Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

Az elsőre a válasz:

A fehér láng csak a saját E-jének megfelelő E-t tud magába szívni. (ha jól emlékszem, egy rúnában volt...)

A másodikra:

Ez teljesen változó lehet, földi párhuzamként is lehet olajjal tölthető kis tartály, kanóccal, de ez azért jobb minőség, valószínűleg nem 1 réz, alapvetően meg valószínűleg egy bot, a végén zsíros-olajos ronggyal, dróttal körbetekerve. Pár szegmens alatt viszont mindenképp meggyújtható.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem tudom, ETk-s vagy UTK-s rendszerben érdekel a fehér tűz, én mindenesetre az ETK-ban található leírással szolgálhatok: természetes tüzet korlátlanul, őstűzből pedig legfeljebb eredeti erősségének háromszorosát. Minthogy a természetes tüzeket csak a zónán belül olvasztja magába, nyilván az erdőtűznek is csak egy részét, persze ez is jó pár E. Elvben tehát korlátlanul nőhet, ha van körülötte elég természetes tűz; hogy később hogyan módosították (Rúnában, UTK-ban) azt persze nem tudom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Arnulf válasza egyezik meg az 1TK-ban leírtakkal. (CS információja hibás, a rúnában sosem volt ilyen írás)

Azaz a természetes tüzekből korlátlanul olvaszt magába, de csak a zónán belül, így nyilván kiterjedésbeli korlátja lesz, míg őstüzet E-jének háromszorosáig olvaszthat magába.

Az UTK, mint minden mást, természetesen ezt is átírta, készítői csak éppen ott nem nyúltak bele a copy-paste folyamatba, ahol kellett volna, s bár a saját topicjába való, azért a teljesség kedvéért megjegyzem, hogy az ottani szabályok szerint a természetes tüzeket csak a saját E-jének ötszöröséig, az őstüzeket háromszoros E-ig képes magába olvasztani.

A fáklya tekintetében úgy gondolom, CS-hez hasonlóan földi hasonlóságot véve (bár ezzel nem torpedózva meg semmilyen eredeti Ynev-ötletet), hogy a fáklya egy nyélből (hogy meg lehessen fogni) általában fa, és egy éghető anyagból áll. Ez utóbbi rátekert rongy, kötél, stb, amit átitatnak jól égő anyaggal. Yneven olyan finomságokra is lehet gondolni, mint a Tabael-Ibara Sárkányhúgy nevezetű adománya, amely az égés időtartamát jóval megnyújtja...

A fáklya meggyújtása tűzszerszámmal történik - hiszen világítani akarnak vele, ott, ahol eddig nem volt világ, jgy nehézkesebb, mint ha mondjuk eleve tűzzel próbálkozunk, pl. gyertyával - mivel éghető, gyorsan meg fog gyulladni, vagy másik fáklya, esetleg tűzvarázslat, ez utóbbi eseteknél szerintem kár a meggyulladás nehézségén elmélkedni.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tovább boncolgatnám a témát. Merőben házi jellegű kezdeményezés, de mi úgy játszunk a természetes tűzzel, hogy a hőhatása (E-je, sebzése) a tűzfészektől fél méterenként távolodva csökken eggyel. Ezen számítás szerint, ha a tűz terjedési sebességét, irányát nem vesszük figyelembe, úgy az erdőtűz (ha jól emlékszem 8E) legszélén a tűz sebzése 1E, akkor onnan 4 méterre már érvényes a 8E erősség. (Ha nem lenne reális, úgy elnézést érte.)

A kérdésem az lenne, hogy ilyen, vagy hasonló helyzetben, ha a tűzvarázslóm 5 méterre áll a tűztől, akkor a tűzfészek 9 méterre van tőle. A Fehér láng viszont 20 méteren belül szívja magába a tüzeket, így hogy számolható be a fennmaradó 11 méter?

Két lehetőség jutott eszembe:

1. A tűz ereje maximum 8E a zónán belül, így a teljes tűz kialszik és 8E-vel erősebb lesz a mágia,

2. a tűzvarázslótól távolodva, minden körívre ki kell számolni a benne lévő tűz erősségét, és így kiszámolni a magába olvasztott Fehér láng E-jét.

Fáklyához visszatérve, akkor a fentiek alapján megvalósítható, hogy gyertyát kötözve a fáklya feje alá, egy boszorkány Tűzgyújtás varázslattal, a csapat összes fáklyáját néhány szegmens alatt meggyújtsa, így erősítve a tűzvarázsló első Fehér lángú varázslatát?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az erdőtüzekkel kapcsolatban, én kicsit másképp fognám meg a kérdést. Ha megfigyeled, 5 E-ig olyan természetes tüzeket említ példaként, amelyek emberi léptékkel "áttekinthetők", a nagyobbakhoz hozott példák (háztüzek, erdőtűz) már bonyolultabb eset. Nagyjából úgy értelmezném, hogy az ezen erősségű őstűz forróságát ezek a tüzek legforróbb részeiken érik el. Azonban ilyen nagy kiterjedésű tüzeknél már nem biztos hogy pl. csak egy tűzfészek van, és a fél méterenként való csökkenés is megkérdőjelezhető - szerintem ennél sokkal nagyobb távolság is lehet.

Valószínűnek tartom, hogy egy erdőtűz központját, ahol csakugyan 8E a tűz ereje, ember meg sem igen tudja közelíteni. (Esetleg védővarázslatok oltalmában elképzelhető...) És nem csak a hőség miatt; egy erdőtűznek pl. már tekintélyes, az égés helyén jóval túlterjedő füstje van, de egy égő házban is legalább akkora nehézséget jelent a füst, mint a lángok heve. Szvsz egy 8E forróságú tűzzel közvetlen kontaktusba kerülni legfeljebb varázslat folytán, esetleg valami speciális, nagyon forrón égő anyag segítségével van lehetőség.

Az ötlet a fáklyával és a gyertyával szerintem nagyon fifikás és szerintem kivitelezhető is, csak valószínűleg elég drága. Még az olcsóbb kategóriájú gyertya is többszörösébe kerül egy fáklyának, hogy a viszonylag tartós, jó minőségű viaszgyertyáról ne is beszéljünk. Más részről nem túl célszerű a dolog szerintem; létezik egyszerűbb és hatékonyabb módja is a tűzvarázslat erősségének. Példának okáért maga a TV 1 Mp-ért teremthet lángocskát, meggyújtván az első fáklyát. Erről meggyújtani az összes többit már nagyon gyorsan lehet; ráadásul az Mp mennyiség a szintenkénti értékhez képest kb. fele annak, amit a boszorkánynak kéne befektetnie.

Link a hozzászóláshoz

Hát, tenyésztéssel biztosan nem - ha jól tudom, az emberiség története során még senkinek se sikerült zöld színárnyalatú lovat "előállítani". Az egyik ötletem a festés - bár elsőre képtelenül hangzik, nem lehetetlen. Növényi főzetekkel be lehet festeni egy ló szőrét is, hasonlóan a hajfestékekhez, csak előtte hamu főzetével (tkp. lúggal) kell lemosni a lovat, hogy a szőre ne legyen zsíros, és a vizes főzet befogja. Azt nem tudom, mely növény(ek) nedve fest zöldre, de pl. a dió főzetével barna, a vöröshagyma héjával és számos más növénnyel sárga festék készíthető; a herbalizmus képzettség (és persze a KM előtanulmánya :D ) nyilván komoly segítség. Az is könnyen lehet, hogy pl. egy alkimista ásványi eredetű festékkel is szolgálhat, de ez esetleg károsíthatja a ló egészségét, ha másutt nem, a bőrén.

Ez természetesen nem végleges, addig tart, amíg az állat teljesen le nem cseréli a szőrzetét; ezt szerintem a ló folyamatosan teszi, tehát a színe először halványul, majd eltűnik. Az is fontos szempont, hogy csak a valódinál sötétebbre festhető: egy barna vagy fekete lóval komoly gondok lesznek.

A másik lehetőség szerintem a mágia. Szóba jöhet valamiféle illúzió, pl. egy hosszan tartó bárdmágia, ha jól tudom, van is egy élettelen dolgok színét (a leírás szerint pl. haj) megváltoztató varázslat, de ez nem túl tartós. Valószínűleg hatékonyabb a varázslói átváltoztatás, bár ez mind időmágia, mind varázsjel alkalmazása esetén eléggé "sokba kerül"; egy nehéz harci mén súlya tudomásom szerint akár 6-800 kg is lehet...

Link a hozzászóláshoz

Igen én is a bárdmágiára gondoltam amúgy.Ez hajfestésre meg ilyenekre példázza a varázlat leirasa.Na majd otthon megnézem ezt és beírom.A másik ötletem az illuzionista.Nagy szomorúságomra egyik sincsen a paplovagom csapatában.A BM-t megkérdezem errôl a zöld növény kencérôl,hátha összehozunk valamit vele :).Mondjuk bealcazzuk a lovat dzsungelménnek :)

Link a hozzászóláshoz

Illuzionista mágia:

Közepesen bonyolult forma 5Mp (állatok- a ló az :) )

Nagy méret-5Mp pont a ló példa az ÚTE-ben.

Távolság 1 láb-10láb 1Mp mellette fog állni ,hisz a paplovag megrendelésére dolgozik az illuzionista.

Idő- 1nap 30MP, minden plusz nap 10Mp

Érzet 1Mp-ből megoldja a zöld színt.

Tudat önálló."Kövesse a ló mozgását" 30Mp

Bárd mágia:Színvarázs 1 mana, hatóidő 1 nap/szint.

Szintenként félnégyzetláb lószőr színezhető.

Hány négyzetláb egy ló? :he:

Magas szintű bárd kell ide.Maradok a lósörény színeztetésnél. :evil:

Link a hozzászóláshoz
Sziasztok!

Õsi mágia (aquir hatalomszó) milyen hatással van nem evilági lényekre (démonok)?

Õrájuk is hatással van, de nem úgy, mint a halandókra. Van ellene ellenállásuk, az aktuális Ép-jük számát kell a védekező Od-juk számának tekinteni. (Természetesen nem tudnak ősmágiát alkalmazni, ezt csak passzív védekezésnél így kell számolni.)

Ahogy tetra is írta, Sumiban olvashatsz róla részletesebben.

Link a hozzászóláshoz

Ha lenne Summáriumom... Valaki tudna mondani valami konkrétabbat? Tényleg, ne haragudjatok, de nincs Summáriumom. Szóval ősi mágiából egy az egyben képzetlen vagyok, viszont kalandokban előfurdulnak aquirok meg hatalomszavak, és pont most kellett összefutniuk egy démonnal... :D Nincs valami kieg ezekkel kapcsolatban? Csak a Summáriumra lehet támaszkodni?

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Lenne egy-két kérdésem.

1. Amennyiben van egy tárgy, ami természetes tűzzel ég, és én azt a tárgyat légiessé teszem, akkor a tűz elalszik e?

2. Ha van egy fém tárgy, ami izzik, és azt légiessé teszem, akkor továbbra is sugároz-e hőt, s ha igen, akkor mi történik ha valakin ez átesik, keresztül halad?

3. Adott egy vascső. A vascsövet légiessé teszem, és "átszúrom" egy fa lemezen. Amikor a cső visszaáll eredeti állapotába, akkor vajon kivágja azt a részt a deszkából, ami a belsejében van?

4. Lehet-e felemelni folyadékot telekinézissel?

5. Lehet-e rúnázni a jeget (mondjuk pl. egy asztalnyi jégtömböt) , illetve ha igen, akkor pontosan mi történik, amikor az elkezd olvadni?

Remélem érthetően kérdeztem, és nem csak hülyeséget.

Link a hozzászóláshoz
1. Amennyiben van egy tárgy, ami természetes tűzzel ég, és én azt a tárgyat légiessé teszem, akkor a tűz elalszik e?

A tűzhöz éghető anyag kell és oxigén. A légiesség nem tünteti el egyiket sem, így a tűz égve marad, de mivel a levegő könnyebben átáramlik, ezért emiatt hevesebben ég. Az ellentétes hatás, hogy a légies anyagok tudnak ugye repülni, lebegni, tehát kvázi súlytalanok, azaz ha a lángok maguk is légiesek (és miért ne?), akkor az égés lefojtott lesz, mivel minden irányban égnek, nem csak felfele, és emiatt nem tud az oxigén áramlani. De mivel az űrben is ég a tűz, ezért ez sem fog kialudni.

2. Ha van egy fém tárgy, ami izzik, és azt légiessé teszem, akkor továbbra is sugároz-e hőt, s ha igen, akkor mi történik ha valakin ez átesik, keresztül halad?

Igen, miért ne sugározna? Földi fizikával a hősugárzás elektromágneses sugárzás, ami ugye a fény is, tehát ha látható a tárgy akkor "érezhető" is a hősugárzása. Az, hogy a hőátadása hogy működik, az egy másik kérdés, az valószínűleg minimum feles hatékonysággal megy, de talán még gyengébben, mivel a légiesség valami olyasmi lehet, hogy nem lépnek reakcióba egymással a tárgy atomjai és minden más dolog atomjai. Persze nincsenek atomok, de valami hasonló.

3. Adott egy vascső. A vascsövet légiessé teszem, és "átszúrom" egy fa lemezen. Amikor a cső visszaáll eredeti állapotába, akkor vajon kivágja azt a részt a deszkából, ami a belsejében van?

Mivel a vas erősebb, mint a fa, MAGUS rendszerben még más anyagtípus is, ezért gondolom gond nélkül. A deszkának nincs személyes aurája, ami megvédje.

4. Lehet-e felemelni folyadékot telekinézissel?

Ez jó kérdés. Szerintem írgalmatlan sok gyakorlással lehetséges stabilan megtenni, elsőre biztos, hogy szétlocsolod az összeset amit sikerült kiemelni.

5. Lehet-e rúnázni a jeget (mondjuk pl. egy asztalnyi jégtömböt) , illetve ha igen, akkor pontosan mi történik, amikor az elkezd olvadni?

Hmm. Elméleti akadályát nem látom, bár szerintem a jégből nehéz olyan tisztát szerezni/készíteni, amibe rúnákat lehetne vésni. A rajzoláshoz nagyon jó tükörjég kéne. Aztán lehet nincs igazam. Ebben a rendszerben ha jól néztem nem kell ilyesmiknek megfelelnie az anyagnak. Tehát az olvadás is csak annyit jelent, hogy ha megsérülnek a vonások, tehát az olvadás odáig jut, vagy megreped, akkor megszűnik a rúna, annak minden hatásával ("manarobbanás" ?).

Remélem érthetően kérdeztem, és nem csak hülyeséget.

Tetszettek a kérdések, gondolkodós :D

Jah, és szigorúan a véleményem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A kérdésre adott válasz számomra új kérdést vet fel:

A tűzhöz éghető anyag kell és oxigén. A légiesség nem tünteti el egyiket sem, így a tűz égve marad, de mivel a levegő könnyebben átáramlik, ezért emiatt hevesebben ég. Az ellentétes hatás, hogy a légies anyagok tudnak ugye repülni, lebegni, tehát kvázi súlytalanok, azaz ha a lángok maguk is légiesek (és miért ne?), akkor az égés lefojtott lesz, mivel minden irányban égnek, nem csak felfele, és emiatt nem tud az oxigén áramlani. De mivel az űrben is ég a tűz, ezért ez sem fog kialudni.
Amennyiben a válasz helytálló, akkor elméletileg bármily légies anyagot sebzi a sima tűz. Vagy nem, és csak akkor ég a légies cucc, ha még azelőtt is égett mielőtt légies lett. Egyébként köszönöm a gyors reagálást.
Link a hozzászóláshoz

Az égéshez anyag kell, légies dolgok természetes tűzzel nem gyújthatók meg.

Mágikus tűz képes meggyújtani légies anyagokat , ha az eredeti formájában táplálná a tüzet. Ha égett az anyag és légies lett , akkor a tűz elalszik , mivel a légies testre megint nem fog hatni a természetes tűz.

Boszorkánymesteri légiesség, is már annyira megváltoztatja a szerkezetét, mondjuk ott inkább Tűz alapú légiesség áll fen.

Viszont közös vonása a varázslói légiesség x-ik fogával ,hogy varázstárgyakban megütközik. Ebből azt lehetne következtetni ,hogy légies tárgyra a magus világában csupán a mágikus tüzek hatnak. És mivel a varázslói légiesség 1-s szinten is már átmegy a nemtelen anyagokon, amik ugye éghetőek, viszont a fémeken nem , valamilyen fajta átalakítás történik bennük szerkezetileg. Ami ha lehet úgy is felfogni , hogy meggátolná az égést.

ui: Amúgy ha lenne egy Bestim akkor olyan egyszerű lenne :D, mert a szellemek 3-ik fokon vagy második fokon légiesek.

Leírásukban nincs olyan hogy fel lehet gyújtani őket.

Viszont ha légiességen gondolkozunk, tetra a fizikus, lehet azt mondani , hogy a test , vagy tárgy egy részét , vagy részecskéit egy másik síkra vetítjük ki és ezért nem akad meg nemtelen/fém/nemesfémeken . Viszont ebből az következne, hogy nem égne, mert egy másik síkon nem minden esetben van levegő és az anyagnak csupán egy része vetül át.

Mágikus alapú égés teljesen más tematikával történik, mivel az manából születik, a manahálót igénybe véve.

De persze az ilyen kérdések a rendszer kidolgozatlanságát mutatják :D

Link a hozzászóláshoz

"Az égéshez anyag kell, légies dolgok természetes tűzzel nem gyújthatók meg."

Az anyagot nem tünteti el a légiesség, ez nem enyészet vagy dezintegráció. Csupán az anyagok egymáson való áthaladását segíti. Ugye a mi világunkban mi akadályozza meg, hogy a talpam atomjai átmenjenek a padló atomjain? Az elektronyok taszajtása. Nyílván valami hasonló mechanizmus létezik Satralis világegyetemében is, amit a légiesség meg tud mókolni. Ettől még az anyag nem tűnik el, tehát lángol tovább.. Ez egy.

A másik, hogy ha a természetes tűz, illetve annak a hője, mert a tűz nem gyújt, az általa keltett meleg teszi azt, szóval ha ez NEM tudja meggyújtani, akkor a mágikus sem. Megégetni meg tudja, de égni nem fog magától. Ez utolsó sor a HA NEM gyúlik rész.

Link a hozzászóláshoz

Én azt mondom ,hogy az elemi tűz sebzi, de nem gyujta meg tárgyat / testet.

Amit mondasz , akkor hogy sima tűz képes hatni a légies testre, hogy a szellemeket 1 db fáklyval is lehetne ölni ?:D

Találtam tetraaxiomát felrugó választ:

"... Az Õstűz a lágjait tápláló éghető anyag hiján is lobog "

Első Törvénykönyv 294-ik oldal tetje

Link a hozzászóláshoz
Én azt mondom ,hogy az elemi tűz sebzi, de nem gyujta meg tárgyat / testet.

Amit mondasz , akkor hogy sima tűz képes hatni a légies testre, hogy a szellemeket 1 db fáklyval is lehetne ölni ?:D

Én azt mondom, hogy miért ne gyújtaná meg? A légies test miért ne lenne képes égni? Erre írj egy választ, és vedd észre, hogy a két mondatom két ellentétes feltételezésen alapult. A szellemek meg nem légiesek.

Találtam tetraaxiomát felrugó választ:

"... Az Õstűz a lágjait tápláló éghető anyag hiján is lobog "

Első Törvénykönyv 294-ik oldal tetje

Ez meg halál irreleváns itt. Senki nem beszélt az őstűz kialvásáról.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...