Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Nos, szépen sorrendben.

Az univerzum (amennyiben ez a teória igaz) nem végtelen, de hihetetlenül nagy, elvégre azt sem igen lehet felfogni, hogy milyen nagy is a Föld, vagy a naprendszer, vagy a galaxis, márpedig az univezrum 'egy kicsit' nagyobb ezeknél. Tehát úgy kell az egészet elképzelni, mint pld egy labdát, amin ha a hangya elindul egyenesen egy irányba, akkor egy idő múlva visszatér a kiindulási pontba (legalábbis ezt olvastam anno, de ez is csak egy teória).

Nos, a probléma, hogyha valami végtelen, akkor azon túl semmi sincs, mert mindent kitölt, de az emberiség még túl fiatal, tájékozatlan és fejletlen, hogy ezt most (vagy szerintem valaha is) biztosra megmondja.

Az állatok és növények felesleges gyilkolásának nem vagyok híve. Egyáltalán annak sem, hogy a mi érdekünkben meg kell ölni őket, de az ölés még hagyján, de az, hogy pld milyen körülmények közt él egy csirke (aki a 'csirkegyárban' él) az gusztustalan, márpedig az emberiségnek (létszámánál és 'embertelenségétől fogva) muszály megtennie ezt. A legszebb az lenne, hogyha az világunk populációja sosem haladott volna meg mondjuk egy néhánymilliós számot. Az élet sokkal szebb lenne úgy.

Ha jól belegondolok, akkor a végtelent, mint fogalmat nem is lehet értelmezni, mert nincs is, de mégis van... Hát... Na mind1, hagyjuk. :roll:

Link a hozzászóláshoz

Sziasztok!

Csak egy idézet:

"Az emberben teremtése óta él a vágy, hogy megmagyarázza az univerzumot, hogy leírja annak törvényeit és átlássa működését. A korok alatt próbálta ezt a hit módszereivel és amikor ez nem működött a logikát állította csatarendbe.

A világegyetem mindig egy lépéssel a logika elött jár."

És egy másik:

"Az ember társas lény. Retteg a magánytól. Ezért istent teremt és daemonokat, hogy az univerzum ürességét palástolja. Pedig nem lakik ott más, mint a közöny a maga kegyetlen szenvtelenségével..."

Ez utóbi hosszab, de ez tartozott ide.

Link a hozzászóláshoz

Először is bocs, hogy csak most válaszolok de kirándulni voltam, s csak most olvastam el a témát

Csikós: az emberek többsége önző, és/vagy fajgyűlölő, és/vagy kegyetlen, etc. A hangsúlyt az önzőre és a kapzsira fektetném, mert a legtöbb mindennapi probléma erre vezethető vissza.

Viszont egyetértek azzal, hogy ha egy ember életét megváltoztatod, akkor azok talán megválztoztatják mások emberét is, és a lánc tovább bővülhet.

:wink:

Mivel nagyon hasonló Aquenor megjegyzése is engedjétek meg hogy egyként válaszoljak rájuk:

Nem tudom h ti vagytok ennyire pechesek vagy én ennyire szerencsés, h olyan emberekkel találkozom amilyenekkel de elmondok egy történetet ami velem esett meg h megértsétek mire gondoltam.

A történet kb. két évvel ezelőttre nyúlik vissza, Szlovákiában Dunaszerdahelyen élek s egy éjjel autóval hazafelé tartottam mikor láttam hogy előttem egy másik jármű eléggé tanácstalanul halad. Mivel magyar jelzése volt gondoltam eltévedhetett ezért melléjártam majd megkérdeztem segíthetek-e. Mivel nehéz lett volna elmagyarázni, szóltam hogy kövessen s elvittem a helyes útra s elmagyaráztam, hogy merre menjen tovább. Pár nap múlva el is felejtettem az egészet. Tavaly tavasszal azonban velem történt meg pontosan ugyanez. Eltévedtem egy másik városban s ugyanígy segített ki egy olyan fiatalember, akinek az autójára nézve az ember sok mindenre gondol csak arra nem hogy segíteni fog. Na azóta nem hiszek a véletlenben sem abban, hogy az emberek csak önzők és kegyetlenek v kapzsik. Szerintem csak nem a megfelelő embereket vesszük példaképnek, s ezen kell változtatnuk, de ahhoz, hogy ezen változtassunk elsősorban nekünk magunknak kell megváltoznunk. S mindegy, hogy miben hiszünk vagy nem hiszünk.

-csak egy esetről beszéltem, de nem egyet éltem meg.

Link a hozzászóláshoz

Madowick: Ez igen örülök hogy föltetted újra(a mi az élet értelme) kérdést az itteni srácoknak. (Látom megint nem mertek válaszon gondolkodni)

Erről az ősrobbanás dologról...megint csak a valóság i.. topic elejét tudom javasolni, mert próbáltam fölépíteni a témát mindenki számára érthetően, és pont az olyanok számára írtunk az elején mint ti, mert úgy gondoltam a tiétek a legjellemzőbb gondolkodás.

Ha kezdetben volt az anyag és nem fogadjátok el azt az evidens, ekzakt és triviális fizika tudományosan is elfogadott tényt, hogy anyag és energia ugyanaz, akkor mondjátok el léccci, hogy az anyag milyen teremtő elv szerint alakult ilyen tökéletes precíz formába, hoszen szerintetek a világegyetemben nem volt törvény, elv, hiszen nem volt Isten, azaz intelligencia és erő.

A világegyetem nem végtelen. Pont akkra, hogy kszolgálja a benne élő lények tanulási folyamatát.

A világegyetem (szerintem is) tágul hogy hogy sűrűsödik össze úja, arra mondok egy példát kicsiben' (?) A naprendszerünk napja mikor elégett a hidrogén benne akkr tudjátok nagy fehér óriás lesz, elkezd tágulni, magába olvasztja a bolygókat, végül összeomlik magába.

Na most pont elfelejtettem az idevágó miértet, de ugyanaz amiért nem akarnak a nagy európai részecskegyorsítóban atommagot hasítani, mert akkor energiát szabadítana föl, hogy feketelyukat hozna létre, és magábaroppantaná a földet. Minél kisebb részecskét bontasz föl mégkisebb elemekre, annál nagyobb energia szabadul föl. Evidens ez is.

A világegyetem működése ciklikus. Kezdetben tágul helyet teremtve a világegyelem lényeinek, aztán ahogy a lények megértik miért léteznek, visszatérni Istenhez és részévé válnak, hogy aztán újra kezdetét vehesse a teremtés. (ez megint sok lesz nektek de már leírtam)

Link a hozzászóláshoz

Vannak dolgok, amikre csak később kapunk választ.

Honna lett isten? Nesze: Honnan lett az anyag?

Miért van mégis az enyém előrébb? Ha volt anyag, akkor mi volt az elv, ami áltai ily tökéletesen szerveződött?

És had kössek bele a másodikba is, a mindenség törvényének beteljesülése? És szerinted mi a mindenség törvénye? A törvény, már intelligenciát és szervezőelvet feltételez. Te magad nyilvánítottad ki Isten létezését.

Link a hozzászóláshoz

Neeeem. Takeda, te most azt próbálod elmagyarázni nekünk, hogy a hús van a fasírból és nem pedig fordítva, vagy hogy a sírgödör csinálta a sírásót. Nem értek egyet. Kezdetnek pedig el kell fogadnunk, hogy valami volt, márpedig ez a valami vagy anyag vagy energia és NEM isten. Ennyit akartam. Hehe, most jöhet az hogy milyen hülye vagy d3st, de már csak kéjjel hallgatom végig, ahogy ellenszegülsz. :)

Link a hozzászóláshoz

Ezt a kérdést már megválaszoltam anno (megválaszoltuk? lehet, hogy Mazsinó mondta ezt, de ha igen, akkor is egy véleményen voltam vele).

Tehát a véleményem (/ünk) az, hogy egyik sem. Úgy hívják a dolgot, hogy evolució.

Lord Rufus: szarok az istenedre... nem kérek bocsánatot, mert akárhányszor kijelented, hogy van (pedig nincs) vérig sértesz, szóval erről ennyit. Nem szeretnék hozzászólni a vallásos témákhoz, mert csak felidegesítem magam, és ha tényleg ideges vagyok, akkor pusztítok és azt nem akarok. Szóval szerintem zárjuk le a vallásos szutykokat, úgyis tudja mindenki, hogy nem fogom megváltoztatni a véleményem és hogy a veszekedések csak ártanak mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz
Ezt a kérdést már megválaszoltam anno (megválaszoltuk? lehet, hogy Mazsinó mondta ezt, de ha igen, akkor is egy véleményen voltam vele).

Tehát a véleményem (/ünk) az, hogy egyik sem. Úgy hívják a dolgot, hogy evolució.

Lord Rufus: szarok az istenedre... nem kérek bocsánatot, mert akárhányszor kijelented, hogy van (pedig nincs) vérig sértesz, szóval erről ennyit. Nem szeretnék hozzászólni a vallásos témákhoz, mert csak felidegesítem magam, és ha tényleg ideges vagyok, akkor pusztítok és azt nem akarok. Szóval szerintem zárjuk le a vallásos szutykokat, úgyis tudja mindenki, hogy nem fogom megváltoztatni a véleményem és hogy a veszekedések csak ártanak mindenkinek!

Figyelem!

Megkérek mindenkit, hogy csak kulturáltan fórumozzon!

Elnézést 3dst, hogy pont a te leveled linkeltem be, de ez volt az utolsó nem kellemes hangvételű levél.

A vallásosság kérdése nem egy hétköznapi téma és sokakat elég mélyen érinthet. Akinek nem szimpatikus az e körül zajló beszélgetés, az csak visszafogottan csevegjen az éteren keresztül.

Nagyon szépen köszönöm a figyelmet!

Mazsinó

Link a hozzászóláshoz
Isten VAN!!! hogy hogyan keletkezett? az ősenergia teremtette, mely mindannyiónkat áthat, csak nem tudunk róla

és mellesleg ha ez nem válasz nektek, akkor gondolkozzatok el azon, h melyik volt hamarabb: a tyúk vagy a tojás...

És az ősenergiát mi teremtette?

Mért kell az az embernek, hogy mi teremtett mit, hogy mikor keletkezett a keletkezés? A dolgok létrejöttek, Te létrejöttél ebbe a világba, és létezned kell benne.

A kezdet előtt szerintem az időtlenség volt. A Semmi. A Minden. Aztán a dolgok kezdtek különválni.

"Az érzés újra érezni akar, a gondolat újra gondolni akar, a cselekedet újra cselekedni akar. Ennyi az egész."

Nem érdemes a végtelenségig töprengeni azon, hogy mi volt ezelőtt, hogy az és az miből lett... az ember ehhez túl apró, hogy megérthesse. Gondoljatok bele, a hangya meddig töprenghet azon, ami nekünk az első pillanattól kezdve magától értetődő...

Link a hozzászóláshoz
Lord Rufus: szarok az istenedre... nem kérek bocsánatot, mert akárhányszor kijelented, hogy van (pedig nincs) vérig sértesz, szóval erről ennyit.

nos, erről csak annyit, hogy szerintem az sokkal sértőbb, ha hiszel valamiben, és azt mások tagadják, mintha nem hiszel valamiben, és az emberek kijelentik, h van... te tudod, én lezártam a témát

az ősenergia miből keletkezett? nos, erre nem tok mit mondani, Pegasus, ez már kicsit felettem áll...meg minden vallásos vagy nem-vallásos ember felett

Link a hozzászóláshoz
Eghy kérdés:ti miért hiszitek/(tudjátok) azt h isten van?

Most beidéznék ide valamit Gandol mestertől, amiből gyakran szoktam idézgetni:

1. Egyetlen teremtő erő van - a hit. Vedd észre, hogy

2. Hite csak az embernek van. Az Istennek nincs hite. Ezért

3. Teremteni csak az ember tud. Amiből az következik, hogy

4. A világot az ember teremtette. Sőt, az

5. Istent is az ember teremtette. Tehát

6. Minden csak akkor és addig van, amíg az ember hisz benne:

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...