Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

A szimpatikus mágiánál nem kell ébren lennie, ez nem mentál vagy asztrál, hanem szimpátián alapuló varázslat.

Ezzel nem értek egyet.

Tegnap lefekvés előtt ismét elolvastam a Boszorkány szimpatikus mágiáját és ott pl. a Személy keresése és a Személy hívása varázslatnál is van Mentális (vagy asztrális, már nem emlékszem pontosan) mágiaellenállás írva, tehát azt egy brutál erős PSZI pajzzsal ki lehet védeni. (Mondjuk nem valószínű, hogy lesz neki olyan erős pajzsa, mert olyan olcsón lehet erősíteni ezt a két varázslatot, hogy pl. a Személy keresésére már 40 MP-ból kijön egy 100E feletti erősítés!

Ezeknél a szimpatikus mágia varázslatoknál pont le is van írva, hogy ha eszméletét veszti a célszemély, akkor nem működik tovább.

A másik lehetőség, hogy ha egy személyt távolról nem megkeresni, hanem kínozni/kiiktatni akarnak, akkor már a legkevesebb manaigényű bábuknál (amihez elég csak pár hajszál, vagy egy csepp vér a célszemélytől) sincs mágiaellenállás!

(az egyikkel csak FP-t lehet sebezni rajta, a másikkal meg a varázslatok jönnek létre a célszemélyen)

Az ilyen ellen miféle védelmet tudtok elképzelni?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Óvatosan, az átok nem ilyen!

Le van írva, mit lehet vele: a boszorkány érzelmeket, a boszorkánymester az anyagi testet (gyengeség, tulajdonságok), a pap is tulajdonságcsökkenést (vagy SAJÁT vallása híveit átkozhatja ki). Ennyi. Nem lehet mindenféle átkokat csak úgy kitalálni... de ha mégis, akkor is igen körültekintően KELL a KM-nek eljárnia. Figyeljen rá, hogy ne legyen túl táp... gondolj bele - sőt, alkalmazhatod is - hogy a JK-k is megkaphatják ugyanezt, ha nekik lehet, akkor az NJK-nak is. De én azt javaslom, inkább ragaszkodj a könyvben leírtakhoz - főleg az elején - és itt nem csak a te gyakorlatodra gondolok, hanem a játékosokéra is!

Az átok varázslat, idejét, erősségét és megszüntetésének lehetőségeit egyaránt tartalmazza a leírása. Ne tévesszen meg az, hogy egyes regényekben, novellákban szabadon átkozósnak bármivel, ott nem köti őket a szabály... de a játékrendszerben konkrétan kidolgozták, mit lehet, és mit nem.

Nincs olyan átok, hogy valaki a SAJÁT mágiáját ne, vagy csak így tudja használni... szép is lenne! A másik, hogy a "sogronita" meghatározás vonatkozhat vallásra, de papokra is... a papi mágiát biztos, hogy senki nek tudja a használója ellen fordjtani így, ahhoz ugyanis az azt biztosító istennek is lesz egy-két szava...

Elrejteni valakit... a LEPLEZÉS NEM arra való. A leplezés a létrehozott varázslat szerkezetét, vagy megnyilvánulásait rejti.. bizonyos értelmezés szerint magát a mágikus kisugárzást is. Egy ember esetében mi lenne a mágia?? Semmi. Az, ha rávarázsolsz, az sem. Az, ha visel valami varázstárgyat, az sem...

Van erre a jelmágiának eszköze, a védő varázskört létre lehet hozni szimpatikus mágia ellen is.

Az érvelésed is helyes szerintem, a lélekaltatás szerintem időlegesen "megszünteti" a lélek azon részét, elaltatja, így azt használni sem lehet (pl. a védelmét) nade akkor keresni sincs mit...

A boszorkány lelke.. szerintem a két lélekdarab között olyan erős kötődés van, hiszen egy, hogy akár mind a kettőt is kimutathatja a keresés. Már csak a hangulat, meglepődés, stb miatt is. (ez nincs leírva sehol). ahogy az ellenkező eset sem.. ha úgy döntesz, nálad az egyiket mutatja meg csak, akkor valami alapján - akár véletlen, dobás - alapján válassz.

Ha valakinek az írását fel akarod használni otthon, arról senkinek nem "kell" szólni. (persze biztos jól esik a visszajelzés...) Ha publikáni is akarod, akkor a magyar szerzői jogi törvény értelmében meg kell jelölnöd az idézet forrását, szerzőjét, illetve a tudományos igény a háttéranyagok, források felsorolását is igényli. (mellesleg ezt így meg se tilthatja neked senki - a törvény alapján az idézés szabad felhasználásnak minősül. Persze az arányokra nem árt figyelni).

Tehát, ha mondjuk egy-két varázslatot be akarsz emelni a kalandmodulodba, akkor jelöld meg a forrását, eredeti szerzőjét. Így korrekt. Ennyi. Ha esetleg azt gondolod, hogy mondjuk az NJK egy egész kiegészítőt (mondjuk pont ezt a boszorkánymágiásat) tudja és ismeri, akkor nem biztos, hogy a 10 oldalas modulod végére be kell cpoy-paste-zni egy 10 oldalas kiegészjtőt, elég és célszerűbb hivatkozni rá és megjelölni, akár linkkel is.

Szerkesztve ekkor: , MagyarGergely által
Link a hozzászóláshoz

MG,

A lélekaltatás.

Szerintem attól, hogy a lelket elaltatják, attól még védelem van. Tudatalatti, és statikus pajzs. Hiszen a lélek tudatos része alszik csak, maga a lélek ott van. Minden, amire akár enyhén is, de figyelni kell (dinamikus pajzs, membrán) lefoszlik.

Tehát nem lesz kiszolgáltatott teljesen a célpont. És továbbra is kereshető.

Én úgy látom, hogy a boszi bábúi során alkalmazott szimpátiaviszony úgyanúgy müxik, mint a mozaiknál. Azaz van egy kapocs, amivel eléri a vele szimpatikus viszonyban lévő célpontot. Ez jelen esetben mindig a személyes aurát, és azon belül a személyt keresi (tehát személyes aura alá tartozó tárgyat nem talált meg). Lényegtelen, hogy a célpont alszik-e, ájult, vagy éber. A sebzésre valszeg amúgy is felébred. :)

Átok.

Varázslat konkrétan tényleg nincs ilyen, de ereklyével lehet. Mondjuk a jól bevált tükrös példa... Van egy tükör, melybe ha belenézel, akkor időlegesen minden általad varázsolt dolog visszafordul rád (pl automatikus feketeláng minden tűzvarázsló esetében). Az is elég, ha egy hétig van rajtuk, akkor már megijed a varázshasználó.

Tyrael,

Én inkább egy némaságot varázsolnék rájuk. (Van nyelvzagyválás vagy ilyesmi boszinál?) Akkor semmilyen varázslat nem működik, bár fohászkodni még csak-csak lehet (néma fohász működhet). De mivel ők njk-k, akiken njk-k használnak spellt, szerintem működhet. Hiszen sok varázslat van, amit njk ismerhet (mágusok, doraniak stb).

MG, mi a véleményed?

Link a hozzászóláshoz
Én inkább egy némaságot varázsolnék rájuk. (Van nyelvzagyválás vagy ilyesmi boszinál?) Akkor semmilyen varázslat nem működik, bár fohászkodni még csak-csak lehet (néma fohász működhet).

Hát ez is egy megoldás, de stílusosabb lenne a Sogronitákat pont tűzzel kicsinálni, ezért ez volt az ötlet... és mégis egy 12-13. szintű Boszorkány halálakor elmondott átokról van szó, de még az is lehet, hogy csinálok belőle egy 10. TSZ Boszi / 8. TSZ Morgena papnőt és akkor mindjárt itt a papi átok, ami elvileg erősebb, mint a boszié.

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Messor, természetesen a SZEMÉLYES AURA védelmére értettem, erre való (ezt legyőzni) a lélekaltatás. Természetesen a már felépített statikus pajzs megmarad (ami lebontható akár előre is), és a tudatalatti mágiaellenállás is... De kiszolgáltatott lesz... csak attól függ, mire érted. Szerintem a lélekaltatás témája a SZA ellen irányul.. és annak a védelmét bizony elveszíti.

A kereshetőség jó kérdés, szerintem nem, mivel azt írja a varázslat, hogy "megszűnik működni". Elalszik, időlegesen nem lesz. Szerintem ez azt is jelenti, hogy akkor az a varázslat, ami érzékelné az ő lelkét, nem talál majd semmit (időlegesen). Kicsit később te magad is írod.. hogy a szem.aur. keresi. De ha az "nincs" nincs mit megtalálni.

A szimpatikus mágia mellesleg a TÁVOLSÁGRA és az ERÕSSÉGRE hat. A szimpatikus viszony alapján. A szimpátiánál is lelket említi (személyes arutána 1 évig, személynél erős érzelmek, stb.) Tehát a szimpatikus viszony is a lélek, a szmeélyes aura meglétén, működésén alapul, namármost, ha a lelket kiütjük egy időre (alszik) akkor időlegesen nem értelmezhető ez a szimpátia, nincs mire, tehát szerintem védenie kell ellene a lélekaltatásnak.

Az átok... (tükör)

Nem tudom, ez hol "jól bevált", de a varázslatokat, varázstárgyakat, de még az ereklyéket is Ynevre kellene írni, és az ott működő varázslatokat, az azok mögé felállítható törvényszerűségeket, működési mechanizmusokat kellene figyelembe venni és alapul használni. (igen, még akkor is, ha vannak vitás kérdések). Ez a visszafordul minden varázslatod, nem tudom, milyen hatás lehet, de szerintem erősen elrugaszkodott az "ynevi realitástól". Kicsit ilyen "KM-nek mindent lehet" szerűnek érzem.

Link a hozzászóláshoz

Szia MG,

SZA és lélek.

Én úgy értelmeztem, hogy a lélekaltatás bár kikapcsolja a személyes aurát (amivel elveszti a TEST védelmét), de a lélek ettől még ott van, tehát kereshető, lehet rá hatni. Hiszen egy altatott lelket fel lehet ébreszteni (gyakorlatilag érzelmet, és gondolatot ébresztve benne, lásd asztrál és mentál varázslatok, mozaikok). A lelket teljesen nem lehet kikapcsolni még időlegesen sem, azzal megölnéd. Szerintem.

Így bár a személyes aura megszűnik, átalakíthatod a testet, de keresni lehet a lelket. Azt nem tudod eltűntetni a világból, még ideiglenesen sem (legfeljebb isteni erővel - ami persze nincs leírva, de lehet). Csak elrejteni, melyet mással kell megoldanod (érzékelhetetlenség jut eszembe hirtelen).

Tükör

A "jól bevált" részt arra értettem, hogy ha már úgyis használtuk a tükröt.

Ynevre írható szerintem egy varázslatot visszatükröző tükör. Főleg, hogy fantasy világról beszélünk. Ha nem adjuk meg a szabadságot egy istennek, hogy olyan ereklyét készítsen, amilyet akar, akkor az istenek nem tudnak mást varázsolni, csak amit a papjaik. Ha szorosan vesszük a könyveket. Szerintem.

Ha varázslatot keresel, egyből hármat tudok, ami alkalmazható, igaz, mindkettő tűzmágia. Átformázás, Tűzrablás és Tűznyelés. Ez mind arra irányul, hogy egy meglévő - akár mágikus - tüzet befolyásoljon, és vissza lehessen lőni a feladóra.

A boszorkányoknak van némi tűzmágiájuk (igaz, ezek nincsenek benne). Szerafizmus használható, olyan varázslatokat adhat meg egy másik lény, amit eddig nem tudott a szerafista. Istene megadta neki egyedi varázslatként, mert miért ne.

Mivel a törvénykönyvek szerint lehet egyedi varázslatokat is alkotni, ezért én azt mondanám, hogy egy kicsit elszakadhatunk a törvénykönyvtől, és fantáziánkat szabadjára engedhetjük.

Ha már itt vagyunk, alkossuk meg a szóban forgó varázstárgyat. Morgena papnő imádkozik istenéhez, hogy adjon neki lehetőséget visszaszerezni azt az ereklyét, amit a sogroniták a sztori szerint rejtegetnek. Közben nyomna egy fricskát a sogronitáknak. Morgena erre azt mondja, hogy rendben. "Végy egy tükröt, adj hozzá olyan köveket, melyek védenek a mágiától, meg amik tudnak tüzet okozni (most nem jut eszembe egyik neve sem). Mormolj el hét litániát, hét héten keresztül, mely során a tárgyak összeforrnak." A hét litániából az egyik vonatkozik a tűzre.

Törvénykönyv szerint: a tükör egy szimbólum (lásd mozaikok jelmágia), a bele foglalt mágia a Tűznyelés. Erősség a pap szintje (max ennyit tud visszaküldeni. Hatótáv: akire "rálát" a tükör (kb 120°-ban), mondjuk 20 méteren belül.

Eredmény: a tükör minden, előtte elsütött tűzmágiát elnyel, majd visszaküldi a megidézőre.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem mondtam, hogy megsemmisíted a lelket... elaltatod, nem "lesz ott" olyan értelemben, hogy az alapvető funkcióját - a test SZ védelme szempontjából - nem látja el. Hogy ez most hogyan kapcsolódik a kereséshez... továbbra is egyéni megítélés kérdése. Ám az nem érv, hogy 2egyébként is fel lehet ébreszteni érzelmek keltésével". Persze. Akkor gyakorlatilag meg is szüntetted a lélekaltatást, nem? Szóval szerinted "nincs olyan, hogy sötét szoba, mert bármikor felkapcsolhatod a lámpát?

Amit írsz, az érzékelhetetlenség, jó példa... ha a pszivel meg lehet csinálni (és működik), akkor miért ne lehetne a mágiával, a mentál és asztrálsíkon való mágiával, ami meg "erősebb" is?

Persze azt is lehet mondani, hogy nem, az alvó lélek kereshető, és csak az érzékelhetetlenség a megoldás... csak nehogy a játékos hozzon egy érzékelhetetlenséget adó ereklyét :D

Poént félretéve, ha "szabályosan" megcsináljuk az ereklyét, az már más... szerintem te is belátod, a fenti példával, hogy nem lehet mindent. Hasonlítsd össze a varázstárgyadat azzal, amit először leírtatok. Ennek van korlátja, hatótávolsága, rendes hatása, stb. Aki ott van, aki belenéz. Le is lehet vezetni ugye szabályos varázslatokra, kő-hatásra, stb. Ez NAGYON NEM egyenlő azzal a tápolattal, hogy akármilyen tükör, amibe ha valaki belenéz, utána ki tudja meddig, minden varázslata majd visszahat rá, meg "automatikusan fekete tűz" minden, amit varázsol...

Csöndben jegyzem meg, hogy szerintem ebből pont az ereklye lényege hiányzik, a személyiség, ami az ereklye tulajdonságait, jellemzőit adja... de hát most értem én, hogy nem ez volt a lényeg. (csak rövid időn belül második eset... nem te voltál - lásd a szent szimbólumokos részt.) Az ereklye NEM egy tápos, nagyontápos varázstárgy aminek olyat lehet, amit amúgy nem lehetne. Az ereklye egy túlvilági hatalom segítségével készülő, önálló személyiséggel rendelkező különleges varázstárgya.. (EGO, pl.) lásd Rúna cikk.

Link a hozzászóláshoz

Szia MG,

Van olyan, hogy sötét szoba. Csak a mágiarendszert nézve, mindig van kapcsoló is (legfeljebb másik iskolaformában).

Az érzékelhetetlenség is csak bizonyos erősségig működik. Ezért mondtam, hogy bár el lehet rejteni, de - szerintem - a szimpatikus mágia annyira erősíti a kapcsolatot, hogy átviszi az érzékelhetetlenség erősítését is. Így én azt mondanám, hogy a lélek elrejthető, csak az elrejtés erőssége sokat számít. Teljesen eltűntetni legfeljebb egy isten tudja, de egy másik isten ettől még meglelheti. Viszont a lelket magát ha teljesen kikapcsolod, akkor elveszíti (én elméletem) a kapcsolatot a testtel, azaz a test meghal, a lélek megy a körforgásba.

Tehát az altatás nem egyenlő a kikapcsolással.

Úgy éreztem, hogy a mostani beszélgetés inkább csak brainstorming, tehát konkrétumot ezért nem írtam eddig, csak ötleteltünk. De mivel felvetetted, hogy egy így Ynev-idegen, hát gondoltam megalkotom.

Persze, hogy vannak korlátok, de magát a varázstárgyat - vagy akár ereklyét - a modulíró majd kidolgozza. Szívesen segítek, szerintem mások is így vannak vele, de mivel ez az ő kalandja, ezért ő látja át igazán, hogy mire lesz szüksége.

Igen, ez nem egy ereklye, de én nem is akartam azt alkotni. Ha azt alkotnék, akkor lenne személyisége, de akkor valszeg nem is pont ezt csinálná. Hiszen Morgena kissé más aspektusú.

Az ereklyéket amúgy sem tápolásra hasznos tárgyak. Amennyi előnyük van, legalább annyi hátrányuk is lehet. Illetve nehéz jó ereklyét készíteni, amit a világ elfogad. Aztán ott vannak azok, akik direkt keresik az ereklyéket, és felhasználják valamire. Esetleg arra, amire nem jó egyébként... Vagy csak szétszedik. :)

Link a hozzászóláshoz
Boszorkányok szerintem megmondják szinte első ránézésre, hiszen ők még a saját terhességüket is tudják valamilyen formában befolyásolni (azaz nem tudnak pl megtermékenyülni, ha nem akarják - vagy valami hasonló, valahol olvastam ilyet, szerintem belefér)

Erről a valaholról tudunk valamit? Nem kevered a Bene Gesseritekkel? :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Egy kis ötletelést szeretnék kérni mindenkitől, aki ide téved!

Szeretném megtudni, hogy melyik mágiahasználó kasztnak van a legnagyobb erősítésű nagy hatótávolságú személy kereső varázslata, illetve varázstárgya az Új Tekercsek előttig megjelent minden hivatalos kiegészítő szabályait használva?

(Tehát mi a legjobb / legbiztosabb / legerősebb módja egy személy megtalálásának, illetve élve elrejtésének ha a keresőknek rendelkezésre áll a célszemély egy hajszála?

Megkeresés:

A hatótávnál ez alapján 1 mérföld az kb 1,5 km.

A kereső személyek legyenek mondjuk maximum 8. szintűek.

pl.:

- papi lélek szféra, "Útmutatás" varázslat:

gyenge, mert egyrészt csak 15 mérföld (22,2 km) szintenként a hatótávja, másrészt a varázslat ellen MME számít és nem túl nagy az erőssége. Ráadásul a hatóideje is nagyon kevés (TSZ perc).

Egy 8. TSZ pap (Ha minden szintlépésnél max MP-ot kapott, akkor van neki 8*9 = 72 MP-ja, amiből ezt elvarázsolva 22 + 16*3 = 70 MP-ért = 5 + 16 = 21 E erősítéssel tud keresni 120 mérföldön, azaz 177 km-en belül. Rejtett személyek keresésére nem igazán alkalmas.

- mozaikvarázslót nem nagyon ismerem, de a zöld alapkönyv alapján én nem látom alkalmasnak a nagy távolságból egy személy megkeresésének feladatára.

- boszorkány szimpatikus mágia "Személy megkeresése" varázslat:

Eddig ezt találtam legerősebbként. 500 mérföldig a távolságot is meg tudja mondni, de ha ennél távolabb van, az irányt akkor is megmondja! Asztrális ME számít ellene, viszont iszonyú könnyen erősíthető és ráadásul hosszú a hatóideje (TSZ óra).

Egy 8. TSZ boszinak van 64 MP-ja, amiből ő akár 183 E-vel is tud keresni 500 mérföldön (azaz 740 km-en) belül és 8 órán keresztül működik a kereső mágiája!

Ráadásul, ha van a célszemélytől köröm és haj is, akkor egy "Kapcsolat főzetét" már egy 6. szintű boszi is tud csinálni, és azzal az 1 órán belül elvarázsolt asztrál vagy mentál varázslatok dulpa E-vel jönnek létre!

Ezek alapján jól gondolom, hogy Yneven a legjobb kopók a boszorkányok, ha rendelkezésre áll akár egy hajszál is a célszemélytől?

Nincs valami szellemlény, vagy egyéb entitás, akit hosszú időre (akár hónapokra is, amíg megtalálják a célszemélyt) más kasztok meg tudnak idézni és az is kellően nagy távra és erősítéssel tud személyt keresni?

Link a hozzászóláshoz

Szia Tyrael,

Légy óvatos az Yenvi mértékegységekkel! Az 1 ynevi mérföld az nem ~1.5km, hanem kereken 1km (1 láb pedig 1 méter, szemben az angolszász lábbal, ami kb. 31cm).

Kérdésedre válaszolva:

A varázsló (ahogy te mondod, mozaikvarázsló) képes a szimpatikus mágiára. Ezzel kapcsolatosan olvasd el a Tárgy-, Társ- és Vérszimpátia nevű mozaikokat. Lényeg, hogy ezzel képes a varázsló egy személyre varázsolni úgy is, ha nem tudja hol van, ráadásul köztük lehet bármekkora távolság. Az, hogy milyen varázslatot alkalmaz a varázsló az így kiszemelt áldozatra, az már csak az ő kénye és kedvén múlik. Pl. a megfelelő mentál-mozaikok alkalmazásával képes az áldozat szemével látni, fülével hallani. Így könnyen kiderítheti, hogy éppen hol tartózkodik. Ám ha nem kíván ezzel fáradni, akkor egyszerűen maga elé teleportálja, és lám, meg is van. :)

Természetesen itt a manapontok szabnak határt, illetve a varázslónak rendelkeznie kell legalább egy hajtinccsel, vagy valami olyan tárgyal, amit a célszemély legalább egy évig magával hordott. Vagy minimum 23 csepp friss vérrel.

A személy teleportálása így (ha 75kg-nak vesszük):

- Teleport (75kg) 25MP.

- Tárgyszimpátia 33MP.

Tehát 58MP. Egy 8. szintű varázsló 80MP-al rendelkezik.

Szerkesztve ekkor: , Daru által
Link a hozzászóláshoz

Az előző hozzászólásomhoz tartozóan a személyt rejtegetők mágikus lehetőségei is érdekelnének.

Egy személy ilyesfajta elrejtésének módja az ő ME-jének (szinte állandó jelleggel) minél nagyobbra emelése a megoldás, amihez még pluszban a varázslók tudnak a "Védő varázskör"-ökkel rásegíteni.

8. TSZ varázsló 80 MP-jával számolva a védő varázskörök:

- 78 MP-ból szimpatikus mágia ellen védő varázskör 26E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély elleni szimpatikus mágiák E-jét.

- 80 MP-ból Asztrálmágia ellen védő varázskör 40E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély AME elleni mágiák E-jét.

- 78 MP-ból Mentálmágia ellen védő varázskör 26E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély elleni szimpatikus mágiák E-jét.

Kérdéseim:

Ezekből a varázskörökből mindhármat rá lehet írni mondjuk egy hintóra, amiben a védendő célszemély tartózkodik?

Ha igen, akkor hogyan működnek mondjuk a keresésnél említett legerősebb, a boszorkányi "Személy megkeresése" varázslat ellen?

A fenti 8. TSZ boszi példájával élve a 183E-s kereső varázslat a szimpatikus mágia ellen védő varázskörön belülre már "csak" 26E-vel csökkentve, azaz 157E-vel érkezik meg. Ezen belül ha van még egy Asztrálmágia ellen védő varázskör is, akkor az is csökkent további 40E-t belőle, vagy a két varázskörből csak az erősebb számít?

Igazából kb mindegy is, mert még ha csökkent az is 40E-t, még akkor is marad 117E, amit már csak dinamikus és statikus PSZI pajzsokkal elég nehéz összehozni. Még ha a 8. TSZ varázsló fel is rak a célszemélynek egy fullos (olyan 60 Pszi pont körüli) statikus pajzsot, akkor is ha nincs neki dinamikus pajzsban legalább szintén majdnem ennyi, akkor a boszi megtalálja.

Ha lenne a keresett személy nyakában egy AME és MME növelő varázstárgy, akkor az is számítana még itt a sokrétegű védelemnél?

Ahogy a zöld alapkönyvben látom, AME / MME növelő varázstárgyak sem túl erősek.

Egy 8. TSZ boszi (vagy legalább 3 alacsonyabb szintű boszorkánykört alkotva) tud csinálni "Érzelmek amulettje"-t, ami 65 MP-ból ad +5 AME-t, ami nem sok.

Egy 8. TSZ varázsló tud csinálni "Tudatvédő amulett"-et, ami 65 MP-ból +5 MME-t ad, ami szintén nem sok.

Keresést segítő varázstárgyként van olyan, hogy "Fürkész", ami 130 MP-os rúnamágikus tárgy, tehát legalább 13. TSZ varázsló kell hozzá, ezért nem sokan képesek (és még kevesebben hajlandóak) létrehozni. Érdekes, hogy a Fürkészél nincs erősség megadva. Szerintetek az hány E-s lehet? Vagy létezik, hogy azért nem adták meg, mert olyan erős, hogy úgysem lehet ellene összehozni elég védelmet?

Aki tud, az kérem segítsen, mert szeretném reálisan, számokkal is alátámasztani a készülőben lévő személy keresős/rejtegetős modulomat!

Előre is köszi!

Link a hozzászóláshoz
Légy óvatos az Yenvi mértékegységekkel! Az 1 ynevi mérföld az nem ~1.5km, hanem kereken 1km (1 láb pedig 1 méter, szemben az angolszász lábbal, ami kb. 31cm-er).

Szándékosan linkeltem be a forrás PDF-et, ami itt a kalandozok.h-n van és Ynev mértékegységeiről szól, amiszerint "1 mérföld = 1481,5 méter"

A varázsló (ahogy te mondod, mozaikvarázsló) képes a szimpatikus mágiára. Ezzel kapcsolatosan olvasd el a Tárgy-, Társ- és Vérszimpátia nevű mozaikokat. Lényeg, hogy ezzel képes a varázsló egy személyre varázsolni úgy is, ha nem tudja hol van, ráadásul köztük lehet bármekkora távolság.

Gondolom ezeknek is van egy E-je, ami ellen lehet védekezni, de utánaolvasok.

Az, hogy milyen varázslatot alkalmaz a varázsló az így kiszemelt áldozatra, az már csak az ő kénye és kedvén múlik. Pl. a megfelelő mentál-mozaikok alkalmazásával képes az áldozat szemével látni, fülével hallani. Így könnyen kiderítheti, hogy éppen hol tartózkodik. Ám ha nem kíván ezzel fáradni, akkor egyszerűen maga elé teleportálja, és lám, meg is van. :)

Öööööö... ez ellen hogy lehet védekezni?

Valami térmágiát megakadályozó varázskörrel? Ezeknek hogy számít az E-je?

(Asszem nem úszom meg a modulírásban, hogy végig kelljen olvasnom a varázslói mágiát is. :olvasos: )

Természetesen itt a manapontok szabnak határt, illetve a varázslónak kell rendelkeznie legalább egy hajtinccsel, vagy valami olyan tárgyal, amit a célszemély legalább egy évig magával hordott. Vagy minimum 23 csepp friss vérrel.

23 csepp vér nem lesz, csak maximum 1-2 hajszál.

A személy teleportálása így (ha 75kg-nak vesszük):

- Teleport (75kg) 25MP.

- Tárgyszimpátia 33MP.

Tehát 58MP. Egy 8. szintű varázsló 80MP-al rendelkezik.

Bakker tudtam, hogy erős a varázsló, de hogy ennyire???

Nincs ennek távolság korlátja? Hogy lehet ez ellen védekezni?

(Mégiscsak a kalandozók a személyt kimenekítő, rejtegető oldalon állnak és az ilyen "hopp eltűnt a védendő személy" eseteket szeretném mindenképp kizárni, de a keresőknek mindenképp rendelkezésre áll 1-2 hajszál.)

Link a hozzászóláshoz

Kicsit utánaolvastam és azért annyira nem durva a helyzet a varázslói szimpatikus mágia alapjáni teleporttal kapcoslatban:

A varázsló 58 MP-ból egy 75 kg személyt szimpatikus mágiával 1E-vel tud teleportálni. 2E-hez már 25 + 2*33 = 91 MP, míg 3E-hez 25 + 3*33 = 124 MP szükséges.

Levédeni a célszemélyt varázskörrel 2 MP 1 E, tehát azt hiszem ezt a veszélyforrást kizárhatjuk. (Sokkal erősebben lehet térmágia ellen védekezni, mint szimp. mágiával létrehozni távolról.)

Link a hozzászóláshoz

Igen védhet ellene: Egy személyes aura védelme alatt álló élőlény testébe beleteleportálni valamit lehetetlen; magát az élőlényt pedig csak akkor lehetséges ha, az illető a varázslatba beleegyezik.(etk.322.o.) A szimpatikus mágia miatt viszont használhatja a lélekatatás varázslatot(etk.332.o.) és utána nyugodtan teleportálhatja mivel tárgynak számít ez ellen viszont asztrál mentál mágiaellenállást kell dobni. Persze a védővarázskörök már ha abban van azok számítanak. De elég egy akarátátvitel+ szimpatikus mágia mentális ellenállás van ellene ha bukta megkérjük egyezzen bele a mágiába és máris teleportálható.

Tyrael elég kemény fába vágtad a fejszédet nehéz lesz ezt így kihozni.

A summáriumban van a 459. oldalon az ynevi mértékegységek: 1 ynevi mérföld vagy 1 ynevi tengeri mérföld= 1 földi kilométerrel a könnyebb számítás miatt vezették be.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Tyrael;

személy keresésével kapcsolatban érdemes lehet áttanulmányoznod a Uwel-paplovagok egyedi varázslatait, különös tekintettel "Uwel érintésére", illetve a "Kopóra". Mindegyiknek vannak ugyan feltételei, de mivel nem ismerem a modultervezetet, akár még bele is tudod illeszteni valamelyiket, mint problémamegoldási lehetőséget. Ha ugyan az a cél...

A "Lélekkopó" formulát inkább nem ajánlgatom most - nem hivatalos... és Kránhoz kötődik. :)

Kiegészítés: a többieknek igazuk van a mértékegységeket illetően. Az yneviek archaizálóak, de szándékoltan felhasználóbarátok; a legtöbb megfeleltethető valamelyik SI mértékegységnek... :)

Link a hozzászóláshoz

Még pár dolog, de ez erősen véleményes, KM-e válogatja.

8. TSZ varázsló 80 MP-jával számolva a védő varázskörök:

- 78 MP-ból szimpatikus mágia ellen védő varázskör 26E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély elleni szimpatikus mágiák E-jét.

- 80 MP-ból Asztrálmágia ellen védő varázskör 40E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély AME elleni mágiák E-jét.

- 78 MP-ból Mentálmágia ellen védő varázskör 26E-vel csökkenti a benne tartózkodó célszemély elleni szimpatikus mágiák E-jét.

Kérdéseim:

Ezekből a varázskörökből mindhármat rá lehet írni mondjuk egy hintóra, amiben a védendő célszemély tartózkodik?

Ha igen, akkor hogyan működnek mondjuk a keresésnél említett legerősebb, a boszorkányi "Személy megkeresése" varázslat ellen?

A fenti 8. TSZ boszi példájával élve a 183E-s kereső varázslat a szimpatikus mágia ellen védő varázskörön belülre már "csak" 26E-vel csökkentve, azaz 157E-vel érkezik meg. Ezen belül ha van még egy Asztrálmágia ellen védő varázskör is, akkor az is csökkent további 40E-t belőle, vagy a két varázskörből csak az erősebb számít?

Alapszabály, hogy két, azonos típusú ÉS hatású varázsjel közül mindig csak a legerősebb érvényesül. Tehát jelen helyzetben mindhárom ábra felróható ugyan, de a boszorkány személykeresése ellen csak a legerősebb (Asztrálmágia - 40 E) fejti ki a hatását, mivel a személykeresés IS asztrális manipuláció. Más esetekben viszont a szimpátia elleni védőkör nagyon jó szolgálatot tehet.

Ha lenne a keresett személy nyakában egy AME és MME növelő varázstárgy, akkor az is számítana még itt a sokrétegű védelemnél?

Igen, számítana, hiszen más típusú védelemről van szó. Bicebóca példával élve indulj ki a különböző fajta (statikus, dinamikus) pszi-pajzsokból.

Amúgy érdemes lenne elgondolkodni azon is, hogy miként működik a személy keresése boszorkányvarázslat. Pontosan mit lát, mit érez az alkalmazó a másikból? Mivel az AME véd ellene, így valószínűleg valami asztrális mintázatot érzékel/követhet a boszi. Namost. Ha ezt az asztrális mintázatot megszüntetjük/elleplezzük/hozzáférhetetlenné tesszük, a kapcsolat SZERINTEM megszakad. (Más tészta, hogy a célszemély vajon tudja-e, hogy keresik, hogy milyen erőkkel keresik, s hogy mit tehet azért, hogy ne leljenek rá.) Szóval szóba jöhet a fentebb taglalt lélekaltatás, halál-feltámasztás, tetszhalál, jellemtorzító átok, idegen síkra távozás, auraleplezés... vagy egyszerűen - ha "van valamilye" - egy olyan szervezet védnöksége, amely elég erős ahhoz, hogy távol tartsa a rajongókat.

Hirtelen ennyi... talán nem volt haszontalan. Mindenesetre érdekes dilemma... :)

Link a hozzászóláshoz
magát az élőlényt pedig csak akkor lehetséges [teleportálni] ha, az illető a varázslatba beleegyezik.(etk.322.o.) A szimpatikus mágia miatt viszont használhatja a lélekatatás varázslatot(etk.332.o.) és utána nyugodtan teleportálhatja mivel tárgynak számít ez ellen viszont asztrál mentál mágiaellenállást kell dobni.

Persze, ha lélekaltatást csinál, akkor nyilván tudja teleportálni, csak hát annak is manaköltsége van. Szóval ezzel is számolni kell.

Link a hozzászóláshoz
Egy kis ötletelést szeretnék kérni mindenkitől, aki ide téved!

Szeretném megtudni, hogy melyik mágiahasználó kasztnak van a legnagyobb erősítésű nagy hatótávolságú személy kereső varázslata, illetve varázstárgya az Új Tekercsek előttig megjelent minden hivatalos kiegészítő szabályait használva?

(Tehát mi a legjobb / legbiztosabb / legerősebb módja egy személy megtalálásának, illetve élve elrejtésének ha a keresőknek rendelkezésre áll a célszemély egy hajszála?

Tyrael csakhogy bonyolítsam a dolgot ott van még az Antiss az álomsík ahol bármilyen távolságból megkereshető sőt a pontos helye is meghatározható valakinek ha alszik vagy nincs tudatánál még hajszál sem kell hozzá. Morgena, Noir pap+ Antissjárás mesterfok (boszorkány is tudhatja). A személyesen ismert személyeket az alapértéken kívül +50% esélye van megtalálni ismeretleneket alapérték +15% esélye van és már arra is képesek, hogy az álmok alapján az anyagi világban is pontosan meghatározhassák, merre is alszik az illető. PPl1.146.o. PPl2.127.o. Védekezni ellene csak másik Antissjáróval lehet vagy nem alhat el a keresett személy. Ha valamit nem jól írtam úgyis kiigazítanak majd.

Link a hozzászóláshoz
Persze, ha lélekaltatást csinál, akkor nyilván tudja teleportálni, csak hát annak is manaköltsége van. Szóval ezzel is számolni kell.

Ezért írtam utána, hogy egyszerűbb az akaratátvitel beleegyezés a mágiába és már így is lehet teleportálni kevesebb mana pontért és csak mentális mágiaellenállása van. (akaratátvitel 1E=4mp, Lélekaltatás 1e=8mp-t)

Link a hozzászóláshoz
Tyrael csakhogy bonyolítsam a dolgot ott van még az Antiss az álomsík ahol bármilyen távolságból megkereshető sőt a pontos helye is meghatározható valakinek ha alszik vagy nincs tudatánál még hajszál sem kell hozzá. Morgena, Noir pap+ Antissjárás mesterfok (boszorkány is tudhatja). A személyesen ismert személyeket az alapértéken kívül +50% esélye van megtalálni ismeretleneket alapérték +15% esélye van és már arra is képesek, hogy az álmok alapján az anyagi világban is pontosan meghatározhassák, merre is alszik az illető. PPl1.146.o. PPl2.127.o. Védekezni ellene csak másik Antissjáróval lehet vagy nem alhat el a keresett személy. Ha valamit nem jól írtam úgyis kiigazítanak majd.

Morgena hívei rejtegetnek Abaszisz környékén egy Toronból a Sogronitáktól kimenekített személyt, tehát az Antisson keresztüli védelemmel nem lesz gond :)

Link a hozzászóláshoz
személy keresésével kapcsolatban érdemes lehet áttanulmányoznod a Uwel-paplovagok egyedi varázslatait, különös tekintettel "Uwel érintésére", illetve a "Kopóra". Mindegyiknek vannak ugyan feltételei, de mivel nem ismerem a modultervezetet, akár még bele is tudod illeszteni valamelyiket, mint problémamegoldási lehetőséget. Ha ugyan az a cél...

A "Lélekkopó" formulát inkább nem ajánlgatom most - nem hivatalos... és Kránhoz kötődik. :)

Az Uwel paplovagok szerintem nem segítenének, mert a toroni Sogronita önös és aljas érdekből keresi a célszemélyt és ha jól tudom, uwel lovagjai annak segítenek, akinél istenük hatalmát használva megbizonyosodnak a bosszú jogosságáról. (Van erre valami varázslatuk, amit tudtommal minden megbízás elvállalása előtt használnak).

Biztos, ami biztos, este elolvasom az említett két varázslatot.

1. A "Kopó" varázslat csak maximum 1 napnál nem régebbi nyomok követését teszi lehetővé, tehát az én esetemben ez felejtős.

2. Az "Uwel érintése" pedig nekem azért nem jó, mert meg kell érinteni a célszemélyt ahhoz, hogy az érintés után TSZ-nyi napon belül mindig tudja az Uwel pap, hogy a személy hol jár.

Kránt semmiképp sem keverném a sztoriba, de azért ezt a lélekkopót is elolvasom. :)

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
az említett Uwel varázslatoknak utánanéztem
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...