Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Mágiahasználók Témája


Antail

Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?  

207 szavazat

  1. 1. Mi a kedvenc Mágiahasználó Karaktered?



Recommended Posts

Ezek szerint egy boszorkánynak esélye sincs észrevenni, hogy valaki áll-e már egy másik boszorkány befolyása alatt? (itt a megbélyegzés csókját értem befolyás alatt)

Azt érzi a boszi, ha az ő megbélyegzés csókja a célszemélyről "eltűnik"? (Vagy csak úgy veszi észre, hogy megpróbál varázsolni ár és hopp nem sikerül?)

Tényleg kik (melyik kasztok) és hogyan tudnak eltávolítani egy ilyen megbélyegzés csókot?

A boszi meg tudja szűntetni a sajátját, vagy meg kell kérnie valakit, aki képes rá, hogy destruálja le?

Az létezik, hogy csak a papok és a mozaikvarázslók tudják a megbélyegzés csókját észrevenni és eltávolítani is?

Link a hozzászóláshoz

Halihomóra!

Donát; ha jól értelmezem a leírást, a mágiát nem a célszemélyen magán, hanem a gyűjtésre szolgáló edényen kell végrehajtani (az áldozatot ettől még persze ki kell jelölni). Tehát ha jól időzít az alkalmazó, az áldozat vére már eleve az edénybe fog "beleáramlani". Egy rutinos pap tehát ezt nyilván úgy csinálja, hogy előkészít a litániával (2 szegmens alatt) egy megfelelő edényt, majd - minél hamarabb, hogy a hatóidő (1 perc szintenként) jól ki legyen használva - megszúrja az áldozatot. A vér pedig gyűlik az edényben.

Ha valamilyen okból csak a sérülés után aktiválja a varázslatot (azaz "kántálja azt rá" az edényre), az mindenképpen rendhagyó, rögtönzött alkalmazásnak minősül - s a varázslat vagy létre sem jön (mer'hogy a leírás azt hozza, hogy "ezek után az áldozaton ütött sebből..."), vagy tényleg csak az a vér kerül az edénybe, ami a varázs megfoganása után folyik ki a célpontból. Értelmezés kérdése, azaz - mivel erre a leírás nem tér ki - ez már "KM-függő", ahogy mondani szokás. :)

Legalábbis szerintem.

Link a hozzászóláshoz

A Szürkecsuklyások Északfölde kiegészítőjében a Yankari pentádnál futottam bele az ashaoni tűzmesterekbe.

Dsidonban található a Quiron-Pentád tűzvarázslóinak, az ashaoni tűzmestereknek a központja. A rend mind a toroni Sogron-papok, mind az ordani tűzvarázslók útját megtagadta; a beavatottak saját erejükből szerzik hatalmukat, a Láng Urának mindenfajta segítsége nélkül. Módszereik ön- és közveszélyesek, de működnek, s nem is akárhogyan; a tűzmesterek rettegett hírét a tagok tettei, és nem kóbor dalnokok meséi keltik. A rend különösen a lángtetoválások, és a testet ékítő más – mágikus – rajzolatok alkotása terén ért el kiemelkedő sikereket.

Ki tud erről a kasztról valamit bővebben? Ki lett valaha dolgozva? Ha nem Sogron hitűek, akkor valami ősi (Godoni, vagy Crantai, vagy egyéB) mágiájuk lehet, esetleg szerafisták?) Ti milyen mágiaformákat adnátok nekik, ha nektek kéne kidolgoznotok és hogy kapják vissza a MP-jainkat?

Én a BM mágikus tetoválásaihoz hasonló, csak épp tűzzel kapcsolatos tetkókra gondolok, de jó lenne nekik a már ismert tűzvarázslatokból is pár, bár ha tényleg semmi közük Sogronhoz, akkor lehet, hogy a mágiaformáik sem mutatnak hasonlóságot a közismert tűzvarázslói mágiával.

Szerkesztve ekkor: , Tyrael által
Link a hozzászóláshoz
Ha nem Sogron hitűek, akkor valami ősi (Godoni, vagy Crantai, vagy egyéB) mágiájuk lehet,

Nem értem, hol itt az ellentmondás, a hagyományos tűzvarázslók is godoni mágiát használnak, legutóbbi értesüléseim szerint. Nem Sogrontól kapják.

Én valószínűleg a tűzvarázslatot adnám nekik esetleg elvéve belőle 1-2 dolgot és kiegészítve a tetkóikkal.

Link a hozzászóláshoz
Nem értem, hol itt az ellentmondás, a hagyományos tűzvarázslók is godoni mágiát használnak, legutóbbi értesüléseim szerint. Nem Sogrontól kapják.

Tetra;

ez így ebben a formában nem egészen igaz. Idézet a "Szerafizmus" című cikkből az ordani tűzmágiáról:

"Kivétel nélkül minden tűzvarázsló Sogron-hitű. Ha megtagadják istenüket, azonnal elveszítik varázshatalmukat. (Erre Diar magiszter huszonhárom jól dokumentált példát ismertet az elmúlt kétszáz év történelméből.)"

Ettől függetlenül még ez az ötlet

Én valószínűleg a tűzvarázslatot adnám nekik esetleg elvéve belőle 1-2 dolgot és kiegészítve a tetkóikkal.

a legkézenfekvőbb.

Link a hozzászóláshoz
Tetra;

ez így ebben a formában nem egészen igaz. Idézet a "Szerafizmus" című cikkből az ordani tűzmágiáról:

Azért a Rúna cikkek nem tudom, mennyire tekinthetőek autentikusnak. Nagyon sok alacsony minőségű böffentés belekerült. Számomra mindenképpen szimpatikusabb az eredeti, ETK-s verzió, sokkal reálisabbá és mélyebbé teszi az ordani rendet. Nem kell mindig technikailag is összekötni a mágiát, a hatalmat és az isteneket, nagyon jól megvannak ezek egymás mellett erőszakos passzírozás nélkül is.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért az ordaniak "szerafizmusossága" finoman szólva is vitatott.

Először is az eredeti, feketén-fehéren leírt koncepciónak megy ellene, ami már magában lehúzza valahová. Ráadásul, ha a forráshierarchia szempontjait nézzük, akkor se jobb minőségben (alaposabban, színesebben) nem bontja ki a dolgot, de "hivatalosabb" helyen nem jelenik meg. Arról nem is beszélve, hogy egy cikkben minden pontját megcáfolják...

Értekezés A.Magnus és a szerafizmus kapcsolatáról

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Gergely;

szándékunk szerint a vita során fel sem merült, hogy az ordani tűzvarázslók szerafisták lennének. Csupán arról volt szó, hogy a varázshatalmuk Sogrontól való-e, avagy sem.

A "feketén-fehéren leírt" koncepcióban pedig effélék állnak: "Tagjai a kyr Sogront, a Tűzkobrát imádják." Illetve érdemes elolvasni a Bestiárium leírását a feketelángokról. Ezek tükrében tartottam legalábbis merésznek tetra kijelentését, mely szerint a "sogronita" tűzvarázslók a hatalmukat nem Sogrontól kapják.

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Pedig az is elég feketén-fehéren kijön a MAGUS-ból, hogy az ordani TÛZVARÁZSLÓK egy godoni eredetű (noha ez nem játszható, de tekintsük a varázslói mágia egyfajta változatának) tapasztalati mágia, önálló nevén a tűzmágia (tűzvarázslói) birtokosai. Hatalmukat a tűzből, annak mana-fókuszáló tulajdonságából nyerik. Alap esetben "semmi körük" Sogronhoz, noha az oradni rend kezdettől fogva meglévő összefonódásait is figyelembe véve azért meglehetősen közel állnak hozzá.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

A korábbi KM-től ideiglenesen egy modul erejéig átvett csapatban van egy 7. szintű kyr varázsló, aki második kasztjának az eddigi életút során felvette a Weila pap kasztot. (Elég kyr központú volt eddig is az életút, eddig ezekkel nem is lenne semmi bajom.)

A gondot az okozza, hogy most első mesélésemkor megláttam a karakterlapját és dobtam egy hátast.

Kyr lévén szintenként +1 Mp-ot kap (már ez is erős, de még elfogadható), így van neki 77 varázslói Mp-ja.

Ebből ő szépen (mivel ideje bőven volt rá) létrehozta az összes ETK-ban szereplő tulajdonságot tápoló varázstárgyat, de nem is a szabálykönyvben leírt +4-eseket, hanem "ami a csövön kifér".

Így most van neki:

- egy +4-es Erő kesztyűje és egy +8-as Ügyességet adó kesztyűje, melyek közül értelem szerűen mindig az egyik van rajta, a szituációtól függően.

- egy +8-as Gyorsaság csizmája

- egy +4 Akaraterőt adó medálja

- egy +4 Asztrált adó valami tárgya

Ezeket használva a tulajdonságai közül csak az Egészségre, Állóképességre és Szépségre és Intelligenciára (ami amúgy alapból 21-es) nincs bónusza, az összes többit a tárgyakkal feltolta 16 fölé, de az Ügy és Gyors mind 23 feletti lett.

Ezzel így gyorsan "kiosztott magának" már csak a tulajdonság bónuszok miatt (+8Ügy, +8Gyors) +16KÉ,TÉ,VÉ -t, ami 48 HM, ami neki 12 szintnyi! Ezzel jobb harcértékei lettek, mint a 7. szintű BM-mnek. (45-ös KÉ, 80-as TÉ, 135 körüli VÉ nem mágikus alap fegyverrel!)

Ezen kívül van neki egy Láthatatlanság Köpenye, amivel a fontosabb szituációkban mindig láthatatlanul, de ott van a többiekkel.

Szembesítettem az aggodalmaimmal, miszerint ilyen tulajdonságokkal erősebb, mint az Istenek küldöttei, az angyalok, meg némely démonok. Ilyen tulajdonságokkal simán lenyomja sprintben a legjobb futókat, ügyességben bármely birodalom legjobb fejvadászait is. Õszerinte ez nem ilyen erős.

Valahogy mindenképp korlátozni akarom, de biztos, ami biztos, gondoltam megkérdezem a véleményeteket a dologról.

Oké, hogy megvan rá az ideje és a Mp-ja, de akkor sem gondolom, hogy engedni kéne, hogy ilyen félistent játszon, mert nem fogok tudni kezdő KM-ként kellő kihívást állítani a csapat elé.

Ti szerintetek mi lenne a megoldás? Ti engednétek ezt? Hogy korlátoznátok le?

Link a hozzászóláshoz

Halihó!

Tyrael;

sosem voltam hasonló helyzetben, úgyhogy csak pár általános észrevétel és szempont következik. Biztosan lesznek, akik konkrét, átszámolt javaslatokkal is tudnak majd szolgálni.

  • Érdekes lenne tudni, az előző KM hogyan kezelte ezt a karaktert.
  • Az sem mellékes talán, hogy mely korszakban is tevékenykedik ez kyr varázsló, hogy "csak úgy" magára veszi Weila szentségeit.
  • Tök vagyok a rúnamágiához, de a hordozó tárgyak is "amortizálódnak", s a rúnák hatása, úgy tudom, csak addig érvényesül, amíg a vonalak töretlenek. Namost; ha az ominózus JK nem akar abbitcsizmában és - kesztyűben, lunírköpenyben parádézni, akkor ezek a tárgyak használat közben azért ki vannak téve sérülésveszélynek - főként a csizma, mondjuk, terepen.
  • Azon túl, hogy ezek a tárgyak nem lehetnek rajta éjjel-nappal, olybá tűnik nekem, hogy a játékos/a karaktere túlzottan támaszkodik rájuk ahelyett, hogy az adott helyzethez rugalmasan alkalmazkodva reagálna a szelleme erejét, mozaikokat vagy pszit használva. (Valójában nem is nagyon értem, miért akarna egy papvarázsló folyamatosan 23+ Gyorsaságot. Hogy egyezteti össze a szellemiségével az efféle képességek iránti - kissé gyerekesnek ható - igényét?)
  • És végül - ha reménytelenül "nem bírsz" a karakterrel - annak az egy modulnak az idejére megkérheted arra is, hogy hozzon másikat, vagy legalábbis tegye félre ezt az "istenek fegyverzete"-kollekciót. Tudom, hogy ez nem túl konstruktív, és kissé talán kudarcízű javaslat, de nem ismerem az illetőt... és végső soron jogod van hozzá.

Hirtelen ennyi. Alkalomadtán a rutinosabbak majd hoznak jobb és konkrétabb ötleteket is. :)

Link a hozzászóláshoz

Nem igazán érzem a játékos "hibájának" a dolgot, az ő (és a karaktere!) szempontjából teljesne logikus, hogy mindent megtesz a sikeressége érdekében. A rendszer feladata, hogy valamilyen módon lekorlátozza a hozzáférhetőséget. Ez a MAGUS-ban nincs kidolgozva, de a mesélő simán mondhatta volna, hogy drága, nagyon drága. Valamiért.

Ha MAGUS-ozni akartok, márpedig úgy hiszem, a váltás nincs az asztalon, akkor bizony a játékos belátásra kell bízni ezt, akivel meg kell beszélni, hogy elrontja a saját és a többiek játékát is azzal, ha teljesen túlnő mindenen. Persze ha nem rontja el, akkor minden jó. De ritka az a társaság, ahol egy ilyen karakter nem okoz problémát.

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Szerintem a játékos egy adeptust akart készíteni, aki mágiával pótolja a harci képességeket. :)

Komolyra fordítva a szót.

1. Jó lenne tudni, milyen időben játszotok. Amennyiben ötödkor, akkor nagyon más a szitu... Ebben az esetben Weila hitének felvétele teljesen természetes lehet. Hetedkorban kicsit macerásabb, de persze megoldható.

2. A többi játékosnak miket engedett a km? BM-ről tudunk, hogy van, lehettek tetoválásai? Vagy bármi más bónusz?

3. Nem tudok olyan fajról, ami manapontra +1-et adna szintenként. A dzsenn kap extra pszi pontot tán? Ötödkorban játszva persze tisztavérű kyr, miért ne? Hetedkorban tisztavérű kyrrel játszani... Legalábbis nehéz.

4. Meglehet, hogy a statjai magasabbak minden más élő és játszható fajnál, de vajon fel is tudja használni? Értsd képzettségei vannak rá? Valaki gyors. Oké, de ennyi. Ettől még meglopják, leütik, és a többi. Hiszen a szintenkénti hm és % azt is mutatja, ki milyen irányultságú.

Mindentől függetlenül azt mondom, hogy ez kissé túlzás. Meg tudja csinálni, rendben. Vajon leplezést tett bele? Ha nem, akkor 2-300 lábas körzetben minden mágiahasználó érzékelni fogja a manaháló változását, mikor megjelenik ő. Kicsit szabadabb felfogásúak ekkor már a csupaszítást tervezik. Bárki mf mágiahasználattal megérzi ugyancsak. Tolvajok már gyakorlatilag le is rabolták. Tud ellene tenni? Nem, mert nincs %-a, képzettsége, hogy felismerje miként csinálják.

Tudom, én vagyok a bad cop, de amíg a többieknek nincsenek meg az ugyanilyen előnyeik (vagy legalábbis a lehetőséget nem kapták meg), addig ez visszaélés a hatalommal. Nálam, és szerintem.

Egy kalandot ráépítenék arra, hogy az egyik holmiját ellopják, majd észreveszi, hogy kezd megváltozni az elméje. Egy eddig egyszer látott hölgy mind többször jut eszébe. :)

Mindezt arra építve, hogy megérezték a mágikus kisugárzását, elcsórták az egyik holmiját. Mozaikvarázslók szimpatikus kapcsolatban vannak a varázstárgyaikkal (ha jól rémlik, ez rúnás infó), így tudnak rá hatni.

Így rájöhet, mennyire veszélyes a túlkapás, és kellemes kis móka kinyomozni, hogy ki miért és hogyan csinálja ezt vele. :)

Persze ez saját meglátásom. :)

Link a hozzászóláshoz

Messor otletei hasznalnam fel es meg par ezekhez:

Keszits egy toroni iker fejvadasz csapatot varazslo tamogatassal

Akik levadasszak

Eloszor levalasztjak a tobbieket rola aztan orol ha elve marad a kaland vegere.

Vagy hasznald magat Weilat.

Legyen olyan a kaland ahol csak ugy kap papi manata ha meghozza a megfelelo nagysulyu aldozatokat.

Mehetnek is a magikus cuccok az oltarra.

Maga a csapat tobbi tagja keruljon olyan befolyas ala hogy vagyjanak a targyaira. Igy nem te Km vagy tobb ember ellen mint a jatekokban van. Ugye ezert fordul elo a mesekbe mindig olyan hogy Km terveit a Jk-k keresztul huzza. A KM-nek ott van a jatek feletti szinte korlatlan uralom ennek ellensulyozasara.Mig egy jatekosnak ez nincs meg.

Tobb igazi elme kreativitasa egy ellen.Eleggge buko a varazslo szempontjabol.

A mestere latva hogy varazslonk milyen varazstargy gyartasba kezdett. Utolos leckekent ebresszen undort pl a lathatalansag koppenye ellen, kezdesnek…

Udv,

Sneer

Link a hozzászóláshoz

A Gyors válaszaim:

A kyr faj valamikor valahol (talán Rúnában) ki lett dolgozva, annak a nyomtatott változata alapján készültek a karakterek. Aszerint van neki +1 Mp-ja szintenként.

A rúnamágikus tárgyak amortizálódásáról: Tudtommal ha mágikussá teszel egy tárgyat, akkor természetes dolgok onnantól nem tehetnek benne kárt, így a cipő nem fog elkopni, a kesztyű nem szakad ki, ... ráadásul ha meg is van áldva, még csak nem is porosodik. Mágikus fegyverekkel csatázva, vagy mágia hatására sérülhet, de még ha a BM tetoválások sérüléséből indulok is ki, akkor is nem nagy %-os esélyt adnék egy érményi méretű varázsjel eltalálására.

Pont egy éve kezdtük első szinten az életút játékot, most egy év elteltével P.sz. 3604-ben járunk, olyan 10-14 000 TP környékén, attól függően, ki hány kalandban vett részt. Egyik kalandunkban egy Weila templomból pucoltuk ki az oda betelepült Tharr papokat és ott szabadítottunk ki egy ősöreg Weila papot, akitől a varázslónk tanult. (mindig is a kyr vallás és birodalom megszállottja volt, így eben nem látok problémát)

A partiban van 3 egymással rokon kyr Erionból (egy varázsló, egy Morgena papnő és egy fejvadász), van az én Wier BM-em és volt még egy félelf tolvaj. A varázsló a KM karaktereként, eddig csak minket kísérő NJK-ként szerepelt, de most JK lett belőle, mert megunta kicsit a mesélést én meg mivel már (majdnem) elkészültem a modulommal, így bevállaltam, hogy egy sztori erejéig átülök a KM székébe.

Na így örököltem meg az említett übertáp varázslót.

A többiek is mind kaptak már valami extrát, de azok mind eltörpülnek a varázsló említett dolgai mellett.

(Pl. a BM-em megkapta az árnymágiát (4-5 varázslat, még 1x sem tudtam használni), a fejvadásznak mágiával meggyorsítva tanítottak Mágiahasználat képzettséget (Varázslói mágia használata 10+(1*TSZ) Mp-ból, mert ő is kyr.), a Morgena papnő mindig is vacilált, hogy Boszi akarna inkább lenni, hát most papnő/boszorkány lett belőle egy Sereneya "segítségével". Szóval nem vagyunk egy átlagos kalandozó csapat, de még ilyen környezetben is toronymagasan kitűnő az említett varázsló többünk szerint is.)

Link a hozzászóláshoz
Vajon leplezést tett bele? Ha nem, akkor 2-300 lábas körzetben minden mágiahasználó érzékelni fogja a manaháló változását, mikor megjelenik ő.

A manaháló miért is rezdülne meg, ha ő megjelenik? Az összes tárgya már tartalmazza "bezárva" a működéséhez szükséges Mp-ot, így akár mana-mentes területen is működőképes tudtommal.

Maximum ha olyan helyre megy, ahol mások mondjuk Mentálszemmel, vagy szinesztéziával mágiát érzékelve ránéznek és látják, hogy mindene világít, akkor lehet szó arról, hogy kiderült, hogy érdemes lenne kopaszítani.

Kicsit szabadabb felfogásúak ekkor már a csupaszítást tervezik.

Más kérdés, hogy ki fog merni nekiugrani egy látszólag elég nagy hatalmú mozaikvarázslónak. (Valószínűleg nem az utcai zsebesek, hanem mondjuk a tolvajklán elit egysége)

Bárki mf mágiahasználattal megérzi ugyancsak.
Azért az ezzel rendelkezők elég ritkák. Más mozaikvarázslók meg egyértelmű, hogy észreveszik, de tudják is mire képes, így nem biztos, hogy nekiugranak.
Tolvajok már gyakorlatilag le is rabolták. Tud ellene tenni? Nem, mert nincs %-a, képzettsége, hogy felismerje miként csinálják.
Hát egész nap rajta van, reggel meg észreveszi, ha nincs meg és meg tudja keresni, ha csak egy másik mozaikvarázsló le nem védte szimpatikus mágia és így keresés ellen azóta.
Mozaikvarázslók szimpatikus kapcsolatban vannak a varázstárgyaikkal (ha jól rémlik, ez rúnás infó), így tudnak rá hatni.

Persze, ez így van, ezért nem csinálnak csak úgy mindenki számára, nem adják ki a kezükből az ilyen tárgyakat és ezért nagyon nagy értékűek azok a varázstárgyak, amiket már bizonyítottan meghalt varázsló készített, mert legalább a készítő keresése miatt nem kerülhetsz bajba.

Link a hozzászóláshoz

Szia Tyrael,

Áhhá, így márt értem. Akkor jár. :)

MÁgikus tárgy kopása... ezt most nem tudom... Elvileg nem kéne törnie, így kopnia sem normál használat mellett. Cserébe elég hamar kiszúrható, hogy mágikus (fegyveren pl sehol egy karcolás, másik fegyver általi sérülés).

Hmmm, tehát három kyr lézeng a világban. És a toroniak még nem szedálták le őket vérfrissítésnek. Hmmm. :)

Egyébként sokmindent megmagyarázott, hogy km karakter. Én javaslom a kalandon belüli finom kis szivatását a varázstárgyak miatt. :) Csak azt nem értem, hogy ha magának ennyi mindent megalkot, akkor a társainak (véreinek, hiszen nem sok kyr van már a világban) miért nem?

Mondanám, hogy a többiek lootolják le, de az nem etikus, és nem is célravezető. Főleg, ha már régóta ismerik.

Továbbra is fenntartom a véleményem a szimpatikus viszony kihasználásával. A hölgyemény ne legyen boszi, az egy harmadik fél. A vágy legyen erősödő, hogy másra se tudjon gondolni. A többit rádbízom. :)

Link a hozzászóláshoz

Szia! Tyrael

A kyr faj valamikor valahol (talán Rúnában) ki lett dolgozva, annak a nyomtatott változata alapján készültek a karakterek. Aszerint van neki +1 Mp-ja szintenként.

Ilyen nem jelent meg hivatalosan a régi zöld könyvhöz, interneten volt fenn valami ilyesmi. A fehér borítójú magus alapkönyvben van hasonló de ott hátrányok is járnak vele valamilyen súlyos betegség. (én legalábbis így emlékszem)

Azért mert varázsló nincs biztonságban.

Ha végiggondolod egy ilyen erős (tápos) varázsló ennyi varázstárggyal járkál nyiltan mi történik ha egy hasonlóan magas szintű (olyan magas szintűnek nem is kell lennie) és "tápos" sirennari erdőjáró várja a város szélén lévő erdősávban elrejtőzve?? (Íj MF+pusztításMf+HátbalövésMf+CélzásMf+Hátulról+váratlan+ magas %-ok) . De lehet akár fejvadász is ( Ugyanaz csak hátbaszúrással). Majd vígan kifosztja vagy felmarja az érte járó fejpénzt. Remélem a lényeg érthető.

Link a hozzászóláshoz

Tyrael,

A manaháló miért is rezdülne meg, ha ő megjelenik?

Ha nem is rezdül meg, de azért érzékelhető. Ha egy ereklye van a környéken, a manahálóra érzékenyek megérzik. Ugyanígy a sok, nagy manaigényű varázstárgyaknak is van szerintem "aurájuk". Ha egymáson van sok, az bizony világítótorony.

Illetve bárdoknak mágikus tárgy érzékelésük is van.

Nekiugrás:

Senki nem ugrik neki egyből. Mindenki megtervezi. Elsőre meg nem mindenki tudja, hogy ő maga a varázsló. De ez senkit nem riasztana vissza. Leleményességgel minden megoldható. Főleg, ha a gyilkosságtól sem riadnak vissza, csak ezt én nem szeretem alkalmazni, mert mi van, ha tényleg sikerül? :P

Mágiahasználat képzettség lehet, hogy ritka, de szintén detektor. 5 év, és 1000 arany. Nektek mennyi pénzetek is van? :) Fejvadászotoknak hogy is lett? :)

Tolvajok: 100+% zsebmetszés, 100% helyismeret, lopakodás, rejtőzködés. Nekimennek egy forgalmas helyen. Erő alkarvédője már nincs is rajta. Észreveszi? Nem biztos, mivel nem ért hozzá, és nem kell most az erejét használnia.

Egyébként tolvajokra kedvenc jelenetem az Ocean's 11, amikor a Matt Damon kiveszi Clooney keze alól az iratot úgy, hogy észre sem veszi.

Nah a vari ugyanígy járna.

Szimpatikus viszony és régi vtárgyak:

Akkor miért is nem halt még meg ez a varázsló? :)

Mennyit érhet rajta a holmi? 2000 arany? 3000?

A "kedvenc" varázstárgyam, amivel példálozni szoktam: hatalom amulettje. Bm, boszi és bárd megcsinálja 2(!) ezüstért. Elvileg. A gyakorlatban drágakő tisztaságú rubin kell bele, mana/karátonként számolva. Egy ilyen tárgy a pályán, ha kb 30-40 mana fölött tud tárolni, élő célponttá tesz. Miért? Mert egyszerűen túl értékes (500 arany karátja? - nincs nálam a könyv). Hány ekkora rubin lehet a piacon?

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...