Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Istenek, Papok, Paplovagok és a vallás


Higins

Recommended Posts

Hát akkor félreértettél, azt írtam hogy ÉN mint ember, mint játékos, mint Elátkozott vetem meg ha egy nőt bántanak, és tényleg a kezét törném az illetőnek. Ez a valóság...

De ha karim egy Ranagolita fejvadász, vegy egy Ork Sámán, akikkel a nő megpróbált kibabrálni, az egyikesetben tényleg a torkát vágom, mert olyan természetü a kari, a másikban feláldoznám a szellemeknek... Mert ez csak játék, és ezek a karik ilyenk...

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Sztem Yneven nincs olyan, hogy ateista. Közömbös lehet az égiekkel, de tudja a karakter, hogy vannak.

Egyébként minden karakterem hívő, ha máshogy nem is, csak köznapi értelemben. Ez ad egyfajta tartást a karakternek. Pl.: harcosként Arelt vagy Gilront választom, a barbárom szellemekben hisz, vagy ő is Arelt tiszteli...

Link a hozzászóláshoz

Nos...

Fogadjuk el hogy mindenki kicsit más Yneven játszik, ezért a hozzáállás is jelentősen változik, minden egyes karakter esetében. Személy szerint nagyban egyetértek Preddel. Nemesi környezetben akkor sem tudom túl egyszerűen elképzelni hogy egy nőt megverjenek. Ha pedig igen, igenis meg lesz a következménye. Ugyanis egy nőnek van apja és anyja. Vannak rokonai stb. Parasztoknál pedig sajna igaz... DE azt se felejtsük el, hogy egy nő ha akarná, vagy lenne mersze, szembeszállhatna urával. Higgyétek el sok indokot lehet találni hogy ki kit miért ver meg.

Amúgy ha egy nő jól teszi a dolgát miért vernék meg? Most ezzel nem naív hozzászólást próbálok csiholni, de akkor nincs oka rá. (Azok akik erre azt mondják hogy DE AKKOR IS VERIK A NÕT, azok menthetetlenek.)

Vallásügyileg pedig (mivel ez a fórum arról szól) az a véleményem hogy Yneven azért valamilyen vallást mindenki magáénak érez. Azok pedig akik szerepjtékos értelemben* vett ateisták pedig jórész tényleg tisztában vannak az istenek létezésével, csak nem tekintenek rájuk úgy, mint sorsuk formálóira. Amúgy sztem általánosságba elmondható hogy kezdő szerepjátékosok körében dívik inkább az "ateizmus*" pusztán azért hogy ne kelljen még azt is átrágniuk. Nagyon kevesen kötelezik el magukat "az ateizmus*" mellett. Gorduin pedig Kiválasztott. Valamilyen megfoghatalan érzést kell keltenie a karakterének, különben nem lenne az, ami. Regény regény, játék játék. Nem mindig jó kiindulni a regényekből. Sokakban a példakép tűnik fel ilyenkor, és a karakterük inkább fog egy hegymászóra hajazni, mint egy kalandozóra. Már ami a tápolás mennyiségét illeti.

"Végülis minden elképzelhető; ez a szerepjáték."

Link a hozzászóláshoz
Nos ebből következik, hogy a nőkkel Ynev férfiai alapvetően lekezelően viselkednek, (ezalól az udvartartások, és a nagyon illemtudó kalandorok, vagy nemesi sorbol származó urak a kivételek, de ők sem fognak kezetcsókolni egy falusi parasztasszonyak.)

Vagyis korábban már eleve kizártuk azt a kérdést, hogy a nemesek, vagy az udvarházak arőszakosak lennének a nökkel szemben. Node ezen ne is rágodjunk tovább.

---off---

Nálunk a karakterek mindig imádtak valakit. Csak a pap kasztu karakternél szoktuk leszűkíteni a kört egy istenre.

Link a hozzászóláshoz
Vagyis korábban már eleve kizártuk azt a kérdést, hogy a nemesek, vagy az udvarházak arőszakosak lennének a nökkel szemben. Node ezen ne is rágodjunk tovább.

---off---

Milyen igaz! :P És milyen kár hogy itt mindenki a saját véleményét írja le, ha felvállalja! :shock:

Wow! 8)

Amúgy nem kell ahoz isten hogy legyen hite egy embernek. Egy paraszt nem tud írni, olvasni, a faluban nagyritkán van egy templom. Nagyritkán még pap is van hozzá. Õk nem válogatják meg, hogy mikor, kiben hisznek.

Persze a pyarroni pantheon térnyerésével délen és északon is (a szövetség és az államközösség területén) ismertek istenei, de azért túlzás lenne azt állítani hogy mindenki tudja ki az a Dreina. Nagy túlzás.

És még vmi:

Mindig azt akihez éppen fordulni kell, harcban Arelt (ha a Pyarroni panteonról van szó) tengeren Antohot, szerelemben Elenát, halál során Dartont stb...

nem kell, csak lehet. Ezek után melyik isten áldana meg a harcban?

A hit sosem felelősség vagy teher.

Link a hozzászóláshoz

Számomra a legérdekesebb vallásos érzület a dzsenn varázslómnál jelentkezett. Mind a faj, mind a kaszt hajlamos az Istenektől függetlenített gondolkodásmódra. Mint tisztavérű azonban tudta, kik a dzsad istenek, az uralkodóház és a pantheon egyezményéről. Doldzsahot mint példaképet, mint egy őst tisztelte, hiszen pár generációval azelőtt egy helyről ágazott a családfájuk. Tehát Doldzsah útjait egyengette, védte az Isten érdekeit az anyagi síkon, s cserébe megkapta a dicsőség útja ajándékait, mikr olyat tett, amit csak a toroni hatalmasok voltak képesek.

Aztán Ediomadban megmenekült mikor három valóvérű megölte, de embertestet kapott (a modul szerint dobni kellett) Doldzsahtól, így ugyan odavesztek az odpontjai, de onnan nem tudták volna kihozni a lelkét, hogy feltámasszák.

Szóval megéri vallásosnak lenni.

Egy másik karakterem ugye a wier ranagolita sötétbárd, pedig olyan mély vallási áhítattal és szent eltökéltséggel gyilkolja az alsóbbrendűeket halomra, mint egy mortel. Neki még nem volt előnye ebből a vallási elkötelezettségből, és ha bajba került, senki sem mentette meg. Bevallom az a 4-5 év alatt mióta megvan nem lehetett úgy játszanom vele, hogy ne halt volna meg....asszem háromszor. De annyira szeretem, hogy hajlamos vagyok megfeletkezni róla. Mentségemre mindíg azok a legjobb kalandok, amiben annyira nagy dolgot vállal be, amit nem tud megcsinálni. Pl: a warwiki gárdistaépület börtönéből visszalopni a lantomat, és a fegyvereimet 5. szinten. Akkor ledarált kobratáncban két 6.szintű

Link a hozzászóláshoz

Látom a karakterek vallásosságáról van szó. Részemről mivel a karaktereim általában barbárok, sámánok vagy sámánpapok, bizony elég rendesen babonás vagyok. Pl egyszer elég urcsán néztek a leutaril sámánpapomra, miokr egy emír palotájában minden étkezés előtt egy korty bort a földre köptem...dehát ha egyszer különben megharagszik rám leutaril, modtam. Aztán kitettek a sivatagba, mondván hogy nem viseltettem kellő tisztelettel az emír iránt... De volt már hogy azért nem támadtam meg barbár karakterrel egy elleséges khált, mert volt legendaismeretem...és sajnos emlékeztem, mikor a sámán elmesélte, hogy ezek a lények egyszer felettünk uralkodtak...onnantól leginkább a csicskása lettem, annak ellenére hogy ő ezt egyáltalán nem akarta. A karim éltpályálya azzal záródot le, hogy a khál megparancsolta: ugorj ki az ablakon! Természetesen toronyszobában voltunk...

Link a hozzászóláshoz

Hát ide is írok pár sort ugyanis említve volt, h olyan nincsen, h ateista.Nos ez igaz, egy bizonyos határig, de pl az én karakterem az ynevi isteneket kontároknak tartja!varázsló kasztú és a mágiát tiszteli mindenek felett.Tudom ebbe bele lehetne kötni, h no de Adron és atöbbi, de egyelőre még nem találkozott adron pappal, aki elmagyarázta volna, h mit is takar adron vallása, és egyáltalán nem találkozott, még olyan pappal aki arról győzte volna meg h az istenek az égben mindenek felett állnak!

Ellenben saját bőrén megtapasztalta azt, h az istenek a papjaiknak túlontúl sok hartalmat ad.(legalábbis szerinte!!)

Link a hozzászóláshoz

itt nem a tudás, vagy a tapasztalati szint a mérvadó, hanem a ismeret!az, h eddig mien körülmények közt találkozott pappal a karakter, és ezek eddig nem tartoznak a legjobbak közé :evil:

pl:eccer a morális szabály letelte elött nem sokkal sikerált talizni eggyel, aztán meg pár orwellánus papnővel meg paplovaggal is összeakdt már, volt egy arel pap aki megszivatta de rendesen, a lényeg az, h eddig csomószór támadtak rám csapással, meg látta, amikor egy csapattársára izzó vért nyomattak ami csúnya látvány egy rendesen össze karcolgatott emberen.

hmmm... mi volt még??? biztos volt még pár élménye, jahh eggen pl: egy shadoni pappal már talizott párszor, pl: ő mentette meg az életét, előtte meg komoly, s értelmes hitelméleti/vallási/mágia vs istenek ésatöbbi vitába bonyolódtak (úgy egy évvel korábban:D).

tehát meg van a maga véleménye a papokról 8) :x :wink:

Link a hozzászóláshoz

Nos:

Nőket bántalmaznak Yneven téma:

Igen szerintem Ynev világa hasonlit a földön sokáig létező feudalizmushoz. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ezért verik őketagyr főre. Az XIV-XV. sz. ban sem az volt a jellemző, hogy az ura verte a nőt. Voltak akkor is agresszív barmok (mint most is) akik így viselkedtek, de azért nem ez volt a trendi. Ha valaki nem így gondolja járjon utána. Az már egy más kérdés, hogy a törvények nem védték a nőket, nem volt ilyen értelemben vett demokrácia. De alapvető társadalmi felépítés is eltért. A férfi kereste a pénzt, ma ez már nem biztos, hogy igaz. Ennek megfelelően látszólag a férfinak volt nagyobb felelőssége. Ez akarva-akaratlanul "hatalommal" is jár. De nem azt jelenti, hogy kényszeresen visszaéltek volna vele.

Hitetlenség, és Ynev:

Nos hitetlenség csak olyan formában létezhet, hogy nem hisz az isteni hatalomban. Nem fogadja el feljebbvalójának. Tehát esetleg nem istennek véli, hanem egy nagyobb hatalmú halhatatlannak pl. Ez már így érdekesebb tézis nemde?

Üdv.:

Dragon

Link a hozzászóláshoz

Üdv

Szerintetek hogyan lehetne egy új vallást elfogadhatóvá tenni a Magus szabályaival. Konkrétumok: Néhány varázsló előtt megjelent egy isten, aki azt mondta nekik, hogy a varázslatokat és a tudományokat ő képviseli Yneven. Alapítottak egy rendet Északynev legészakibb részén. Tanításuk, hogy az istenük (Zunir) Ranagol valamilyen rokona, és ő (azaz Zunir) is az inteligenseket szereti, de tanítja azokat, akik nem okosak, mert azt szeretné ha mindenki az lenne. Észak Yneven sok helyen iskolájuk meg mindenük van, és céljuk, hogy a Pyarroniaknak segítve először Ranagolt, majd Orwellát, később pedig Tharrt száműzzék. Zunir nagyon kedveli a tüzet, és a yners észt, ezért sokban hasonlít Ranagolra. Azt is elmondta, hogy Ranagolllal, egy nagy istencsalád tagjai, akik közül mégcsak ők jutottak el az 1.-leges anyagi síkra.

Szerintetek ez reális?

Link a hozzászóláshoz

Ahoi!

Egyistenhitet alkotni elég nagy feladat, főként azért, mert be kell építeni a történelembe. Ésszerű indokok kellenek, nem lehet csak úgy azt mondani, hogy megalkotok ezt vagy azt. Az, hogy egy isten csak úgy megjelenik előttük, elég bonyolult dolog szerintem. Valakit ki fog választani a prófétájának, ha valóban isten, és ő lesz a pártfogoltja. A többiek csak hívők lehetnek. És a varázslóknak fel kell érniük ésszel, hogy egy isten jelent meg előttük, gondolhatják ezt egyszerűen egy álomnak is. Szóval ez nem olyan egyszerű. Az pedig, hogy csak úgy rendet alapítanak "észak legészakibb részén" megint csak nem így megy. Az északi szövetség mindenről tud, és a varázslórendeket külön figyelik erre szakosodott dorani és pyarroni mágusok egyaránt. (természetesen pl. krániak is, de most nem kezdek felsorolásba.) Az ötlet, miszerint egy pantheon tagjaként jött Ranagol és "Zunir" is Ynevre jó ötlet, azonban nem helytálló. Ranagol mindig is arra tanított, hogy őt egyedül kell elfogadni. Lehet érv az, hogy őt azért taszították ki a pantheonból, mert mindig önző volt, de az önzőség nem jellemző Ranagolra, ld. hívek segítése vagy akár Kráni Tizenhármak. Õ felsőbbrendűnek tekinti magát (lehet, hogy ez így is van) , nem hinném, hogy magával egyenreangúnak elfogadna akárkit is. Teszem azt valakit, aki abból a pantheonból jött, mint ő maga. Minden erejével el akarja majd pusztítani, mivel nincs még nagy hatalma újdonsült vetélytársának, azt hiszem, ez logikus. És úgy gondolom, nem kell több egy kráni légiónál, és a krániak nem fogják sajnálni a haderőt. Nem lesz hosszúéletű ez az isten ezen álláspont szerint.

Továbbá: a varázslásnak és a fénynek már van istene Yneven, Adron személyében. Azt hiszem, ugyanazt uraló istenre "nincs szükség". Istenek "behozatala, honosítása" Ynevre lehetséges, de azért nem olyan egyszerűen történik, mint ahogy te írtad. Szerintem.

Végszónak pedig elmondom, hogy ez csak szvsz és mindenki úgy játszik a saját ynevén, ahogy szeretne.

Maradtam tisztelettel

Link a hozzászóláshoz

Most nem írtam le az egész Zunir-vallást, hogy hogyan alapult. Természetesen én se úgy gondoltam, hogy hipp-hop megjelent és azt mondta hogy én leszek az istenetek. Ezek a varázslók tapasztaltak voltak, és felismerték a fensőbb jelenlétet. Ahol a rendet alapították, az egy feltérképezetlen sziget, valahol nem messze az Erigow-Tarin határtól, amit ez az isten muatott meg nekik. Ranagol azért tanítja, hogy ő csak egyedüöl van, mert a mikor az istencsalád többi tagját jól helyben hagyta egy Ynevtől távoli síkon( ő akart lenni a főisten, de atöbbi nem engedte), utána már nem tartotta magát közéjük, és sose gondolta, hogy bármelyik volt családtagja eljön hozzá látogatóba.

Link a hozzászóláshoz

Alooha!

Szerintem egész jó 5let! Mármint Zunir felléptetése Ynevre. Ha jól akarod csinálni, akkor átbújod Ynev történelmét és kidolgozod az övét (Zunirét). Majd megalkotsz egy rendet, pap, vagy szerzetes kasztot. Persze az egésznek, csak akkor van értelme, ha rendesen kidolgozod és minden felmerülő kérdésre reális válszt adsz. Ha a sok munkát vállalva belekezdesz -ha ugye gondolom elég fontos neked ez a vallás- ne hagyd abba! Alapötletnek mondjuk Adron egyben Zunir fia/ő maga Adron és Zunir egyben csak a túlélésért folytatott harcban muszály volt más nevet választania.

Ranagol családfája is kell ehhez! Amit szintén ki kéne dolgoznod! Ha már itt tartunk Ranagol nem önző, csak reálisan gondolkodik, minél több hatalmat ad papjainak, annál többen fogják tisztelni, minél többen tisztelik, annál több az ő hatalma. Ha van ezen neki 1% haszna akkor már lehet több is így lett ő a legerősebb.

Sok sikert kívánok és szívesen segítek, ha kell! Minden dolgot elkezdeni a legnehezebb, a többi már jön magától! :wink:

Link a hozzászóláshoz

Ave

Törp asszonka rulezzzz olyat kovácsol hogy tatva marad szád na meg ahogy kinéz attol mégjobban :lol: szerintem itt inkabb az a bokkeno hogy mint nő elmegy e kovűcsnak mert szerintem erre a szakmára nő közül az adja a fejét akinek kicsit "több" jutot tesztoszteronbol a kelletenel de azt mondom éljen az emancipácio!

Az istenes dolgodhoz hozzaszolva szerintem igen nagy fába vágtad a fejszedet hiszen nem csak történelmi hátteret kell biztositani mint pl hogy élte tul a rend a kezdeti viszontagságokat, plussz ami sztm a legnagyobb melo lesz a papja vagy paplovagjainak (ha regi szerint jaccol akkor tulajdonságaik meghatározása) képzettségeik plusz szférák és egyedi magiak amivel sajnos törekedni kell hogy ne nagyon billenjen ki az az egyensuly ami eddig jellemezte a MAGUST bár nem állitom hogy mindenben sikerult de törekedtek rá :lol:

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...