Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Üdv!

Az illúziók tekintetében Tetra már válaszolt, úgyhogy csak a többire reagálok. A tárgy láthatatlanság esetén szerintem nem lehet részekre varázsolni, több tárgyra egyszerre pedig majdnem biztosan kizárt. Ugyanakkor az első fele csak szvsz, nem tudom igazán indokolni.

A rohanó idő esetén én úgy veszem ki, hogy nem személyekre hat, hanem egy körzetre, ott is csak a "külvilágra". Tehát aki épp bent van, arra hat, aki nem, arra nem hat, függetlenül attól, hogy a varázslat létrejöttekor hol tartózkodott. A harcérték-módosító fogas kérdés; azt kellen hozzá tudni, hogy az illúzió kiterjed-e a jelenlévő társakra, emberekre. Megint csak szvsz, én azt mondanám, hogy nem, tehát esetleg az új látvány/hang okozta meglepetés csökkentheti kissé a harcértékeket.

Illúzió írás: elvileg bármilyen esemény lehet (írja is a csillagfény jelenlétét), de annak, elképzelésem szerint, közvetlenül a pergamennel kell történnie. Tehát kiválthatja a hatást, ha egy dzsad fogja kezébe, vagy akár egy bizonyos személy, esetleg az, hogy bárki kézbevette, de a "belép a szobába" szerintem nem jó.

Bármit Érzékelő: mi ez? Mintha lemaradt volna a leírás, hogy miről van szó és mi a kérdés.

Link a hozzászóláshoz
Igazad van, ezesetben a fény számára az illúzió elnyelő közegként működik. Ami érdekes eredményeket produkál, ha a hősugárzás meg átmegy rajta :P

Ha jól értem, akkor szerinted, ha a fényt felfogja, akkor fel kéne fognia a többi hullámot is? Infra, hő, ultra?

Bármit Érzékelő: mi ez? Mintha lemaradt volna a leírás, hogy miről van szó és mi a kérdés.

Ez az Illúzió írás által létrehozott varázstárgy. :)

Ha bármi eseményhez köthető, akkor lehet: ha méreg csöppen rá, ha terhes aki megfogja, ha az aki kézben tartja hazudik.

Tegyük fel, hogy felírom, hogy méreg, egy fapálcára, aztán eltűnik. Majd felírsz még néhány hatást ugyan arra a pálcára, mivel a szövegek egymást nem akadályozzák :) Ha ezt elég sokszor megismétli a bárd, akkor lesz egy Bármit Érzékelője :P

Bár logikus a válaszod, hogy a hatás érje a szöveget, vagy legalább a hordozóját, ha ettől eltekintünk, sokkal elborultabb feltételeket is szabhatsz... :)

És még egy kérdés: az abszolút látást megtéveszti az illúzió?

Link a hozzászóláshoz
Igazad van, ezesetben a fény számára az illúzió elnyelő közegként működik. Ami érdekes eredményeket produkál, ha a hősugárzás meg átmegy rajta :P

Ha jól értem, akkor szerinted, ha a fényt felfogja, akkor fel kéne fognia a többi hullámot is? Infra, hő, ultra?

Épp ellenkezőleg. Nekem nincs erről különösebb véleményem, mert nem ad semmiféle támpontot a rendszer, de te írtad fentebb, hogy csak a látható fény tartományában működik az illúziókeltés. Akkor nyílván csak a látható fényt fogja eltüntetni.

Link a hozzászóláshoz

Ez az Illúzió írás által létrehozott varázstárgy. :)

Ha bármi eseményhez köthető, akkor lehet: ha méreg csöppen rá, ha terhes aki megfogja, ha az aki kézben tartja hazudik.

Tegyük fel, hogy felírom, hogy méreg, egy fapálcára, aztán eltűnik. Majd felírsz még néhány hatást ugyan arra a pálcára, mivel a szövegek egymást nem akadályozzák :) Ha ezt elég sokszor megismétli a bárd, akkor lesz egy Bármit Érzékelője :P

Így már értem, mire gondolsz. Hát, mit ne mondjak, brutálisnak hangzik. Végül is a leírás csupán a terjedelmi korlát leírására használja, de nem köti ki hogy papírra írt szöveg kell, e a gondolatmeneteden az sem változtatna. Elvileg lehetne a varázslat olyan, hogy egy tárgyra egy darab, de erre sincs utalás. Egyvalamiben vagyok azért meglehetősen biztos: a bárd valószínűleg nem adhat olyan feltételt, amelyet önmaga nem ismer. Ha pl. nem tudja, milyen egy dzsad, akkor hiába akar ilyesmit létrehozni, legjobb esetben a varázslat arra reagál, amilyennek képzeli az adott dolgot. Ettől eltekintve meglehetősen táp; meglehet, mások többet tudnak érvelni ellen vagy mellette.

Ami engem illet, én korlátoznám a feltételeket (pl. időre, megvilágítási módra, a bár által ismert személyek elolvasási próbálkozásaira), dehát nem én írom a szabálykönyveket ;)

Egyébiránt: nem tudom, te mennyire ismered Tolkien műveit, vagy mennyire inspirálta ez a varázslat alkotóit, de eszembe jut a varázslatról egy leírás (A hobbit-ból), amelybe holdbetűkről esik szó. Ezek a törpök találmányai, és csak akkor láthatók, ha holdfény világít keresztül a papíron, sőt, bizonyos fajták csak bizonyos holdfázisok fényénél nézve, a "legrosszabbak" pedig akkor, ha az átvilágító holdnak az év egy bizonyos napján ugyanolyan formája van, mint mikor a szöveget írták, és ennek fényénél nézik azt. Ezeket pl. minden további nélkül elfogadnám mint lehetséges feltételeket.

Link a hozzászóláshoz

Mivel bárdként, csak 3 varázstárgyra látok lehetőséget: hatalom amnulett, érzékelő, diktafon (Mágikus hang bármire, amit tovább tudok adni :) ), így én nem korlátoznám őket. Bár tény, hogy nagyon táp :P

Ellenben ha te mesélnél nekem, akkor is fel lehetne használni az Illúzió írást, mégpedig, órák gyártására. :D Az már köthető időponthoz. :)

Link a hozzászóláshoz

Nah, tegnap végre kezembe került egy ETK (elmentem vécére), olvasgattam. Explicit le van írva, hogy tömör tárgyként jelenik meg (gondolom csak ha akarod, de általában akarod), mivel azt írja, hogy takar. Azaz nem szellemképes, de biztos vagyok benne, hogy meg lehet csinálni szellemképesre is (azaz átlátszóra), mivel tükröt is lehet csinálni, az meg egy fokkal bonyolultabb.

Jah, és órát lehet csinálni, mert az egy előre megjósolható feltétel, ez biztos. Méregérzékelőt nem, hiszen ahhoz szakértői tudás kell. Ugye a nagy kérdés, hogy a mágia mit tud érzékelni, például a csillagfényt hogyan érzékeli. Hát igen. De nagyjából meg lehet húzni a határt, és a méreg biztos, hogy túl van rajta.

Link a hozzászóláshoz

Nem tudom, mennyi időt tölthettél az adott helyen, de sikerült átnézned a Távolságtorzítást és a Rohanó időt is?

Illetve az abszolút látással kapcsolatban, nem hallottam még véleményt.

Ugye az a probléma, hogy Abszolút látásnál, nem a normál szemet használjuk, hanem a "lelkünkét" . :)

Ebből fakad,hogy teljes sötétségben is tű élesen látunk mindent, viszont csak a lélek zónájában. Ebből kifolyólag azt mondanám, hogy a "lélek" szemünk nem a fényekhez kötődik, így az illúzió nem téveszti meg.

Másfelől viszont az is le van írva, hogy takarásban lévő dolgok továbbra is láthatatlanok maradnak, ami mégis feltételezi, hogy van valami köze a normál fény terjedéséhez, és az illúziók is határozottan takarnak valamit, vagyis ez alapján meg megtéveszti.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Valóban, az abszolút látásra végül nem reagáltam. Összességében az a véleményem, hogy az Abszolút látás nagyon érdekes, fantáziadús pszi-diszciplína, de egész egyszerűen túl sok ellentmondást hordoz önmagában ahhoz, hogy játszható legyen. Ez ugyan csak magánvélemény, de én ennek fényében kizárólag "célelvűen", azaz aszerint ítélem meg a kérdést, hogy milyen indíttatásból találták ki a dolgot. Ez alapján azt mondom, hogy nem tévesztik meg az illúziók, hiszen gyakorlatilag az a funkciója, hogy "úgy láss, mintha semmi különleges és zavaró körülmény nem volna" (ami persze már önmagában is relatív...).

Szóval a válasz: nem zavarja, de ezt konkrét érveléssel alátámasztani a diszciplína önellentmondásossága miatt egyszerűen lehetetlen.

Link a hozzászóláshoz
Nem tudom, mennyi időt tölthettél az adott helyen, de sikerült átnézned a Távolságtorzítást és a Rohanó időt is?

Át. A távolságtorzítás nem egyértelmű, de a leírásból nekem úgy jön, hogy flexibilis varázslat. Azaz tudsz egy szimpla lencsét formálni a szemed elé, és azzal messzire nézni (és ha lenézel akkor pl a lábadat közel látni, nagyon jó ha mondjuk benőtt körmöt kell eltávolítani), vagy belenézni a Napba vagy bármilyen fényes felületre és instant megvakulni, de tudsz egyfajta reálisabb hatást is kelteni, amikor a közvetlen környezetét jól, arányosan érzékeli, csupán a távoli tárgyak kerülnek közelebb.

Rohanó időt meg nem néztem át, de emlékeim szerint az csak a természetes eróziót imitálja, nem a tényleges történéseket. Tehát ha leejtek egy korsót az nem fog fénysebességgel a földhöz csapódni, viszont már esés közben lerakódik rá a por, megavasodik a kiömlő tej stb. Azaz harctéri jelentősége nincs, inkább csak szinesítő varázslat.

Illetve az abszolút látással kapcsolatban, nem hallottam még véleményt.

Ugye az a probléma, hogy Abszolút látásnál, nem a normál szemet használjuk, hanem a "lelkünkét" . :)

Ebből fakad,hogy teljes sötétségben is tű élesen látunk mindent, viszont csak a lélek zónájában. Ebből kifolyólag azt mondanám, hogy a "lélek" szemünk nem a fényekhez kötődik, így az illúzió nem téveszti meg.

Másfelől viszont az is le van írva, hogy takarásban lévő dolgok továbbra is láthatatlanok maradnak, ami mégis feltételezi, hogy van valami köze a normál fény terjedéséhez, és az illúziók is határozottan takarnak valamit, vagyis ez alapján meg megtéveszti.

Pontosan amiatt nem mondtam véleményt, ami alant is olvasható, a diszciplína abszolút nem illik bele a rendszerbe. A zónámban látok, a lelkemmel. Akkor én azt mondanám, hogy ez asztrál és mentál látás, mert a lelkem nem látja az anyagi síkot, csak a szememen (és az agyamon) keresztül. De mivel nem az, ezért úgy ahogy van kidobnám a diszciplínát, következetlenség, hülyeség.

Persze úgy meg lehetne oldani, hogy valamiféle sugárkövetéses módszerrel "szálakat" indítasz el minden irányban, és a visszaverődést figyeled, ekkor szerintem, mivel nem a fényen alapszik, az illúziót észre sem veszi, simán átlát rajta, azaz nem ad takarást.

Link a hozzászóláshoz

Persze úgy meg lehetne oldani, hogy valamiféle sugárkövetéses módszerrel "szálakat" indítasz el minden irányban, és a visszaverődést figyeled, ekkor szerintem, mivel nem a fényen alapszik, az illúziót észre sem veszi, simán átlát rajta, azaz nem ad takarást.

Ez tetszik. :) A lélek a saját maga által kibocsátott fény útját követi és az alapján tájékozódik. :)

Mivel ez megint csak nem a látható fény hullámhosszán zajlik így az illúzió nem veri át.

Link a hozzászóláshoz

Üdv Mindenkinek!

Lehet, hogy felmerült már a téma, de érdekelne mit gondoltok, a mágiát űző kasztok közti átjárhatóságról?

Egész pontosan az érdekelne, hogy szerintetek, egy varázsló kasztú karakter képes-e eltanulni más tapasztalati varázslók mágiáját? Sőt ezen túlmenően képes lehet-e mozaikokra szedni, más kasztok által használt varázslatokat?

Ugyan ez érdekelne megfordított esetben is. Egy tapasztalati mágiát űző karakter képes-e lemásolni egy varázslói mágiát? Természetesen ő nem mozaikonként, hanem pontosan úgy ahogy látta/hallotta.

Esetleg elég-e hozzá Mágiaismeret képzettség, vagy csak váltott/iker kaszttal oldható meg?

Másik kérdésem, hogy újratölti-e a Hatalom Itala más mágiahasználók elméjét? Én nem találtam utalást arra, hogy az ital használatát is tanulni kéne, egyedül az elkészítése lehet bajos más kasztok számára.

Ezen kívül a Hatalom Italának hatása Fekete Mágiának minősül-e?

Előre is köszönöm.

Link a hozzászóláshoz
Egész pontosan az érdekelne, hogy szerintetek, egy varázsló kasztú karakter képes-e eltanulni más tapasztalati varázslók mágiáját? Sőt ezen túlmenően képes lehet-e mozaikokra szedni, más kasztok által használt varázslatokat?

Szerintem gond nélkül el tudja tanulni, ha van rá lehetősége és rászánja az időt. Egyedül a motiváció hiányzik, tanulmányozhatja a mások mágiáját, hogy aztán a megszerzett tudást a saját tudományában kamatoztassa, de kétlem, hogy tanulná csak azért más kasztok mágiáját hogy úgy művelje.

Mozaikokra SZEDNI biztos nem képes, mert nem mozaikokból vannak összetéve. Esetleg mozaikként felhasználni, bár ez is esetről esetre lenne kérdés, szóval szerintem simán csak nem.

Ugyan ez érdekelne megfordított esetben is. Egy tapasztalati mágiát űző karakter képes-e lemásolni egy varázslói mágiát? Természetesen ő nem mozaikonként, hanem pontosan úgy ahogy látta/hallotta.

Esetleg elég-e hozzá Mágiaismeret képzettség, vagy csak váltott/iker kaszttal oldható meg?

Mivel nem elég a szavakat és a gesztusokat pontosan elismételni, hanem közben agymunka is szükségeltetik, ezért nem képes szerintem ugyanazt elmondani. Mesterfokú mágiaismerettel már talán azt mondanám, hogy nehézkesen, sokat hibázva. Hiszen nem érti annyira, mint egy igazi varázsló.

Másik kérdésem, hogy újratölti-e a Hatalom Itala más mágiahasználók elméjét? Én nem találtam utalást arra, hogy az ital használatát is tanulni kéne, egyedül az elkészítése lehet bajos más kasztok számára.

Ezen kívül a Hatalom Italának hatása Fekete Mágiának minősül-e?

A hatalom italánál én azt sem tudom, hogy a boszi és a boszmester között átjárható-e, hiszen más hatással van rájuk. Szerintem annyira kötődik a kaszt misztikus tudásához, hogy nem lehetséges ezen keresztül manát töltenie másnak. Esetleg alkímiával ki lehetne kísérletezni valahogy, hogy hogy tölt manát, de kétlem.

Etikailag nem fekete mágia, hiszen csak a saját tested károsítod. Technikailag nem tudom.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Két dolgot tennék hozzá az előbbiekhez.

Az egyik, hogy bár hagyományosan nem úgy tekintünk rájuk, több tapasztalati mágiahasználó által űzött varázslat, már a leírások alapján is, a mozaik-varázslatokat idéző szerkezetű. Nem mondom, hogy biztosan azok, vagy megőrizték e tekintetben "tisztaságukat" az elmúlt idő alatt, de ne felejtsük el, hogy pl. a toroni BM-mágia vagy a tűzvarázslók első vareázslatait eredetileg olyan mágiahasználók alkották meg, akik mozaikmágiát űztek.

Ráadásul a mozaikmágia elméletileg nem "mágia-iskola", mint pl. BM, boszorkány, bárd, stb., amelynek lehetőségei szűkebbek a mágia egészénél, hanem a varázslatok kivitelezésének módja - épp ez adja a minőségi különbséget a varázslók és a többiek között. Mozaikmágiával elméletileg mindent lehet - az más kérdés, hogy a "szimpla" varázslóknak nincs mindenre mozaikjuk. Nyilvánvaló, hogy létező vagy lehetséges mozaikok sokaságát csupán a mágusok vagy egyes mágusok ismerik, esetleg más nagy hatalmú lények - vagy egyszerűen még senki sem fedezte fel őket.

Szerintem tehát egyáltalán nem eleve lehetetlen elképzelés, hogy a tapasztalati varázslatok közül néhányat, vagy akár mindet lehetséges "felbontani", vagy mozaikok összeillesztésével reprodukálni. Ehhez azonban, szvsz., egy mágus tudása szükséges, esetleg egy olyan, magas szintű varázslóé, aki teljes egészében ismeri az adott mágikus módszert (azaz többkasztú/váltottkasztú).

Mindez alól természetesen kivételt képez a papi mágia, amelynek létrehozása gyökeresen eltér más mágikus módszerekétől - ezeket legjobb esetben is lemásolni, reprodukálni lehet, de szerkezetüket tanulmányozni nyilván értelmetlen.

A hatalom italával kapcsolatban: technikai szempontból valószínűleg Tetra álláspontját érdemes elfogadni. Ami az elméleti megközelítést illeti, én egyszerűen nem tudok véleményt mondani. Amíg nem válik teljesen világossá, hogy pontosan mit jelent az "elmében tárolt mana-pont", az ezzel való feltöltöttség, és amíg nem ismert a hatalom italának pontos hatásmechanizmusa és a különféle hatásainak okai és összefüggései - addig ezt elméletben lehetetlen megmondani.

Hajlok arra, hogy gyakorlati útmutatásként Tetrának adjak igazat, ugyanakkor felmerül pl. hogy ebben az esetben az illető elszenvedi-e az egészségvesztést, és ha igen, mennyit. El tudnék képzelni egyébként egy olyan hatást is, hogy annyit tölt vissza neki, amennyi az ő tapasztalati szintjén az ital kasztjának lenne - azaz egy boszorkány itala egy 5. szintű varázslónak 50 helyet 40-et.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Izgalmas kérdések.

és a két elôttem szóló válaszaival is egyetértek.

Kiegészítésként:Ha én lennék a KM és egy játékos tenné fel a kérdeseket.

1. Varazsló képes eltanulni, kaland alatt lejátszuk vagy váltott kasztot hoz.

2. Varázslat függô, hogy melyiket tudná mozaikokra szedni.

3. tapasztalati varázsló nem tudja lemásolni.Maximum a saját tudástárában ha van hasonló akkor utánozni tudja. ( példák illuzió,lángkard, lökés stb.).Ha ügyes képességei és képzettségei függvényeben el hitetheti másokkal hogy ô most varázslói varázslatotcsinál. Ezt szivesen el is játszatom persze.

4.Máigaismerettel érti hogy mi zajlik elôtte, de nem tudja csinálni.Mágiahasználattal tudja 10MP-ig csinálni is.

Ismét a váltott vagy ikerkesztot preferálnám.

5.Nem töltheti újra hatalom itala másokét.Különben írták volna az adott kasztoknál a Magusban.

Nálam Boszi és a BM itala egy és ugyanaz a Hatalom Itala. tehát e ket kaszt közül mindegy melyik készítette es melyik issza meg.

hatalom itala helyett ajánlom a Hatalom Amulettet.Mivel az egy pendrive ,ha el van keszítve,akkor aki tudja használni az élhet vele.

6. Hatalom italának használata nem Fekete Mágia.

Persze van az az inkvizítor aki a legszentebb varazsló JK-t is elítélteti egy nála talált Hatalom itala miatt. :twisted:

Végül minden megbeszelhetô ha a csapat többi tagjának is oké és ezek eljátszása nagyon is érdekes kalandokhoz vezethet.

Ha játékos lennék mindenre igennel voksolnék,kivéve a fekete mágia részt. :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Csak elméleti szinten válaszolok, ugyanis a különböző kasztokat nem jó keverni. Erre való a váltott illetve az ikerkaszt. Azt tapasztaltam, aki ettől eltérve, az ott leírt megszorításokat nem alkalmazva de mégiscsak valahogy a másik kaszt eszköztárára feni a fogát, erősen táp-gyanús.

1. a varázsló képes más kasztok varázslatait megtanulni.

A, erre ugyan játéktechnikailag csak a váltott, illetve az ikerkaszt nyújt lehetőséget az 1TK szabályai szerint, ám jogos és van értelme egy, a "mágiahasználat" képzettséghez nagyon hasonló, csak egyes tapasztalati mágiákra alkalmazott képzettség használatának. Én így szoktam. (bár más kasztoknál, nem pont varázsló esetében) Emellett idő kell hozzá.

B, más kérdés, hogy akarja-e. Képzeld el, hogy informatikus-programozó vagy, (a példában a varázsló), és eléd tesznek egy pascal kockatérfogat kiszámító program megírásának leírását, sorról sorra, hogy így kell csinálni, gépeld csak be, és tanuld meg. (NINCS EGYÉB magyarázat). Mit gondolnál?

2 Szerintem, ha megtanulta a varázsló a tapasztalati mágiák egyes varázslatait, HOSSZÚ kísérletezéssel képes bennük megtalálni a létező mozaikot, ÚJAT létrehozni/kikísérletezni azok helyett, amelyeket a varázslók nem ismernek/használnak, és lefejteni róla a fölösleges sallangot. Mivel alapból ezek a varázslatok nem mozaikokból állnak, jóval többról van/kell, hogy szó legyen, mint egy sima "kikódolásról."

3. Egy tapasztalati mágiát űző NEM másolhatja le a mozaikmágiát. Megpróbálhatja saját eszköztárából valami hasonlóval helyettesíteni. Megpróbálhatja a mozdulatokat, hangokat, stb. utánozni, ezt akár 100%-ig is lemásolhatja. De ettől még a gondolati háttér, a varázslathoz kellő elme-munka hiányozni fog. (könnyű is lenne...) Ellenben tanulhat mágiahasználatot. De a fentire akkor sem lesz képes az ő tudását meghaladó varázslatok esetében.

Megpróbálkozok egy hasonlattal... Ha én lemásolom egy karatemester mozdulatát, az csak hasonló lesz, azt hiszem, ebben megegyezhetünk. Sem az erő, sem a belső összpontosítás nem lesz olyan. HA tanulok is pár évet, akkor az egyszerűbb modulatokat én is tudni fogom, de a durvákat nem másolhatom le továbbra sem, noha lesz azért valamennyi elképzelésem, hogy miképpen is működhet... de ettől még híján leszek a sok gyakorlásnak és tudásnak.

4. Hatalom itala. Elvileg újra kellene. Ugyanis élettani alapon működik... emlékszek homályosan, de nem tudom most pontosan idézni, ezért nem is állítom, hogy valahol volt valami olyasmi, hogy %-dobható rá, hogy a karakter "hatalom-itala érzékeny-e", azaz rá hat-e az ital. (Boszorkányok és boszotrkánymesterek esetén ez nyilván a kaszttal automatikusan megvan, ahogy a pl. a bot a dorani varázslóknál...)

5. Használata NEM fekete mágia, ugyanis nem esik a fekete mágiát meghatározó pontok egyike alá sem.

Kiegészítés, SNEER: Miért ítélne el valakit az inkvizíció hatalom--itala birtoklásért? Földi inkvizíció = boszorkányüldözés. EZT tessék elfelejteni... Az Ynevi inkvizíció (legalábbis a Pyarroni és az ezen alapuló Északi (Inkvizítorok Szövetsége)) ugyanis az emberáldozó vallások híveit, a Pyarroni paktum megszegőit üldözik. A boszorkányokkal semmi bajuk. NEM minden boszorkány Orwella hívő. A Shadoni inkvizíció az ugye más, ott minden nem papi mágia üldözött a képzetlenek kezében, legyen az akár a leg-feketemágia-mentesebb természeti boszorkány, vagy csak illúzionista, netán varázsló.

Link a hozzászóláshoz

Nem feltétlenül mágiahasználat, de talán még is, meg jobb topicot nem találtam... :)

A Szürkecsuklyások oldalán részletes leírás van Ynev térkapuhálózatáról, valamint arról is a hogy a térkapuk használata /működése miként valósul meg.

A térkapuhálózat leírását nagyon jónak tartom, ám úgy gondolom, hogy néhány részen kicsit eltúlozták a dolgot.

Főként a "A térkapukról általában" fejezetben érzek néhány kilengést a veszélyekről, és az utazás mikéntjéről. Nagyon söréren és borúsan írják le, holott a szabálykönyvben a Varázsló máigánál a térkapu leírása kapcsán azért jóval "vidámabb" a kép. :) Ott pl egyértelműen említik, hogy a térkapu egyik feléről látni a másikat, és az átlépés más különösebb veszélyekkel nem jár. A a szürkecsuklyás leírás ezzel szemben azt mondja, hogy bizonyos térkapu típusok esetén csak egy nagy sötétséget látni, és az átjutás akár hosszú ideig is tarthat, miközben káoszlények gyötrik az utazó elméit.

Ti hogyan látjátok ezt?

Link a hozzászóláshoz

1. Túl sok Warhammert játszottak.

2. "Térkapuból" is több van. A tűzvarázsló a tűzön át teleportál (és minden teleportálást tekinthetünk rövid ideig nyitva tartó, lokális térkapunak), a boszorkány a falra rajzol, a papok mágikus körökkel operálnak. Könnyen lehet, hogy a permanensen fenntartott térkapukat nem éri meg az átlag varázslóknak tanított térkapuból csinálni, lehet túlságosan leszívná a manahálót, esetleg msáfajta működésű térkapura van szükség, hogy levegő meg ilyesmi ne menjen át (ugyanis az rövid úton borítaná az időjárást mindenhol). Az, hogy miért nem tudják biztonságosra megcsinálni azt én sem értem.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Ez egy nagyon érdekes kérdés, mert azt is kell ismernünk, hogy a térkapu készítője milyen mágiát használt... korokon és kultúrákon keresztül sokan tudtak térkaput nyitni, és a regények is elég nagy különbségeket írnak le róluk... MG, nincs véletlenül erről egy gyűjteményed? Hogy hol milyen fajta térkapu bukkan fel?

Nagyon összevissza van ez a térkapu-téma Yneven, nyilván a több fajta miatt. Van, ahol azt írták le, teljesen veszélytelen, van, ahol azt, hogy kb minden századik karaván örökre eltűnik, van, ahol még veszélyesebbnek írták ezt le... Sőt, olyannal is találkoztam már (meg nem mondom hol), hogy védőbélyegeket rajzolnak a varázslók a térutazóra, sőt, még az állataira is, hogy a tudata ne bomoljon meg az utazás közben...

Tényleg, ti hogy használjátok a térutazást? Hogy írjátok le?

Én is többféleképpen írtam le már, nálam is függ egy kicsit a helytől, stb.

Pl. egy, a kapuk terén álló térkapu nálam teljesen biztonságos, nem kell bélyeg sem, mert folyamatosan "figyelik" a varázslók, úgymond segítik az utazókat, és a nagy forgalom miatt olyat készítettek, amin a lehető leggyorsabban át lehet haladni. Itt mentálisan sem vizsgálják az utazót, a városőrségre bízzák, hogy átkutassa gyorsan a felszerelést, de semmi egyéb.

Erigowban szintén nem raknak bélyeget az illetőre, azonban itt már mentálisan is átvizsgálják, az emlékeiben bizonyos dolgokat keresnek (pl. bűnözőket, adott bankban járt-e a kirablás napján stb.), és az átkutatás is komolyabb. Plusz itt például az érkezőket is megvizsgálják, sőt, pénzt is kérnek tőlük.

Viszont egy eldugottabb, nem ismert térkapunál ha mondjuk ott a készítő varázsló, ő mindenféle védelemmel felruházza őket (nem is kell itt nagyon játéktechnikázni szerintem, ez inkább a hangulatról szól), akár a hátasaikat is, viszont nyilván nem pénzért, hanem szívességért fogja őket "reptetni"...

Üdv!

CS

Link a hozzászóláshoz

Alapvetően egy 1%-os veszélyességű utazás nem reális. Ahhoz, hogy ez működő dolog legyen, sokkal kisebb arányokkal kell rendelkeznie. Minden 10000. talán már elfogadható lenne. Itt most természetesen a nagy, bejáratott térkapuhálózatról beszélek. Amik eleve tisztán térmágikus alapokon működnek, tehát semmiféle démonok nem jönnek szóba, hiszen a tér pontjait kötik össze. Az utazás azonnali. Nem csillagkapu, tehát nem lemásolódik az ember (és megsemmisül a másik felén), hanem a tér két pontja egymás mellett van. Az egyébfajta kapuk, meg zugmágiahasználók kapujai már lehetnek veszélyesebbek. Egy papi teleportáció pl simán haladhat a "lelkek útján" (jelentsen ez bármit is), lemesélhető ez úgy, hogy nagy megterhelést jelent a használóra, melankólikus lesz tőle vagy gonosz istennél akár fájdalommal is járhat, már ha fogékony rá, ha viszont teljesen ellentétes a hitével a dolog, akkor simán bele is halhat vagy nem engedi be, ezt viszont előre tudja a pap.

Link a hozzászóláshoz

Köszi! Magam is hasonlóan látom.

Szerintem a szürkecsuklyások úgy akarták játéktechnikailag megmagyarázni azt, hogy miért nem lehet mindenkinek össze-vissza térkapuzgatni, hogy irdatlan veszélyeket, és szörnyűségeket gondoltak bele. De ez meg - szerintem - a ló másik oldala. Ha ez ilyen lenne, akkor eleve nem lenne térkapu hálózat. Ahogy Tetra is mondja: Ekkora hibaszázalékkal a kutya se merne belépni.

(Hát milyen lenne már, ha a minden 100-ik repülő lezuhanna. :D Senki nem használná. :D)

Sokkal hihetőbb magyarázat az (mondjuk le is írják), hogy rettentően költséges az utazás. És ennyi.

Azt el tudom képzelni hogy más mágiákban (papai, boszorkány, stb) nyilván más képen valósul meg maga a jelenség. Meg lehetnek torz, vagy idegen, ősi mágikus kapuk is... nyilván.

De a varázslómágia által leírt módon szerintem egyértelműen biztonságos a kapu, és lehet látni a túloldalt is. Illetve az "átlépés" azonnal megtörténik, hiszem a tér két pontja egymás mellé van nyitva.

Az Térkapuhálózat kapcsán az átvizsgálással meg az egyéb hercehurcákkal semmi bajom. Ez nyilván szükséges, hisz országok közötti kapukról van szó. Kémek, orgyilkosok kiszűrése nyilván alapvető. Az is oké, hogy a lovak pl. megbokrosodnak, a kutyák nyüszítenek... szóval félnek tőle (ja meg a barbár is! :D). Szóval nekik lehet "nyugtatót" tolni. Meg jópofának tartom azt is, hogy hiedelem szintjén él az, hogy a térkapun szállított termékeknek romlik a minősége.

De ez a sötétség, meg káoszsík, meg minden 100-ik elveszik. Hát noooooooooo. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Cs, nincs... de a térkapukról alapvetően három nagy forrás létezik, ha jól tudom, az egyik a Rúna térkapus cikke, ám ez kevésbé az elmélettel, mint inkább a kapukkal foglalkozik. Azután ott van a Szürkecsuklyások leírása, amely hozzájuk méltóan a működő Ynevet szolgálja, és részletes/használható, valamint a Delta fórumon a szerzők éppen aktuális és éppen hivatalos elmélkedése, amiben szintén van érdekes elem.

A Szürkecsuklyások voltak az elsők, akik hivatalosan, vagy inkább cikkben is leírva belegondoltak, mit okozhat, meg hogyan működhet a térkapu, és nem csak maga a kapu, hanem az utazások hatása a társadalomra, gazdaságra. Ugye, hogy borít sok mindent, az tény. A két megoldás a veszély és a drágaság volt. De nekem tetszik pl. az áru megromlasztó hatása is. Az ugye tény, hogy a szabálykönyv betűje szerint értelmezve elég nehéz a világ bizonyos dolgait elképzelni... volt már olyan elmélet, amely csatákat, hatalmakat tett lehetetlenné, mert ez meg ez a varázslat ennyi Mp... a véleményem, hogy akármennyire is van szabálykönyv, Ynev valósága bonyolultabban működik, hiszen mindent nem lehet leírni, és ebben a résben kell áthidalni a KM-nek a szabálykönyv hiányosságai (be is b.na, ha csak 300 oldalon foglalkoznának a térkapukkal, nehogy valami hiba legyen benne...) és a játékos fantáziájában megfogalmazódó dolgok közötti rést.

Hogy ki mit alkalmaz, az már mellékes, illetve érdekes kérdés is.

Nyilván kell valami, mert különben minek lennének karavánok, ha már bármelyik varázsló csinálhat kaput? (és fog is... - nézzük csak meg a játékosokat) bizonyos területekre nem ér el, mágikus viharok tönkretehetik, karbantartást igényel, támadják kívülről, megromlik az áru... és sokat kérnek érte, valamint ellenőrzik, szóval akinek rejtegetnivalója van, az nem ott megy. Miért menetelnek a seregek? (mert a kapu támadható... és könnyen elemészt egy egész sereget...)

Én a magam részéről is a kapuk árnyalása mellett vagyok. Tehát ok, hogy ott a varázslat, de az nem számol sok egyéb hatással, nem számol a terület mágikus háttérsugárzásával (visszamaradt mágikus csata eredménye, mittudom én... pl. az Ibara szívében nem biztos, hogy működik a kapu... bár Abadanában meg csak van. :) ) Szóval valami korlátozás kell.

Én úgy mesélem a kapukat, hogy eredetük függvényében legyenek különbözőek. És magam is a nehézségek híve vagyok, persze nem a megoldhatatlanoké; már csak a játék alapvetéséből is, hogy akár mondhatnánk hogy kész a kaland... de mégis megdolgoztatjuk a játékosokat, mert így élmény. A kapu is egy ilyen elem. Magyarázatot meg mindenre lehet adni a világban...

A minden 100-adik vonatkozhat akár egy kedvezőtlen csillagállás időszakára is... és ne felejtsük el a statisztikák mellett a hitet sem. Hányan hiszik a repülőgépeket még mindig veszélyesnek? És Yneven közel sem akkora az általános tudás, mint nálunk. Szerintem sokan azért se mennek térkapuval. De nyilván a Pyarroni nemesek közül rendszeresen, naponta Lar-Dorba le-felutazgatók közül sem vész oda minden századik...

Link a hozzászóláshoz

Az állandó, közhasználatú térkapuk semmiképpen sem lehetnek a hagyományos 68 manás változat valamiféle örökítései. Eleve baromi nagy szél lenne, hiszen más magasságban vannak ezek a kijáratok, más a légnyomás. Tehát szinte biztos, hogy nem átláthatóak, illetve mint fent említettem, egy folyamatosan fenntartott 68+ manás varázslat nagyon leszívná a manahálót, tehát valamiféle könnyítés, mágiatechnikai megoldás, terheléseloszlatás szükséges, főleg a kapuk terén, ahol sok-sok ilyen kapu van egymás mellett.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...