Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Pont Arnulfnak beszólni a mitológiai műveltségére azért erős :lol: Az elf név, ismert volt Tolkien előtt is, és voltak mitológiai lények, amiket Tolkien alapul vett a maga elfjeinek a megalkotásakor, de az elfek abban a formában, ahogy a mai fantasy-kultúra ismeri őket (és amilyenek a M.A.G.U.S. elfjei) Tolkiennél jelentek meg először. Persze lehet vitatkozni, hogy pontosan mit is tekintünk kiindulópontnak, hiszen semelyik két világban nem ugyanolyanok az elfek, de a mitológiai lények és a "fabtasy-s" elfek között azért elég mély szakadék van, Tolkien elfjei meg elég közel állnak a későbbi fantasy-k elfjeihez...

Link a hozzászóláshoz

Tolkien vált vele ismertté először, ok. De előtte már más írók is használták az - erdei, természetközeli, szép, hegyes fülű .....stb. íjjásznépeket. Csak hát ezt mindig elfelejtjük. NINCS ÚJ A NAP ALATT. - Csak ha hozzávágjuk a "fantasy" nevet. Mert ha rémesen ismerős egy német vers szeereplője akkor megnyugtatjuk magunkat: " Ez nem fantasy elf. A fantasy-t csak az újkori emberi ismeri, mert a régi túl ostoba volt hozzá." - Persze ki a francnak kell a fantasy és az elf név. Az angoloknak, hogy legyen valami (khm: lopott) "saját".

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

De előtte már más írók is használták az - erdei, természetközeli, szép, hegyes fülű .....stb. íjjásznépeket.

Konkrétan kikre gondolsz? Ha már előkerült a téma, szeretnék utánaolvasni :)

És mert ezt végső soron csak "széljegyzetnek" szántam a fentebbi hozzászólásban, visszatérnék annak fő kérdésére:

Miért férfiak találták volna ki az elfeket, inkább mint az emberek általában? Mit értesz az alatt, hogy pár ezer éve? Egy konkrét mitológiára, vagy annak felbukkanására gondolsz?

Link a hozzászóláshoz

[list=]

Üdv!
De előtte már más írók is használták az - erdei, természetközeli, szép, hegyes fülű .....stb. íjjásznépeket.

Konkrétan kikre gondolsz? Ha már előkerült a téma, szeretnék utánaolvasni :)

És mert ezt végső soron csak "széljegyzetnek" szántam a fentebbi hozzászólásban, visszatérnék annak fő kérdésére:

Miért férfiak találták volna ki az elfeket, inkább mint az emberek általában? Mit értesz az alatt, hogy pár ezer éve? Egy konkrét mitológiára, vagy annak felbukkanására gondolsz?

Azért mert a nők nem alkottak mondákat annak idején. Mellőzött szerepükből következően senki sem hallgatta volna meg őket. Az alapot pedig férfi írók tökéletesítették. Mert ügye nők az 1900-as évekig nem járhattak egyetemekre ahol történelmet, mitológiát vagy holt nyelveket tanulhattak volna. Amúgy Johann Wolfgang von Goethe-re pl. (Tündérkirály stb., Egy tanárom mesélte még pár éve, hogy ennél persze részletesebb, kiterjedtebb művei is voltak a témában és ő jóval hamarabb született mint Tolkien.- Mellesleg a vers elég megrázó ha végig olvasod)

Goethe kutató is volt.

De más írók is boncolgatták már a témát és alakították a régi tünde képet a régi aprónépekből szépséges erdei asszonyokká, majd néppé.

Egy vers erejéig Heinrich Heine.

Edvard Grieg zeneszerző ( aki fiatalon amolyan világvándor és mesélő- persze nem pénzért csak szórakozásból- volt hatalmas tudással)

Szóval Tolkien-nek volt honnan merítenie. Õ már csak a nyelvet és a földet találta ki nagy részt amiben játszódik a Gyűrűk ura.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem szőrszálhasogatni akarok, de KyraSamyl, megbocsáss, de először több ezer éve kitalált dolgokat említettél, majd említetted Goethét, aki kb 250-300 éve élt. Alapozd meg kérlek a mondandód, ha vitázol, mert ez a csapkodás csak hiteltelenné tesz.

Én is úgy tudom, hogy Tolkien találta ki (a kitalálás fogalma megint érdekes, mondjuk, hogy gyűjtötte össze, és formálta egységessé) a tünde-képet, sőt az orkok, törpök is a nevéhez fűződnek olyan tekintetben, hogy tudtommal az összes szerepjáték, amiben ezen fajok megjelennek, őrá alapozza a faj leírását.

Üdv!

CS

Link a hozzászóláshoz

A Skandináv mitológia (északi germán népek, svédek, dánok, norvégok és izlandiak közös (kereszténység előtti) hitvilága) már felvonultatja fatnasy regényekben megismerhető fajokat, úgy mint óriások, törpék, tündék.

"A skandináv mitológia hatása felfedezhető a populáris kultúrában, például az irodalomban, és különösen a fantasy szerepjátékokban, mint a World of Warcraft és a Ragnarok ami teljesen a skandináv mitológiára épült. Az írói világ egyik kiemelkedő alakja is a Ragnarök utáni időkről ír Modi történetét elmesélve, ez a könyv Joanne Harris Rúnajelek című könyve, de J.R.R. Tolkien ?A Gyűrűk Ura? című könyvére is az író bevallása szerint nagy befolyással voltak az Észak-Európaiak mítoszai. A mű népszerűségének eredményeként a fantáziavilág elemei lassan a fantasy műfaj részévé váltak. Szinte az összes mai fantasy regényben találkozhatunk olyan északi lényekkel mint a tündék, tündérek, törpök vagy jégóriások."

De pl. a Sindarin nyelv (tünde nyelv) valóban J.R.R. Tolkien professzor által kidolgozott mesterséges nyelv.

Ezen túlmenően további mitológiák lényei szintén megjelennek a szerepjátékokban. Ezek keveréke, és az emberi kreativitás építi a legtöbb ismert fantasy világot.

Link a hozzászóláshoz

Húúú már nagyon rég nem jártam erre, de időm mostanában (bár még mindig szűkösen) engedi a fórumozást.

Nem tudok ehhez a témához nem hozzászólni.

Nem értem miért a férfiak találták volna ki az elfeket? Miért nem alkottak volna mondákat a nők annak idején?

Ha végiggondoljuk ? és még nem is szükséges hozzá a Kyra által számomra érthetetlen okból egyesekből hiányolt alapműveltség?kicsit nagyképűen hangzik, már bocs ? akkor ezek a mondák szájhagyomány útján terjedtek. Ez leginkább úgy nézhetett ki, hogy idősebbek adják át tudásukat a fiataloknak. Nem tankönyvből! Azaz nők mesélnek gyermekeiknek, ill. apák fiaiknak lányaiknak és kicsit mindenki alakított, hozzáadott, elvett a mesékből, nők és férfiak egyaránt.

Így alakult ki a római mitológiából egyazon istenhez többféle, egymásnak akár ellentmondó mítosz.

Egyébként az elfek eredetét tekintve a fantasy világban abszolút Daru hozzászólásával értek egyet, így nem is ismételném már őt.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Nem szőrszálhasogatni akarok, de KyraSamyl, megbocsáss, de először több ezer éve kitalált dolgokat említettél, majd említetted Goethét, aki kb 250-300 éve élt. Alapozd meg kérlek a mondandód, ha vitázol, mert ez a csapkodás csak hiteltelenné tesz.

Én is úgy tudom, hogy Tolkien találta ki (a kitalálás fogalma megint érdekes, mondjuk, hogy gyűjtötte össze, és formálta egységessé) a tünde-képet, sőt az orkok, törpök is a nevéhez fűződnek olyan tekintetben, hogy tudtommal az összes szerepjáték, amiben ezen fajok megjelennek, őrá alapozza a faj leírását.

Üdv!

CS

Abszolút nem követted (vagy nem értetted) a amiről beszéltem. z volt a lényeg, hogy tolkien nem kitalálta (és nem is alakította át jelentősen) ezeket a lényeket csak belerakta őket egy világba, nyelvet és nevet adott nekik. És az, hogy hogy aprónépekből miért lett ilyen az elf (a több ezer éve kitalált aprónépekből) az már sok-sok író munkája és nem egyedül csak tolkiené. Tolkiené a világ, a nyelv és a hobbitok.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Több, mint 10 év MAGUS-ozás után végre rászántam magam, hogy ne csak játsszak, hanem meséljek is és egyből egy saját modult kezdtem írni. Bevallom, nem nagyon ismerem a varázsló kaszt mágiáját, mert maximum BM, pap/paplovag voltam, vagy harcos. Fontos, hogy még a régi. zöld alapkönyv (ETK+MTK) szerint játszunk, tehát UTK kizárva.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy melyik kaszt melyik mágiájával lehet szerintetek egy nőről kideríteni, hogy terhes?

Elég ha egy varázsló felnyitja 3. szemét (auraérzékelés), vagy van egyéb mágiahasználóknak is erre varázslata?

Esetleg a boszorkánynak, vagy a BM-nek? (Tudom, van Magzat megrontása varázslat, de mivel lehet detektálni?)

Előre is köszi!

Tyrael

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem nem jut eszembe semmilyen direkt varázslat, ami ilyesmit célozna, de nyilván valamiféle asztrális vizsgálattal (auraérzékelés, asztrálszem, asztrálpillantás) ez (nem tökéletes bizonyossággal, de) kideríthető. Vagy, ha már valamivel előrehaladottabb stádiumban van a dolog, akkor emlékolvasással, vagy ahhoz hasonlóval az ilyenkor megváltozó dolgok (havi ciklus kimaradás, hányás, stb) is kereshetőek.

Egyébként szerintem akár ki is találhatsz egy megfelelő varázslatot erre, a megfelelő kaszt számára. Én egy Ellana-papnő, vagy egy boszorkány eszköztárában el tudnék képzelni egy ilyen, új varázslatot.

Hátha ez segít: a földi terhességi tesztek egy olyan hormont keresnek, amelyet a petesejt megtermékenyülés után termel. Jó kérdés persze, hogy Yneven beszélhetünk-e hormonokról egyáltalán... (sőt, továbbmegyek, ha hormonokról beszélünk, akkor már magáról a menstruációs ciklusról is kell, hiszen igen sok köze van a hormonális háztartáshoz) Bár ez már talán egy másik témában megtárgyalandó.

Link a hozzászóláshoz

Szerintem az asztrál- és mentálszem, auraérzékelés és társai kiszúrják, ha valaki gyermeket vár, legyen az bármilyen fajú. Hiszen lélekcsíra már van. A kérdés csak az, hogy pontosan mikortól "köt meg" a lélek. Ez a mi világunkban is kérdéses ugyebár. Emlékolvasás nem rossz, bár szerintem egy varázsló az élettanjával hamarabb megmondja (vagyis minek varázsoljon erre?).

Boszorkányok szerintem megmondják szinte első ránézésre, hiszen ők még a saját terhességüket is tudják valamilyen formában befolyásolni (azaz nem tudnak pl megtermékenyülni, ha nem akarják - vagy valami hasonló, valahol olvastam ilyet, szerintem belefér), papok áldás során is megérezhetik, boszmestereknek szerintem ilyesmi nincs. Tűzvarikról itt ne beszéljünk. :)

Viszont egy élettan af-al már meg lehet mondani. Herbalizmussal, alkímiával ki lehet mutatni (lásd CS hormonkereső metódusa).

Link a hozzászóláshoz

Nagyon szépen köszi mindenkinek a válaszokat.

Én is úgy gondoltam, hogy legalább a varázslók, a lélek szférával rendelkező papok, meg a boszorkányok értsenek hozzá, csak a konkrét varázslatok érdekeltek.

Még egyszer köszi mindenkinek!

Csak, hogy még érdekesebb legyen a dolog:

Toron mélyén egy nagyhatalmú Sogron pap (vagy Sogronita tűzvarázsló, még nincs kitalálva pontosan) és a rendházban a közvetlen környezete közül akkor nem biztos, hogy egyből fény derül rá, hogy a szobalány a pár nappal ezelőtti aktus után teherbe esett? (Ha nincs a környezetében BM/Boszi/mágus?) Az ennyire korai detekció, szerintem csak mágiával lenne lehetséges.

Az alapsztori úgy kezdődne, hogy egy nagyhatalmú Sogronita férfihez új cselédlány kerül, akit még aznap éjjel megerőszakol és pechjére teherbe esik.

Itt jön a kérdéses rész: Pár nap múlva, amikor kiderül a terhesség, ő automatikusan eltetetné láb alól a cselédlányt és felvesz majd helyette másikat.

Na ti ezt hogy tudnátok elképzelni egy olyan Sogronita esetébem aki hatalmával visszaélve nem először használja ki a közelébe került fiatal lányokat. Mivel nála ez szokás, ezért fel lehet készülve erre, csak azt nem tudom, ez a felkészülés mit jelent? Ki fogja a közelében észrevenni?

(Legyen mondjuk egy BM, aki hetente ellátogat hozzá és "végignézi" a szolgálólányokat?)

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz

Pár napos terhes? Szerintem senki sem tudja észrevenni.

Még az sem biztos, hogy tényleg teherbe esett, nem biztos, hogy megmarad, stb.

Lélekcsíráról sem beszélhetünk még.

Szerintem esélytelen.

Inkább 1-2 hónap múlva derüljön csak ki, de még azelőtt, hogy bárki más rájönne. Azaz nem árt, ha a családtagok közül valaki ért is az élettanhoz, emberismerő vagy valami hasonló. Netán boszorkány a lánytestvér, mama, bárki, és kiszúrja azonnal. Mert egyébként nem csekkolnák mágiával.

Ha a sogronita rendszeresen visszaél hatalmával, akkor elküldi a vidéki birtokra, de kilépve a kapun a lány már halott gyakorlatilag. Nem vinném túlzásba a láb alól eltétet, szerintem ezt simán megoldja egy toroni nemes (gondolom az). Ha ezt kell nyomozni, akkor most végképp nem adnék tippeket én mit használnék, nehogy a játékosok olvassák véletlenül. :)

Egyébként egy ilyen ember valszeg automatikce úgy intézi, hogy a cselédlány ne eshessen teherbe. Mondjuk meddővé tetteti. Aztán annyit hálhat vele, amennyit akar.

Link a hozzászóláshoz

Ez még csak az elősztori a modulhoz, tehát itt még a játékosok nem aktívak, csak maximum utólag szereznek tudomást a dologról.

A lényeg, hogy a Sogronita nagy tiszteletű nemesnek a "friss husi" a gyengéje, viszont, hogy a családi nemesi vér semmiképp se keveredhessen, ezért gondoltam, hogy rendszeresen utólag csekkoltatja a lányokat valakivel (ha ő maga nem képes rá) és ha kell, elteteti láb alól a lányt.

Mindenképp ilyen korai terhességet szeretnék rakni a modulba, meg van az oka. Csak ezt a kis körülményt szeretném hihetően, alaposan kidolgozni. Azt nem szeretném, hogy csak terméketlenné tett lányokat engedjenek a közelébe (mert az egész modul alapötlete értelmét vesztené), inkább utólagos megoldásban gondolkodom, ha már úgyis egy hatalmával és nemesi előjogaival rendszeresen "visszaélő" tenyérbemászó kéjenc férfiról van szó.

Toroni Sogronitáknak (aki megrögzötten utálja és írtja Morgena híveit) lehet mondjuk Boszi "haverja"? Milyen hívő lesz az a Boszi?

Bocs a sok hülye kérdés miatt, de Toront nem nagyon ismerem (ezért a kaland nem is ott fog játszódni, csak a terhes nő származik majd onnan, akinek az életét kell őrizgetni a Sogroniták elől)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nekem a varázstárgy/varázsital jutott eszembe (mondjuk egy nagyhatalmú boszorkány által készítve). A varázstárgy mondjuk egy nyakék, amiben a medál elszíneződik, ha terhes az illető, varázsital esetén pedig mondjuk rövid időre elszínezi az ember szemét/azonnal hányni kezd tőle/elájul... Ilyesmit is könnyedén el tudok képzelni, a Sogronita férfi a leírásod alapján elég gazdag, ha cselédeket fogadhat, megengedhet magának valamit. Továbbmegyek, akár egy régről fennmaradt varázstárgyra is lehetne gondolni, ami mondjuk egy Igere-papnőé volt, és nem sok van belőle a kontinensen...

Link a hozzászóláshoz

Szia!

Amikre itt válaszolnék (megpróbálok) anélkül, hogy off-topic lenne:

A boszorkányok - szerintem - tisztán tapasztalati mágiát alkalmaznak, bár sok helyen olvastam/hallottam már szerafizmusról is. Viszont mint mágiaformát, nem csak Morgena-hitűek használják. Tanulhatta magányos mestertől, kisebb rendházban, vagy akár családi örökségként női ágon.

Esetleg a sogronita felesége az, aki besegít urának a "szórakozásba".

Ha így nézzük, akkor szerintem megférnek egymás mellett.

OFF

A sok kérdés nem gond, sőt! Csak már a modult beszéljük, a mágiáról már nem nagyon. :)

Vajon van modulos fórumrész? CS, tudsz segíteni?

MIndesetre írtam privátban, ha van kedved, fejtegethetjük, mert érdekelne, ki mit miért (lehet, inkább játszani kéne a modult :)).

ON

Link a hozzászóláshoz

Köszi CS!

Ezek nagyon jó ötletek, ezekből kiindulva kitalálok valami egyéb tárgyat, mert:

- a nyakék azért nem jó, azt minden körülötte dolgozó szolgáló lánynak (szobalány/masszőr/fürdető/...) adni kéne, vagy valahogy rendszeresen egy percre a nyakába kéne tudni rakni, majd visszavenni.

- a varázsital azért nem jó, mert azzal rendszeresen itatni kéne a szolgáló lányokat, amihez rendszeres utánpótlás kéne.

Lehetne mondjuk egy gyűrűje, amivel megérintve a lányt előjön az általad leírt varázsital hatása. Így lányonként elég egy érintés (ami pár naponta úgyis megvan ennél a vén kujonnál :) ) és mégis csak egy tárgy kell és egyértelműen kideríti, hogy mi a helyzet.

Link a hozzászóláshoz

Újabb mágiaelméleti kérdés a készülő modulommal kapcsolatban:

Szerintetek lehet olyan erős egy Morgena hitű boszorkányszekta vezetőjének (10+ TSZ) halála előtt elmondott átka, hogy a rejtekhelyüket feldúló Sogronita mágiahasználók ellen fordítja véglegesen saját tűzmágiájukat? (direkt írtam Sogronita mágiahasználókat, mert még nem tudom, hogy Sogron papokból, vagy Főnixek/Tűzvarázslókból álljon a Sogronita különítmény)

"Legyen a tűz a végzetetek és ne óvjon meg tőle semmi!"

Olyasmi átokra gondoltam, ami miatt megszűnik minden tűzmágia elleni védelmük és minden létrehozott tűzmágiájuk úgy jön létre, hogy őket sebzi. Akik épp tűzalakban voltak, azoknak egyből annyi. Az átok miatt nem tudnak se mana visszanyerést csinálni tűzbe nyúlva, se tűzkapuval hazamenni gyorsan a központjukba, csak maximum PSZI-vel hazaszólni, hogy itt és itt vagyunk, jöjjön utánuk valaki, aki majd ily módon hazaviszi őket a terveik szerint.

(tehát a kaland szempontjából fontos lenne, hogy magas szintjük ellenére ne tudjanak hipp-hopp otthon teremni és ne legyenek legyőzhetetlenek egy náluk jó pár szinttel alacsonyabb szintű party számára.)

Vagy ilyen hatása nem lehet egy boszorkányi átoknak csak maximum egy Morgena pap átkának?

(én úgy gondolom, hogy a szakrális mágia és így a papi átok is erősebb, és pont ezért, lehet, hogy jobban "ellenállna" a boszorkányi átoknak)

Lehet-e egyáltalán a Sogron papok istenüktől kapott mágiáját ilyen szinten befolyásolni, vagy a Tűzvarázslók/Főnixek esetében hihetőbb lenne a sztori?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link a hozzászóláshoz

Még egy mégiaelméleti kérdés, amit külön akartam venni az előző postomtól:

Lehet-e egy fürkésszel vagy szimpatikus / egyéb mágiával nagyon keresett személyt elrejteni?

Ha igen, mivel?

Szerintetek működhet az, ha egyszerűen mondjuk egy kellő erősségű varázslói leplezéssel ellátott tárgyat visel folyamatosan, ami nem csak a tárgyat leplezi, hanem viselőjét is?

A szimpatikus mágiánál (mondjuk a célpont vére / hajszála esetén) kell-e, hogy az illető ébren/tudatánál legyen, vagy ilyenkor úgyis csak a testét keresi a mágia? Ha nem elég a test, akkor egy lélekaltatás véd a keresés ellen?

Ha egy boszorkány lelke több helyen van megosztva (familiárisa van), akkor melyiket jelzi a mágia?

Link a hozzászóláshoz

OFF-

Üdv,

magáncélra nyugodtan használhatsz bármilyen internetes anyagot. Ha publikálni is szeretnél olyan modult, amiben ezt használod, akkor forrásmegjelölés mellett elvileg megteheted. És ez már magánvélemény: ha publikálod is, az illendőség úgy diktálná, hogy jelezd a szerzők felé, hogy felhasználtál irodalmukból.

-ON

Szerintem az átkozás -ha nem is véglegesen, de nagyon hosszú időre- működhet.

És a leplezés is működhet, attól függ, hogyan keresik, de el lehet leplezni a személyes aurát is.

A szimpatikus mágiánál nem kell ébren lennie, ez nem mentál vagy asztrál, hanem szimpátián alapuló varázslat.

A boszorkány lelkei közül pedig mindegyiket jelezni fogja a mágia. Ha esetleg olyan, ami egyértelműen csak egyet, akkor jó kérdés, hogy az eredetit, vagy a legközelebbit, én utóbbira szavaznék.

Szerkesztve ekkor: , Con Salamander által
Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...