Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Már csak azért is tisztelni kell Arel papját, mert pl. csatában nem várja meg, amíg a lovagok csatarendbe sorakoznak, hanem elsőként ugrik az ellenségnek(és csak akkor mutatja a hátát, ha kicsit nagy a túlerő és csapdába kéne őket csalni...). Valamint ha a zsarnok nemesember 10 teljes vértezetben, pallossal álldogáló (konzervdoboz) emberével körülvéve üti a szegény parasztasszonyt, a pap odamegy, kardot ránt, rámutat a sólyomholdra, aztán már fut az összes (na vajon miért?). :twisted:

Link a hozzászóláshoz
Valamint ha a zsarnok nemesember 10 teljes vértezetben, pallossal álldogáló (konzervdoboz) emberével körülvéve üti a szegény parasztasszonyt, a pap odamegy, kardot ránt, rámutat a sólyomholdra, aztán már fut az összes (na vajon miért?). :twisted:

Azért, mert félnek, hogy az ő elméjük is megbomlik. :lol:

Vagy szaladnak beszólni a kocsmába, hogy mégiscsak lesz ma akasztás :D

Link a hozzászóláshoz

Ha az arel pap elsőnek parancs nélkül rohanna csatázni, szerintem egy osztag íjásszal csak őt lövetném le, ha nem hallott tárgyalásról, taktikáról stb...az arel papok se hülyék.

Winnettou: Nem igazán hallottam gianagi vízvarázslókról pedig olvastam a törvénykönyveket, de ha már kidolgozzátok magatoknak, akkor figyelj oda, hogy ne legyen erősebb varázslatuk mint más varázslónak, legfeljebb más formájú, vagy specifikusabb, de olcsóbb vagy erősebb semmiképp. És remélhetőleg tudják használni a többi elemet is, hiszen ha nemértenék, akkor a tűzvarázslók szintjére sűlyednének a mágiaértés terén. Bár lehet pont olyat szeretnétek... mindegy.

Link a hozzászóláshoz

Hát igen...ha az Arel pap előre fut akkor vagy lelövetik vagy leszedik fél perc alatt :D Nem lenne hosszúéletü :D

Hát no persze tisztelik..csak ha nagyon ugrál akkor bizonony az a 10 konzerv az ő baját is ellátják! Pont azért ahogy máskor viselkedik!!!!!! Meg ugye ha csendben elássák senki sem fog rola tudni :D Aztán Arel haragudhat majd Ellana-papnők segítségét kérik :D

Én halottam a Gianagi vízvarázslókrol azt hiszem a hollóidőben szerepelt is egy , de nem biztos!

Õk valoban ugyanolyanok mint a tűzvarázslok! Pusztán a vízzel képesek bánni! De egyes leírások szerint jobban mint az Ordaniak a tűzzel!

Kiváncsi leszek erre a kis írásra, remélem h igényes munka lesz és nem vmi Kyr-pusztító szerü förmedvény! :D:D:D:D:D:D:D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tény hogy az Arel papok/papnők az öngyilkos vakmerőségükről híresek.Azt hiszem az első törvény könyv is így ír erről.

Nekem nem mindig sikerült ezt kijátszanom. Illetve nem is nagyon hagyták.Jó íjász lévén minidg hátra hagytak.Persze nem sokáig bírtam ki egy helyben.

Az mennyire igaz, hogy még öreg korukra sem tudnak megülni egy helyben?

Én ezt nem tudhatom, mert megöltek. :cry:

Hallottam,hogy egy Arel pap letelepedett egy kis falucskában.És mikor néhány év múlva kalandozó társai arra tévedtek a falu határában a pap volt felakasztva.Elretentés céljából.

Link a hozzászóláshoz

Na, de jól sikerült beindítanom ezt a témát...

Hát igen...ha az Arel pap előre fut akkor vagy lelövetik vagy leszedik fél perc alatt Nem lenne hosszúéletü

Le nem lövetik, mivel annál jóval hamarabb az ellenfél sorai közé ér. Persze, hamar leszedik, csakhogy azalatt ő is (tsz-től függően) leszed 4-10 embert (az elfek -ha vannak-, hátul állnak, a törpék pedig éppen olyan magasságban vannak, hogy... :twisted: :twisted: ) Na, szóval ezért tisztelik. (Vagy inkább félnek, hogy szembetlálkoznak vele némi kis pálesz után az utcán):respect:

Vagy szaladnak beszólni a kocsmába, hogy mégiscsak lesz ma akasztás

Ez igencsak elképzelhető verzió, csak mire visszaérnek, nincs ott senki. Amúgy a legtöbben félnek a papokhoz érni, mivel nem tudják mire képesek, de hallottak olyanról, akit elért Ranagol átka. Brrrr. :roka:

Link a hozzászóláshoz

Le nem lövetik, mivel annál jóval hamarabb az ellenfél sorai közé ér. Persze, hamar leszedik, csakhogy azalatt ő is (tsz-től függően) leszed 4-10 embert

Ó! Ha ilyen könnyű elérni a frontvonalat, akkor a csökkent intelligenciájú lovagok biztosan divatból hordják a páncélt :lol:

Egyébként ha nem vár a rohammal, és valami csoda folytán túléli, akkor a saját vezére fogja lelövetni/felakasztani/karóba húzni parancsmegtagadásért. És még igaza is lesz!

Vagy szaladnak beszólni a kocsmába, hogy mégiscsak lesz ma akasztás

Ez igencsak elképzelhető verzió, csak mire visszaérnek, nincs ott senki. Amúgy a legtöbben félnek a papokhoz érni, mivel nem tudják mire képesek, de hallottak olyanról, akit elért Ranagol átka. Brrrr. :roka:

Ha egy Arel-pap beleköt a városi őrökbe, akkor az az alap, hogy jól összeverik oszt kész.

Ha ellenáll, számíthat valami komolyabb szankcióra (meg persze jól összeverik)

Ha ne adj isten megöl egy városi őrt, akkor nem hinném, hogy megússza. A kérdés az, hogy elkerül-e a bíróhoz, vagy az őrök a helyszínen hagyják. Egy gyilkost senki sem fog sajnálni...

Link a hozzászóláshoz

Le nem lövetik, mivel annál jóval hamarabb az ellenfél sorai közé ér. Persze, hamar leszedik, csakhogy azalatt ő is (tsz-től függően) leszed 4-10 embert

Ó! Ha ilyen könnyű elérni a frontvonalat, akkor a csökkent intelligenciájú lovagok biztosan divatból hordják a páncélt :lol:

Egyébként ha nem vár a rohammal, és valami csoda folytán túléli, akkor a saját vezére fogja lelövetni/felakasztani/karóba húzni parancsmegtagadásért. És még igaza is lesz!

Vagy szaladnak beszólni a kocsmába, hogy mégiscsak lesz ma akasztás

Ez igencsak elképzelhető verzió, csak mire visszaérnek, nincs ott senki. Amúgy a legtöbben félnek a papokhoz érni, mivel nem tudják mire képesek, de hallottak olyanról, akit elért Ranagol átka. Brrrr. :roka:

Ha egy Arel-pap beleköt a városi őrökbe, akkor az az alap, hogy jól összeverik oszt kész.

Ha ellenáll, számíthat valami komolyabb szankcióra (meg persze jól összeverik)

Ha ne adj isten megöl egy városi őrt, akkor nem hinném, hogy megússza. A kérdés az, hogy elkerül-e a bíróhoz, vagy az őrök a helyszínen hagyják. Egy gyilkost senki sem fog sajnálni...

Városi őrt emlékeim szerint nem említettem. Amúgy ajánlom figyelmébe mindenkinek a mágiánál leírtakat és a kasztnál leírtakat egyaránt.

Link a hozzászóláshoz
Városi őrt emlékeim szerint nem említettem. Amúgy ajánlom figyelmébe mindenkinek a mágiánál leírtakat és a kasztnál leírtakat egyaránt.

:roka:

A MAGUS egyik legtúltápoltabb kasztja a bárd mellett (bár a Toma pap nekem sem ismeretlen, az is hasonló kategória valamelyest, bár enyhébb).

Egy kicsit illendő a realítást szem előtt tartani. Le lesz lőve, ha rohamozik távolabbról (kivéve, ha közeli pszi roham). A vvárosőrök lehet nem tudnák legyőzni, csak eggyel több helyen lenne vérdíj a fején.

Az Arel pap klasszikus mivolta (túltápolt kötekedő) elég elcsépelt, annak alapján már szinte az összes országban tilos lenne a hit.

Ha pedig játékban felbukkan?

Bármely karakterem inkább azért fizetne, hogy az ellenség zsoldjában legyen, mintsem az ő oldalán harcoljon. Több kárt tenne, mint hasznot, jóval. Ennek jegyében gyorsan kivégzésre kerülne még adóbehajtóként is, nemhogy egy értelmes seregben...

Aki a természetet járó, ahhoz valóban hű karaktert akar, az inkább indítson druidát, az sokkal közelebb áll a realításhoz, ill. tartalmasabb játékélményt nyújthat.

Link a hozzászóláshoz

Babilon5:

a mondanivalóval lényegi részével egyetértek!

De ezt nem értem:

Aki a természetet járó, ahhoz valóban hű karaktert akar, az inkább indítson druidát, az sokkal közelebb áll a realításhoz, ill. tartalmasabb játékélményt nyújthat.

Mit indítson? :shock: Mágusban nincs druida.

Azt hiszem a legközelebb ehhez az elf megtartók állnak, dehát velük meg ki játszik szivesen...

Randalion Killior:

Még annyit hozzáfűznék, hogy nem attól lesz egy rpg fantasy, hogy a karakterek mindenkit lemészárolhatnak.

Vannak nagyjából középkori viszonyok, ahol a nemeseket és jogaikat - jelen esetben a nemesek embereit - védik a törvények.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Arel papnő/papok nem töltik szívesebben az idejüket a természetben?

Vagyis ha választani lehetne akkor inkább az erdőt választják,nem a várost...???

De lehet hogy tévedek.Az én papnőm legalábis a szűk sikátorokban nem érezte jól magát. :roll:

A jellemtől is függ a papok természete.Vagy nem?

Ti egy pegazus jellemű arel papot/panőt hogyan játszanátok ki?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

De, egy Arel-pap szívesebben alszik a szabad ég alatt, mint városban, de még egy útszéli, várostól messze eső fogadóban is, mint egy városi -akár jobb minőségű- fogadóban. Az Arel-pap mindene a természet, és nem szereti a kőépületeket, a bezártságot, a szűk helyeket. Legalábbis hivatalos leírás szerint a legtöbb pap ilyen...

A jellem kis részben befolyásolja a papok természetét, de ez Arel papjainál valószínűleg nem fog fennállni, mivel jellemük gyakorlatilag a káosz és az élet formáira korlátozódnak.

Pegazus... Káosz, Élet, ha jól emlékszem. Öntörvényű, nem nézi mások érdekeit. Igyekeznek megóvni az életet. Rájuk szerintem hatványozottan igaz, hogy mivel első jegyük a káosz, nem szeretik a várost. A város mesterséges, rendezett. Egyszerűen nekik a szabadság kell, nem szeretnek bezárva lenni sehová...

It's so simple...

További kellemes esős délutánt

Link a hozzászóláshoz

Shikaka!

Van druida netes kiegészítőben elkészítve és a mágia eredetét leszámítva (ami zavaros talán kissé) szerintem az egyik legremekebb kaszt. Ismerteti elég jól a városokkal való kapcsolatot is.

Õk az erdő magányos vándorai, akik ált. többre értékelik az állatokat, mint az embereket (igazuk van). :wink:

Nekem csak nyomtatva meg, ha minden igaz, nézz utána neten, az rpg honlapokon. Kifejezett MAGUS kaszt, bár nem eredendően. Mindenesetre nem találtam benne nagyobb hibákat.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Van ugyebár az Ascens Morga... :lol:

Na jó, komolyan.:

Catratan Transyi

Hálóvetők

Rézorr szekta

Seutta Chados

Sópárlók

A Quiron-pentádban még jelentős a Carradol és az Asanga is, bár ezek ugye nem toroniak, de azért van némi közük hozzá...

A hivatalos források ennyi boszorkánymesteri szektát említenek Toronban.

Véleményem szerint (bár nem ez volt a kérdés) nagy számuknak és ottani elterjedésüknek okán nyugodtan ki lehet találni még számos kisebb-nagyobb boszorkánymester-klánt, plána, ha azt vesszük, hogy a fent említettek sincsenek túlzottan kidolgozva, mondhatjuk, csupán említsé szinten szerepelnek.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem a bárd fénymágiájával kapcsolatban.

Ha mondjuk a rakparton álcázni akarom magam akkor magam köré varázsolok egy ládát.

1. kérdés: Ilyet lehet? Mármint valakire vagy valamire, rányomni az illúziót.

2. kérdés: Kilátok a dobozból, vagy engem ugyan úgy akadályoz mint a többi nézelődőt?

3. kérdés: ha megcsinálom magamra, a saját illúziómat, és utána láthatatlanná válok, akkor aki rámnéz észlelheti a változást?

Ez most így egy játék során merült fel bennem, kíváncsi lennék a véleményetekre.

Link a hozzászóláshoz

8)

üdv!

Bárdmágia:

1: A fontos Fő alapköve, Hogy a Fénymágia Fényre Hat, nem másra, ezért sincs ellenálás, És Igen meglehet csinálni a Doboz trükköt.

2:Mivel ez Közvetlenül a fényt aminpulálja, így Termstzetsen Te is azt látod Amit Oda képeztél.

3:Ha saját magadon Létrehozol egy Illuzót (ami nem egy Passzív dolog)

akkor az Megszünik amikor L

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Amennyire én látom, ezt a ládás dolgot úgy lehet megcsinálni, hogy pl. Illúzió, vagy Tárgyalkotás nevű varázslatokat alaklmazol. Ilyenkor a varázs megjeleníti a tárgy képét. Szerintem ilyenkor az történik, hogy mivel a láda falának megfeleő felület nem átengedi a fényt, mint a valóban ott lévő levegő, hanem visszaveri, mint egy láda oldala, ezért "bent" nyilván többé-kevésbé sötét van, és nem látsz ki.

Magadat megváltoztatni (azaz olyan illúziót csinálni magad köré, amit cipelhatsz, azt Teljes álcával lehet, ez viszint nem lehet láda. Nyilván, ha ily módon leplezted valódi külsődet, és láthatatlanná válsz, nem szűnik meg működni az illúzió; feltehetően a kettő közül a nagyobb erősítésű érvényesül.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Az Arel paphoz kívánnék még hozzászólni.

Szerintem az Arel pap szereti annyira a várost, mint a természetet -elvégre alkoholt, lányokat, bunyókat hol kapna, ha nem a városban? Az, hogy szabad ég alatt szívesebben alszik, az nem azt jelenti, hogy utálja a várost.

A Pegazus jellemű karakternek sem lesz semmi baja a várossal, akár rendezett, akár rendezetlen. Mi bajuk lenne? A Káosz Élet az azt takarja, hogy nem szeretik, ha korlátozzák őket, ha befolyásolják őket, és csak akkor csinálnak valamit, ha a z érdekük úgy kívánja. Ennyi.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Renier Szerafizmusról szóló vikke, ami a MAGUS szerafizmus témában a legteljesebb és meghatározó mű, egyértelműen kimondja, hogy a szeráfi alkut NEM csak démonokkal lehet kötni.

Minden olyan túlvilági lénnyel lehet szeráfi alkut kötni, akinek elég nagy a hatalma hozzá, hogy abból adjon, és képes is adni másoknak.

Ez lehet démon, angyal, és bizony elementál is.

Én pl. most (még mindig) :) dolgozok egy szerafizmusról szóló cikken, amiben konkrétan egy elementállal köthető szeráfi alkuról is szó lesz.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...