Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Nekem a boszorkány, mivel tipikus női kaszt. Sokan alábecsülik, de igazából a lehetőségek tárháza. Könnyű vele életutat bejárni, nem nagyon kell vele harcolni, ritkán hal meg, és szinte bármilyen pácból kimászhat vele az ember lánya. Persze mindig érdemes vele felvenni a színészet, álcázás álruha combót baj esetére. A harcot meg bízzuk a rabszolgaság csókjával megbéklyózott daliás férfiakra. :tuzes::gonosz:

Link a hozzászóláshoz

Nem vertek még boszival nullára és egyszer haltam meg vele, de akkor a mesélő volt [MODERÁLVA, ez nem az a fórum... Antail]:

(kráni csapat) "......átléptek a kapun (gorviki mocsár kellős közepén varázsló nélkül) és egy shadoni tájat láttok magatok előtt és hopp ott van 100 lovag és a shadoni inkvizíció (a kapu visszafelé persze kemény fal)........." Első szintűek voltunk mind. :shock:

Na de harcos kariknál pedig csak úgy záporoznak rám a 00-ák és a túlütések. IMÁDOM A MORÁLIS SZABÁLYT. :mrgreen: Boszikkal egész hosszú életű szoktam lenni. Általában a km szokott kérni, hogy tegyem le mert már túl erős. Táp nélkül. :mrgreen:

Link a hozzászóláshoz

Ertem mire gondolsz tetra,de nem kaland minôségi szempontokra gondoltma hanem kijátszhatóságra. Arra utaltam, hogy egy szép, képzett nô (most standard boszrkanyt veszek alapul) egy ügyes játékos kezében, nem hent kalandban, nem nagyon szorul rá a boszárkány mágiára, ami amúgy is terjedelmes, így nagyon erösé teszi a boszorkány kasztot.

KyraSamyl a kijelentésed igazát az egyen játékos tudása válogatja, hogy ki milyen ügyesen játszik, de minden bizonnyal egy ork szerepjátekos a Draenorról jelentôs elônyökkel indul hozzánk képest egy ork sámán kijátszásakor. :twisted:

"Nem az a jó szerepjátékos, aki bármilyen karakterrel tud szociálisan ügyes személyt alakítani"

Pontosan.

Link a hozzászóláshoz
Ertem mire gondolsz tetra,de nem kaland minôségi szempontokra gondoltma hanem kijátszhatóságra. Arra utaltam, hogy egy szép, képzett nô (most standard boszrkanyt veszek alapul) egy ügyes játékos kezében, nem hent kalandban, nem nagyon szorul rá a boszárkány mágiára, ami amúgy is terjedelmes, így nagyon erösé teszi a boszorkány kasztot.

KyraSamyl a kijelentésed igazát az egyen játékos tudása válogatja, hogy ki milyen ügyesen játszik, de minden bizonnyal egy ork szerepjátekos a Draenorról jelentôs elônyökkel indul hozzánk képest egy ork sámán kijátszásakor. :twisted:

"Nem az a jó szerepjátékos, aki bármilyen karakterrel tud szociálisan ügyes személyt alakítani"

Pontosan.

Nem is erre gondoltam, de ha valaki (főleg férfi) eleve sztereotípiákkal indul az soha nem lesz jó boszi. Amúgy hülyeség ellenkező nemű karit indítani.

Link a hozzászóláshoz

Nem is erre gondoltam, de ha valaki (főleg férfi) eleve sztereotípiákkal indul az soha nem lesz jó boszi. Amúgy hülyeség ellenkező nemű karit indítani.

Szerintem viszont nagyon szórakoztató, és ha komolyan akarjuk csinálni, igazi kihívást jelentő feladat, hűen ábrázolni egy ellentétes nemű karaktert. Sztem!

Link a hozzászóláshoz
Egy bizonyos életkor (érettségi szint) alatt mindenképp. ;)

1. Nem életkor kérdése. Sok középkorú, alapjáraton komolytalan JK-t láttam már.

Az ETK is ajánlja, hogy ne játszunk ellenkező nemű karakterrel. Miért: Mert ha egy férfi játszik ki női Jk vagy fordítva akkor nagyon sarkosítani fog. Elvégre azokat az apró de nagyon jellemző vonásokat nem tudja ki játszani amik az adott nemre jellemzőek. Egy bizonyos szintig megy de egy vérbeli nőt soha nem tud majd ki játszani. MÁSIK AGYFÉLTEKÉVEL GONDOLKOZUNK, ergo: más a gondolkodásmód.

Volt már többször, hogy férfi karakterekkel zseniálisan játszó KM-eknek kellett szólnom, hogy inkább ugorjunk vagy valami, mert nem ahogy ki próbálta játszani az már annyira botrányosan rossz volt, hogy mindenki unta és szenvedett tőle. Hangsúlyozom, hogy férfi karakterrel ezek a személyek zseniálisat alakítanak.

2. Másrészt ha egy férfi magas karizmájú női karakterrel játszik nem lehet azt mondani, hogy nem tetszik. EtK-s boszi 20-as szépséggel (kidobás: k6+14 + faji járulékok). Yneven alig van közönséges halandó-még kalandozók közt is- aki kibírja udvarlás nélkül egy ilyen nő esetében. Tehát a hiteles szerepjáték érdekében a férfi JK társaknak is illik legalább pár bók erejéig kacérkodni a "hölggyel".................akit mondjuk egy tetőtől talpig szőrös, 30 éves, büdös- lábú és szájú, nagydarab, mély hangú, kőműves dekoltázsos férfi alakít. Na meg, ha elkezdi felsorolni a ruhatárát a KM-nek és ti mind elképzelitek ezt a személyt fekete, csipkés randibugyiban és harisnyatartóval ellátott, combfixes harisnyában az: :shock::shock::shock:

Csak egy-két példa a kínos jeleneteket okozható dolgokra.

Mondjuk nőknek se könnyű bizonyos férfi típusokat kijátszani. Van köztünk pár olyan férfi JK akikhez mérhetem magam (és általánosságban a nőket). Hát azt a mértékű "kanos varacskos disznó" típusú férfiasságot egy nő soha nem tudná kijátszani. xD

Link a hozzászóláshoz

Hulla, ez övön aluli volt :D

Amúgy persze, lehet, hogy idősebben (érettebben) én is így fogok gondolkozni, de azért nem lehet nagy véletlen, hogy nálam (és nálad is) idősebb (érettebb :P ) férfiak is mondják, hogy nem értik a nőket - és nem csak a kőműves Józsi a kocsmából, hanem ennél valamivel értelmesebb, műveltebb emberek is. Szóval nem hiszem, hogy tényleg annyira ismerhetjük a másik nemet, hogy jól el tudjuk játszani... (nota bene: Persze elhiszem, hogy egy-két nőt lehet ennyire ismerni. De most őszintén, ki akarna olyan karaktert játszani, aki megszólalásig hasonlít "az asszonyra"? :D )

Színészi tehetséggel megáldott pszichológusról esetleg elhiszem, hogy jól tudja alakítani az ellenkező nemet (legalábbis elég jól, hogy a többi vele azonos nemű szemében hiteles legyen :) ), de még ekkor is ott vannak a Kyra által emlegetett gondok - nehéz ám beleélni magad abba, hogy egy nővel beszélsz, hogyha egy jó kis karakteres férfihang mondja, amit elvileg egy nőtől hallasz...

Persze el kell ismernem, hogy KM-ként kifejezetten ódzkodom a női NJK-któl, mert tudom, hogy nem tudom őket jól kijátszani - és egye fene, elismerem azt is, hogy ebben szerepe lehet a fiatalságomnak (ha úgy tetszik, éretlenségemnek) is :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azt kell mondjam, én Samyllal értek nagyon egyet. (Bár Hulla, a te női alakításodról sokat hallottam már. :pajti: ) Meg kell mondjam, én mindig viszolygok, ha ellenkező neműt eljátszó játékosnak kell, hogy meséljek, és ha tehetem, nem is engedem.

A férfi és a nő (IRL - is, egyébként) nagyon különböző, főleg belül - éretleneknek ér nevetni... teljesen másképpen gondolkodik, nem feltétlenül a folyamatok, hanem a motiváció, stb. terén, és ebben igen sok biológia van. Tény, kész. - ne menjünk bele társadalmi, meg feminista nőjogi kérdésekbe, nem mondom én, hogy másképpen kellene megbecsülni őket (amúgy de, csak most nem ez a lényeg. :) ), de fogadjuk el, hogy különbözőek vagyunk.

Ezt kijátszani igazán hitelesen nem lehet. Egy fejvadászról bárki, aki leül szerepjátékozni, nagyjából azonos sztereotípiákkal bír, filmekből, könyvekből kialakítjuk magunkban a "keveset szóló, megfontolt járású gyilkost". (igen, tudom, másmilyen fejvadászok is lehetnek) Nem hiszem, hogy bárki, akivel eddig játszottam, az megélhetésből ölt volna embereket, ennek minden gondolat és jellembeli velejárójával együtt, tehát, ezeket a figurákat, velem együtt, mindenki csak "esetlenül" próbálja kijátszani. A férfi-női dolog teljesen más. Ha egy nő leül női karaktert játszani, és fordítva, ő természeténél fogva nőként játszik, cselekszik, gondolkodik, beszél, gesztikulál! A férfi csak esetlenül játssza majd el ezt is, soha nem fog tudni teljesen hitelesen alakítani egy nőt. (kivétel erősíti a szabályt... szokták mondani.) Ez tény... tehát persze, hogy béna lesz egy férfi női karakterrel, amikor fogalma sincs, hogyan kellene. (általánosságban).

Emellett szerintem, és ez nem éretlenség, zavaró is, egészen pontosabban inkább úgy mondom, hogy sokkal nőibb egy olyan női karakter, akit nő játszik, mint akit férfi. Csinálhatják ugyanazt... de a nő női hangon beszél, egy sejtelmes, kétértelmű női hanghordozást, egy imádnivalóan cuki arckifejezést, egy mosolyt, csak nő fog nőként eljátszani igazán, már ha eljutott a játék arra a szintre, amikor mondjuk a játékos beszél is a karaktere nevében, nem csak leírja unott hangon, mi csinál, vagy mond.

Én eddigi pályafutásom alatt - nem modnom, hogy mindenkinél több, nem, de azért láttam már pár játékost - egy férfi játékos által játszott női karaktert sem tudnék a gyenge jelzőnél magasabbal jellemezni. (női mivoltát tekintve, hangsúlyozom, a kasztját, egyebeket talán ki tudja így is játszani. Ez egyébként a nőként férfit játszó játékosokra is vonatkozik, bár ilyenből az arányok miatt jóval kevesebbel találkoztam. Hozzáteszem, ide sorolom magamat is, KM-ként úgy érzem, azért elboldogulok az NJK-kal, de a női NJK-knél sokkal jobban izzadok... és biztos vagyok benne, hogy nincsenek olyan hihetők, mint egy női KM női NJK-i. De hát ez egy szükséges rossz, ugyanis valakinek mesélni kell. (a cicis fiúkat most hagyjuk, ok? :) ) De a játékosnak nem kell, és nem is szabad vállalnia ezt a rosszat, ugyanis neki ott a saját neme. Főleg nem versenyen, amikor azért mindenkitől jó alakítást várnak el...

Az 1TK sem véletlenül buzdít erre. Még a munchkin is úgy kezeli, hogy olyan nemű a karaktered, mint te magad... :P (na jó ezt ne vegyétek érvnek. )

A férfiak tájékozatlanságára egy példa: Meséltem egy boszorkányt játszó férfinak, aki a csapatával együtt, sem a MAGUS-t, sem az életet nem a közelmúltban kezdte. Monja egyszer, hogy mivel elfogyott a Mp, akkor ő most ölelésmágia, mágikus ölelés, és szó szerint ölelő mozdulatot mímelt társa felé. Kérdezi, hogy akkor feltöltődött, ugye? Először azt hittem, tápolni, később, hogy szívatni akarnak, de rá kellett jönnöm, hogy nem... meg voltak róla győződve mindannyian, hogy az ölelésmágia bizony így működik. Na, hosszas magyarázatba kezdtem nekik a méhecske és a virág esetével kezdve... persze tudom, ez extrém példa, én egy mókás emberből ne általánosítsunk az összes többire... de jól szemlélteti, mennyire nem értjük sokszor a nőket.

idekívánkozik a végére, hogy a nem javaslom, nem szeretem, és a nem láttam még hiteleset nem azt jelenti, hogy szerintem senki soha nem játszhat azzal. Ha akar, ha a társaság erre "éhes", ha a szerepek eljátszásának ezt a válfaját, szintjét és típusát kedvelik, és a KM is, akkor nyilván náluk sikere lesz, és "erről szól" a játékuk. De nem egy általános dolog. És sokkal kisebb szerintem az élmény értéke, mint ha a játék egyéb dolgokról szólna. De ettől még lehet, sőt, azt sem zárom ki, hogy lehet elfogadhatóan csinálni... de a fenti elmélet miatt feloldhatatlan szakadék van egy ugyanolyan jól játszó nő-nő és egy férfi-nő között.

Link a hozzászóláshoz
(Bár Hulla, a te női alakításodról sokat hallottam már. :pajti: )

M.G., ezt fórumot mások is olvassák! :oops:

És mások előtt ne ölelgess, ha megkérhetlek! :roll:

Egyébként ... Az biztos hogy egy karakter nemiségét könnyebb kijátszani, ha a játékos is abba a nembe tartozik. De én nem látok abba semmi kivetnivalót, ha valaki egy ellentétes nemű karaktert alakít. Kérdem én, miért lenne nehezebb kijátszani egy női karaktert, mint egy khál lovagot, egy tzimisce érseket, egy protokoll droidot, egy björnaer alakváltó mágust, vagy egy tünde dekást? Erről szól a szerepjáték! Vagy az az érv, hogy az asztalnál ülhetnek ellentétes neműek, de nincsenek bukott jedik, és előbbi játékosok majd megkérdőjelezik alakításunk hitelességét? :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Lerövidítem akkor, hogy egyértelműbb legyek...

Férfi nem tud jól kijátszani nőt, mert nem nő. Nő nem tud jól kijátszani férfit, mert nem férfi. Nő jól ki tud játszani nőt, mert nő.

Elfet SENKI nem tud jól kijátszani, mert senki nem elf. (tehát tök mindegy, ki próbálkozik vele)

De éppen ezért senki nem is szólhat érte, hiszen senki nem találkozott még elffel, és nagyjából azonos dolgokat várunk el ennek a kitalált lénynek a kijátszásától. De nőt ismerünk, látunk, van is, és sokkal jobban kijön, ha valaki nem jól alakítja - és ki is jön bizony.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Lerövidítem akkor, hogy egyértelműbb legyek...

Férfi nem tud jól kijátszani nőt, mert nem nő. Nő nem tud jól kijátszani férfit, mert nem férfi. Nő jól ki tud játszani nőt, mert nő.

Elfet SENKI nem tud jól kijátszani, mert senki nem elf. (tehát tök mindegy, ki próbálkozik vele)

De éppen ezért senki nem is szólhat érte, hiszen senki nem találkozott még elffel, és nagyjából azonos dolgokat várunk el ennek a kitalált lénynek a kijátszásától. De nőt ismerünk, látunk, van is, és sokkal jobban kijön, ha valaki nem jól alakítja - és ki is jön bizony.

:respect: Igen. Egy jó indoklás. Mondjuk mi emberek (pontosabban a férfiak) találták ki az elfeket anno pár ezer éve. De azt meg ne magyarázza nekem senki, hogy Õ találta ki a nőket mert dobok egy hátast. :lol: Két személy tudhatja, hogy milyen lehet egy lény: Aki teremtette és maga a lény.

Viszont ha itt van köztetek a teremtőm, akkor szólok, hogy nem vagyok neki hálás.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Mondjuk mi emberek (pontosabban a férfiak) találták ki az elfeket anno pár ezer éve.

Ez alatt mit értesz pontosan? Miért férfiak találták volna ki az elfeket, inkább mint az emberek általában? Mit értesz az alatt, hogy pár ezer éve? Egy konkrét mitológiára, vagy annak felbukkanására gondolsz?

N.B.: Legjobb tudomásom szerint a jelenlegi fantasy-irodalomban (így a szerepjátékok nagy részében is) szereplő elfek alapvető modelljéül egy John Ronald Reuel Tolkien nevű illető által kitalált tündék (az angol eredetiben konkrétan elf)

tekinthetők; ezek koncepciója annyiban mindenképp mesterséges, hogy nem egy konkrét kulturális forrás, mitológia átvételei, hanem számos, főleg nyugat-európai hagyományból és saját elképzelésekből állt össze. Ilyen értelemben a modern fantasyra jellemző elfkép semmiképp sem több ezer éves.

Link a hozzászóláshoz
Üdv!
Mondjuk mi emberek (pontosabban a férfiak) találták ki az elfeket anno pár ezer éve.

Ez alatt mit értesz pontosan? Miért férfiak találták volna ki az elfeket, inkább mint az emberek általában? Mit értesz az alatt, hogy pár ezer éve? Egy konkrét mitológiára, vagy annak felbukkanására gondolsz?

N.B.: Legjobb tudomásom szerint a jelenlegi fantasy-irodalomban (így a szerepjátékok nagy részében is) szereplő elfek alapvető modelljéül egy John Ronald Reuel Tolkien nevű illető által kitalált tündék (az angol eredetiben konkrétan elf)

tekinthetők; ezek koncepciója annyiban mindenképp mesterséges, hogy nem egy konkrét kulturális forrás, mitológia átvételei, hanem számos, főleg nyugat-európai hagyományból és saját elképzelésekből állt össze. Ilyen értelemben a modern fantasyra jellemző elfkép semmiképp sem több ezer éves.

De igen mivel a mai értelemben elképzelt elfek ötletét J.R.R. Tolkien a germán mitológiából vette. Hát igen a szerepjátékosok közt nem mindenki rendelkezik alapvető műveltséggel. ( Az érettségis tankövetelményben olyan versek is szerepelnek amiket még a germán mitológia alapján írtak és tündék -elfek- a főszereplői - a lény ugyanaz csak a név más-).

Link a hozzászóláshoz
De igen mivel a mai értelemben elképzelt elfek ötletét J.R.R. Tolkien a germán mitológiából vette. Hát igen a szerepjátékosok közt nem mindenki rendelkezik alapvető műveltséggel. ( Az érettségis tankövetelményben olyan versek is szerepelnek amiket még a germán mitológia alapján írtak és tündék -elfek- a főszereplői - a lény ugyanaz csak a név más-).

Hű de csípős valaki :mrgreen:

Amúgy ahogy nézem eredetileg nem a Tolkien féle elfek voltak, hanem ilyen apró népek, akik főleg a föld alatt éltek.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...