Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

Mortel, nem mortal. ;)

A kráni mortelek mindig egy nagyon komoly rostán átment válogatott csapat tagjai. Egyrészt nagyon kevés olyan kráni ember él, akiben valamennyire megmaradt még az aquir vér, másrészt ezen keveseknek is csak kis %-a éri meg a felnőttkort. Ajánlom figyelmedbe Raoul Renier: Kráni Krónikák című művét, ott ez kicsit részletesebben is le van írva. A dzsennek valószínűleg képesek lennének ugyanígy használni a hatalomszavakat, de valószínűleg az elsőbe belehalnának. Az aquir-hatalomszavaknak ugyanis kifejlődtek dialektusai, mindenből van kisebb hatású és kevéssé roncsoló, nagyobb hatású de nagyon önpusztító is. A dzsenneknél valószínűleg csak a pusztítóbb fajták léteznek, amiket nem éri meg használni. Ha ilyen hatalmat akar egy dzsenn, egyszerűen elmegy varázslónak.

Üdv!

Link a hozzászóláshoz

Az ősmáiga egyre gyengült az idők folyamán. Minden Õsi faj csak a vére tisztaságával tudta megőrizni a hatalmoszavakat. A dzsennek, amundok, elfek vére oly módon meggyengült, ill meghigult, hogy mára már nem képesek használni őseik hatalomszavait. Ezzel is magyarázhato miért vigyázzák a tisztavérű dzsennek a vérük tisztaságát, mert elvesztenék azt a hatalmat amit őseiktől örököltek.

Mortelek azét tudnak korcs nyelvü hatalomszavakat hazsnálni mert: 1. van némi aquir vér az ereikben 2. mágikusan kondicionálták őket 3. keméény mágikus és nem mágikus beavatkozásokon és kiképzésen estek át.

Am az ősi fajokra jellemzően csak a vezető réteg őrizte meg a vére tisztaságát és tartotta meg a hatalomszavait (pl.: Dzsennek, ELfek, Törpék).

Ja igen még valami: tegyük fel h egy elf egyszer összeállt egy emberrel, és 20 generációval későbbig csak elfekkel házasodtak...ennek ellenére a vérvonalban valahol benne van az emberi gén és puff ez miatt már nem is képes hazsnálni az Elf hatalomszavakat (ugyanez áll fent a Dzsenneknél is) Legalábbis szerintem.

De az Aquirok teljesen elzárva éltek midnentől...így megmaradt a hatalmuk(legalábbis egy része, mert javarésze szerintem igy is elveszett).

Amennyiben vhol hülyeséget írtam javítsatok :)

Link a hozzászóláshoz

Szerbusztok!

Mostanság nagyon érdekel az ősi mágia, ami Odot és nem Manát használt a varázsláshoz. Ez a két metódus nem összeegyeztethető nem? Úgy értem pl. nincs az hogy 1 Od = 100 Mana vagy ilyesmi, ebben az esetben egy aquirnak lehetnek Od és Mana pontjai is? Egyébként ezekről honnan lehetne bővebb információt megtudni?

Köszi

Link a hozzászóláshoz

Nincsen (hivatalos) váltószám. A Mana és az Od között azonban van szoros összefüggés! Nem véletlen, hogy Ediomadban élnek aquirok, itt van az egyik nagy Manafókusz Yneven, és Kránban, természetesen itt van egy másik. Szükségük van a manafókuszra az életben maradáshoz, emiatt nem mozdulnak ki onnan. Szóval ha valaki megkérdezte magától, hogy miért nem pusztítják el az isteni hatalmú ősaquirok Ynevet, hát ezért. :)

Számos aquir (inkább a magasabbrendűek, de nem csak az Õsök) képesek használni Mp-alapú mágiát az Od mellett. Példa a Bestiáriumban a Valóvérű.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenki!

Csxeba: Elsősorban a Summariumot és a Bestiáriumot ajánlanám, az ősmágia és az aquirok témájában.

Od-Mana váltószámra csak egy példát találtam, mégpedig, hogy egy manapontból létrehozott varázslat csak tized akkora erősségűnek számít hatalomszó ellenében!

Ezen felül az Od-nak olyan erős a mágikus kisülése, hogy lyukat üt a manahálón és dialektustól függően %-os eséllyel zavarja a varázslást.

Az aquirok zöme reflex szerűen használja az Od-ot, csak a leghatalmasabbak rendelkeznek elméleti tudással. A manapont alapú újkori mozaikmágiát csak igen kevés aquir ismeri, -szvsz ők sem igazán szerethetik- rájuk a Bestiáriumban külön utalásokat találhatsz a mágiahasználatra.

Link a hozzászóláshoz

Üdv mindenkinek!

Az elemi mágia egy ágáról lennének kérdéseim, mely nem annyira népszerű de szerintem érdekes.

Az elmúlt héten indítottam egy varázslót játékba, de minden könyörgésem ellenére sem lehetett magasabb 2. szintűnél. Mivel még az utolsó parasztnak is volt legalább 10E pszi pajzsa, így a varázserőm nagy része az Elemi Mágia fejezetére költetett.

Namármost a helyzetből adódóan igyekeztem a jéggel operálni, de a KM-emmel igen nehezen tudtunk kiegyezni. Találtam ugyan egy Rúna-cikket ebben a témában, de a varázslatok mozaikra bontása elég zavaros és szvsz következetlen.

Ha valaki használta már játékban, vagy csak ötlete lenne hogyan használná kérem ossza meg velem. :)

Ami érdekelne, hogy a -40 C alatti sebzés azt jelenti, hogy -40 C-szal kell megteremteni az Elemi Fagyot, vagy mondjuk +20 C-nál -60 C-t kell teremteni a sebzéshez?

A másik kérdésem az lenne, hogy milyen hideg kell ahhoz, hogy a vizet pillanatok alatt befagyassza. Gondolom ez függ a víz kezdeti hőmérsékletétől, úgyhogy adja a kérdést, hogy az Elemi Víz hány fokos?

Köszönöm a válaszokat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Alapvetően szerintem teljesen KM-függő, nem találkoztam hivatalos leírással azzal kapcsolatban, hány fokos lenne. Mivel az elemi fagy 10 °C-onként eredményezi a hőmérsékletcsökkenést, az alapkérdés az, hány fok volt a forma területén alapból. Szerintem ez a kulcs, az ősvíz is azon a hőmérsékleten jön létre, ahány fok volt az adott területen, hiszen a hőmérsékletét a víz nem változtathatja meg. Elméletileg az őstűznél sem a hő sebzi az áldozatot, csupán a tény, hogy ellentétes alapú, mint Ynev (ami köztudottan ősvíz alapú).

Tehát én azt mondom, az elem hőmérséklete attól függ, hogy adott területen a varázslás pillanatában hány °C volt a hőmérséklet.

Link a hozzászóláshoz

Hello!

Akkor ha jól értelmezem, az elemi víz teremtése a Sheral csúcsán eleve jeget eredményez, míg a Taba el Ibarában támadni is tudsz a gyakran 50 C-os hőmérsékletben?

Egy másik kérdés, hogy a pszinél írva vagyon, hogy az ember testének hűtése hibernáltsághoz vezet. A kérdésem az lenne, hogy ezt elemi fagy teremtéssel is el lehet-e érni, vagy előbb fagynak el a végtagjai az áldozatnak?

Illetve nem találtam meg, hogy aura formázásnál, véd -e a személyes aura? Vagyis jégbörtönbe lehet-e zárni valakit, vagy az aura megvédi?

És még egy kérdés: Járhat-e bónuszsebzéssel, ha az illető eleve vizes mikor az elemi fagyot ráirányítjuk?

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Szerintem se változik a hőmérséklet az elem teremtésétől, hiszen mitől is változna :?: (Egyébként természetesen a paraelemtől. Lehet, hogy én értelmezem rosszul a dolgot, de tulajdonképpen elképzelhetőnek tartok olyan felfogást is, hogy a víz teremtése ugyanúgy E-nként -10 °C-ot eredményez. Tehát ha 30°C-os környezetben teremtesz 2E ősvizet, akkor az 10°C-os lesz. Kivéve persze, ha a varázsló nem konkrétan teremti, hanem csak a környezetből vonja ki az elemet...)

Szerintem elemi faggyal tudsz embert hibernálni, ha a hibernálás működőképességét tényleg elismeri a szabályrendszer. Ha elemi fagyot használsz, egyetlen pillanat alatt hűl le a test, tehát a végtagok nem elfagynak, hanem hibernálódnak. Szerintem.

Nem hiszem, hogy az aurától véd a személyes aura, hiszen a test köré kerül az aura. Az én értelmezésemben valahogy úgy kerüli ki, mint a bárd vaksága.

Ha elemi fagyot irányítasz a vizes áldozatra, akkor a víz természetesen megfagy, és az áldozat ennek minden hátrányát elszenvedi, így sebződhet is (bár ez a támadási forma szerintem csak Fp vesztést okozhat).

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Köszönöm a hozzászólásokat, lassan letisztul bennem a jégmágia használata. :)

Közben felmerült bennem, hogy az elemi föld, csóva formázásban lehet-e faltörő kos funkcióban használni? Vagy csak egyszerűen, ilyen helyzetre ott van az elemi erő, amit egyértelműen lehet.

Másik kérdésem, hogy szerintetek elemi víz teremtésnél csóva formában, ha mondjuk teremtek 2 E elemi vizet egy percen keresztül, akkor a víz 2 méter után a gravitációnak engedelmeskedve tócsába gyűlik a földön, vagy a 2. méternél egyszerűen eltűnik?

Ez azért érdekelne, hogy lehet-e elemi vízzel természetes tüzet oltani, mivel ha a víz eltűnik, akkor a locsolt tárgy se nedves nem lesz, se az oxigént nem zárja el.

És még egy kérdés immár a TAM-ból, hogy ha egy embert átváltoztatunk madárrá, az képes lesz repülni?

Úgy értem biológiailag képes lesz gondolom, de a repülést nem kell megtanulni, mint mondjuk a járást?

Az én értelmezésemben a varázslat csak képessé teszi a repülésre, de a tudást nem adja meg hozzá.

Amikor viszont közöltem egy játékossal, hogy költsön kp-t ha repülni akar, igen csak ellenszenves lettem a szemében. Végülis nem használta a varázslatot, de azért érdekelne a véleményetek.

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

Az elemi földet nem lehet faltörőkosként (franc tudja, hogy kell írni...), hiszen porként jön létre. Annyi vetődik fel, hogy ha egy méterre a kaputól csinálsz egy két méteres csóvát, akkor ugye az belelóg az ajtóba és akkor mi van :?: De ha földet lehet, akkor a vizet is lehet.

Az én értelmezésemben a víz természetesen eltűnik, hiszen arra a területre érvényes csak a varázslat, de meglehet, hogy az okosok nem értenek velem egyet.

Azt javaslom, úgy idézd a csóvát, hogy belelógjon a tűzbe és akkor egyértelműen oltja.

Természetesen a repülést tanulni kell, ugyanis tanult mozgásforma (a kismadár is megtanul repülni, nem tud alapból :!: ). A fontosabb kérdés az, hogy a reflexmozgásokat kell-e tanulni, de szerintem igen, mert embernek születtél, úgyhogy szerintem egyszerűen azok a reflexmozgások (pl. a béka elugrik, ha hozzáér valami a hátához - lefejezés után is még pár percig :twisted: ), amik az állatban genetikailag kódoltan vannak jelen nem lesznek reflexesek egy állattá változott embernél, de ezzel azért lehet vitatkozni ;)

Desdichado

Link a hozzászóláshoz
Üdv :!:

Az elemi földet nem lehet faltörőkosként (franc tudja, hogy kell írni...), hiszen porként jön létre.

Ez vitathatatlan, de talán 15 E-nél a por olyan sűrű, hogy máshol sziklának hívják, nem? Példának csak az elementál urat tudom felhozni, aki bár elemi földből áll, mégis inkább szikla, mint por.

Természetesen a repülést tanulni kell, ugyanis tanult mozgásforma.

Reméltem, hogy velem értesz egyet. :) Lenne ötleted rá, hogy mennyi Kp lenne a megfelelő eme képzettségért?

Más kérdések is előjöttek közben bennem.

Lehet TAM-mal élelmiszert teremteni? Itt olyanokra gondolok, mint alma, kenyér, nem pedig gombával töltött libamáj. :)

Illetve, ha vízzé változtatok, amúgy fogyaszthatatlan folyadékot, akkor a szervezet lebontja, vagy kilöki a személyes aura?

Link a hozzászóláshoz

Üdv :!:

A sűrű por nem lehet szikla, az sűrű por, amiben mintegy "úszol" ahelyett, hogy mennél de nem áll össze sziklává. A földelementálok sziklából állnak, ami az elemi föld egy másik megjelenési formája (kicsit olyasmi, mint a jéggé fagyott elemi víz, csak itt nem konkrét halmazállapot-változásról van szó), de az idézett föl minden esetben por formájában jelenik meg. (Tehát van természetes szikla, meg kőpor is, és bár ezt lehet sziklává préselni, de iszonyú erő kell hozzá (tehát valójában kivitelezhetetlen), és ki tudja, az elemi föld nem igénye-e ennél sokkal nagyobb erőt ehhez :?: Tartsuk magunk a szabályhoz, az a legbiztosabb ;) ).

A megfelelő Kp mennyiség elég nehéz kérdés, mivel abszolút nem emberi mozgásforma, így én elég magasan állapítanám meg. Másrészről viszont az adott test erre kifejezetten alkalmas erre a mozgásra. Viszont ott van az is, hogy nincs, aki tanítsa. A legsúlyosabb probléma pedig az, hogy én csak az ETK-s rendszerben mélyedtem el kellő szinten a kérdés megválaszolásához, ráadásul nem is mondtad, melyik rendszerben kéne a Kp-érték :D Én azt mondom, hogy ETK szerint kb. 5-8 Kp-ban állapítanám meg.

Mit értesz TAM alatt :?: Én ezt csak a tudatalatti-mágiaellenállás megnevezésére ismerem, azzal meg tuti nem lehet teremteni :lol:

Na ez egy vicces kérdés. Szerintem nem löki ki, hiszen az víz és nem a testre hat a varázslat. A viccesebb kérdés az, hogy amikor (ha) visszaváltozik, akkor kilöki-e a szervezet, de szerintem nem. (Bár ez abszolút személyes vélemény.)

Desdichado

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Kár volt nem nézni a topicot, sok érdekes cucc van itt :)

A paraelemekhez meg a hőmérséklethez nem nagyon tudok hozzászólni, szerintem ez az egész paraelemes rendszer meglehetősen zavaros, és az egyik legkevésbé átgondolt része az elemi mágiának. (szvsz). Leginkább talán azt kéne tisztázni, hogy akit elemi tűz ér, az érez-e forróságot, égető érzést, vagy csak az tűnik fel, h legyezgeti valami, miközben megég... :twisted:

Az szerintem tökéletesen egyértelmű, hogy a tudást nem adja hozzá. Habár, amennyire én tudom, a madarak a valóságban effektíve nem tanulják vagy gyakorolják a repülést, az genetikailag kódolt, öröklött mozgásforma. Ha egy galambfiókát egy műanyag csőbe szorítva nevelnek fel, és kb. 1 év után, mikor felnőtt, elengedik, tökéletesen repül. Ha ez a jelenség létezik a MAGUS-ban, és a testhez kötött, akár még "adhatja" is a varázslat. Ha úgy vesszük, mint a lélek függvényét (mentáltest, mozgáskp.), akkor természetesen nem. Egyébként játékegyensúly szempontjából sem tartom jó ötletnek.

TAM: Természetes Anyagok Mágiája. A tudatalatti mágiaellenállást TME-nek rövidítik. (Bocsi, Desdichado :)) Igen, szerintem lehet, HA a varázsló ismeri az adott kaja összetételét. Az perzse más kérdés, hogy mondjuk a kenyérnek esetleg nem lesz héja, a hús esetleg mint pörkölt vagy darált hús materializálódik, az alma (átformázás nélkül) talán mint püré... :D Végül is fogyasztható.

Igen, egyértelműen kilöki, mikor visszaváltozik. ETK, TAM-ről szóló rész, személyes aurát taglaló passzus vége.

Link a hozzászóláshoz

A sűrű por nem lehet szikla, az sűrű por, amiben mintegy "úszol" ahelyett, hogy mennél de nem áll össze sziklává.

Igazad van, viszont akkor adódik a kérdés, hogy lehet-e sebző hatása? Mint mondjuk a homokviharnak?

Én azt mondom, hogy ETK szerint kb. 5-8 Kp-ban állapítanám meg.

Köszönöm erre a rendszerre gondoltam. :) Én kicsit lágyszívűbb voltam, a lovaglás értékeit használtam. AF=csak repülés; MF= akár harc is. Viszont az érvelésed logikus úgyhogy lehet legközelebb elkérem az 5-öt. :)

A TAM-os kérdésben talán nem voltam elég világos, ezért írnék egy példát:

A sivatagban lévő varázsló kifut az élelmiszerből, mivel ismeri az alma összetételét :twisted: ezért néhány marok homokból almapürét csinál és megeszi. A megfelelő varázslat+ időmágia 36 óra. Nem vagyok ugyan biológus de úgy tudom 36 óra alatt az étel egy része már megemésztődik, de még nem ürül ki. 36 órával később a vari vagy nagyon éhes lesz (esetleg meghal), mivel minden amit evett már csak homok a szervezetében, vagy örül, hogy ilyen okos volt. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

A TAM-os kérdésben talán nem voltam elég világos, ezért írnék egy példát:

A sivatagban lévő varázsló kifut az élelmiszerből, mivel ismeri az alma összetételét :twisted: ezért néhány marok homokból almapürét csinál és megeszi. A megfelelő varázslat+ időmágia 36 óra. Nem vagyok ugyan biológus de úgy tudom 36 óra alatt az étel egy része már megemésztődik, de még nem ürül ki. 36 órával később a vari vagy nagyon éhes lesz (esetleg meghal), mivel minden amit evett már csak homok a szervezetében, vagy örül, hogy ilyen okos volt. :)

Hát, ez jó kérdés. Talán úgy lehetne megfogni, hogy ami már "felszívódott" (bármit is jelentsen ez Yneven), az már nem tűnhet el a helyéről anélkül, hogy kárt ne okozna, tehát ott marad, amíg az anyagcsere normál folyamatában el nem távozik. Ami nem... hát, lehet hogy a varázsló egyszer csak azt veszi észre, hogy homok csurog s szájából... :D

Megkerülő jellegű megoldásként javasolhatom esetleg, hogy átalakítás+időmágia (ami nagyon költséges) helyett használjon teremtést. Egyébként ezek a püré-stb. kitételek nálam erre vonatkoztak, mivel a teremtett anyag ilyenkor "...formátlan rög vagy tócsa" alakjában jelenik meg. Ha átalakítást csinál, talán akkor is, de ebben nem vagyok biztos.

Link a hozzászóláshoz

Megkerülő jellegű megoldásként javasolhatom esetleg, hogy átalakítás+időmágia (ami nagyon költséges) helyett használjon teremtést.

Köszönöm a kiigazítást, úgy télleg sokkal egyszerűbb. :)

Így akkor az előző problémát átvezetném arra, ha vérbe jutott mérget akarnék semlegesíteni TAM-mal. Egyszerűen destruálhatom a mérget a testen belül?

Link a hozzászóláshoz

Akkor bevetnék egy kis életmentő lélekaltatást. :)

Amellett, ha jól emlékszem a személyes aurának, van "beleeggyezős" kiskapuja.

Inkább az a problémám, hogy a méreg nem képezi -e a test részét, miután felszívódik. Mert ugye TAM-ot csak egész tárgyakra lehet alkalmazni, részekre nem. Elég illúzió romboló lenne, ha méregtelenítés címszóval destruálnám az egész testet. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban, az kellemetlen... :D

Szerintem nem nagyon működik. Talán úgy lehetne, hogy ugye a méregnek van egy kis ideje, amíg hatni kezd. Ha ételbe kevert méregről van szó, akkor talán még lehet tenni valamit ez idő alatt, esetleg még légiméregnél is, de ha pl. véráramba került, akkor kész, vége. Legalábbis szerintem; a gyomor tartalma vagy a tüdőben tárolt levegő esetleg számíthat külön "tárgynak".

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...