Jump to content
Kalandozok.hu - M.A.G.U.S.

Üzenet a fejlesztőknek


Antail

Elégedett vagy?  

50 szavazat

  1. 1. Elégedett vagy?



Recommended Posts

Nagyon sok a külömbség. A d20as magus D&D rendszerű, míg a régi saját rendszerű. A k100as rendszerek között is van különbség: az Első Törvénykönyv (ETK), a Második Törvénykönyv (MTK), módosításként az Új Tekercsek (UT) és az Új Törvénykönyv (UTK). Arról, hogy melyiket használják gyakrabban, nem nyilatkoznék. Ahány társaság, annyi szabályrendszer, főleg, ha hozzávesszük a nagy rakás házi kiegészítőt. De én úgy vettem észre, ETK+UT, az általános, én azonban jobban szeretem az UTK-t. Az ETK-hoz és MTK-hoz vannak további kiegészítők is, mint a Papok és Paplovagok Kézikönyve 1,2 (ETK); Harcosok, Gladiátorok, Barbárok (MTK), stb...

A d20as könyvet mondjuk nem ajánlom, ha olyan renszert akarsz, amit sokan játszanak. Bár én nem ismerem, első ránézésre zsír rendszer, viszont az "ősmágugsosok" közül szinte senki nem játssza. Az UTK-t javaslom, semmiképpen sem a d20 rendszert (bár abban a könyvben szebb a térkép :)).

(Eretnekség talán, de a neten is megtalálhatóak a magus szabálykönyvek, kiegészítők, és regények, ha nem tudsz dönteni, töltsd le őket, és nézd át mindet - persze csak ha nincs több tízezer forintod az összes szabálykönyv megvásárlására :) - ez warez, úgyhogy eszerint járj el! - de ha döntöttél mindenképpen érdemes megvenni a választott könyvet, mérhetetlenül megdobja a hangulatot.)

Link a hozzászóláshoz

Hogy lehet ennyire túl bonyolítani egy játékot ilyen sok változattal?

Szóval, ha jól értelmezem, van a d20-as, ami nekem van.

Aztán még van a 4 fajta k100-as, s ráadásként még kiegészítők is vannak hozzá.

Nos, ha mondjuk elő veszem a könyvecském, az Alapkönyvet, akkor az alapján nem is tudnék játszani k100-as játékot?Ennyire nagy az eltérés a karakter alkotásban és a játék menetben?

Viszont remélem, hogy Ynev világa, és a rajta élő fajok, kasztok, stb egységek!Vagy még azok sem?

Link a hozzászóláshoz

Egy alapszabálykönyvvel bőven el tudsz játszani pár évig. Keresel egy csapatot, vesztek egy szabálykönyvet, és játszotok. A kiegészítők játékélmény tápolás szempontjából jöttek ki, de nem kötelező őket használni. A világ egységes, de egy idő után úgyis szükségesnek érzed majd a kibővítését, mert pár év alapszabálykönyves játék után hiányolni fogod a részleteket, arra van a summarium, geofrámia, bestiárium, kaszt-köyvek, stb. Vannak, akik bizonyos regények bizonyos elemeit is tényként kezelik, a Rúna magazin rengeteg cikkét is fel lehet használni, nem beszélve arról, hogy minden csapatnak van egy hatalmas rakás házi kiegészítője, így gyakorlatilag annyi féle magus, ahány csapat. A táboroknál meg van adva, hogy melyik könyvekből, cikkekből, stb... lehet felkészülni.

Nincs ez túlbonyolítva, mindenki azt használ, amit akar, és pont ettől lesz szép a dolog. De Ynev hatalmas, és nem lehet egy könyvbe sűríteni mindazt, ami alkotja (képzelj el egy 4x akkora könyvet, mint az alapszabálykönyv... enyhe túlzás...). Az ETK -> MTK -> UTK rendszereket meg fogd fel úgy, mint D&D 3.0 -> 3.5 -> 4.0 ... minden komoly szerepjáték fejlődik, és ez így van rendjén.

Link a hozzászóláshoz

A d20-s rendszerű mágusnak a vázát a d100 alkotta csak kapott magára egy dnd skint.

Igazából rendszertechnikailag , nem ugyanaz mindkettő, de a gondolati séma megmaradt bizonyos tekintetben.

Viszont a k100-s rendszerre volt :

Első Törvénykönyv a 93-s első megjelenési forma

ETK(jelenleg 5 ik kiadás)

MTK(második törvénykönyv)

HGB(harcosok,gladiátorok,barbárok)

PPL1ésPPL2(A vallási huzavonák letisztázására: ppl1 pyar pantheon + dzsadok;ppl2 egyistenhitek)

Szóval a kiegészítők hasznossak , főleg versenyekre.

+summárium amit nem használunk mivel unbalanced

Link a hozzászóláshoz

Azt üzenném a fejlesztőknek, hogy aki az UTK-hoz felkérte a rajzoló gárdát az ugyanazzal a lendülettel rugja is ki őket. A rendszerben 1 nagy hibát találtam minek az 5 fokú képzetség inkább lett volna 3. A többi csak cicoma de nem rontott semmin se (bár nem is sokat javított) vagy mégsem javított kicsit a kasztokon de ugyananyit rontott is rajta. Harcrendszer ráépül a régire, viszont a fegyverek el lettek rontva. Egyébként átrágtam töviről hegyire a könyvet (XXX... szülinapomra kaptam magamtól :tuzes: ) és játszható, sőt. De ezt már Gambittal is megbeszéltem valamikor a múltban. :D

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Azt üzenném a fejlesztőknek, hogy aki az UTK-hoz felkérte a rajzoló gárdát az ugyanazzal a lendülettel rugja is ki őket.

Bár már nem rám tartozik, deazért... Az Új Bestiáriumban látható, hogy tud azért a Feri gyerek rajzolni, ha megvannak hozzá a feltételek... Mondjuk ha elmondják neki, mit is kéne rajzolni, ha nem csak fekete-fehérben alkothat, hanem belevihet némi árnyékolást-szürkeskálát, és ha van rá ideje. Mivel gyakorlatilag az összes grafikát neki kellett készítenie, ezért gyanús, hogy az utóbbival volt a legtöbb gond...

Nincs benne több hiba, mint a többiben, de a többi azért nem 10+ év után jött ki. Ennyi idő után nem szárnyat-próbálgatni kéne, hanem egy olyan könyvet kiadni, amire büszkék lehetnek... Erre szerintem nem igazán azok...

Tökéletesen egyet értek. Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a hibák merőben más jellegűek. Azért az ETK-ban rengeteg baromság van, mégha ez fel sem tűnik a legtöbbeknek. Az ÚTK ezek túlnyomó többségét javította, helyette teli van figyelmetlenséggel és kapkodásból, teszteletlenségből eredő hibákkal. Ezek nagyrészt elég nyilvánvalóak, és könnyen-egyértelműen javíthatóak. Igazán komoly hiba szerencsére nem sok van benne... A nagy baj mégis az, hogyha már ez a fércmunka kiadásra került, legalább vették volna a fáradtságot, hogy gyorsan összeszedjék és javítsák a hibákat.

A többi csak cicoma de nem rontott semmin se (bár nem is sokat javított) vagy mégsem javított kicsit a kasztokon de ugyananyit rontott is rajta.

Szerintem pedig igen markáns különbség van az ETK és UTK szerinti játékban. A kasztok és a karakteralkotás hatalmas változáson ment át, és a képzettségrendszer is ég és föld az ETK-éhoz képest. Viszont hogy mit rontott az ETK a kasztokon, az érdekelne...

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Hát, ami engem illet, az a véleményem, hogy sokkal több hibát tartalmaz, mint pl. az Első Törvénykönyv. Már csak azért is (logikai szükségszerűség) mert az Első Törvénykönyv először írja le törvénykönyvként a világot (tudom, voltak a regények, és a KKUK, de azért az nem ugyanaz...) így annak azért nem tud ellent mondani. Legalább is nem annyira... Ellenben az UTK-val, ami számomra érthetetlen módon több olyan részletet is módosított (ízléstelennek tartom a javított szót használni) a világon, amihez sem joga, sem szükségszerűsége nem volt.

A figyelmetlenségi hibák nagy számával is egyet értek, és számomra ez súlyosabb, mint a többi, hiszen könnyebben el lehetett volna kerülni, ha elég igényes munkát végeznek, ha már úgyis rászántak annyi időt.

A rajzolókat illetően nem értek egyet a kritikával, mert bár nekem is az eredeti stílus tetszik jobban, azért az új sincs tőle nagyon messze, és néhol kifejezetten szépek a rajzok, de még a leggagyibbat is átlagosnak mondanám. Az olyan apróságok, mint a magassarkú cipős "amazonok", vagy a légbőlkapott fegyverrajzok, egyértelműen nem a rajzoló hibái, hacsak a szerkesztőkre nem erőltette rá, ugyanis ha korrekt iránymutatásokat kap arról, mit kell rajzolnia, akkor nyilván azt rajzol. És azért lássuk be, egy irányított illusztrációt nehezebb megrajzolni, mint csak úgy élmény-festeni, nem?

Az ÚTK ezek túlnyomó többségét javította, helyette teli van figyelmetlenséggel és kapkodásból, teszteletlenségből eredő hibákkal.
Ez viszont érdekes... akkor a könyv elején miért díszeleg nagy bőszen a tesztelő csapatok jegyzéke? Vagy ez is csak olyan reklámfogás, mint az, hogy "a régi rendszeren alapuló, hibajavított"? (ugyanis teljesen felforgatott-átírt lett...)

Abban is egyetértek, hogy a nagy mellénnyel hangoztatott, "majd javítjuk"-ból nem lett semmi, csupán a kiadó fórumán egy "ad-hoc"jellegű jólmegmondás-sorozat... Csöndben és rosszmájúan jegyzem meg, hogy nem is baj, ha ezt nem ragozzák tovább.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Ez viszont érdekes... akkor a könyv elején miért díszeleg nagy bőszen a tesztelő csapatok jegyzéke? Vagy ez is csak olyan reklámfogás, mint az, hogy "a régi rendszeren alapuló, hibajavított"? (ugyanis teljesen felforgatott-átírt lett...)

Jajj ne viccelj már Gergely, ezt most úgy mondod, mintha naiv tizenkét éves lennél, és először hallanád, hogy a Tuan megbízhatatlan :roll: Először is szerinted 4 azaz négy darab tesztcsapat elég lehet a teszteléshez? Ha ez valóban 20 vérprofi rendszertesztelő lenne akkor talán... (profizmus alatt pedig nem azt kell érteni, hogy mennyire jó szerepjátékos, mert az itt teljesen másodlagos.) Itt a tesztelők viszont nem valami válogatott gárda volt, hanem néhány embernek a baráti/barátnői köre, ismerősei, rokonai...

A tesztelés pedig nem abból áll, hogy megkapunk valami anyagot, elolvasgatjuk, valamit válaszolunk rá, mintha fórumon írogatnánk, aztán ha elég ilyen anyagunk van, akkor valamit játszogatunk is vele...

De igazából minek is ragozom? :? Ott a könyv, és ott van az elején 20 név, mint tesztelők. Mindenki érzése szerint állapítsa meg, hogy rendesen tesztelve lett-e a könyv vagy nem... :roll:

Gambit

Link a hozzászóláshoz
Üdv!

Hát, ami engem illet, az a véleményem, hogy sokkal több hibát tartalmaz, mint pl. az Első Törvénykönyv. Már csak azért is (logikai szükségszerűség) mert az Első Törvénykönyv először írja le törvénykönyvként a világot (tudom, voltak a regények, és a KKUK, de azért az nem ugyanaz...) így annak azért nem tud ellent mondani. Legalább is nem annyira... Ellenben az UTK-val, ami számomra érthetetlen módon több olyan részletet is módosított (ízléstelennek tartom a javított szót használni) a világon, amihez sem joga, sem szükségszerűsége nem volt.

Olykor benézek ide, hátha van valami, és most találtam is. A végső konklúzióval persze egyet értek, tudhatjátok, nem szívelem a tuan-t; de tőled M.G. már korábban is meg akartam kérdezni, melyek azok a hibák, ellentmondások, fölös változtatások, amelyeket nehezményezel? Mindig is kíváncsi voltam rá!

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Tudod, hogy mindent összeírok... :)

A gond csak az, hogy még csak a könyv felénél tartok, tovább nem bírtam eddig olvasni. :)

A világot illetően csak szemezgetek neked párat emlékezetből, ugyanis eddig nem mutatkozott még nekem sem igényem egy pontos lista összeállítására gépelt formában:

Pl. említhetném, hogy mit keres a Darton-paplovagok fején a sisak, holott eddig ez volt a jellemző rájuk, hogy nincs, meg ez volt a "designjuk". Vagy említhetném a papi mágiának alapvető megváltoztatását -ti. hogy az isten varázsol... ha igényled, keresek még - bár ez nem valami nemes cél. Természetesen nem a világleírás részre gondolok,az a copy-paste miatt nem rontott, bár a javítás lehetőségét is elvesztette.

Emellett pedig megjegyzem, mert néha elsikkad, hogy találtam ám az UTK-ban jó dolgokat is, mind rendszerben, de érdekes részletekkel egészíti ki a világot is. Csak az összkép negatívsága miatt ezeket én pl. sokszor nem említem.

Link a hozzászóláshoz

Nem olvastam az UTK-t, de az ETK-ban egyértelműen le van írva, hogy a dartoniták soha, semmilyen körülmények között nem visel sisakot. Ez azon kevés szabály egyike, amihez szigorúan tartják magukat, és inkább meghjalnak, mint hogy sisakot vegyenek vagy pajzsot használjanak (bár amúgy is inkább meghalnak, mint hogy bármit csináljanak, amihez egyébként nincs kedvük :lol: )

Link a hozzászóláshoz
az ETK-ban egyértelműen le van írva, hogy a dartoniták soha, semmilyen körülmények között nem visel sisakot.

Biztos nem olvasta az eredeti író az Egri Csillagokat :)

Bár nekem is rég volt a kezemben - úgy 25 éve -, de abban szerepel, hogy az ostrom első napjai után _mindenki_ sisakot vett fel, még ha más páncélt nem is. Ez persze nyilván gárdonyis írói túlzás, de nyílt csatában ha betesznek a nehézlovasság, vagy nehézgyalogság közé, akkor bizony felrakod a sisakot, ha nem akarsz meghalni idő előtt.

Persze ez fantasy, nem a való élet, így ne akarjunk beleerőltetni olyan dolgokat, amik logikusak. Csak a tisztelt fejlesztők tartsák is magukat a nehezen megformázott kliséikhez... különben felesleges zavart keltenek az Erőben. :he:

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Én azért itt különválasztanám a "működik" = nem praktikus vagy hasznos, illetve a "lehet" = így szokták dolgot.

Miért? a tűzvarázslóknak praktikus a kígyóbőrt idéző pikkelyvért? létezik könnyebb és hatásosabb... mégis ezt hordják.

És igen, a Darton-paplovagok "design"-je az (is) volt, -ma is az. :) legfeljebb egy könyv nem ismeri el - hogy a halál arcába nevetnek, és nem vesznek sisakot, mert ha meg is halnak, uruk megsegíti őket, és nekik nem feltétlenül "szívás" a halál. Ezt az UTK sajátosan kezeli...

Lehet magyarázni, de se szó se beszéd, megváltoztatja, és kész.

Holott a feladata nem az lett volna, ha jól tudom, hogy a világ "nem feltétlenül működik" részeit javítsa... hanem a rendszer. Hogy AZT sikerült-e, inkább most nem firtatom.

Link a hozzászóláshoz

Üdvözletem!

Lehet magyarázni, de se szó se beszéd, megváltoztatja, és kész.

Ezt egy szóval sem vitatja senki... Az a nem mindegy, hogy jól vagy rosszul, okkal vagy önkényesen, stb. Ezt csak azért mondom, mert számtalan helyen lehet vitatni az ÚTK-ban leírtakat, és ezek többségében annyira nyilvánvalóan igazad lenne, hogy - a kiadón kívül - szerintem késéggel bárki elismerné az igazadat. Mégis (többek között) ezt hozod fel, és ragaszkodsz hozzá makacsul, pedig szerintem ez éppenséggel egy simán elfogadható változtatás, amire kár két szónál többet vesztegetni.

Holott a feladata nem az lett volna, ha jól tudom, hogy a világ "nem feltétlenül működik" részeit javítsa... hanem a rendszer.

Azthiszem egy törvénykönyv esetén a kettőt nem érdemes és nem is igazán lehet szétválasztani. :roll: De egyébként nem, soha nem volt ilyen célmeghatározás, hogy mi lenne a feladata és mi nem, bár alapszabálykönyv lévén nyilvánvalóan a rendszer kapott prioritást. Ugyanakkor ha belefutottunk valamilyen javítandónak ítélt vagy megkerülhetetlen világelembe, akkor az is átalakításra került (például a Belső Idő, hiába szerepelteti másként egy regény)

Gambit

Link a hozzászóláshoz

Üdv!

Azért ez erősen sarkított vélemény.

igaz is lenne, HA nem egy létező, jól működő (nem azt mondom, hogy hibátlan!) rendszert írt volna át. Mindezt úgy, hogy nem is "kellett" volna, elég lett volna valóban a hibákat javítani.

Éppen azért választom szét a világ és a rendszer dolgait, mert ha egy új könyvet (értsd: rendszer és világ) alkotott volna valaki, ahhoz egy betűt se lehetne vitázni, maximum azt, ami a saját, belső ellentétei, összeférhetetlenségei.

Ám, az UTK esetében már volt egy rendszer, amit önkényesen megváltoztatott. Mindezt úgy, hogy nem kis irodalma, háttéranyagai, hivatalos és házi kiegészítő rendszere volt. Ezt mindet sarokba lehet dobni az UTK-val, hiszen nem csak azokat a dolgokat változtatták meg benne, amit hibásnak véltek, több olyan pont is van, mintha direkt összeférhetetlennek készült volna a MAGUS régebbi törvénykönyveivel. (gondoljunk pl. a mérgekre, vagy a képzettségekre. - akárhonnan veszek egy régit, használhatatlan) Hogy ellenpéldát hozzak, nézzük meg az UT-t, amely gyökeresen új karakteralkotást és képzettségrendszert kínált, (nem mondom, hogy hibátlant és használhatót) de hogy a fenti példánál maradjak, ha pl egy Papok paplovagokban szereplő mérget akartam alkalmazni benne, hát zökkenőmentesen lehetett.

A fentiek miatt teljesen jogosnak és szükségesnek is érzem a világ és a rendszer szétválasztását, hiszen az UTK egy új rendszert alkotott, alkotói nem vették a fáradtságot egy új világ megalkotásához is, (mert nem is akarták) ellenben akkor RAGASZKODNIUK kellett volna a régihez. Ha abban sisaktalan Darton-paplovagok szaladgálnak, hát úgy.

A regény felhozatalát szintén inkorrektnek érzem, hiszen nem egy helyen letisztázott - nem is vitatható - hogy a regényírók egyrészt nem foglalkoznak a szabályokkal (pl. ha egy hosszú íj 80 lábnyira lő, de a regényben az kell, akkor fog 200-ra is.) másrészt talán nem is kell nekik, legalább is nem a végletekig. A regény az élményről, a történetről szól, persze, a világot tartsák be, HA oda írnak, de nyilván nem kell kiszámolniuk, hogy a főhős vajon rendelkezik-e a szükséges Mp-tal a sok varázslatához. Ebből adódik, hogy bár a regényekben megjelennek a varázslatok, diszciplínák, hogy a te példádnál maradjak, mégsem fog teljesen törvénykönyvesen működni benne. Tehát nem tartom helyesnek, hogy a meglévő diszcipolínát, az UTK-ban, egy regényre hivatkozva megváltoztatták.

Tudom, hogy ez a vesszőparipám... de gondolj csak bele, ha világhű marad az UTK, akkor nem lenne ilyen támadási felület (azaz azoknak is tetszhetne, akiknek a világ a mániájuk) és csak a rendszerrel kapcsolatban lehetne vitázni rajta.

Link a hozzászóláshoz
Miért? a tűzvarázslóknak praktikus a kígyóbőrt idéző pikkelyvért? létezik könnyebb és hatásosabb... mégis ezt hordják.

És igen, a Darton-paplovagok "design"-je az (is) volt, -ma is az. :) legfeljebb egy könyv nem ismeri el - hogy a halál arcába nevetnek, és nem vesznek sisakot, mert ha meg is halnak, uruk megsegíti őket, és nekik nem feltétlenül "szívás" a halál. Ezt az UTK sajátosan kezeli...

Jelentem, nem olvastam az UTK-t ( :D ), de nagyon egyetértek MG-vel ebben. A Darton-lovagok fanatikusok, és ez a dilijük. Nem hisze el róluk, hogy bármiféle praktikussági okkal rá lehetne venni őket, hogy ilyet tegyenek - ugyanis egyszerűen nem érdekli őket, hogy így kisebb eséllyel hagyják ott a fogukat...
Link a hozzászóláshoz

Én is MagyarGergellyel értek egyet, ha már kitaláltak egy világot, és építettek rá egy RPG-t aminek a szabályai imitt amott hibásak, és ha már ezen javítani akarunk akkor már ne a világot változtassuk meg. Tudod Gambit egy világot a regényekből ismersz meg, és ha a szerepjáték nem fedi, akkor már nem sok kedve van hozzá ez embernek, hogy játszon vele, vagy saját házi szabályokat kell hoznia. Vagy azt szeretnéd, hogy az UTK se legyen jobb az ETK-nál. Mert ha így van akkor minek lett kiadva? Csak profitért? Viszont akkor itt minden felesleges, mind a vita róla, mind ez a topic.

Link a hozzászóláshoz

Egyet értek az előttem szólóval, bár kicsit erős volt amit mondott, de a lényeget takarja.

És még hozzá tenném, hogy igaz hogy Tier-Nan Gourdin a kahrei ismétlő nyílpuskájával ontotta a halált, és csak ő, ez nem zavarta a JK bárdokat, pedig mindenki szeretett volna olyan tápos lenni, mégsem hallottam sehol sem, hogy reklamáltak volna a sebzésért, viszont ha azt mondanátok, hogy ismétlő nyílpuska nem létezett, mert a középkorban sem volt, azért már biztos felemelnék a hangjuk.

Link a hozzászóláshoz

Én erre csak annyit mondok,hogy kíváncsi voltam és elfogultan vártam a könyvet , majd szépen végigfutottam.

Voltak benne jó ötletek,de ez hogy jó szabadon osztogassuk a dolgaink hát egy rakás elvetélt ötlet...

Egy harcos olyan hátrányba kerül egy iskolába tartozása miatt ,hogy köpni nyelni nem tud,

hasonló csoportokat hasonlítok hogy szembetűnőbb legyen.

harcos iskola 5 pont , fejvadász 7 pont.

Harcos induló képzettségeinek száma:12

KP értéke:43

oktató bónusszos képzettségek száma:21

Fejvadász induló képzettségeinek száma:19

KP értéke:56

oktató bónusszos képzettségek száma:35

És mennyivel jár rosszabbul a fejvadász az miatt mert túlképzett és nem veszik fel péknek?Semennyivel,.... és mennyivel jár jobban?:D ohh hát nagyon.

Pszi nélkül itt a jk halott mint ETK alapú rendszer alatt

mit tehet ? -felvesz pszi-t vagy mágiatagadást...de ha figyelmes vagy akkor lehetsz szellemek kegyeltje

pszi 1 pont/szint

tagadás 1-5 , ugye ekkora mértékben tudod szintenként ezt növeltetni mind a AME és MME ellenállásod,de ennek van rosz oldala is.

szegény harcos neki akkor -1 pont háttére és így a különbség harcos és fejvadász között 1 pontnyi....hmm hmmm és akkor most mire osszam az 1 pontomat hogy a fejvadász ne szúrjon seggbe a a köv sarkon... hát lehet hogy háttér kellene

most jut eszembe vagy belenyomom az apritósba mondjuk kp formában :D .

Mert itt a KP az úr 1-s szinten ha ügyi vagy megvan minden ami kell ,de a fejvadásznak is megvan minden sőt pszit is olcsobban vehet fel amit, ha huz 3v4 ig akkor ingyen termel...ami ugye 2 pontba lenne / pont és ez neki hogy felvegye a pszit plusz pontokba lenne.

pszi ingyen 4-s képzettséggel megtakarítás +4 Kap / szint.+1 ha fejvadász vagy és ingyen kapod a hátteret.

Nézem én hogy jó arc a fejvadász és van neki 13-13-13-s tulajdonsága, de ő 4-re kinyomja a pszit és oszt 1 pontot az intre,de ez +3 kp-t(a 4-s képzettségszint és 13-s tulajdonság közötti rés) jelent neki, de ugye a +1 intre a későbbiekben számíthat, ha a rendszer nem kezelné le az okosodás folyamatát.

Szumma: a fejvadász képzettségei lefedik a harcosét.

kicsi harcosunk elsajnálkozik ,de okos és rájön,hogy csak akkor van esélye ha 1-s szinten kpból megveszi 5-ig a harctéri gyakorlatot illetve a fájdalomtűrést így a későbbi szintekre +9 Kap-t takarít meg....Mellette hogy erős legyen favorizálni kell az olcsó 4-s képzettségeket amik oktatás bonuszossak: úszás, futás.

Link a hozzászóláshoz

A hozzászóláshoz be kell lépned, vagy regisztrálnod Kalandozó!

Kizárólag a városőrség által átvizsgált kalandozók hagyhatnak válaszokat.

Kalandozónév regisztrálása

Regisztált kalandozóként felhőtlenebb az élet!

Csatlakozás a Kalandozókhoz

Bejelentkezés

Már velünk kalandozol? Lépj be!

Belépés
×
×
  • Új...