Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

A Világ Közepe Fogadóról - Kérdések, válaszok


Darun

Szerinted van értelme az online mesének?  

85 szavazat

  1. 1. Szerinted van értelme az online mesének?



Recommended Posts

Líthas!

Agis Asticles: pech, hogy éppen a Magányos Feketét választottad. De ha már így történt... A Magányos Fekete egy igen erős vérfarkas féle. Nem hasonlít a Bestiáriumban szereplő vérfarkasra, sokkal inkább a klasszikus formára kell gondolni az ő estében. Az ő "társadalmuk" még a vámpírokénál is titokzatosabb. A Magányos Fekete egyike azon kevés nagyhatalmú lénynek, akinek a nevét Pyarronban is ismerik, bár ez nem az igaz neve. Eme bestia nem a többi közűl is kiemelkedő fizikai adottságai miatt érdemel figyelmet, hanem azért, mert szellemi képességei messze a "fajtársai" képességei felett álnak, pedíg az átlag vérfarkas is magas inteligenciával rendelkezik. Nagyjából ennyi tudható róla. Ezek után talán érthető, hogy miért sajnálom, hogy éppen ezt a nevet választottad. Nem túl valószínű hogy egy inkvizítor csak úgy elenged egy hitehagyott mágiahasználót, akinek a testében még egy nagyhatalmú vérfarkas is lakik. Na mindegy. A hsz-edből az derül ki, hogy most már nektek is kéne az a fránya reggel. Tervezel még addíg valamit? Csak azért kérdem, mert mielőtt ez bekövetkezne, még van pár dolog amit be kell írnom.

Darun

Link a hozzászóláshoz

No Darun ismét idéznék pár sort tőled:

"Bár udvariatlanság volt tőlem, eleddíg valóban nem mutatkoztam be. Részben azért nem tettem, mert nem tudom, az egyház milyen néven átkozott ki, hiszen annyi nevem volt már. Ezen felül, mivel úgy látszik meglepő módon még egyikőtök sem hallott rólam, nem is mondana túl skat nektek ez a név. Nos, Shadow Darkseider vagyok, a Magányos Fekete, a Szürke Kóborló, a Renegát és még tucatnyi "név" birtokosa. Ami a sorsotokat illeti, elnézést kell kérnem, elfeledtem, hogy kalandozókkal beszélek, akik közvetlenül Uruktól kapnak parancsot."

Ezen sorokból kitűnik, hogy már rég elárultad a Magányos Fekete elnevezést, ebből adódóan választottam utóbbi hsz-emben ezen nevét karakterednek. Köszönöm a felvilágosítást az Öreggel kapcsolatban ismét bővült tudásköröm, egyre többet tudok meg lassan karakteredről. Az Inkvizítor a jelenlegi helyzetet felmérve selyti kivel áll szemben, de azt is tudja, hogy eleddig nem sikerült elkapnia az Alakváltót az minden alkalommal kicsúszott kezei közül, ergo szüksége van az az Öreg segítségére, valamilyen szinten még bízik is abban hogy a közös ellenséggel szemben össze tudnának fogni, félretéve ellentéteiket. Ilyen értelemben bízik Kloan Darkseider-ben. Ez még persze nem jelenti azt, hogy nem kíséri figyelemmel tevékenységét,s elengedte volna. Egyébként az Ashreának szánt ládikóról mit kell tudni, erről kicsit több infora lenne szükségemT Szerintem még várhat a reggel amúgy és néhány dolgot addig még el kellene intéznem karaktereimmel legalább egy hsz keretében, így még ne kezdeményezd a reggelt, hátha Rodarth is szeretne még mondani vmit, s nem kéne, hogy két ídősíkon zajlódjanak az események mert az csak félreeértésekhez és ismételt szétboruláshoz vezetne és ezt szerintem egyikőnk sem akarhatja. Mythus hsz-e így is kicsit felforduláshoz vezetett ennek ellenére úgy gondolom, hogy nagyon jó ötlet volt tőle ez a cselekedet, így nem hagyhatjuk a dolgot annyiban. A karavánra mindenképpen hatással van a jószágok megrémülése/esetleges halála. Valamint a két ájult férfi sem épp mindennapi jelenség. Főleg hogy a kosárárus asszony így megrémült az állatok üveges tekintetétől, s rémületének hangot is adott. Az esti mulatságra maximum egy hsz-et tervezek, s az nem lesz éppen rövid. Neked sem árt ha tudom esetleges terveidet, ugyanis itt mindannyian KM-nek minősülünk... Mit szeretnél még véghez vinni ezen este?

Tengermély tisztelettel

Agis

Link a hozzászóláshoz

Líthas!

Agis Asticles: bármennyire is orknak látszom, azért feltételeztem tk. rólad hogy elsajátítottad az olvasás képességét és igazából az én eszem se olyan rövid, ha ilyesmiről van szó! Szóval igazából nem az zavar hogy miután bemutatkozott az Öreg, tudtad a nevét, hanem hogy pont azt választottad. Mármint a te hsz-edből meg az derült ki, hogy az Inkvizítor ismeri ezt a nevet. Ennyi erővel viszont akár egy aquir-ral is szövetkezhetett volna! Mindezt csak azért merem említeni, mert kettőjük közűl egyáltalán nem biztos, hogy az alakváltó a nagyobb vesélyforrás. A mi a ládikát illeti, az egészet faragások díszítik, a zárszerkezet egy démon pofába van rejtve. Gyenge mágiát is sugároz, mágikus tulajdonságai azonban nincsenek. Csak ellenáll a környezeti hatásoknak. A tartalmát tekintve... :-) Ha kinyitod, megtudod! Khmmm... szóval ez is félreérthetően derült ki a hsz-emből. Egyáltalán nem áll szándékomban reggelre váltani! Mivel egész nyáron kb. két-két és fél hetet leszek fenn, ezért ha rajtam múlik akkor legkorábban ősszel lesz reggel, mint mondtam, még nekem is sok elintézni valóm van a karakterekkel. Hogy mit szeretnék még véghez vinni? Ezek csupán tervek, amiket a ti hsz-eitek folyamatossan formálnak, így semmi biztossat nem mondhatok. De időben meg fogjátok tudni. :wink:

Darun

Link a hozzászóláshoz

Ha szóban fejeznénk ki magunkat ezen fórumon Darun tipikusan azt tudnám mondani, hogy elbeszéltünk egymás mellett, így viszont mindketten másképp értelmeztük egymás hsz-eit. Talán ez a célszerű kifejezés az imént történtekre. Az Avatarod alapján nem eldönthető, h mely fajba tartozol valójában (az incognojól fedi valódat :), de más hsz-eidet olvasgatva megállapított tény szerény személyem szerint, hogy kedveled az orkok népét :) Máskülönben picit sokat képzelsz a karakteredről (kiváltképp az Öregről), csak annyit tudnék hozzátenni ehhez, h az Alakváltó adta - értelemszerűen befolyásos toroni berkekből -a megbízást azon concitatornak, ki a Zászlóháború során a földé tette egyenlővé Argurent, ismertebb nevén Ezüstrévet. Hogy ezt miért tette az Alakváltó, kissé bonyolult lenne elmondani így legyen elég annyi, hogy fajtársaival szemben nem táplál túlzottan jó viszonyt. Önnálló egyéniség és ereje nem fizikai mint inkább szellemi síkon mérhető, de erre még lesz elég példa minden bizonnyal. Az Alakváltó, és Ktyches (róla még nem sokat írtam, de ő sem egészen az aminek látszik...) hosszú munkával megalkotott karakterek, s itt most a jellemükre, sajátosságaikra NEM pedig egyéb papírra vethető játéktechnikai tulajdonságaira, képességeire célzok a félreértések elkerülése végett.

A ládikáról igen homályosan fogalmaztál, mivel nem az Inkvizítor a "címzettje", nem fog hozzányúlni sem a ládához, főleg nem tartalmához. Egyébként egy különböző jelekkel felruházott kis szütyőbe helyezte mely amellett, hogy egy feneketlen zsák (lásd ET), még más erős védőmágiával is rendelkezik. A reggel eljövetelével kapcsolatban akkor nincs is több kérdésem, ez mindenki számára letisztázott, bár magam valóban kicsit "sietettem", mint utólag kiderült - s magam is jobban végiggondoltam - hibásan.

Más karaktereiddel többek között az orkkal és a törpével kapcsolatban is szeretnék bővebb információkkal gazdagodni, ha netán valamely karakterem beszédbe elegyedne velük, vagy éppen fordítva, ne legyen idegen a helyzet. Akár Delphine-ről legyen is szó, ki egyébként közös NJK. Ha te is hasonló kérdéssel fordulsz hozzám a realitás talaján maradva szívesen informállak az általam irányított karakterekkel kapcsolatban, azon infokat (mint. pl. bővebb külső leirása...stb.) Remélem mindannyian sikeresen együtt tudunk majd dolgozni közös modulunkon. Huzamosabb ideig jómagam 2 hétig nem leszek e hónapban, de azért olvasgatni fogok, így ha vmi nagyon fontos pm-ben elérhettek a kérdéssel és lehetőségeimhez mérten szívesen válaszolok is rövid időn belül remélhetőleg.

Mythus: egy másik topicban írtál Andreasel-ről, ezt nemrégiben olvastam, s sokkal gazdagabb lettem az általad irányított karakterekkel kapcsolatban természetesen csak KM-i vonatkozásban. A Darun felé intézett kérésem így hozzád is szól egyben, s előre is köszönöm a bizonyára színes leirásokat, már amennyiben lesznek mindkettőtök részéről. Célunk egy jó és akadálymentes szerepjáték nem pedig a táposság, s a felsőbbrangúság, egymás karaktereinek túlszárnyalása érzéseim szerint.

Ui.: (Egy apró hozzáfűznivaló pl. Ha egy személy kinyithatja kézzel az előtte álló ajtót nem fog légiessé válni, s telekinézissel sem fogja elforgatni a kilincset - de ez az én véleményem, s nem kívántam belekontárkodni senki módszereibe a félreértések elkerülése végett!)

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Jó ideig nem leszk most előreláthatólag, vagy úgy is mondhatnám hogy véletlenszerűen leszek fenn. Annyit jegyeznék meg, hogy mivel fórummoderátor lettem, ezért a VK "éethűsége" miatt előfordulhat hogy előzetes figyelmeztetés nélkül módosítok hsz-eket. Ezek a módosítások apró dolgok lesznek, csupán az apró hibákat, kövtkezetlenségeket és elírásokat fogom javítani. Kérek mindenkit hogy a továbbiakban is figyeljen az apró részletekre, hogy a hangulat ne szenvedjen csorbát. Megértéseteket előre is köszönöm, a pszi üzeneteket örülnék ha továbbra is mellőznétek, leveleket várom és igyekszem válaszolni is! További jó játékot kívánok mindenkinek!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Darun: Lehet, hogy egyeseknek nem tetszik, hogy moderátori valódban bármikor belenyúlhatsz a hsz-ekbe, akár előzetes figyelmeztetés nélkül. Engem csak a felsőbbrangúság zavar ahogy ezt kijelentetted, hiszen akinek van szeme amugy is észrevette volna, Te meg ugyebár elsajátítottad ork létedre az olvasás tudományát. Félreértés ne essék azzal, hogy kineveztek semmi bajom, szerény megítélésem szerint megérdemled többek között a több mint 1000 érdemleges - nem egysoros - hozzászólás fügvényében, ha ez számít egyáltalán valamit. Emellett magad is tollat ragadhatsz, mielőtt másokat figyelmeztetsz erre, hiszen karaktereid tevékenyen részt vesznek a Fogadó életének alakulásában. Erről nagyjából ennyi a véleményem. S máris találtam egy okot, hogy írjak...

Tengermély tisztelettel:

Agis

Link a hozzászóláshoz

Zug zug!

Talán nem kéne vergődnöm a "rangommal" ez igaz. De egyrészt ezt elvehetik az adminok, ha visszaélek vele, másrészt meg, eddíg is megkérhettem volna bárkit, hogy moderáljon titeket, de nem tettem. Ha jól emlékszem, megkerestelek benneteket mail-ben és tisztáztuk a félreértéseket! Mellesleg, amíg nincsen rá példa hogy kérdés vagy figyelmeztetés nélkül törlök, addíg ne is érjen ilyen vád! És nem tartozok magyarázattal, de legyen: eddíg két hsz-t töröltem így, mert az előtörténetbe valaki berakott egy blogra mutató linket. Remélem egyértelmű hogy ezt miért tettem! (ha mégsem => felhasználói szabályzat) És mindjárt utánanézek, de ha jól emlékszem, én már cselekedtettem a karaktereim, és nem akarom hogy megint az legyen, hogy kisajátítom a topicot. Mellesleg ha valakinek személyes jellegű problémája van velem, szóljon vagy kérje meg az admin-okat, hogy vegyék el tőlem a moderátor státuszt mert őket ez feszéjezi. Ezért ne haljon be ez a fórum!!! Thx!

Darun

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Remélem pontot lehet tenni félreértések végére.

Darunnak azért van moderátori joga ezekhez a témákhoz, mert kellően régóta kalandozós és valóban szívvel-lélekkel foglalkozik a fórumcsoporttal, én ezt eddig így láttam. Semmi kivetnivalóm nincs munkájával kapcsolatban, ha mégis valakinek lenne nyugodtan jelezze nekem és utánajárok a dolognak.

Egy szó, mint száz. Jó olvasni ezeket a témákat szeretném ,ha ismét beindulnának!

üdv. Z

Link a hozzászóláshoz

Üdvözlet mindenkinek!

Elösször is mélyen tisztelegnék mindazoknak akik ezt az oldalt készítették, és éltetik! :respect: Nekem nagyon tetszik! Hogy van-e értelme? Ez ezek után kérdés? :allpotty: De még mennyire!

Másodszor lenne egy kérdésem, amit lévén elég új vagyok még a fórumon, kissé pironkodva teszek fel :oops: : hogyan lehet a történetbe bekerülni? Van speciális módja a dolognak, vagy "csak" bele kell mesélnünk magunkat vagy másak minket?

Légyszi válaszoljatok, mert ha lehet, szívesen társulnék, ha nem bánjátok!

Köszi!

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...