majd a játékos a jövőben is jogosan akar megkorlátozni bármit, amivel valami logika szerint - ne félj, BÁRMIRE találnak - túl erős, táp. Ezt el sem kell kezdeni.

Link a hozzászóláshoz
A boszorkány mágia táp... ahogy az összes többi is, csak a KM-től függ a korlátozása is. Történettel, körülményekkel és a szabályok alkalmazásával... ez nem új.

Hagyjuk már ezt a relativizálást. Nem, a boszorkánymágia táp, tápabb, mint például a tűzvarázslói. A MAGUS mágiarendszere közelében sincs semmiféle egyensúlynak, ha szerinted ez jó (és szerinted ez jó, hiszen a bábukkal is egyetértesz), akkor rendben van.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak úgy mellesleg: a boszorkány által elkészített kékbábut használhatja más varázstudó is? (Mármint ha tudja, mire való.) Különösen a pap érdekes kérdés, még ha a többit továbbítja is, megteszi vajon a szakrális mágiával?

Tetra:

Annyiban egyetértek a mesélő szerepével, hogy ha nincs is egyensúly a szabályrendszerben (szándékosan vagy akaratlanul - hiszen nem lehet tökéleteset csinálni), akkor valóban a mesélő feladata, hogy ezt létrehozza, elsősorban addig a pontig, ameddig ez az adott társaság játékélményét növeli.

Szerkesztve ekkor: , Arnulf con Jamerre által
Link a hozzászóláshoz
2. Ha igen, akkor a létrejött varázstárgy kivel lesz szimpatikus viszonyban? A Boszorkánykör közepén állóval, aki a többiek MP-ját is felhasználva megalkotja a varázstárgyat

Nos ez így okés. mindig arra mutat a szimpatikus viszony aki a varázslatot létrehozza, a többiek a körben csupán manát adnak át a fókuszáló személy részére, így őket a szimpatikus viszony nem érinti.

Szimpatikus viszony érzékelése nem működik automatikusan ahogy Geri is írta, de van rá mágia 50mp környéki szimpatikus viszony érzékelése- elemzése stb varik, de ezeket kevesen ismerik leginkább pár specialista varázsló. Nagyobb iskolákban azért akad 1-2 de bérvarázslót nemigen fogsz ilyen tudással találni.

Korlátozások: 90% ban egyetértek Magyar Gergellyel van elég folt a MAGUS rendszerében, hiány ellentmondás, de mi így szeretjük, így tanultuk meg, így használják az ország 99%-ban. Én inkább kidolgozni szoktam dolgokat, hogy esetleg legyen védekezésre lehetőség. Néha lehet házilag korlátozni dolgokat de az meg már a KM ill a csapat dolga.

Boszorkány nem arra való kaszt, hogy orgyilkoskodjunk távolról vele, aki főleg erre játsza ki, azt nyugodtan meglehet izzasztani. Mindenkinek vannak barátai, ismerősei, rendje aki nem nézi jó szemmel, ha valakit így elintéznek.

Addig is marad a szimpatikus mágia kirekesztő kör, tűztől védő tetoválás-tárgy, Salve pajzs stb:D

Link a hozzászóláshoz
Igen, pontosan jól van így, ilyennek írták meg a kasztot is, meg a rendszert is.

Azért persze közben ne feledkezz meg a mágikus kifáradás szabályáról, a boszorkány egészség-vesztéséről, és a célpont barátairól sem.

Persze, de azért egy boszi (vagy egyéb mágiahasználó) a saját jól bevédett kis vackában könnyebben bevállalja a kifáradással járó hatásokat, vagy még egy hatalom italát (amit amúgy kalandozás közben nem tenne, mert már kritikusan alacsonyra leesik tőle az egészsége), csak, hogy biztosra menjen. Aztán majd kipiheni.

Miért lenne elpusztíthatatlan a bábu? az 1TK több megoldást is kínál erre. Ha eltávolítják a szimpatikus viszont okozó tárgyat, megszűnik a hatása... én a visszahelyezés után sem engedném működni, hiszen felbomlott a varázslat.

Aztán, "ameddig egyben van és megőrzi eredeti formáját". Azaz, ha elvágják, ha átgyúrják, megint csak megszűnik működni. A fizikai sérüléses bábuknál pont érdekes lehet, hogy mondjuk nem lehet kockázat nélkül szétvágni, mert akkor a határon belüli sérülést elszenvedi az alany. :)

Nem elpusztíthatatlan, csak mágiával. :)

Kézzel simán szétgyúrom, kiveszem belőle a hajszálat és vége.

Aztán kékbábu... ki mondta, hogy nincs STP-je? Csak mert a tárgy STP táblázatban nincs olyan, hogy "viaszbáb"? Most komolyan? Dobálni kell STP-t, hogy késsel el tudok-e vágni egy viaszdarabot?

ne már... ennyi "realitás érzékünk" legyen már Yneven is... viccet félretéve, semmi nem gátolja, hogy simán fizikailag kettévágd... és még az áldozatot sem sebzi - varázslatokat továbbít.

Már miért kéne dobálni? Az STP-vel csak utalni próbáltam arra, hogy a tárgyak strapabíróságára is van a MAGUS-ban kitalált szabály, mégsincs megadva semmi erre utalás a varázstárgynál.

Akkor szerinted a kék bábu (ami mágikus hatásokat továbbít), csak fizikai hatással pusztítható el (vagy szétszedem, ahogy fentebb "megbeszéltük"), mert minden mágikus hatásban érzékeli a mágiát és egyből továbbítja azt a célszemélynek?

A viaszbáb (is) a bábura (személyre) varázsolt varázslatokat a csélszemélyen hozza létre. (azaz, azokat a vaárzlsatokat, amiket személy ellen varázsolsz.) Pl. egy mentális befolyásolást, stb. A tűzgejzírt NEM a személy ellen, hanem alá, mellé stb varázsolod, és mivel benne áll, sebződik tőle. Itt is. A bábu helyén nem lesz tűz, hanem az áldozatot éri egy kicsi darab belőle (pl. a tűzszőnyegnél, ahol a fekvő jobban sebződik a nagyobb felület alapján, biztosan nem számít) sebződik, ott lesz tőz, de a tűzgejzír, stb. többi része az eredeti helyen marad, hiszen a padló, a bábu melletti terület, a terítő, tudom is én, nem áll szimpatikus viszonyban a célszeméllyel... tehát a boszorkány sem árt, ha óvatosan használja a varázslatokat, mások meg pláne!

Ezek alapján hiába nyomok egy sok-K6-os tüzet, vagy sok K10-es villámot a bábura, a bábu meg se nyekken, minden mágikus hatást továbbít?

(Ha meg bedobom egy természetes tűzbe, akkor meg simán elég a bábu és megszűnik létezni, ugye?)

(nem arra való a varázslat, hogy táposan meg lehessen tűzgejzíreszni valakit, hanem, hogy lehessen rá hatni a távolból is.)

Most akkor, ha a tüzes példánál maradunk: a boszi egy nem gyúlékony talajra (mondjuk egy barlang kőpadlójára) helyezve a bábut, ha tűzoszlopokat rak rá/alá, akkor ott szerintem is megjelenik a tűz, csak az a kérdés, hogy akkor a célszemélyre hogy megy át a varázslat hatása? Mintha állva a teljes testére rakta volna a boszi, azzal a különbséggel, hogy a teste körül nem jelenik meg tűz, csak ő érez iszonyatos égető fájdalmat és felhólyagosodik a bőre, mintha csak a tűzben állna?

Szóval, nem, nem kell korlátozni. Nem csak azért, mert így írták meg és ezt kell kimesélni. Hanem azért is, mert ha ezt lehet, akkor majd a játékos a jövőben is jogosan akar megkorlátozni bármit, amivel valami logika szerint - ne félj, BÁRMIRE találnak - túl erős, táp. Ezt el sem kell kezdeni.

Ne vedd kötekedésnek, de ebben továbbra sem értünk egyet. Szerintem korlátozandó táp, mert akárhol Yneven megbújva egy (szerintem alacsony szintnek számító) 5. TSZ boszi egymaga egy hajtincs birtokában ki tud nyírni pár perc alatt (hogy még cselekedni sem tud a célszemély és a segítői sem, mert mondjuk álmukból ébrednek a célszemély ordítására) akár egy 12. szintű főpapot, vagy mondjuk fejvadászt is.

Többieknek mi a véleménye erről?

Link a hozzászóláshoz
Nos ez így okés. mindig arra mutat a szimpatikus viszony aki a varázslatot létrehozza, a többiek a körben csupán manát adnak át a fókuszáló személy részére, így őket a szimpatikus viszony nem érinti.

Én is inkább efelé húzok, bár a másik javasolt megoldásomat is meg lehet magyarázni.

Én inkább kidolgozni szoktam dolgokat, hogy esetleg legyen védekezésre lehetőség. Néha lehet házilag korlátozni dolgokat de az meg már a KM ill a csapat dolga.

Én is inkább a kidolgozás híve vagyok, pont egy új modul kidolgozása miatt írogatok ide, hogy kellő alapossággal legyen minden háttér kitalálva és eközben futottam bele dolgokba, ami miatt kértem a fórumozók véleményét. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy adok a Morgena hívóknek egy olyan aurarejtés varázslatot, amivel úgy el lehet rejteni egy személyt, hogy probléma megoldva, se szimpatikus mágia, se semmi nem fogja megtalálni, de inkább egy ilyen táp "én nyertem" varázslat helyett akartam a hivatalos szabálykönyvekben, kiegészítőkben megjelentekhez ragaszkodni és kideríteni, mik a lehetőségek.

Boszorkány nem arra való kaszt, hogy orgyilkoskodjunk távolról vele, aki főleg erre játsza ki, azt nyugodtan meglehet izzasztani. Mindenkinek vannak barátai, ismerősei, rendje aki nem nézi jó szemmel, ha valakit így elintéznek.

Hát pedig nekem nagyon úgy tűnik, hogy egy célszemély kiiktatására elég csak arra felbérelnie a boszinak valakit, hogy bemegy és elhoz mondjuk egy hajtincset egy fésűről (amíg nincs otthon senki) és onnantól kezdve elintézi a célszemélyt távolról, lenyomozhatatlanul. (Mert mondjuk megöli a felbérelt kis tolvajt is és a bábu létrehozása után pár kör alatt kinyírja az illetőt, majd megsemmisíti a bábut is. Nincs nyom, ami hozzá vezetne és akár Ynev másik felén is lehet addigra.)

Szerintem ez bizonyos helyzetekben sokkal könnyebb lehet, mint (mondjuk fejvadászként) a célszemély testközelébe kerülni és ott erővel, vagy mágiával legyűrni.

Addig is marad a szimpatikus mágia kirekesztő kör, tűztől védő tetoválás-tárgy, Salve pajzs stb:D

Ha visszaolvasol, a legelején én is pont ezekben gondolkodtam, de aztán jött, hogy a boszi viaszbábujánál nincs semmi erősítés leírva, így nem tudni, hogy hat, ha a célszemély mondjuk egy 26E-s szimpatikus mágia ellen védő varázskörben alszik.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...