Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Az emberiség jövője


Recommended Posts

Madovick:hja a globalizáció...Gondolj csak bele mi lenne ha eljönne a 100%-os globalizáció.Egy szó amit kis hazánk majdnem átélt:kommunizmus.Gondolj bele.Minden SZÓ SZERINT minden egy cég kezében lenne és annak az egy irányítójának,esetleg vezetőtanácsnak vagy mittomén.szal naggyon de nagyon kevés ember kezében lenne.Õk tudnának irányítani mindent.Gondolj bele mekkora hatalom lenne ha egy cég kezében:ő állítja elő az öszes autót kaját számgépet ruhát stbstb....Sokkal de sokkall nagyob hatalma lenne mint az államfőknek.(ugye nekik lefőképp a hadseregen nyugszik a hatalmuk.és ki gyártja annak a felszerléseit?az olyan cégek.szal szívás...)Hát asszem elégg szörnyű lennne....Mellesleg meg eltűnne a szabad verseny(üzletek közt)ami elég csúny lenne hiszen az tartja egyben ezt a gazdaságot...Egyébként ha eljönne a 100-as globalizáció vagy csak annak is a közelébe jutnánk:1.a legnagyobb hatalú emberke/emberkék megpróbálnának a világ urai lenni.na ezt a nép nem hagyná megdöntené őket azt jönne az Anarchizmus.Aq voltam

Link a hozzászóláshoz

Aquenor:

Azt hiszem te egészen másfajta globalizációról beszélsz mint én, ugyanis te azt fejtetted ki, mi lenne, ha mindent egy cég irányítana, tehát a gazdaságban lenne teljes egység.

Én inkább egy olyan globalizációra gondolok, ahol nem lennének sem országok, sem kormányok, sőt, még különálló népek sem. Hiszen mind egy fajba tartozunk, ahogy azt Linné még nevén is nevezte. Homo Sapiens. Az, hogy ezeken belül az emberek még az idők kezdetén kitalátak bizonyos, "népnek" nevezett kisebb csoportokat, annak az volt az oka, hogy még nem láthatták teljes egészében az egész emberiséget, ahogyan ez ma már lehetséges.

Éppen ezért napjainkra már elég okosnak kellene lennünk, hogy véget vessünk ennek a nemzetnek nevezett őskori maradványnak.

Engem őszintén szólva frusztrál, ha valakit a saját nemzeti érzéseiről hallok beszélni. Miért nem látják be ezek az emebrek, hogy mindenki ELÕSZÖR az emberi faj tagja, és CSAK UT

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Nem hinném, hogy maga a vélemény bárkit is sérthet.

Amit itt leírtál az mind szép és jó, de Utópia. SOHA nem fog megvalósulni teljes egészében. Ahhoz túl sok minden (háborúk, polgárháborúk, kialakult nézetek, stb...) történt, és valószínűleg történni fog, hogy ez létrejöhessen. pl: amerika-közel-kelet ellentét, Trianon, és még hasonlók.

Ha frusztrál mikor valaki a nemzeti érzéseiről beszél, csak azt tudom mondani, hogy ne hallgasd. Fogd be a füled, hagyd ott, vagy amit akarsz.

Link a hozzászóláshoz

Én szinte el sem tudom képzelni azt h az emberiség mint 1 egész éljen.Túl sokan vagyunk túl sok nézet túl sok vélemény.és ha össze is jönne létrejönnének olyan csoportok akik hasonló nézetket vallanak(mondjuk neonácik)és el akarnának szakadni abból a rendszerből és talá negy új országoit vag ijesmit akarnának alapítani.Sosem lesz teljes egység.ez biztos.

Egyébkét ha UFOk jönnének h leigázzák a földet akkor:

1.kihalnánk,mivel ahoz h ide tudjanak jönni oyna technika kell ami sokkal de sokkal fejlettteb a mienknél ethát a fegyvereik is fejlettebek ergo simán kihalunk.

2.ha le is győznénk őket és a áhboú idejére egyésgbe ovácsolódna a Fölf utána vagy max rá pár évvel felszínre törnének a különbségeg viták ijesmi---> ott lennénk ahonnan indultunk...

Link a hozzászóláshoz

Aquenor: Az emberek egy része biztos az UFO-k mellé állna, mert így az ellenségeik legalább előbb pusztulnának el.. :lol:

Szép sorban elhagyjuk ezt a Földet, ha megtanultuk mindazt amit tanítani tudott nekünk. A világbékében nem lehet sokmindent tanulni, ez a világ a próbák helye, ahol el kell döntened Istenhez vissza akarsz e térni, vagy nem.

Remélem nem oKoz gondot a 'hagyományos' szemlélettől való elszakítása a témának egy kissé...

Link a hozzászóláshoz

szerintetek minden fajnak az a sorsa h kihaljon?Mer az nyilvánvaló h mi ki fogunk halni,h most vagy később az elválik.De ha viszanézzük az egyedfejlődést minden faj előbb vagy utűóbb kihalt.Legtöbbször azért mer nem tudtak alkalmazkodni a környezeti változáshoz,az idő múlásához.Szerintem az ember nem a környezetéhez hanem saját magához nem tud alkalmazkodni és ez lesz a végzete.Nem jut megegyezésre saját faján belül(nem tucc mutatni mégegy olyan fajt ami saját magát pusztította volna ki ilyen mértékeben)

Nemtudom miért de most támadt egy olyan gondolatom h mennél intelligensebb egy faj annál hamarabb hal ki.Most ha belegondoltok:egyesejtűek:az élet kezdete,és naojainkban is jelen vannak.

Mi + nemsokára eltűnünk innen.Érdekes.

Link a hozzászóláshoz

Hogy miért hal ki minden faj?

Hát azért, mert semmi sem tart örökké. Mindennek van kezdete, és vége is.

A kezdet: egy majom leesett a fáról, aztán lent maradt.

A vég: a bolygó kiirtotta a rajta élősködő vírusokat.

Az emberiség után aztán biztos jönnek majd valaki mások, akiknek aztán ugyanez lesz a sorsuk. Aztán ha a következő faj ideje is kitelik, őket is váltják majd valkik. Télre nyár jön, s nyárra tél. Ez az örök rend.

Éppen tegnap olvastam Lovecraft-től az

Link a hozzászóláshoz

Lehet hogy nem ilyen válaszra vágytok, de elmondom mi miért van. Ismét nem tudok materialista válasszal élni. De egyben válaszolok is Aquenornak, hisz az új kérdés voltaképpen válasz az előzőre.

Ez a föld, egy fejlődési terület, amely által visszajuthatunk abba a Paradicsomba, ahonnan az Istentől való elpártolás által kiűzettünk. Ez a paradicsom korántsem ezen a Földön van, de most nem ez a lényeg.

Amiatt, hogy Istentől eltávolodtunk, tehát a szeretet fényétől, negatív tulajdonságokat vettünk magunkra mely a fénnyel a szeretettel ellentétes (gyűlölet, harag.....) ez a sötétség az emlékezetünkre is kihatott, és végül csak az önmarcangoló érzések maradtak, a pokol legsötétebb bugyraiban az angyali emlékezet legkisebb szikrája is elhomályosult. A Teremtő ezért egy fejlődési teret hozott létre, ahol a lények visszatérhetnek a tökéletesség felé vezető útra. Ennek egyik színhelye a Föld.

A lények elsőként alacsonyrendű állatok(pl:férgek), kövek, növények, majd egyre magasabb rendű állatok formájában születtek újjá, míg végül elérték a legmagasabb helyet amit a Földön el lehet érni, hogy emberek legyenek.

/Madovick jól mondja, mindennek van vége, de mégsem teljesen, mert ami pusztulásnak látszik, az továbblépés.

Link a hozzászóláshoz

Elgondolkodtató, amit írtál, Takeda; de egy helyen ellentmondást vélek felfedezni szavaidban. Tehát álláspontod szerint akkor pusztul ki az emberiség, ha már minden lélek továbblépett egy magasabb szintre. Viszont ha az emberiség a bűnben és fertőben tobzódva, önmagát pusztítja ki, az mégsem nevezhető igazi "továbblépésnek".

Egyébként ha már itt tartunk kíváncsi vagyok, mi lehet a következő lépcsőfok... :roll:

Link a hozzászóláshoz

Örülök Madovick, hogy ilyen érdeklődően megvizsgáltad amit írtam.

Első felvetésedre az utolsó bekezdésbeli mondatommal válaszolnék:

"Ha elpusztul a Föld, testtelen lélekként sokkal-sokkal tovább tart majd elérni a szükséges szintet. "

És a harmadik bekezdésből:

"A Teremtő ezért egy fejlődési teret hozott létre, ahol a lények visszatérhetnek a tökéletesség felé vezető útra. Ennek egyik színhelye a Föld. "

A Föld az a színtér, ahol leggyorsabban fejlődhetünk. Lélekként nehéz lenne megértenünk a világegyetem kétpólusúságát, a kettősséget, mely az anyagi létben éleződik ki leginkább.

Mondhatni, a Föld a sötét régiók és az isteni szférák legfontosabb ütközőpontja. Modhatni a világ közepe /de ez lehet csak azért látszik így mert mi élünk rajta/, az út fele a teljes sötétségből és az Isteni fény felé (ez viszont tuti) és persze visszafelé is.

Hogy mi lesz az emberrel, ha már nincs szüksége az anyagi létre, az energia legsűrűbb formályában való létezésre? Akkor Levetkőzi az anyagi burkot, és szellemszemélyként ténykedhet tovább, hogy önmagát, és a mögötte haladókat Istenhez közelebb juttassa.

Nem szeretnék arról írni, hogy milyen ez az állapot, és hova kerülhet az ember, mert semmi értelme a hegy tetejéről ábrándozni, ha még a tenger fenekéről sem úsztál föl. Annyit kell csak tudnunk hyogyan jutunk oda.

Ha mégis árnyalatnyi képet akarsz kapni valamiről akkor olvasd el a biblia utolsó két oldalát, onnantól, Új eget és új flödet teremtek, mert az elsők elmúlnak...

Ha tudni akarod (az E/2 mindenkinek szól persze) hogy hol tartasz az úton, akkor nézd meg magadban:

:arrow: Meg tudsz e bocsájtani mindenkinek?

:arrow: És magadnak?

Ha igen akkor vagy hazudsz magadnak, vagy már nincs is rám szükséged, és akkor megkérlek, hogy írkálj helyettem.

És persze:

Boldog és Eredményes Új Évet Mindenkinek!

Link a hozzászóláshoz

Takeda:amit írtál abból nekem az jön le h ha vki meghal akkor 2 dolog történhet:vagy továbjut a következő szintre vagy újra emberi testben születik újjá me nem teljesítete a rá kiszabott feladatot.Nos eddig OK de mivan ha valaki öngyilkos lesz?Az feljebb jut esetleg viszaesik avyg újászületik emberként?

Boldog és szerencsés újévet minden Kalandozónak!

Link a hozzászóláshoz

Ha öngyilkos leszel, először is halálod után átéled időtlen fájdalomként azt a szenvedést, azokat az érzéseket, amiért öngyilkos lettél, mert az értelmedet és ítélőképességedet ez időre elveszted, aztán a másoknak okozott fájdalmakat, mint ahogy a vi-ben már leírtam, és végül választasz egy olyan életet, ahol meg kell bírkóznod ugyanazzal a problémával, ami elől elmenekültél.

Nagyon röviden és vázlatosan...

Link a hozzászóláshoz

Az e,berek ezeket a dolgokat nem tudják. Gondolom ti se tudtátok. Mivel az emberek nagy százaléka azt sem hiszi el, hogy van valami a halál után, azt hiszik elpusztulnak és kész.

A probléma feladat mindössze, ha nem tudod megoldani, kapsz helyette másikat. Lehet úgy tűnik, hogy rosszabb lesz neked, de ez relatív, és lehet, hogy egy új és jobb helyzet jön azzal, hogy valamit elvesztettél.

Link a hozzászóláshoz

Hmmm...szökőár?

Egy barátom azt mondja, hogy ez még csak a kezdet volt, és igazából jelentéktelen ahhoz képest ami ezután következik. Csak egy kis "szűkmarkú kóstoló", hogy az Õ szavaival éljek.Valaminek a kezdete. Õ úgy fogalmaz, hogy az "aranykor" kezdete...A baj csak azzal van, hogy az "aranykor"-t földrengések, árvizek egész sorozata előzi meg...

Link a hozzászóláshoz

Nekem a vízöntő korszakáról először a Hair jut eszembe...abból is természetesen a "Vízöntő" c. dal :-)

Vízöntő

Fénylő Hold lesz majd egy új idő

Mikor a Jupiter a Marssal együtt áll.

A harc és minden rossz felhő elszáll, s helyére a szeretet áll.

Ez lesz a Vízöntő, az új korszak hajnala, a béke győztes angyala

A Vízöntő, a Vízöntő.

Szeretetet hoz a Földnek, meleget oszt és olvad a jég.

Hazugok a ködbe vesznek, tiszta álmot a gyermekeknek.

Misztikus csodák így születnek, édes szabadság a szívnek.

A Vízöntő, a Vízöntő.

Fényes Hold hozd el az új időt, mikor a Jupiter a Marssal együtt áll.

A harc és minden rossz felhő elszáll, s helyére a szeretet áll.

Ez lesz a Vízöntő, a béke bíbor hajnala, a Vízöntő korszaka.

A Vízöntő, a Vízöntő

Link a hozzászóláshoz

Hát...nem tudom, hogy ez aranykor-e. vagy az lesz-e.

Nekem egyszer azt mondta valaki, hogy van felettünk valaki (nevezzük Istennek, Istennőnek, Rendező elvnek), aki figyel minket, ha úgy tetszik, magust játszik velünk. szvsz gonosz KM lévén, néha odacsap, eltörli a JK-kat. Komolyra fordítva a szót.. nem hiába volt a pestisjárvány sem, az özönvíz sem, az AIDS sincs hiába... Valamikor, valamit kaptunk, amiért most fizetni kell, de az is lehet, mint ahogy Eleinor mondta, lehet, hogy eztán kapjuk meg. Vagy egyszerűen túl sokan vagyunk. Lássuk be, minden korszak azzal kezdődik, hogy valami végetér. Nézzük piramisokat, a majákat, az inkákat, a hatalmas városokat a hegyekben, ami magas intelligenciájú életformára utal.. Eltűntek, nem tudunk semmit a távozásukról, csak kultúrájuk értékeit csodálhatjuk..ez maradt. Talán túl közel jutottak a megoldáshoz, talán közel jártak ahhoz, hogy megtudják, miért élünk. Talán odáig fejlődtek, hogy tudták ki játszik velünk, és ezért eltűntek. Talán nincs jogunk tudni, hogy ahogy mi eltapossuk a hangyákat, minket is eltaposhatnak.

Nem vigyázunk egymásra sem, a Földre meg végképp nem. Mi értelme az olyan életformának, akinek mindig az jut eszébe, hogy öljön? Félek a bogártól? Eltaposom, mert így nem bánthat. Filmes példát hoznék ide, ETI a földönkívüli.. (nemtomhogykellírni). Ott láthattuk mit tesz az ember az idegenekkel. És az sajnos a valóságban is így van. Nem tanulni akar a bogártól, eltipossa. Nem tanulni akar a földönkívülitől, felboncolja, így akarva megtudni azt, amit sosem fog, mert megölte a lényt, aki segíthet. Holdra szálltunk, hatalmas öröm. Mi jut az ember eszébe? Felviszek vacak anyagokat a Holdra, és holdrengést okozok. Csoda, hogy sose jutott el odáig az űrhajó? Miért az jut először az ember eszébe, hogy romboljon? Ha erre megkapjuk a választ, akkor tudunk változtatni a helyzeten. Akkor fejlődünk, és... eltűnünk.

Minek van értelme akkor?

Link a hozzászóláshoz

Õszintén megmondom Felon hogy elég érdekes dolgokat vettettél fel, amiknek egy jó részében van igazság.

Szerintem nem beszélhetünk viszont felsőbb akaratról, a mostani katasztrófák csak a föld periodikus változásait készítik elő(lsd jégkorszak) mivel a földnek ugyanúgy meg kell néha újulni mint a természetnek. Gonduljunk csak a növények téli pihenésére, vagy arra, mikor a szavanna leég, a hamu azután évekig táplálja a talajt, így új növények életfeltételeit biztosítva. Az AIDS a pestis és a hasonló járványok valószínüleg évszázadokkal ezelőtt egyszerű náthának indultak, aztán mikor szinte minden élő szervezet megtanult szinte 100%osan védekezni ellenük, továbbfejlődtek. A vírusok, baktériumok célja nem az hogy más élőlényeknek szenvedést okozzanak, egyszerűen csak túl akarnak élni, mint mindenki más.

Abban viszont sajnos egyet kell értenem, hogy az ember valami miatt a pusztítást igényeli. Lehet hogy azért mert már annyi pusztítást láttunk az elődeinktől, hogy tudat alatt hozzájuk akarunk hasonulni? Õszintén szólva erre a miértre mégcsak értelmes gondolatom sincs, emhogy válaszom.

Link a hozzászóláshoz

Aquenor, először neked válaszolok, a tiédre egyszerűbb, vagy mégsem..

Tudod, sosem beszélhetünk egységről, semmilyen oldalon. Nincsen csak vad elefánt, vagy csak szelíd. Nincsen csak mérges kígyó, vagy csak nem mérges kígyó. Nincs csak kék papagáj, és nincs csak lila. Mi együtt vagyunk emberiség. És köztünk is vannak rossz emberek, és vannak jók. Nem tudom azt mondani, hogy ez teljességgel igaz, de a katonaságot, a kormányt mi válasszuk. Ezzel mi adunk kezükbe hatalmat. És nekik először az ölés jut eszükbe... mik vagyunk mi? Mire teremttettünk? Aquenor, azt kell mondanom, bármennyire is rossz, a rossz emberek többségben vannak... és, hogy csak a tudatlan pusztít? Nézz már rá egy idegen létformára... ismered? Nem. Tehát tudatlan vagy...

Gemkapocs. Neked már bonyolultabbnak tűnik válaszolni, vagy akár csak megkísérelni azt. Érdekesnek tartom, ahogy a föld "téli álmáról" beszéltél. Azzal viszont nem értek egyet, hogy nincs rendező elv. A Földet is létrehozta valami... Most mondhatod, hogy persze, az ilyen olyan meteorok, meg a nemtommégmilyen folyamatok. De nem gondolod, hogy a meteort is irányította valaki/valami? Nem tudom elfogadni, hogy csak véletlen volt minden. Mert akkor azt kell elfogadnom, hogy véletlen az is, hogy élek. Mit szoktak mondani a túl sok véletlenről? Azt, hogy már nem lehet véletlen...

Vírusok. Fejlődnek, élni akarnak, igaz. De miért jött létre a nátha?

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Takeda: Te miért képzeled magad ilyen óriásinak? És miért hiszed h létezhet megbocsátás mindig,mindenki szívében? Lásd meg h nem csak a "mennyei atya" van, ő csak egy a sok közül aki szórakozik velünk... talán túl nagy célt tűztem magam elé de megpróbálom véghezvinni, ebben eddig csak ő akadályozott. Õ az aki gonosz velem és nem más. Nem ismerlek, de egyet érts meg: nincs olyan, hogy csak jó... még az angyalokban sincs feltétlen szeretet, néha át is változnak "bukott angyalokká".

A szökőár. Felon gondolatai tetszenek, de mondok még valamit. Ember is előidézhette, tart már itt a technika. Nem fura, hogy észlelték a földrengést, de a szökőárról csak később figyelmeztették azokat akik felé tartott? Talán ezért lesz korváltás. Az emberek egy része nagyon elhajlott a gonosz irányba. És egy másik része túlságosan a jó irányba...

Gem: veled beszélnem kell egyszer komoly dolgokról, mert igazából nem ismerlek arról az oldaladról.

LEHET, HOGY ÓRI

Link a hozzászóláshoz

Warlock:az h ezt a techinka idézte-e elő majd meglátjuk max 1-2 éven belül mer akkor meglátjuk h húzot-e valaki ebből az egészből.És ha igen meg kell nézni h az (ország?vagy nemtommi)áll-e olyan technika szinten.Talán így kiderül h okozhatta-e ezt a technika.

Felon:bocs de én nem tudom egyzserűen azt elfogadni h van vmi anygal isten ördög démon lény vagy hícd aminek akarod és az irányítja a mindent.meg engem is.Ezt nem hiszem el.Ezt a létsíkot,univerzumot vagy akármit csak egy dolog írányítja:a természet törvényei.(dizika,kémia,biológia stb..)semmi más.legalábis sztem.

Link a hozzászóláshoz
Vándor
Ehhez a témához mostantól nem lehet hozzászólni
×
×
  • Új...