Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Üzenet a fejlesztőknek


Antail

Elégedett vagy?  

50 szavazat

  1. 1. Elégedett vagy?



Recommended Posts

Hy Gambit

Köszi az infókat én is kerestem már ezeket, mert kellet volna egy meséléshez, majd megnézem őket. Alapjában véve nem rossz a régi sem, de lettám már jobban megszerkesztett, dizájnos, ám mégis használható Karilapot. És tényleg ami szükséges infó aképzetségeknél az hiányzik a kari lapról ekkora baklövést. :he:

Link a hozzászóláshoz

Mondjuk igaz ami igaz, háziszabályokkal sokszor többre megyünk mint egy bugos kiegészítővel/"javítással" :)

Csakhogy. Mi nem érdeklősképpen próbáltuk ki az UTK, hanem konkrétan átálltunk rá (nem volt nehéz miután kb egy éve ETKztunk és azt is csak néha napján). A mi társaságunk meg egy elég elszeparált közösség (értsd sosem voltunk kalandozok.hu táborban, nem járunk szerepjáték klubba - főleg mivel bezárt a new ork :x -, stb...). És mondjuk ha másokkal is játszani akarunk (mert engem pl érdekelne egy ilyen tábor) akkor jó volna ha lenne egy pöpec rendszer (nem kell, hogy tökéletes legyen) amit mindenki ismer és jó alap. A házikiegészítők meg nem szabálymódosítások, max kiegészítések és egyéb + dolgok (városok, fajok, kasztok, történelmi események, stb...). Mert gondolom a táborban nem UTK van (egyenlőre jogosan).

Igaz ami igaz, én nem ismerem teljesen a régi rendszert, csak az alapkönyveket hasonlítottam össze. Tudom, hogy van sok kiegészítő hozzá, de nincs pénzem megvenni mindet. A két alapkönyv közül pedig nekem biza az UTK jobban bejött. Sokkal.

Ez lehetne off, de elmegy fejlesztőknek szánt üzenetnek is :)

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát, ha most azt mondom, hogy azért, amiért annak idején pár új (egyébként jó) novella két kötetre duzzasztva "agyonolvasott" novellákkal pénzbe került, nagyon off?

Mellesleg igazad van, az a minimum lenne, hogy ingyenesen hozzáférhető lenne az errata. Az eredeti könyvnél jobb minőségben (pl. a belső összhangot illetően...) Egy olyan errata, ahol pl. a 25. oldalon javítanának egy elírást, amire a 34-en rákontráznak egy mást mondó szabállyal, ugyanakkor azt a szabályt nem erratázzák, ami a könyvben a javított témához ellentmondásosan kapcsolódik... NE legyen így, de az UTK-t ismerve van rá esély, nem biztos, hogy megoldaná a problémát.

Egyébként, javítsatok ki, de az Errata nem az elírásokra, lefelejtett sorokra stb. vonatkozik? Az átgondolatlanságot, vagy az ellentétes szabályokat, vagy a következetlenséget nem ezen a szinten kell, illetve ezen már késő javítani, nem?

És mondjuk ha másokkal is játszani akarunk (mert engem pl érdekelne egy ilyen tábor) akkor jó volna ha lenne egy pöpec rendszer (nem kell, hogy tökéletes legyen) amit mindenki ismer és jó alap.
Ez az... hogy van ilyen. Ha nem lenne, egész más lenne az UTK megítélése, szerintem nem csak az én részemről.
Link a hozzászóláshoz

Ez a hozzászólás már elég OFF lesz, de Croatush kérlek az sose tartson vissza egy tábortól (pláne egy Kalandozók-ostól), hogy kezdő játékosnak tartod magad! Évről évre fordulnak meg olyanok nálunk, akik "kezdő" játékosnak tartják magukat és szerintem eddig kivétel nélkül jól érezték magukat. Ez ellen a tapasztaltabb táborozóknak sosem volt kifogása, sőt! Szerintem mindenki örömmel lát új arcokat - értelmes embereket - a táborban! ;)

Link a hozzászóláshoz
Hát, ha most azt mondom, hogy azért, amiért annak idején pár új (egyébként jó) novella két kötetre duzzasztva "agyonolvasott" novellákkal pénzbe került, nagyon off?

Az bizony... :wink:

Mellesleg igazad van, az a minimum lenne, hogy ingyenesen hozzáférhető lenne az errata.

Legjobb tudomásom szerint az lesz, és soha egy percig nem tervezték fizetősnek. Tényleg nem tudom, ezt honnan vetted... :roll:

Egyébként, javítsatok ki, de az Errata nem az elírásokra, lefelejtett sorokra stb. vonatkozik? Az átgondolatlanságot, vagy az ellentétes szabályokat, vagy a következetlenséget nem ezen a szinten kell, illetve ezen már késő javítani, nem?

Nem, nem csak az elírásokra, stb. vonatkozik és egy hibát kijavítani szerintem sosem késő. Persze jobb lenne, ha el se követték volna, de ha javítják, még mindig jobb, mintha hibás maradna... Nem mellesleg ez egyben azt is jelenti, hogy az alkotók elismerik, képesek hibázni és a könyv mégsem tökéletes (mint amivel sokáig hitegették magukat).

De ezzel nyilván nem kötelező egyetérteni...

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Végigolvasva Gambit utolsó hsz-ét egyetértek vele, főleg amit az errataról írt. Javítani soha nem késő, bár van ahol ezt nem errataban készítik hanem újabb és újabb verziók kiadásával. Errata oda kell ahol a rendszer jó, és a kisebb hibákat kell orvosolni, de ha nagyobb hibák vannak akkor inkább új kiadás a jobb.

Link a hozzászóláshoz

Miután elolvastam az UTK-t, és a neten (pl itt) is vájárkodtam mindenféle infók után, megosztom a véleményem.

Igyekszem azokat kihagyni amiket már más is írt itt, meg ami karóval szúrja a szemet és már van rá javítás (pl a barbár).

Amit alapvetően hiányolok, az a tiszta, egyenes és következetesen egyértelmű megfogalmazásmód a fontos szabályok leírásánál. Oké, hogy kell egy kis irodalmiasság, de azt én meghagynám a regényidézeteknek, a szabályok taglalása lehetne nyers és határozott, minél kevesebb hantázással.

Ami továbbá hiányzik nekem (az ETK-ből is hiányzott)

- egy errata, valami hivatalos helyen (illetve az az rtf elég zsír ami a karakteralkotás topicban van)

- tárgymutató (ezt már vki írta asszem)

- egy leírás, ami elmondja tételesen, hogy hol milyen iskolák vannak, és ezen iskolák milyen Képzettségeket oktatnak, és hogy csak saját diákoknak-e, vagy nem csak saját diákoknak-e ("saját" diák, aki az adott iskolában kezdte - lett 1. tszű). Ez leginkább a IV. nehézségűekre vonatkozik, mert ott direkt írják. IV foknál az sem ártana, hogy elmondják mindegyiknél, hogy hol mennyi aranyba is kerül a tanulása. A több ágú képzettségeknél (pszi, harcművészet) nem ártana minden ágat külön képzettségnek tekinteni.

- egy leírás a világ országairól, olyan stílusban, mint egy cartographia világatlasz függelékében: abc sorrend, szabványos országleírás (zászló, lélekszám, gazdaság, hivatalos nyelv(ek), ott élő etnikumok aránya, megyék, stb, utána a maradék fontos dolgok szövegesen, egy két bekezdésben). Ez velős, kezdőknek gyorsan áttekinthető, és awesome lenne.

- egy közepesen rövid áttekintés a világon húzódó erőviszonyokról (diplomáciai kapcsolatok országok, vallások, szervezetek, népek és fontos hatalmi pozíciójú személyek között)

- egy olyan térkép, amin nem csak az országneveket és országhatárokat, hanem egyéb fontos dolgokat (pl főváros, főbb kereskedelmi utak, térkapuhálózat, bazi fontos történelmi helyek, akármi mások) is feltüntetnek. Fekete-fehér formátumban ezt persze nehéz, de akkor lehetne több térkép is.

- egy max 1 oldalnyi leírás az egyes tájak éghajlatáról

- sokkal materialistább magas mágia kép, amit nem értelmezhet mindenki úgy ahogy akar (kezdve az elemi erőtől az anyagi mágia fura fortélyain át a jelmágia legsötétebb bugyraiig)

Tudom, hogy sok minden amit itt írtam, megtalálható a neten. Az én igényem az lenne, hogy ezek az alapkönyvben legyenek benne.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...